'Dit is een duur gelijkspel' Hoyer schiet Fortuna S. in eindstrijd Met de KruisPolis kunt u honderden guldens op uw ziektekostenpremie besparen. UEFA waarschuwt voetballers uit Joegoslavië Rinus Michels kiest voor MW FC Groningen uitgebekerd Bekerzege Liverpool Feyenoord verdwaalt zonder Cruijff zelfs in eigen Kuip Zilveren Kruis en VGCN DONDERDAG 29 MAART 1984 BELGRADO (AFP) - De Europe se voetbal unie (UEFA) heeft de Joegoslavische voetballers "aan geraden" zich sportiever en min der agressief te gedragen in wed strijden uit de Europese voetbal competitie. In een brief aan de voetbalbond van Joegoslavië, die gedeeltelijk is gepubliceerd in een aantal dagbladen, herinnert de UEFA de Joegoslavische bond eraan dat in de laatste zes jaar 204 spe lers een waarschuwing hebben ontvangen en veertien spelers uit het veld werden gestuurd tijdens wedstrijden in de Europese be kertoernooien. De Europese unie heeft sinds 1980, wegens onsportief gedrag van verenigingen, of van supporters, Joegoslavische clubs beboet tot een totaal van iets meer dan 70.000 gulden. De eerste reaetie op deze voor zichzelf sprekende cijfers was van bondscoach To- dor Veselinovic. De eerste trai ner van Joegoslavië zal de scheidsrechters in de nationale competitie vragen scherper op te treden opdat de spelers zich in eigen land kunnen aanpassen bij wat elders in Europa gebruike- liik is. De scheidsrechters trouwens heb ben, zoals blijkt uit een enquête in het weekblad "8", verklaard schuld te hebben aan de ontwik kelingen in het Joegoslavische voetbal. Zij geven toe dat er te vaak onvoldoende gebruik ge maakt is van het hen toegemeten gezag en dat te dikwijls niet vol doende is opgetreden bij agres sief gedrag van voetballers. SITTARD (ANP) Voor het eerst sedert twintig jaar heeft Fortuna weer eens de finale bereikt van de strijd om de Nederlandse voetbalbeker. Roger Reijners (links) en Mario Eleveld (rechts) zijn blij met Arthur Hoyer. De donkere middenvelder van Fortuna Sittard scoorde gisteravond in het bekerduel met FC Groningen beide goals. (foto anpi. MANCHESTER (Reuter) - Aanvoerder Graeme Sou ness heeft gisteren een bril jant optreden in de replay van de League-Cupfinale te gen Everton bekroond met een opportunistisch doel punt. Liverpool zegevierde met 1-0. Drie dagen eerder waren beide teams in hun 132ste onderlinge treffen na honderdtwintig minuten op 0-0 blijven steken. Middenvelder Souness kreeg in de 22ste minuut de bal toegespeeld van verdediger Phil Heal, draaide om zijn as en schoot met links van meer dan twintig meter in eens in. Daarmee was Liverpool voor de vierde achtereenvolgen de maal winnaar van de Lea gue-Cup. Daarmee is Liver pool ook het volgend seizoen verzekerd van Europees voetbal. Uitgerekend nog wel in een perio de dat het in de competitie niet al te best gaat met de Limburgse ploeg. De degradatie is nog lang niet afgewend. Voor FC Gronin gen, zo stelden na de nederlaag van 0-2 in Sittard gisteravond trainer Han Berger en voorzitter Renze de Vries, is het seizoen de finitief afgelopen. De kansen op Europees voetbal zijn verkeken en de club kan zich gaan voorbe reiden op het nieuwe seizoen. Laag niveau ROTTERDAM (GPD) - Het werd gisteravond weer eens nadrukkelijk bewezen: Feye noord zonder Johan Cruijff is als een kip zonder kop. Is de 'gouden gids' er eens niet bij dan verdwalen de Rotterdamse voeballers zelfs in de eigen Kuip; hetgeen in de halve finale van de strijd om de KNVB-beker andermaal werd aangetoond. Nu de maestro met een dijbeenblessure aan de kant bleef, hoefde tegenstander Haarlem niet eens echt goed te voetballen om de replay op 10 april veilig te stellen. Een herhaling die Feyenoord niet best uitkomt in de zware jacht op de dubbel. Het kost weer energie en er speelt nog iets anders mee. Twee dagen voor de noodzake lijk geworden return fungeert Roda JC als competitie-tegen stander en PSV gaat zaterdags al op bezoek bij Haarlem, dat voor al op de bekerstrijd mikt en dat terdege beseft dat het nooit meer een betere kans zal krijgen om de fmale te halen. "Die jongens zul len wel met de nodige angst naar ons toe komen", schetste Joop Böckling de sfeer gisteravond. Hij bewoog zich niet eens ver bezij den de realiteit met zijn voor spelling. Met de 1-1-uitslag in de druilerige Maasstad mocht Feye noord in elk geval het meest te vreden en prettige herinneringen zullen de Rotterdammers niet hebben overgehouden aan de midweekse confrontatie. Ben Wijnstekers karakteriseerde dat treffend: "Het was een dure wed strijd". Erg duur zelfs. In de slot fase van het verder tamme duel, drong de tegenstander zó hevig aan dat de verdedigers herhaal delijk aan de noodrem moesten gaan hangen. Dè rode kaart voor Michel van de Korput die daar in de laatste minuut het directe ge volg van was, maakte dat trainer Libregts naderhand een trieste balans moest opmaken. bidden in de belangrijkste week van het seizoen, waarin de basis moet worden gelegd voor de eer ste 'dubbel' sinds 15 jaar, raakte hij ook nog eens Ruud Gullit kwijt met een bloeduitstorting aan zijn enkel. Cruijff doet zeker mee, maar het is volgens Li bregts 'afwachten' of Gullit er za terdag tegen PSV bij kan zijn. schoor. Daarbij was geen opzet in het spel, maar de Leidse libero ging het duel ook niet uit de weg. nooit dezelfde plannen beden ken als Cruijff, dus werd veel kracht en weinig intelligentie in de strijd geworpen. „We gingen te veel over de lengte-as van het veld en te weinig via de vleu gels,", 'aldus Libregts. Het was tekenend voor het Haar lem van gisteren. De anders zo lieve ploeg bleek plotseling de nodige lichamelijke en geestelij ke hardheid in de bagage te heb- npliik-p munt ben opgenomen en haalde die uit 11 U1 de tas op de momenten dat het De weinige mogelijkheden die zich nodig was. Böckling liep tegen voordeden (Houtman, Brard, gele kaart op, omdat hij Gullit) werden bovendien direct Hardheid scheidsrechter Mulder misleidde en zelfs Kleton bewoog zich op het randje. „Ik denk dat we nu wel van de bovenste plaats af zijn in de strijd om de fair play-cup", lachte trainer Hans van Doorne- veld later. „Maar die laten we lie ver aan een ander over. Ik moet mijn hele ploeg een groot com pliment maken. Vooral tactisch is er goed gespeeld". En al moest daar ook de stuurloos heid van de tegenstander bij in beschouwing worden genomen, die lof was toch terecht. Haarlem bleek zich vooral de 7-2-neder- laag van de competitiewedstrijd in de Kuip te hebben aangetrok ken. Sinds die 12de februari werd niet meer verloren. „We voelden zelf aan dat er iets-moest gebeuren", aldus John Ver schoor, „omdat anders het sei zoen al verloren was. Daarna zijn ook de jongens van wie je dat niet zou verwachten veel agres siever gaan voetballen". En voorzichtiger, zoals bleek bij het tweede seizoen-bezoek aan Rotterdam Zuid, waar de ploeg na een behoudende start, steeds brutaler werd. Met Verkaik als directe tegenstander van Gullit (Leysner was vooruit geschoven om Troost af te stoppen) werden Feyenoord nauwelijks kansen gegund. Het Rotterdamse team had dan wel lang het initiatief, maar stand-in Jeliazkov kon MAASTRICHT (GPD) - Rinus Michels zal voor de rest van het lopende seizoen technisch-directeur worden van MW. Voorzit ter Leon Melchior van de Maastrichtse club wist de 'generaal' dinsdagnacht voor deze functie te strikken. Michels gaat MW doorlichten om de club rijp te maken voor de eredivisie. De ex-coach van onder meer Ajax, Barcelona en FC Köln wilde zich vooralsnog niet langer binden aan de Maastrichtse club, omdat hij de deur wil openhouden voor een functie als coördina tor bij de KNVB. Ook heeft hij aanbiedingen uit het buitenland, waar hij eventueel het volgend jaar aan de slag kan. Rinus Michels over zijn taakomschrijving: „Ik ben gecontracteerd om MW de komende maanden van bestuur tot en met spelers groep door te lichten. Ik zal me geenszins bemoeien met de werkzaamheden van trainer Clemens Westerhof Die blijft ge woon zijn werk doen. Ik heb geen enkele inspraak in het elftal. Natuurlijk hoop ik dat zij promoveren. Daar is alles op gericht. Aan het eind van deze periode van twee maanden zal ik het bestuur een rapport overhandigen met richtlijnen voor de toe komst. Ik ga in Maastricht en omstreken niet met een masker op lopen. Daarom hebben ze mij opgehangen aan de benaming technisch-directeur. Het technisch apparaat van MW is waar schijnlijk aan vernieuwing toe. Zeker als MW in de erevidisie komt". beantwoord met venijnige tegen stoten via Verschoor en Keur die eenmaal op de paal kopte. Haar lem betaalde Feyenoord ook na de fortuinlijke openingsgoal van de 53ste minuut met gelijke munt. Zoals aan de 1-0 van Gullit een overtreding van Troost (zet in de rug van Leysner) vooraf was gegaan; zo ging ook aan de 1-1 een foute waarneming vooraf. Met twee handen duwend dwong Joop Böckling zijn val lende tegenstander Wijnstekers hem te omhelzen in het straf schopgebied. Arbiter Mulder zag in de 'liefdesbetuiging', die niet paste in het venijnige partijtje, een strafschop. Besüst geen goedmakertje, betoogde de spel leider later zelf, maar daar leek het verdacht veel op. Hoe dan ook, Balm legde tien minuten na de 1-0 van elf meter de gelijkma ker in de hoek. Het was de inleiding tot het aardig ste gedeelte van het treffen in de Kuip, waar zoveel water in lag dat er wel een viswedstrijd had kunnen worden gehouden. Niet Feyenoord dicteerde de slotfase, maar Haarlem dat via Böckling de beste kans ophaalde. Hij had de hoek maar voor het uitzoeken, maar lag er niet wakker van dat hij die niet had gevonden. „Het was wel een belangrijke misser, maar ik heb toch ook een straf schop afgedwongen en Wijnste kers afgestopt". Rood Die Feyenoord-captain voorkwam de treffer, zoals Michel van de Korput in de laatste minuut nog een doorbraak moest voorko men. Hij haalde invaller Van der Waart hard onderuit en aange zien hij, net als Henk Duut overi gens, al eerder was bestraft voor een overtreding op Leysner, rest te arbiter Mulder niets anders dan het rood te trekken dat de Feyenoord-libero dit seizoen ook in het Europa Cup-duel met St. Mirren zag. In het voetbal op na tionaal niveau zijn het de eerste twee kaarten voor Van der Kor put. „Maar met die eerste was ik het niet eens", mokte Libregts. De trainer, die daarbij terecht wees op de zware toestand van het veld, had meer reden tot klagen nu hij zijn elftal zo stuurloos rond had zien dobberen. „Deze 1-1 is volkomen juist", consta teerde hij. „Er zat niet meer in. We speelden teveel krachtvoet bal en toonden te weinig intelli gentie, klasse en raffinement". Het is voor Feyenoord maar goed dat Cruijff er zaterdag weer bij kan zijn. PAUL DE TOMBE Ruud Gullit kopt Feyenoord naar een 1-0 voorsprong in de bekerwedstruhd tegen Haarlem. John Verschoor 'et het ontsteld aan, maar kon later weer lachen, omdat zijn ploeg er alsnog een replay uit sleepte. (foto anpi. ADVERTENTIE" een laag niveau. Beide ploegen wilden wel, maar waren niet bij machte ook maar iets goeds op de grasmat te toveren. Voor de toeschouwers was het duel dan ook nauwelijks het aanzien waard, al maalde daar na afioop niemand meer om. Immers het beoogde doel, het bereiken van de finale was bereikt en daarvoor waren de meeste toeschouwers, uitgezonderd de enkele honder den Groninger fans, gekomen. Voorlopig zal Fortuna echter nog enkele weken moeten wachten voor men zich zeker mag wanen van Europees voetbal. Eerst zal Feyenoord zich immers in de re play tegen Haarlem moeten plaatsen voor de eindstrijd en dan ook nog de landstitel in de wacht slepen. Opwinding Enige opwinding ontstond er voor het eerst pas halverwege de eer ste helft, toen FC Groningen- doelman Schellekens het eerste schot, van Wim Koevermans, moest stoppen, terwijl enkele minuten later zijn collega Van Gerven Erwin Koeman het sco ren moest beletten. Interessant, maar zeker niet beter werd de partij pas in de tweede helft, al moest scheidsrechter Geurds er aan te pas komen om de ban te breken. In de 65ste minuut werd de doorgebroken Mario Eleveld door de Groningers Waalderbos en Van Dijk gemangeld en ver volgens door de laatste tegen de grasmat gelegd. Geheel terecht, al was niemand van Groningen het daarmee eens, legde Geurds de bal op de stip. Arthur Hoyer stuurde ver volgens Schellekens naar de ver keerde hoek, 1-0. Vanaf dat mo ment moesten de Groningers hun behoudende spel laten va ren en met man en macht alles op de aanval zetten. Aangezien de Fortunezen zich ook massaal terugtrokken voor eigen doel, speelde de wedstrijd zich af op een klein gebied, waarbij Fortu na nog maar sporadisch de kans kreeg uit te breken. Bij één van die uitvallen trof verdediger Re- né Maessen de buitenkant van de paal. Fraaie boog In de allerlaatste minuten van het duel mengde de Groninger doel man Harry Schellekens zich nog in het gewoel op Fortuna-helft en dat werd in blessuretijd afge straft door Arthur Hoyer. Op de helft van Fortuna verspeelde Schellekens de bal die na enkele caramboles voor de voeten van Hoyer belandde. Vanaf de mid denlijn joeg hij vervolgens de bal met een fraaie boog in het verla ten doel, 2-0. Gebruik de coupon of bel met Zilveren Kruis: 01719-70880 of VGCN: 030-715634. En vraag vrijblijvend, naar de KruisPolis, de volledige èn voordelige ziektekostenverzekering. De maandpremies voor 1984: Per persoon op basis van 3e klasse verpleging Eigen risico per polis per jaar" Leeftijdsklassen f300,-* f500,-* f 1.000.-* f 1.500,-* f2 000.-* Kinderen 0 t/m 26 jr.** f 58.- f 55.- f 46.- f 38,- f 33.- Volwassenen t/m 26 jr. f 80,60 f 75,90 f 60- f 47,- f 3630 Volw.van 27 t/m 29 jr. f 86,90 f 82,20 f 66.- f 5330 f 42,50 Volw. van 30 t/m 34 jr. f 93,30 f 88,60 f 72.- f 59.70 f 48,90 Volw. van 35 t/m 39 jr. f 99,60 f 94,90 f 77.- f 66.- f 5530 Voor alleenstaanden geldt de helft van de eigen nsicobcdragcn Voor kinderen t/m 17 jaar bent u maximaal voor 2 kinderen premie verschuldigd. Voor volwassenen vanaf 40 jr gelden afwijkende premies. Voor bepaalde gebieden gelden afwijkende premies. I Coupon. Stuurt u mij documentatie over de KruisPolis en een offerte op basis van ziekenhuisverpleging 3e klasse. I Naam:DMOV Adres: Plaats: Leeftijd vrouw: Postcode: I Telefoonnr.: Leeftijd man I Leeftijd kinderen: Waar bent u nu verzekerd? Deze coupon sturen naar: Zilveren Kruis en t VGCN, Antwoordnummer 1,2200 VB NOORDWIJK I (geen postzegel). 220-29/3 1 De ziektekostenverzekeraars zonder winstoogmerk

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 15