Lugdimimi overspeelt Muur punt Roodenburg nog volop in titelrace mm Wat kan er met UVS nog misgaan? Lisse faalt in afwerking SJC kan thuis niet aarden: 0-1 Na gelijkspel tegen koploper Stormvogels Na overwinning bij concurrent Gouda Geen winst bij strijd in derde klas sjlAAN: DAG 26 MAART 1984 acle; i J aakt n die -m rech H iind J- rt na ding 1 nge- LEIDEN- Lag het aan de zwak opererende thuisploeg of aan het energieke spel van de tegenstander? Hoe het ook zij, Lugdunum liet in de tweede helft tegen het op de laatste plaats bivakkerende JOS weinig meer zien. De Leidenaars hadden de punten hard nodig, en de 2-1 rust stand was bepaald geruststellend. Toch ging het mis. De bezoekers waren bij voortduring op de Leidse helft te vinden en konden uiteindelijk het verdiende punt inpak ken: 2-2. Lugdunum, begeleid door de >de- gradatieschim, moest de thuis wedstrijd tegen de rode lantaarn drager eigenlijk wel winnen. Te genstander JOS had tot dan toe slechts vier punten bijéénge- sprokkeld. Aan het spel was dat overigens nauwelijks te merken. De Amsterdammers eisten het eerste kwartier duidelijk voor zich op. Onder leiding van de uit blinkende Frits Kok zochten ze meteen de aanval, welke activi teit al spoedig werd beloond. Een uittrap van doelwachter Martin de Koster stuiterde langs de vergeefs uithalende Bennie de Roo, zodat de donkere Gill Brahm kon demonstreren hoe NOORDWIJK - Het begint er slecht uit te zien voor twee deklasser SJC. Van de acht in deze competitie resterende wedstrijden moet nog een vijftal voor eigen publiek wor den afgewerkt en juist daar worden de slechtste resulta ten geboekt. De gisteren gespeelde wedstrijd tegen hek- kesluiter Olympia vormde hierop geen uitzondering en de 0-1 nederlaag zou wel eens een hele kostbare kunnen zijn. De niet op deze foto zichtbare Jan Verver brengt Lugdunum op 1-1 tegen JOS. Wim Ligtvoet is er bij gaan zitten, terwijl Albert Siera de bal nieuwsgierig volgt. (foto Holvast) men met een lob een doelman kan verslaan: 0-1. Dit was niet het spelbeeld dat men zich voorgesteld had. Terwijl Lugdunum de grootste moeite had om tot gecoördineerde acties te komen, kombineerde JOS zich bijna naar een nog ruimere voorsprong. Een door Frits Kok, Johnny Cornet en Gill Brahm verzorgde aanval zou zonder een athletische reactie van doelman Eradus met de 0-2 zijn bekroond. Pas daarna ging Lugdunum bewij zen waarom JOS onderaan stond. De Leidenaars joegen meer op de bal, waardoor in de Amsterdamse defensie grote on rust ontstond. Eén van de opval lendste spelers bij Lugdunum was ditmaal Jan Verver, die zich nadrukkelijk met de aanvalsop bouw bemoeide. De gelijkmaker was hem dan ook van harte ge gund. Nadat hij een rush met een knappe pass op Wim Ligtvoet had afgerond, kwam de bal op nieuw voor zijn voeten terecht. Van twintig meter afstand kogel de hij met assistentie van de paal de 1-1 in de touwen. Kort daarop botsten Frits Kok en Wim Oppelaar met hun hoofden tegen elkaar. Oppelaar kwam niet meer overeind en moest even later met een gescheurde wenkbrauw worden weggeleid. Vervangen door Peter Abma, moest hij voor hechtingen naar het ziekenhuis worden vervoerd. Op dat moment had Wim Ligt voet al met een blessure het veld moeten ruimen voor Kees van der Burg, de man die vlak voor rust met een bekeken pass Daan Kooimans vrij voor ie keeper bracht. De Koster zag geen ande re mogelijkheid dan het neerleg gen van de Leidse spits, waarna Robert de Roo tegen de achter grond van de ambulancesirene de strapschop benutte: 2-1. Het verhaal van na de rust is snel verteld. JOS vocht voor zijn laat ste kansen en drong op. Eradus verwerkte een prachtig schot van Wim Sluyter en tikte een ge plaatste vrije trap van Johnny Cornet naast de palen. De coun ters van Lugdunum waren over het algemeen zonder overtui ging. Met name Daan Kooimans leek zijn belangstelling voor het spel te hebben verloren, al kopte hij nog wel een keer tegen de lat. De verdiende gelijkmaker kwam tenslotte opnieuw van de voet van Gill Brahm, die enkele minu ten voor tijd een dieptepass van Theo Vcnvey afrondde: 2-2. TED DE HOOG Voor de ware voetballiefhebber viel èr gisteren weinig te genieten. Zowel SJC als Olympia bleek niet in staat enige lijn in hun spel te kunnen brengen en het deed dan ook allemaal wat rommelig aan. De harde wind speelde bei de ploegen duidelijk parten en meerdere malen verdween een als pass bedoelde uithaal over éen of meerdere zijlijnen. SJC kende van meet af aan een vel- doverwicht maar wist het de Goudse verdediging niet echt moeilijk te maken. Daarvoor wa ren de aanvalspatronen, voor zover er van patronen gesproken kon worden, te doorzichtig en bleek bovendien doelman Van Elliswijk een te groot obstakel. Halverwege de eerste helft leek SJC een belangrijke voorsprong te nemen. Een afgeslagen voor zet werd door Ben van der Zalm ineens in de touwen gekogeld en de 1-0 stond al op het scorebord toen scheidsrechter Boon de fraaie treffer op advies van de Olympia-grensrechter alsnog on geldig verklaarde. "Ik had het zelf niet goed gezien. Mijn grens rechter stond er beter voor en had buitenspel geconstateerd van een SJC-speler. Aangezien dat in hinderlijke positie was heb ik het doelpunt moeten afkeu ren", verklaarde de leidsman la ter zijn dubieuze beslissing. SJC werd hierna sterker en een schot van Ruud Alkemade kon maar net worden gekeerd. Veel meer mogelijkheden kreeg de Duyndam-équipe echter niet. Olympia kreeg vlak voor de pau ze zijn eerste kans en strafte die Noordwijkse slordigheid direct af. Simpel liet René de Ridder zich passeren door Groenland. De aangespeelde Van der Laan draaide zich vervolgens los van Peter Marijnen en liet de sterk keepende Ted van der Meer kansloos, 0-1. Het overwicht dat SJC ook in de tweede helft opbouwde leverde wederom geen doelrijpe kansen op en Olympia hield zonder pro blemen stand. De voor Ben van der Zalm in het veld verschenen Maarten Plug was nog het dichtst bij de gelijkmaker. Centi meters echter scheidden hem van een scherpe voorzet van De Ridder en een belangrijk doel punt. Trainer Duyndam doet er verstan dig aan eventuele oefenwedstrij den voor de komende twee com- petitievrije zondagen af te laten werken op eigen terrein. PETER VAN LEEUWEN - IJMUIDEN - De Stormvogels fladderden voor wat ze waard waren, maar Roodenburg viel niet van zijn stuk te brengen. Zonder echt in de problemen de komen hield de Leidse eersteklasser stand in het hol van de koploper, die met een 0-0 deling genoegen moest nemen. Daarmee kwam een einde aan de reeks overwinningen van de Kooiclub, maar het uitzicht op de titel is geenszins verkeken. Integendeel, Roodenburg is nog volop in de race."Wanneer we volgende week van SDW win- jien", sprak Laurens Mouter na afloop, "dan begin ik er in te ge loven". Hoewel zijn elftal niet echt imponeerde, werd gister middag wel duidelijk dat de blauwzwarten terecht in de kop van de ranglijst staan gepos teerd. Bij Stormvogels, volgens Mouter een van de toppers in IA, verloor Roodenburg nimmer de grip op de wedstrijd en toonde zich in de eerste helft zelfs de be tere ploeg. "De jongens speelden het spelletje goed voor de rust", complimenteerde Mouter zijn team, "vooral op het middenveld werd er goed gecombineerd en werd Ronald Jansen voorin goed in stelling gebracht. In de tweede helft werd het minder. Toen wer den ze ongeduldig, gingen ze te gehaast spelen". Verdedigend bleef de ploeg wel bij werd scherp gedekt waardoor weinig kansen zijn weggeven. Als in aanvallend opzicht meer met het koppie wordt gespeeld, dan kan Roodenburg een kandi daat voor de titel worden". Wolken de les, waardoor Stormvogels papier is de ploeg dat al. Met slechts twee rëeele scoringsmo- gelijkheden werden gegund. "In tegenstelling tot vorige week, heeft de verdediging het dit keer goed gedaan", wist Mouter, "er LISSE - Het zat FC Lisse gister middag niet bepaald mee. On danks een langdurig overwicht en als gevolg daarvan een hele reeks kansen, slaagden de Lis- senaren er niet in de bal tussen de palen te krijgen. Tegenstan der RKAW had Vrouwe For- tuna wel in haar gelederen en pakte via één schamel doel- puntje de volle buit: 0—1. Beide ploegen zijn middenmo ters in de tweede klasse en in verband met degradatiegevaar moest verliezen voorkomen worden. FC Lisse begon nog eens gehandicapt door het ont breken van erkende krachten als Peter van Ruiten, Fred Don, Wim Bouckaert. Geen ideale uitgangspositie derhal ve voor de thuisploeg, die dan ook een afwachtende houding aannam. Tegenstander RKAW kreeg, mede door de straffe wind in de rug het ini tiatief in de schoot geworpen en drukte FC Lisse soepel tik kend in de verdediging. Met name de vleugelspitsen Wim Hoogmans en Bert Vogelaar waren in deze fase uiterst ge vaarlijk. Centrumspits Frank Vaver liet na een foutje van Ruud van der Voort de mooi ste kans op de openingstreffer liggen. Even later waren de Leidschendammers weer dicht bij de 0-1, toen Henk van Dorp de bal uit een vrije trap steenhard op de lat kogelde. FC Lisse leek op dat moment storm rijp, maar vreemd ge noeg kropen de Lissenaren langzaam maar zeker uit hun schulp. Het publiek kreeg ein delijk wat vloeiende combina ties te zien en Harry van der Zwet had met een kopbal bijna succes. Na de pauze zette de formatie van trainer Talsma deze lijn door. Nu was FC Lis se de offensieve ploeg met de beste mogelijkheden op een doelpunt. Ruud en Laurens van der Voort zagen hun inzet ten echter gestopt door keeper Rob Hoogstad. De opponent mocht wat counteren en kwam nog zelden in de buurt van kee per Mare van Berkel. Toch peurde het uit de schaarse uitvallen de 0-1 via Bert Voge laar. De Lissenaren hadden toen nog vijfentwintig minu ten voor de gelijkmaker, maar ondanks een stormachtig of fensief werd het RKAW-doel niet doorboord. Van der Zwet (twee maal), Ruud van der Voort (op de lat), Mart Meiland en Wim van Beek; zij allen faal den in kansrijke positie. Scheidsrechter Kempers had blijkbaar medelijden met de thuisploeg en trok zelfs vijf mi nuten speeltijd bij om de zaak recht te zetten; Vrouwe Fortu- ita besliste echter anders. WILL MOERER het gevaar dat de formatie van de toekomstige trainer van RCL met het hoofd in de wolken gaat lopen, debiteert Mouter geen lof tuitingen. Begrijpelijk, want de oefenmeester weet als geen an der dat sterallures funest zouden zijn voor dit Roodenburg, dat het voornamelijk van inzet en karak ter moet hebben. Gisteren waren die eigenschappen voldoende om Stormvogels een moeilijk middag te bezorgen. Met name in de eerste helft had de kustploeg nauwelijks vat op het simpele, maar wel doeltreffende spelletje van de Leidenaars. Hoe wel de IJmuidenaren Ronald Jansen met een vaste bewaker opzadelden, kon de blonde spits toch uitgroeien tot de gevaarlijk ste aanvaller van Roodenburg. Halverwege de eerste helft kon Jansen na een splijtende pass van Hennie Koet vrij opstomen, maar werd door zijn waakhond Geluk tegen het gras gewerk. Arbiter van der Pol houdt een oogje i stelde hem voor weinig problemen. Een officiële waarschuwing waard, maar arbiter Van der Pol vond het best. De leidsman vestigde met veel verkeerde beslissingen overigens voortdurend de aan dacht op zich. Nooit paste hij d£ voordeelregel toe, waardoor het toch niet op hoog peil staande duel voortdurend werd onder broken. Zijn beslissing op Jur- gen Kok in de 70ste minuut na een grove charge jegens Bakker te noteren, was daarentegen te recht. Mouter reageerde alert en liet Hans Tisseur opdraven "om Wat ook gebeurde. Tisseur bleek op de linkerstrook van het veld een altijd bereikbaar aanspeel punt, die de aanvallers Ciere en Jansen weer wat gerichter aan het werk zette. Uit een van die aanvallen werd Peter Ciere de beste kans van de wedstrijd aan gereikt. Vrij voor doelman Van Kampen knalde de trainer in spé het leder richting visafslag. Eer der al waren aan de andere kant twee spelers (Rolloos en Grave ling) in kansrijke positie voor Sjaak Nievaart opgedoken. Met fantastische reflexen hield de be baarde sluitpost de 'nul' voor Roodenburg. "Dat we in de tweede helft minder in de wedstrijd zijn geweest, be wijst dat we nog geen échte top per zijn", oordeelde Laurens Mouter. In de komende weken kan Roodenburg het tegendeel bewijzen. ROB ONDERWATER GOUDA - Wat kan er nog mis gaan met UVS, nu de ploeg gistermiddag concur rent Gouda met 1-2 versloeg en het ver schil daardoor tot vier punten zag oplo pen? Het antwoord kan kort zijn: weinig. Met nog negen wedstrijden te gaan mag worden aangenomen dat het gat dat de Leidenaars sloegen voldoende is om aan het einde van het seizoen plaats op de troon te kunnen nemen. De titel gaat straks naar de Kikkerpolderploeg. Ofi.de ploeg moet zich in de laatste serie duels gigantisch vergalopperen, maar daar gaat niemand vanuit. Zeker niet wanneer wordt bedacht dat Gouda, dat op papier als concurrent gold, in de prak tijk door de Leidenaars werd afgesch- minkt tot een middelmatig elftal.- En als de nummer twee van de ranglijst UVS niet kan bedreigen, wie moet daar dan nog toe in staat worden geacht? Wellicht een gevaarlijke stelling, want er zijn legio voorbeelden te noemen van ploegen die zich ver voor het einde veilig waanden, maar op het allerlaatste moment toch nog werden achterhaald. Na gistermiddag be hoeft de blauwwitte aanhang zich daar geen zorgen meer om te maken. Niet omdat UVS zo voortreffelijk voetbalde overigens, verre van dat zelfs. Nee, het ging meer om het gemak waarmee 'papie ren topper' Gouda werd teruggewezen naar de rijen der kanslozen. Zonder echt in de problemen te geraken pakte UVS de belangrijke punten, in een wedstrijd die het predikaat 'topper' niet verdiende. Maar er was na afloop geen UVS'er die daar om maalde. Resultaat Terecht, want in dergelijke duels gaat het louter om het resultaat. De belangen wa ren te groot, voor zover er in de tweede klasse van belangen kan worden gespro ken. Als de punten worden binnenge haald via fraai voetbal is dat mooi meege nomen, maar in het andere geval is er nog geen man over boord. Alleen ras-pessimisten zullen nog twijfels hebben over de kampioenskansen van de Kikkerpolderploeg. Zij zullen dan wijzen op de manier waarop het eerste doelpunt van UVS (een eigen goal, in de 40ste mi nuut gescoord door laatste man Van Hou- welingen) tot stand kwam. Die zienswijze kan worden weerlegd met de mededeling dat alleen echte toppers de mazzel heb ben die UVS gisteren had. Maar ook door te wijzen op het zogenaamde 'technische overwicht' en de tweede goal 'uit het boekje', vlak voor rust gescoord. Doemdenkers Mario Faber 'vond' aan de rechterkant Sam Erades, die vleugel verdediger De Jong passeerde om de bal vervolgens laag in het doelgebied te plaatsen, waar Hans de Kruys van dichtbij kon intikken. Waar het de eerste helft betreft kunnen doem denkers verder terecht worden gewezen door te wijzen op de kans van Hans de Kruys, eveneens op aangeven van Sam Erades. Die speler toonde vooral in de eerste helft aan waarom de keuze van Ra- boen voor de bezetting van de rechter spits-positie op hem is gevallen. De Haag se oefenmeester zal ook zijn twijfels heb ben gehad over Erades, maar die zullen na gisteren waarschijnlijk voor een be langrijk deel bij hem zijn weggenomen. Een speler die presteert op momenten dat het er echt om gaat is nu eenmaal goud waard. Erades stelde het 'geduld' van Raboen niet langer op de proef. Ster ker nog, hij stelde hem in het gelijk. Althans in de eerste helft, die aantrekkelij ker was dan de chaotische tweede. Waar Gouda voor de pauze via Boelhe Vermeer en oud-FC Den Haag-speler Joop Kore- vaar gevaarlijk was geweest, daar kwam na rust vooral de onmacht van de ploeg naar boven. Én het zwakke optreden van scheidsrechter Melser, die overigens doelman Poot en verdediger De Jong in zijn boekje noteerde. UVS verdedigde ge concentreerd en gaf geen kansen weg. Sterker nog, de ploeg creëerde zelf nog de beste mogelijkheden. Bert Jansen, Ro bert van der Mark en Sam Erades waren dicht bij de 0-3, die echter niet op het bord verscheen. Wél de alleen voor de sta tistieken nog belangrijke 2-1, op de val reep door Tok gescoord uit een straf schop, nadat Faber hands had gemaakt. FRED SEGAAR LEIDEN - In de derde klasse van de zondagcompetitie leed LFC een onverwacht verlies tegen het onderaanstaande GDS: 3-2. Een fikse tegenvaller voor de Kana ries, die de aansluiting met de top hierdoor verloren. UDO ging thuis onderuit tegen RKDEO (1- 2), terwijl Docos in Den haag met liefst 4-0 verloor van koploper Quick. GDS-LFC 3-2 Het begon allemaal zo goed voor LFC. Na een goede combinatie met Sjaak Rietbergen scoorde Jan Kromwijk in de 15de minuut 0-1. De Leidenaars leken tien mi nuten later al in veilige haven te komen. Sjaak Rietbergen werd in het strafschopgebied ten val gebracht, maar slaagde er foch nog in de bal in het doel te werken. Doelpunt, vermoedde iedereeen, maar de arbiter keur de de treffer af. Gaf LFC ook geen penalty. "Op die momenten ben je afhankelijk van de scheidsrechter", aldus Kees Ver meulen. In plaats van een 2-0 voorsprong, keek LFC bij de rust tegen een 2-1 nederlaag aan, want GDS scoorde voor de pauze twee treffers. Na de theepauze zette LFC alles-op-alles. Via Bles Zuma werd het 2-2. "We zijn toen doorgegaan om twee punten te kunnen pakken", wist Vermeu len. "Wil je in de race Ijlijven, dan moet je zulke wedstrijden win nen". LFC nam dan ook risico's die de ploeg uiteindelijk duur kwamen te staan, want tien mi nuten voor tijd scoorde GDS 3-2. "En dat was een fikse tegenval ler", aldus Vermeulen. "Maar met nog vijf thuiswedstrijden en twee uitwedstrijden voor de boeg is er nog niets verloren". Quick-Docos 4-0 De Morsploeg kam er tegen de Haagse koploper niet aan te pas. Na de verrassende overwinning op RKDEO leek Docos de goede weg te zijn ingeslagen, maar gis teren moest het elftal van Koos Crama weer afhaken. "Tegen RKDEO waren we eindelijk weer eens compleet", aldus Cra ma. "Maar de jongens die toen weer speelden, was ik vandaag weer kwijt". Alleen Ronald Ho- geboom (die geblesseerd uitvliel) was Docos dicht bij een treffer. "De zege van Quick was dikver diend", moest Crama bekennen. UDO-RKDEO 1-2 UDO kreeg al na een kwartier een tegenvaller te verwerken toen Ronald de Jong (invaller voor Genie Oudshoorn) de bal in ei gen doel schoot. Hiema trok UDO richting RKDEO-doel om de gelijkmaker te forceren. Via Paul Rikken en Ronald de Jong was de ploeg daar dicht bij, maar ook de opponent was tweemaal dicht bij een treffer. Via de mee naar vooren getogen Hans Susan kwamen de Oegstgeestenaren een kwartier voor tijd toch op 1- 1. Even later maakte RKDEO er evenwel weer 1-2 van. "We heb ben onze titel-aspiraties nu ver gooid", concludeerde trainer Kees Pouwiel na afloop.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 15