Zomerhof '84 2S5S— êiHCDAlJSAl iMtUl MD "Komen altijd weer dingen die niemand heeft getipt" K°% mi' tuinmeubelshow Van den Rnker Kruiitr Gé Wijnands (Gejo) al 31 jaar in beenmode "Het zijn impulsaankopen" *861 ®P°W Bezoek 'De Voorjaarsshow' in de "Voorhof" Vliet Nz te Rijnsburg. op donderdag 29, vrijdag 30 en zaterdag 31 maart a.s. timmer^ handwerken (scheepjeswol) Breimodeshow met ruim 80 zelfmaakmodellen en demonstratie breimachines. warenhuis met z'n grootse Een waar festival van kleuren, modellen en prijzen, voor zowel metaal als kunststof. Voor elke beurs, elke tuin of elk balkon is er wel een mogelijkheid. BP Met een SHOW van Bruidsfoto's Kinderfoto's Portret en groepsfoto's Thuis computers Commodore, Atari en Com X en Video Filmen met draagbare video sets Demonstratie met: Gratis Toegang, met doorlopende voorstellingen. Donderdag 29 maart 's middags 15.00 uur - 21.00 uur. Vrijdag 30 maart 's middags 13.30 uur - 21.00 uur. Zaterdag 31 maart 's morgens 10.00 uur -17.00 uur. Kom ook naor Een nieuwe lente, een nieuwe mode. En dus tijd om de nieuwe mode te laten zien. Daarom worden er in de zaak op Donderdag 5 april de hele middag en avond gezellige mode shows gehouden. U ziet de nieuwe kollecties van o.a. cacharel, synonyme en strenesse kom gerust langs, de toegang is vrij aanvang shows, 13.30, 15.00, 17.00, 19.30 en 20.30. m.m.v. Reinessa, schoenmode Breestraat 35, Leiden. Onvergetelijk mooi met mode. teL 071-134094 0mVw/?/ //O - //J J2W/? fc/0//-/304/& De jungle-look, de wijde rokken die een beetje aan de jaren vijftig doen denken en de pantalons voor het komend seizoen vragen gewoon om sokjes. En die sokjes zijn er in alle modekleuren, met leuke prints (dieren, grafische dessins, japanse motieven ènz). Ook voor de mannen is er meer dan de klassieke sok. Voor hem veel kleurtjes en strepen in de sportsokken, die bést elke dag gedragen mogen worden. Katoen of mengingen van katoen zijn natuurlijk bij uitstek geschikt voor de zomer. Toch -is wat modemakers voorschrijven niet alleen bepa lend voor wat er in de winkels te koop zal zijn. We laten een expert op beenmode-gebied aan het woord Gé Wij nands van Gejo aan de Leidse Haarlemmerstraat: "Je moet goed luisteren naar wat de klant vraagt. Er komen toch altijd weer dingen naar voren die door niemand zijn getipt. Daarom sta ik zelf ook nog dagelij ks in de zaak. Ik wil weten wat er onder mijn klanten leeft". Gejo is in Leiden en omgeving de enige echte beenmode speciaal-zaak. Wijnands: "Eenendertig jaar geleden zijn we naar Leiden geko men. Ik was assistent-inko per bij een grote Amsterdam se firma en deed de sokken- inkoop. We woonden op een klein bovenhuis in Amster dam en wilden graag verhui zen. Toen hoorde ik dat er in Leiden een aardig pandje vrij was. Dit was dè gelegenheid om voor mezelf te beginnen In die tijd waren we een bij zonderheid, nu zijn er wat meer "sokkenboeren" geko- 'men maar hier in de omge ving zijn we eigenlijk nog de enige. Naast het pandje in Leiden, dat werkelijk tot aan de nok toe is gevuld met allerlei beenbe kleding, heeft Gejo sinds elf jaar ook een vestiging in het winkelcentrum Leidsenhage "Daar zit mijn schoonzoon nu in, zegt Wijnands. "Ik stond al op het punt die zaak weg te doen toen hij vroeg de handel te mogen overnemen. En hij heeft er een succes van gemaakt. In Leidsenhage verkoopt hij met gemak ook de wat duurdere produkten. Samen doen we de inkoop, want ik vind het heel plezie rig daar een jonge knaap bij te hebben". Beurzen afreizen doet Wij nands niet, dat kost te veel tijd. Hij gaat naar de recht streeks naar de fabrikanten of de vertegenwoordigers ko- men naar hem toe. Daarnaast Vroeger kon Gé Wijnands het af met witte, beige en grijze kniekousjes en sokken. Dat is de laatste jaren wel heel sterk ver anderd. Alle modetinten heeft hij in huis en nog staat hij wei eens voor verrassingen. (foto Holvast) Sieraden maken het rnoch beeld compleet. Een paar armbanden, een ketting of speldje zijn vaak de 'finishing touch' aan de garderobe. Maar het populairste artikel op bijouterie-gebied blijven toch de oorbellen. Vooral de jeugd heeft de laatste jaren stekers en clips herontdenkt. "Vroeger," zegt Kees Hage, importeur en ontwerper van bijouterieën,werden er veel meer sieraden gedragen. Kijk maar eens naar wat oudere mensen. Ze hebben altijd wel ergens een broche of een speldje. Nu is het vooral de jeugd die bijouterieën, vooral oorstekers, draagt". Het bedrijf van Kees Hage (Fito in Nieuwe-Vennep) richt zich vooral op bijouterieën voor de middengroep. Modieus maar niet extravagant. Kees Hage: "We leveren aan de grote warenhuizen, de spe- ciaal-zaken, de drogisterijen maar ook aan de markthan- del. De vrouwen die onze sie raden dragen zijn zo tussen de 15 en 25 jaar. Een groot deel daarvan moet het met zakgeld doen, vandaar dat stekers toch echt niet meer dan vijf tot 6 gulden mogen kosten. Dat is dan ook de prijs waarvoor de Fito-ste- kers bij bijv. drogisterijen te koop zijn. Wie meer opvallen de bijouterieën wil, komt te- is er een intensief contact met collega's. Er zijn er die wel beurzen aflopen en die hun informatie doorspelen aan de anderen. Pastels Voor deze zomer houdt Gejo het op een scala van pastelkleurtjes. "Nee, niet te veel dessins en applicaties, daar blijf je vaak mee zitten, ook met twee of drie-kleuren moet je erg voorzichtig zijn. Vergeet niet dat de zomer voorns eigelijk een slechte tijd is. In zes weken moeten we alles hebben verkocht, an ders kunnen we het wel schudden. En als je een zo mer krijgt zoals vorig jaar dan worden er helemaal geen panty's of sokjes gedra gen. Veel te warm. Panty Natuurlijk, we verkopen elke dag, hoe warm het ook is al tijd wel een paar panty's maar de echt modieuze pan ty's en sokjes worden toch gekocht door de categorie zo tussen de 15 en 25 jaar en bij hoogzomer trekt die heus geen sokken aan. Als we hem vragen naar de grootste veranderingen op beenmode-gebied aarzelt hij even. "Tja, de sokken hebben de kniekousen verdrongen, ook bij de kinderen. Kinde ren willen tegenwoordig ook sokken in een modekleurtje. Vroeger had in witte, beige en grijze kniekousen en daar hield het mee op. Dat is wel erg veranderd. En dan de komst van de panty natuur lijk, zo'n vijftien jaar geleden. Dat was nu een artikel dat in een klap razend populair was, ondanks de prijs. Het was echt niet aan te slepen". Mode-voorspellers houden het voor de zomer echter vooral op sokjes en hoeveel die voorspellingen waard zijn daar hoeft Wijnands alleen maar voor te luisteren. Dan weet hij binnen een week welke kleuren en dessins nog razend snel moeten worden bijgekocht want zijn kracht ligt in het nooit "hebben-we- niet" hoeven verkopen. En dat is hem in die 31 jaar dan ook maar zelden overkomen. ijouterie-ontwerper Kees Hage: Combineren met kleuren ook bij oorstekers. recht bij de speciaal-zaken waar al snel een tientje of meer voor stekers moet wor den neergeteld" Voor deze zomer heeft Kees Hage drie lijnen ontworpen een serie past bij de kaki- kleur die vooral vroege voor jaar domineert, de felle bijna lichtgevende ldeuren en de wit/kleur-combinatie. In alle lijnen valt op de de stekers groter zijn geworden Ketting en armband van een voudig plastic-draad maar heel clecoratief. Bij de kaki-kleur kunnen fel af stekende stekers worden ge dragen b.v. met dierensporen of palmboompjes of forse creolen (hangende ringen) in felrood of zwart. Maar veel geraffineerder zijn eigenlijk de grote, wat schelpachtige stekers en clips die in twee verlopende kleuren zijn ge spoten met behulp van de air- brush-techniek. Tegen een achtergrond van kaki komen deze kleuren echt helemaal Creolen die het goed doen bij het jungle-achtige kleding. (foto's Wim Dijkman) tot leven. Naast de kaki en felle kleuren zijn een paar stekers in twee kleuren b.v. wiffucsia, wit/grijs of grijs/ rood natuurlijk heel prak tisch. En omdat bijouterieën bijna altijd inpuls-inkopen zijn heeft Kees Hage ook een hele serie futuristische ste kers gemaakt. Niet te duur, want als een paar stekers meer dan 15 gulden gaan kos ten is het impulsieve er wel af. De ideeën voor zijn ontwerpen doet Kees Hage op tijdens zijn reizen langs de Europese beurzen. Vooral in Franlu-ijk waar hij prachtige dingen te gen komt. In Frankrijk zijn dit seizoen forse oorhangers te koop b.v. heel grote creo len. De armbanden zijn even eens fors, gemaakt van rub ber of leer. De kettingen heb ben de vorm van een kraag terwijl in de jungle-look grote houten schijven en halsban den uit stukjes leer worden gedragen. "Maar", zegt Hage, "wat ze in Frankrijk maken is hier bijna niet te verkopen. Het is te extravagant, te duur ook vaak. Die ontwerpen ver taal ik naar de Nederlandse consument toe". Met dat ont werp reist Kees Hage dan af naar het Verre Oosten om het te laten produceren. "Vergeet niet dat het maken van ste kers nog bijna geheel hand werk is. De mode wisselt zo sterk dat het niet loont voor een bepaald ontwerp een he le produktielijn op te zetten". Vandaar dat Hage zijn ontwer pen toch wel zo'n driekwart jaar voor ze in de winkels te koop zijn rond moet hebben. En dat nabestellingen op dit gebied eigenlijk onmogelijk zijn. Want is de consument aan zomer-artikelen toe, dan is in het Verre Oosten de win- terproduktie al weer in volle gang.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 40