c W [XlHet Motorhuis Nieuwe Fokker 100 op verlanglijst Swissair J Nijpels waarschuwt Raad van Kerken Bijbel niet langer 'boek van blanken" Eerste serieuze orderkandidaat KISEVIERS DE TIJD Inhouden voorschot EG nieuwe Britse plaagstoot I Vondellaan 80, Leiden. LGIQGn Tfel. 071-769313. DONDERDAG 29 MAART 1984 AMSTERDAM (ANP) - Wanneer de Zwitserse luchtvaartmaatschappij Swissair zal be sluiten nieuwe vliegtuigen te kopen ter vervanging van een deel van haar DC-9-vloot, dan maakt de Fokker-100 een goede kans. Een beslissing hierover zal binnen enkele maanden worden genomen. Dit heeft Swissair-directeur Nederland E.M. Keiser giste ren meegedeeld. Varia Swissair is al enige tijd met Fokker in onderhandeling over een eventuele aankoop van Fokker- 100-toestellen. Om hoeveel vlieg tuigen het precies zal gaan wilde Keiser niet meedelen. Verwacht mag echter worden dat het zes tot acht vliegtuigen betreft. De beslissing omvat zestien vlieg tuigen in totaal, vijf van het type DC-9-32 en elf van het type DC-9- 51. De Zwitserse maatschappij bestudeert momenteel nog de mogelijkheid deze vliegtuigen na een grondige opknapbeurt nog in dienst te houden. Swissair vindt volgens Keiser de Fokker-100 met name geschikt voor de minder drukke routes binnen Europa en op vluchten buiten de piekuren op drukke lij nen, zoals bij voorbeeld Amster- dam-Zürich. Tot op dit moment heeft Fokker voor dit nieuwe vliegtuig nog geen orders bin nen. De Fokker-100 is een tweemotorig straalvliegtuig voor de korte en middellange afstand, dat plaats biedt aan maximaal 107 passa giers. Het vliegtuig wordt uitge rust met twee motoren ontwik keld door Rolls Royce van het ty pe Tay. De Fokker-100 kost nu ruim 14 miljoen dollar. Het vlieg tuig zal in april 1987 naar alle waarschijnlijkheid gereed zijn voor gebruik door de luchtvaart maatschappijen. Het bedrag dat minister Van Aar- denne van Economische Zaken aan Fokker voor de ontwikke ling van de Fokker-50 en Fokker- 100 aan overheidssteun ter be schikking stelt is 900 miljoen gulden aan garanties en kredie ten. De minister heeft dat giste ren aan de Tweede Kamer ge schreven. De ontwikkelingswerkzaamheden zullen zich voor de Fokker-50 tot 1986 en voor de Fokker-100 tot 1987 uitstrekken. Als de verko pen van de toestellen zullen lo pen zoals thans wordt verwacht, zal de personeelssterkte bij Fok ker op middellange termijn ze ker uitkomen op 8.500 werkne mers, aldus de minister. DEN HAAG (GPD) - WD-fractieleider Nijpels heeft een delegatie van de Raad van Kerken gisteren gewaarschuwd voor het innemen van politieke standpunten over kernwapens. „Dat leidt tot heilloze polari satie in de kerken, geeft hen een politieke rol die zij niet moeten hebben en maakt het voor kerkleden buitengewoon ingewikkeld hun geloof te beleven", aldus Nijpels na een twee uur durend gesprek met de Raad van Kerken in het Tweede-Kamergebouw. De Raad van Kerken had regering en parlement in een brief opgeroepen af te zien van stationering van kruisraketten in Nederland, omdat daar door de bewapeningswedloop zou worden opgevoerd. Daarnaast wor den gesprekken gevoerd met de drie grote fracties, PvdA, CDA en WD. Secretaris Fiolet bestreed dat de Raad van Kerken over de kern wapens geen uitspraak zou mogen doen. „Het gaat hier om een zaak van leven en dood, dan mag je als leiding van de kerk niet zwijgen. Wij vertolken een gevoel dat in grote delen van de samenleving leeft". Nijpels, zelf praktizerend katholiek, had de delegatie ook voorgehouden dat de Raad van Kerken niet namens de gelovigen kon spreken. Een kerk heeft anders dan een politieke partij als de WD geen mandaat van de kiezers, betoogde hij. Fiolet was het ook daar niet mee eens: „De leiding van de kerk heeft een eigen verantwoordelijkheid. In de kerken gaat het niet om een meer derheid van de stemmen, maar om het evangelie. Wij voelen ons ook verbonden met degenen die op grond van argumenten tot een andere mening over de kernwapens komen. Daarmee willen wij in dialoog blijven, dat is iets anders dan de polarisatie waar Nijpels het over heeft". PPR: reactie op Beletski overdreven DEN HAAG (ANP) - De PPR vindt dat het ministerie van Buitenlandse Zaken overdre ven heeft gereageerd op de verklaring van de Russische ambassadeur Beletski. Deze had gezegd dat de Sovjet-U nie ons land niet met nucleai re wapens zal aanvallen als er hier geen kruisraketten wor den geplaatst. Het ministerie sprak van een „ongepast dreigement" en „een vorm van politieke chantage". In vragen aan minister Van den Broek wijst PPR—fractieleid- stcr Ria Beckers er onder meer op dat het consequent is als Van den Broek de Ame rikaanse minister Weinber ger, die momenteel hier op bezoek is, er op zou wijzen dat ook de Verenigde Staten zich schuldig maken aan on gepaste dreigementen en po litieke chantage ten opzichte van ons land. Met een bijeenkomst in de Engel se kerk aan het Begijnhof in Am sterdam is gisteren het 170-jarig bestaan van het Nederlands Bij belgenootschap herdacht. In de ze kerk werd het genootschap destijds ook opgericht. Het kreeg toen van het Britse bijbelgenoot schap 500 Engelse ponden als startkapitaal. Maandag begint in heel het land een actie voor nieuwe leden. Die zijn hard nodig, omdat het Bij belgenootschap alleen goed kan doorwerken op een sterke finan ciële basis en met steun van een grote achterban. Niet alleen neemt de behoefte aan bijbels nog steeds toe, ook de vraag naar middelen om de bij bel te kunnen lezen en begrijpen doet een beroep op de inkom sten. Dr. A. Kruyswijk, voorzitter van het NBG, kon nog niet pre cies zeggen, wat die middelen dan wel moeten zijn, maar, zei hij, ze zullen wel als blikopeners moeten werken. Gastspreker in Amsterdam was dr. Ulrich Fick. secretaris van de Wereldbond van Bijbelgenoot schappen. Na driejaar in Hitiers leger te hebben gediend, kreeg hij in een kamp voor krijgsge vangenen een bijbel. Dat werd voor hem de aanleiding om zijn leven 'in dienst van Christus' te stellen. Hij vertelde, dat in de landen van de Sahel (ten zuiden van de Sa hara) de honger naar de bijbel niet minder reëel is dan de hon ger als gevolg van voedseltekort. Groter dan ooit Aan de ene kant is de vraag naar bijbels groter dan ooit. Aan de andere kant wordt de versprei ding moeilijker. In het Westen als gevolg van de secularisatie, in andere landen door godsdiensti ge, ideologische of economische belgenootschap gaf een extra bij drage. Vorig jaar verspreidde dit zelf 220.000 bijbels. Beroepen Hervormde Kerk: beroepen te Oosterland-Ouwerkerk (Z.) W. Vijfwinkel (zendingspredikant) Oegstgeest; aangenompn naar streekgemeente 'Drieslag' (Hem- Venhuizen-Oosterleek-Schel- linkhout-Wijdenes) kandidaat S. Zitman Utrecht, naar Ferwerd kandidaat G. J van der Togt. die daarmee bedankte voor Zwam- merdam. Gereformeerde Kerken: aangeno men naar Tilburg (hervormd-ge reformeerd 'Samen op weg') L. A. Woltering Wilnis. oorzaken. Wel wordt de bijbel niet langer als een 'boek van de blanken' gezien, zei Fick. De ver taling in vele talen heeft de toe gankelijkheid van dit boek over de hele wereld belangrijk ver groot. De hele bijbel kan nu in 283 talen worden gelezen, het Nieuwe Tes tament in 572 en een of meer bij belboeken in 930 talen. Wereld wijd werden vorig jaar ruim 11 miljoen exemplaren verspreid. De Wereldbond heeft de nationa le genootschappen extra steun gevraagd, omdat hij met een be drag van f. 70 miljoen niet toe komt. Ook het Nederlands Bij- Gereformeerde Kerken Vrijge maakt: beroepen te Dronten K. Folkersma Rouveen. Acties. "De basisbeweging zal acties moeten voorbereiden voor het moment waarop het kabinet aan het parlement zijn standpunt inzake de nieuwe kruisraketten voorlegt. Daarmee geeft de be weging een niet mis te verstaan signaal dat het velen ernst is met hun verzet tegen de voortgaande wapenwedloop". Dat schrijft de vredeswerkgroep van de 'Basisbeweging van kriti sche gemeenten en groepen' in een 'gespreksnotitie', die de raad van de Basisbeweging op zater dag 7 april zal bespreken. De werkgroep noemt als mogelijke acties: demonstratieve ziekmel ding. kopersstaking en weige ring van 'defensiebelasting'. "De basisbeweging zet zich niet af tegen de parlementaire democra tie, maar wil de druk vanuit de samenleving op regering en par lement op het daartoe geschikte moment maximaal opvoeren", zo valt in de notitie te lezen. Vakantie. 'Youth for Christ' or ganiseert ook deze zomer een aantal werkkampen voor haanlo ze jongeren. Die werden vorig jaar een groot succes. De vakan tiegids van deze beweging geeft informatie over in totaal 80 vakantiemogelijkheden in 13 landen. ('Youth for Christ: post bus 73. 3970 AB Driebergen. 03438-15744). Salesianen De generaal-overste van de Don Bosco-Salesianen, don Egidio Vigano (63). is gisteren op de 22s- te jaarvergadering van deze orde in Rome voor zes jaar herkozen. In 1977 werd hij hoofd van de or de. die ongeveer 18.000 leden telt en ook in ons land is vertegen woordigd. De leden houden zich, geheel in de geest van de in 1934 heilig ver klaarde jeugdpastor Don Bosco uit Turijn, vooral bezig met jeugdzorg en onderwijs. Record. Vorig jaar hebben de Va ticaanse musea met ruim 1,8 mil joen bezoekers een record ge boekt, 11 procent meer dan het jaar ervóór. De gebouwen zijn in 1983 ruim 300 dagen open ge weest. Dagelijks kwamen er zo'n 6000 mensen. BRUSSEL - „Dat betekent finan ciële oorlog tussen Engeland en het continent", reageerde een ge schrokken diplomaat gisteren in Brussel na de eerste berichten dat Londen zijn betalingen aan de kas van de Europese Gemeen schap zou staken. door Ferry Mingelen De Britse regering weigert alleen maar een extra voorschot van 450 miljoen gulden uit te betalen dat Brussel had gevraagd we gens acute financiële problemen. De normale Britse bijdragen aan de kas in Brussel gaan gewoon door, omdat Engeland de moge lijkheden voor een oplossing van het financiële conflict niet met harde acties wil torpederen, zo legde de Britse premier van fi nanciën lord Howe woensdag in het Britse Lagerhuis uit. De couppoging van luitenant Roy Bottse en diens vijftien aanhan gers aan de rand van Suriname is volgens Vrij Nederland stukgelo pen door een verkeerde timing. Bouterse was op een invasiepo ging voorbereid, Bottse kon niet snel genoeg aan wapens komen, bovendien was het politieke kli maat niet van dien aard dat Bott se na een staatsgreep zijn gezag zou kunnen bestendigen (Ameri ka had het regime-Bouterse net een 'faire kans' gegeven). Omdat mislukking al bij voorbaat vast stond, besloot Frans Guyana, hoewel bepaald geen tegenstan der van een staatsgreep, de zes tien uit te wijzen naar Curacao. Volgens VN kampt de Neder landse regering nu met een deli caat probleem. Het niet vervol gen van de anti-Bouterse groep betekent een bescheiden op stand onder de pro-Bouterse groeperingen in Nederland, en omgekeerd werkt het soortge lijk. Maar het grootste probleem is volgens het blad die twee groe pen uit elkaar te houden. Bibeb sprak met de uitgeweken Zuidafrikaanse schrijver/dichter Breyten Breytenbach en Gerard Mulder beschrijft de problemen rondom liefdesrelaties tussen pupil en groepsleider in een kin dertehuis. Vooral meisjes zoeken soms genegenheid in een seksue le relatie met een groepsleider, maar "wie een kind knuffelt, staat al met één been in de ge vangenis". Joop van Tijn en Max van Weezei vervolgen hun serie over regeren in Nederland met een schets van Lubbers' imago. Van het CDA mag hij geen no-nonsense pre mier meer zijn en de WD pro beert te voorkomen dat de daden van dit kabinet voornamelijk op zijn naam (Ruud Shock) worden geschreven. VN gaat verder in op de affaire-kolonel Valk, het af scheid van Jaap van Meekren en - in het kleurkatern - de vooral in Amerika befaamde, Nederlandse cartoonist Ton Smits. Onder het motto 'S.O.S. Europa' wijdt Elseviers Magazine deze week liet omslagartikel aan de Europese gemeenschap in crisis. De rol van de Britse premier Thatcher in Brussel komt daarbij uitgebreid aan de orde. Ze wordt afgeschilderd als een kanonnier die men haast dankbaar zou moeten zijn voor de waarschu wingsschoten die zij afvuurde op het schip 'Europa'. "Dank zij haar is het bewustzijn toegeno men dat geen der Europese lid staten het per saldo zonder Euro pa kan stellen". Dr. Zoutendijk, WD-fractieleider in de Eerste Kamer, sluit niet uit dat het plaatsingsbesluit voor 'kruisvluchtwapens' wordt uit gesteld, mits deze beslissing past in een nieuwe NAVO-strategie. "Ik acht het wenselijk dat de re- gering-Lubbers een uiterste po ging doet om binnen de NAVO te komen tot een nieuwe opening naar de Sowjet-Unie". Het zou hem niet verbazen als premier Lubbers achter de schermen al aan zo'n initiatief werkte. De bejaardenzorg vreest een ramp jaar door de bezuinigingen; de beleidsmakers in Den Haag be weren dat de kwaliteit van de zorg overeind blijft. EM ging na wie er gelijk heeft, maar kwam nauwelijks tot een conclusie. "In de bejaardenzorg, daar komt het eigenlijk op neer, is het een 'free for all', met langs de lijn een vrij gevige overheid die vaak onvol doende geïnformeerd en uitge rust is om in te grijpen. Maar die wel steeds klaar staat om bij de geringste roep om hulp de beurs te trekken". Verder in EM een gesprek met Al Pacino naar aanleiding van zijn jongste filmrol: "In dit vak be staat geen geluk", vroedvrouwen over natuurlijk bevallen: "Dok ters grijpen te gauw in", Olympi sche Spelen in Nederland: "We moeten er toch maar liever niet aan denken", en een verhaal over de mislukte poging tot democra tie in El Salvador. Goed nieuws voor mensen die toch al niet van plan waren een even tuele kernoorlog te overleven: het is uitermate slecht gesteld met de (163) schuilkelders in Ne derland. Ze bieden slechts ruim te voor 300.000 mensen, die dan nog zelf hun boterhammmen en hansaplast mee moeten nemen. Sommige kelders staan onder water. De Tijd maakte een com plete inventarisatie. "Staan wij genoteerd voor 8100 plaatsen? U maakt grapjes. Nee hoor, er is hier helemaal niets". Het weekblad schenkt ook aan dacht aan 'de werelden van ver schil tussen tegen zijn en tegen stemmen' waar het gaat om het CDA en kruisraketten. Kamerlid Joep de Boer over plaatsing: "Een eenvoudig ja kan niet, dat zou onze doelstelling van wapen beheersing geweld aandoen. Maar niet plaatsen zou het bond genootschap uiteen kunnen drij ven. Dan hebben de Russen hun zin. Dus ik weet het niet". De Amerikaanse journalist Ronald Steel reisde Europa af, knipper de met zijn ogen en schreef voor de Tijd over de EG-crisis: Euro pa is welvarend maar verdrietig, bewapend maar onveilig en heel erg veel medelijden met zichzelf. "In één opzicht heeft de Ge meenschap briljant gewerkt. Ze heeft een markt van 270 miljoen klanten gecreëerd. Maar doordat de nadruk zo op de handel kwam te liggen ging elders veel verlo ren. In plaats van een Europees leger te vormen leveren de lan den van West-Europa simpelweg een bijdrage aan de NAVO, die wordt aangevoerd door een Amerikaanse generaal". En daar om, aldus Steel, voelt Amerika zich sterk en is Europa zo zielig. Charles de Leeuw beschrijft de driften en tegenslagen van de in 1967 overleden Matthijs Vermeu len, een onderschat componist over wie zojuist een boek is ver schenen. Verder in de Tijd deel twee van 'de kracht en de zwakte van een gigant': Ton Oostveen over aannemingsconcern Ballast Nedam en de 'oorlog' die ge voerd moet worden om orders in het Midden-Oosten te bemachti gen. Jack Gadellaa praat over zijn werk als tekstschrijver bij de VARA. Hij schrijft vooral veel voor de Rooie Haan en geeft zelf aan de stamtafel gestalte aan Bertus. Welke moppen wel en welke niet, zijn band met de VARA en zijn filmpje dat binnenkort bij de TROS wordt uitgezonden, dat al les komt aan de orde in gesprek met Jantiene van Aschs. Nico Wilterdink promoveerde op een onderzoek naar de vermo genspositie van Nederlanders. Het ministerie van financiën wei gert inzage in belastingarchie ven. Meest recent zijn de cijfers van 1974, toen 11% van het privé- vermogen in handen was van 0,1% van de bevolking. "Stempelen nieuwe stijl, mag werkloosheid ook leuk zijn", is de vraag die in het omslagartikel van HP aan de orde komt. Het is een artikel over de onhanteerba re sollicitatieplicht, de meldings plicht en de strafkortingen op uitkeringen. Slachtoffers zijn de 372.000 landurig werklozen, die een baan missen en daarnaast voortdurend in hun bewegings ruimte worden beperkt. De socialistische beweging is niet gewoon zachtzinnig met haar kinderen om te gaan, schrijft Jan Tromp naar aanleiding van het vertrek van Johan van Minnen als Europarlementariër. Hij werd ("door de vrouwen natuurlijk") op een onverkiesbare plaats ge zet. "Euroretour, het requim van een politieke ritselaar". Bijna de helft van HN is gevuld met artikelen over de veelbe sproken kruisraketten en vooral over de standpunten die het christelijke volksdeel, inclusief het CDA, daarbij inneemt. Ach ter de omslagtitel 'CDA - Wordt het njee of nja?', vertelt het CDA- kamerlid Marien Beinema, eer tijds een loyalist, dat hij het ei genlijk nog niet weet: "Mijn er varing is, dat als je vlak voor de praktische besluitvorming staat, je eigenlijk pas goed weet wat je. doet". En: "Als je mij vraagt bij voorbaat te zeggen: nul hier, los van die hele context, dan zeg ik: ja, nee, ik wens toch even de tijd te nemen om dat af te wegen en wel rekening te houden met die brede context, die vaak uit het gezicht verdwijnt". HN portret teert verder het comité 'CDA'ers tegen plaatsing', laat Willem Aantjes zich vermeien met een politieke analyse en geeft Okke Jager de ruimte voor een kriti sche noot over het gebrek aan kerkelijke meelevendheid onder politieke kopstukken. Vijftig jaar Libelle leidt HN tot de conclusie dat dit vrouwenblad ooit wel eens anders is geweest, maar nu ongeëmancipeerder lijkt dan ooit. Ter illustratie: "...al zal Libelle nooit blote vrouwen afdrukken, zoals Panorama en Nieuwe Revu, dezelfde ideeën over vrouwen bevestigen doet ze wel. Volgens Libelle moeten vrouwen mooi zijn, het huishou den doen, man en kinderen bij staan en verzorgen". Greetje Lubbi van de Voedings bond FNV legt in het blad uit dat demonstraties tegen het kabi netsbeleid niet meer helpen. Haar bond heeft opgeroepen tot nieuwe acties tegen de verlaging van de sociale uitkeringen. Lub bi denkt aan acties met een dui delijk verstorend karakter: "Na tuurlijk zou een korte werksta king van een paar grote bedrij ven in Nederland de plannen van de regering van tafel vegen". Op zichzelf hanteert Londen een gewiekste reden om het extra voorschot te weigeren. Men rede neert: Brussel verkeert in geld nood omdat men dacht 1,8 mil jard gulden aan Groot-Brittannië te moeten terugbetalen wegens een te grote begrotingsbijdrage over 1983. Frankrijk en Italië blokkeren deze terugbetaling echter zolang het conflict met Londen over de toe komstige financiering van de Ge meenschap voortduurt. Daar door lost de geldnood in Brussel zich vanzelf op en is het voor schot dus niet meer nodig, aldus de Britse redenering. In kringen van de Europese Com missie, het dagelijks bestuur van de Gemeenschap, reageert men geirriteerd. De Commissie heeft het recht deze voorschotten op te vragen en zij maakt uit of ze noodzakelijk zijn, zo werd opge merkt. De Commissie kan naar het Euro pese hof stappen om het voor schot af te dwingen maar het is niet zeker of dit zal gebeuren. De andere negen lidstaten hebben hun extra voorschotten inmid dels al aan Brussel overgemaakt en daardoor is er voorlopig geen sprake van een financiële crisis. De andere landen van de Europese Gemeenschap zullen de Britse plaagstoot overigens weinig kun nen waarderen. De politieke ver houdingen zijn al uiterst gevoe lig na de mislukte topconferentie en de ook mislukte poging van de ministers van buitenlandse zaken deze week om de scherven alsnog te lijmen. Het lijkt erop dat de andere EG- landen nu definitief van plan zijn geen verdere toegevingen meer aan Engeland te doen over de verlaging van de Britse bijdrage. „De grens is bereikt, ik leen me niet langer voor deze salami-tak- tiek", zei een verbitterde minis ter Van den Broek van buiten landse zaken dinsdagavond. Verbitterd, wellicht ook over de domheid van Nedeland en de an dere lidstaten zelf. Zij hebben de harde onderhandelingstaktiek van de IJzeren Lady Thatcher in feite aangemoedigd door haar de afgelopen jaren steeds weer stapjes tegemoet te ko- Het uitgangspunt bij de onderhan delingen was dat de verlaging van de Britse bijdrage slechts voor een aantal jaren zou gelden en een steeds lager bedrag zou moeten omvatten. Inmiddels is het zover gekomen dat men zich bereid hebben verklaard Groot- Brittannië voor eeuwig te com penseren en nog wel met een groeiend bedrag. Na de mislukte topconferentie hebben de landen overigens be nadrukt dat deze vergaande con cessies weer van de onderhande lingstafel zijn verdwenen, maar voor hoe lang is de vraag. In feite blijft het verschil zich concentre ren over de grootte van het start bedrag, een gat van 625 miljoen gulden scheidt de onderhande- hngspartijen. Iedereen in de Europese Gemeen schap vraagt zich de laatste da gen af hoe het verder moet als Thatcher bij haar eisen blijft en de overige landen nu eindelijk eens voet bij stuk houden. Minis ter Van den Broek draaide er niet omheen toen hij die vraag dins dag beantwoordde met: „Ik weet het niet". Meisje (9) gestoken DEN HAAG (ANP) - Twee jongens van ongeveer twaalf of dertien jaar hebben giste ren in Den Haag een negenja rig meisje overvallen en met een mes gestoken. Het meisje liep oppervlakkige steek wonden op. De jongens vielen het meisje op straat van achteren aan en probeerden haar van een tas met gymspullen te beroven. Toen zij de tas vasthield stak een van de twee haar vijf maal in rug en arm. De politie is nog op zoek naar de jongens. ADVERTENTIE Je zou het bijna zeggen als je ziet wat Het Motorhuis allemaal doet. Wat is het geval? Voor maart staat een verkoop geplanned van 200 nieuwe Opeis. Het aantal verkochte Opeis op dit moment bedraagt 173 stuks. Er moeten er dus nog 27 verkocht worden. En die doelstelling willen we koste wat kost realiseren! Daarom: (Voor iedere koper van een nieuwe auto een fles uitstekende champagne om de koop te vieren. (Een inruilprijs van uw huidige auto ongeacht het merk die beslist HONDERDEN'^ n. -- i guldens hoger ligt dan aangegeven in welk f boekje dan ook of door welke instantie dan ook! §5£21SBM® i Elke koper kan de afleveringsdatum zelf bepalen. Dus als u pas in mei had willen kopen kom dan deze week beslissen want dat voordeel dat wij u aan te bieden hebben kunt u zich beslist niet laten ontgaan.^ Profiteer snel van deze aanbieding en ruil uw VW, OPEL Opel, Fiat, Ford, Peugeot, Talbot, Nissan, Toyota, Renault, Mitsubishi en elk ander bekend merk in. m

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 21