McEnroe: geen tijd voor Lendl Xialian te sterk voor Vriesekoop superieur op korte afstanden Vergeer Van As: brons 'Niemand heeft NOS iets gevraagd MAANDAG 12 MAART 1984 BRUSSEL (Belga/Rtr/AFP) - De finale van het internationale tennistoernooi van Brus sel heeft gisteren slechts vierenvijftig minuten geduurd. In dat uurtje toonde John McEnroe overduidelijk aan dat niet zijn tegenstander Ivan Lendl, maar alleen de Ame rikaan zelf aanspraken mag maken op de hoogste plaats van de wereldranglijst. Lendl kreeg geen enkele kans en werd met de sprekende cijfers 1-6 3-6 weggespeeld. Het is de tweede achtereenvolgen de maal dat Lendl in Brussel in de eindstrijd ten onder is gegaan. Vorig jaar verloor de Tsjechoslo- waak van de Australiër Peter McNamara. De eerste prijs was 50.000 dollar (ongeveer 145.000 gulden). McEnroe is het tennisjaar met een bijzonder indrukwekkende zege reeks begonnen. Hij won vijf toernooien achter elkaar: de Masters Philadplnhia Rirh- met het behoud van zijn opslag, doch dat betekende tevens zijn laatste wapenfeit in het toernooi van Brussel, dat hem toch een bedrag van 13.000 dollar (onge veer 38.000 gulden) opleverde. In 29 minuten had McEnroe ook die tweede set binnen: 6-1. Er was trouwens in het weekeinde toch bijzonder weinig spanning te beleven in de sporthal in Vorst. Alle enkelspelpartijen McEnroe zijn tegenstander in de ze set niet komen (6-1). Direct in de eerste game van de tweede set brak McEnroe door de service van Lendl en kwam via 2-0 met 3-1 voor. Tot 4-3 bleef Lendl. die slechts één ace produ ceerde, toch nog even aanklam pen. Toen maakte McEnroe met een lovegame aan alle onzeker heid een einde. De vraag luidt natuurlijk: wat fluistert de bovenop Gary Albright liggende Tab Tacker zijn tegenstander in tijdens de finale van de Amerikaanse worstelkampioenschappen voor studenten? Wellicht iets over de voor- en nadelen van een brooddieet. Of over de bezuinigingsplannen van president Ronald Reagan. (foto anpi POZNAN (PAP/ANP) - Bettine Vriesekoop heeft gisteren in Poznan tijdens de open Poolse tafeltenniskampioenschappen be slag gelegd op de derde plaats. In het zeer sterk bezette toernooi struikelde de 22-jari- ge Hazerswoudse in de halve finales over de Chinese Ni Xialian, nummer zeven op de wereldranglijst. De dames-strijd werd daarna gewonnen door de wereldkampioe ne Cao Yanhua. In de aanloop naar de laatste vier heeft Vrie sekoop in de Poolse stad weinig tegen stand van betekenis ondervonden. Na een bye in de eerste ronde schakelde ze in de tweede een Poolse uit. In de derde vormde de Noorse Tone Folkesori geen serieuze be dreiging (3-0) en ook de Hongaarse Gabriel- la Nagy kon het haar in de kwartfinales nauwelijks lastig maken: 21-9, 21-19, 21-10. Door de zegereeks belandde Vriesekoop met drie zeer sterke Chinezen, die door opont houd in Frankrijk wegens stakende spoor wegambtenaren pas zaterdag in Poznan ar riveerden, bij de laatste vier. Haar pad werd gekruist door Ni Xialian, een pure verdedigster tegen wie Vriesekoop het al tijd moeilijk heeft. Dat bleek vorig jaar in Tokio tijdens de wereldkampioenschap pen. Daar vormde Ni Xialian in de achtste finales het struikelblok en werd Vriese koop diep vernederd. De jeugdige Chinese introduceerde in de Japanse hoofdstad on bekend rubber materiaal en bleek onbe speelbaar. In drie games schreef Vriese koop welgeteld dertig punten (15-21, 3-21, 12-21) op haar naam. In Poznan werden er dat, hoewel de rubber experimenten aan banden zijn gelegd, zeg ge en schrijve twee meer. Opnieuw bleek de Chinese verdedingskunst Vriesekoop te machtig. Geen moment was ze in staat Ni Xialian te alarmeren: 8-21. 11-21, 13-21. In de andere halve eindstrijd overrompelde Cao Yanhua haar landgenote Quan Tian- hua, een nieuwe ster uit het land van de onbegrensde tafeltennismogelijkheden, die een ronde eerder top-twaalf winnares Marie Hrachova uit het toernooi had getikt. In de finale demonstreerde Cao Yanhua op welke wijze de defensie van Ni Xialian valt te ontregelen (21-17, 21-14, 17-21, 23-21). mond, Madrid en nu Brussel. Sinds zijn nederlaag in Australië tegen de Zweed Mats Wilander (december) mocht McEnroe 24 partijen achtereen de felicitaties van zijn tegenstanders in ont vangst nemen. Het vakmanschap van McEnroe stond ook dit weekeinde borg voor meesterschap. In de halve finales kreeg McEnroe de 20-jari- ge Zweed Thomas Hogstedt, die eerst nog kwalificatiewedstrij den had moeten spelen, tegen over zich. Slechts veertig minu ten kon Hogstedt het hoge tem po volhouden. De partij ging ge lijk op tot 3-3 in de eerste set. maar dat zesde spel, met vijfmaal deuce, had Hogstedt zoveel kracht gekost dat hij duidelijk verzwakte. McEnroe kon na een lovegame en een doorbraak de set rustig uitserveren: 6-3. Hogstedt begon de tweede set wel EINDHOVEN (ANP) - Hein Ver- Jr geer stelde zijn meegekomen supporters niet teleur. Op de Eindhovense kunstijsbaan ver zekerde hij zich van de nationale sprinttitel door drie van de vier afstanden winnend af te sluiten. Alleen op de tweede 500-meter diende hij Geert Kuiper te laten voorgaan. Vergeer werd daarmee de opvolger van de wegens een liesblessure afwezige Sies Yilke- ma. Ook Hilbert van der Duim, Frits Schalij, Yep Kramer en Lieuwe de Boer ontbraken op dit sprinttoernooi, hetgeen slechts door een handjevol toeschou wers werd bijgewoond. Al na de eerste dag leidde Hein Vergeer in het tussenklasse- ment. Hij werd daarin gevolgd DEN HAAG (GPD) - Uiterlijk 1 mei zal een commissie van 'wijze mannen' de regering adviseren of het wenselijk is dat de Olym pische Spelen van 1992 in Neder land worden gehouden en welke plaats daarvoor in aanmerking komt. Zowel Amsterdam (met Almere) als Rotterdam heeft zich afgelopen maandag immers tij dens een bijeenkomst in Den Haag kandidaat gesteld voor de organisatie van die Spelen. Bei de weliswaar nog steeds onder een groot voorbehoud; maar als de speciale commissie een posi tief advies uitbrengt en de rege ring schaart zich vervolgens ach ter de plannen dan mag normaal gesproken toch worden aange- l nomen dat hetNOC voor het eerst sedert de Spelen van 1928 in Amsterdam een beginsel verklaring kan afleggen over het voornemen om een Nederlandse stad kandidaat te stellen voor de organisatie van de Zomerspelen. Voordat het zover is valt er echter nog een lange weg van onder zoek en studie te gaan. Of anders gezegd, bestaat er nog steeds grote onzekerheid over het voor nemen van het Nederlands Olympisch Comité om de Spelen van 1992 naar Nederland te ha len. Dat verklaart ook min of meer waarom het NOC in dit sta dium liever nog niet zo'n grote ruchtbaarheid aan de plannen had willen geven. „Tot 1986 (het jaar waarin de definitieve beslis sing over de toewijzing van de Spelen van 1992 wordt genomen) kan er nog van alles gebeuren", merkt NOC-voorzitter Van der Krol op. Nu heeft het NOC tot op heden al tijd voor een erg voorzichtige houding gekozen, maar de vraag rijst toch of de leden van het Co mité zich vooraf wel voldoende hebben gerealiseerd wat ze over zich heen zouden krijgen door zelfs maar te overwegen om de Olympische Spelen naar Neder land te halen. Toegegeven, de Spelen - hoe verschillend daar over ook kan worden gedacht - zijn nog steeds het belangrijkste sportevenement ter wereld. Daarom is het idee van het NOC een enorme uitdaging, met als prettig neveneffect dat de bedrij vigheid in Nederland fiks zal stij gen. Aan het plan van het NOC en in directe samenhang daarmee dat van Amsterdam en Rotterdam zitten echter ook nogal wat ha ken en ogen. Wat te denken bij voorbeeld van de financiële con sequenties van de hele onderne ming. Je kunt je afvragen of nu al op enigszins verantwoorde wijze heid. Wie gedacht had dat Tomas Smid, toch goed in vorm, het in de andere halve finale zijn land genoot Ivan Lendl moeilijk kon maken, kwam bedrogen uit. Smid hield het net iets meer dan een uur vol. Gistermiddag zag Lendl op zijn beurt zijn hoop al snel vervlie gen. De klasse van McEnroe was de Tsjechoslowaak gewoon te machtig. Ook zijn anders zo ver woestende service liet Lendl in de steek. Hooguit kon hij aan voeren dat hij door enkele du bieuze beslissingen van lijnrech ters wat uit zijn concentratie was gebracht. Een verontschuldiging voor het krachtsverschil kon dat natuurlijk nooit zijn. McEnroe, die wel uitstekend serveerde en vier aces sloeg, nam een voor sprong van 3-0 voordat Lendl voor het eerst zijn opslagbeurt goed doorkwam (3-1). Verder liet door Geert Kuiper, Ron Ket, Ben van der Feltz en Jan Ykema. In deze stand zou op de tweede dag geen verandering meer optre den. Sprintkernploeglid Kuiper probeerde het tij nog wel te ke ren op de 500 meter, maar diende vooral op de afsluitende 1000 me ter zijn meerdere in allrounder Vergeer te erkennen. Ron Ket besloot zijn schaatsloopbaan met een derde plaats. Hij versloeg daarmee Ben van der Feltz die zich de beste gewestelijke rijder toonde. Kernploeglid Jan Yke- valt te begroten hoe de kosten zich in 1992 zullen verhouden tot de inkomsten. Mogelijk dat de commissie onder leiding van de voormalig topfunctionaris van de Shell, Gerrit Wagner, met de ruwe begrotingen van Amster dam en Rotterdam op tafel wat nauwkeuriger te werk kan gaan. Centrale vraag is dan voor welke opzet wordt gekozen. Een samenwerkingsverband tus sen Amsterdam en Rotterdam ligt in feite het meest voor de hand. Het zou toch te gek zijn dat al aanwezige voorzieningen, zo als de Bosbaan in Amsterdam of het Ahoy-sportpaleis in Rotter dam onbenut blijven doordat de voorkeur wordt gegeven aan de andere stad? Een ander onzeker aspect blijft in tussen of het NOC wel opgewas sen zal zijn tegen de enorme krachten die op gang zullen ko men als de Spelen inderdaad aan Nederland worden toegewezen. Recente contacten met het NOC doen wat dat betreft het ergste vrezen. Toch valt daarover pas een voorlopig oordeel te geven als Rotterdam of Amsterdam daadwerkelijk in de slag moet met concurrenten als bijvoor beeld New Dehli, Parijs, Sofia en Barcelona. Barcelona Met name de laatste stad is trou wens al een jaar bezig met de voorbereidingen en volgens in gewijden heeft Barcelona dan ook de beste papieren om geko zen te worden. Dat komt omdat de voorzitter van het Internatio naal Olympisch Comité, Juan Antonio Samaranch, niet alleen een Spanjaard is, maar boven dien ook nog Catalaan. Merkwaardig genoeg schuilt daar in volgens kenners van de poli tieke verhoudingen in Spanje echter ook de achillespees van Barcelona. De tegenstelling tus sen Barcelona en Madrid, ofte wel die tussen Catalonië en de rest van Spanje wordt nog altijd zo groot geacht dat Madrid (het politieke centrum van Spanje) eerder zal tegenwerken dan hel pen als het op steun voor Barce lona aankomt. Nederland zal het voorlopig moe ten doen met een al dan niet ih scène gezette tweestrijd tussen Rotterdam en Amsterdam. Al haastten de burgemeesters van beide steden zich tijdens de voorlopige kandidaatstelling af gelopen maandag in Den Haag op te merken, dat ze liever had den gezien dat er sprake was ge weest van één stad. „Bijvoor- ma diende op hem ruim twee punten toe te geven en stelde daarmee zwaar teleur. Aan deze wedstrijden namen slechts ze ventien rijders deel in plaats van de oorspronkelijk verwachte 24 deelnemers. Bij de dames ging de zege naar de Haarlemse Yvonne van der Gen- nip. Titelverdedigster Alie Boorsma reikte naar een derde plaats. Gewestelijk-rijdster Els Meijer dreef een wig in de kern- ploeggèlederen door als tweede beeld de stad Amrodam", merk te burgemeester Bram Peper van Rotterdam veelbetekenend op. „Een samenwerkingsverband tus sen beide steden is weliswaar toegestaan", zo had NOC-voor zitter Van der Krol kort daarvoor reeds uitgelegd, „maar het pro bleem is dat het Olympisch Handvest alleen de kandidatuur van één stad toelaat. Dat bete kent dus", aldus Van der Krol, „dat er een keuze moet worden gemaakt". Volgens een woordvoerder van de gemeente Amsterdam staat die keuze echter al min of meer vast, ..Want", zo luidt zijn verklaring, te eindigen. Zij reed een bijzon der regelmatig toernooi hetgeen blijkt uit drie maal een tweede en een keer een vierde plaats op de afzonderlijke afstanden. Van Gennip won beide kilometers, terwijl Boorsma twee maal zege vierde op de 500 meter. De kern- ploegleden Limbach en Visser ontbraken op de startlijst. De wedstrijden in Eindhoven had den te lijden onder de slechte weersomstandigheden. Sneeuw en regen zorgden ervoor dat top tijden achterwege bleven. „de burgemeester en de wethou der (in dit geval Roel Walraven) kunnen natuurlijk wel vertellen dat het niet een zaak is waarbij chauvinistische gevoelens mo gen overheersen, maar reken maar dat ze hun best doen om die Spelen in huis te krijgen. Als je alleen al kijkt naar de publici- teitswaarde voor de stad. Dat is net zoiets als de Gouden Gids en Feyenoord. Twee jaar lang heb ben ze die club gesponsord. En iedereen kent nu De Gouden Gids". Volgens deze zegsman, die ano niem wil blijven, zijn de ambte lijke kringen rond wethouder Bogjev Wereldkampioen Oleg Bogjev heeft in Moskou ook het schaats kampioenschap van de Sowjet- Unie in de grote vierkamp ver overd. De winnaar van de bron zen medaille op de 1500 meter in Serajewo kwam in Moskou tot een totaal van 167,898 punten. Viktor Sjasjerin werd tweede en Andrej Bobrov derde. Shorttrack Oegstgeestenaar Charles Veldho- Roel Walraven en burgemeester Ed van Thijn rijp voor een nieu we confrontatie Amsterdam-Rot terdam. „Dan mag het honderd keer verteld worden dat het toch vooral om een nationaal belang gaat, maar dat geldt meer voor de eventuele verliespost, dan voor de prestigewinst". ,Die heren van het NOC zeiden het zelf toch ook al. De eerste slag is gewonnen door Van Thijn. Zoals hij zijn presentatie van het Am sterdamse plan hield, compleet met lichtbeelden, dat was hele maal af. Daar had Peper niks te gen in te brengen. Prachtig toch..." ven veroverde in Den Haag de nationale titel shorttrack. Bij de dames bleef Esmeralda Ossen drijver de Oudadese Simone Vel- zenboer en de Katwijkse Ingrid Marcusse voor. Veldhoven pakte de titel bij ont stentenis van de toppers Boels- ma, Ravensbergen en Boer die zich door ziekte moesten afmel den. Op de tweede dag verdrong de man uit Oegstgeest Jaco Mos van de eerste plaats. Mos kwam op de laatste afstand ten val. Deze lofzang volgde op een pers conferentie van wethouder Wal raven in het Amsterdamse stad huis waar hij al even fijntjes had uitgelegd hoezeer Amsterdam de troeven in handen denkt te heb ben. „Rotterdam heeft een kos tenpost geraamd van 2,4 miljard. En wij zitten daar een stuk on der. Maar dat is ook verklaar baar. Wij hoeven veel minder nieuwbouw te plegen. Onze schattingen komen uit tussen de 1,5 miljard en de 2 miljard gul den". Als een volleerd VW-directeur somde Walraven daarna de vele voordelen van de hoofdstad op. Schiphol, het wegennet, hotelac commodatie, de bruine cafe's het culturele gebeuren in de hoofdstad. En vooral, de voe dingsbodem voor de Olympische gedachte. Want is die niet ge stoeld op verbroedering, vriend schap en vrede? En is dat niet net waar Amsterdam zo goed in Overheerste in Amsterdam de wel haast traditionele overmoed tij dens de uitgebreide presentatie van de plannen voor 1992, in Rot terdam verliep een en ander nog diezelfde dag heel wat soberder. Uiteraard werden de plannen ook hier zo rooskleurig mogelijk voorgesteld door de verantwoor delijke wethouder, Ries Jansen. Veel meer dan in Amsterdam hield men hier echter ook reke ning met het feit, dat de beker wel eens aan Nederland (lees Rotterdam) voorbij kan gaan. Een opmerking van de secretaris van de Rotterdamse Kamer van Koophandel, Hans Horsting, sprak wat dat betreft boekdelen. „Oook al krijgen we de Spelen niet", zo stelde Horsting, „dan nog hebben we een geweldig stuk Holland- en Rotterdam-pro- motion gehad. Het is de kosten dan ook meer dan waard, dat de naam van Rotterdam op deze manier over de wereld gaat". Politiek Nu de politieke kant van de zaak. Want daarover bestaat geen en kele twyfel in beide havenste den: „Zonder de steun van de rijksoverheid gaat het doodeen voudig niet". Dat valt ook terug te vinden in de lijvige rapporten die door ambtenaren van de ge meente Rotterdam en Amster dam zijn gemaakt. Vooral daar waar het gaat om het verlenen van extra bouwvergunningen, het slaan van herdenkingsmun- ten, het treffen van voorzienin gen op het gebied van beveili ging en reiniging („die twee za ken moeten voor rekening van PAGINA 21 LEIDEN - Laurens van As is Ne derlands judokampioen af. Een ietwat sombere constatering, na een alleszins prijzenswaardige derde plaats bij de nationale ti telstrijd afgelopen zaterdag in Breda. "Maar ik ben niet tevre den. Het ging niet zo lekker", stelde de jeugdige Leidenaar, die "altijd wil winnen" naderhand. Van As, in de afgelopen vijf jaar Nederlands kampioen bij de ju nioren, gold als één van de favo rieten voor het goud in de ge wichtsklasse tot 65 kg. "Maar de vorm zoals ik die altijd heb, had ik nu niet. Ik wilde wel, maar ik kwam niet in mijn ritme. Er zat geen tempo in. De eerste twee partijen kwam ik echter goed door, waardoor ik weer een beetje moed kreeg". In de halve finale ging Van As (van sportschool Van Houdt uit Lei derdorp) echter in de fout tegen Nijmegenaar Eliazer, die een zeer afwachtende houding aan nam en de kans afwachtte om toe te kunnen slaan. Van As hapte en verslikte zich. Hij kwam op ach terstand en had niet de macht om zich nog terug te vechten. Eliazer zou in de finale later het goud aan de Amsterdammer Al- berding moeten laten. Meer favorieten sneuvelden zater dag voortijdig. In de ge- wichtsklasse tot 71 kg bijvoor beeld ook Leiderdorper Robert van der Vlist. Ook hij moest zich met een derde plaats tevreden stellen en dat gold eveneens voor zijn broer Arnold in de categorie tot 78 kg. Sportschool Aad van der Luit organiseerde in Hazerswoude za terdag een taekwon-do toernooi waaraan door vier regionale scholen werd deelgenomen. In totaal 80, veelal beginnende wed strijdsporters, kwamen op de mat. De meeste prijzen kwamen te recht bij de organiserende sport school en bij die van Leidenaar Gerard van den Berg. Van eerst genoemde school grepen Alex Moerland, Eric van Wetten, Ra- chid A, Rob Koster, Marco van Kampen en Hans van der Krogt een eerste plaats. Ook laatstge noemde school had zes winnaars in Roderick Fieker, Duco Mizé, Sandrino Farina, Samid, Vincent Bendeler en Rob Sebel. Het deelnemersveld van het Grandprixtoernooi van Rotter dam is vanuit de kwalificatie aangevuld met de Zweed Mag nus Tideman (nr. 163 van de we reldranglijst), de Joegoslaviër Marco Ostoja (106), de Zwitser Jakob Hlasek (173) en de Belg Jan van Langendonck. het rijk komen") en het ten goe de laten komen van extra inkom sten aan belastingen („uit de Spelen aan de Spelen") wordt de steun van de overheid doodeen voudig onontbeerlijk genoemd. De hiervoor verantwoordelijke be windsman van WVC, Joop van der Reijden, heeft zich tot op he den echter steeds op het stand punt gesteld dat van de zijde van de overheid op niet al te veel steun moet worden gerekend. „Het NOC is ermee begonnen en moet er ook mee eindigen. Eerst moet het resultaat van het onder zoek van de commissie van wijze mannen bekend zijn, pas daarna kan worden bekeken of de rege ring waarborgen kan afgeven aan het NOC". Komen die waarborgen er niet, dan kan het NOC het verder wel ver geten. Want het IOC verlangt bij het afleggen van een beginsel verklaring garanties van de zijde van de overheid. Met als meest schrijnende voorbeeld Montreal voor ogen (de stad gaat nog steeds gebukt onder de lasten van de Spelen van 1976) zal dui delijk zijn dat de Nederlandse re gering bepaald niet staat te trap pelen. Een belangrijke rol speelt daarbij ongetwijfeld ook dat nog maar moet worden afgewacht hoe de Nederlandse bevolking in totaliteit zal reageren als na de bezuinigingen van de laatste ja ren plotseling wordt gekozen voor financiële ondersteuning van een sportevenement. In Los Angeles zal over enkele maanden weliswaar aangetoond worden dat de financiële haal baarheid niet meer de grootste zorg hoeft te zijn, maar in ruil daarvoor heeft de commercie zich aldaar volledig meester kun nen maken van de organisatie van de Spelen. Met alle kwalijke gevolgen van dien. „Een dergelijke situatie is in Ne derland volstrekt ondenkbaar", deelde wethouder Ries Jansen van Rotterdam deze week desge vraagd mee. „Nederland is na melijk een veel te klein afzetge bied voor eventueel geinterre- seerde grote bedrijven". Even aangenomen dat dit inderdaad zo is, kan dus samenvattend wor den geconcludeerd dat Amster dam en Rotterdam elk afzonder lijk of in een samenwerkingsver band wel mogelijkheden zien om de Spelen te organiseren. Dat hierbij een ondersteunende rol van de commercie en met name van de overheid onontbeerlijk is, staat vast. Uit het verslag van de commissie van 'wijze mannen' zal vermoedelijk reeds blijken of dit verantwoord is. Een doorsnede van het stadion dat gebouwd zal worden als de Spelen van 1992 aan Rotterdam worden toegewezen. Dit stadion, kosten 130 miljoen gulden) zou gebouwd moeten worden op de plek waar de Kuip staat. (foto anp) HILVERSUM (GPD) - Een van de belangrijkste, zo niet de al lerbelangrijkste bron van in komsten voor de Spelen van 1992 zal ongetwijfeld de op brengst uit de televisierech ten zijn. Een studiecommis sie van het NOC gaat zelfs uit van 780 miljoen gulden, een bedrag, dat is gebaseerd op de ongeveer 550 miljoen gul den die Los Angeles ont vangt. Geen van de steden die zich deze week hebben opgeworpen als organisator van de Olympische Spelen van 1992 heeft tot op heden echter contact gezocht met de omroep. Dit tot grote verbazing van tele visiedirecteur Carel Enke laar. „En dat terwijl het toch niet de bedoeling zal zijn dat het evenement alleen op Su- per-8 of 16-millimeter zal worden opgenomen", aldus Enkelaar. De opmerking van Enkelaar wordt aangevuld door pro grammacommissaris Henk Spaan van de NOS, die on derstreept dat voor het orga niseren van de Spelen een goede samenwerking met de omroep van doorslaggevend belang is. Hij kondigt aan, dat de NOS op korte termijn aansluiting zal zoeken bij de 'lopende initiatieven' en de belangen daarin van de om roep zal verdedigen. Dit bete kent het inventariseren van de benodigde faciliteiten, het berekenen van de daaraan verbonden kosten en het zor gen dat deze gefinancierd kunnen worden buiten de normale omroepactiviteiten om, aldus de programma commissaris.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 21