5 fl T Manchester aan kop in League Geluk lacht UDO toe: 3-1 Polar Bears te sterk voor LZ -c Nederlaag Ter Leede r.-v. Dames van LSW ten onder Twee doelpunten Arnold Mühren Geflatteerde winst 'é*i m Roodenburg wint derby MAANDAG 19 MAART 1984 Sport LEIDEN - Katwijk en Ter Leede keerden zaterdag beiden met een 1-0 nederlaag op de thuis basis terug. Katwijk maakte het vooral zichzelf moeilijk bij SVPTT. Ter Leede miste agressie om de uitbeurt bij Hoekse Boys tot een goed ein de te kunnen brengen. SVPTT-Katwijk 1-0 De formatie van John Huguenin was beduidend sterker, maar trad in Den Haag niet erg door tastend op. 'Voorin' zat te wei nig beweging, terwijl dat toch de enige goede mogelijkheid was om het zware, massieve verdedigingsblok van de PTT- ers uit zijn verband te spelen. Balverlies van Amerik van Duivenvoorde bij een poging een nieuwe aanval op te zetten, werd Katwijk in de 25ste mi nuut fataal. De verdedigers lie pen niet in de dekking, begrij pelijk op zo'n moment, en daarvan profiteerde Rolf Rom- bout. Die 1-0 was een ideale uitgangspositie voor SVPTT, dat Katwijk geduldig liet ko men en uitsluitend op de coun ter loerde. Direct na rust, waar in Van Duivenvoorde wegens zijn slechte eerste helft werd gewisseld, schakelde Katwijk in de verdediging over op één- tegen-één. Dat leverde een nog groter veldoverwicht op, maar SVPTT verdedigde even pri mitief als effectief. Verder dan twee kopstoten van Wim Guyt I kwam Katwijk niet. Hoekse Boys-Ter Leede 1-0 Voor rust was Ter Leede de bete re club en kon het door de Sas- senheimers vertoonde spel nog het predikaat 'behoorlijk' weg dragen. Tot uitgesproken doel kansen kwam de ploeg van Jan Faas, die toch al zoveel moeite heeft met scoren, niet. Hoekse Boys, dat nog wel wat punten kon gebruiken om zich zo'n beetje veilig te mogen wanen, deed helemaal niets terug. Er ging geen enkele aanvallende impuls van de Hoekers uit. In de tweede helft was het met Ter Leede niets meer. De ab sentie van Hans Bisschops en vervanging van William Leng ton hadden op het middenveld een aantal omzettingen tot ge volg, wat het spel niet ten goe de kwam. Na de 1-0 ('lucky goal' van John van de Bosch), na vijftien minuten toen Hoek se Boys feitelijk nog niet ge vaarlijk in de nabijheid van keeper Blankenspoor was ge weest, knapte er definitief iets bij Ter Leede. Niemand durfde meer initiatief te nemen. In een chaotisch laatste offensief kreeg Jim Bulo nog wel een ei genlijk niet te missen kans, maar ook hier hield het bij 1-0 op. LONDEN (Reuter) - Manchester United heeft Liverpool van de leiding in de eerste divisie van de Engelse League verdrongen. De Mancunians wonnen zaterdag met 4-0 van Arsenal. Liverpool, dat sedert eind oktober de ranglijst aanvoerde, wist vrijdag avond reeds dat het voorbij gestreefd zou kunnen worden.' Bij Southampton verloor Liverpool verrassend met 0-2. LEIDEN - UDO was goed doordrongen van de belangen in het duel tegen Quick. Zeker na de nederlaag van vorige week tegen BTC diende de ploeg een overwinning neer te zetten. Dat gebeurde ook. De ploeg1 Kees Pouwiel behaalde een 3-1 overwinning. "Enigszins geflatteerd", aldus Pouwiel. "Een gelijkspel had meer op zijn plaats geweest". Pouwiel ontleende die zienswijze aan het optische overwicht van de Ha genaars, die ook de nodige kansen creëerden. UDO moest het hebben van de counter, een speelwijze die de ploeg drie doelpunten opleverde. Op aangeven van Kees Borst maakte Hans Susan in de eerste helft op fraaie wijze 1-0. Na de pauze beleefde UDO een moeilijke periode, maar hield, mede door het goede keepers-werk van Kees van Rijn, stand. Nico van der Salm scoorde daarna na een solo 2-0. Quick kwam hierna in de race terug en UDO leek alsnog een punt te moeten inleveren- Dezelfde Nico van der Salm evenwel scoorde in blessuretijd de verlos sende 3-1. f yC ,.4 i - j~- -1: clubs kwamen 32 maal in actie. De grote man bij Manchester, dat zijn zestiende overwinning op rij boekte, was Arnold Mühren. De oud-Volendammer scoorde in de eerste helft tweemaal. Arsenal speelde de tweede helft met tien man omdat centrale verdediger Tommy Caton vlak voor rust van het veld werd gestuurd, voor Manchester United scoorden verder Frank Stapleton en Bryan Robson. Voor Arsenal was het de eerste nederlaag in vijf wedstrij den. West-Duitsland In de wetenschap dat de strijd om het Westduitse voetbalkam pioenschap opnieuw een nek- aan-nek-race wordt tussen de aartsrivalen Bayern München en Hamburger SV trachtten beide ploegen zoveel mogelijk doel punten te produceren. De doel- cijfers kunnen immers van door slaggevend belang zijn aan het einde van de rit. Bayern Mün chen behield zaterdag de leiding met 35 punten uit 24 duels. De Beierse ploeg versloeg VFL Bo- chum met 5—1, nadat het eerder deze week in een inhaalwedstrijd Kickers Offenbach met 9-0 had teruggewezen. Hamburger SV bleef in het spoor door Werder Bremen met 4-0 te verslaan. België Kees Borst wordt belaagd door een Quick-speler, (derde van links) kijkt belangstellend toe. ALPHEN AAN DEN RIJN De emoties laaiden zaterdagavond gewoontegetrouw hoog op in de waterpoloderby tussen AZC/Microlife en Zijl/LGB. Het Leidse gezelschap voelde zich diverse keren benadeeld door de arbiters en liet dat met coach Rob Schou ten voorop luid protesterend weten ook. Vooral Rob Tellegen was in de ogen van de Zijl te lief voor de thuisploeg. Toen de Leidse onvrede tot uiting kwam had de Alphense ploeg al een straatlengte voorsprong ge nomen. Stan van Belkum, uitge daagd door het fel meelevende publiek, verpakte de woede van de Zijl evenwel in een grandioos slotoptreden. De schade voor de Leidenaars werd daardoor be perkt tot drie doelpunten: 13-10. In de polowereld zijn scheidsrech ters wekelijks het mikpunt van kritiek. Elly Janssen van der Laak, die samen met de al aange haalde Teilegen de streekderby in goede banen moest leiden, is zich dat bewust. "Het grootste probleem is om samen conse- LEIDEN - LZ'86 heeft in de eerste thuiswedstrijd in de play ofFs wa terpolo een nederlaag geleden. Polar Bears uit Ede was na een uiterst spannende wedstrijd met 7-8 te sterk. Vivax hield de race met Los ser goed vol. De Oegstgeestenaren wonnen met 10-4 van WIK. Kat wijk leed een duidelijke 17-4 nederlaag tegen de Vuursche en DKD kwam niet verder dan een 6-15 nederlaag tegen Raket. De dames van LZ'86 brachten zich zo goed als zeker in veiligheid door van Stadska naal met 7-6 te winnen. De Zijl/LGB dames speelde wel 6-6 tegen ESCA maar zullen degradatie wel niet meer kunnen ontlopen. quent te zijn. Ieder fluit z'n eigen vak. Daarbuiten moet je het aan de ander overlaten. Na de wed strijd praat ik daar met coaches altijd over. Met George Geurtsen kan ik dat heel goed. Het is jam mer dat Rob Schouten daar niet voor open staat", ging de Goudse arbiter de discussie niet uit de weg. Zij ontkent overigens de door ve len aan Geurtsen - zelf ook inter nationaal toparbiter - toebedach te macht binnen het scheidsrech tercorps. "Je mag het niemand kwalijk nemen dat hij een scheidsrechter probeert te bein- vloeden. Ik zou dat zelf ook doen. Maar dat wil niet zeggen dat de scheidsrechter zich ook laat beinvloeden. Zelf heb ik tij dens de wedstrijd niets met een coach, of dat nu Geurtsen of een ander is, te maken. Ik neem aan dat dat ook voor mijn collega's geldt. Ik probeer zo goed moge lijk te fluiten", meent Elly Jans sen van der Laak, die op de inter nationale lijst staat. Straftijd In de promotie afdeling van de hoofdklasse stond LZ'86 voor de derde maal tegenover Polar Bears uit Ede en ook deze keer verlieten de Leidenaars het 5- Meibad met een nederlaag (7-8). De 3 nederlagen die LZ'86 leed tegen Polar Bears lijkt te wijzen op een groot krachtsverschil Men kan echter stellen dat LZ'86 qua technische kwaliteiten zeker niet de mindere is van de Edena ren maar op één of andere ma nier slagen de pupillen van de scheidende coach V.d. Dikken- berg er telkenmalen ih de forma tie van coach Hans v.d. Moolen, send bleek voor het eindresul taat. Doelpuntenmakers: Joop Siere 3, Fried Elzenga 2, Wim Klumper en Ruud Muusse. Vivax blijft als enige belager van Losser over. Losser wees de der de gegadigde voor het kam pioenschap PSV met 6-11 dui delijk terug. Vivax hield de race wel vol. In het eigen thuisbad werd tegen WIK een gemakkelij ke overwinning behaald. Het zor geloos spelende WIK was niet bestand tegen de fel op de aanval spelende Oegstgeestenaren. De 10-4 overwinning was dan ook zeker niet geflatteerd. die trouwens ook het LZ nest Katwijk wacht gelaten de degrada tie af. Met nog 4 wedstrijden voor de boeg staan de Zeekanters nu 7 punten achter, een haast onover brugbare kloof. Ditmaal waren de Katwijkers kansloos tegen het toch ook niet briljante De Vuur sche. Uitslag 17-4. DKD verloor ruim van Raket. De hevig voor lijfsbehoud vechten de Leiderdorpers konden het niet redden tegen de Delftena ren. In de derde periode werd het nog 4-6 en leek nog van alles mogelijk maar niets was minder waar. De meer op de arbiters let tende DKD'ers verloren met 15-6. Doelpunten: Sjouke Kui per, Jan v.d. Brink, Kees v.d. Plas, Roland Dreef, Frank Dreef en Peter Baars. Het onderscheid tussen beide ploe gen ligt in het conditionele vlak. Het verschil in conditie kwam vooral tot uiting in de derde pe riode. LZ'86 had in de eerste 2 perioden door standvastig en goed onderbouwd spel een 5-2 voorsprong opgebouwd. Vooral in verdedigend opzicht excel leerden de LZ-spelers. In de der de periode kwam echter de ken tering. Door het langdurig uit blijven van wissels kwamen de veldspelers van LZ in adem nood. De Polar Bears transfor meerde de 5-2 achterstand in een 5-7 voorsprong die beslis- De arbiters tracteerden in totaal veertien spelers op een straftijd van 45 seconden. Acht keer moest een Alphense speler - de schoppende doelman Ruud Mis- dorp ontliep een langere straf - naar de kant, zes keer kwam een Leidenaar op de rand van het bassin terecht. AZC kreeg daar entegen vier strafworpen en Zijl mocht eenmaal van vier meter aanleggen. AZC-de Zijl werd in ieder geval een enerverende wedstrijd. De openingsperiode beloofde veel spanning. Beide ploegen verde digden goed en zeer dicht op de man. Zijl nam een voorsprong, die vier seconden voor het ver strijken van de eerste zeven mi nuten door AZC werd overgeno men: 2-1. De Alphense lands kampioen, die een klasse beter speelde dan vorige week tegen HZC/De Robben, toonde vervol gens waarom zij titelkandidaat nummer één is. Via een uitste kende tweede periode schiep de hofleverancier van Oranje een voordelige marge van vier doel punten: 7-3. In de aanvangsfase van het derde kwart, met Ewoud van Winsen en Eric Noordegraaf in de hoofdrollen, werd de ach terstand voor Zijl verontrustend groot: 10-4. Betwist De tiende treffer van Alphense ma- Eric Noordergraaf legt kelij, uit een strafworp, werd door Zijl fel betwist. Vanaf dat moment werd de wedstrijd een stuk pittiger. Toen brak ook het hoofdstuk 'Stan van Belkum' aan. De Leidse spelmaker, die de hoon van de Alphense suppor ters over zich heen kreeg, raakte geirriteerd en besloot op sportie ve wijze wraak te nemen. Binnen een mum van tijd deponeerde hij tweemaal de bal achter doelman Ruud Misdorp; 10-6. En nadat AZC met nog ruim vier minuten voor de boeg andermaal was uit gelopen tot 13-6, bracht een uit stekend finishende Van Belkum geheel solo de eindstand op 13- 10. Een applausje voor dit hoog standje kon er van de kant van de Alphense supporters nauwe lijks vanaf. AZC-aanvoerder Ton Buunk, die er opnieuw niet bij was en van daag in Zeist te rade gaat wat hij met z'n ontsteking in z'n linker been aan moet: "Gelukkig speel den we een goede wedstrijd. Je ziet dat het zonder mij ook best kan. Die verliespartij tegen De Robben zat 'm gewoon in het feit dat we daar erg slecht hebben ge speeld. AZC had een goed resul taat nodig". AZC: Eric Noordegraaf 4, Ewoud van Winsen 3, Ed van Es 2, Jan Evert Veer 2, Ron de Vogel en John Jansen. WIM VAN WANROOY Standard incasseert klap na klap. De Luikse ploeg verloor op de 26e speeldag in de Belgische competitie niet alleen zeer duide lijk van Kortrijk (0-3), maar ver speelde ook de laatste kans op de landstitel. De achterstand op lei der Beveren, dat overigens ook een nederlaag leed, bleef zeven punten en dat is hoogstwaar schijnlijk een te grote kloof voor de ploeg van Simon Tahamata. LEIDEN - In de regionale jeugd- competitie besliste Roodenburg de derby tegen Katwijk in zijn voordeel (0-5). Quick Boys speel de niet best, maar boekte wel een overwinning tegen Quick (1-3), terwijl UVS op het nippertje on deruit ging tegen het sterke Sparta (2-1). FC ^isse verloor op eigen veld met 2-4 van Feye- noord. Katwijk-Roodenburg 0-5 Katwjjk kon niet profiteren van de mindere dag van Roodenburg. Vooral in de eerste helft speel den de Leidenaar s onder de maat. Alleen Luuc Kok kwam in die periode tot scoren. Na rust kreeg Katwijk enkele goede kan sen, maar de ploeg verzuimde de mogelijkheden te benutten. Me de door het inbrengen van Dun can Alberga liep Roodenburg hierna weg van Katwijk. Marcel van der Burg, Remco van der Maat, Roger James en Jerry Pij nakker bepaalden de eindstand op 0-5. Quick-Quick Boys 1-3 De Katwijkers dankten de over winning voor een deel aan de Ha genaars. die tweemaal in eigen doel schoten. Quick Boys haalde de rust met een 0-1 voorsprong, dankzij een eigen goal. Marco van der Plas maakte er na de pauze 0-2 van. De thuisploeg kwam hierna nog even in de race terug, maar versloeg zichzelf hierna door opnieuw in eigen doel te schieten. Sparta-UVS 2-1 UVS had lange tijd uitzicht op een gelijkspel. In de laatste minuut echter ging de ploeg alsnog on deruit. Na een kwartier kwam Sparta op voorsprong. Er ont wikkelde zich hierna een gelijk- opgaande strijd. Via de goed spe lende Gerry Jansen kwam UVS in de tweede helft op gelijke hoogte. Onder aanvoering van verdediger Arthur Orssagen le ken de blauwwitten hierna stand te houden. In de laatste minuut echter kreeg de ploeg nog een te gentreffer te incasseren. FC Lisse-Feyenoord 2-4 De Lissenaars boden Feyenoord goed partij, maar moesten het uiteindelijk toch afleggen tegen de technisch superieure Rotter dammers. Via Leon van der Zwet kwam de thuisploeg op voorsprong. De ploeg zag hierna een doelpunt van Ronald van Dijk afgekeurd, nu Rob Vermeu len (die het laatste tikje gaf) zich in buitenspelpositie zou hebben bevonden. In een kort tijdbestek kwam Feyenoord hierna op 1-4. Arnold Vermeulen maakte er nog wel 2-4 van, maar verder kwam de ploeg niet. VOETBAL - LFC speelt morgen avond een oefenwedstrijd tegen Rijnsburgse Boys. Het duel, dat op het veld aan de Boshuizerka- de wordt gespeeld, begint om half acht. LEIDEN - Door de 0—4 ning op Stompwijkse Boys na derde het damesvoetbalteam van Iduna koploper SJZ, dat in de eerste klasse van de zondagsec tie niet in de wei kwam, tot op drie punten. Sleutels verloor in deze klasse met 2-1 van Rand stad Sport en lijkt moeilijke tij den tegemoet te gaan. De dames van Ter Leede boekten een simpele 3—0 overwinning op rode lantaarndrager PFC. De ploeg uit Sassenheim overheer ste gedurende de hele wedstrijd. Twee doelpunten van Mary Pel grim waren goed voor een 2-0 ruststand. Na de hervatting scoorde Tineke Krom middels een afstandsschot de derde goal voor Ter Leede. De score had nog veel hoger kunnen uitvallen als niet Rosa Groenewoud en Paula Brouwer in de eerste helft riante kansen onbenut hadden gelaten. LSW'70 werd op eigen veld met 1-3 door DSVP geklopt. DSVP was niets beter dan de thuisclub, die het zonder Megchel van Es. Annelies Oskam en Helen Stout moest stellen. Hoewel beide teams in de eerste helft aan el kaar gewaagd waren, stond DSVP bij rust met 0-2 voor. Jo- landa Spui deed de hoop op een goed resultaat herleven (1-2), maar DSVP antwoordde direct met een derde treffer. Toen gaf LSW de moed op. In de eerste klasse van de zaterdag sectie verloor SVLV met 1-2 van Maasdijk. Nadat SVLV-keepster Annelies Hakker in de eerste rondgang twee keer had moeten vissen, kwam de thuisclub na rust goed terug. Verder dan een goal van Mirjam Verplancken kwam de ploeg uit Voorschoten echter niet. Lugdunum en Mon ster kwamen in deze klasse niet tot doelpunten. KRV verraste evenwel met een 1-0 zege op het op de tweede plaats staande Ze venhoven. Arien Schaap was verantwoordelijk voor de enige goal van de wedstrijd, die kort na de pauze gerealiseerd werd. In een meer spannende dan goede wedstrijd klopte Randstad Sport Sleutels met 2—L Voor rust was de ploeg uit Voorschoten voort durend op de Leidse helft te vin den. Verder dan een goal van Marga Baan kwam de thuisclub echter niet. Toen Erna de Goede de stand in de tweede helft op 2-0 bracht leek de strijd gestre den. Sleutels echter gaf de moed niet op en kwam tien minuten voor tijd door toedoen van Simo- ne van der Heeden terug tot 2-1 Docos—FC Lisse eindigde in de ze klasse in 1-0. Foreholte hielp in de tweede klasse van de zondagafdeling SJC een handje door Altior met 2-1 terug te wijzen. LFC klom in deze klas se naar de subtop middels een 0-3 zege op Iduna 2.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 15