Vanaf 1986 winkels in Oegstgeester Haaswijk Aantal gezelschappen neemt steeds meer af Plan uitbouw cultureel centrum niet gesteund Bromfiets op lantarenpaal 'Provincie handelt schandelijk' Weer VOS-cursus Zoeterwoude Parkeerconflict opgelost Jeugdoperettegezelschap Mascotte tien jaar jong Geen parkeer automaat aan Terweeweg PAGINA 2 f "N 1 Stad en rand I. VRIJDAG 6 APRIL 1984 OEGSTGEEST - In het centrumgebied van nieuwbouwwijk Haaswijk in Oegstgeest kunnen vanaf begin 1986 winkels en andere bedrijven ko men met een totale vloer oppervlakte van zestien honderd vierkante meter. Voor die tijd is vestiging van winkels geen haalbare kaart. Dit schrijft het Centraal Instituut Midden- en Kleinbedrijf (CIMK) in een gisteren openbaar ge maakt rapport over de toekom stige winkelvoorziening in de wijk. De oriëntatie van de bewoners op het buurtcentrum zal in het geval van Haaswijk minder zijn dan in Derde bouwplaats voor leerlingen in Voorschoten VOORSCHOTEN - Voorschoten krijgt zijn derde leerlingbouw- plaats. Op de hoek Oranjeboom straat/Molenlaan gaan leerlin gen, die een dag in de week een school bezoeken en de andere vier dagen praktijkervaring op doen, dertig appartementen bou wen voor bejaarden. Deze 2- en 3-kamereenheden, die op de plek van de oude brand weerkazerne verrijzen, gaan on geveer honderdduizend gulden per stuk kosten. Zij worden ge bouwd door de christelijke wo ningbouwvereniging, zo heeft wethouder J. van Leeuwen gis teravond bekendgemaakt tijdens de vergadering van de raadscom missie voor openbare werken. De eerste Voorschotense leerling bouwplaats bevond zich overi gens aan de Karei Doormanlaan en is vorig jaar afgebouwd. De tweede leerlingbouwplaats, aan de Jacob van Heemskercklaan, nadert zijn voltooiing. OPENING - Mevrouw N. Ginjaar- Maas, WD-staatssecretaris van het ministerie van onderwijs en wetenschappen, opent 5 septem ber de nieuwe openbare basis school 'Elckerlyc' aan de Prinses Marijkelaan in Voorschoten. WARMOND - Een 18-jarige brom fietser uit Warmond heeft gister middag een gekneusde pols en een stijf dijbeen opgelopen bij een ongeval op het punt waar de Warmondse Jan Steenlaan over gaat in de Dorpstraat. Het ongeval vond plaats omdat de gashandel van de bromfietser bleef hangen, juist op het mo ment dat de Warmonder moest uitwijken voor een manouvre- rende lesauto die de weg nage noeg versperde. Hij kon toen kie zen uit twee oplossingen: zich zelf te pletter rijden of van de brommer afspringen. Hij koos voor de laatste oplossing. De schade aan de brommer was groot. Deze lag totaal in de kreu kels doordat de brommer met een harde klap tegen de antieke lantaarnpaal vloog. Ook deze paal kwam er niet zonder kleer scheuren af: de kap kwam naar beneden. De jongen bekende te genover de politie harder te heb ben gereden dan in de straat is toegestaan. optimale omstandigheden. Dat ligt aan de niet centrale ligging van het centrumgebied in de wijk en de geringe afstand tus sen Haaswijk en het bestaande winkelcentrum aan de Lange Voort. Ook heeft het toekomstige winkel centrum door de ligging midden in deelplan acht weinig moge lijkheden om zich naar buiten toe te presenteren. Voorts speelt een rol dat veel inwoners van de wijk nu nog als gevolg van een gebrek aan een alternatief van het bestaande winkelcentrum aan de Lange Voort gebruik ma ken. Zij zullen zich hiervan in de loop der tijd waarschijnlijk maar moeilijk kunnen losmaken, zo denken de rapportsamenstellers. 'Eigen' winkels ZOETERWOUDE - De stichting VOS-Zoeterwoude kan in het na jaar weer een VOS-cursus orga niseren. De leden van de raads commissie financiën gingen gis teravond akkoord met het verle nen van de daarvoor gevraagde subsidie. Door gebrek aan belangstelling was de stichting vorig jaar ge stopt met het geven van deze cursussen. Vanuit de bevolking wordt nu weer om een dergelijke cursus gevraagd. De VOS-cursus is bedoeld voor vrouwen die na van Haaswijk op het nieuwe 'ei gen' winkelcentrum is als gevolg van een en ander gesteld op slechts 50 procent. In optimale omstandigheden zou dat 65 pro cent zijn. Maar ondanks dat blijkt dat al vanaf begin 1986 winkels en andere bedrijven in de dienstverlenende sector er haalbaar zijn. In de eerste fase kunnen dat een supermarkt en enkele voorzieningen in de sfeer van ambacht, horeca en balie zijn. De rapportsamenstellers denken dan aan een bank, een kapsalon en een snackbar. In een volgende fase van het realiseren van het winkelcentrum behoren een aantal speciaalzaken voor voeding, zoals een slagerij, een bakkerij en eventueel een groen tezaak tot de mogelijkheden. de lagere school niet veel kans op verdere ontwikkeling hebben gehad en voor vrouwen die wat meer over de maatschappij wil len leren. Met het draaien van een VOS-cur sus is een bedrag van ruim 900 gulden gemoeid. De stichting heeft over 1983 nog geld over van de subsidie die gegeven werd voor de aktiviteiten van het vrou wentrefpunt, omdat ook daar voor de belangstelling terugliep. Dit restant, zo n 700 gulden, mag nu gebruikt worden voor de te voeaing-speciaaizaKen Kan ove rigens op verschillende manie ren worden ingevuld en dit kan gevolgen hebben voor de volgor de van realisering ervan. Zo zijn een supermarkt en speciaalza ken in de vorm van filialen denk baar maar ook een combi-super- markt met voedingwinkels on der één dak en in handen van één eigenaar. Hierop moet verdere studie in een later stadium ant woord geven. Maar in welke vorm dan ook, de formule van de supermarkt is ui terst belangrijk voor het functio neren van het buurtcentrum in zijn geheel, schrijft het rapport. "Als de supermarkt er niet een is met een prijs vriendelijk karak ter, bestaat er geen enkele garan tie dat het buurtcentrum van de grond komt". organiseren VOS-cursus en de resterende 225 gulden woraen als nieuwe subsidie verstrekt. WD-raadslid Kremer vroeg zich af of de docenten die voor de cur sus worden uitgenodigd wel ob jectieve informatie zouden ver strekken. Wethouder Van der Heijden was van mening dat les geven altijd subjectief is. Boven dien vond hij dat deze zaken aan de verantwoordelijkheid van de mensen waaraan de subsidie ge geven wordt, moet worden over gelaten. OEGSTGEEST - "Het is schan delijk dat de provincie er zo lang over doet". Burgemees ter Scheenstra zei het giste ren in Oegstgeester commis sie voor verkeer met inge houden woede, toen de ver betering van de Haarlemmer- trekvaartweg aan de orde kwam. Hij verklaarde: "Het is ongelofelijk hoeveel tijd Gedeputeerde Staten uittrek ken om gedane beloften na te komen. Het duurt een half jaar voor een landmeter een stuk weiland komt opmeten. De provinciale subsidie die we nodig hebben voor het op knappen van de Haarlem- mertrekvaartweg moet nog steeds komen". De burgemeester riep alle poli tieke partijen in de gemeen teraad op om hun po litieke vertegenwoordigers in de provincie aan hun jasje te trekken. CDA en WD zeiden ter plekke toe de hartekreten nadrukkelijk door te seinen. PPR vertegenwoordiger Van Eisen stelde voor nog een uit spraak van de gemeenteraad te vragen. In de praktijk komt het erop neer dat wanneer een prinses "gesto len" is, de goede prins haar im mer weer in de armen zal sluiten. Voordat hij haar de trouwring rond de vingers schuift is er ech ter vaak heel wat spanning, zang en spel aan vooraf gegaan. Zo zijn daar de grote, maar o zo jeug dige operettesterren die op de toppen van hun tenen zinnen zingen als: "Met de leus op hoop van zegen" bij tijd en wijle knie lend en rennend of statig lopend als een koning op een voorname driekwartsmaatf'je kunt per slot van rekening niet in het wilde weg spelen"). Op de achtergrond bijgestaan door vele, vele dan sende helpers. VOORSCHOTEN - De Voorscho tense CDA-fractie krijgt geen en kele steun van andere politieke partijen voor het voorstel het cul tureel centrum een uitbouw te geven van 260 vierkante meter. In de uitbouw zouden bejaarden- sociëteiten moeten worden geor ganiseerd. De uitbouw kost naar schatting 550.000 gulden. Dit bleek gisteravond tijdens de vergadering van de commissie voor openbare werken. WD- raadslid mevrouw M. van de Kloes-Kamsteeg zei onder in stemmend geknik van PvdA/ PPR en D'66 dat "het financiële plaatje van de verbouwing van het cultureel centrum reeds aan het plafond zit". Zoals het er nu Deze laatsten zijn overigens niet naar achteren geschoven omdat ze hen aan aanleg ontbreekt. Vaak ligt het wat genuanceerder. Neem nu Sjaak, de 16-jarige broer van Helma en een van de weinige jongens van de vereni ging ("jongens vinden operette iets stoms, echt iets voor meis jes"). Hij werd, toen hij de baard in de keel kreeg, ongeschikt geacht nog langer solopartijen te door Paul van der Kooy zingen. Dansen kon hij echter wel ("ik houd van spel") en dus kreeg hij een ondersteunende rol: "Ik ga er altijd van uit dat ik nooit iemand hoef weg te stu ren", zegt dirigent en regisseur J. Looijenstein, een studiegenoot van Marco Bakker, zoals hij met een hemelse blik verklaart. "Ie dereen moet de kans krijgen een rol te spelen". Dat kan ook mak kelijk, vindt hij. In grootscheep se operetteproducties zijn vaak meer dan dertig rollen te verde len, waaronder nogal wat rollen waarin amper behoeft te worden gezongen. Mandje dragen In deze rollen komt het maar al te vaak aan op ballet. Tijdens de wekelijkse repetities, op zater dagmiddag in Taberna, krijgen de leerlingen dan ook immer een half uur balletonderricht van le rares, H. de Pater. Soms gebeurt het echter dat leer lingen ook van deze balletoefe ningen weinig terecht brengen, al was het alleen maar omdat ze niet muzikaal zijn. "We laten ze dan een beetje hun gang gaan en als je ze een beetje ziet huppelen denk je: verrek ik kan ze best een mandje laten dragen of ze laten zwemmen als een waternimf'. Helma vond vanaf het begin van haar carrière meer geluk op haar naar uitziet gaat een verbouwing ruim 900.000 gulden kosten. De gemeente wil snel beginnen met de opknapbeurt omdat na de zomer enkele verenigingen die een ruimte toebedeeld hebben gekregen in het cultureel cen trum, op straat komen te staan wanneer hun onderkomen, een noodschool aan de Molenlaan wordt gesloopt. De WD-vrouwe was het niet eens met CDA-raadslid Franken die beweerde dat de behoefte naar een geschikte accommodatie snel stijgt. "Ik zet stevige vraag tekens bij die behoeftegroei". Ze voelde dan ook weinig voor een haalbaarheids-onderzoek zoals dat werd voorgesteld door het CDA. pad. Zij zong en zong en vond het leuk. Soms dacht zij wel eens: getsie. Maar meestal dacht zij: leuk. En haar rollen werden steeds belangrijker. De laatste tijd speelt ze zelfs vaak dubbel rollen en tovert ze gordijnen om in kostuums Verwateren De vereniging maakt de kleding zelf, in tegenstelling tot de de cors. Die worden vaak besteld bij collega-jeugdoperetteverenigin- gen in het land. Looijenstein schat dat. Nederland zo'n tien jeugdgezelschappen kent. Hij is weinig tevreden over het aantal: "Het loopt terug, het verwatert". Voor de oorlog stond de jeugdo- perette er beter voor, weet hij. De hele operettebusiness draaide toen trouwens beter. Wanneer de dirigent een nieuwe operette zoekt, moet hij immer in oude archieven duiken. Door het hele land heeft hij inmiddels ge speurd. Hij doet het met liefde, omdat hij de liedjes prachtig vindt. Dat de taal nogal eens ou welijk is, doet hem niets. Het heeft zelfs grote charme, zo klinkt het vaak in de bejaarden tehuizen, waar de vereniging nogal eens optredens verzorgt. Vooroorlogse nummers als 'De klokken van Arnemuiden" wor den daar enthousiast onthaald. Vanavond, tijdens het jubileum concert in het gemeentecentrum aan de Lijtweg, staan de num mers ook weer op het program ma, samen met nummers als 'De Kleppermars'. Zé' zullen worden gebracht met een klein orkest en grote decors, zoals dat gebruik is bij de jaarlijkse uitvoeringen. Deze uitvoeringen werden jaren lang in de-aula van het Rijnlands Lyceum gegeven, dit jaar wijkt men uit naar de Stadsschouw burg. Men doet dat omdat de op lossing goedkoper is, niet omdat men opeens last heeft van steral lures. "Wanneerwe zo goed wil len worden als Marco Bakker moeten we vaker dan eens per week oefenen", weet Helma. De gerichtheid van de bewoners Het concept OEGSTGEEST - Vrolijke, mooie liedjes die je frank en vrij kunt zingen. Num mers die je meeneuriet, die je verstaat. Gezangen over Assepoester en de Sneeuw- koning, maar ook over zee nimfen. Gebracht met de zwier van een jeugdige Marco Bakker. Op de kop af tien jaar lang begeeft de Oegstgeestse jeugdoperette "Mascotte" zich op het pad van roze romantiek in een zweem van licht klassiek. Vele kinderen tussen de 5 en 21 jaar hebben in middels hun keeltjes getest, eni gen zijn van het begin af aan bij de vereniging. Eén van deze ouwe getrouwen is Helma van der Steen 421). Met een stem die doet denken aan de heerlijke tijden van de 'Sound of Music' legt ze uit: "De liedjes van Hilversum drie versta ik niet, die kan ik niet meezingen. Onze lied jes zijn vaak heel vrolijk. Soms zit er wel een treurliedje tussen. Maar meestal heeft het een goed einde. Anders lopen de mensen de zaal uit", lacht ze. Gestolen prinses VOORSCHOTEN - Het conflict tussen de gemeente Voorschoten en de marktkooplieden is opge lost. Door het ruilen van plaatsen is bereikt dat zes van de acht marktkooplieden hun auto ach ter hun kraam kunnen laten staan. Ze blokkeren in de nieuwe opstelling op geen enkele wijze de drie meter brede doorgang die de gemeente achter de kramen wil scheppen. Twee andere marktkoopleden hebben zonder mokken hun vierwieler verwij derd. Wethouder J. van Leeuwen (PvdA/ PPR) heeft dit gisteravond mee gedeeld tijdens de vergadering van de commissie voor openbare werken. Hij verklapte dat het compromis vorige week vrijdag was gevonden tijdens een be zoekje van hem aan de markt. Vandaag jiiba's Muziekkamer - avond voor ie dereen die iets ten gehore wil bren gen. 21 uur. tepelsteel - Breestraat 19, Surinaams- vcgetarisch eten, 17.30-19.30 uur. JVC - Breestraat 66, optreden de Engel se new-wavegroepen Legendary Pinkdots en Attrition, 21 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, vrouwenavond, 21-1 Schouwburg - theatershow door Robert Paul en Eileen Egas, 20.15 uur. Microtheater Imperium - 'Revue Ritu eel', 20.30 uur Lak-TÏieater - 'A small voice", 20.30 uur. Kapelzaal K&O - concert door pianist Michael Cave. 20.15 uur. Kijkhuis - film 'de ballade van Waraya- ma' van Imamura, 20 en 22.15 uur. Filmhuis LVC - film 'La Colmena' van Garcia, 21.15 uur. Kantine LFC - Boshuizerkade. bingo avond, 20 uur ZATERDAG Antonius Clubhuis - Lange Mare 43, fiets infomarkt, 10-16 uur. Schouwburg - Robert Paul en Eileen Egas theatershow, 20.15 uur. Groenoordhallen - hobby- en mobiel- markt, 10-16.30 uur. Microtheater Imperium - 'Revue Ritu eel'. 20.30 uur. Lak-Theater - Kunst/Werk met 'Bremer Freiheit' van Fassbinder, 20.30 uur. Stadsgehoorzaal - Antilliaans nacht feest. 22 uur Filmhuis LVC - Breestraat 66. film 'La Colmena' van Garcia. 21.15 uur. Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat 17, film 'de ballade van Warayama' van Imamura, 20 en 22.15 uur LVC - Breestraat 66. Pop Show: op treden door de ToydoUs, 21 uur. Nieuwe Mare/hoek Oude Singel - an tiek- en curiosamarkt, 9.30-17 uur. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, café- Caeciliastraat 18. disco, 22-2 i NVSH trefcentrum - Rapenburg 48. open soos, vanaf 22 uur, tel. 149987. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, swing avond. 20 uur. Huis de Bijlen - optreden zangeres Wen dy Sheridan, 22 uur. Bowlingcentrum Hans Menken - Bos huizerlaan, informatiedag NVBS over blinden en slechtzienden, 1030-16 De Regenboog - Merenwijk, rommel markt, 10-16 uur. Verbum Dei - Plantage 16, zen-training. 7-12 uur. Klubhuis Morschwijck - Topaaslaan 19. tentoonstelling 'tachtig jaar leven van alledag'. kindervoorstelling Leids Poppentheater, 14.30 Leidse Werkgroep Homoseksualiteit Caeciliastraat 18. 'De Roze Salon'. 14 18 uur. Breestraat 56 Bhagwancentrum, Bhag- wan op video, 20 uur. vanaf 21 uur: disco. De Uyl van Hoogland - Nieuwstraat, op treden 'Bourbonstreet', 16 uur. De Branderij - Middelweg, optrede drs. IVN, 14 LAK - Cleveringaplaats, open atelier modeltekenen, 14-16 uur; kindervoor stelling 'De slimme ezel', 15 uur. LVC - Breestraat 66, volksdansmstuif, 19 uur. De Waag - Aalmarkt, jubileumconcert Jong K&G, 15 uur. Kijkhuis - film 'de ballade van Waraya ma'. 20 en 22.15 uur. Hans Menken Bowlingcentrum - Jazz on Sunday, boottocht, v a. Zijl, nabij Touwfabriek, 15 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde - film over Japanse zwaardsmeedkunst, 15 MAANDAG Leiden Rijksmuseum voor Volkenkunde - le zing 'Jan en Ahmed'. interculturele communicatie tussen Marokkanen en Nederlanders, 20 uur. Kapelzaal K&O - concert door Mark Lu- botsky, viool en Danielle Dechenne. piano, 20.15 uur. Kantine HCG - Vijf Meilaan. ruil- en contactavond 'De Postzegelvrien den', 19 uur. Stadsgehoorzaal - modeshow van Lady Servia, 20 uur. Gulden Vlies - raadscommissie algeme ne en bestuurlijke aangelegenheden. 20 uur. Zoeterwoude Gemeentehuis - raadscommissie econo mische zaken, 20 uur Voorschoten Ambachtshuis - raadscommissie finan cien. ruimtelijke ordening en volks huisvesting. 20 uur Leiderdorp Gemeentehuis gemeenteraad. 20 uur. ARTSEN De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12 tot 12.30 uur, (alleen voor spoedeisen medische hulp). Voor de patiénten van de artsen: Groep 1 - Mastenbroek, Tan, v. Tol, Zwijnenburg, Meijer, R. v. Leeuwen, Verhage, Groeneveld, Kloprogge: za 8 uur tot zo 24 uur: R. v. Leeuwen. Hooigracht 48a, tel. 218661; spreek uur Rosmolen 2. Groep 2 - Pieterse, v. Gent, Taytelbaum. v. Luyk, Klaassen, Rus, Kruis en za 8 uur tot zo 8 uur: H. Klaassen, Zwa- nenzijde 27, tel. 213546; zo 8 uur tot 24 uur: A. van Luyk, Was- straat 2a, tel. 122522. Groep 3 - Pleiter, J van Leeuwen, Smit, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk. Engel, Fogelberg: za 8 uur tot zo 8 uur: E K Fogelberg, de Sitterlaan 18. tel 132877. zo 8 uur tot 24 uur: S. Smit, Cobetstraat 43. tel. 130177 Groep 4 - v Wingerden, v. Rijn, Bénit, Nieuwenhuis, Roos. Boer, v.d. Waard, Kennedylaan 24 zo 8 uur tot 24 uur: A. Boer, v.d. Helm laan 5, tel. 310420; spreekuur weg 60. Groep 5 - Schaefer, Jasperse, Crul Kooyman, de Jong, Prince, Reinders Hammerstein, Kortmann: za 8 uur tot zo 8 uur: H. Prince, Vondel laan 58, tel. 761754; zo 8 uur tot 24 uur: J. Reinders, Gerard Brandtstraat 29, tel. 760947. Leiderdorp za. M.N. Landsmeer, Drakestein 2, tel. 413913: zo, F. Kemme, Grotiuslaan 12, tel. 893139; za en zo spreekuur van 12.30-13 uur op Florijn 10, tel. 891000. Oegstgeest van za 10 uur tot ma 7.30 uur: D. Held. Marelaan 36, tel. 174955. Voorschoten za, A. Meiman, J.W. Frisolaan 13. tel. 2493; zo, F. Koopmans, Churchillweg 19. tel. 6352. Wassenaar noord: H.W. Plink. Hofcampweg 7, tel. 12075 en M. vanTolingen jr., Van Po- lanenpark 94, tel. 15939; zuid: M. van Tolingen sr., Weteringlaan 4, teli 78303. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van: vr 6 tot 13 april door: Zuider Apotheek, Lammenschansweg tel. 155482. DIERENARTSEN Lelden Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest G. Roest, Haaghuishof 5, Leiderdorp, tel. 890405. H. Vestjens, Rijn en Schiekade 23, Lei den, tel. 144323. Oegstgeest R.J.W. Duyn, Pres. Kennedylaan 260, tel. 153266. Voorschoten J. Frencken, J. Rontgenlaan 14, Leid- schendam, tel. 070-271110. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp en Oegstgeest wordt waargeno- R.L. Nieboer, Wilhelminapark 5, Oegst geest, tel. 173096; spreekuur za en zo om 13 uur. WIJKVERPLEGING Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753 en 134604, na 17 uur en in het weekend te bereiken via dokterstelefoon: 122222. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. Kruisgebouw, Berkenkade 7, tel. 410131, spreekuur ma t/m do van 13- 14 uur. Gezondheidscentrum, Florijn 10, tel. 896193, spreekuur ma, woe, vr van 13- 13.30 uur. Oegstgeest Interkruis, Lijtweg 7, tel. 177444. tel. 4641. Wassenaar Horst en Vliet - Hofcampweg 65, tel. LEI DSC H -SL DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Witte Singel 1 2311BG LEIDEN Telefoon 071-144941 Geen krant ontvangen, lel 071-123143 tussen 18 00-19 30 uur (nabezorging na 19 30 u Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen Restitutie is met toegestaan incassokosten Abonnementen kunnen dagelijks ingaan Indien één maand voor hei abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen, volgt Jrleng.ng ntsgeidenopgiro Kwartaalabonnement f 63.10 Per post 05.50 Maandabonnement 21,21 (Aulom betaling) Losse A A Adj.dir N Quakernaat Hooldredacteur Drs J W E Metselaar Ad| Hooldredacteur R L) Paauw Alg redactiechef Plv Alg redactiechef Rubnekchets J. Kroon (stad) B W T jungman (plv) H. I J Veldhuizen (regio) H vd Post (plv) W F J Wirtz (bin./buit /ec J Ruygrok-Hoogeveen Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o a in Bonn. Brussel. Londen. Parijs. Washington. Cair< J M J Post Gestolen prinsessen, moedige pruisen en behendige watemipifen bijeen op een repetitie van de Oegstgeestse jeugdoperette "Mascotte". (foto Holvast) OEGSTGEEST- De Oegstgeestse politieke partijen voelen weinig voor het voorstel van B en W om een parkeerautomaat te plaatsen bij het parkeerterrein aan de Ter- weeweg. Dit bleek gisteravond tijdens de vergadering van de raadscom missie voor verkeer. De partijen voerden aan dat wanneer de au tomaat wordt geplaatst, de win kels aan de Terweeweg in een na delige positie komen ten opzich te van winkels die gratis parkeer plaatsen voor de deur hebben. Bewoners van de Terweeweg veegden de vloer aan met het ar gument van B en W als zou be taald parkeren zorgen voor door stroming: "Mensen die komen om te winkelen laten hun auto toch geen uren staan", merkte een bewoner op. Paddenburg, de voorzitter van winkeliersvereniging Oegstgeest Actief was het niet met hem eens. Hij verklapte dat enkele winkeliers en omwonenden deze parkeerplaats permanent gebrui ken voor hun eigen auto's. De voorzitter pleitte voor een scher pere controle op dit "misbruik". Hij noemde het een slechte zaak dat de bouwer van de Markthof vrijstelling had gekregen van de verplichting om voor parkeer ruimte te zorgen.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 2