c
SCOREBORD
rmm
E
X
X
x
3
EREDIVISIE
PSV-Fcyenoord 1-1, Ajax-FC Den
Bosch 5-2, AZ'67-HaarIem 4-4, Roda JC-
Fortuna S. 1-2, GA Eagles-FC Gronin
gen 2-2, Excelsior-Helmond Sport 1-4,
Sparta-Volendam 3-0, DS'79-PEC Zw.
4-1, FC Utrecht-Willem II 2-0.
Feyenoord J
PSV 4
Ajax i
Roda JC i
Haarlem E
Sparta I
Eagles '4
Utrecht
AZ'67
Groningen 2
Excels. J
Den Bosch E
PEC Zw.
Fortuna J
Volendam
Willem II
DS'79
Helm.Sp.
2 44 76-28
3 43 70-25
4 41 81-36
7 32 48-39
6 32 47-41
6 31 62-45
8 30 42-41
10 29 55-62
5 19 11 39-78
MW
Twente
Cambuur
Telstar
Graafsch.
NAC
Wagen.
Vitesse
Heracles
FC VW
Veendam
Heerenv.
RBC
Eindh.
SW
TOPSCORERS
1/2. Thoresen (PSV)
Koolhof (PSV)
3/4. Eriksen (Roda)
a Basten (Ajax)
Sporttoto
Toto
1
2
3
Utrecht-Willem II
DS'79-PEC Zw.
Sparta-Volendam
Excelsior-Helmond Sp.
s
Roda-Fortuna
PSV-Feyenoord
E
AZ'67-Haarlem
Eagles-Groningen
Telstar-Vitesse
Cambuur-NEC
E
Wageningen-NAC
Graafschap-Twente
DUITSE LOTTO
8-13-14-21-31-43. Reservegetal: 40.
Spiel 77: 2 97 11 56.
i aankomst: 13—10—12.
KNVB-amateurs
ZATERDAG
EERSTE KLASSE A
Excels.M.-NSW 0-1, PPSC-De Zwerver
2-1, Kozakken Boys-Heerjansdam 0-4,
Barendrecht-ASWH 0-1, Nw.Lekker-
land-Altena 2-1, SSS-Spijkenisse 0-1.
EERSTE KLASSE B
Bennekom-Huizen 3-2, Valleivogels-
Rijnsburgse Boys 2-3, VVOG-Spaken-
burg 3-2, RCL-Volendam 1-1, Noord-
wijk-Nunspeet 1-0.
ARC 17-27 's-Grav. 16-16
DVO'32 16-21 SVPTT 15-14
Katw. 17-17 JAC 16-13
Ter Leede 17-17 MW'27 16-12
Die Haghe 17-17 Sportl. 16-12
Hoekse B. 15-16 Maasdijk 16-12
VIERDE KLASSE B
Unicum-Oegstgeest 2-1, Zevenhoven-
ROHDA'76 4-0, Jodan Boys-HBSS 0-2,
Koudekerk-Hazerswoudse Boys 2-2,
Zwammerdam-VVOR 1-2.
Zevenh. 17-24 Valken 16-15
HBSS 16-21 Haz.w.B. 16-15
Berkel 16-20 Zwamm. 17-14
Koudek. 15-16 Unicum 15-13
ROHDA 16—16 Oegstg. 15—11
WOR 15-15 Jodan B. 16-10
ZONDAG
HOOFDKLASSE A
Zeeburgla-AFC 0-2, EDO-VUC 0-0,
CW-DWV 0-2, Blauw Wit-AFC'34 2-0,
Wilhelmus-Unitas 2-2, Elinkwijk-DHC
2-1, RCH-Xerxes 2-1.
Elinkw. 18-27 RCH 18-18
AFC 18-24 Bl.Wit 17-17
Wilh. 18-23 CW 18-15
EDO 18-20 DWV 17-14
AFC'34 17-18 VUC 17-14
DHC 17-18 Zeeburgia 18-11
Sport
MAANDAG 2 APRIL 1984
Leiden 15-23 Alphia 17-15
Voorsch. 15-22 KRV 15-14
MVKV 16-20 ZLC 15-13
TAW 17-19 Kagia 16-12
Sleutels 15-16 Meerburg 17— 4
Woubr. 16-16
Stand derde periode
MVKV 3-4 Voorsch. 2-2
TAW 3-4 Sleutels 2-2
Woubr. 3-4 Alphia 3-1
KRV 2-3 Kagia 3-1
ZLC 1-2 Meerburg 3-1
Leiden 1-2
Leiden en Voorschoten periodekam
pioen
EERSTE DIVISIE
Veendam-RBC 3-2, MW-Eindhoven 3-
2. FC VVV-SVV 2-1, Cambuur-NEC 1-1,
Telstar-Vitesse 2-1, FC Den Haag-Hee-
renveen 0-3, Wageningen-NAC 2-1, De
Graafschaap-FC Twente 0-2.
Unitas 18-18 Xerxes
17- 9
EERSTE KLASSE A
JOS-DCG 1-1, SEW-Lugdunum 2-0,
Rood Wit A.-Aalsmeer 2-1, De Spar-
2 38 55-28
4 37 61-30
5 33 43-27
6 31 47-39
7 29 45-38
8 29 50-43
6 28 35-33
9 27 39-33
10 26 32-30
Stormv 17-23 DRC 15-17
Roodenb. 16-21 Hilversum 17-17
SDW 16-21 DWS 16-14
Spartaan 17-21 RKAVIC 17-13
Rood Wit 17-19 DCG 16-12
SEW 16-18 Lugdunum 17-10
Aalsm. 16-18 JOS 17- 6
TWEEDE KLASSE A
Hellevoetsluis-Verburch 2-1, RKAW-
Gouda 1-2, Olympia-UVS 3-3, Alphense
Boys-FC Lisse 2-1.
UVS 16-24 RKAW 16-14
Gouda 16-21 VELO 15-13
Alph.B. 15-18 Verburch 15-13
H'voetsl. 14-15 Lisse 15-12
LENS 15-15 SJC 16-12
BI.Zwart 14-14 Olympia 14-11
SVOW 16-25 LFC 14-13
Abbenes 17-25 Kickers 15-13
LSVV 16-22 SJZ 16- 6
SVLV -
GWS
WSB
ZONDAG
OVERGANGSKLASSE
Unitas-Warmunda 3-1, KRV-Stomp-
wijkse Boys 4-0, Kickers-MMO 0-3.
mund-Werder Br. 2-3, Hamburger SV-
SVW Mannheim 2-3, FC Nürnberg-B.
M'gladbach 1-3, VfB Stuttgart-Arm.
Bielefeld 1-0, Kaiserslautern-Eintr.
Braunschweig 3-1, Bayern M.-FC Kóln
4-2.
Bayern M. 26-37 Hamb.SV 26-35
M'gladb. 26-37 Werder 26-32
Stuttgart 26-36 Leverk. 26-28
ENGELAND
Birmingham C.-Aston V. 2-1, Coventry
C.-Arsenai 1-4, Everton-Southampton
1-0, Ipswich T.-Luton T. 3-0, Leicester
C.-Norwich C. 2-1, Notts C.-Notting-
ham F. 0-0, Stoke C.-Sunderland 2-1,
Tottenham H.-Wolv. Wanderers 1-0,
Watford-Liverpool 0-2, W.Br. Albion-
Manchester Utd. 2-0, West Ham Utd.-
Queens Park R. 2-2.
Liverp. 33—66 Southamp. 32—55
Manch.U. 33-64 West Ham 33-55
N.Forest 33-57 QPR 34-54
FRANKRIJK
Sochaux-Bastia 2-0, Nancy-Touion 2-2,
Bordeaux-St. Etienne 7-0, Strasbourg-
Metz 0-0, Rouen-Brest 0-1, Toulouse-
Racing Lens 2-0, FC Nantes-Laval 3-1,
Rennes-Monaco 1-2, Lille-Paris St. Ger
main 1-0, Nimes-Auxerre 1-1.
Degradatiepoule:
Het Y-Zian V. 6-13; Het Y gedegra
deerd, Ravijn-DZV 6-6.
HOOFDKLASSE
promotiepoule:
AZPC-Rotterdam 7-10; R'dam promo-
Promotieklas: DVC - LUSV 3-0, Jo
dan Boys - Zovoc 3-0, DAC - WVV
3-2, Ridderveld - Tornado 3-1, Velo
- Skania 3-2, Radius - Gemini/K 3
3-0.
Radius k 21-55 LUSV 21-28
mS, o1"47 Zovoc 21-27
WW 21-44 DVO 21-24
Tornado 21-38 Ridderv. 21-21
Jodan B. 21-35 Skania d 21-18
Velo 19-33 Gem/K 3 d 21- 5
Hockey
Eerste klas: Leython 4 - S'70 1 1-3,
Orion 1 - DAC 3 3-0, WVC 1 - Blok 1 sterdam 1-2.
1-3, RW 1 - Leython 3 3-0, LUSV 2
Laren - Hattem 1-1, Bloemendaal -
Klein Zwitserland 0—5, Kampong -
Tilburg 3—1, Leiden - Oranje Zwart
3-1, Hatttem - Klein Zwitserland 2-7,
HDM - Geel Zwart 1-1, HGC - Am-
7- 8 Warmunda 7- 3
GSV
15-14
20 DERDE KLASSE A
19 Quick H.-VVSB 2-0, BTC-GDS 0-2, To-
19 negido-UDO 3-1, Docos-HVV 1-1, LFC-
17 RKDEO 1-1.
Quick 15-21 Celer. 16-15
Toneg. 16-21 GDS 16-14
RKDEO 17-21 Docos 16-13
LFC 16-18 Schipl. 14-12
UDO 17-17 BTC 16-11
HW 17-17 WSB 14-10
Afd. Gouda
ZATERDAG
EERSTE KLASSE
SportieFOudewater 3-0, Bergambacht-
Aarlanderveen 1-1, Siveo-Soccer Bovs
3-2, Moerkapelle-WDS 2-1, Linschoten-
CVC 0-2.
CVC 16-25 Siveo 16—14
Floreant 15-24 Bergamb. 16-12
Linsch. 17-18 Moerkap. 15-11
Sportief 16-17 WDS 15-11
Aarl.v. 15-16 Oudew. 16-10
Soccer B. 15-14
Auxerre 33-43 Toulouse 33-38
ITALIË
Avellino-H. Verona 1-0, Catania-Lazio
R. 1-1, Genua-Ascoli 1-0, Juventus-Fio-
rentina 1-0, AC Milan-AS Napoli 0-2,
Juventus 25-37 AC Torino 25-30
AS Roma 25-34 H.Verona 25-28
Fiorent. 25-31 Inter M. 25-28
SPANJE
Atl. Bilbao-Real M. 2-1, Barcelona-Ca
diz 4-1, Salamanca-Zaragoza 1-1, Atl.
Madrid-Real Sociedad 2-1, Sevilla-Va-
lencia 2-0, Osasuna Pampl.-Malaga 0-0,
Mallorca-Betis S. 0-1, Murcia-Vallado-
lid 1-2, Sp. Gijon-Espanol 0-1.
Bilbao 30-43 Atl.Madr. 30-40
Real M. 30-41 Betis S. 30-34
Barcelona 30-40 Zaragoza 30-31
P.Bears-LZ'86 5-8.
EERSTE KLASSE
promotiepoule:
Zwemlust H.-ZPB Unico 7-7; ZPB pro
moveert, Rapido-Njord V. 13-14.
TWEEDE KLASSE A
Klevo-Laga 7-8, De Lansingh-Zeus 7-8,
Brandenburg-BZPC 7-8; BZPC kam
pioen, KZC-DWT 8-6.
TWEEDE KLASSE B
Vivax-Natando 15-6, PSV-WIK 13-10,
HZC/W.-Katwijk 13-8, Vuursche-ZPA
6-4, EZPC-Losser 6-10, De AA-MZPC 8-
Losser 20-34 MZPC 20-28
Vivax 20-30 HZC/W. 20-26
PSV 20-29 ZPA 20-24
DERDE KLASSE C
DKD-Nautilus 4-6, UZSC-SVH 8-6,
Koudekerk-Raket 6-5, WVZ-Poseidon
18-9, DSZ-Wiekslag 7-5, GZC-Forellen
Korfbal
ONA-DHZ 2-1.
Exc.'20 17-26 Bodegr. 14-14
DHZ 15-18 VDL 16-14
NSV'46 16-18 Martinit 15-13
RFC 16-17 Transv. 15-12
Zwervers 14-15 Nieuwk. 13-10
ONA 16-15 IFC 15-10
VIERDE KLASSE A
Alkmania-Van Nispen 0-0, ASC-Fore-
holte 1-2, Teylingen-Hillegom 2-2,
DOSR-ROAC'79 0-0.
DOSR 15-20 Foreh. 14-14
Alphen 14—19 Alkmania 14-14
Hillegom 15-19 LDWS 15-13
Altior 13-18 ROAC 12-12
VTL 16-15 V.Nispen 17-11
Teylingen 17-15 ASC 16- 8
VIERDE KLASSE B
SVLV-DSO 3-1, Meerburg-WP 3-2,
Randstad Sport-ODB 2-2, Bernardus-
PDK 1-2.
ODB 16-25 Cromvl. 16-16
SVLV 15-19 HBS 17-15
DSO 15-19 PDK 17-13
WP 15-18 RKSVM 16-12
Meerburg 16-18 R'st.Sp. 15-11
SJZ 17—17 Bernardus 15— 7
VIERDE KLASSE E
WSE-Haastrecht 1-2, UNIO-Groeneweg
0-0, Lekkerkerk-VEP 1-0, Nieuwerkerk-
Soccer Boys 1-3, Schoonhoven-Moor
drecht 3-3.
Nieuwerk. 16-20 Moordr. 16-15
Soccer B. 15-19 UNIO 15-14
VEP 16-19 Floreant 16-13
Woerden 15-17 Lekkerk. 16-13
Groenew. 16-17 Haastr. 16-13
WSE 16-15 Schoonh. 13-11
Floreant 3 2-1, Be Fair 4-SPV 2-2, Wad-
dinxveen-Gouda 3-0, Perkouw-Jodan
Boys 4 2-1.
Rijnstr. 19-36 Linsch.2 15-13
Gouda 18-22 Flor.3 14-12
Waddinxv. 17-18 Sportl.4 15-12
Be Fair 4 16-17 Spirit 5 16-11
Jodan B.4 16-17 UNIO 14-10
Perkouw 17-14
SPV 15-10
ZONDAG
EERSTE KLASSE
RVC-Oudewater 1-2, Ammerstol-Gou-
derak 0-5, Moerkapelle-Cabauw 1-1,
Waddinxveen-Nic.Boys 2-3.
Waddinxv. 16-21 Cabauw 15-16
Oudew. 13-19 Ammerstol 16-15
ESTO 14-18 Stolwijk 15- 9
RVC 14-17 Nic.Boys 15- 7
Gouderak 16-17 Moerkap. 17- 7
Bergamb. 12-16
HOOFDKLASSE
Blauw Wit-Archipel 4-5, Dalto-DOS'46
9-9, SCO-Deetos 5-9, PKC-Rohda 15-13,
Fortuna-Allen Weerbaar 4-2
PKC 10-16 Rohda 10-11
Fortuna 11-14 Blauw W. 11-10
DOS'46 11-13 Dalto 11 8
Deetos 11-12 SCO 11- 7
Archipel 11-12 A.Weerb. 11-5
ZUID WEST I A
Merwic-Rozenburg 5-7, Ten Donck-De
Overkanters 3-7, Blauw Wit'51-
Kwiek(Hg) 7-8, De Regenboog-OSCR 8-
EERSTE DIVISIE
Avanti-TT A'dam 2 6-3; Avanti kam
pioen, Odion-Sjaardema 6-3, Shot-JCV
5-5.
TWEEDE DIVISIE A
Luto-Scylla 2 6-4, NO AD 2-Veluwe 2 4-6,
Onkyo-Quick'32 4-6.
EERSTE DIVISIE
Middelburg-Treffers 4-6, Alkmaar-Me-
gacles 5-5, Scylla-Hoonhorst 6-3.
Leython 3 2-2, NOVO 2 - Leython 2
2-2, DAC 2 - LUSV 2 3-0.
Leyth. 2 k 22-33 WVC 22-21
R.yy 21-29 Leython 4 20-19
S'70 21-27 Blok 1 21-19
DAC 2 21-25 NOVO 2 20-17
HEREN: Derde divisie: Gem/K - Slie-
drecht 3-2, V. Santen - Broleco 3-0,
Radius - Expalvo 3-2, SVC - Vollido
0-3, Tonegido - Smash 3-1, Rangers
HEREN: Promotieklas: Gem/K 2 -
Punch 3-2, VVV - Zevenhuizen 2 3-2,
Jupiter - Leython 3-1, Donar - WVC
NOVO k 21-51 Donar 21-30
Zovoc 21-44 Zevenh. 2 22-30
Jupiter 22-42 Gem/K 2 20-22
Radius 3 20-40 Leython 21-21
Skania 21-40 VW d 21-11
Punch 21-37 WVC d 21- 5
Eerste klas: Blok 1 - NOVO 2 0-3,
WW 1 - Leython 2 3-0, Donar 2 -
LUSV 2 2—2, Ridderv. 1 Orion 1 0—3,
Gem/K 3 - SKC 1 0-3, RW 1 - DAC 2
Orion 1 21-37 Donar 2 21-20
NOVO 2 21-36 Ridderv. 1 22-20
RVV 1 21-29 LUSV 2 22-20
SKC 1 20-23 WW 1 21-15
KI. Zwits. 15 12 2 1 26 68-24
Amsterdam 15 11 4 0 26 52-23
Kampong 15 11 4 0 26 44-19
HGC 15 6 4 5 16 31-26
Orarge Zw. 15 7 2 6 16 34-34
Leiden 15 4 5 6 13 29-37
Bl'daal 15 4 5 6 13 27-36
HDM 15 4 3 8 11 21-30
Hattem 15 3 5 7 11 26-41
Tilburg 15 2 6 7 10 26-33
Laren 15 4 1 10 9 28-47
Geel Zw. 15 1 1 13 3 14-50
Eerste klasse A
Forescate - Forward 4-3, DSHC -
Groen Geel 2-0, De Dommel - AMHC
'65 - 0-3, Ring Pass - Spirit 4-1,
DSHC - Forescate 1-0, Push - Keep
Fit 6-1.
Forward 13-22 DSHC 14-14
Push 14-18 Ring Pass 15-14
Gr. Geel 15-17 Spirit 14-11
EERSTE KLASSE B
Roomburg - Hilversum 0-0, Alliance
- Strawberries 1-1, Be Fair - Leuse
den 3-0, Kraaien - Kameleon 2-1,
HBS - Voordaan 1-2.
Be Fair 15-25 Strawb. 15-14
Alliance 15-20 Kameleon 15—13
Hilversum 15-17 HBS 14-11
Kraaien 14-16 Leusden 14- 7
Voordaan 15-16 Roomburg 14- 7
TWEEDE KLASSE B
Alecto - Qui Vive 0-1, Rijswijk - My-
ra 2-1, Cartouche - Badhoevedorp
1-1, Dopie - Zoetermeer 0-0, Maars-
sen - Te Werve 1-2.
Qui Vive 15-21 Cartouche 14-13
Myra 15-17 Dopie 13-12
Te Werve 14-16 Rijswijk 13-12
Maarssen 15-14 Zoeterm. 14-12
Badhoeved. 14-*13 Alecto 14-11
Handbal
Klas 2a: GGV 1 - DVO 1 2-2, RVV 2 -
Donar 3 1—3, Orion 4 Inupgo 1 0—3,
WVC 2 - VCS 1 0-3, DAC 3 - WW 2
3-0, NOVO 3 - Orion 2 2-2.
Klas 2b: LISC 1 - Gem/K 4 2-2, VCS 2
- Aarlv. 1 1-3, RW 3 - DAC 4 0-3,
SKC 2 - Leython 3 3-1, S'70 1 - Orion 3
Klas 3a: Meerb. 1 - Gem/K 6 2-2,
LPSV 1 - Madjar 2 3-1, S'70 3 - VCS 3
0-3, Ridderv. 2 - DAC 6 3-0, Donar 4 -
Inupgo 2 Donor n.o.
EERSTE KLASSE A
Bennebroek - Leiden 2-1, Breda -
Craeyenhout 1-0, Forescate - Zand-
voort 1-2, Warande - Spirit 1-2, Vic
toria - Ring Pass 3-0.
Leiden 15-20 Spirit 14-15
Ring Pass 15-20 Zandvoort 15-15
Craeyenh. 15-18 Breda 14-13
Victoria 15-18 Warande 14- 6
Bennebr. 14-15 Forescate 15- 6
TWEEDE KLASSE B
HDS - Rijswijk 1-0, Qui Vive - Alec
to 0—0, Groen Geel - Roomburg 3—1,
HDS - Alecto 2-0, Myra - Cartouche
Enschede-DSVD 2-6.
VELDHANDBAL
Aru.iwttut KLAsaL 4 nAP 99
Ondo-Foreholte 5-29, OASE-HW'70/2 1
Klas 3b: VCS 4 - GGV 2 3-0, Salvo 1 - Gr. Geel 12-14
Ridderv. 4 3-1, DAC 5 - LUSV 3 3-1,
Valken 1 - RW 3 3-0, SKC 4 - VCO 1
2-2, Setumup 1 - Leython 4 3-1, Ley-
Cartouche
HDS
Roomburg
Rijswijk
12-9
12-9
13-8
11-6
Kwiek(Hg) 10-16 Regenboog 10-8
Overkant. 10-15 Rozenburg 10-7
TOP 9-12 OSCR 10-6
Bl.Wit'51 10-12 Merwic 9-3
Ten Donck 10—9
AFD.DERDE KLASSE
Northa-Foreholte 2 8-7, Hermes 3-HVS
16-11.
AFD.TWEEDE KLASSE
HVV7 0-HMSH 19-2.
Klas 3c: VCO 2 - DAC 8 1-3, DVO 2 -
Meerb. 2 3-0, VCL 2 - Aarlv. 2 3-0,
Ridderv. 3 - Meerb. 2 3-0, NOVO 5 -
DVO 2 0-3, Gem/K 5 - SKC 3 0-3.
Koersen
Damesvoetbal
ZATERDAG
INTERREGIONALE KLASSE
Ter Leede-Stedoco 2-1, Zw.Wit'28-
Gr.Lindt 0-0, LSVV'70-Rijnmonmd 3-1, Crescendo 11-13
Rijsoord-PFC 6-0, HOV-DSVP 2-0.
Gr.Lindt 17-31 Stedoco 17-14
Rijsoord 17-29 DSVP 16-10
Zw.Wit 16-26 MW'27 17- 9
HOV 16-20 LSW 17- 8
Ter Leede 17-20 PFC 14- 6
Lyra 16—16 Rijnmond 16- 6
ZUID WEST II D
Quick-DKV 2-3, WION-DKC 8-8, Cres
cendo-De Meervogels 4-4, Olympiaan-
De Algemene 6-9
Meervog. 10-15 Or.Nassau 9-10
DKV 11-15 DKC 10- 6
Olympiaan 10-13 WION 10- 4
Algemene 10-13 Quick 9- 1
ZATERDAG
RES.EERSTE KLASSE
Spijken.2-Vitesse 2 5-0, Rozenb.2-'s-
Grav.SV 2 1-3, Rijnsb.B.2-Katw.2 3-1,
De Zwerver 2-Zw.Wit 2 1-0.
Barendr.2 17-27 's-Gr.SV 2 18-15
Spijken.2 18-25 Noordw.2 17-14
Zw.Wit 2 17-22 Rozenb.2 17-14
Quick B.2 18-22 Katw.2 17-12
Rijnsb.B.
Noordw.
Spakenb.
WOG
Bennekom
GWV
Valleiv.
Quick B.
RCL
Nunspeet
DTS'35
Volendam
ZONDAG
RES.EERSTE KLASSE
DHC 2-Xerxes 2 1-0, Nept.2-UVS 2 1-3,
2 28 33-11 Westl.2-Papendr.2 0-1, Unitas 2-
EERSTE KLASSE
's-Gravenzande-Hazersw.Boys 1-1,
RAS-KRV 1-1, KMD-SVLV 3-3, Maas
dijk-Monster 3-1.
RAS 16-29 KMD 15-14
Zevenh. 16-24 KRV 15-13
Haz.w.B. 16—17 Monster 17—12
Maasdijk 16-16 SVLV 13- 9
Lugdunum 14-15 's-Grav. 15- 3
ZONDAG
INTERREGIONALE KLASSE
Alkmania-Celeritas 2-0, Bloemhof-
NSV'46 0-3, Haastrecht-DCL 2-0, Texas/
DHB-Oliveo 1-0.
KFC 16-28 Haastr. 15-12
Alkmania 13-25 NSV'46 15-10
Celer. 15-22 Bloemhof 13- 7
GDA 13-18 Oliveo 15- 4
Texas 14-17 DCL 16- 4
Groenew. 17-15
ZUID WEST JUN.
B: Albatros-Swift 10-5, Snel-TOP 8-3,
KOAG-Merwede 8-2, Pernix-De Meer
vogels 9-5
Basketbal
15 6 2 7 14
22 29-16
20 23-21
19 29-17
18 30-14
-10 RKAW 2 4-2.
Unitas 2 16-23 Exc.'20/2 18-16
UVS 2 16-23 RKAW 2 16-15
DHC 2 17-19 N'hoorn 2 16-14
Papendr.2 18-19 Westl.2 16-13
16 0 4 12
12 14-20
9 14-28
8 19-37
4 13-40
EERSTE KLASSE C
Genemuiden-DOS K. 2-0, DOVO-ACV 3-
1, IJsselmeervogels-AngelsIo 4-2, Go
Ahead K.-Flevo Boys 1-0.
TWEEDE KLASSE B
RWH-'s-Gravenzandse SV 1-0, Lyra-
Vitesse D. 0-0, Everstein-Xerxes 2-0,
Zwaluwen VI.-Be Fair 1-1, De Zwer-
vers-FC Lisse 0-0.
RWH 17-27 Xerxes 16-16
Vitesse 17-25 DUNO 17-16
's-Gr.SV 17-19 Be Fair 17-13
Everstein 17-19 Zwal.VL 17-11
Lyra 17-18 Lisse 17-11
Spirit 16—17 Zwervers 17—10
DERDE KLASSE A WEST I
Zwaluwen'30-SIZO 2-1, DWS-ODIN'59
1-1, ZOB-KMVZ 0-0, DWV-PSZ 0-0.
SIZO 16-26 VEW 17-14
ODIN'59 17-23 Zwal.'30 17-14
KMVZ 17-23 ZOB 17-14
Reiger B. 17-21 DWS 15-12
DERDE KLASSE A
Sportlust'46-Ter Leede 1-1, 's-Graven-
zande-Die Haghe 1-0, Hoekse Boys-JAC
Reg. jeugd
VUC-Roodenburg 2-2, UVS-Quick Boys
1-0, Fevenoord-Sparta 1-1, Xerxes-ADO
sno., Quick H.-FC Lisse 0-0, Katwijk-
Rijswijk 3-1.
Lisse 3-0, Sleutels-Iduna 0-5.
SJZ 12-23 Lisse 13- 8
Iduna 13-22 Sleutels 13- 7
UDO 11-17 Docos 13- 7
R'st.Sp. 13-15 Stompw.B. 13- 2
Alkmania 2-SJC 0-2.
SJC 14-25 Foreh. 12-12
Altior 14-21 SJZ 2 14- 9
Alkm.2 14-20 Iduna 2 13- 5
LFC 15-18 Docos 2 14- 0
Den Bosch-Leiden 87-84 nv.
Rayon West
EERSTE KLASSE
Jumpers-Lokomotief 88-76, Silvertown
L.-AMVJ 56-65, Argus-Leiderdorp 90-
83, Blitz-BVO 66-67.
TWEEDE KLASSE
Springers-Binnenland 63-74, Dunckers-
Midland 97-56, Charlois-Zoebas 71-118.
Dames
EERSTE KLASSE
Cangeroes 2-Binnenland 60-39, Hurrica-
ADO
Sparta
19-34 Xerxes
18-32 VUC
19-30 Rijsw.
20-25 Quick
19-17
20-17
18-12
21-12
Roodenburg-UVS 2-2, Quick Boys-
Sparta 0-1, Excelsior-ARC 1-2, Feye-
noord-DSO 4-0, Overmaas-ADO 0-1.
Feyen. 20-33 ADO 19-16
Sparta 19-31 Roodenb. 19-15
Quick B. 20-27 ARC 18-14
Excels. 18—21 Overm. 16—13"
RKAW 20-21 DSO 19-11
UVS 20-18 RVC 18- 6
Buitenlands
voetbal
R'dam Z.2 42-79.
TWEEDE KLASSE
Lakers-Goba 51-62, DAS 2-Goba 64-58,
Jumpers-Lakers 58-81, BVO-Silvertown
L. 59-54, LUSV 2-Quidam 69-37.
Junioren jongens
EERSTE KLASSE
Springers-MSV 70—78, Jumpers-DAS
78-66, Cangeroes-Grasshoppers 76-91-
.BOB-R'dam Z. 88-97.
TWEEDE KLASSE
Voome-BVO 79-52, Dunckers-Leider-
dorp 2 68-66, Blitz-Voorburg 82-84,
Charlois-Leiden 84-73.
Junioren meisjes
EERSTE KLASSE
BOB-OSG 77-45, Gr.Eagles-Lakers 69-
49, Red Stars-Voorburg 55-72.
Afd. Leiden
BELGIË
Lokeren-Anderlecht 0-1, Waregem-
Kortrijk 1-0, RWDMoIenbeek-Seraing
2-0, Standard L.-Club Brugge 2-2, FC
Antwerp-Beveren 0-1, KV Mechelen-
Beringen 1-1, Waterschei-Lierse SK 3-
1, Cercle Br.-Beerschot 2-2, Club Luik-
AA Gent 1-4.
Bevei
Cl.Brugge 28-35 Waregëm 28-30
Waterpolo
ZATERDAG
EERSTE KLASSE
Alphia-Sleutels 0-2, TAVV-KRV 0-0.
EREKLASSE
kampioenspoule:
HZC Robben VZC 12-7, De Zijl/LGB-
AZC/Microlife 5-11; AZC kampioen.
Scores De Zijl-AZC: De Zijl: Stan v.
Belkum 2. John vd. Bosch, Arno v. Win
kel en Alex v.Belkum. AZC: Eric Noor-
degraaf 2, Remco Pielstroom 3, John
Jansen 2, Jan-Evert Veer, Ed v. Es, Ton
Buunk en Ewoud v. Winsen.
KNSB-COMPETITIE
HOOFDKLASSE
Amstelveen-LenT/Eindhoven 3-6 voorl;
Philidor Leiden-D/Watergraafsmeer 4-6;
Philidor Leeuwarden-V/Rotterdam 4'/2-
5V2-, Utrecht-VAS/ASC 4-6; HSG-Va-
riant 2VS>-71/2. VAS/ASC-Phil/Leeuwar-
den staat nog steeds op 4-5 (5-5 of 4,/2-5,/2
prognose) De voorlopige stand na acht
ronden, inclusief prognoses:
1 en kampioen LenT/Eindhoven 15
matchpunten, 49'/2 bordpunten; 2 De
Variant 11-46; 3 V/Rotterdam 10-42; 4
Amstelveen 9-42V2; 5 D/Watergraafs-
meer 9-40'/2; 6 HSG 7-36'/2; 7 Philidor/
Leiden 7-36; 8 Philidor/Leeuwarden 5-
37'/z (6-38); 9 VAS/ASC 4-34 (3-33'/2); 10
Utrecht 3-34'/2.
EERSTE KLASSE A
ESGOO-MEMO 4-4 voorl (5-5); Gronin-
gen-D/Watergraafsmeer 2 4V2-5V2; Uni-
tas-Weenink 4-6; Witte Paard/Z-LSG
6'/2-3'A; Amersfoort-BSG 7-3.
De voorlopige stand na acht ronden, in
clusief prognoses:
1 BSG 12-47'/2; 2 Groningen 12-47; 3 ES-
GOO 8-38; 4 Unitas 8-37'.'2; 5 D/Water-
graafsmeer 2 8-33; 6 W.Paard/Z 7-44; 7
Weenink 7-40'/2; 8 Amersfoort 7-37'/2; 9
LSG 6-38'/2; 10 MEMO 5-36'/2.
DAMES: 2e divisie: Starlift - DVO
3-2, Allidas - PVC 3-1, V. Santen -
Broleco 3-0; KDS - Delta L 3-1, Tone
gido - Madjoe 3-2, Be Fair - Gemini/
K 3-0.
DVO 21-44 Be Fair 21-32
Tonegido 21-43 Delta L. 21-32
Madjoe 21—42 Broleco 21—27
Gemini/K 22-40- KDS 21-26
V. Santen 21-36 PVC 21-17
Starlift 21-35 Allides d 22- 7
Derde divisie: NOVO - Libanon 2-3,
Sliedrccht - Zevenhuizen 2-3, V. San
ten - Leython 0-3, Amsterdam -
AV'40 2-3, Ruiter - Meteoor 3-2, Bro
ther - Gemini/K 2 3-0.
Brother 21-52 siiedr. 22-36
Ruiter 21-52 AV'40 21-29
Zevenh. 22-42 NOVO 21-27
Meteoor 21-39 Gem/K 2 d 22-17
Leython 21-36 v Sant. d 22-17
Libanon 21—36 Amsterd. d 21-11
LUSV 4 - Leython 5 0-3, NOVO 4 -
Klas 4: VCS 5 Blok 3 1—3, Scarabee 2
- Fadjar 3 niet ontv., VCL 3 - DVO 3
SnnES,KoC 5 Gem/K 8 3-°. Gem/K 8 -
DAMES klas 2a: VCO 1 - Ridderv. 2
2-2, DVO 1 - VCL 1 2-2, Leython 6 -
Salvo 1 2-2, DAC 4 - RW 2 0-3, LUSV
3 NOVO 3 1—3, Gem/K 4 Orion 2
Klas 2b: VCS 1 - WCC 2 3-1, Leython 7
- VCO 2 3-0, Inupgo 1 - NOVO 5 3-0,
WW 2 - VCL 2 0-3, SKC 1 - Gem/K 5
2-2. NOVO 4 - Leython 5 3-1.
Klas 3a: MVKV 2 - Inupgo 2 2-2, Blok
4 - Leython 9 1-3, LUSV 5 - NOVO 7
2-2, SKC 2 - Setumup 1 3-0, Gem/K 6
Klas 3b: RW 3 - DVO 2 2-2, Inupgo 3
- LISV 1 2-2, Orion 3 - DAC 7 3-0,
WW 3 - GGV 1 0-3, Ridderv. 3 -
LUSV 4 3-1, NOVO 6 - VCL 3 3-1.
Klas 3c: GGV 2 - Leython 8 0-3, Blok 2
- Donar 1 3-0, DAC 6 - Scarabee 1
0-3. SKC 4 - MVKV 1 1-3, Aarlv 1 -
DAMES klas 3d: VCO 3 - Blok 3 1-3,
Meerb. 2 - Scarabee 2 2-2, DAC 8 -
LISC 2 0-3, SKC 3 - Ridderv. 4 Rid-
derv. 4 niet opgek., Donar 2'- NOVO 8
Klas 4a: Leython 10 - VCL 4 VCL niet
opgek., Inupgo 4 - NOVO 5 2-2, Fadjar
1 - VCS 4 Fadjar niet opgek., Ridderv. 5
SKC 5 3—0, NOVO 5 Ridderv. 5 0—3
Leython 10 - Setumup 2 2-2.
Zaalvoetbal-agenda
Vanavond, interregionale klasse:
Ceverbo-Van der Plas (20.00 uur Ster
renburg)
Grovo-Silva Boys
Datarex-VWL (20.30 uur Zuidpias)
Rott. Studenten-FC Lisse (20.30 uur
Woudesteijn)
Hoofdklasse:
Cleijn Duin-THB Boys (20.00 uur Cleijn
Duin Katwijk)
Woensdag
Interregionale klasse:
Lugdunum-Huug van Es (20.20
Groenoordhal)
FV Snoekie-De Rozet
Hoofdklasse:
Van Duuren-Bax (19.25 uur Groenoord
hal)
Landwer-UVS (20.35 uur Gaasbak
Voorhout)
Bahlmann-Noordwijk (20.40 uur Rijn
streekhal Alphen)
SRV Boys-Glasbergen (20.30 uur THB
hal Lisse)
Menken-Ju (21.30 uur Nortgho hal
Noordwijk)
WASSENAAR (ANP) De uitslagen
van de op zondag op Duindigt te Wasse
naar gehouden koersen zijn:
Eerste koers, 2040 m: 1. Winnares B (J.
Oorthuysen) 2.49.1 1.22.9; 2. Ylva Teb; 3.
Yen Nimble. Toto: winnend 4.50;
plaats 1.40, 1.20, 1.10; koppel 7.40;
trio 41.20; niet gestart: Vlieland.
Tweede koers, 1800 m: 1. Ninnes Mary
(M. Watlow) 2.01.0; 2-3. (dead heat) Clara
Delta (6) en Royal Enfield (12). Toto:
winnend: ƒ3.90; plaats ƒ1.30, ƒ1.70,
1.40; koppel 7-6 7.20, 7-12 3.90; trio
7-6-12 ƒ.65.40, 7-12-6 ƒ52.40.
Derde koers, 20.40 m: 1. Viva Cede (T.
Smeding) 2.49.1 1.22.9; 2. Utopia D; 3.
Vrea. Toto: winnend ƒ.5.00; plaats
1.80, 1.90, 1.50; koppel 16.90; trio
113.10. De paarden 2, 7 en 8 zijn ver
vangen door ersp Utop S, Upway Fortu
ne en Upperten Laren.
Vierde koers, 2600 m: 1. Vip D (G. van
Ey kelen borg) 3.33.6 1.22.2; 2. Vryo Bui
tenzorg; 3. Vino Buitenlust. Toto: win
nend 2.50; plaats 1.20, 1.20, 1.10;
koppel 6.50; trio 29.60, supertrio
ƒ24.10.
Vijfde koers, 2040 m: 1. Utella Uiterdijk
(H. Wevering) 2.46.5 1.21.6; 2. Vanilla D;
3. Sida du Bois. Toto: winnend 6.00;
plaats 1.80, j 1.60, 8.30; koppel
ƒ11.20; trio 035.80; paard 11 vervan
gen door Tosca Bond.
Zesde koers, 2040 m l. Ulrica Wilkes (J.
C. Hallais) 2.47.1 1.21.9; 2. Valery Dean.
3. Tamara Rita. Toto: winnend 14.30;
plaats ƒ3.90, ƒ3.00, 3.90; koppel
74.90; trio 889.70. Voor paard 3 kwam
in de plaats Teraling du Bois.
Zevende koers, 2040 m: 1. Wellborn
Dean (D. Marz) 2.44.1 1.20.4; 2. Udeo; 3.
Vanka Pride. Toto: winnend 1.90;
plaats 1.40, 1.60, 1.80; koppel 5.50;
trio ƒ42.10.
Achtste koers (W. J. Jochems memo
riaal), 2000 m: 1. Wouter Raaphorst (A.
Manuel) 2.12.3; 2. Arlington Girl; 3. Har-
veysfield. Toto: winnend 1.70; plaats
130, 1.10, ƒ1.20; koppel ƒ4.40; trio
JE 9.70.
Negende koers, 2100 m: 1. Unie Loe (T.
Smeding) 2.50.3 1.20.3; 2. Ros Perfor
mer; 3. Unri Zuidvelde. Toto: winnend
1.60; plaats 1.20, 3.20, 1.30; koppel
ƒ57.10; trio ƒ191.70. Niet gestart: Olaf
Pride en Uno Hazelaar.
Tiende koers, 2150 m: 1. Val de Vanneau
(R. A. Jonkhart) 2.26.9; 2. Go Go; 3. Mic-
kemans. Toto: winnend 14.20; plaats
3.30, 1.60, 1.80; koppel 39.50, trio
279.80. Niet gestart: Belle Jackie en
Dutch Abbot.
Elfde koers, 2040 m: 1. Windo Pride (S.
A. Hartman) 2.47.5 1.22.1; 2. Whispering
Usnis; 3. Udet Wielinga. Toto: winnend
16.80; plaats 7.40, 2.80, 8.90; kop
pel 324.40; trio 2.631.20. Niet gestart:
Walnut Liesbos en Wodan Victoria.
Totalisatoromzet: 607.837.00.
De uitslag van de 68ste Ronde van
Vlaanderen is:
1. Johan Lammerts (Ned) 286 km. in
6.53,45; 2. Sean Kelly (Ier) op 24 sec.; 3.
Jecn-Luc van den Broucke (Bel) z.t.. 4.
Flip van den Brande (Bel) z.t.; 5. Rudy
Matthijs (Bel) z.t.; 6. Ludo de Keulenaer
(Bel) op 28 sec.; 7. Gregor Braun (Brd)
op 48 sec.; 8. Luc Colijn (Bel) op 49 sec.;
9. Rudy Rogiers (Bel) z.t.; 10. Eric Van-
deraerden (Bel) z.t.; 11. Jacques Hane-
graaf (Ned) op 49 sec.; 17. Johan van der
Velde (Ned) z.t.; 24. Frits Pirard (Ned)
z.t.; 30. Hans Langerijs (Ned) z.t.