Jï De rokken zijn lang in Parijs ze Kunnen ertegen. mode aparte betaalbare mode BANKEN Nederlandse kwaliteitschoenen die het klimmen en klauteren, ravotten en rennen wel kunnen verdragen. Gemaakt van stevig leer en met voetsteun Garantjes dus Meisjesschoen met T-band en gespsluiting. Uiteraard van helemaal leer en goede voet steun. Dat loopt gemakkelijk -=— Maten 23-31 59.95 Matén 32-35 64.95 Haarlemmerstraat 37 Leiden ecru geel kaki 100% katoen blauw zand y'' 100% 100% katoen De Aarhof 52 - Alphen a/d Rijn rdSwüm?///O J2W/V fr/0//-/304/& DAMESKAPSALON Toussaintstraat 57 Tel. 01720-75007 2406 XN Alphen aa: Vrijdagavond geopend Zaterdagmiddag gesloten Wij werken zonder afspraak Ook gespecialiseerd, in pruikjes en haarstukjes. PRIJZEN DIE U AANSPREKEN Incl. statief 10 UV-A bulzen van 100 W en 180 cm 1 jaar garantie, ook op de UV-A buizen Nederlands fabrikaat Ook voor reparaties en nieuwe buizen v.a. 25,95 De straten op, de lanen in. Smaakvol gesneden kleding in lichtgewichtstoffen. Vergaderen, dineren, flaneren... bij alle stadse bezig heden voelt 't zich thuis. CITY LIFE van Levi's. VOOR GOEDE Emmaplein 27 Hoornesplein 113 - Katwijk Hoofdstraat 238 - Sassenheim lïYtVMYÏë De Parijse mode-ontwer pers, de couturiers, die voor een exclusieve klan tenkring ontwerpen hou den het voor de zomer over het algemeen op een lang en sluik modebeeld. Met langvallende plooi en overslagrokken, klas sieke hemdjurken met heupstukken en waaier- plooien. Niet bepaald een ideaal zomers beeld maar de confectie neemt nooit zo extreem over als de grote mannen het bren gen. Trouwens ook tot net over de knie lieten de couturiers nog veel dra gen maar tochechte mode valt voor Parijs over de kuit. Naast dit uitgesproken mo debeeld komen veel ont werpers ook met een soort marine—stijl, die in Frankrijk natuurlijk Deauville heet. Een lijn met lange gestreepte bla zers, wijde witte plooi rokken en katoenen truien waarin veel Ne derlandse vrouwen zich ook wel eens lekker zul len voelen. De modema kers hebben verder ook een beetje ingehaakt op safari, de Olympische Spelen. Wat de kleuren betreft, donkerblauw is een top per maar ook de zandtin- ten, wit, ecru en beige doen het bij de ontwer pers heel goed. Wat de dessins betreft hou den de meeste couturiers het op diagonale strepen, stippen en hier en daar en gestyleerd bloemdes- sin. Courrèges heeft altijd wel wat grapjes in zijn collectie zoals dit wat futuristisch aandoend li cocktail- If jurkje. Het huis Chanel geeft al tijd een geheel eigen 'klas sieke' kijk op de mode ontwikkelingen. Daaraan heeft ook Lagerfeld niet al te zeer getornd, zoals blijkt uit dit zwart-wit ge streept zijden pakje. Een avondjurk van rood met wit genopte zijde uit de collectie van van Torrente. De grote corsage en de brede ceintuur geven het geheel feestelijk accent. Horizontale draperiéen voor hele slanke vrouwen van Emmanuel Ungaro. Met twee van zijn mannequins poseert conturier Louis Feraud breed lachend met de Gouden Vingerhoed die hem is uitgereikt door Bernadette Chirac, echtgenote van de bur gemeester van Parijs. Feraud kreeg deze onderscheiding, die jaarlijks wordt uitgereikt, voor zijn bijdrage aan de Parijse haute couture. Foto's ap Forse strepen en een grote sjaal gedragen op een nauwe wat langere rok met modebeeld dat Lanvin schept. Een cocktailjurk uit de collectie van Givenchy.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 35