c Vast tapijt herstellen HOBBY Speciale caravan voor gehandicapte Beste nieuwe bewoner.... MEUBELS KOPEN De Koning: werken met uitkering aan banden Fiscus wil bij kerken omzetbelasting innen Officiële rente in VS omhoog Twee GR0EPSLEID(ST)ERS (M/V) *8^ LOODGIETERS - EN DAKBEDEKKINGSBEDRIJF 10-15 korting LINKANTO Leidse school voor m.e.a.o. VOORLICHTINGSAVOND np-woe AKTIVITEITENBEGELEID(ST)ER Varia ZATERDAG 7 APRIL 1984 De pas opgerichte Stichting 'Vakantie en Handicap', waarin deskundigen uit de gezondheids zorg en revalidatie samenwer ken, heeft een uniek initiatief ge nomen dat ertoe leidt dat gehan dicapten volkomen zelfstandig op vakantie kunnen. Sinds enige tijd staat in Puget- sur-Argens in Frankrijk (in de buurt van Fréjus) een eerste hulpdienst klaar, speciaal voor vakantiegangers met een handi cap (telefonisch bereikbaar on der nummer 94 456095). Deze hulppost beschikt over rol stoelen, accu's, douchestoelen, spoel-units voor nierpatiënten enz. Het is een bescheiden begin van een organisatie die in de toe komst uitgebouwd zal worden, om mensen met een lichamelijke handicap in staat te stellen zon der hulp van anderen met vakan tie te gaan. Het is de bedoeling om later ook speciale vakantie accommodaties voor gehandi capten in te richten. Op de Caravan-Rai was een specia le voor gehandicapten gebouwde caravan te zien, door de Neder landse fabrikant Kip in samen werking met genoemde stichting ontwikkeld,. Dit rijdende vakan tiehuisje is uitgerust met een rol stoel-lift, er is genoeg ruimte in om de rolstoel te keren en te wenden, er zit een chemisch toi let in, en is gesaneerd voor Cara- patiënten. Het proto-type van de ze aangepaste caravan zal bin nenkort in produktie worden ge- Zo doe je dat Behalve van de gehandicapten die, zonder afhankelijk van anderen te zijn op vakantie willen, ver wacht de nieuwe stichting ook belangstelling (en financiële steun) van sympathisanten. De stichting 'Vakantie en Handicap' is gevestigd in Alkmaar, Scharlo 47, 1815 CN Alkmaar, tel. 072- 126942. 1. Vaste vloerbedekking' heet, in vergelijking met losse tapijtte gels, het nadeel dat je niet gauw even een stukje kunt omwisse len. Als in kamerbreed tapijt, ge plakt of los gelegd, een gat, brandplek of hardnekkige vet vlek zit, kan deze methode uit komst bieden: een vervangings stukje 'insnijden', geknipt uit een restant. Knip of snijd eerst het 'verstelstuk' royaal op maat om de schadeplek te dekken. 2. Leg het vervangingsstukje over de schadeplek, duw het stevig vast en snijd met een stanleymes langs de randen de schadeplek uit de vloerbedekking. Het gat wordt dan precies even groot als het verstelstuk. 'Andersom werken' (eerst schadeplek uit snijden, daarna reparatiestuk op maat maken) is fout; dan zal dit niet nauwkeurig passen. Snijd zo nauwkeurig mogelijk; strijk bij hoogpolig tapijt de 'haren' iets opzij. 3. Verwijder het schadestuk (in dien gelijmd: los trekken) en controleer of het verstelstukje precies in het gat past. Strijk de achterkant daarvan met lijm in, en breng het op zijn plaats. Trap het met de voeten stevig aan, 'veeg' daarna met de hand de pool langs de snijlijnen aan. Wel- ke lijm u moet gebruiken, hangt van de soort tapijt af; raadpleeg zo nodig de leverancier-woning inrichter. 4. Bij los gelegde vloerbedekking moet het verstelstukje niet ge lijmd worden, maar u kunt het ook niet zo maar los in het uitge sneden gat leggen. De oplossing is: tweezijdig klevend plakband (dun). Licht de vloerbedekking rond het gat op, maak het stukje vloer eronder schoon en breng het band daarop aan; de halve breedte langs de snijlijnen, de andere helft binnen het uitgesne den vlak. 5. Breng het verstelstukje aan en duw het (met de voeten) stevig vast op het kleefband waarvan u intussen ook het bovenste schut- velletje hebt verwijderd. Het kleefband verbindt het verstel stukje met het los liggende vloer tapijt. De naden zullen, als u nauwkeurig hebt gewerkt, nau welijks zichtbaar zijn, bij hoog polig materiaal kan zelfs zo goed als onzichtbaar 'versteld' wor den. 6. Een alternatieve methode van ta pijt verstellen kan nuttig zijn als het om vrij dun materiaal zoals bijvoorbeeld vilt gaat. Hetzelfde geldt overigens voor tapijt met een motief, waarbij het verstel stuk 'patronend' moet worden aangebracht. Leg in zo'n geval een raparatiestukje van ruim vol doende formaat over de schade plek, en snijd beide lagen tegelij kertijd door. Gebruik daarbij eventueel een stalen liniaal. Wie zijn huis verkoopt, zal meestal wel met de nieuwe eigenaar in persoonlijk contact komen. Behalve over de koopsom kun je dan ook over een aantal praktische zaken praten. Wanneer je een huurhuis achterlaat, weetje bijna nooit wie de volgende bewoners zullen zijn en heb je dus ook geen gelegenheid om hen mondeling een „gebruiksaanwijzing" te geven. In zulke gevallen is het een kwestie van doodgewoon sociaal gevoel om wat nuttige informatie achter te laten. We hoorden laatst van iemand die een (eerder bewoond) huurhuis betrok en daarin een brief vond, met de aanhef „Beste e bewoner"... In de brief werd gewezen op de eigenaardigheden van sommige sleutels (verkeerd omdraaiend, of even een millimetertje terugtrekken na het insteken), op het verschil in werkelijke temperatuur en de door de thermostaat aangehouden warmte, op vreemde kraakgeluiden die je als kersverse bewoner 's nachts doen schrikken (oorzaak aangeven), er zat een keurig schema bij van de groepenindeling van de elektriciteit. Er werd in die brief gewezen op „gecamoufleerd" aangebrachte stopkontakten, het sleuteltje voor de ontluchtventielen van de c.v. zat in de envelop, sleutels waren van een labeltje met opschrift voorzien, de plaats van het vloerluik (onder de achtergelaten vloerbedekking) was aangegeven. Er was vermeld wanneer de rozen voor het laatst gesnoeid waren, waar de reserve-dakpannen lagen, „kortom, alle ervaringsfeiten had die vorige bewoner in een handige wegwijzer samengevat. De nieuwe bewoner had daar veel gemak van, voelde zich ook veel gauwer thuis. Goed idee voor de duizenden mensen die maandelijks verhuizen. Het samenstellen van zo'n handleiding voor bewoning is een kleine moeite, en je doet er de volgende bewoner(s) een heel groot plezier mee! DEN HAAG (ANP) - Minister De Koning (sociale zaken) wil een wettelijke regeling waar in staat dat uitkeringsgerech tigden gedurende tenminste een half jaar als werkzoeken den moeten staan ingeschre ven alvorens zij voor werken met uitkering in aanmerking komen. Met uitkeringsge rechtigden moeten worden gelijkgesteld werkzoekenden zonder uitkering, zoals ge huwde vrouwen en 16- en 17- jarigen. Dit zegt minister de Koning van Sociale Zaken en Werk gelegenheid vrijdag in zijn verslag aan de Tweede Ka mer over het overleg dat is gevoerd met de Stichting van de Arbeid (het overlegorgaan van werknemers en werkge vers), de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten en het Interprovinciaal Overleg (IPO) over het werken met behoud van uitkering. Minister De Koning wil vast houden aan toetsingscom missies op regionaal niveau. De VNG kiest voor commis sies per gemeente. De Ko ning kiest voor regionale „in verband met de effecten van het werken met behoud van uitkering in een wijdere om geving dan het gemeentelijk gebied en met het oog op de beschikbaarheid van de ver schillende functionarissen". Vertegenwoordiging in de commissies door de provin cie wijst de bewindsman af. UTRECHT/DEN HAAG - De fiscus eist van alle kerkgenootschappen, dat zij vanaf 1 januari dit jaar een duidelijker boekhouding voeren. De fiscus wil omzetbelasting innen over allerlei niet-pastorale activiteiten zoals verhuur en consumptieverkoop, waartoe steeds meer parochies en kerkelijke gemeenten overgaan om het hoofd boven water te hou den. Overigens zal de waakzame belastingdienst daar naar verwachting van het ministerie van financiën niet zoveel aan verdienen, omdat wettelijk omzetten van bedrijven en instellingen onder de 150.000 gulden vrij van btw zijn. Kerken zijn vrijgesteld belasting over inkomsten voor hun eigen instand houding. In toenemende mate echter verdienen kerken er wat bij door verhuur van hun gebouwen. Verscheidene grote monumentale kerken zijn een toeristische trekpleister en halen heel wat grotere omzetten, die zij nu mogelijk voor een vijfde deel aan btw moeten gaan afdragen. WASHINGTON (AFP/RTR/DPA) - De .Federal Reserve Board', die het Amerikaanse centrale-ban- kensysteem leidt, heeft zijn dis conto vrijdag verhoogd van 8,5 tot 9 procent. De verhoging gaat maandag in. Het was de eerste wijziging van dit tarief van de centrale bank voor leningen aan banken lange tijd sinds het in december 1982 was verlaagd van negen tot 8,5 pro cent. De verhoging volgt op de jongste verhoging door grote banken in de VS van de zogeheten prime rate van 11,5 tot 12,5 procent als hun tarief voor kredieten aan hun beste klanten en de stijging van het daggeldtarief van 10,5 tot 10,75 procent. In de afgelopen tijd leenden ban ken .goedkoop' bij de ,Fed'. Zij namen bedragen van meer dan een miljard dollar per dag op. Financiële deskundigen hadden verklaard dat een verhoging van het disconto zou worden gezien als signaal dat de ,Fed' krediet wil beteugelen om te pogen snel le economische groei af te rem men en een stijging van de infla tie te voorkomen. De president van het Amerikaanse centrale-banksysteem, Paul Volcker, heeft daaarbij al maan den gewezen op de gevaren van het aanhouden van een begro tingstekort van bijna 200 miljard dollar op jaarbasis bij een krach tige groei van de economie. MEDISCH KLEUTERDAGVERBLIJF 'MARGRIET' 1zo spoedig mogelijk op full-time basis 2) per 1 juli a.s. op basis van 30 uren per week die samen met een collega 5 kinderen begeleidt. Het MKD biedt een dagbehandeling aan 100 kinderen in de leeftijd van IV2 tot 7 jaar, waarvan de ontwikkeling door een samenloop van psychische, somatische en sociale factoren wordt verstoord of belemmerd. Het MKD richt zich op kind en gezin en hanteert een multi-disciplinaire aanpak. Gevraagd wordt: - kunnen werken in teamverband, - gestalte kunnen geven aan opvoeding en behandeling van peuters en kleuters in de leefgroep, - bijdrage kunnen leveren in het multi-disciplinaire behandelingsteam, - opleiding: HBO of MBO-IW, met ervaring, - minimum leeftijd 21 jaar. Inlichtingen bij Hans Driessen, hoofdleider. Sollicitaties binnen 14 dagen na verschijning, te richten aan: de sollicitatiecommissie Salaris en arbeidsvoorwaardenregeling volgens de CAO voor de Medische Kleuter dagverblijven. Je huis in de krant brengt mensen over de vloer. LEVENDAAL 157 TELEFOON 071-124701 LEIDEN Via onze organisatie kunt u bijna ieder meubel inkopen met alle bekende meubelmerken zijn leverbaar. Bij het inrich ten van een huis spaart u minstens 2000,- Als Linkanto lid geniet u tevens korting in 50 aangesloten Leidse winkels en 500 meubelfabrieken. Wegens ons 25-JARIG JUBILEUM kunt u profiteren van tientallen speciale aanbiedingen zoals: LAKENSETS (bekend merk) 20 korting BK PANNENSETS 32 korting WASAUTOMATEN? KOELKASTEN op de discountprils nog 5-10 korting Steun onze actie voor lagere prijzen. Wordt lid en help mee nieuwe leden te werven. Contributie 10,- per jaar. Vraagt inlichtingen. CONSUMENTEN ORGANISATIE Antwoordnummer 10323, 2300 WB Leiden (portvrij) Hooigracht 67, telefoon 071-133914 b.g.g. 140266. Directeur C.E. van Oort Lammenschanspark 4, 2321 JK Leiden Tel. 071-769203 Op 9 april a.s. is de laatste voorlichtingsavond van dit seizoen. Om 19.30 uur wordt u verwacht in onze school aan het Lammenschanspark 4. Er wordt voorlichting gegeven aan LEAO-4, MAVO-4 en HAVO-5 abituriënten over: vakkenpakketten, richtingen en beroepsmogelijkheden. Sinds 1983 kan het vak assurantie gevolgd worden binnen het administratieve en commerciële pakket. U bent van harte welkom. TE KOOP in Hazerswoude-Dorp Rembrandtlaan 3. pr. n.o.t.k. In centrum gelegen i.z.g.st. ingerichte woning met-luxe keuken, prachtige woonkamer met open haard. Op verd. 3 slaapk. en zeer fraaie badk., C.V. in de berging en ruim void, voor- en achtertuin. Aanvaarding in overleg. Verhoef adv. bureau Alphen aan den Rijn. Tel. 01720-73996. Bez. 01728-8831. "Bij vonnis van de arrondisse mentsrechtbank te 's-Graven hage d.d. 4 april 1984 is staat van faillissement ve klaard: J.F. Leeuwenstijn wo nende te Kaag, Julianalaan 30, aldaar handelende ondei de naam "De Twee Wilgen met benoeming van Th.W.M. Lippmann tot rechte commissaris en ondergete kende tot curator. Mr. J.I.W.A.M. van Roy-Vis sers, advocaat en procureu Rapenburg 55, 2311 GH Le den. Tel. 071-122362". Een sleuteltje in de rubriek Opleidingen (clubs), lessen Bel 071-143545 .reparatie, UITDEUKEN/SPUITEN 1957 25 jaar 1982 OARAGE De Stichting GEMIVA houdt zich bezig met de zorg voor verstandelijk gehandicapten in Zdid-Holland. Daartoe be heert zij vanuit een centraal buro te Gouda een aantal voorzieningen zoals dagverblijven, gezinsvervangende te huizen, een internaat en enkele andere projekten. S1/1/ETTERH4GE Woon- en leefgemeenschap voor verstandelijk gehandicap ten te Zoeterwoude In verband met het vertrek op korte termijn van een van onze medewerksters kan per 1 mei a.s. op het dagaktiviteitencentrum geplaatst worden een voor 40 uur per week. De vakature wordt voorlopig tijdelijk nooevuld. Funktle-lnformatle: Het dagaktiviteitencentrum wordt bezocht door 180 bewoners van verschillend niveau en leeftijd. De groepsgrootte is maximaal 10 bewoners. Hen wordt in permanente en/of semi-permanente groepen een zo gevarieerd mogelijk aktiviteitenprogramma geboden. Twee dagdelen per week wordt er gewerkt in zgn. belangstellingsgroepen. Van de kandidaat wordt verwacht: - het kunnen begeleiden van een groep bewoners op midden niveau; - vorm en inhoud weten te geven aan de aktiviteiten o.a. door het instand houden van sociale vaardigheden en ontwikkelingsniveau door het werken met projekten, school t.v., taalaktivering e.d. - kennis en mogelijkheden van de bewoners uit te breiden t.a.v. textiele werkvormen; - bereidheid om één dagdeel met een vrijwilligster samen te werken; - een positieve inbreng in het team van 9 medewerk(st)ers, om mede gestalte te geven aan de verdere ontwikkeling van het dagaktiviteitencentrum; - een grote mate van inventiviteit en kreativiteit. Opleidingseisen: - Z-opleiding; - M.B.O. A.B. - H.B.O.-J. - voor alle opleidingen geldt, zo mogelijk één jaar ervaring in het werkveld. Schriftelijke sollicitaties vóór 14 april a.s. te richten aan de dienst Personeelszaken van Swetterhage, Blankaartweg 2, 2381 AD Zoeterwoude.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 10