Verjongd Leithen op de weg terug Nog geen beslissing bij het volleybal kSr"arnft Jerry Bey als animator Van den Berg moet Guillerot voor laten DESCHILDER HOUDT UWHUIS IN CONDITIE. LAAT DE FISCUS MEEBETALEN. Kies voor zekeriieid op lange termijn. De Rabobank Rente Stabiel Hypotheek vangt 30 jaar lang de rente-schokken op. zo vangt de unieke Rente Rabobank Girls aan kop zaal competitie ZATERDAG 7 APRIL 1984 Sport LEIDEN - Ook in de regionale volleybalcompetitie wordt het lekkerste voor het laatst be waard. Er viel, bij de heren, op de voorlaatste speeldag name lijk nog geen beslissing om trent het kampioenschap. Zo wel Orion als NOVO won. Onions' vrees dat het wispelturi ge Ridderveld problemen zou opleveren bleek ongegrond. Eenmaal veilig vonden de Al- phenaren het verder wel best en lieten zich in dit geval naar een kansloze 3-0 nederlaag spe len. Concurrent NOVO 2 be hoefde zich eveneens niet druk te maken. Blok was al gedegra deerd, toonde geen enkele mo tivatie en was derhalve ook kansloos. Het verschil tussen Orion en NOVO blijft zodoen- de één punt. Blessures aan beide kanten bein- vloedden de partij tussen DAC 2 en RW. Na met 15-13 de eer ste set te hebben gewonnen raakte RW van slag toen aan voerder en spelbepaler Jan Dingemanse door zijn enkel ging. Prompt trok DAC de sco re gelijk. Maar ook de Alphena- ren kregen met tegenslag te kampen, want Joop van de Wijngaard kwam in de derde set zo ongelukkig terecht dat hij zijn enkel brak. Die klap kon DAC niet goed verwerken en RW won de ongeluks-wed- strijd met 3-1. Gemini 3 pikte vorige week een punt van de koploper, maar kreeg van het gewaarschuwde SKC ditmaal geen kans. De Voorschotenaren kwamen ge heel niet in het stuk voor en verloren met 3-0. Leython ging met dezelfde cijfers de boot in tegen WW. In de eerste set sputterden de Leiderdorpers wel tegen (16-14), maar daarna was de fut er meteen uit. Donar en LUSV maakten er een ge zellig onderonsje van en deel den daarbij de punten. Bij de dames blijft de strijd in de onderste regionen ongemeen spannend. De reserves van LUSV en DAC zijn al gedegra deerd, maar voor de derde 'af- zakkers-plaats' komen nog vier ploegen in aanmerking. Van die teams toont Blok weinig trek. Nu weer werd er gewon nen van WVC en dat nog wel in Warmond. Gevolg was meteen dat ook WVC in moeilijkheden verkeert. Leython 4 had aan een puntje voldoende om zich in veiligheid te brengen. Maar zover kwam het niet tegen S'70. Meer dan een set zat er niet in. NOVO 2 snoepte kampioen Ley thon 2 wél een punt af. Dat luk te, na een gelijkopgaande wed strijd, overigens pas op het al lerlaatste moment. By de stand 2-1 en 12-14 in het voordeel van Leython zetten de Noordwijk- sen aan voor een fel eindsprin- tje. Bij 16-14 was de halve buit binnen. Zonder Maija van Luik kende DAC 2 nauwelijks problemen met LUSV 2. Vooral het serve ren ging de Alphense ploeg goed af. Met 15-10, 15-11 en 15- 12 boekte DAC een regelmati ge overwinning. Hekkesluiter DAC 3 daarentegen was niet opgewassen tegen Orion dat na een paar nederlagen eindelijk weer het genoegen van de winst mocht smaken. Leython 3 trad binnen 24 uur tweemaal aan. Tegen LUSV werd het 2-2, van RW werd met 3-0 verlo- GER RENES LEIDEN - In tegenstelling tot de 'schaakfabrieken' Philidor en LSG, die met enige tientallen in degradatiezorgen zitten, gaat het de derde Leidse schaakvereniging Lei then juist voor de wind. Het in het verleden wel eens neerbuigend genoemde midden standsclubje ontpopt zich dit seizoen tot een ware groothandelaar in titels. Het kwartet tientallen, Leithen op de competitiemarkt van de Leidse Schaakbond za ken deed, sleepte twee van de in totaal zeven beschikbare eerste plaatsen in de wacht. De winst, die dat opleverde, mag er ook zijn: het eerste team na vijftien jaar eindelijk terug in de hoogste afdeling van de LSB, terwijl de reserves zonder puntenverlies op de voet blijven volgen zy het dan een klasse lager. Niet alleen in kwaliteit maar ook in kwantiteit is de groei van Lei then opmerkelijk, want in drie jaar tijds verdubbelde het aantal leden zich bijna: van 38 naar 65 koningsjagers. Vooral het laatste jaar is de blik op de toekomst ge richt, want onder leiding van Martin Vlasveld en Carel Ver biest startte aan het begin van dit seizoen een jeugdafdeling, het geen in het verleden niet als noodzakelijk werd gezien. Maar nu het eerste team zijn rentrée in de promotieklasse van de LSB gaat maken, is eigen kweek een 'must' geworden. De eerste vruchten zijn al geplukt, want elf van het dozijn pupillen slaagden juist deze week voor hun schaakexamens, terwijl het twaalfde talent uitgerekend op de grote dag zyn arm brak en het volgende week nog mag probe ren. In de senioren-competitie sloeg het trio Rob Straver, Jan en Fred Slingerland geen gek fi guur. De elfjarige Fred werd met 2Vfe punt uit vijf partijen de onge kroonde koning van dit drietal. De grote animator achter deze frappante successen is zonder meer Jerry Bey, de nestor van Leithen. Het was immers op zijn aandringen, dat het eerste team zich verjongde, zodat de ervaren veteranen het tweede een klasse hoger konden opkrikken. Zijn il lusie, als speler Leithen de pro motieklasse binnen te loodsen, kon hij wegens een zeer ernstige ziekte helaas niet waar maken. Slechts in de eerste ronde tegen Sassenheim I hield hij Van der Lip bekwaam in bedwang: remi se. Daarna liet hij de pen zijn zet ten uitvoeren. Zijn verbale op peppers in het clubblad, de Lei- then-koerier, zorgden ervoor, dat Jerry Bey: de motor achter het eerste tiental van Ley then. (foto Holvast) behalve voor zijn persoontje slechts eenmaal een reserve moest aantreden. Voor de laatste vier duels was Jan Postma van het Haagse DD de vaste vervan ger van Jerry Bey. Of hij ook in het komende seizoen nog voor Leithen zal uitkomen, laat Post ma afhangen van het al dan niet kunnen spelen in het eerste KNSB-team van DD. Ook na de grootse triomf op Sas senheim I (8V2-IV2) noemde Lei then zich nog outsider in de eer ste klasse B van de LSB. Maar dat was louter voor Klaas Vaak spelen. In het zand beten achter eenvolgens LSG IV (IV2-2V2), Rijnsburg I (31/2-61/2), Noordwijk I (3-7) en Voorschoten III (7%- 2V2). Bij Noordwijkerhout I had Leithen kampioen moeten wor den. Daarom ook had Jacques Kamps van de thuisclub al bloe men meegenomen. De achter stand van 21/2-l1/2 had Leithen in derdaad via het uitspelen van de zes hangpartijen in een 7-3 over winning kunnen omzetten, maar het wilde graag thuis kampioen worden, zodat zonder verder te spelen tot een gelykspel (5-5) werd besloten. Een kloof van anderhalf bordpunt tegen de enig overgebleven titel- concurrent Alphen II scheidde Leithen nog van het kampioen schap. Hoewel zijn opponent Stakenburg drie kwartier te laat was, kon Jan Bey dankzij een snelle opening toch voor het eer ste halfje zorgen. Het beslissende punt kwam curieus tot stand: Jerry Bey jr. viel de dame van zyn tegenstander aan, maar bei den zagen het niet. In plaats daarvan ging het veel langzamer: een pion, een kwaliteit en toen pas de party. Overigens raakte Carel Verbiest zyn honderd pro cent-score kwijt, zodat hij de top- scorersprijs nu moet delen met Martin Vlasveld, Jan Brandt en Jerry Bey jr., allen met 6 punten uit 7 partijen. Het duel met Al phen II eindigde tenslotte in een zege van 6-4 voor Leithen. In de ze klasse zijn Sassenheim I en Voorschoten III gedegradeerd. De reserves van Leithen deden er in de tweede klasse B nog een schepje bovenop. Debutant Zoe- terwoude, die derde zou worden, kwam er met 4-6 nog het gena- digst vanaf. Daarvoor waren Boskoop II (7-3), VTL II (3-7), Nieuwkoop II (9-1) en Voorscho ten IV (8-2) al onwillige slachtof fers van de titelaspiraties van Leithen II. Ook in deze klasse viel de beslissing pas in de laat ste ronde. Bodegraven II kwam, zag, maar won niet by Leithen (6V2SV2). Topscorer van de Lei- then-reserves werd Martin Schouten met 5 punten uit 6 duels. ADVERTENTIE nationale Waarin: De Robby Naishstory Elfstedentocht met tranen Surtmlllonalr Baron Bieb Stephans meisjes en nog veel meer! nu te koop bij tijdschriften- ...wanl Surfeit hebben bun eigen trant! Holverda in gesprek met Fortuna S. LEIDEN - Sparta-spits Wout Holverda heeft donderdag oriënterende besprekingen gevoerd met Fortuna Sittard over een eventueel contract. Hij werd geassisteerd door zijn zaakwaarnemer Ger La gendijk. "Dit is nieuw voor mij", rea geerde Sparta-trainer Bert Jacobs op de al van medio fe bruari daterende interesse van de Limburgse eredivisie club voor de 25-jarige Leide- naar. Zoals bekend treedt Ja cobs met ingang van komend seizoen bij Fortuna Sittard als trainer in dienst als opvol ger van de naar DS'79 ver trekkende Frans Körver. HEESWIJK-DINTHER (ANP) - Voorlopig maken de Belgische deelnemers aan het veertiende toernooi om het wereldkam pioenschap kunststoten in Hees- wijk-Dinther de dienst uit. Ray mond Steylaerts en Leo Corin, samen goed voor zeven wereldti tels, bouwden op de tweede dag van het drukbezochte evene ment in Oost-Brabant een ruime voorsprong op. Jean Bessems, de Nederlandse favoriet, hield de schade beperkt, maar ook hij heeft al 48 punten achterstand op Belgen maken dienst uit bij kunststoten leider Steylaerts. De Belgische routinier, die in het billiard artistique drie wereld-, vijftien Europese en achttien na tionale titels vergaarde, speelde twintig stootbeelden foutloos. Hij behaalde de maximale score van 123 punten. Van de overige kanshebbers op eremetaal stelde de Franse ka- drist Francis Connesson danig teleur. Jean Bessems had een re delijke start. Hij achtte zich nog niet kansloos voor de topposi ties. Bessems: „Steylaerts en Co rin kunnen ook gaan missen. Pas na veertig figuren wordt het plaatje duidelijk". Hans de Ja ger, de tweede Nederlandse ver tegenwoordiger, staat vijfde en heeft de opgaande lijn te pakken. CARNAC (ANP) - Stephan van den Berg heeft de overwinning in de Europese titelstrijd in de Olympische Windglider-klasse gemist. De Nederlandse troef voor de Olympische regatta moest voor de kust van Carnac (Bretagne) de winst aan de Fransman Gildas Guillerot laten. Guillerot, eind vorig seizoen al te sterk voor Van den Berg in de wereldtitelstrijd in de open klas se, had na vier races de achtvou dig surfkampioen uit Hoorn al van de leidende positie verdron gen. Van den Berg kreeg door de weersomstandigheden aan de Bretonse kust slechts één kans .Guillerot te verdringen. Donder dag werd wegens windstilte de vijfde race afgelast. Van de voor vrijdag vastgestelde laatste twee manches ging er slechts één door. Van den Berg had een slechte start en moest Guillerot laten lopen. De wereldkampioen Windglider verlegde, hopende op een winddraaiing, zijn koers, maar had het geluk noch het weer op zijn hand. Toen Van den •Berg het zinloze van de inhaalpo- ging inzag, gaf hij op. Door de af trek van het slechtste resultaat, dat van vrijdag, stond zijn twee de plaats al vast. ADVERTENTIE 3»* Is uw huis óók zo dringend aan een nieuwe verfjas toe? Dat komt dan goed uit Want het schilderwerk van uw eigen huis is eindelijk weer gedeeltelijk aftrekbaar voor de inkomstenbelasting. De schilder kan dus aan de slag. U weet toch dat repareren stukken duurder is dan schilderen? Als u de schilder op tijd laat weten wat uw plannen zijn, hoeft u niet te lang te wachten. En uiteraard kan hij u meer vertellen over de fiscale aftrekregeling. Publikatie van het Bedrijfschap Schildersbedrijf te Rijswijk (Z.H.). 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 ADVERTENTIE Het principe van de Rente Stabiel Hypotheek is simpel. Stel dat de hypotheekrente op het moment van afsluiten 8% is. Zolang de hypo theek-rente tussen 'de 6% en 10% blijft, ge beurt er met uw rente niets. Stijgt de rente ver der naar 11%, dan wordt uw rente 9%. Daalt de rente weer tot 10%, dan gaat uw rente weer naar 8%. Daalt de rente naar 5% dan wordt uw rente 7%. Stabiel Hypotheek van de Rabo bank 30 jaar lang de rente-schok ken op. Het rente-tarief bij maand- betaling en gemeente-garantie is momenteel 8,75%. Kies voor zekerheid op lange termijn. Maak een afspraak met de hypotheekadviseur van de Rabobank. Hij geeft u een advies op maat en "kan u precies vertellen wat de voorwaarden van uw eigen Rabobank zijn. geld en goede raad LEIDEN - In de zaalvoetbalcompe titie voor damesteams werden maar liefst vijf wedstrijden ge speeld. Opmerkelijkste feit daar bij was dat THB Girls de koppo sitie in de eerste klasse van Zwarte Wolf overnam. In de directe confrontatie tussen de beide ploegen trok THB Girls aan het langste eind (3-1). Voor de ploeg uit Lisse scoorden Mar- gret Grimbergen (2x) en José Kortekaas. Hennie Steensma te kende voor de enige goal van Zwarte Wolf, dat eerder in de week niet tegen Bax speelde, omdat het niet van die wedstrijd op de hoogte was gesteld. Wel door ging THB Girls-FC Lisse. Dit duel werd gewonnen door THB Girls, dat in José Kortekaas haar topscorer had. Zij scoorde vier keer en werd bijgestaan door Lida Warmerdam die een keer de roos trof. Miijam Dijker, Rita van der Laan en Maijan van Twigt maakten de goals voor FC Lisse, dat later in de week ook nog uitkwam tegen Bax. Dit duel won FC Lisse met 1-4. Tegenover de ene goal van Nanet Bax stelde FC Lisse tref fers van Anita de Bakker (2) en Isabel Benning (2). In de tweede klasse klopte Warmunda 1 War- munda 2 met 1-12. Sylvia Dreves was verantwoordelijk voor de helft van de productie van de winnende ploeg. FC Lisse 2 ver sloeg in de zelfde klasse Kraan Saloon met 3-0. Alle doelpunten kwamen op naam van Tineke Datema. Stand eerste klasse: THB Girls 7-11, Zwarte Wolf 6-8, FC Lisse 7-6, Bax 6-1. Tweede klasse: FC Lisse 2 6-8, Kraan Sa loon 6-7, Warmunda 1 6-5, War munda 2 6-4. Zevenklapper Anderlecht BRUSSEL (Belga) - Anderlecht is vrijdagavond in puntentotaal ge lijk gekomen met lijstaanvoerder Beveren in de hoogste klasse van de Belgische voetbalcompetitie. Anderlecht won de vooruitge- speelde wedstrijd tegen Cerkel Brugge met 7-0 (3-0) door doel punten van Czerniatinsky (drie), Vandeiibergh (drie, waarvan een strafschop) en De Groote. Kampioen Hamburger SV is na de nederlaag van zaterdag tegen Waldhof Mannheim opnieuw een punt kwijtgeraakt aan een ploeg uit de staart van de ranglijst. Bij VfL Bochum kwam HSV niet verder dan een gelykspel van 1-1. De Hamburgers werden daar mee karig beloond. HSV heeft nu drie verliespunten meer dan de lijstaanvoerders Bayern München en Borussia Mönchen-Gladbach. Bochum bleef nog net boven de degrada- tielijn. Eintracht Braunschweig nam daarvan wat verder afstand door een sprekende overwinning op Borussia Dortmund, 5-0. NAALDWIJK Oud—motorcoureur Wil Hartog ging gistermorgen de begrafenisstoet voor van de vorige week zondag verongelukte Jack Middelburg. In zijn hand hield Hartog de helm die Middelburg droeg tijdens zijn races. De belangstelling langs de route van de kerk naar de algemene begraafplaats in Naaldwijk was enorm. (foto anp>

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 12