c Extra bewaking Scheveningen Politie: nieuwe toeslagregeling Justitie legt beslag op papegaaien ^Cabinet komt bewaarders tegemoet jfVdA neemt genoegen Smet excuus van Peper ART) ©1 NDERDAG 22 MAART 1984 Binnenland HAAG (GPD) - De bewaking van het Scheveningse Huis van Bewaring zal in de I weekeinden worden uitgebreid. Bovendien zal er een onderzoek worden gehouden I naar de „knelpunten in de dagelijkse gang van zaken", waarbij ook de bewaarders worden gehoord. Hiermee wordt tegemoet gekomen aan de eisen van de bewaarders, die met acties hadden gedreigd als de bewaking in de weekeinden niet werd verbeterd. Staatssecretaris Korte-Van Hemel J (justitie) deelde dit gisteren in de I Tweede Kamer mee tijdens het door Kosto (PvdA) aangevraagde spoeddebat over de ontsnapping van vijftien gedetineerden uit dat huis van bewaring. Korte- Van Hemel en minister Korthals y Altes (justitie) ontkenden dat de j ontsnapping het gevolg is van de bezuinigingen op het gevange- ni.cwpzpn Dok al was er een veel sterkere be- zetting aanwezig geweest, dan nog had niemand de ontsnap te. ping kunnen tegenhouden, om- man: dat een van de bewaarders met ils tui een pistool onder schot werd ge- bout hemden, aldus de minister. bij tï>oor de bezuinigingen zijn er per ■tadi inrichting minder bewaarders, zodat vooral in de weekeinden ltoHol de gedetineerden langer alleen op cel moeten blijven. De snelle invoering van de bezuinigingen varii heeft volgens Korthals Altes n Bi knelpunten opgeleverd die span ningen veroorzaakten in de in- it art richtingen. ichtfir moet worden gezocht naar een ade nieuw evenwicht in gevangenis- an 1£ sen. Met meer ervaring zullen in- an d cidenten, zoals uitbraken en ïlf v werkonderbrekingen, niet meer loen voorkomen, zo verwachtte Kort- neru hals Altes. „Het is een pijnlijk, r lie maar tijdelijk proces van aanpas- le ge singen", zei hij. nmiOe bewindsman zag er geen heil in et p terug te gaan naar het kabinet st in om meer geld te vragen voor het rkw« gevangeniswezen. „Daartoe be de j staat behalve bij de staatssecre- roor taris en mij geen bereidheid", al- wor dus de minister. Een motie van bo Kosto, die vroeg om een herzie- hool ning van de bezuinigingen op het gevangeniswezen, wees de mi nister daarom af. De uitbreiding van het aantal be waarders van zes naar negen in de weekeinden in het Scheve ningse Huis van Bewaring blijft een uitzondering. De nieuwe be waarders voor Scheveningen zullen uit andere inrichtingen worden overgeplaatst. Koffie Korte-Van Hemel bevestigde dat op het moment van de ontsnap ping zes bewaarders in de inrich ting aanwezig waren. Dat was voldoende om de veiligheid te garanderen omdat de gedetineer den toch in de cel moesten blij ven. Het enige dat de zes perso neelsleden konden doen, was het rondbrengen van koffie en het twee keer groepsgewijze begelei den van gedetineerden naar de toiletblokken. De problemen ontstaan pas wan neer meerdere gedetineerden met één bewaarder op de gang komen. Daaruit blijkt weer het aanpassingsproces, meent Kort hals Altes, want een bewaarder zal zich nu wel tien keer beden ken voordat hij op verzoek van een gedetineerde een tweede cel openmaakt. De gedetineerde die met een pi stool de bewaarder gijzelde, heeft na zijn hernieuwde arresta tie verklaard, dat hij het wapen de dag vóór de ontsnapping (za terdag) van een mede-gedeti neerde heeft gekregen. Deze is echter ook ontsnapt en nog steeds op vrije voeten. Volgens de recherche is het vuurwapen in onderdelen de inrichting inge- smokkeld, zei Korte-Van Hemel. De Haagse politie was zaterdag al it( :enti :enti at o ing IOTTERDAM (ANP) - De Partij arak van de Arbeid in Rotterdam I wa neemt genoegen met de veront- s hi schuldigingen die Burgemeester odei Bram Peper en zijn vrouw Gusta geve hebben gemaakt voor hun uit- ;n. I spraken in een interview met het eze t weekblad Vrij Nederland. duiDe gemeenteraadsfractie en het ge- s do westelijk bestuur van de PvdA in der1 Rotterdam zeiden gisteren in een als' verklaring dat hun partijgenoot i b( Peper fouten heeft gemaakt. Ze •uw vinden die echter niet ernstig ge- we i noeg om hun vertrouwen in hem ad n op te zeggen. eeldn het gewraakte interview had de eel burgemeestersvrouw uitgehaald ten naar alle socialisten behalve haar >nd( man en oefende Peper zelf grote ouW kritiek uit op de voorlichtings- 900 ambtenaren op het stadhuis. Die Net zouden zijn beleid en dat van de Cock gemeente onvoldoende verko- >nde pen. rbolHet gewest en' de fractie willen de ;mai zaak nu als een incident be- 1 w< schouwen en zetten er een punt achter. Ze gaan er daabij vanuit edei dat Pepers vrouw zich verder, zo- 2 h( als ze zelf heeft beloofd, terug- veni houdend zal opstellen. iurl!De gemeenteraadsfractie en het ge- zj( westelijk bestuur menen dat raki voor de toekomst op bestuurlijk 1 lat niveau goede afspraken met de t jei burgemeester te maken zijn. Zo 't. 1 moet naar hun oordeel het voor- tkii lichtingsbeleid niet alleen door in e de burgemeester, maar ook door zul de gemeenteraad worden uitge- ierstippeld. In de verklaring komen fractie en gewest nog eens terug op de aan- iwe houding van Peper enkele we ken geleden, toen hij met zijn dienstauto in de Maasstad een straat met een inrijverbod in reed. De burgemeester wimpel de een bekeuring af met het ar gument dat hij soms de verkeers regels mag overtreden als de om standigheden dat vereisen. Hij werd naderhand gedekt door de Rotterdamse hoofdcommissaris van politie. Volgens de Rotterdamse PvdA is Peper zich onvoldoende bewust geweest van zijn 'voorbeelfunc- tie'. In de maatschappij gelden de regels voor iedereeen en is niemand boven de wet gesteld. Veel burgers en politiemensen hebben dan ook geschokt gerea geerd op het bedrag van de bur gervader, aldus de PvdA. gewaarschuwd dat er iets stond te gebeuren en de politie heeft met het oog daarop extra gecor> troleerd. Maar deze alarmering kwam van de gevangenis, die naast het huis van bewaring is gevestigd. Niets wees erop dat ook in dat huis van bewaring een ontsnapping was gepland, aldus de staatssecretaris. Vooral Kosto legde duidelijk een verband tussen de ontsnapping van zondag en „de drastisch doorgevoerde bezuinigingen", die volgens hem onaanvaardbaar zijn. Die ombuigingen hebben volgens de socialist geleid tot grote spanningen binnen de in richtingen. Rechter staat huisuitzetting Molukkers toe OPHEUSDEN (ANP) - De Stich ting Woningbouw Betuwe (SWB) mag, met gebruikmaking van uit 1982 daterende vonnissen van de kantonrechter in Tiel, de wonin gen van zes Molukse gezinnen in het Gelderse Opheusden ontrui men. De stichting mag dit doen omdat niet is gebleken dat de Molukse gezinnen hun tot meer dan 35.000 gulden opgelopen huurachterstand op korte ter mijn alsnog volledig zullen beta len. Dat bepaalde de president van de rechtbank in Arnhem, mr. J. van Julsingha, gisteren in het kort geding dat de zes Molukse gezin nen tegen de SWB hebben aan gespannen. De Molukkers verlo ren gisteren ook het kort geding dat zij vorige week tegen de ge meente Kesteren (waaronder Op heusden valt) hadden aange spannen. Zij eisten dat de ge meente hen via de bijstand moet helpen met het aflossen van de huurschuld. Het kort geding tegen de SWB diende al op 3 januari, maar werd aangehouden toen de gemeente Kesteren de toezegging deed om de Molukkers via de bijstand fi nancieel te steunen bij de beta ling van achterstallige huur. De gemeente trok dat aanbod korte tijd later weer in, omdat het mi nisterie van sociale zaken inmid dels had laten weten niet ak koord te zullen gaan met een der gelijk gebruik van de bijstand- wet. De huurschuld van de Molukse ge zinnen is ontstaan nadat zij enige jaren lang principieel weigerden huur te betalen. Ze protesteer den daarmee onder meer tegen de naar hun mening steeds ver der afbrokkelende staatszorg voor ex-Knil-militairen en hun gezinnen. HEINEKEN - De beslissing over de uitwijzing van de twee ver dachten van de ontvoering van Heineken en Doderer eind vorig jaar is opnieuw uitgesteld tot vol gende week woensdag. De Parij- se rechtbank kon ook gisteren geen besluit nemen, omdat dit maal de officiële vertaling van het verzoek van uitlevering door Nederland er nog niet was. De twee verdachten werden bijna drie weken geleden in Parijs gearresteerd na een tip. DORDRECHT (ANP) - Staatsse cretaris De Graaf (Sociale Zaken) is gisteren bij de opening van de nieuwe administratie en drukke rij van de Dordtse sociale werk plaats actievoerders op alle mo gelijke manieren uit de weg ge gaan. Niet alleen omzeilde hij via een andere ingang de bij de poort postende actievoerders, de be windsman weigerde ook publie kelijk in te gaan op vragen van Dordtse raadsleden over zijn ge wraakte kortingsbeleid op de so ciale uitkeringen. Het bezoek van De Graaf aan Dor drecht ging gepaard met grote veiligheidsmaatregelen. Op en om het terrein van de Dienst So ciale Werkplaats (DSW) had de politie in totaal 35 agenten ge posteerd. Die veiligheidsmaatre- De Graaf mijdt actievoerders in Dordrecht gelen waren genomen na aange kondigde acties. Over de officiële openingshande ling van De Graaf is in Dordrecht de laatste weken veel te doen ge weest. De linkse partijen in de gemeenteraad verklaarden zich vierkant tegen een uitnodiging aan de staatssecretaris, uit pro test tegen het kortingsbeleid. Onder leiding van de Bond van Mensen zonder Werk verzetten tal van kleine actiegroepen zich eveneens tegen de komst van De Graaf. De verwachte moeilijkheden met actievoerders bleven beperkt tot een enkel handgemeen en het werpen van rookbommetjes. Toen de staatssecretaris al lang en breed via een zij-ingang het DSW-terrein was opgereden klommen enkele boze actievoer ders met hun spandoeken over het hek. Zij werden door de poli tie weer buiten de omheining ge zet. Er werden geen aanhoudin gen verricht. De officiële opening van het admi nistratiegebouw en de drukkerij werd niet alleen geboycot door de linkse partijen uit de Dordtse gemeenteraad. Ook de leden van de medezeggenschapscommis sie en het overlegorgaan van de DSW waren uit protest niet van de partij. HILVERSUM - De 6-jarige Patricia Nijssen uit Heemskerk kreeg gisteren van jeugdjournaal-presentatrice Leoni Jansen het eerste exemplaar van de video-cassette Unicef Kinderfestival. Op de band staan filmpjes van Ollie B. Bommel, Kuifje en de hond Fred Basset. Het programma wordt gepresenteerd door Leoni. De opbreng- Dg'fracties van WD sten komen ten goede van Unicef. Patricia vormt samen met haar broertje en zusjes die ook op de foto staan een vijfling, land. i zeldzaamheid in ons Vier van vijf ontsnapten in Heerlen terug HEERLEN (GPD) - Van de vijf arrestanten, die maandag middag uit het cellenblok van het Heerlense politiebu reau wisten te ontsnappen, was er gisteravond laat nog één, de 25-jarige Weertenaar K. B. op vrije voeten. Maan dag al waren twee gevange nen aangehouden; gisteren meldden zich nog eens twee ontsnapten. De 16-jarige S. R. uit Heerlen werd gisteroch tend door de politie opge haald nadat hij per telefoon had meegedeeld dat hij thuis was. Tegen half vijf gister middag meldde de 17-jarige A. J. uit Heerlen zich op het politiebureau. Deze had de bij de ontsnapping meegeno men sleutelbos bij zich. J. verklaarde dat de deur van zijn cel na het brengen van de lunch niet meer was afgeslo ten. Toen de bewaker het cel lenblok even later had verla ten, was J. uit zijn cel geko men. Op aandringen van zijn vier medegevangenen is hij toen op zoek gegaan naar de sleutels van de andere cellen. Deze vond hij in het hok van de bewaker. De sleutels wa ren bevestigd aan een alarm, dat in werking had moeten treden als onbevoegden het aanraakten. Door voorzichtig de sleutels los te maken van het alarm wist J. dat te voor komen. De vijf hebben vervolgens hun eigen kleren, die in een kast op de gang waren opgebor gen, aangetrokken en zijn via de luchtplaats en de daken van het politiebureau en de brandweerkazerne ontsnapt. DEN HAAG (ANP) - Minister Rietkerk (binnenlandse zaken) en zijn collega Korthals Altes (justitie) hebben gisteren met de litiebonden hebben de ministers gezegd het bereikte akkoord pos- titief te vinden en dit bij hun le den te zullen verdedigen. politiebonden overeenstemming De aparte regelingen die nu gelden bereikt over een nieuwe toesla genregeling voor rijks- en ge meentepolitie die per 1 oktober ingaat. De vertegenwoordigers van de po- Uitspraak synode niet tegen CDA LEUSDEN (GPD) - De synode van de gereformeerde kerk heeft zich met haar uitspraken over de kernbewapening niet in het bij zonder tot het CDA of enige an dere politieke partij gericht. Dat zei ds. Kouwenhoven, voorzitter van het moderamen van de syno de, gisteren in Leusden na een gesprek met het CDA-bestuur. „Wij meenden deze uitspraken te moeten doen en wij beseffen daarbij dat zij extra gewicht heb ben voor het CDA, maar het is een misverstand te denken dat de kerk zich duidelijk tegen het CDA heeft opgesteld", aldus Kouwenhoven. Het gesprek tussen CDA-bestuur en gereformeerde kerk was aan vankelijk belegd om op verzoek van de kerk te praten over de so ciale zekerheid. Op het laatste moment is daar de kwestie van de kernbewapening aan toege voegd, nadat de synode zich twee weken geleden tegen de plaatsing van kruisraketten in ons land had uitgesproken. de zogenaamde inconve- nïenten zoals onregelmatige en verschuivende diensten, zullen worden vervangen door één re geling in de vorm van een vaste toelage op het maandsalaris. De ze vaste toelage zal gelden voor de normale werkuren van de po litie tussen 07.00 uur en 22.00 uur. Voor de bijzondere dienstu ren tussen 22.00 en 07.00 uur en voor de zon- en feestdagen zal een individuele toeslag worden verleend. Verder zullen de poli tiemensen die zijn ingedeeld bij de Mobiele Eenheid een oefen toelage van dertig gulden per maand extra krijgen. Volgens de politiebonden ACP en NPB zijn de ministers veel ver der gegaan dan zij oorspronke lijk van plan waren. Secretaris Koffeman van de Alge meen Christelijke Politiebond zei met de regeling „uit de voe ten te kunnen". Per jaar zullen de politie-ambtenaren er ten minste zeshonderd gulden op vooruit gaan ten opzichte van de oude regelingen. Bepaalde cate gorieën politiepersoneel kunnen er zelfs zo'n drieduizend gulden op vooruit gaan. Kamer: nieuw onderzoek rol kolonel Valk in Suriname DEN HAAG (GPD) - De Tweede Kamer wil dat er een aanvullend onderzoek wordt ingesteld naar de rol van de Nederlandse mili-i taire missie in Paramaribo bij de Surinaamse staatsgreep van 25 februari 1980. Dat onderzoek moet door een bijzondere com missie uit de Tweede Kamer worden gehouden. De motie, die PvdA-woordvoerder Patijn daar over gisteren indiende, komt dinsdag in stemming. De motie kan naar alle waarschijn lijkheid rekenen op de steun van de WD-fractie. WD-woord- voerder Weisglas hield nog een slag om de arm, omdat de politie ke leiding van zijn partij momen teel in het buitenland verblijft. Hij wil eerst overleg met fractie leider Nijpels alvorens zijn steun aan de motie te geven. Minister De Ruiter (defensie) vindt een nieuw onderzoek geheel overbodig. Hij verwacht er dat er geen nieuwe feiten aan het licht zullen komen. Het onderzoek, dat een commissie in opdracht van de regering een half jaar ge leden heeft ingesteld, heeft vol gens de bewindsman alles wat mogelijk was aan het licht ge bracht. De Tweede Kamer debatteerde gis teren over de uitkomsten van het rapport van de onderzoekscom missie. Nagenoeg alle fracties, met uitzondering van het CDA, vinden de rapportage van de commissie volstrekt onvoldoen de. Op de meest essentiële vraag of kolonel Valk als hoofd van de missie actief bij de staatsgreep betrokken is geweest, kon geen antwoord worden gegeven. De commissie achtte het hooguit niet aannemelijk dat van een ac tieve rol van de kolonel sprake is geweest. "Mi PvdA be nadrukten dat kolonel Valk het voordeel van de twijfel is gegund in bijna alle gevallen waarover geen zekerheid kon worden ver kregen. Belastende getuigen verklaringen jegens Valk werden in het rapport ontkracht door de ontlastende verklaring van de kolonel zelf. De ministers De Ruiter en Van den Broek (buitenlandse zaken) slaagden er niet in de Kamer van waardevolle aanvullende infor matie te voorzien. Zij wezen op de beperkte mogelijkheden, die de onderzoekscommissie ter be schikking stonden. Zo zijn alleen getuigen in Nederland gehoord. Surinamers die destijds bij de staatsgreep betrokken waren, konden op een enkele uitzonde ring na niet worden gehoord. Volgens de meeste woordvoerders wekt het rapport van de onder zoekscommissie wel degelijk de indruk, dat Valk actief is geweest bij de staatsgreep. Alleen het fei telijke bewijs ontbreekt Daarom wordt de reprimande die Valk van minister De Ruiter heeft ge kregen, als een veel te lichte straf beschouwd. Fraude in Florida MIAMI (AP) In Zuid-Florida hebben twee rechercheurs van de Amsterdamse politie een on derzoek ingesteld naar mogelijke fraude bij de verkoop van onroe rend goed aan Nederlandse bur gers. Dit is dinsdag bekend ge worden doordat over de zaak do cumenten by een federale recht bank zijn ingediend. In een van deze documenten wordt gezegd dat het zou gaan om transacties waarmee "ruim 5 mil joen gulden" is gemoeid. Bijzon derheden over de transacties werden niet verstrekt. ADVERTENTIE Vogels ondergebracht in dierentuin Blijdorp Nederlander gestrand op kust Brazilië s SAO PAULO (ANP) - De 53-jarige !©n Rotterdammer L. Ulijn verkeert ze met zijn jacht De Phoenix II in ddi nood voor de Braziliaanse kust. 6 0 Al ruim een week zit hij vast op t hi een bijna volledig geïsoleerd strand op ruim 700 kilometer ten n o noorden van Rio de Janeiro. Zijn etti schip helt 45 graden over en hij cht beschikt niet over financiële [kW middelen om het vlot te trekken. oW Bij de Nederlandse ambassade orb vreest men dat deze toestand nog int weken of maanden kan voortdu ren als er geen hulp wordt gebo- laai den. Een reddingsoperatie kost Lei ongeveer 20.000 gulden. Ulijn ee| weigert zijn schip in de steek te '0-8 laten. Van de Braziliaanse mari ne krijgt hij zo nu en dan levens middelen aangereikt. DEN HAAG (GPD) - Het ministe rie van justitie heeft gisteren op de luchthaven Schiphol beslag laten leggen op de nog levende vogels van een partij van hon derd illegaal ingevoerde pape gaaien. Juridisch gekissebis op Schiphol heeft ruim de helft van de dieren het leven gekost. Voor de overgebleven papegaaien, af komstig uit Ecuador en Brazilië ziet het er ook beroerd uit. Het ministerie van landbouw staat erop dat de vogels worden terug gestuurd. Volgens dierenartsen zij de dieren te zwak om te wor den teruggestuurd. De eigena resse van de vogels mevrouw De Werd van de Vogelboetiek uit Utrecht: „Als ze worden terugge stuurd en vrijgelaten, worden ze door de ratten opgevreten". Terwijl gisteren op het ministerie van landbouw met mevrouw De Werd werd overlegd, kwam de mededeling dat de officier van justitie in Haarlem, op verzoek van de dierenbescherming de 50 papegaaien in beslag had laten nemen en laten overbrengen naar dierenpark Blijdorp in Rot terdam. Algehele verbazing op Landbouw. Die kon de vogels niet door de douane krijgen. Jus titie deed dat wel. „In ieder geval zitten de vogels in Blijdorp weer goed", zeggen vo gelkenners. En mevrouw De Werd is het daar ook mee eens. Het ministerie van landbouw zal nu met de Haarlemse officier overleggen om de vogels weer over te dragen aan Landbouw. Daar kunnen ze worden bekeken door een vogelarts. Als die arts bepaalt wanneer de vogels de reis kunnen aanvaarden, gaan ze terug naar Ecuador en Brazilië. Half november vorig jaar deelde mevrouw De Werd het ministerie van landbouw mee van plan te zijn 100 papegaaien uit Equador in te voeren. Zonder op ant woord van het ministerie te wachten, ging de heer De Werd naar Ecuador en kocht daar 100 papegaaien waarvan een deel af komstig uit Brazilië. Alles werd in orde gemaakt en op 1 januari 1984 vertrok het vliegtuig met 100 papegaaien aan boord rich ting Amsterdam, waar ze op 2 ja nuari binnenkwamen. Toen begon de ellende, want bij de douane bleek dat er geen invoer- document van de Ecuadoriaanse overheid aanwezig was. Me vrouw De Werd pleegde een tele foontje met Ecuador en daar werd haar gezegd dat het docu ment alsnog in orde zou worden gemaakt en opgestuurd. Dat ge beurde inderdaad. Het ministe rie van landbouw liet dit docu ment controleren op echtheid in Ecuador zelf en in Genève. Het bleek vals te zijn. „In Ecuador loopt nu een strafvervolging te gen de ambtenaren die dit docu ment hebben opgesteld", zegt het ministerie van landbouw. Ondertussen zaten de papegaaien nog steeds in een kooi op Schip hol in het douane-entrepot. Elke dag ging de heer De Werd uit Utrecht naar Schiphol om de die ren te verzorgen, maar de vogels werden steeds zenuwachtiger in hun kooien en beten elkaar dood. Inmiddels is door deze si tuatie de helft van de vogels om gekomen. Per 1 januari 1984 werd een EG- richtlijn van kracht waarin is be paald dat papegaaien alleen mo gen worden ingevoerd voor die rentuinen en wetenschap. Ook werd tevens bepaald dat er een uitvoerdocument aanwezig moest zijn. Waren de vogels op 31 december 1983 binnengeko men, dan was er niets aan de hand geweest en had de heer De Werd zijn vogels zo mee kunnen nemen. Maar deze EG-richtlijn was in ons land nog niet omgezet in een wet. Dat gebeurde pas eind februari. „Toen pas hadden we de mogelijk heid om de vogels eventueel in beslag te nemen", aldus het mi nisterie van landbouw. Dat ge beurde niet omdat de familie De Werd in Utrecht de dieren nog niet voor import bij de douane had aangeboden. Daardoor kon het ministerie van landbouw ze niet in beslag nemen. Een hande ling die het Openbaar Ministerie in Haarlem gisteren wèl verricht te. Het ministerie van landbouw bood de familie De Werd aan een af standsverklaring te tekenen. Ook was via het ministerie van buitenlandse zaken in Ecuador geregeld dat de vogels daar weer terug zouden komen, zouden worden opgevangen en vrijgela ten. Inmiddels wachten de vogels in Blijdorp wat het juridisch steek spel tussen Landbouw en Justi tie gaat opleveren. Duitsland. R (inreis. 7-daagse R ijncruise R otterdam-R üdesheim v.v. Div. afvaarten van april t/m oktober. Volpension ir)C\ P.p. v.a. Hs 800,-Ls Z\J Griekenland. Gouves/Kreta. 15-daagse vliegreis. Rustig 2-kamerappartement, 500 m. van het strand. P.p. Q/11 v.a. HS 1058,-Ls OHl," BOEK BIJ DE ANWB. DAT VOORKOMT VERRASSINGEN. Denemarken/Noorwegen/ Zweden. Busreis Z-Scandinavië, Kopenhagen, Göteborg, Oslo en deSognefjord. P.p 1 v.a. Hs 1595,-Ls 1J J Groot-Brittannië. Kanaal eilanden. 8-daagse vliegreizen. Verblijf in hotels p.p. v.a. Hs 798,- LS 769,-; in cotta- Z^f\A ges v.a. HS 823,-Ls OUH llalië. Cattolica. 17-daagse trein- vakantie. Gezellig plaatsje met brede stranden. Eenvoudignen- sion. Logies/ontbijt. ZT/L Q P.p.v.a. Hs906,-Ls Frankrijk. St. Cèrè/Dordogne. 10-daagse treinreis. Verblijf in eenvoudig, sfeervol hotel. Logies/ontbjjt. Cl A P.p. v.a. Ls J1U Italië. Torbole/Gardameer. 10-daagse busreis. Zonnige, gezel lige plaats. Goed middenklasse hotel. Volpension. ^7Q C P.p.v.a. Hs 895.-Ls //J Zwitserland. Brunnen. 15- daagse treinreis naar geliefd plaatsje aan meer. Gerieflijk hotel. Logies/ontbijt.Q1 Q Pp. v.a. Hs 1103,-LsSLÖ- Oostenrijk. Hinteiglemm/ Salzburgerland. 10-daagse trein reis. Comfortabel pension. Logies/ontbijt. A OA P.p. v.a. Hs 659,- Ls HOU C Praag/B udanestAVenen. 12-daagse busreis door interes sant Centraal- en Oost-Europa. Volpension. P.p. 1 A ^7 v.a. Hs 1550.- Ls 1H J ANWB-Leidcn. Stationsweg 2. tel. 071-146241. ANWB UW VERZORGDE VAKANTIE IS BELANGRIJK GENOEG OM 'M TE BOEKEN BIJ HET REISBUREAU VAN DE ANWB. (Hs Hoogseizoen. Ls Laag seizoen). 40336

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 5