College: asfalteren van Wasbeeklaan is toch goedkoper Voorschoten wil duidelijkheid over plan golfbaan Papelaan Advies raadcommissies genegeerd Warmond doet proef met kringlooppapier TV 5 Wassenaar wil eigen taxateurs Vandalisme leidt tot sluiting postbushal Stad en rand WARMOND - De Warmondse Wasbeeklaan moet niet worden herbestraat, maar worden geasfalteerd. Loco-burgemeester Van Schagen, die als waarnemend voorzitter de door slaggevende stem heeft binnen het momenteel uit de twee wethouders bestaande colle ge (de burgemeester is nog steeds ziek), blijft ondanks het verzet daartegen bij dit plan. Het feit dat asfalteren veel goedko per is dan herstraten heeft voor de CDA-wethouder de doorslag gegeven. Wethouder Dalhuisen- Polano (Progressief Warmond) blijft tegen asfalteren, vooral ge zien het historische karakter van de weg. Vorige week kwam tijdens een ver gadering van de raadscommis sies financiën en ruimtelijke or dening veel verzet tegen de asfal tering. De eeuwenoude laan ver liest zijn historische karakter en het financiële voordeel van asfal teren weegt daar niet tegen op, vond zowel Progressief War mond als raadslid Vreeken. Bo vendien zijn de bewoners zelf voor herstraten, omdat asfalt hard rijden op de slechts ruim drie meter brede weg in de hand werkt. Het financiële voordeel van asfalte ren gaf echter bij WD en CDA de doorslag. PW-fractievoorzitter Slingerland en Vreeken kwamen echter met berekeningen vol gens welke asfalteren slechts een financieel voordeel van rond de vijfhonderd gulden per jaar bete kent in plaats van de ruim 3,5 duizend die het collegevoorstel meldt. Omdat wethouder Van Schagen geen antwoord op de te- genberekeningen kon geven, stelden CDA en WD het college de eis om het financiële voordeel alsnog hard te maken. Voordeliger Nadere berekeningen zijn volgens gemeentesecretaris Zoetemelk nog meer in het voordeel van as falteren uitgevallen. Bij de kos tenberekening voor het herstra ten was aanvankelijk niet het breukverlies (stenen die breken als ze uit het wegdek wordt ge haald en dus niet meer gebruikt De Wasbeeklaan. Alhoewel de raadscommissie financiën en ruimtelijke ordening eerder kozen i fait aanbrengen op het wegdek. i klinkerbestrating willen B en W toch c kunnen worden) meegerekend. In plaats van 63.000 gulden gaat herstraten volgens de nieuwe be rekening 85.000 gulden kosten. Daarmee is herstraten nog maar drieduizend gulden goedkoper dan asfalteren. Omdat asfalt in onderhoud veel goedkoper is, is dat gat al na een jaar gedicht en levert asfalt vervolgens een jaar lijkse besparing van 3640 gulden op. Het argument van Slingerland dat de onderhoudskosten voor be strating veel te hoog zijn ge raamd omdat de huidige bestra ting er al dertig jaar ligt, terwijl de onderhoudskosten zijn geba seerd op elke twaalf jaar herbe- straten, gaat volgens Zoetemelk niet op: "Als je nalatig bent ge weest met onderhoud, moet je je leven beteren en niet in het kwaad volharden". Dat de be strating zo lang niet onderhou den is, heeft alles te maken met de aanleg van de Schiphollijn. De Wasbeeklaan werd gebruikt (foto Holvi voor de aanvoer van zand voor het spoorlichaam, en het had dus geen zin om de weg voor de vol tooiing daarvan op te knappen. De zandwagens zouden de weg immers dan toch weer aan gort rijden. De gemeenteraad moet vanavond een besluit nemen over het opknappen van het weg dek van de Wasbeeklaan. VOORSCHOTEN - De Voor- schotense wethouder Van Dalen en gedeputeerde Borg man van ruimtelijke orde ning hebben eind deze maand een gesprek over de aanleg van een openbare golfbaan aan de Papelaan. Dat gesprek moet meer dui delijkheid scheppen over de kansen voor de recent gelan ceerde plannen van de Stich ting openbaar golf Wasse naar. Politiek Voorschoten waagde zich eerder deze week niet aan een duidelijke uitspraak een openba re golfbaan aan de Papelaan. Plannen voor een golfbaan aan de Papelaan zijn niet nieuw. Een paar jaar geleden noemde een ambtelijke provinciale werk groep deze plaats al als mogelijk heid. Uiteindelijk koos de werk groep echter voor een golfbaan in Zoetermeer. Recentelijk kwam de net opgerichte stich ting Openbaar golf Wassenaar weer met deze plaats op de prop pen. Vier landbouw- en milieuor ganisaties schreven daarop een brief naar de gemeente Voor Het traject van de Leidse Baan. In de omgeving van onder andere dit nooit gebruikte viaduct zou een golfbaan kunnen komen, (archieffoto Holvast) schoten en de provincie waarin ze deze plannen ten sterkste af keuren. De veehouders, die de Leidse-baangronden momenteel op basis van jaarcontracten hu ren van de provincie, komen bij verlies ervan in de problemen, zeggen ze. De milieu-organisa ties ondersteunen het pleidooi van de landbouworganisaties, omdat het wegvallen van de vee houderij de weg opent voor aan merkelijk minder milieuvriende lijke activiteiten. Bij een bespreking van de brief de ze week in dë Voorschotense raadscommissie ruimtelijke or dening sprak geen van de partij en zich duidelijk uit voor of te gen de golfbaanplannen. CDA'er Ten Have verwoordde het nog beste met zijn opmerking dat zijn partij 'niet op voorhand ja of nee wil zeggen tegen deze plan nen'. Wethouder Van Dalen wees er toen op dat het grootste deel van de betrokken grond eigendom is van de provincie en dat de ge meente tot een betrekkelijk af wachtende houding is gedwon gen. Wel is er regelmatig ambte lijk overleg geweest tussen ge meente en provincie over deze zaak, vertelde Van Dalen. Hij stelde met instemming van de commissieleden dat de veehou ders in elk geval de ruimte moe ten houden voor een rendabele bedrijfsvoering. Een uitgangs punt dat zowel gemeente als pro vincie de afgelopen jaren her haaldelijk hebben onderstreept. Het voorstel van Van Dalen om eerst maar eens af te wachten met welke argumenten de pro vincie komt voor of tegen een golfbaan aan de Papelaan, werd uiteindelijk door de commissie overgenomen. Op 29 maart heb ben Van Dalen en Borgman een gesprek over de golfbaan. Dan komt naar verwachting meer duidelijkheid over de plannen van de provincie. De boeren heb ben van hun kant gevraagd om langlopende huurcontracten voor de Leidse-baangrond of de mogelijkheid om de nu gehuurd grond aan te kopen. Foto's De reizende fototentoonstelling 'Honderd jaar Oranje-vorstin nen, 1880-1980' is tot en met 19 maart te bezichtigen in De Een- dekooi aan het Zoeterwoudse Kooikerspad. Behalve een stamboompaneel geven de ove rige achttien panelen periodes weer uit het leven van de drie koninginnen Emma, Wilhelmi- na en Juliana. De tentoonstelling is dagelijks ge opend van negen uur 's och tends tot êlf uur 's avonds, za terdags van zes tot elf uur en zondags van tien tot vijf uur. Nannie Kuiper De Leiderdorpse kinderboeken schrijfster Nannie Kuiper leest vanavond voor uit eigen werk in de Koningin Julianaschool aan de Kom van Aaiweg in haar woonplaats. Aanvang acht uur. Jazz In het sociaal cultureel centrum 'Muzenhof (Cor Gordijnsingel, Leiderdorp) wordt zaterdag 17 en zaterdag 24 maart jazz-oude stijl gespeeld. De vier optreden de bands zouden oorspronkelijk optreden op het Houtkamp-fes tival, dat vorig jaar september wegens slecht weer niet door kon gaan. Zaterdag aanstaande spelen het 'White House Orche stra' en 'The Hot Dogs'. Een WARMOND - De gemeente Warmond komt wellicht terug op het besluit geen kringlooppapier meer te gebruiken, nu er betere soorten in de handel zijn gekomen. Een proef moet de komende tijd duidelijkheid brengen over de vraag of de problemen met de verwerking van kringlooppapier bij fotokopiëren met het nieuwe papier tot het verle den behoren. Een paar jaar geleden besloot de gemeente kringlooppapier te gaan ge bruiken uit oogpunt van milieubescherming. Maar bij het fotokopiëren bleek het kringlooppapier stof af te geven. Niet alleen liep het apparaat daardoor regelmatig vast, ook ging het papier kleven als het warm werd. Tweezijdig kopiëren werd daardoor erg moeilijk. Bovendien kre gen de ambtenaren die met het apparaat werkten hoofdpijn van het vrijkomende stof. Ongeveer een half jaar geleden besloot het college weer gewoon wit pa pier te gaan gebruiken en daarover in de eerste helft van dit jaar een officieel raadsvoorstel te doen. Overigens wordt op het Warmondse gemeentehuis al weer enige tijd alleen met wit papier gewerkt. Zeer recent is de Vereniging Milieudefensie met een actie begonnen voor het gebmik van kringlooppapier. Er zijn in de afgelopen jaren nieuwe soorten in de handel gekomen die volgens de vereniging de problemen met het oude kringlooppapier volledig ondervangen. De gemeente Warmond heeft vorige week een pakket ontvangen en gaat daar vol gens gemeentesecretaris Zoetemelk de komende tijd een proef mee doen. Blijkt dit papier te voldoen, dan gaat de gemeente weer over op kringlooppapier, denkt Zoetemelk. Burgerlijke stand I H. Noest. Jacqueline dv. M. van der Bent en J.M. Korenhof, Lucas Ge- rardus zv. L.G. Janssen en F.M. Otte, Arie Jacobus zv. A.J. van Egmond en J. van Duyn, Cynthia dv. J. Wijnands en Y.M.C.A. Korpershoek. Johanna Susanna Catharina Hilze dv. J. Kool moes en E.S. van der Laan, Jolijn dv. P.A.M. de Haas en A.M.L. Geerlings, Alexander José zv. A.C. Houwaart en I.M. Riquelme Hernandez, Victor Eduard Daniël zv. W. van den Berg en R. Hadikoesoemo, Glenn zv. J. Visser en I.L. Böttinger, Suzanne Johanna Maria dv. W.G. van der Hulst en J.H.M.M. Caspers, Desirée Maria dv. G.A M. Marlet en PC. van Dyk, Na- nouk dv. P.R. Rodenburg en C.J. Star, Samira dv. A. Hammoudi en N. Houmad, Marjolein dv. A.G.M. Schenk en J.M.A.A. Witteman, Guy Bruno Nicolaas zv. N.F. van Everdin- gen en K.A. Schnitger, Rutger zv. G.P.J. Bik en M. Breedveld, Bart zv. P A. Bader en A H. Zonneveld, Diana dv J. Houwaard en M. Gavrilovié, Isa Marthe dv. S.P. McKechnie en I.B. Ferf, Marco zv. C.N. Heemskerk en C.J. Piket, Vincent Leon Jeroen zv. P.J.C. Renken en H Pul, Otto zv. H.C. Groeneveld en C.C.Y. de Cler, Teunie Lena Adriana dv. J. de Vreugd en A. van der Plas, Sander Cornelis Lau- rentius zv. A.P.C. Marijt en A.M.C. van Hienen, Dirk Gerardus Patrick zv. D. van Duijn en C. Remmelzwaal, Hans zv. H. Smit en J.E. Ouwehand. Clara Manquita Antoinette dv. C. ten Broek en LJ.A. Verweij, Jean-Marie zv. T.S. Tio en M.M.F. Soethout, Peter zv. J. Hoogstraten en M.C.H. Mooije- king. Joey zv. J. Klees en J. de Mooij. Boy zv. H.L. Marcelis en E.C. Kor- pelshoek, Petronella Arendje dv. A. van Rooijen en G. Schaap, Maikel zv. J. van Beelen en A.J. van Duijn, Ste- fanie Pauline dv. J.R. Bamborough en C.E.H. Blijdenstein, Justin Freerk zv. R.G. Piersma en M. Siersema. SHORTTRACK - Charles Veldho ven uit Oegstgeest neemt dee aan de wereldkampioenschap pen shorttrack in het Engelse Pe terborough. De Oegstgeestenaar die dit weekeinde in Den Haag Nederlands kampioen werd, wordt tijdens dit kampioenschap vergezeld door de gebroeders Boelsma en Jaco Mos van DKJV uit Delft. Jeroen Otter uit Am sterdam is reserve. DONDERDAG Leiden Gezondheidswinkel - Topaaslaan 19, spreekuur 20-21 uur. Antonius Clubhuis - thema-avond 'Hoe groeien we groter', 20 uur. Lak-cinema - Cleveringaplaats, film 'Ludwig, Requiem für einen jung- fraulichen König' van Syberberg, 20 Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat 17, 'Prénom Carmen' van Jean-Luc Go- dard, 20 en 22.15 uur. Buurthuis Westerkwartier - Ten Kate- straat 10a, twee Leidse films 'Flitsen van na de bevrijding' en 'De Leidse gemeentereiniging in vroeger dagen', Groenoordhallen - auto-occasionshow, 18-22 uur. Kapelzaal K&O - lezing door prof.dr. J.W. Kamstra 'Boeddhisme', 20.15 Filmhuis LVC - film 'An American in Paris' van Vincente Minelli, 20 en 22.15 uur. Rapenburg 48 - discussie-avond over het gebruik van de elektro-shock the rapie, 20 uur. Wienerwald - Steenstraat, thema-avond rond homeopahie in de diergenees kunde, 20 uur. LVC - Breestraat 66, klaverjastoernooi, 19.30 uur. neamLeidse Werkgroep Homoseksuali teit - Caeciliastraat 18, soos, 21-1 uur. Rijksherbarium - Schelpenkade 6, le zing 'Vogels van de Zaanstreek, met het accent op de weidevogels', 20 uur. Kantine Visser 't Hooft Lyceum - An- thonie Duycklaan 1, ruilavond I.V. Philatelica, 19.30 uur. Voorschoten Ambachtzaal - raadscommissie welzijn, woningtoewijzing, onderwijs, 20 uur. Groenoordhallen - auto-occasionshow, 18-22 uur. Stadsgehoorzaal - Rotterdams Philhar- rnonisch Orkest, 20.15 uur. Schouwburg - 'Ware liefde' door de Haagse Comedie, 20.15 uur. LVC - Breestraat 66, swingavond, 21 Filmhuis LVC 'An American in Paris van Vincente Minelli, 21.15 uur. Regenboogcentrum - 'Speel-in' door leerlingen van de S treekmuziek school, 20 uur. Petruskerk - concert Toonkunstkoor, 20.15 uur, Pieterskerk - antiekbeurs, 17-21 uur. Kapelzaal K&O - lezing 'Griekenland nü, cultureel-toeristische-politiek', 20.15 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, vrouwenavond, 21-1 APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van: vr 9 tot vr 17 mrt door: Apotheek De Aloë, Levendaal 161, Lei den, tel. 120502; Apotheek Hofland, Thorbeckeweg 3, Voorschoten, tel. 762877. WIJKVERPLEGING Leiden Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noor den van de Rijn: 134604; tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. Kruisgebouw, Berkenkade 7, tel. 410131, spreekuur ma t/m do van 13- 14 uur. Gezondheidscentrum, Florijn 10, tel. 896193, spreekuur ma, woe, vr van 13- 13.30 uur. Oegstgeest Interkruis, Lijtweg 7, tel. 177444 Voorschoten gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Wassenaar Horst en Vliet - Hofcampweg 65, tel. 16275, ma t/m vr 9-10 uur en op af spraak. week later zijn de 'Andor's Jazz band' en 'The Freetime Old Di xie Jazzband' aan de beurt. De aanvang is beide keren om ne gen uur. Figuurdrijven In het Voorschotense zwembad 'Het Wedde' worden zondag de landelijke kampioenschappen figuurdrijven gehouden. Zes tien ploegen zullen zes figuren vertonen. In totaal zijn er onge veer 230 deelnemers. Aanvang een uur. Bewapening 'Bewaping en ontwikkeling: onze veiligheid? Hun armoede?' is het onderwerp van een discus sie-avond dinsdag 20 maart in 'De Werf in de Voorschotense Schoolstraat. De avond zal wor den ingeleid door Alfred Pij pers, politicoloog en werkzaam bij het Europa Instituut van de universiteit van Amsterdam, en Leo van der Mey, politicoloog en verbonden aan de' Juridische Faculteit van de rijksuniversi teit Leiden. Aanvang acht uur. Politiek Vrouwen kunnen vanaf woensdag 21 maart deelnemen aan de cur sus Politieke Vorming van Vrouwen in Voorschoten. De cursus staat open voor alle vrouwen ongeacht hun politie ke achtergrond. Voor meer in formatie: 01717-7138 of 071- 762449. De eerste cursusavond wordt gegeven in het Rode Kruisgebouw, Leidseweg 33, Voorschoten. Aanvang acht uur. WASSENAAR - De hertaxatie van het onroerend goed in Wassenaar wordt door de gemeente aange grepen om de twee ambtenaren die de onroerend-goedbelasting voor hun rekening nemen, op te leiden tot taxateur. Dat betekent dat Wassenaar in het vervolg de periodiek terugkerende taxaties in het vervolg in eigen beheer kan uitvoeren, wat tonnen scheelt. Met de taxatie die de stichting Kafi dit jaar nog gaat uitvoeren is een bedrag van 4,5 ton gemoeid. Het gemeentebestuur heeft vol gens het college eerst de plaatse lijke makelaars de gelegenheid gegeven offertes uit te brengen. Die kwamen echter veel hoger uit dan de prijs die de gemeente in haar hoofd had. Uiteindelijk werd met Kafi overeenstemming bereikt over de taxatie. Volgens die overeenkomst heeft Kafi tot 1 september hiervoor de tijd. Elke maand later kost de stichting 25.000 gulden tot een maximum van een ton. Ook is met de Kafi afgesproken dat de twee ge meentelijke ogb-ambtenaren tij dens de taxaties worden opge leid tot taxateur. Tijdens hun op leiding verdienen de ambtenaren al voor de gemeente, want voor hun mee-taxeren krijgt de ge meente een korting van 16.000 gulden. Al sinds een half jaar krijgen we geen beeld meer van RTBF 2 (België, Frans 2). Vanwege een omgewaaide mast, die misschien pas tegen het einde van het jaar weer overeind staat. Er is nu echter een prima alterna tief en heus niet alleen voor francophielen, namelijk TV 5. De programma's van TV 5 worden natuurlijk wel in het Frans uitge zonden maar zijn vaak voorzien van Engelse ondertiteling. De ontvangst is uitstekend, dat heeft de ervaring in Den Haag en Amsterdam geleerd. De pro gramma's zelf zijn Ijeel geva rieerd (popmuziek, film, ballet, toneel etc.) en voor een interna tionaal publiek. Waarom dan niet deze program ma's op het vrijgekomen kanaal gezet? Het kost de abonnee geen cent ex tra! Graag reacties! B. Luttik, Nijenrode 29, Leiderdorp Naschrift redactie: Het dagelijks bestuur van het samenwer kingsorgaan voor de antenne energievoorziening zal 19 maart een beslissing nemen over het al dan niet op de kabel zetten van TV 5. LEIDERDORP - De postbus- sénhal van het Leiderdorpse postkantoor in het winkelcen trum 'Winkelhof gaat in de weekeinden dicht. Van tien uur zaterdagmorgen tot half acht maandagmorgen zal de hal worden afgesloten om te voorkomen dat er teveel wordt gesloopt. Het is de tweede keer dat de PTT tot sluiting van de hal overgaat in verband met vandalisme. "Het is na de eerste keer een tijd je goed gegaan. De politie hield de hal wat beter in de gaten. Maar nadat de hal weer open ging kwam het vandalisme ook weer terug", vertelt directeur Vos van het postkantoor in Leiden, waar ook Leiderdorp onder ressorteert. Beheerder De Water van het Lei derdorpse postkantoor kan dat alleen maar beamen. Nu heeft het vandalisme wederom een grote vlucht genomen, zodat sluiting onvermijdelijk is. Van dalen slopen de papierbak en het schrijfplankje, stoppen de sloten van postbussen vol met stopverf, beschilderen num mers van de postbussen, be kladden de ramen en stoken vuurtjes. "Zo blijf je aan de gang", vertelt De Water. "Als zo'n slot van een postbus is volgestopt met stopverf kan ik het weer vervangen. Dat kost steeds weer een slot van twin tig gulden". "De werkvrouw kreeg er ook de pest over in. Ze moest steeds weer de ramen schoonpoet- sen", gaat hij verder. "Ik krijg er zelf ook de pest over in. Het is zo zinloos allernaar'. De vele vernielingen, vooral in de weekeinden, leidden ertoe dat de hal wordt gesloten. Het is een vermindering van de ser vice, dat beseft De Water, maar er is geen andere oplossing. "Je kan toch ook niet vewach- ten dat de politie zo'n lange pe riode bij de hal blijft staan", meent de beheerder. Het is overigens maar de vraag of de postbussenhal ook 's avonds openblijft, zoals nu het geval is. In Leiden is de post bussenhal ook 's avonds al ge sloten, maar in Leiderdorp kunnen de eigenaars nog steeds in de avonduren hun postbus legen. Maar het vanda lisme neemt op die uren ook toe. Deze week werden de slo ten van de postbussen voor de zoveelste maal dichtgesmeerd. "Als dat zo doorgaat", zegt De Water, "gaan we ook prakkize- ren over het afsluiten 's avonds, want het gaat ons veel te veel kosten". Guatemalteeks eten, 17.30-19.30 Lak-Cinema - Cleveringaplaats, 'Hon gaarse Rapsodie', 20 uur, 'Allegro Barbaro', 22 uur. Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat 17, 'Prénom Carmen' van Jean-Luc Go- dard, 20 en 22.15 uur. LEIDSCH DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Post uitsluitend aan Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Geen krant ontvangen tel 071-123143 tussen 18 00-19 30 uur (nabezorgmg na 19 30 uur). Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen Restitutie is met toegestaan. incassokosten Abonnementen kunnen dagelijks ingaan Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen, volgt automatische verlenging abonnementsgelden op giro 3203571 t n V Damiate Holding BV te Haarlem Maandabonnement 21,21 (Autom. betaling) Hoofdredacteur Drs J W E Metselaar Ad| Hoofdredacteur Commentaren W F J Wirtz en Rubriekchefs: J Kroon (stad) B W T Jungman (plv) H I J Veldhuizen (regio) H v d. Post (plv) WFJ Wirtz Redactie stad en randgemeenten tel 071-144941, t! 219 (bin t J Ruygrok-Hoogeveen (plv) P J de Tombe (sport) A van Kaam (plv) W C H. Schrama (feature) Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen Bonn. Brussel. Londen. lington, Cain

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 2