MAAK HET DE ZON GEMAKKELIJK unrnechs Iflfi ÏR©fi Bixby Mode Maatproblemen een stijl apart DON DONNA Modieus en betaalbaar? 99- Boutique Beekman kleedt de vrouw chique en sportief Look Optiek Adviescentrum Winkelhof "7 J/7 Pf(jC)Cr Berkenhove Leiderdorp vyijlUiWL/ Leidschendam Tel. 071 - 41 34 63 Tel. 070 - 20 16 66 Schoenenboetiek Met o.a. schoenen, laarzen, tassen en rie men v.d. A'damse ontwerper Fred de la Bretonière Hooftstr. 88 Alphen a/d Rijn //O - 5Zs#/f/i fc/0//~/304/S Niet voor onsl Een strapless badpak laat uw schouders en rug egaal bruinen. Dit badpak j is gemaakt van soepel materiaal, is dun en snel droog. Bij Warnecke is grote keus in flatteuze dessins en kleuren Reeds vanaf j Breestraat 126, Leiden, 071 130960 Vrouwen die graag modieuze kleding dragen, of deze nu klassiek of wat sportiever van aard is, mogen een bezoek aan Boutique Beekman beslist niet overslaan. Met haar drie vestigingen, waarvan twee in de regio Leiden, geniet Boutique Beekman al jaren een grote bekendheid bij een aanzienlijk aantal modebwuste vrouwen. Geen wonder, als u bedenkt dat Boutique Beekman maar liefst 35 exclusieve merken in huis heeft waarvan vele met een alleenvertegenwoordiging. Pringle, Burberry, Louis Féraud, Lutz-Teutloff Van Laack, Allieri, Daks, Pierre Cardin, Alexander, Pucci, allemaal toch klinkende namen uit de modewereld. Creativiteit, kwaliteit en draagbaarheid zijn de voornaamste kenmerken die gelden bij de internationale kollektie die u bij Boutique Beekman kunt vinden. Wie xie modeshows die onlangs in de boutiques te Oegstgeest en Voorschoten zijn gehouden, heeft gezien kan dat alleen maar bevestigen. Tijdens deze door de bekende en charmante tv-presentatrice Noortje Roll van begeleidend kommentaar voorziene shows werd een werkelijk schitterende selektie uit de Beekman-kollektie getoond. Chique suède pantalons, uiteraard de bekende Burberry-look met haar groen-blauw gemêleerde "college-ruit" dessins, stijlvol ontworpen japonnen van Féraud en Allieri, de konventionele "English style" in mantelpakjes van Daks, sportieve "cruise line" van Cardin met veel maritiem-applikaties, charmante Crêpe de Chine blouses, de voor '84 toonaangevende slanke rokken, een flinke kollektie in "cool wool" (een zeer dunne en dus luchtige kwaliteit wol die in de zomer uitstekend te dragen is) en daarnaast ook veel sportieve kleding voor watersporters en golfers. Dit alles is slechts een kleine selektie uit het totale modebeeld 1984 van Boutique Beekman. Men is inmiddels al weer druk bezig met inkopen van de komende wintermode. Boutique Beekman laat zich daarbij niet zondermeer leiden door de geldende trends, maar pikt datgene op waarvan men vindt dat het past bij het karakter van de boutique. Wie graag wil weten wat dat karakter dan wel is, moet maar gauw eens bij Boutique Beekman naar binnen lopen. Boutique Beekman Boutique Beekman Damesmode Breestraat 72 Leiden. Tel. 143258 Op Breestraat no. 7 zit al vijfjaar de herenmodezaak, waar men in de collectie combinaties tegenkomt die net even anders zijn. Bixby Mode houdt met snelle tred de ontwikkelingen in de mode bij en is die vaak zelfs een stapje voor. Het merk "For Sale" bijvoorbeeld wordt door Bixby Mode zelf ontworpen en geproduceerd, wat zeer snel inhaken op een nieuwe mode trend mogelijk maakt. Voorts wordt er veel ingekocht van Italiaanse modehuizen, zoals Trenco en Gentiluormo. Waarbij het samenstellen van de collectie vooral op gelet wordt in het comfort dat kleding moet kunnen bieden. Men moet zich soepel kunnen bewegen en zich thuisvoelen in wat men draagt. Dat kan zijn in een nonchalante stijl (sportief gelijnde pantalons, ruige vrijetijds hemden, truien en jacks) maar ook in de representative "outfit" (colbert, overhemden van zorgvuldig geselecteerd materiaal en modieus gestyleerde pantalons). Met name de collectie colberts en overhemden van Bixby Mode is zeer uitgebreid en in het algemeen wordt er veel gewerkt met grijze en blauwe tinten en zwart. Een goede combinatie vraagt ook om een goede "finishing touch" vandaar dat men ook een breed assortiment accessoires heeft, variërend van schoenen en ceintuurs tot dassen en dasspelden. De man in de leeftij dscatagorie van 20 tot 40 jaar, die zich graag goed kleed, zal er zeker iets van zijn gading vinden. En hoe men het ook inkleed de mode van Bixby heeft altijd iets "Bixby apart" 1 April a.s. is het precies één jaar geleden dat Leiden werd opgesierd met een stijlvolle damesboetiek genaamd "The Frog" op de Breestraat 72 (naast de apotheek). De inrichting alsmede de collectie ademen een sfeer uit, zoals veel mensen dit zouden verwachten in het hartje van Den Haag of Amsterdam. De eigenaresse, Lucia Dijksen, is er naar onze mening dan ook uitzonderlijk in geslaagd om voor een gemiddelde beurs een ruim assortiment te vergaren, voor hen die exclusieve kleding willen dragen, waarvan er geen dertien in een dozijn gaan. Zowel de sportieve- als de klassieke collectie is groot en overzichtelijk te noemen, waaronder vele bekende doch uiterst betaalbare merken als: Blacky Dress, Anonyme, Miss Britt, Seeler, Philippe Salvet, Zapa, etc. etc. Voor de vele klanten, die vaak niet weten wat zij precies willen, wordt het bij The Frog al erg gemakkelijk, omdat men vele modellen reeds op kleur gekombineerd heeft en men zelfs vaak bestaande goed bekeken Wat leuk eigenlijk dat een optiekzaak een plaatsje inneemt in een modebijlage. Sta er maar eens bij stil, nog niet zo lang geleden werd het eigenlijk alleen maar als lastig ervaren, wanneer men een bril moest gaan dragen. Vindt u dat nog? Dan bent u vast en zeker nog niet bij "Look geweest". Look Optiek Adviescentrum. Een mond vol, maar als u aan een (nieuwe) bril toe denkt te zijn of u wilt contactlenzen, stap dan gewoon eens bij "Look" naar binnen, en laat u adviseren. In het gezellig ingerichte winkelpand op de Breestraat 140, kan men u alles vertellen over de aspecten die meespelen bij de aanschaf van een bril of contactlenzen. U kunt zich dan ook eens oriënteren op de uitgebreide collectie brilmonturen. Een breed scala van modellen en prijzen wordt hierin vertegenwoordigd, van het "dienstfiets model" tot ontwerpen van Cartier, Balmain of Yves St. Laurent. Naast het uiterlijk is ook de kwaliteit van het produkt belangrijk en dit geldt niet alleen voor de monturen, maar tevens voor de glazen. Talloze mensen bijvoorbeeld lopen met veel te dikke glazen in hun bril, terwijl de techniek op het gebied van brilleglazen zeker niet 'stil heeft gestaan. Zo zijn er tegenwoordig kunststofglazen die heel dun geslepen kunnen worden. Dit was slechts een voorbeeld van de vele mogelijkheden en toepassingen op het gebied van brillenmode. Wilt u meer weten? Kom dan eens langs bij Look Optiek, Breestraat 140 Leiden. kombinaties afzonderlijk verkoopt, hetgeen een groot gemak is voor de allermoeilijksten onder ons. Opvallend bij The Frog is dat men geholpen wordt op een "sportieve wijze", waarmee we eigenlijk bedoelen, dat niet elk advies op verkoop gebaseerd is. Mensen die zich dan ook slechts willen oriënteren, worden vriendelijk te woord gestaan en niet zoals het maar al te vaak gebeurt, de winkel uit gekeken. Lucia noteert haar klanten in een systeem en geeft hen bij een totaal te besteden bedrag 1000,- een reductie van 75,-. Een mooie reductie, die vaak weer wordt omgezet in een blousje, bikini, of wat ook verder, dat anders misschien nog een tijdje op zich had moeten laten wachten. Vol lof is er ook gereageerd door klanten en collega's op haar modeshow, welke twee weken geleden gehouden werd ter ere van haar één-jarig bestaan en welke op professionele wijze werd bijgestaan door dameskapper Gérard en Optiek Sjaak Scheffer, beiden ook gevestigd op de Breestraat. The Frog is naar onze opvatting een grote aanwinst voor Leiden en omgeving, voor dié mensen, die voor hun exclusieve creaties vaak op de hoofdstad waren aangewezen. Wat Lucia Rijksen en haar "Frog" betreft, welke overigens bestaat uit haar Mascot "Koos", een tekkel, behoeft u niet langer te wachten om uw zomer garderobe aan te schaffenterwijl u het moois bekijkt, veraangenomen wij uw verblijf met een kopje koffie of een glas wijn.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 42