BOOGAARD AUTOBEDRIfF iniegale handel in honden «neemt ernstige vormen aan AUTO HOME Leiderdorp B.V. ïnruilprijzen om van te watertanden. Paaseieren om van te smullen. Uw off. Mazda-dealer. Off Mazda-dealer voor Alphen e.o. -Katwijkse 'hondenaffaire is topje van ijsberg Verscherping conflict rond terugkeerprojecten Een proefrit legt u geen windeieren. Mazda 323 drie- en vijfdeurs I latchbaek, vierdeurs Sedan en vijfdeurs Estate met 1.1, 1.3 of 1.5 I, motor, prijzen vanaf f15.975,-. Mazda 626 vierdeurs Sedan, tweedeurs Coupé en vijfdeurs Hatchback met 1.6 of2.0 L motor (ook als tweeliter Diesel), prijzen vanaf f20.895,-. Met Pasen in het vooruitzicht denkt u misschien nu al aan een nieuwe auto. Daarom nodigen wij u en uw hele gezin uit voor een proefrit in de verbazingwekkende Mazda 323, de temperamentvolle Mazda 626 of de allesovertrefrende Mazda 929. Want al heeft u veel lovende kritieken gelezen en enthousiaste verhalen gehoord: zélf rijden is de enige manier om het allemaal te ondervinden. Comfort, prestaties en wegligging staan op een beduidend hoger niveau dan u in de betreffende prijsklasse zou verwachten. En door de uitgekiende plaatsing van de bedieningsorganen en instrumenten lijkt het al na de eerste kilometers of u nooit anders dan Mazda heeft gereden. Kortom: een onvergetelijke ervaring die u voor geen goud zou willen missen. Daarbij komt nog de wetenschap dat Mazda bekend is om z'n lage onderhoudskosten, z'n lange levensduur en z'n hoge inruilwaarde. Over inruil gesproken: we geven nu tijdelijk een extra aantrekkelijke pnjs voor uw huidige auto. En alsof dat allemaal nog niet genoeg is, belonen wij uw proefrit met aardige verrassingen voor u en uw kinderen. U merkt, een proefrit legt u geen windeieren. Want u krijgt de smaak te pakken van Mazda U hoort inmilprij- zen om van te watertanden. En thuis kunt u lekker smullen van een vrolijke oaastractatie. Méér auto, minder zorgen. O Palace-De Binckhnrst HM. Den I la.i Weversbaan 27 Leiderdorp tel. 071-899349. Koperweg 2 2401 LH Alphen a/d Rijn. Tel. '01720-37790 Onze naam is Uw garantie! er KATWIJK - Voor Judy is het ergste leed geleden, rood Nadat de collie anderhalf jaar geleden 'verpakt' in een klein doosje en zwaar g ziek in Katwijk belandde, ,.,6 is het dier er door een lief devolle verzorging aardig bovenop gekomen. Niet temin kampt de hond nog altijd met zwakke heupen. De collie behoort tot een van de ve le zieke honden die jaarlijks ille gaal voor veel geld worden ver kocht. Judy kwam uiteindelijk terecht bij een Katwijkse familie die, zoals zij zelf zegt, in de ad vertenties van de verkopers zijn getuind. Het beest leed aan ern stige ingewandziekte en naar snel zou blijken ook aan de veel bij honden voorkomende heup ziekte. Behalve de aankoopprijs wachtten de familie, die liever niet met na me wil worden genoemd, door de kwalen ook nog eens hoge doktersrekeningen. "Maar dat geld hadden wij er graag voor over. Judy is een lid van ons ge zin geworden en wij zien haar dus niet graag lijden". Voorzitter J. de Wit van de vereni ging tot bescherming van hon den toont zich ontstemd over dit voorval, maar moet tegelijkertijd vaststellen "dat het helaas nog veel te vaak voorkomt dat hon den illegaal worden verkocht". Volgens hem neemt de illegale handel zelfs ernstige Stichting Ondosa schort hulp aan ontwikkelingsproject op RIJNSBURG De stichting On dosa uit Rijnsburg heeft haar ontwikkelingsproject voor Nton- da in Malawi voorlopig opge schort. Na overleg met de uit Rijnsburg afkomstige ontwikke lingswerkster mevrouw Adri Swan-Hogewoning is gebleken dat de voorbereidingen en de or ganisatie van een dergelijk pro ject geruime tijd gaat duren. Om een goede uitvoering ervan te waarborgen wil de stichting wachten tot mevrouw Swan weer terug is in Malawi. Volgens Ondosa kan het project voor Malawi in 1985 weer begin nen. In de tussentijd wil zij zich bezighouden met een ontwikke lingsproject voor Sri Lanka. Me vrouw A. Noort-Steenvoorder, de vrouw van een Rijnsburger, reist daar minstens eens per jaar naar toe om door haarzelf ingeza melde kleding en zelf verdiend geld naar te brengen naar verzor gers van kinderen. Deze kinderen leven volgens de stichting onder de meest erbar melijke omstandigheden in de straten van Colombo. De ge meenschap waar de kinderen worden opgevangen mist een school voor vak-onderwijs waar door het vooralsnog niet moge lijk is jongens betere toekomst mogelijkheden te geven. De school kost in totaal 38.000 gul den. Ondaosa wil zich nu gaan inzetten dit geld bijeen te bren gen en roept Rijnsburgers op het initiatief te steunen. De slechte conditie waarin de bees ten veelal verkeren verwondert hem niet. Want 'hoe verkoop ik de hond voor zoveel mogelijk geld op zo kort mogelijke ter mijn', is aldus De Wit dikwijls de enige gedachte die de illegale handelaren bezighoudt. Dom Ook de familie in Katwijk werd van die praktijken uiteindelijk het slachtoffer. Zij schakelde de politie destijds niet in. Plaastge- noten die door dezelfde handela ren om de tuin waren geleid de den dat onlangs wel. Zoals eer der deze week gemeld leidde uit voerig speurwerk van het Kat wijkse korps uiteindelijk het af gelopen weekeinde tot de aan houding van twee inwoners van Doetinchem. n een slecht onderhouden kennel werden daar nog eens negen honden aangetroffen, die voor het fokken en verkoop bestemd waren. Behalve de illegale han del zal de handelaren ook dieren kwelling en dierenmishandeling ten laste worden gelegd, aldus inspecteur H. Roelevink van de Katwijkse politie. Volgens hem leefden de dieren niet alleen in zeer slechte omstandigheden, maar staat het tevens vast dat een zieke hond de schedel is in geslagen. De politieman sluit bo vendien niet uit dat er in verband met deze affaire nog meer aan houdingen zullen volgen. "Het is erg dom van ons geweest om op die advertentie in te gaan waarin de hond te koop werden aangeboden. Dat zullen wij ook nooit meer doen", zegt de Kat wijkse die de collie voor de ver jaardag van haar man kocht en naar aanleiding van het bericht in deze krant over de illegale handel gisteren haar verhaal eveneens aan de politie vertelde. Judy kon destijds na de aankoop op een bepaald adres in Katwijk worden afgehaald. "Direct nadat wij het beestje in huis hadden kregen wij al argwaan. Ik wilde ook de vader en moeder van onze collie wel eens zien. Maar dan kon niet, werd ons verteld. Wij zijn toen op een keer zelf naar Doetinchem gereden, maar dat leverde niets op. De vader en moeder van onze collie kregen wij niet te zien". Besmetting Volgens directeur De Wit blijft de illegale handel in honden tot zijn spijt een lucratieve bezigheid, omdat op betrekkelijk eenvoudi ge wijze veel geld te verdienen is. "Die honden kunnen overal van daan worden gehaald, zelfs van de straat en er kan flink worden doorgefokt", legt De Wit uit. Kappeyne moet motie uitvoeren De collie Judy. Een van de vele honden die jaarlijks illegaal aan de man worden gebracht. (foto Dick Hogcwoning) Omdat de illegale handelaren de honden alleen zien als verkoop waar komt het, aldus De Wit, ge regeld voor dat de beesten slecht worden verzorgd en niet op tijd bepaalde injecties krijgen. "De honden zitten vaak dicht op el kaar in slecht verzorgde hokken. Is er een hond ziek dan is de kans op besmetting erg groot". De Wit raadt een ieder die een hond wil aanschaffen dan ook aan eerst eens een asiel in de buurt te bezoeken om daar infor matie in te winnen. "Dikwijls heeft het asiel ook honden die in een gezin kunnen worden ge plaatst. Honden die wel gezond zijn en goed zijn verzorgd", aldus De Wit. Zij die een echte rashond willen kopen adviseert De Wit contact op te nemen met een van de vele verenigingen van rashonden die in Nederland bestaan. De Wit waarschuwend. "Maar trap nooit in de advertenties die in kranten worden geplaatst". DEN HAAG (GPD) - Staatssecre taris Kappeijne van de Coppello (sociale zaken) blijft weigeren geld beschikbaar te stellen voor zogenaamde terugkeerprojecten van buitenlandse werknemers, ondanks herhaaldelijk verzoek van een meerderheid van de Tweede Kamer. Vandaag bleek opnieuw dat de bewindsvrouwe niet van plan is aan de wens van de Kamer te voldoen. De PvdA heeft nu een motie ingediend, waarin Kappeyne voor de keus wordt gesteld de wens van de Kamer uit te voeren of op te stap pen. Het gaat om 33 projecten die bui tenlandse werknemers in hun land van herkomst willen opzet ten. Deze projecten lagen op het ministerie van sociale zaken op afhandeling te wachten, toen het kabinet besloot met de terug keerprojecten te stoppen. Het kabinet stelde geen overgangsre geling in, waartegen de 33 be trokken mensen beroep aante kenden bij de Raad van State. De Tweede Kamer nam vorige week een motie aan van de PvdA'er Buurmeijer, waarin de staatssecretaris werd gevraagd alsnog het geld voor de projecten te verschaffen. Kappeyne van de Coppello weigerde toen echter de motie uit te voeren. In het vandaag door Buurmeijer aange- EXPLOSIE - Nog onbekende jon gelui hebben gisteravond in de Zeestraat in Noordwijkerhout een zelfgemaakt bommetje tot ontploffing gebracht. De explosie vernielde een reclame bord aan de gevel van een wo ning en voorbijgangers klaagden over pijn in de oren. Een passe rende automobilist zou een steekvlam hebben gezien. De po litie heeft achteraf resten alumi niumfolie en tape gevonden en vermoedt dat het bommetje is vervaardigd van oud vuurwerk. vraagde spoeddebat herhaalde de bewindsvrouw deze weige ring. Buurmeijer diende daarop een nieuwe motie in, waarin werd aangedrongen op uitvoe ring van de kameruitspraak. De socialist voegde daaraan toe dat de staatssecretaris nu voor de keuze staat. Of ze legt zich neer bij de wens van de meerderheid van de Kamer of ze 'houdt de eer aan zichzelf en stelt haar zetel ter beschikking', aldus de PvdA'er. Kappeyne van de Coppello kon digde aan dat als de motie zou worden aangenomen, zij zich hierover zou beraden. De staatssecretaris wilde in het de bat slechts toezeggen dat voor 'schrijnende gevallen' overwo gen zal worden een financiële te gemoetkoming in te stellen. Dat zou volgens haar gelden voor mensen die tijdens de adviespro cedure 'alle schepen in Neder land hebben verbrand en min of meer gedwongen zijn naar het land van herkomst te vertrek ken', aldus de staatssecretaris. Deze toezegging was voor de meerderheid van de Kamer on voldoende. Alleen de WD-frac- tie meende dat hiermee de staatssecretaris de Kamer dicht genoeg is genaderd. De motie komt volgende week in stemming. UIT DE BOCHT - Een 23-jarige inwoner van Lisse is vannacht met de auto in zijn woonplaats op de Van Leyndenweg uit de bocht gevlogen. Ter hoogte van het sportpark trof de surveillerende politie de zwaar beschadige auto aan zon der bestuurder. Even verderop werd echter een gewonde en naar alcohol ruikende wandelaar ontdekt, die de vermiste automo bilist bleek te zijn. De man werd overgebracht naar een arts die een gebroken bovenarm consta teerde.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 25