een "'Het duurt ijd voor e iets kan' Oegstgeester kunst te kijk Uit in de Randstad Koorconcerten in de Pieterskerk Soudant dirigeert Mahlers 'Tiende' Dogtroep: veel gedoe, met magere resultaten fl Concert James Galway VRT 1 r JIJDAG 23 MAART 1984 xpositie Maja van Hall in Lakenhal iEIDEN - "Ik besef steeds meer dat een kunstenaar echt geleefd Iginoet hebben. Het duurt een tijd voor je iets kan, je moet echt fljouder zijn". Een kunstenaar die een dergelijke uitspraak doet is liaan een overzichtstentoonstelling toe; een expositie waar het Jwerk uit verschillende perioden staat opgesteld, zodat groei en ^ontwikkeling zichtbaar kunnen worden. ^pijveejaar geleden vatte Frank Tie- - ajgljsing, directeur van De Beyerd, centrum voor beeldende kunst ^^in Breda, het plan op een ten- JtoAi!toonstelling te organiseren van het werk van de Noord wij kse bene beeldhouwster Maja van Hall. ove;Dat plan heeft hij, samen met de ;eft b kunstenares, ten uitvoer ge in e< bracht: een overzicht van het gezie werk van Maja van Hall, te begin mand nen bij de serie huishoudelijke dat 'Sloofjes' uit 1967 en eindigend et wc bij 'Wandeling I' en 'Wandeling r me) II' uit 1983. je: tentoonstelling is eerst in De tien,Beyerd te zien geweest, daarna idig I in Emmen en staat nu opgesteld ischi] in De Lakenhal in Leiden. Voor conservatrice Doris Wintgens van De Lakenhal kwam het ini- tiatief van De Beyerd op het juis te moment: "Ze stond om twee redenen al lang op mijn verlang lijstje: het werk van Maja van Hall is zeer interessant en ze woont in Noord wijk. Ik had de tentoonstelling ook graag gehad als ze ver van hier woonde. Maar het is een prettige bijkomstig heid, die me een handvat geeft. Ons beleid is er op afgestemd ge in p' reSeld werk van kunstenaars uit me I^i^en en omgeving te tonen. mde Haar werk is te veelomvattend j om het in de serie Leidse atelier- tentoonstellingen op te nemen". »ela meeste beelden zijn in s bruikleen gegeven door particu- ortpi ^eren, bedrijven en musea en moesten van heinde en verre ko- g' men. Ook voor de kunstenares is het een ongewone ervaring een er groot deel van haar werk van ve- le jaren verenigd te zien. "Het is igen nu muider een zoeken, meer een ►mo- weten". zegt ze bij het overzien ;rijk van baar ontwikkeling. Een deel 5 ac, van haar meest recente werk is Ie, ook op de kunstbeurs 'Art '82' in l tg] Basel tentoongesteld. Een in looi brons uitgevoerde maquette I2Q. daarvan is op de expositie aan- ette wezi6- po-Dromen 0e®In de opstelling van de beelden is erk- 20 veeI mogelijk een chronologi- s sche volgorde aangehouden. In de eerste zaal veel met een ruige techniek gemaakte kleine beeld- door Ariejan Korteweg jes, waaronder een aantal uit de serie 'Sloofjes': kromgetrokken, zwoegende vrouwenfiguren die de was ophangen, strijken of stofzuigen. In de volgende zaal staat een grote bronzen 'Droomboom', in het da gelijks opgesteld bij het Acade misch Ziekenhuis. Op, aan en onder grillig gevormde takken staan en hangen vreemdsoortige wezentjes, sommige sierlijk, an dere gedrochtelijk. "Alles wat je denkt in de schaduwen tussen de blaadjes van een boom te zien", verklaart de kunstenares. "Daar schuilen niet alleen dromen, maar ook nachtmerries". Dan een lange serie figuren met stoel. De eerste daarvan een ang stig kind met zwaarbeladen Pagina 27 de tentoongestelde foto's van Bertien van Manen. hoofd, dat er doorheen is gezakt. Maja van Hall maakte dat beeld als reactie op de dood van een van haar kinderen. Van eind ze ventig dateren de monumentale zittende figuren, die zo met lap pen zijn omwonden, dat ze haast één geheel vormen met de stoel. Latere beelden tonen hoe de wind sels langzaam losser worden om tenslotte geheel te verdwijnen, misschien wel in de figuur opge nomen te worden. Een glim mend bronzen innerlijk breekt door de omhulsels heen. De stoel is teruggebracht tot een gesti leerde steun. Juist een over zichtstentoonstelling kan tonen hoe het ene beeld een ander voortbrengt Een van de meest recente van haar geëxposeerde beelden is uitge voerd in marmer, een materiaal dat ze in vijftien jaar niet meer had gebruikt. Een sterk gesti leerde omhelzing, teruggebracht tot gladde welvingen in steen. Foto's Niet alleen haar ontwikkeling als beeldend kunstenares, maar ook iets van haar werkwijze wordt op de tentoonstelling zichtbaar. Bij de ingang van de eerste zaal ligt een opengeklapte mal, die is ge bruikt bij het gieten van een van haar beelden. Een kop van was met touw erom staat op een sok kel opgesteld, met de kleur en uitdrukking van een veenlijk. "Die dingen staan er om het beeldhouwen van abacadabra te ontdoen", zegt ze. "Anders kijkt men tegen de beelden aan zon der te begrijpen hoe ze zijn ge maakt". Het inzicht in het wordingsproces wordt vergroot door een serie fo to's, die Bertien van Manen maakte van de beeldhouwster aan het werk. Daarop is te zien hoe ze in een geconcentreerde strijd haar materiaal haast letter lijk te lijf gaat. De tentoonstelling wordt morgen middag om vier uur geopend door C.H. Goekoop, burgemees ter van Leiden, en loopt van 24 maart tot 20 mei. 'Zichtbare werken en gemaskerde rozen' door de Dogtrdep. Gezien op 22 maart in het LAK. LEIDEN - De Dogtroep kun je onderbrengen onder de niet meer zo veelzeggende noemer van het margetheater. De le den, kunstenaars uit verschil lende artistieke richtingen, zijn op zoek naar nieuwe, onge bruikelijke theatermogelijkhe den. Dat is een interessant uit gangspunt. Begonnen is men enkele jaren geleden met straatoptredens om aldus die andere mogelijk heden te testen. Belangrijk voor de groep is hierbij, dat je als groep bij zulke optredens onaangekondigd kunt ver schijnen en dat de theaterma kers het publiek opzoeken en niet - zoals gewoonlijk - het omgekeerde het geval is. Meestal hebben er dan een paar optredens tegelijkertijd plaats, zodat de toevallige toeschou wers de vrijheid hebben om zelf te bepalen, wat men op dat moment wil zien. Dat biedt volgens de groep tevens het voordeel, dat de kijkrichting van het publiek door enscène- ring en belichting niet weer steeds naar een bepaald punt van het speelvlak wordt gediri geerd. Met deze werkwijze kon de toeschouwer gisteravond in het LAK direct al kennis ma ken, omdat 'voor aanvang' hier en daar al gespeeld werd. Iemand gaf een medisch college, waarbij hij een krentebol met groot gereedschap bewerkte om daaruit de krenten Gees: de inwendige bloedstolsels) te verwijderen. Er was iemand uitgebreid met veel scheer schuim aan het wassen en weer ergens andere werden mensen uit het publiek uitge nodigd om bij 'de jury' te ko men. Toen de Dogtroep echter aan het zaaloptreden begon, viel eens te meer op, dat de scheiding tussen spelers en publiek weer volledig in tact bleek te zijn. Daarmee lijkt de Dogtroep zijn eigen principes ontrouw te zijn geworden. Anders gezegd: wil je vanuitje eigen theateropvat tingen nu eens de mogelijkhe den van een optreden in een 'officiële' toneelzaal testen, dan blijken een paar uitgangs punten niet meer houdbaar. De met een wat pretentieuze titel gesierde voorstelling biedt dan ongeveer vijf kwartier lang een bij vlagen intrigerend schouw spel. Daarin zorgt de belich ting voor het sturen van de blikken van het publiek, en wel in zo sterke mate, dat de talrijke changementen zo veel mogelijk 'uit beeld' worden ge houden. Gaat het te ver om hier van een inconsequentie te spreken?? Er wordt overvloedig gebruik ge maakt van requisieten, die door eigen, vaak inventief knutselwerk zijn ontstaan. Maar juist omdat dit theater het van de vorm moet hebben, zijn de weinig vlot en vaak rommelig verlopende overgan gen nogal storend. Heel veel gedoe met veelal magere resul taten - uiteindelijk blijft een gevoel van teleurstelling over. WIJNAND ZEILSTRA. kunstcentrum 'Lan- OEGSTGEEST Werk van zes Oegstgeester kun stenaressen (en één kunstenaar) is op het ogen blik te zien in kunstcentrum 'Lange Voort' in Oegstgeest. Op deze jubileumexpositie het is al weer de 25ste tentoonstelling in deze verzorgde kunstzaal - staan onder meer de zeer bijzondere keramische produkten van Jetty Wery. Deze al leen reeds maken een bezoek aan de expositie tot een aangenaam uitstapje. De vrijwel autodidacti sche kunstenares toont tientallen schitterende stukken aardewerk, die zijn samengesteld uit eenvoudige basisvormen (een bol, een schaal of een boomstam) en ingewikkelde vormen die door het uiterlijk van bladeren, koralen en mos zijn geïnspireerd. De overwogen samenvoeging van statische, 'volmaakt' gladde, abstracte delen met beweeglijke, door hun complexiteit onover zichtelijke, vegetatieve delen heeft zeer fraaie, vaak schitterend gekleurde kunstwerkjes opge leverd met een hoge decoratieve waarde. Het met bloemetjes en dergelijke beschilderde por selein van Carla Niehoff is in zijn soort niet ge heel onverdienstelijk, maar toont weinig artistie ke durf. De geschilderde landschappen van Hen- riëtte de Koek (geb. 1942) zijn vooral interessant waar zij abstraheert met behulp van vele losse vlakjes. Deze werkwijze doet enigszins denken aan de landschappen van Edgar Fernhout. Ver der is er nog aardig maar weinig bijzonder werk te zien van Henny Dijkstra, Liesbeth Groenewe- gen en Bella Hendriksen. Opmerkelijk tenslotte zijn de kleurige aquarellen naar bloemkransen en boeketten. Deze zijn - merkwaardig genoeg? het werk van de enige mannelijke exposant: de tekenleraar Albert Labordus, ook woonachtig in Oegstgeest. Zijn fris gekleurde, nogal vlakke wa terverfschilderingen zijn met veel zorg vervaar digde bloemmozaïeken. Het zijn aangename pla ten, evenals de drie indrukken van het Oegst geester Groene Kerkje die werden neergezet in de zomer, de herfst en de winter. Het is te hopen dat de lente-impressie spoedig zal volgen. ANTOON ERFTEMEIJER De Oegstgeester kunstenares Jetty Wery bij enkele LEIDEN/OEGSTGEEST WAS SENAAR - De fluitist Koos Ver heul en de pianist Jan van der Meer geven vanavond een con cert in de Kapelzaal van K&O. Hun programma vermeldt werken van o.a. Bach, Reger, Escher en Czerny. Het Ludwig-trio treedt zondagmid dag op in het Groene Kerkje in Oegstgeest. Op het programma staan composities van Ludwig van Beethoven en van Herman Berens. Het trio bestaat uit de violist Jean Jacques Kantorow, de altviolist Vladimir Mendels sohn en de cellist Herre Jan S te genga. 'Vergelijkenderwijs' is de titel van een door de sopraan Thea Ekker- Van der Plas samengesteld pro gramma, dat maandagavond in de K&O-Kapel wordt gepresen teerd. Aan de avond werken mee de sopranen Lisette Emmink en Ellen van Lier, de bariton Frans Huyts en de pianist Jan Aarsen. Er zullen werken worden ver tolkt van o.a. Fauré, Debussy, Liszt, Schubert, Schumann, Tsjaikowski, Mendelssohn en Meyerbeer. Een ongebruikelijk trio woensdag avond in de Kapelzaal van K&O. Men kan er dan een violiste, een harpiste en een cellist beluiste ren, te weten Rosaline Piveteau, Douceline Aleven en Herre Jan Stegénga. Het drietal zal een compositie van Ibert ten gehore brengen. Er wordt deze avond ook een fantasie voor viool en harp van Saint-Saëns uitgevoerd alsmede een duo voor viool en cello van Ravel. Het programma vermeldt voorts een vrijwel nooit te beluisteren sonate voor viool solo van Ysaye en een duo voor viool en cello van Honneger. Het Voorburgs Jongerenkoor o.l.v. Ad de Groot geeft zondagmiddag een concert in de Wassenaarse Dorpskerk. Het zal werken uit voeren van Byrd, Sweelinck en Scarlatti, van Hindemith, Distier en Debussy. Het orgel zal wor den bespeeld door Aart de Kort. LEIDEN - James Galway samen met het Caecilia Consort. Een muzikale gebeurtenis, waar me nig muziekliefhebber naar uit zal zien. De Ierse fluitist en het be faamde kamerorkest komen op donderdagavond naar de Leidse Stadsgehoorzaal, waar ze het laatste meesterserie-concert van K&O in het nu alweer bijna aflo pende seizoen zullen verzorgen. Een bijzonderheid is, dat James Galway in niet minder dan vijf fluitconcerten te beluisteren is, te weten het concert voor fluit en orkest van Stamitz en vier van de bekendste concerten voor fluit en orkest, die Vivaldi op zijn naam heeft staan. Voordat Gal way, bij een groot publiek be kend als presentator van de ook in ons land uitgezonden televi sieserie 'Music in time' en als vertolker van de 'Songs for An nie', aantreedt, vertolkt het Cae cilia Consort de Zesde Symfonie van de achttiende-eeuwse com ponist Antonio Mahaut en de Suite in A gr.t. van Telemann. Voor kaarten kan men bij K&O terecht. ROTTERDAM De Doelen vr 23, gr. zaal, 20.15 uur, Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Ja mes Conlon, m.m.v. James Galway, fluit, John Mayer, tanpura e.a. vr 23, kl. zaal, 20.15 uur, Het Neder lands Kamerorkest o.l.v. Nicolas Cleobury, m.m.v. Catherine Pa- triasz, alt, Het Nederlands Kamer koor e.a. zo 25, gr. zaal, 20.15 uur, Caecilia Con sort, m.m.v. James Galway, fluit, di 27, kl. zaal, 20.15 uur, Vermeer Quartet. woe 28, gr. zaal, 19.30 uur, 'Matthaus Passion' van J.S. Bach door Phil harmonisch Koor Toonkunst o.l.v. Jan Eelkema, m.m.v. Rotterdams Bach Orkest en Rotterdams Jon genskoor, woe 28, gr. zaal, 12.45 uur, do 29, gr. zaal, 20.15 uur, Rotterdams Philhar- monsich Orkest o.l.v. James Con- Hofplein theater vr 23, za 24, 20.15 uur, 'Sprakeloos', clownesk-poetisch theaterpro gramma door Mini Maxi. di 27, woe 28, do 29, 20.15 uur, 'Weer wat nieuws', soloprogramma Jan Blaaser, m.m.v. Eric Lamslag en Gerrit de Boer, gitaar. Luxor Theater vr 23, za 24, 20.15 uur, zo 25, 14 uur, 'De dader heeft het gedaan' musical van Annie M.G. Schmidt, di 27, woe 28, vr 29, 20.15 uur, 'Kop pen dicht' van Michael Frayn met o.a. Rijk de Gooyer. Rotterdamse Schouwburg vr 23, 20 uur, 'I Puritani', opera van Vincezno Bellini, De Nederlandse Operastichting m.m.v. Christina Deuteom, Het Omroeporkest, muz. leiding Kees Bakels. za 24, 20.15 uur, 'Hamlet' van Shakes peare, gespeeld door Theater La Luna. zo 25, di 27, woe 28, do 29, 20.15 uur, 'Stroman en trawanten', nieuw pro gramma van Freek de Jong, m.m.v. het Willem Breuker Kollektief. AMSTERDAM Carré elke dag, beh. zo/ma, 20.15 uur, 'And- ré van Duin Telater' met André van Duin, Frans van Dusschoten, Cor- rie van Gorp, Hans Leendertse, m.m.v. Barrie Stevens Dancers. zo 25, ma 26. 20.15 uur, Ballets 'Ovehi Tahiti'. Concertgebouw vr 23, gr. zaal, 20.15 uur, zo 25, gr. zaal, 14.15 uur, Concertgebouworkest dam Philharmonisch Orkest o.l.\ Jan Krenz/Cho-Liang Lin, viool. :o 25, gr. zaal, 20.15 uur, Symphonie Orkest Con Brio o.l.v. Iman Soete- Cultureel Centrum Amstelveen woe 28, 20.15 uur, Haagse Comedie met 'Ware liefde' van Tom Stop- do 29, 20.15 uur, 'Schijn bedriegt' van Norman Beim, met o.a. Pleuni Touw en Hugo Metsers. De Kleine Komedie t/m za 31, beh. zo/ma, 20.15 uur, Werk- teater 'Gebroed' met Frank en Re- né Groothof Schroder, m.m.v. Paul Prenen, piano. Nieuwe De La Mar Theater t/m za 31, beh. zo/ma, 20.15 uur, Mary Dresselhuis en Jan Retel in 'Stille nacht' van Peter Turrini, regie: Henk van Ulsen. bliekstheater met 'De mensenha ter' van Molière, zo 25,14 uur, Nederlands Danstheater 'Return to the strange land' 'Noma den' 'Forgotten land' m.m.v. Neder lands Balletorkest o.l.v. David Por- celijn. di 27, 20 uur, Nederlandse Operas tichting 'I Puritani' van Bellini, met Christina Deutekom. woe 28, do 29, 20.15 uur, Zuidelijk To neel Globe 'In het tuinhuis' van Ja ne Bowles. DEN HAAG Schouwburg vr 23, za 24, do 29, 20.15 uur, zo 25.14 uur, Haagse Comedie speelt 'Ware liefde' van Tom Stoppard. zo 25, 20.15 uur, Haagse Comedie met 'Geschiedenis van een paard' van Mark Rosowskij. ma 26, di 27, 20.15 uur, Hoofdstad Operette 'lm weissen Rössl' van Ralph Benatzky. woe 28, 20.15 uur, Toneelgroep Thea ter met 'Don Gil met de groene HOT-theater za 24, di 27 t/m za 31, 20.15 uur, Haag se Comedie met 'De kersentuin' van Anton Tsjechow. Nederlands Congresgebouw vr 23, 20.15 uur, Roemeens Staats Folklore Ensemble. za 24, 20.15 uur, kooruitvoering met solisten en orkest Belcanto. ma 26, 20.15 uur, concert Caeciliacon- sort symfonie orkest m.m.v. James Calway, fluit. Circustheater vr 23, za 24, 20.15 uur, 'Return to the strange land' 'Nomaden' 'Forgotten Nederlands Danstheater Theater Aan De Haven ma 26 t/m za 31, 20.30 uur, 'Broeder Eichmann', theatervoorstelling door de Nieuwe Komedie. Koninklijk Conservatorium za 24, 20.15 uur, Het Nederlands Ka merkoor en het Nederlands Kamer orkest o.l.v. Nicholas Cleobury, m.m.v. Catherine Patriasz, alt, He- leen Resoort, alt, Lodewijk Meeuw- sen, bariton en Jean-Jacques Kan torow, viool. Theater Zeebelt vr 23, 20.15 uur, optreden Guus Jan sen en het Sopranino Sextet met o.a. Gilius Bergeyk en Louis Mol- holo; za 24, 20.15 uur, Sopranino Sextet n i.v. Han Bennink. het Nederlands Balletor- Bernard Haitink/Lynn Diilgentia vr 23, za 24, 20.15 uur, Cabaret Nar met 'Man vermist', woe 28, 20.15 uur, concert Residentie orkest. Appeltheater woe 28 t/m za 31, 20.15 uur, 'Doctor Nero', muziektheater door De Ap- LEIDEN Schouwburg vr 23, 20.15 uur, 'Hamlet' van Shakes peare door Theater La Luna. za 24, 20.15 uur, Marijke en Sieto Ho ving met hun cabaretvoorstelling 'Falliet.... Hoezo?'. woe 28, 'Schijn bedriegt', tragikome die met o.a. Pleuni Touw, Hugo Metsers. do 29, 20.15 uur, Danny Frossman Dance Company, meesterlijke bal letgroep uit Canada. stelten' woe 28, do 29,20.30 uur, Theatro Delia Valdoca: 'Lo Spazio della quiete'. Kapelzaal K&O-gebouw vr 23,20.15 uur, Koos Verheul, fluit en Jan van der Meer, piano. ma 26, 20.15 uur, Vergelijkenderwijs, een programma van Thea Ekker- van der Pas, Lisette Emmink, so praan, Ellen van Lier, sopraan, Frans Huyts, bariton, Jan Aarsen, piano. woe 28, 20.15 uur, Douceline Aleven, harp, Rosaline Piveteau, viool, Her re Jan Stegenga, cello. Stadsgehoorzaal do 29, 20.15 uur, Caecilia Consort, Ja mes Galway, fluit. Pieterskerk van het orgel. vr 23, 20 uur, zes Leidse koren, Thijs van Leer, Joop Brons, Ben Fey, Jan Schmitz, Wim van der Rejjden, Het Nederlands Madrigaalkoor, het Toonkunstkoor, het Leids Kamer koor, het gemengd koor 'Con Arno- re', de Cantorij van de Hooglandse Kerk en het St. Ceciliakoor van de Hartebrugkerk, het Toonkunstor kest, kamerorkest Mardrigalesco. di 27, 20 uur, concert het Rijnlands Mannenkoor en het Voorschotens Exultate Deo o.l.v. Sander van Ma rion, Dresdner Vocalisten. Mlcotrotheater vr 23, za 24, 20.30 uur, Imperiurr speelt 'Revue Ritueel' LEIDEN - Liefhebbers van koor muziek staat twee concerten in de Pieterskerk te wachten. De baten van deze uitvoeringen zijn bestemd voor de restauratie van het orgel. Aan het eerste concert, dat van avond wordt gegeven, werken zes Leidse koren mee. Als pu bliekstrekker fungeert de fluitist Thijs van Leer. Ook vier Leidse organisten doen mee, te weten Joop Brons, Ben Fey, Jan Schmitz en Wim van der Reij- den. Achtereenvolgens treden op deze avond aan het Nederlands Madrigaalkoor, het Toonkunst- koor, het Leids Kamerkoor, het gemengd koor 'Con Amore', de Cantorij van de Hooglandse Kerk en het St. Ceciliakoor van de Hartebrugkerk. Het Toonkun storkest en het kamerorkest Ma- drigalesco zijn eveneens van de partij. Het uitgebreide program ma vermeldt de namen van com ponisten als Bach, Handel, Brahms, Purcell en Kodaly. Ook het concert, dat het Rijnlands Christelijk Mannenkoor dins dagavond 27 maart samen met het Voorschotense Exultate Deo geeft, komt de Stichting Pieters kerk ten goede. Als bijzondere gasten treden deze avond op de Dresdner Vocalisten. Dit Oost- duiste kwartet, bestaande uit Gerd Reichard (eerste tenor), Wilfried Promnitz (tweede te nor), Bodo Lange (bariton) en Reinhard Decker (bas), heeft zich tot taak gesteld de verschei denheid aan vocale muziek voor deze bezetting te bewerken. De jeugdige zangers trachten in hun programma's hun stemmen tot een homogene a-capella klank te laten samensmelten in de mu ziek van alle tijden en verschil lende genres. De twee eerder genoemde koren staan onder leding van Sander van Marion. Afzonderlijk en sa men zullen zij een deel van hun repertoire ten gehore brengen daarbij op vleugel of orgel bege leid door Addie de Jong. UTRECHT (GPD) - Hubert Sou dant, chef-dirigent van het Utrechts Symfonie Orkest, is ge vraagd zaterdagmiddag het Ra dio Filharmonisch Orkest te diri geren in de VARA-Matinee in het Concertgebouw in Amsterdam. Dan zal de 10e Symfonie van Mahler worden uitgevoerd. Sou dant is met het USO woensdag avond begonnen aan een reeks van drie concerten met hetzelfde moeilijke en omstreden werk. Dit eerste concert werd een groot succes. Het verzoek aan Soudant donder dagavond is erg laat gekomen, al leen al gezien het feit dat dit werk, dat zo ongeveer 100 musici vereist, vele repetities nodig heeft. Soudant kan er nu met het Radio Filharmonisch Orkest nog maar één hebben. Oorspronke lijk zou echter de Engelse diri gent Wyn Morris, die reeds met het RFO repeteerde, Mahler's Tiende brengen. Maar aan deze toch internationaal befaamde Mahler-deskundige, die apart voor dit concert was uitgeno digd, is met klem verzocht zich terug te trekken na de repetitie van donderdagmiddag. De reden daarvoor is, dat de musici van het RFO bij monde van hun groepsleiders aan NOS en VARA hebben laten weten, dat Morris te veel vergissingen beging. Ook verder dirigeerde hij zó, dat het aanstaande concert de artistieke naam van het RFO zeker geen goed zou hebben gedaan, aldus de musici.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 27