Particulier plan voor bouw super-dorpshuis Nog wensen bij verplaatsing van IN S-statioii -c Aantal woningzoekenden in Wassenaar boven de 2000 Historische boerenhoeve verliest bedrijfsfunetie Wasbeeldaan toch geasfalteerd Verandering buslijnen in Leiden en omgeving Stad en rand DONDERDAG 5 APRIL 1984 Concertzaal, squash- bowlingbanen, sporthal en atehers VOORSCHOTEN - Een projectont wikkelaar wil achter het Voor- schotense jongerencentrum 'De Lindehoeve' een gigantisch doq>shuis neerzetten. Dit dorps huis zou moeten bestaan uit een concertzaal van vierhonderd vierkante meter, vier bowlingba nen, enkele squashbanen, vier ateliers voor het uitoefenen van ambachten, een ruime kantine en een sporthal die even groot is als de huidige sporthal. De totale oppervlakte van het com plex bedraagt ongeveer 3.000 meter. Het geheel zal naar schat ting zes miljoen gulden kosten. De plaatselijke politieke partijen hebben enthousiast gereageerd op de plannen. Toen D'66- raadslid J. Aikens gis teravond tijdens de vergadering van de raadscommissie voor wel zijn verklapte een projectontwik kelaar te hebben gevonden die op eigen kosten de accommoda tie wil realiseren, bleken de ver schillende partijen direct bereid een onderzoek in te stellen dat aan het licht moet brengen hoe haalbaar de plannen zijn. Aikens legde gisteravond geen cij fers op tafel. Hij beschouwt het niet als zijn taak over precieze kosten te praten met een onder nemer, merkte hij op. "Dat moet volgende week maar gebeuren wanneer ambtenaren rond de ta fel gaan zitten met de belegger achter dit project, die een eigen bouwbedrijf heeft", sprak hij. Haast Met het 'haalbaarheids-onderzoek' van de gemeente is haast gebo den. Wanneer namelijk blijkt dat het dorpshuis kan worden gerea liseerd, behoeft het cultureel centrum wellicht minder sterk te worden aangepast. Toneelvoor stellingen zullen er dan namelijk niet meer worden gegeven. Slechts bejaardeninstellingen maken in dat geval van de zalen gebruik om activiteiten te ont plooien als biljarten, kaarten, volksdansen en handwerken. "Uit tactische overwegingen" be sloten de partijen gisteravond tóch in te stemmen met het hele VOORSCHOTEN - De Voorscho- tense dienst openbare werken mist de toezegging van de Neder landse Spoorwegen dat bij ver plaatsing van het Voorschotense station en de aanleg van een tun nel onder de spoorbaan geluid- werende maatregelen voor de omgeving zullen worden getrof fen. Bovendien betreurt de dienst het dat niet zeker is dat in de tunnel een lift voor invaliden wordt aangebracht. Ook vinden de Voorschotense ambtenaren het een slechte zaak dat aan de westzijde van de spoorbaan geen fietsenstalling is gepland. Openbare werken heeft deze leritiek neergelegd in een rapport naar aanleiding van de plannen van de spoorwegen om het station een kleine 100 meter in zuidelijke richting te verplaat sen, de Papelaan ter plaatse te verleggen en het autoverkeer door een tunnel onder de spoor baan te leiden. Een en ander als direct gevolg van het voornemen het aantal sporen tussen Den Haag en Leiden te verdubbelen. Overigens zijn vele van de andere Burgerlijke stand LEIDEN - Geboren: Jannigje dv. J. Zandbergen en G. Zwaan, Judith Wil- helmina Daniëlle dv. D. van der Vij ver en W. Middelkoop, Marjan dv. J.R. Prent en J.M.C. Sengers, Eva dv. R.P. Bekooij en J. van Seggelen, Ri chard Julius zv. C.H. Hins en M.A. van der Meij. Leon Alexander zv J. van der Plas en C. Haverkamp, Stefan zv. C.M. Duivenvoorden en J.J. Else- man, Pryscilla dv. H. Boom en P. van Haarlem, Bart Aart Gijsbert zv. A G. van Rijn en C.J.L. Hufkens, Sandra dv. M. Veenendaal en J.L.H.L. van Kempen, Leonie dv. D. van Duijn en A. van de Ven, Faruk zv. M. Karacan en S Qolak, Roderick Eric Lambert zv. R.R.J.A. Hanrath en M.A.MO. Steger, Femke Marieke dv. J. Wijnja en M.M.A. van Brummen, Bernarda Johanna dv. G.H. van Doorn en W.G. van 't Hoog, Gerard Egbert Johannes zv. A. Hoekcrt en A.M. Bouwman, Angelique Henriëtte Maria dv. J. van Egmond en M. Siebers, Wouter Jo hannes zv. L.J. Hoogenboom en M.H. Gresnigt, Aridj dv. A. Jaber en S. Fa- del, Sanne dv. A.C.M. van Berkel en W.B. Kaptein, Evelien dv. J. Hol- lestelle en E.J. de Laaf, Paul Petrus Maria zv. P.M.M. Turenhout en C.D.J. Broekhof, Susanne Catharina Jacoba dv. C.S.M. van Veen en H. van Dijk, Jacoba Mareella Bernadette dv. Voorschoten ook uit woon wagenschap? VOORSCHOTEN - De Voorscho tense wethouder L Marselis (CDA) gaat onderzoeken of het nog wel zinnig is lid te blijven van het regionale woonwagen schap. Middels gesprekken met gedeputeerden en de voorzitter van het woonwagenschap wil hij de voors en tegens van het lid maatschap op een rijtje zetten, zei hij gisteravond tijdens de ver gadering van de raadscommissie voor welzijn, woningtoewijzing en onderwijs. "Je kunt je bijvoorbeeld afvragen of het schap niet ontzettend duur is", stelde hij. Zijn CDA-fractie had twee maanden geleden soortgelijke geluiden laten ho ren. Toen merkte een ambtenaar direct op dat het bijzonder duur is om uit het schap te stappen. pakket aanpassingen voor het centrum. Indien over enkele we ken blijkt dat de plannen van het dorpshuis haalbaar zijn, kan de verbouwing van het cultureel centrum alsnog worden terugge schroefd, opperde de commissie. Gisteravond lieten de raadsleden zich er echter niet over uit welke delen van het plan in dat geval moeten worden geschrapt. Zij kregen namelijk een tekening onder ogen die "totaal nieuw voor hun was". Voordat ze de kans kregen om in navolging van S. Offringa (CDA) hun afschuw uit te spreken over deze bijzon der onverwachte wending in de zaak, legde wethouder L. Marse lis (CDA) uit dat de tekening slechts 24 uur oud is. De plannen zijn een versimpeling van eerde re ideeën die waren afgewezen omdat de gemeenteraad ze te duur vond. Onbruikbaar gebouw Centraal punt in het plan is dat de drie ruimten op de benedenver dieping, de koffiekamer, foyer en grote zaal, apart te gebruiken zijn door afzonderlijke groepen. Om te voorkomen dat gebruikers el kaar storen heeft de architect na melijk het idee gelanceerd de halfronde ingang zodanig te ver groten dat vanuit deze hal, die dezelfde halfronde vorm krijgt als de huidige ingang, zowel de koffiekamer, grote zaal als ronde foyer kunnen worden bereikt. Ook een nieuw te bouwen keu ken annex bar is vanuit de hal bereikbaar. Naast deze aanpassing van de hal staan nog enkele andere verbou wingen op stapel, zoals het ge lijkmaken van de vloer van de grote zaal, de aanleg van enkele nieuwe toiletten en de uitbrei ding van de zaal met een berging van vele tientallen meters lengte. Deze berging wordt opgetrokken aan de lange (oost)zijde van het gebouw en is twee meter breed. Goedkoper De verbouwing kost ir> totaal ruim 900.000 gulden. Wethouder L. Marselis (CDA) zei dat niet moet worden uitgesloten dat de oplos sing van Aikens goedkoper is. In dat geval behoeft de gemeente slechts op één punt kosten ma ken. Ze moet namelijk garande ren dat de eigenaar tussen de twee en drie ton per jaar huur ontvangt voor de sporthal en de ateliers. Dit geeft de belegger een stuk zekerheid: wanneer de in komsten uit de verhuur tegen vallen, springt de gemeente bij. Overigens had Aikens met de on dernemer gepraat omdat hij een zeer groot voorstander is van een dergelijk dorpshuis. In zo'n ac commodatie kunnen mensen van verschillend pluimage el kaar ontmoeten, zo vindt hij. Bo vendien kan in zijn ogen de cul tuur daar goed gedijen omdat de afmetingen van het toneel daar "veel volwassener zijn". In het cultureel centrum ziet het er somberder uit voor de cultuur, vindt Aikens: "Eigenlijk is het een totaal onbruikbaar gebouw en is het zonde veel geld te beste den aan een nutteloze opknap beurt". Volkshuisvestings-ambtenaar Van der Luijt overhandigt het echtpaar Prins een koker met daarin de sleutels jan hun nieuwe woning. (foto Holvast) WASSENAAR - "Het aantal wo ningzoekenden in Wassenaar is inmiddels de 'magische' grens van tweeduizend gepasseerd en het ziet er niet naar uit dat het daar weer snel onder zal komen". Aldus volkshuisvestings-ambte naar Van der Luijt gistermiddag bij de uitreiking van de sleutels aan de bewoners van de laatst ge reedgekomen woning van het Centrumplan, een bouwproject aan de Achterweg, Luifelbaan en Schoolstraat in Wassenaar. Het project van 41 woningen is in beheer van woningbouwvereni ging Sint Willibrordus. "Het aantal te bouwen woningen in de sociale sector in Wassenaar moet sterk worden opgevoerd", zo hield Van der Luijt zijn ge hoor voor waaronder zich ook WD-fractieleider Aptroot be vond. De liberalen in Wassenaar hebben zich herhaaldelijk uitge sproken tegen het 'volbouwen' van de villa-gemeente te zijn. Van der Luijt wees-echter tevens op de als gevolg van hun grote aantal lange wachttijden voor woningzoekenden voordat ze voor een huis in aanmerking ko men. "Ze kunnen wel een paar jaar wachten, maar geen veel voud hiervan", zo waarschuwde hij. op- en aanmerkingen die door de gemeente Voorschoten in een eerder stadium over de plannen zijn gemaakt, door de NS wel overgenomen. Daarom lijkt het de rapportsamenstellers voor de hand te liggen dat het college van B en W en de raadscommis sies voor openbare werken en die voor financiën en verkeer zich toch achter de plannen scha- Wanneer de verplaatsing van het station en de aanleg van de tun nel precies plaats hebben is nog onzeker. "Dit hangt van de mi nister af. Het kan nog vijfjaar du ren, maar evengoed vijftien jaar", aldus een woordvoerder van de gemeente. De verdubbeling van de spoorbaan tussen Den Haag en Leiden is door het ministerie van verkeer en waterstaat op een lijst van acht prioriteiten gezet. Deze prioriteiten moeten in de ogen van de Nederlandse Spoorwegen voor 1990 zijn gerealiseerd. De kosten als gevolg van de verdub beling van het aantal spoorbanen zijn in Voorschoten hoog, zo'n 150 miljoen gulden. VOORSCHOTEN - De 17e eeuwse boerderij aan de Generaal Spoor- laan is wellicht binnenkort boer- denj-af. De bewoner van het dwarshuistype-boerderij, boer de Wit, wil namelijk zijn optrekje inruilen voor een nieuwe farm aan de overkant van de spoorlijn, waar het grootste gedeelte van zijn land ligt. De Voorschotense wethouder J. van Dalen (WD) en gedeputeer de Borgman (PvdA) hebben zich onlangs gebogen over het ver zoek van de boer. Uit dat gesprek bleek dat de gedeputeerde "niet negatief' staat tegenover het ver zoek. Ook de gemeente is "niet ongenegen" medewerking te verlenen. Stevige conclusies zijn echter nog niet getrokken omdat het gebied waar de boer zijn nieuwe optrek je wil bouwen, het grondgebied aan de zuidzijde van de Pape laan. in het bestemmingsplan is aangemerkt als natuurgebied. Daar mag niet zomaar worden gebouwd. Overigens is op dit moment een ambtelijke werkgroep bezig te onderzoeken wat nu wel mag in het gebied en wat niet. De werk groep zal het verzoek van boer De Wit onder de loep nemen. Gemeentesecretaris G. de Graaff denkt dat het nog wel vele maan- - den kan duren voordat de werk groep eruit is. Boerin De Wit ziet het zelfs nog iets somberder in. Zij vreest pas over vijf jaar uit sluitsel te krijgen. "En dan is de hele situatie misschien al achter haald", zegt zij. "Is het dan nog wel financieel haalbaar, vraag je je af met die bui van de inkrim ping van de melkproductie zo boven ons hoofd". Ze wil dan ook haar precieze plan nen niet verklappen. Ze vecht in stilte. Voor haar kinderen, zo ver klapt ze. Die moeten in de nieu we boerderij gaan wonen. Een boerderij die veel rendabeler be looft te worden dan de huidige omdat de boer niet langer grote afstanden moet afleggen wan neer hij van zijn boerderij naar het land rijdt. van der Plas, Joshua Daniël zv. J.C. Harting, Myrthe Marijn dv. J.C. Hart- ing, Paul zv. P.A. van den Bogaard en A.P.C. van Egmond, Maria Johanna dv. C.J. Maagdelijn en T Havenaar, Ingrid dv. H. Merts en D J. Singer- ling, Alwin zv. J. van Duijn en A. de Vreugd, Cornelis Bastiaan zv. J.C. Zuyderduyn en M. van der Staaij, Jef- fry Adriaan zv. L.W.H. Goedbloed, Christiaan zv. D. Drost, Lars Johan nes zv. H.J.N. Haagsman en K. Ka- man, Johannes Marinus Johannes zv J.P.J. Vink en A.A.C. Steenbergen. Karin Catharina Maria dv. A.H.M. Vincenten en J.M. van der Zijden, Stefan Johan Anne zv. J.Th. Vlieg en M.E.F. de Rooij, Freeke Pem dv. G.J.M. Heijne en M.F. van der Kleij, Pascal zv. R.P. den Heijer en A.J. Hoogendijk, Jasper zv. P. Vermeulen en C.W. Ravensbergen, Yfke Johanna dv. A G. de Boer en J. Gouma, Tama ra dv. A.P. van der Woerd en J W. Rijnsburger, Madeion Rosalie dv. M.H. Tullenaar en M.G.M. van den Berg, Maarten Jacobus zv. L. van der Plas en E. Zandbergen, Bartholo- meus Anthonius zv. A.H. van Loon en G.J.C. Woüters, Channa-Claire Haifa Naomi dv. A. Judell en R.S.E. Kara- mat All, Freddy zv. C.J. van der Blom en S. de Wolf, Bartholomeus Johan nes Petrus zv. J.F.H Neuteboom en H.M. de Ridder, Bart zv M Otte, Jef- fry Harald Tomas zv. E N.W. van der Heul en M.H. van Wijngaarden, Marij ke Charlotte dv. G.H. Landeweerd en S.H.J.M. Koopman, Sandra Margare tha Clara dv. F.M. Steenvoorden en W.C.J. Does, Patrick zv. M.H. Vermet en A. Hermsen, Lewina Catharina dv. R.J.C. Sloos en L.C. Noort, Monique dv. L P. van Altena en Y.J M Neder- stigt, Massja dv. A.H. van Erkelens. LEIDEN -Overleden M.S. Laman, (1893) vrl, W Hasenoot, geh. gew. met D. Barnhoorn, H.W van der Steeg, vrl. echtg. van D. van der Meij, W.U. Verdegaal (1893) vrl, K. de Vries (1927) man, P.A.J. Vendel, (.1928) man, J. Teijn, (1901) vrl. geh gew. met A.A. de Leng, A.M.E. Loh mann, (1899) geh. gew. met P. van Stralen, C.L.M. van Capel, (1951) man, N. Aretz, (1938) man, B. Hoekstra, (1922) man, M.H. van den Heuvel. (1900) vrl. geh. gew. met G.W. Schel- ke, A.K.P. Kooijman (1900) vrl. geh. gew. met H. Kokail, E. Dubbelaar, (1924) vrl., W. Buijn, )1914) man, H.J Oostrom, (1914) man, G. Daalhuizen, (1960) man, W.J. Wouters (1923) man, E.I.M. Reimers, (1902) vrl. geh: gew met L. Volkmann, J.H. Boelee, (1903) man, I. Ligtvoet, (1919) man, J.J. Flip- po, (1905) man, J.L Heemskerk, (1924) man, S. Loosbroek (1900) vrl. geg. gew. met G.J.L. Brink, M. Bloe mendaal, (1895) vrl. geh. gew. WARMOND - Als het aan de raads commissie financiën van de ge meente Warmond ligt, wordt de Wasbeeklaan geasfalteerd. Tij dens de vergadering gisteravond Oudere leer krachten als eersten weg VOORSCHOTEN - Onderwijzers die 55 jaar of ouder zijn moeten in Voorschoten het eerst af vloeien wanneer op hun school sprake is van overtollig perso neel. Dit vindt de raadscommis sie voor welzijn, zo bleek gister avond. Het afvloei-voorstel was afkomstig van PvdA/PPR-fractievoorzitter Visser. Hij opperde dat door zijn voorstel voorkomen kan worden dat "het onderwijsveld verou derd". "Bovendien", zo sprak hij, "zijn de sociale gevolgen voor oudere onderwijzers minder erg wanneer zij worden ontslagen. Zij hebben nog maar een paar jaar te gaan tot hun pensioen en bovendien krijgen ze via de wachtgeldregeling veel meer geld dan hun jongere collega's". Hij toverde een rekensom tevoor schijn waaruit bleek dat een 55- jarige onderwijzer die wachtgeld ontvangt slechts 280 gulden slechter af is dan een onderwij zer die van de VUT-regeling ge bruik maakt. Hij noemde de opstelling van de onderwijsbond ABOP "knullig". De ABOP vindt dat jonge onder wijzers het eerst de laan uit moe ten worden gestuurd omdat ou dere onderwijzers geen kans meer zouden maken nog ooit werk te vinden wanneer zij wor den ontslagen. Visser nam overi gens het woord gedwongen ont slag niet in zijn mond. Hij hield het bij de omschrijving: "de ge meente moet sterke druk uitoe fenen". bleek dat CDA en WD voor as faltering zijn. Vreeken (zelfstan dig) en Progressief Warmond ko zen voor klinkerbestrating. Bon net (CDA) en Vreeken hadden voor de commissie allebei een ei gen berekening van de kosten van asfaltering. Het feit dat volgens Bonnet en vol gens de gemeente asfaltering goedkoper is, ook in onder- housdskosten, speelt een grote rol bij de voorstanders. Vreeken wees erop dat asfalt moeilkijk is weg te halen. Volgens zijn bere kening is asfalteren niet zoveel goedkoper, en staat het boven dien lelijk in het landschap. De bewoners van de Wasbeeklaan zijn ook niet zo gelukkig met as faltering. De gemeenterasd moet zich nog over het voorstel uitspreken, maar als CDA en WD niet van mening veranderen gaat de asfal tering door. De verlichting bij het viaduct zal dan ook uitge breid worden. LEIDEN/REGIO - De NZH heeft van het ministerie van verkeer en waterstaat toestemming ge kregen om het buslijnennet in de gemeente Leiden en de randge meenten Leiderdorp, Oegstgeest en Voorschoten per 3 juni te wij zigen. De verandering houdt onder meer in dat de Leidse wijk Stevenshof dan met lijn-30 een half-uur- dienst zal krijgen, de directe lijn Merenwijk-station vaker gaat rij den en er een busverbinding komt van de Oegstgeester wijk Haaswijk met Leiden. Tussen de Voorschotense wijk Noord-Hofland en Leiden gaan meer bussen rijden, er komt ook een verbinding tussen het oude dorp, het ziekenhuis en Winkel hof in Leiderdorp en 'ringlijn' 13/ 14 gaat via de Burggravenlaan en de Churchillbrug rijden. In het algemeen zullen in de nieu we dienstregeling de aansluitin gen op de treinen dienstregeling worden verbeterd. DONDERDAG Leiden Gulden Vlies - raadscommissie onder wijs, samenlevingsopbouw en eman cipatie, 20.30 uur. Kapelzaal K&O - Seder-avond-maaltijd, met symbolen en Joods ritueel toege licht, wordt vervolgens door de aan wezigen genuttigd, 20.15 uur. Lak-theater - Amy Gale met 'A small voice", 20.30 uur. Schouwburg - '15 jaar Frits Landsber gen Big Band', pure jazzmuziek, 20.15 Gezondheidswinkel - Topaaslaan 19, spreekuur van 20-21 uur. Clubhuis Morschwijk - Topaaslaan 19, n.a.v. tentoonstelling Tachtig jaar vrouwenleven van alledag'. Moda Lisa - Breestraat, mode-shows, 19.30 en 20.30 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, soos, 21-1 uur. Voorschoten Ambachtshuis - raadscommissie open bare werken, 20 uur. Zoeterwoude Gemeentehuis - raadscommissie finan ciën, 19.30 uur. Oegstgeest Gemeentehuis - raadscommissie ver keer en vervoer, 20 uur. VRIJDAG Leiden Aniba's Muziekkamer - avond voor ie dereen die iets ten gehore wil bren- Repelsteel - Breestraat 19, Surinaams- vegetarisch eten, 17.30-19.30 uur. LVC - Breestraat 66, optreden de Engel se new-wavegroepen Legendary Pinkdots en Attrition, 21 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, vrouwenavond, 21-1 Schouwburg - theatershow door Robert Paul en Eileen Egas, 20.15 uur. Microtheater Imperium - 'Revue Ritu eel', 20.30 uur. Lak-TTieater - 'A srhdll voice', 20.30 uur. Kapelzaal K&O - concert door pianist Michael Cave. 20.15 uur. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van 30 maart tot 6 april door: Apotheek Tot Hulp der Menschheid, Rosmolen 13, tel. 211611; Apotheek vKok, Topaaslaan 15, tel. 763439; Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, Voorschoten, tel. 01717-2525. WIJKVERPLEGING Leiden Interkfuis, Middelweg 38, tel. 121753 en 134604, na 17 uur en in het weekend te bereiken via dokterstelefoon; 122222. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. Kruisgebouw, Berkenkade 7, tel. 410131, spreekuur ma t/m do van 13- Gezondheidscentrum, Florijn 10, tel. 896193, spreekuur ma, woe, vr van 13- 13.30 uur. Oegstgeest Interkruis, Lijtweg 7, tel. 177444. Voorschoten gezondheidscentrum, vd. Waalslaan. tel. 4641. Wassenaar Horst en Vliet - Hofcampweg 65, tel 16275. ma t/m vr 9-10 uur en op af spraak. LEI DSC H DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Geen krant ontvangen tel 071-123143 tussen 18 00-19 30 uur (nabezorging na 19.30 uur). Abonnementsgelden bi| vooruitbetaling te voldoen Restitutie is niet toegestaan abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen, volgt automatische verlenging Kwartaalabonnement 63,10 Commentaren Per post f 85,50 W F J Wiriz en Maandabonnement 21,21 A van Brussel (Autom betaling) Rubriekchels Losse nummers 1,- j. Kroon (stad) B W T Jungman(plv) Directie. G. Koopman H I J Veldhuizen Adj.c J Ruygrok-Hoogeveen (plv) P J de Tombe (sport) Redactie stad en randgemeenten tel. 071-144941. tst 219 Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o a. in Bonn, Brussel, Londen, Parijs, Washington, Cain Rome. Madrid, Mexico en Wenen

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 2