Leiden toont geen ontzag sn T Gemakkelijke zege Scylla J Heren NOVO pakken titel bij volleybal Oase bedwingt rivaal DWS Ook Avanti kampioen 'D Verdienstelijke deling (2-2) tegen koploper Kampong Marco Mulder a ongenaakbaar E Dubbel succes Roomburg Sport MAANDAG 26 MAART 1984AN: Het programmaboek voor het ko mend seizoen zal weer twee keer de 'Leidse' streekderby Scylla- Avanti vermelden. Scylla hand haafde zich door tegen M.Z. moeiteloos de benodigde twee punten te bemachtigen (6-0) en bij Avanti kon de vlag uit toen door een 6-3 winst bij Odion het kampioenschap in de eerste divi sie een feit was. Promoveren naar de ereklasse deed ook de Scylla-vrouwenhoofdmacht. Leuk, maar net zo voorspelbaar als het eerste kievitsei één dezer dagen. Sjaardema had er de afge lopen weken een handje van de feestvreugde in de 'Leidse ping- pong-tent' te verstoren door een nederlaag, maar zaterdag zorg den de jongens uit Oegstgeest ook voor een vrolijke noot door Tempo Team 2 met 6-4 beide punten te ontfutselen. Ook het optreden van Docos ver stevigde het goede humeur, want met zeven tegen drie werden de reserves van Sjaardema ontre geld. Was het dan allemaal koek en ei deze week voor tafeltennis send Leiden? Dus niet. Scylla 2 verspeelde een kleine kam pioenskans door in Apeldoorn met 8—0 de Veluwe 2 voor te la ten. Het betreft hier geen misver stand, de ongewone 8-0 eind stand kwam voort uit het feit dat Frits Kantebeen weer snel rich ting Leiden wilde om daar in de hoofdmacht in te vallen tegen Nikon. Dat treffen tegen de Brabanders le verde teleurstelling nummer twee op, nl. een kansloze 2-6 ne derlaag. Maar Scylla leed toch een nóg gevoeliger verlies: Hans Lingen maakte bekend dat hij het tafeltennis na een 12-jaar du rend ereklasse-optreden vaarwel zegt. Natuurlijk betreurde men bij Scylla deze sportieve aderla ting, maar de vreugde over het feit dat het trio Vlieg, Swier, Meyer vrijdagavond besloot sa men door te gaan woog toch zwaarder. Mits niet geblesseerd heeft Scylla daar volgend jaar weer een topformatie aan. De toevoeging 'mits niet gebles seerd' moet er wel bij, want dit seizoen regende het bij de Leidse club blessures. Sjoerd Meyer kampte het hele jaar met een peesontsteking in de voet waar door voluit spelen nauwelijks haalbaar is. Vlieg werd daarom zaterdag vervangen door Frits Kantebeen die de drie nederla gen 's middags bij de Veluwe 2 gevolgd zag door verliespartijen tegen Gootzen en Bouten. Scylla was kansloos omdat Hans Lin gen zich bij zijn laatste potje in de Scylla-zaal zo nerveus als een beginner toonde. De afgelopen, weken speelde de Schiedammer goed simpel en alleen omdat hij, door middagen vrij te nemen, het aantal trainingsuren verhoogde. Lingen kan en wil dat niet op brengen en speelde daarom de afgelopen twee seizoen bijna al tijd onder zijn kunnen, met alle frustaties vandien. Dat Lingen daarom het batje erbij neergooit is niet meer dan logisch. Over zichzelf en Scylla zei Lingen een mooie zin. "Jammer dat ik hier niet tien jaar eerder ben komen spelen, dan had ik er misschien uitgehaald wat er in zat". Tegen Patrick Swier bijv. zei Lingen za terdag "wees niet zo stom als ik en doe wat met je talent". Of er in Swier wat zit moet u eens aan Ni- kon-man Bob Potton vragen. De toch bepaald gelouterde Brit werd wel zo ongenadig afge droogd dat hij na afloop letterlijk en figuurlijk jankend van ellende onder de douche kroop. Swier won daarnaast ook nog, zij het moeizaam, van Bouten, maar verloor bij 2—5 kansloos van Han Gootzen. Door dit verlies moest er daags er na bij M.Z. gewonnen worden om niet tot een degradatieduel verplicht te worden. Dat lukte moeiteloos. Lingen pakte in de eerste pot Bomhof in, waarna Vlieg met een door fysiothera peut Peter Visser getapete voet De Vries tot gatenkaas sloeg. Bij M.Z. ontbrak Fred van der Zeeuw zodat op dat moment de 6-0 zege al vast stond. Sjaarde ma moet uit de laatste twee duels (thuis Shot, uit Odion) tenminste één punt halen om aan degrada tie te ontsnappen, ondanks de 6—4 zege zaterdag op Tempo Team 2. Als Reitsma de goede vorm van dit treffen (drie keer winst) vast kan houden zijn er voor de Oegstgeester formatie toch nog kansen. Tegen TT won nen Van der Broek en Van der Borg alleen van Koghee, waaruit afgeleid kan worden dat het dub bel er voor zorgde dat het totaal van Sjaardema deze competitie is opgelopen tot 5 punten. Ed van der Berg won voor Docos tegen Sjaardema 2 weer drie keer, maar deed zijn club toch nog meer plezier door in de wan delgangen mee te delen dat hij volgend jaar voor Docos behou den blijft. Zeven tegen drie werd de eindstand omdat Den Elzen er twee won en Engelbert één. Voor Sandra de Kruiff was de pro motie naar de ereklasse door de 6-1 winst op HH aardig, maar het goede humeur had toch nog steeds meer te maken met de se lectie voor de EK in Moskou. Voor Patricia de Groot was het de eerste met Scylla veroverde ti tel. De glimlach na afloop van oor tot oor was terecht. Debute ren met slechts twee verliespar tijen is niet slecht en Scylla dankte er, Marian Kantebeen niet tena gesproken, wel de pro motie aan. Volgend seizoen maakt vrijwel zeker ook Marian van der Vliet haar rentree en be schikt Scylla zoals dat hoort weer over een vrouwentopteam. Overige uitslagen: Vrouwen: Ko- ninglust-Avanti 6-1, Torensta- d-Avantie 6-2, Scylla-Mega- cles 6-1. Mannen: J.C.V.-Avan- ti 3—6, Odion—Avanti 3-6, Avan ti 2—Shot 2 10-0, De Treffers (B)-De Treffers (R) 9-1, M.Z.—Scylla 3 3-7. LEIDEN - In de promotieklas vol leybal werd NOVO bij de heren na een zeer bewogen wedstrijd kampioen na een overwinning op Zevenhuizen 2. Pas na de tweede set gaf Zevenhuizen zich gewonnen. Gemini LUSV en DAC verloren hun wedstrijd. Bij de dames verspeelde Gemini haar laatste kans op promotie wedstrijden door een 3-2 verlies bij PVC. NOVO gaf Brother/Mar- tinus goed partij maar verloor met 1-3. LUSV had bij de heren geen enkel blok tegenover de talrijke aan vallen van Ruiter, waardoor deze ploeg naar hartelust kon aanval len. Eigenlijk kwam LUSV geen moment in de wedstrijd. Door de achtereenvolgende nederlagen van de laatste weken moeten de studenten nog oppassen dat ze niet in degradatieproblemen ko men. De enige speler die wel een behoorlijke partij afwerkte was invaller Kees v/d Hoven (11-15,8- 15, 7-15). Voor Gemini stond er veel op het spel tegen Radius. Zou Gemini winnen, dan maakte Radius kans op degradatie en dit zou weer tot gevolg hebben, dat het eigen re serve Gemini-team zou kunnen degraderen. Kennlijk heeft dit meegespeeld want van een echte spejrr ,W\ 1 d n^ strijd was geen sprake. Radius won eigenlijk vrij gemakkelijk via 2-15,16-14,14-16 en 8-15 (1-3). In de promotieklas kreeg NOVO het kampioenschap niet cadeau van Zevenhuizen. Zevenhuizen, zelf vrijuit spelend, won de eer ste set vrij eenvoudig 15-7, maar zag een daarna ontketend NOVO een 1-11 voorsprong nemen. Ze venhuizen capituleerde echter niet en kwam in deze op hoog peil staande set zelfs langszij op 14-14. Onder enorme spanning met wisselende kansen was het uiteindelijk NOVO dat bij 18-20 aan het langste eind trok. Daarna was tevens de kracht van v. San ten gebroken en overklasten de Noordwijkers hun tegenstander in de rest van het duel volkomen. Via 4-15 en 7-15 werd het kam pioenschap en promotie naar de derde divisie een feit. Skania en Donar speelden een aan trekkelijke strijd die door Skania gewonnen werd. Goede aanval- spatronen van beide zijden wis selden elkaar af. Donar miste Fred Wessels en Wout v/het Veer en kwam daardoor net even kracht te kort om een punt te kunnen pakken (16-14, 15-8, 14- 16, 15-13, 3-1). Leython stond nog niet geheel vei lig en had zeker nog drie punten nodig. Tegen hekkesluiter VVV werd fanatiek gestart maar het antwoord was minstens zo fel. Zowel verdedigend als aanval lend ging het gelijk op. Tegen het eind van de set waren een paar persoonlijke fouten Leython noodlottig: 11-15. Enig misplaatst optimisme deed VW besluiten zijn beste speler aan de kant te houden en dat le verde Leython de aansluiting op: 15-12. De 3e en 4e set werden ge kenmerkt door veel fouten. Ley thon profiteerde daarvan het best en wist met redelijk groot verschil die sets op naam te bren gen met 15-11, 15-7 (3-1). Hier door passeerde het Gemini 2 op de ranglijst, dat zelf tevergeefs moest wachten op Radius 3, dat niet opkwam dagen. Het reeds gedegradeerde WVC kon in de ontmoeting met Jupiter niet tot winst komen. Het werd 0-3 voor de ploeg uit Oudewater. Bij de nationaal spelende dames miste Gemini de laatste kans op promotie wedstrijden door met 3-2 te verliezen van PVC. In de eerste twee sets waren pass, spejr verdelen en aanval te zwak (lq 10,15-11) in de derde set ging I wat beter (8-15, 2-15), maar in d beslissende 5e set greep PVC i een gelijkopgaande strijd net c volle winst (15-13, 3-2). NOVO heeft kampioenspretenderv Brother/M drie sets lang het le ven zuur gemaakt en zelfs onver wachte winstkansen gehad. N; een 2-9 achterstand kon in de 1? set op 13-14 aansluiting gevorir' den maar niet doorgedrukt wo£fr den: 13-15. jto' Ook een met prima spelverdeler^ veroverde 14-12 voorsprong gin^ce in de door een reeks opslag fouaar ten verloren: 14-16. Nadat de verwon diende winst in de 3e set met 15an 13 tot stand kwam viel NOVC^ ver terug, waardoor Brother sim,e pel kon afmaken: 6-15. |ioe Gemini 2 won wel de eerste set varken Zevenhuizen (8-15), maar moesfenc daarna een op volle toeren gekof oo men Zevenhuizen 3 maal latervin gaan (15-10, 15-11, 15-11). In d^eg< promotieklas pakte Riddervelcöe weliswaar een punt van Skaniqe maar dat was te weinig om de^hi gradatiegevaar af te wenden (3-»n 2). :on WW verloor van Jodan Boys (15-6, 6-15, 15-10, 12-15, 8-15; 2-3). GER RENES. OEGSTGEEST - Het zeer attractieve hockeyduel tussen LMHC en lijstaan voerder Kampong eindig de voor de Utrechtse ploeg buitengewoon bit ter. De Oltmans-formatie boog gistermiddag op ui terst wilskrachtige wijze de opgelopen 0-2 achter stand om in 2—2. Leiden versterkte daarmee zijn positie in de hoofdklasse. Dank zij een beter doelsal do prijkt nu Amsterdam weer bovenaan de lijst. De Utrechtse bitterheid betrof de nauwgezette tijdwaarneming van arbiter Lathouwers. Het laat ste fluitsignaal klonk één secon de eerder dan de tik van de bal in het LMHC-doel, die Kampong alsnog de volle winst zou opleve ren. Interlandspeler Tom van 't Hek: "Daar kan ik vrede mee hebben, dat is iets waar je niet over kunt klagen. Maar dat onze 3-1 werd afgekeurd omdat de bal niet binnen de cirkel zou zijn ge slagen, vind ik een scheidsrech terlijke blunder". Van 't Hek zocht de oorzaak van het punt verlies verder in de eigen gelede ren (hij werd in de tweede helft nauwelijks aangespeeld) en noemde daarbij het spel van Lei den veel agressiever. Kampong ontmoette inderdaad een ploeg die geen enkel ontzag kende voor de gerenommeerde tegenstander. LMHC trok waar mogelijk ten aanval, wat tot een boeiende wedstrijd leidde. Kee per Rients Henstra had aanvan kelijk heel wat moeite om zijn doel schoon te houden. Éénmaal verijdelde hij een doelpunt door zijn stick in een uiterste poging naar de bal te werpen. Dat ge beurde al na een minuut en le verde de strafbal op die door Van 't Hek tot openingstreffer werd gepromoveerd: 0-1. Dat was ei genlijk het eerste en laatste be langrijke wapenfeit van de rappe Van 't Hek, die door de hard werkende Wouter Eikenhout voor een groot deel onschadelijk werd gemaakt. In weerwil van de groene kaarten die beide FIH-scheidsrechters in de beginfase wegens aanmerkin- LEIDEN Tijdens kring A-wed-De strijden in het Katwijkse 50-me-jlei ter bad de Mierenweide heefteer LZ'86-zwemmer Marco Muldergei danig van zich doen spreken. Bij de de jongens onder de 14 jaar eisteRo Mulder de titel kringkampioen de voor zich op door zowel de 50 -_ 100 -, als de 200 meter te winnen. In de respectievelijke tijden vanr 34,1, 1.12,1 en 2.36,1 op de 200 meter rugslag. Janny Dijkstra van Katwijk was het.snelst over de drie schoolslag.^ nummers bij de dames. Op de 50 jp meter realiseerde zij de derde;?1 tijd van 41,9 en op de 100 en 200 meter de winnende tijden van*?1 45,6 en 1.37,7. Hester Buys (Kat-*; wijk) werd tweede met 46,2 en°f 1.39,8 en Esther van Oosten, (LZ'86) in het totaal derde met de pl tijden van 49.5 1.44,1. Mirelle Correijé (Zijl/LGB) pakte het zilver bij de meisjes onder de V 14 jaar. Op de 50 meter werd een tijd van 38,7 genoteerd en op de 100 meter 1.21,0 en de 200 3.00,1. g Geralda Boekweyt werd derde in de tijden van 37.6; 1.24,0 en |j 3.03,4. Bij de meisjes onder de 16 j jaar ingen de tweede en de derde plaats naar zwemmers van LZ'8 r Onder toezicht van scheidsrechter Lathouwers schopt Kampong-doelman Rob Toft de bal weg voor de gretige Joannes Boele van Hensbroek. Silvia Bakker werd tweede met v 40.0; 1.26,6 en 3.06,6 en Meriam - Hagendijk derde met 42.71; 1.28,4 en 3.10,2. Zowel Rene Cor- f reljé (Zijl/LGB) als Wilco van der I Zeeuw (LZ'86) legde beslag op L de derde plaats. René echter bij de jongens onder de 16 jaar met de tijden van 33.4; 1.11,1 en 2.32,7 I en Wilco bij de heren in de tijden li van 3L9; 1.08,9 en 2.27,9. Jessica Rebel (Katwijk) behaalde het zilver bij de meisjes onder de k 12 jaar in de tijden van 43,3 en 1.32,2 en Winny van Deelen T (LZ'86) het brons met 42.4 en 1.33,6. Arco Verkerk (LZ'86) fi nishte als derde bij de jongens 1 onder de 10 jaar in 45.1 en 1.17,8. gen uitdeelden aan Croll en Mark Reinalda, ontspon zich een zui ver hockeyduel. De goed op dreef zijnde ploeg van Oltmans kende daarin nauwelijks zwakke momenten en was vaak in de aanval. In totaal kreeg Leiden voor de pauze drie strafcorners, maar die werden door de Utrechtse afweer bekwaam te niet gedaan. Van Marwijk Kooy scoopte in ideale positie van dichtbij over het doel. Het doelpunt viel vijf minuten voor rust aan de andere kant. Kampong leek met de 0—2 van 'Wilco Saarberg Leiden een ge voelige klap te geven. Een paar minuten later echter zorgde Joannes Boele van Hensbroek voor de belangrijke aansluitings treffer: 1-2. Aangezien coach Oltmans zijn wis selspelers niet graag de hele wedstrijd op de bank laat, ver wisselde hij rechterspits Dirk Drijver voor Martin Bennis en liet hij later Bob-Jan Dietrich zijn stickvaardigheid tonen op de plaats van Martij n de Kempe- naer. De druk op het doel van Kampong werd soms groot, zon der dat er veel kansen waren om de gelijkmaker te produceren. De alert ingrijpende LMHC-de- fensie redde zich onderwijl op zijn beurt nog uit enkele moeilij ke situaties. verdiende gelijkmaker in. Van Tijdens ümietwedstrijden in Bus- Marwijk Kooy sloeg de door Die- derik Klop met omgekeerde stick gestopte bal aan, waarna Croll de bejubelde treffer afvuur de: 2-2. Kampong-coach Hans Jorritsma prees Leiden om zijn aanvalsdrift en spelinitiatief en weet het verliespunt aan het feit dat sommige van zijn spelers de druk niet aankunnen die behoort bij het verdedigen van de boven ste plaats. NIEK FAAS behaalde Ingrid van Veen (Zijl/LGB) een limiet op de 100 meter vlinderslag meisjes 72. Zij wist de 100 meter af te leggen in een tijd van 1.15,7. Bij de meisje 73 was het Yvonne Laterveer (Zijl/LGB) die de limiet op de 100 vlinder zwom. Haar tijd kwam uit op 1.21,0. Laurens van Kam pen (Zijl/LGB) behaalde met de zelfde tijd een limiet bij de jon gens 73 op de 100 meter vlinder- LEIDEN - Moet de veldhandbalcompetitie in ere wor den gehouden? Of moet de competitie worden afge stemd op het belangrijkste gebeuren binnen het Ne derlands Handbal Verbond, te weten de zaalcompe titie? Het NHV heeft eigenlijk zelf al antwoord gege ven op die vragen. De topformaties in het nationale handbal, de eredivisie en de eerste divisie, komen aan het veld niet eens toe. Hun zaalstrijd is nog aan de gang, nu op het veld alweer is begonnen aar tweede helft van de competitie. Dat geeft ieder jaar weer situaties waarin men zich kan afvragen wat voor zin de veldcompetitie nog heeft. Het enige po sitieve is nog dat veelbelovende jeugdspelers en -speelsters de mogelijkheid wordt geboden om bui ten ervaring op te doen tegen de weinige ploegen die in de veldcompetitie nog wél aantreden met de formaties uit de zaalcompetitie. En die laatstge noemde ploegen behoren niet tot de nationale top. Gevolg Gevolg van dit alles is dat gisteren bijvoorbeeld de wedstrijd in de landelijke eerste klasse bij de dames tussen MMO en Hellas niet doorging omdat de Haagse ploeg nog in de zaalcompetitie zit. Het gaat hierbij uiteraard niet om de elite van Hellas, maar om de jonge, tweede garnituur, die overigens wel eerste divisie speelt. Om dezelfde redenen werd de De dames van Oase wonnen wedstrijd in de landelijke tweede klasse tussen HVS 1"' en Athene (7-12) niet meer dan een leuke krachtme ting voor de jeugd van de Stompwijkse vereniging, die zich met de eerste keus al een aantal jaren duide lijk op de zaalcompetitie orienteert. In de zaalcompetitie komt uit de Leidse regio alleen nog Foreholte in actie. In de Voorhoutse sporthal 'de Gaasbak' werd het tegen degradatie-kandidaat De Treffers een 19-14 zege. Bij rust leidde het team van coach Geerlings al met 9-7. De jeugd maakte in deze wedstrijd duidelijk dat Foreholte niet direct met het handen in het haar hoeft te zitten, als de routiniers een stapje terug zouden doen. Anita Bax en Marianne de Groot werden luid bejubeld bij het scoren van hun eerste zaaltreffers, waarmee zij hun zelfvertrouwen stevig opvijzelden. De onbetwiste uitblinksters waren gisteren Thea Terheide (7 tref- fers) en Marlies Tuurenhout. de Foreholte beheerste de wedstrijd na rust volledig, al kwam De Treffers toch nog eenmaal gevaarlijk dichtbij: 12-11 na een ruime 12-7 voorsprong eerst. De Voorhoutse ploeg schakelde echter tijdig over op de hoogste versnelling en liep moeiteloos door naar 19-14. De tactische blunder van De Treffers om Hannie Boskamp, geblesseerd, van meet af aan een persoonlijke dekking te geven, werd door Forehol te, dat de linkshandige topschutter ver liet terugval len in een 5-5 situatie, uitstekend uitgebuit. In de landelijke eerste klasse ging behalve de wed strijd MMO-Hellas bij de dames ook de wedstrijd bij de heren tussen Saturnus (Ridderkerk) en de Leidse naamgenoot niet door. Derde divisionist Satarnus uit Ridderkerk speelt namelijk nog een promotie competitie in de zaal. Hattrick de landelijke eerste klasse van DWS: rust 2-4, eindstand 8-6. De veldac- comodatie van DWS bleek voor Oase niet zo gemak kelijk te vinden en dat kostte de ploeg uit Oud Ade hun warming up. DWS greep direct het initiatief en behield dat tot de rust. Na de hervatting waren de bordjes snel verhangen. Oase drukte haar Schie- damse rivaal met de rug tegen de muur en greep via een onvervalste hattrick van Roos van der Poel de verdiende winst: 8-6. FRANK BONTE LEIDEN De hockeyploegen van Roomburg en Noordwijk waren- gisteren succesvol door zowel bij de dames als de heren de volle winst te behalen. In de eerste klasse dames won LMHC en ver loor Forescate van wie de heren gelijkspeelden. De herenploeg van Alecto boekte winst terwijl de dames met 0-2 verloren van Noordwijk. Hisalis leed met bei de teams verlies. Keep Fit - Forescate 2-2. Er werd in Oss bij Keep Fit door de Voorschotenaren voortvarend gestart door binnen één minuut een voorsprong te nemen. Niek Sinke trof doel na een voorzet van Eddie Moerman. De uitbouw van de score kwam uit een straf- cornergoal van Diederik v.d. Berg tegen het dit seizoen thuis nog ongeslagen Keep Fit 0—2. Forescate kwam in problemen tegen de jagende thuisploeg en zag zich door twee strafhoeksla gen nog achterhaald. Voordaan - Roomburg 0-3. Het meer aanvallender concept heeft Roomburg goed gedaan. Na vijf minuten knalde Oscar Snijders raak vanaf de cirkel- rand. Beide opponenten scoor den ondanks de heen-en-weer- aanvallen in het eerste part niet. Na de hervatting benutte Paul Lamping een strafbal nadat Frank Montanus in goede positie op zijn stick werd geslagen. Cees Wendt soleerde tien minuten voor tijd door de verdediging en verschalkte ook de keeper: 0-3. Te Werve - Alecto 0-2. In een enerverende hockeywed strijd scoorde Roland de Jongh na een kwartier door voorberei dend werk van Maarten Coppes de openingstreffer. Het met veel inzet strijdende Alecto liep ver der weg door Hugo Kranenburg die 0-2 uit een rommelige situa tie maakte. Noordwijk - Alkmaar 2-0. Koploper Alkmaar moest in Noordwijk zijn meerdere erken nen. De Noordwijkers zijn door twee doelpunten van de in de spits opererende Kees Vermaas in een gunstige positie terecht gekomen in de derde klasse B. In de goede wedstrijd verwierven beide ploegen zich goede kansen waarvan Noordwijk er twee be nutte na de rust. Hisalis - Haarlem 1-2. De Lissese voorsprong van 1-0 door Hendrik-Jan Kaptein werd tien minuten later teniet gedaan door Haarlem dat via de binnen kant van de paal gelijkmaakte. De Haarlem-keeper liet zich niet meer passeren bij de goede mo gelijkheden van Hisalis dat Paul van Kerkum met een knieblessu re aan de kant moest laten. De Haarlemmers namen door nog een treffer de volle winst mee. Dames de Leiden-verdeding goed con troleerde, maakte Suzan Nivard uit ëén strafcornersituatie 2-0. Aleid Viets maakte tien minuten voor tijd nog 3-0 uit een afgesla gen aanval. Craeyenhout - Forescate 2-1. In een harde wedstrijd was de eer ste treffer voor Forescate door Els de Buvry uit een strafbal. De Haagse ploeg antwoordde nog in het eerste deel met een tegentref fer: 1—1. Vrij snel na de hervat ting werd het 2-1. De mogelijk heid om uit te lopen liet Craeyen hout liggen door twee strafballen onbenut te laten. Leiden - Breda 3—0. Met fris hockey van de LMHC- ploeg werd de Bredase kunst- grasploeg tegemoet getreden. De naar de spitspositie teruggekeer de Hanneke Kamsteeg zette het stevig spelende Breda na een kwartier op achterstand. Terwijl Roomburg - HDS 2-1. De hockeysters van Roomburg hebben de 0—1 achterstand weg gewerkt door Arienne Rietveld en de overwinning behaald door een treffer van Maija Sprey. Roomburg houdt door deze zege HDS en Rijswijk onder zich in de tweede klasse B. n Alecto - Noordwijk 0-2. LJï Koploper Noordwijk ontpopte zich als de betere ploeg in het streek- duel waar Alecto nog kansen heeft op een koppositie. Het ge vaar voor Noordwijk school in de gevaarlijke counter van Alecto. Renate v.d. Bent scoorde 0-1 uit een strafcorner. Noordwijk profi teerde uitstekend van de voor- deelregel in de cirkel en maakte 0-2 door Alexandra van Kan. Terriers - Hisalis 1-0. Hisalis verloor ondanks zes straf corners en had pech met een schot op de paal. In de vergevor derde wedstrijd deed een mis verstand bij een vrije slag Hisalis de das om. Terriers nam de vrije slag snel waarvan de Lissese ploeg dacht hem te nemen. Het enige doelpunt kwam voort uit die situatie.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 18