Behoefte-onderzoek openbaar onderwijs 'Ambtenaar treft geen blaam' Raad besluit niet over Wasbeeklaan Warmond benoemt derde wethouder Lindehoeve wil geen beroepskracht kwijt 'Nieuwe' huis-aan-huisbladen Stad en rand VOORSCHOTEN - De buurtcen tra in de Voorschotense wijken Noord-Hofland, Vlietwijk en Bloemenwijk kunnen geen pro fessionele kracht op 'uitleenba sis' krygen van het open jonge rencentrum 'De Lindehoeve'. Dat is de mening van het bestuur van de Lindehoeve. De raads commissie van welzijn zocht gis teravond wegen om op deze wij ze tegemoet te komen aan de vraag om beroepskrachten in de drie buurtcentra. In de vergadering van gisteravond werd de eerste aanzet gegeven tot een discussie over de nood zaak van professionele hulp in de buurtcentra. In de maand april zal de discussie van gisteravond worden voortgezet. De noodzaak van een beroepskracht in de buurtcentra werd aangegeven in een notitie van het Jongeren- werkoverleg Voorschoten (JOV). Een advies van de sectie sociaal- culturele aangelegenheden geeft VRIJDAG 16 MAART 1984 de voorzet om bij de twee profes sionele jongerenwerkers van de Lindehoeve deze beroepskracht vandaan te halen. De sectie spreekt zich hierover echter niet uit. Volgens het bestuur van de Linde hoeve is het onmogelijk en onge wenst om hun beroepskrachten ook in te zetten in de andere jon geren- en buurtcentra in Voor schoten. "Kwalitatief zijn onze beroepskrachten geschikt voor dat werk, maar kwantitatief zien we er geen kans toe. We begon nen met drie beroepskrachten. Eén is vertrokken en die plaats kon niet worden opgevuld. Zo is het werk van de vertrokken huis meester opgevuld door de over blijvende twee beroepskrach ten", lichtte bestuurslid Kals- beek van de Lindehoeve toe. De principiële discussie van gister avond spitste zich toe op de noodzaak van beroepskrachten in de buurtcentra van Vlietwijk, Noord-Hofland en Bloemenwijk/ Boschgeest. Wanneer men het erover eens is dat die noodzaak er is, komt de betaalbaarheid pas aan de orde. C. Bremmer (CDA) meende dat de taak van de overheid is om voor waarden te scheppen voor buurt en jongerenwerk om uit de voe ten te kunnen. "Het moet door betrokkenen worden gedragen. Wanneer dat door beroepskrach ten moet gebeuren gaat het de verkeerde kant op". Het JOV stelde hier lijnrecht te genover dat een beroepskracht juist een voorwaarde is om jon gerenwerk goed van de grond te krijgen. "Er zijn momenteel fikse problemen in de samenleving. Vooral de jongeren zitten in de problemen. Die behoeven pro fessionele ondersteuning. Ook de continuïteit in het jongeren werk wordt bevorderd door een beroepskracht. Vrijwilligers ko men en gaan", aldus de heer Juf fermans van het JOV, die waar schuwde dat zonder beroepsma tige ondersteuning de klad komt in het pas weer geopende jonge rencentrum in Vlietwijk. J. Aikens (D'66) steunde hem: "Het gaat dikwijls om problemen waar vrijwilligers niet mee kun nen omgaan. Een beroepskracht kan die vrijwilligers eventueel op het goede spoor zetten". Vertrouwelijkheid van nota nog betwist WARMOND - De directeur gemeentewerken treft geen enkele blaam bij de commotie die in Warmond is ontstaan over een ambtelijk advies. De directeur had een advies geschreven over de uitbreiding van het grote HNG-complex (Mitsubishi) in Sassen- heim. Uitbreidingsplannen zouden in Warmond moeten worden gerealiseerd, vond de directeur ge meentewerken. Het ambtelijk advies kwam in de openbaarheid door het raadslid Van Kuyen (Progressief Warmond). Hij bekritiseerde B en W gisteravond hevig. "Op geen enkele wijze was aangegeven dat het om een ver trouwelijk stuk ging", aldus Van Kuyen. Hem kon dan ook niets worden verweten. Maar gemeentese cretaris Zoetemelk weigerde het stuk te verstrekken aan de pers, omdat het geen stuk van B en W zou zijn. Het is zeer ongebruikelijk dat ambtelijke me ningen openbaar worden gemaakt. Maar de vraag was: is het wel een ambtelijk, en dus vertrouwelijk stuk? Volgens raadslid Vreeken (par tijloos) was het antwoord simpel: "Als er niet op staat vertrouwelijk, dan is het niet vertrouwelijk. Zo eenvoudig ligt dat nu eenmaal". Loco-burgemeester Van Schagen was het daar niet mee eens. Hij wilde niet zeggen of het om een ver trouwelijk stuk ging, al suggereerde hij dat wel. Hij beloofde echter op de status van het stuk terug te komen in een nota, die door Van Kuyen over dit onderwerp werd gevraagd. "Deze affaire maakt op nieuw duidelijk dat er betere afspraken moeten ko men over het gebruik van ambtelijke adviezen. Ambtenaren kunnen zich niet publiekelijk verwe ren", motiveerde Van Kuyen zijn verzoek om een nota over dit onderwerp. In de nota, die voor de komende raadsvergaderin klaar moet zijn zal ook worden ingegaan op de ve strekking van stukken. Het komt regelmatig aldus Van Kuyen, dat er stukken wel aan de com missieleden, maar niet aan anderen worden strekt. CDA Warmond vindt rol gemeente overbodig WARMOND - Er komt een onderzoek naar de behoefte aan openbaar lager onderwijs in Warmond. Een meerderheid van de gemeenteraad besloot gisteravond dat B en W een actieve rol moet spelen bij het onderzoek naar de mogelijkheden voor een openbare school. Het onderzoek moet voor 1986 zijn afgerond, want als de behoefte aan openbaar onderwijs in vol doende mate aanwezig is kan de dan vrijkomende kleuterschool 'De Hummelburcht' mogelijk onderdak bieden aan een derge lijke school. In de gemeente Warmond is nu geen openbare lagere school ge vestigd. Kinderen zonder geloof die openbaar onderwijs willen volgen moeten nu naar elders. Om hoeveel kinderen het gaat werd gisteravond niet duidelijk. De cijfers die in het spreidings plan basisonderwijs staan wer den namelijk hevig bekritiseerd. Zo betoogde het CDA-raadslid Den Ouden dat het aantal Neder lands hervormde kinderen geen 13 procent maar 22 procent van het totale aantal vormt. Boven dien is van 28 kinderen niet pre cies bekend waar die onderwijs volgen en of dat christelijk is of niet. Duidelijk is in ieder geval wel dat er een grote groep kinderen is zonder geloof. De gemeente heeft berekend dat het in ieder geval om 89 leerlingen gaat, in WARMOND - Er is gisteravond tij dens de vergadering van de War- mondse gemeenteraad geen be slissing genomen over het asfal teren danwel het (her)bestraten met klinkers van de Wasbeek laan. Loco-burgemeester Van Schagen nam het voorstel terug toen er voor de zoveelste maal nieuwe cijfers op tafel kwamen. B en W leden vorige week een forse nederlaag in de gecombineerde vergadering van de raadscom missies financiën en ruimtelijke ordening. De commissies wezen het asfalteringsplan van het col lege af, omdat er vrijwel geen fi nancieel voordeel zou zijn. Het behoud van het historisch karak ter van de Wasbeeklaan zou door een nieuwe klinkerbestrating be waard blijven. En dat gaf de doorslag. Deze week kwam een verdeeld col lege wederom met nieuwe cij fers. Het financieel voordeel zou 3.500 gulden bedragen was nu berekend. Het college was een aantal kosten van klinkerbestra ting 'vergeten'. Loco-burgemeester Van Schagen gaf gisteravond ruiterlijk toe dat de cijfers "niet in alle opzichten duidelijk waren". Dat bleek al snel. CDA-fractieleider Bonnet had zelf enige rekensommetjes gemaakt. Hij kwam tot een jaar lijkse besparing van 18.000 gul den als gekozen zou worden voor asfalteren. Heel wat meer dan de besparing van 3.500 gulden die het college had berekend. Toen ook het raadslid Vreeken (partijloos) een groot vel met be rekeningen toonde om te bewij zen dat herbestraten met klin kers op den duur goedkoper zou zijn vond loco-burgemeester Van Schagen het welletjes. Hij be sloot het voorstel terug te ne- Fractieleider Slingerland (Progres sief Warmond), de man die als eerste vraagtekens stelde bij de cijfers in de commissievergade ring, juichte dat besluit toe, maar bekritiseerde wel het college we gens het niet op tijd verstrekken van de juiste getallen. Ook Vree ken deed dat. "Kinderen zouden zeggen: je bent flauw aan het spelen, ais je steeds met andere cijfers komt", aldus het raadslid. Op zijn vraag of deze hele zaak geen trieste vertoning was, ant woordde Van Schagen dan ook volmondig ja. Het stak Vreeken vooral dat "één fractievoorzitter (Bonnet, CDA) wel alle informa tie had gekregen". "Zo gaat steeds weer de trucendoos open", aldus Vreeken. Warmond na de rooms-katholie- ken de grootste groep. Het progressieve raadslid Duinho ven vond die cijfers aanleiding voldoende om te pleiten voor een onderzoek naar de werkelijke be hoefte aan openbaar onderwijs. Hy vroeg B en W te gaan overleg gen met de christehjke schoolbe sturen over de toekomst. Hi be klemtoonde geen nieuwe school strijd te willen beginnen. Zin verzoek werd ondersteund door de WD en het raadslid Vreeken (partijloos). WD-frac- tieleider Saris stelde ook voor "als er een werkelike behoefte is aan openbaar onderwis" de vrij komende kleuterschool 'De Hummelburcht' daarvoor te ge bruiken. De beslissing over wel of geen openbare school zou dan in 1985 of 1986 moeten worden genomen. Uit de woorden van de liberale bleek dat zi een grote behoefte aan openbaar onder- wis verwacht, "zeker gezien het hoge tempo van de ontkerkelij king". Het CDA stond niet te juichen over het behoefte-onderzoek. "Onze fractie vindt dit niet zo nodig", zei het raadslid Den Ouden. "Als de mensen een openbare school willen kunnen ze dat zelf wel kenbaar maken". Een actieve rol voor de gemeente in deze kwes tie achtte zi overbodig. De vrees van het CDA betreft voor al de twee bestaande christelijke scholen. In Warmond is het aan tal leerlingen voor drie scholen onvoldoende. Den Ouden ver zuchtte dan ook: "Hoe halen ze het in hun hoofd om een derde school te willen stichten?". Maar het progressieve raadslid Van Kuyen had daar wel een oplos sing voor. "De verschillende ge loofsrichtingen kunnen in de po litiek samenwerken, dat kan dus ook in het onderwis", zej hi. Een interconfessionele school is de oplossing, meende hi. "U gaat nu wel heel ver", voegde Den Ouden het progressieve raadslid toe. Voorlopig zal het zover niet ko men. Allereerst zal het behoefte onderzoek moeten worden ge houden. De verwachting is dat dat zeker een jaar in beslag zal 'De Hummelburcht' is nu nog in gebruik als christelijke kleuterschool, maar als het gebouw in het najaar van 1985 leeg komt kan het gebruikt worden om daar een openbare school te vestigen. Maar dan n openbaar onderwijs in Warmond worden aangetoond. (foto Holvast) moet wel eerst de behoefte a Akkoord met verlengen Mauritssingel LEIDERDORP - De Mauritssingel zal worden doorgetrokken. In een - voor dit onderwerp - beslo ten vergadering gingen de leden van de raadscommissie finan ciën gisteravond akkoord met het overzicht van de besparin gen, waaruit de kosten voor de doortrekking gefinancierd moe ten worden. De raadscommissie ruimtehjke or dening, verkeer en milieu had af gelopen maandag al geen be zwaar gemaakt tegen de techni sche kant van de zaak. Naast de kosten die de gemeente jaarlijks op zal moeten brengen, ruim 160.000 gulden, zal de pro vincie een groot deel bijdragen. Deze laatste heeft toegezegd 75 procent van de jaarlijkse aflos sing voor haar rekening te zullen nemen, maar zal waarschijnlijk al dit jaar met een fors bedrag in eens over de brug komen. Burgemeester waarschijnlijk langdurig ziek WARMOND - De fractieleider van Progressief Warmond, G. Slin gerland, wordt volgende week woensdag zeer waarschijnlijk be noemd tot tijdelijk wethouder. Burgemeester Hendrickx-Vlaar is al twee maanden ziek en het ziet er niet naar uit dat zij bin nenkort haar taken weer kan op- De benoeming van Slingerland tot tijdelijk wethouder was gister avond op het laatste moment aan de agenda van de gemeente raadsvergadering toegevoegd. Maar op verzoek van de WD en raadslid C. Vreeken (partijloos) werd de behandeling uitgesteld. "Vanavond hoor ik voor het eerst officieel van dit voorstel. Ik vind dit zo belangrijk, de gevolgen kunnen zo verstrekkend zijn dat vooroverleg noodzakelijk is", al dus WD-fractieleider C. Saris, die voorstelde in de volgende vergadering van de gemeente raad over zes weken tot benoe ming van een derde wethouder over te gaan. Ook het raadslid Vreeken had te weinig informatie om nog gister avond een beslissing te kunnen nemen. Wethouder Van Scha gen, die nu tevens namens de ge meente Warmond optreedt als burgemeester, besloot de verga dering achter gesloten deuren voort te zetten. Na drie kwartier werden de deuren weer geopend en bleek dat het voorstel om tij delijk een wethouder te benoe men van de agenda was afge voerd. Volgende week woensdag is er een extra raadsvergadering speciaal voor deze benoeming. Desgevraagd vertelde de liberale fractieleider Saris dat zij bezwaar heeft tegen een tweede wethou der van Progressief Warmond (PW). Saris: "Het gaat mij niet om de persoon, maar de politieke kleur. De CDA'er in het college, Van Schagen, neemt de burge- meesterstaken waar. Dat bete kent dat als er een tweede wet houder wordt benoemd uit de PW-fractie er twee progressieven op het gemeentehuis de lakens uit gaan delen, orders gaan ge ven. Dat is een punt dat je heel goed moet overwegen. Daarom hebben we ook meer tijd. ge vraagd voor overleg, ook omdat we ons overrompeld voelen met dit voorstel". De liberale hoopt in de komende week alle mogelijkheden op een rij te kunnen zetten. Vooralsnog gaat haar voorkeur uit naar een tijdelijke wethouder van chris ten-democratische huize, zodat de verhoudingen in het college van B en W gelijk blijven (een PW- en een CDA-wethouder). Overigens sluit Saris niet uit dat er een WD-wethouder komt. De VVD heeft het collegeprogram ma niet onderschreven en ook de begroting 1984 afgekeurd, maar dat zijn overkomelijke proble men, aldus Saris. "Een WD- kandidaat die wil waarnemen wil voor die periode het collegepro gramma wel onderschrijven met uitzondering Van een paar pro grammapunten", aldus de frac tieleider. Elckerlyc toch naam school VOORSCHOTEN Na jaren stoeien over een naam voor de nieuwe ba sisschool in het centrum van Voorschoten is de kogel eindelijk door de kerk. De school gaat tóch 'Elckerlyc' (spreek uit: elkurliek) heten. Speurwerk in oude en officiële geschriften gaven geen uitsluitsel over de precieze schrijfwijze en uitspraak van de naam van de nieuwe school. In de commissie van onderwijs werd gisteravond wederom een suggestie voor een andere naam gedaan. Commissielid J. Aikens (D'66) stelde voor om gezien de plaate (Nassau- wijk) en het jaar van opening (vierhonderdste sterfjaar van Willem de Zwijger) de school te dopen in Prins Willem van Oranjeschool. "De schrijfwijze is dan vrij duidelijk", grapte hij. De overige commissieleden vonden het nu wel eens tijd worden dat er een naam komt. Wethouder L.L. Marselis (CDA) was het hiermee eens: "Het is wel een beetje een vertoning aan het worden zo langzamer hand". Hoewel niet bijster enthousiast konden de commissieleden zich verenigen met de naam. Van belang zal hierbij zijn geweest dat de laatste lettergreep niet als 'lijk' maar als 'liek' wordt uitgesproken. VRIJDAG Leiden Repelsteel - Breestraat 19. vegetarisch Guatemalteeks eten. 17.30-19.30 uur. Lak-Cinema - Cleveringaplaats, 'Hon gaarse Rapsodie', 20 uur. 'Allegro Barbaro', 22 uur. Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat 17, Groenoordhallen - auto-occasionshow, 18-22 uur. Stadsgehoorzaal - Rotterdams Philhar- monisch Orkest, 20.15 uur. Schouwburg - 'Ware liefde' door de Haagse Comedie, 20.15 uur. LVC - Breestraat 66, swingavond, 21 Filmhuis LVC - 'An American in Paris van Vincente Minelli, 21.15 uur. Regenboogcentrum - 'Speel-in' door leerlingen van de Streekmuziek- school, 20 uur. Petruskerk - concert Toonkunstkoor, 20.15 uur, Pieterskerk - antiekbeurs, 17-21 uur. Kapelzaal K&O - lezing 'Griekenland nü, cultureel-toeristische-politiek', 20.15 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, vrouwenavond, 21-1 Aniba's muziekkamer - Herenstraat 1, optreden Leids zigeunerorkest Csar- das, 21 uur. Willem de Zwijgerschool - ruiavond Ruilclub 'Koningskerk', 19 uur. ZATERDAG Leiden Lak-cinema - korte Films waaronder: 'Un chien andalou' van Bunuel, 20 uur, 'Orphée' van Jean Cocteau, 22 Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat 17, ZONDAG liam Byrd Ensemble, 20.15 uur. Regenboogcentrum - kinderconcert door leerlingen Streekmuziekschool, 14 uur. Lak-Theater - 'Orphée' Jean Cocteau. LVC - Breestraat 66, optreden door de Engelse groep Dance Society, 21 uur. Filmhuis LVC - film 'An American in Paris' van Vincente Minelli, 21.15 uur. Nieuwe Mare/hoek Oude Singel - an tiek- en curiosamarkt, 9.30-17 uur. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, café avond, 21-1 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18. disco, 22-2 uur. NVSH trefcentrum - Rapenburg 48, tel. 149987, open soos, vanaf 22 uur. Gezondheidswinkel - Herenstraat 64, 10-12 uur, tel. 144112. 'Prénom Carmen' dard, 20 en 22.15 uur. Stadsgehoorzaal - Oostenrijker bal, 21 Groenoordhallen - auto-occasionshow, 10-17 uur. Pieterskerk - antiekbeurs, 10-17 uur. Schouwburg - 'Een moment is maar van mij geweest', 20.15 uur. Lokhorstkerk - concert door het Wil- Leldei Middelweg 19c - kindervoorstelling Leids Poppentheater, 14.30 uur, tel. 125802. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, 'De Roze Salon', 14- 18 uur. LEIDERDORP/OEGSTGEEST - Als vervanging voor het momen teel ook in Leiderdorp en Oegst- geest verschijnende huis-aan-' huis blad Leidsch Nieuwsblad zal vanaf de eerste week van april in Leiderdorp Groot Lei derdorp uitkomen en in Oegst- geest Oegstgeest Centraal. Uitgever Buijze pers hoopt hier mee tegemoet te komen aan de plaatselijke middenstand in de beide gemeenten door ze een meer op hun gebied toegesneden advertentieblad te bieden. Groot Leiderdorp zal tevens worden bezorgd in Hoogmade, Oud Ade, Rijpwetering, Zoeterwoude- dorp en Rijndijk. Concurrent, uitgever Verhagen in Rijnsburg, is er niet gelukkig mee en meent dat er aan de nieu we uitgaven geen behoefte is. "Voor de verenigingen is het wel prettig, al dat oude papier", al dus Verhagen. Hij meent dat de markt verzadigd is. "Er zit nie mand op een nieuw blad te wachten". ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12 tot 12.30 uur, (alleen voor spoedeisen medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Mastenbroek, Tan, v. Tol, Zwijnenburg, Meijer, R. v. Leeuwen, Verhage, Groeneveld, Kloprogge: H. Meyer, Stokroos Gallaslaan 24, Leiderdorp, tel. 412166; spreekuur Rosmolen 2. Groep 2 - Pieterse. v. Gent, Taytelbaum, v. Luyk, Klaassen, Rus, Kruis en Lahr: za 8 uur tot zo 8 uur: A. v. Luyk, Was- straat 2a, tel. 122522. zo 8 uur tot 24 uur: H. Klaassen. Zwa- nenzijde 27, tel. 213546. Groep 3 - Pleiter, J. van Leeuwen, Smit. W de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Engel, Fogelberg: za 8 uur tot zo 24 uur: W. de Bruyne, de Laat de Kanterstraat 32, tel. 126866. Groep 4 - v. Wingerden, v. Rijn, Bénit, Nieuwenhuis, Roos, Boer, v.d. Waard, Arnou: za 8 uur tot zo 8 uur: G. Bénit, Brahms- laan 315, tel. 720404; spreekuur Ken- nedylaan 24. zo 8 uur tot 24 uur: P. Arnou, tel. 311414; spreekuur Petr. Moensweg 52. Groep 5 - Schaefer, Jasperse, Crul, Kooyman, de Jong, Prince, Reinders. Hammerstein, Kortmann: za 8 uur tot zo 8 uur: D. Hammerstein, tel. 720936; spreekuur Saffierstraat 3. zo 8 uur tot 24 uur: S. Kooyman, Noord- eindsplein 2a, tel. 122268. Leiderdorp za, M.B. Landsmeer, Drakestein 2, tel. 413913; spreekuur van 12.30-13 uur op Florijn 10. tel. 891000; zo, L. Midden- dorp, Hoofdstraat 40, tel. 410070; spreekuur van 12.30-13 uur op Hoofd straat 40, tel. 410070. 153747. Voorschoten za, W. van Dam, Palestinalaan 29, tel. 3960; zo, J. Baars, K. Wagneriaan 63, tel. 2520. Warmond J. Hoornweg, Rooseveltlaan 7, Voor hout. tel. 02522-11393. Wassenaar noord: J. Huls, Herenweg 19, tel. 13027; Zuid: R.J.P. Niekerk, Van Polanen- park 92, tel. 19014. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van: vr 16 tot 23 maart door: Doeza Apotheek, Doezastraat 31, tel. 121313; Apotheek Van Breest Smallenburg, Loevestein 6, Leiderdorp, tel. 890000. DIERENARTSEN Leiden Voor de praktijk van Muurling, Helder, tel. 890405. E.J.M. v.d. Wouw, Boshuizerlaan 26, tel. 764058. Oegstgeest R.J.W. Duyn, Pres. Kennedylaan 260, tel. 153266. Voorschoten C. Westgeest, Leidseweg 560, tel. 071- 768616; C. Birnie-Heringa, Kon. Wil- helminalaan 27, Leidschendam, dtel. 070-275450. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp en Oegstgeest wordt waargeno men door: J. Berendsen, Lammenschansweg 28, Leiden, tel. 124172; spreekuur za en zo om 13 uur. WIJKVERPLEGING Leiden Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noor den van de Rijn: 134604; tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. Kruisgebouw, Berkenkade 7, tel. 410131, spreekuur ma t/m do van 13- 14 uur. Gezondheidscentrum, Florijn 10, tel. 896193, spreekuur ma, woe, vr van 13- 13.30 uur. Oegstgeest Interkruis, Lijtweg 7, tel. 177444. Voorschoten gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Wassenaar Horst en Vliet - Hofcampweg 65, tel. 16275, ma t/m vr 9-10 uur en op af spraak. LEIDSCH DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Post uitsluitend aan Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Geen krant ontvangen: tel. 071-123143 tussen 18 00-19.30 uur (nabezorging na 19.30 uur), zaterdag v Bij automatische overschrijving geen administratie- en incassokosten. Abonnementen kunnen dagelijks ingaan Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen, volgt automatische verlenging. Kwartaalabonnement 63,10 Per post 85,50 Maandabonnement 21,21 (Autom. betaling) Losse 16.30;18.00 u Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen. Restitutie is niet toegestaan Directie: G. Koopman Adj.dirN. Quakernaat Hoofdredacteur Drs. J W E Metselaar Ad| Hoofdredacteur R U Paauw Alg. redactiechef Commentaren W F J Wirtz en A. A van Brussel Rubriekchets: J. Kroon (stad) B. W. T. Jungman (plv) .H. I. J. Veldhuizen (regio) H v.d Post (plv) W F J w.ru (bin./buit./ec.) j. Ruygrok-Hoogeveen (plv) P. J. de Tombe (sport) A. van Kaam (plv) W. C. H. Schrama (teature) tel. 071-144941. t 219 Aangesloten bij de Gemeenschappeli|ke Persdienst met eigen correspondenten o.a. in: Bonn, Brussel, Londen. Parijs. Washington. Cairo,

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 2