Minimabeleid niet gewijzigd c Remigratiebeleid wordt bijgesteld Wellicht dit jaar extraatje 'Vrijlaten verkrachter juist handelen justitie' CDA-top in gesprek met bisschoppen Cardioloog prof. Durrer overleden W oningbouwvereniging Schiedam in opspraak Man drinkt zich dood 'Overheid kan met minder geld beter functioneren' Vrouw en 2 kinderen vermoord Vrouw bracht man met rattegif om het leven DINSDAG 6 MAART 1984 DEN HAAG (GPD) - De economische omstandigheden laten volgens staatssecretaris De Graaf (sociale zaken en werkgelegenheid) geen ruimte voor een ander minimabeleid dan tot nu toe door het kabinet is gevoerd. Wel wil de bewindsman kijken of hij iets extra's kan doen voor diegenen die al meer jaren van een minimum uitkering moeten zien rond te komen, als de financiële ruimte het dit jaar toelaat. Binnenland Ongewenst noemde De Graaf dat gemeentebesturen eigen finan ciële voorzieningen treffen om de minima in eigen gemeente te ondersteunen. „Dat schept een grote rechtsongelijkheid. Boven dien kan de gemeente die goed bij kas zit op dit gebied meer doen dan de gemeenten die slecht bij kas zitten en waar waarschijnlijk de meeste mimi- mum uitkeringen voorkomen", zei hij. Ook wilde hij jongeren die sinds 1 juni 1983 werkloos zijn gewor den en een overbruggingsuitke ring hebben voordat ze in de rww belanden, niet in aanmer king laten komen voor de extra uitkering omdat over deze kwes tie nog een rechtzaak loopt. Alle kamerfracties hadden bij motie om deze uitkering gevraagd. Ook een motie van alle fracties om bijstandsvrouwen ondanks eventuele bijverdiensten toch in aanmerking te laten komen voor de eenmalige Uitkering, werd door De Graaf niet gehonoreerd. Hij zei dat door het parlement voor deze vrouwen al een uitzon deringspositie was geschapen door hun bijverdienste niet in te leveren als ze in aanmerking ko men voor een bijstandsuitkering. „Werknemers die alleen moeten zien rond te komen van een mini mumloon worden wel op even tuele bijverdiensten gekort. Als ze bijverdiensten hebben, ko men ze ook niet in aanmerking voor een eenmalige uitkering", aldus De Graaf. De staatssecretaris zei dat hij moest woekeren met de schaarse financiële middelen en dat er daardoor weinig ruimte was voor een geheel ander beleid voor de minima. Wel zegde hij toe dat de ruimte om iets meer te doen voor de minima grote prioriteit zal hebben bij het kabinet bij de vaststelling van de begroting voor het volgend jaar. Sterke aandrang vanuit de kamer commissie voor sociale zaken om in ieder geval te proberen de meerjarige minima in 1985 an derhalf maal de eenmalige uitke ring te geven, wees hij af. In het kabinetsberaad over de begro ting voor 1985 moet worden be zien hoeveel geld voor de mini ma beschikbaar is. Met name de linkse fracties waren bijzonder boos op De Graaf, om dat de staatssecretaris tijdens het debat aangaf dat het kabinet vasthoudt aan een jaarlijks vast te stellen eenmalige uitkering. Gisteren overlegde de kamercommissie voor sociale zaken met staatsse cretaris De Graaf. Op de foto staande de PvdA'er Buurmeijer in gesprek met het kamerlid Scholten. De Graaf luistert mee. (foto ANP) DEN HAAG (ANP) - Minister Korthals Altes (justitie) heeft be grip voor de opwinding, die vooral bij de direct betrokkenen is ontstaan door het vrijlaten .van een man die wordt verdacht van drie gevallen van verkrachting. Korthals Altes is van mening dat het openbaar ministerie (OM) de handleiding, die in verband met het cellentekort wordt gehan teerd, juist heeft toegepast. Hij geeft echter toe dat het oordeel van het OM wellicht anders was uitgevallen, als men van tevoren zou hebben geweten dat over de ze zaak grote verontwaardiging zou ontstaan. Dat heeft de be windsman geantwoord op schrif telijk vragen van het CDA ka merlid Van der Burg. Korthals Altes schetst in zijn beantwoording op welke wijze men gezien het aanwezige cellen tekort tewerk gaat bij het opleg gen van voorlopige hechtenis, en hoe dat in dit geval uitwerkte. De gevallen waarin voorlopige hech tenis wordt bevolen, zijn in drie categorieën verdeeld, namelijk A, B en C. A-gevallen hebben daarbij de hoogste prioriteit, C- gevallen de laagste. Er wordt naar gestreefd al deze verdachten te plaatsen in een huis van bewaring of in het poli tiebureau. Als dat niet mogelijk is, worden de verdachten van de lichtste categorie niet in voorlo pige hechtenis genomen, of wordt de hechtenis van iemand die van een minder ernstige zaak wordt verdacht, beëindigd. De bewindsman geeft aan hoe men op 30 januari, toen de betreffen de man in Amsterdam werd gearresteerd, behoorlijk in pro blemen zat met het aantal be schikbare cellen. Op die dag werd voor acht A-gevallen een bevel tot voorlopige hechtenis verleend. De van verkrachting verdachte man werd in de B-ca tegorie geplaatst, volgens de richtlijnen die daarvoor worden gehanteerd. Er waren geen plaatsen bezet door verdachten die behoorden tot de C-categorie, dat wil zeggen de lichtste gevallen. Van de 17 B- verdachten die waren ingesloten, konden slechts vijf worden heen gezonden. Voor de verdachte man was geen cel beschikbaar. Een wettelijke regeling wees De Graaf van de hand. Over de hoogte van de eenmalige uitkering voor dit jaar wilde De Graaf geen toezegging doen. Hij wil eerst meer inzicht hebben in de koopkrachtontwikkeling van dit jaar. Wel zegde hij toe, dat voor het toekennen van de een malige uitkering zal worden ge keken naar het inkomen over het eerste half jaar van dit jaar. De staatssecretaris voelt niet voor de voorstellen voor een inko mensafhankelijke kinderbijslag van de PvdA. Het socialistische kamerlid Buurmeijer had voor gesteld om inkomens tot en met 36.000 gulden voor de eerste twee kinderen 500 gulden extra kinderbijslag op jaarbasis te ge ven. De Graaf zei dat het kabinet gedurende deze zittingsperiode geen plannen overweegt om iets aan het kinderbijslagsysteem te veranderen. UTRECHT (GPD) - Het gesprek tussen de rooms-katholieke bis schoppenconferentie en de top van het CDA heeft gisteren niets concreets opgeleverd. Beide par tijen bleken tijdens deze 'ge- dachtenwisseling' dezelfde ideeën te hebben over het huwe lijk en het gezin in de politiek én over de kernwapens. De ontmoeting in het bisschoppe lijk paleis in Utrecht verliep in een 'plezierige en openhartige sfeer' en zowel de bisschoppen als de CDA-top heeft het gesprek ervaren als 'zinvol en nuttig'. CDA-fractievoorzitter De Vries vertelde dat het gesprek niet was bedoeld 'om aan de bisschoppen te vragen hoe wij over kruisra ketten moeten denken'. Er is vol gens hem gesproken over het spanningsveld tussen enerzijds de noodzaak van het NAVO- bondgenootschap en anderzijds het leveren van een bijdrage aan het terugdringen van de kernwa pens. De Vries: „De NAVO is de hoeksteen van onze veligheid en dat wordt door de vredesbewe ging wel eens onderbelicht". Simonis erkende dat het IKV (In- ter Kerkelijk Vredesberaad) in feite de woordvoerder van de kerken is in vredesvraagstuk ken. „Maar", zo zei de aartsbis- schpp, „het IKV is niet zonder meer de spreekbuis van de bis schoppen. Wij hebben onze ei gen verantwoordelijkheid". Vol gens een CDA-voorlichter is er van beide kanten tijdens het ge sprek gewaarschuwd tegen het 'versimpelen' van de kernwapen- problematiek. Zowel het CDA als de bisschop penconferentie heeft laten blij ken dat het gezin 'een punt van aanhoudende zorg' is. De bis schoppen opperden de vraag of de erkenning van andere samen levingsvormen geen 'onderwaar dering' betekent van het huwe lijk. Fractievoorzitter De Vries: „Is het gezin niet in een achter standspositie en moet het CDA daar niet meer oog voor hebben? Om die vraag ging het. De huidi ge fiscale wetgeving is bijvoor beeld nadelig voor een gezin met één inkomen. Het gezin als insti tuut wordt onvoldoende be schermd". Dit voorjaar zal er nog een ontmoe ting plaatsvinden tussen de bis schoppen en de CDA-politici. Dan zal euthanasie het agenda punt zijn. Ook zullen er gesprek ken worden gevoerd met de her vormde en gereformeerde syno de. DEN HAAG (GPD) - De wereldberoemde cardioloog prof. dr. Dirk Durrer is afgelopen zaterdag in Amsterdam overleden. Hij werd 65 jaar. Durrrer verwierf internationaal erkende verdiensten op wetenschappelijk en klinisch terrein, vooral voor de ontwikke ling van de cardiologie. Hij was ook de man die het idee van de zogeheten eerste hart-hulp ontwikkelde en in de praktijk bracht in het voormalige Wilhelmina Gasthuis (WG). Durrrer werd in april 1918 in Schiedam geboren en deed in 1943 zijn artsexamen (Utrecht). In 1952 promoveerde hij op het proef schrift „Elektrische activatie van het hart". Na de TVeede We reldoorlog werkte hij eerst in Rotterdam; daarna werd hij assis tent aan de universiteitskliniek voor inwendige geneeskunde van het WG in Amsterdam, later bij cardiologie. Van 1949 tot 1957 was hij cardioloog in dit ziekenhuis; sedert 1957 was hij hoogleraar in de cardiologie en klinische fsyiologie en had ook een eigen praktijk. Durrer vervulde nationaal en internationaal vele functies op we tenschappelijk terrein. Zo was hij lid van de Raad van Advies voor het Wetenschapsbeleid en voorzitter van de Wetenschappe lijke Raad van Interuniversitaire Cardiologische Instituten; voorzitter van de wetenschappelijke adviesraad van de Neder landse Hartstichting; lid van de commissie voor hart- en vaat ziekten van de Gezondheidsraad. SCHIEDAM (GPD) - Valsheid geschrifte, opdrijven van kosten van 213 te renoveren woningen (de bouwkosten vielen ruim twee miljoen te hoog uit) en ver schrijvingen tot een totaal van zeker 100.000 gulden: dat is slechts een greep uit de verwij ten van de Nationale Woning raad aan het adres van de Stich ting Samenwerkende Schiedam- se Woningcorporaties (SSSW). Die stichting liet de Woningraad een rapport opstellen van de ei gen organisatie daar waar het de gunning van opdrachten, de aan besteding en de uitvoering ervan betreft. De Nationale Woningraad kwam tot vernietigende conclusies. De administratieve organisatie en interne controle binnen de stich ting deugt niet. Personeelsleden kunnen als gevolg daarvan mal versaties plegen en schijnbaar zonder meer te hoge aannemers- kosten en grondprijzen betalen. Bovendien deinst men er niet voor terug om steekpenningen van een bepaalde aannemer aan te nemen. Directeur Prins heeft zelfs is een rioolontstoppingsma- chine van 17.000 gulden (zwart) verkocht en laten uitbetalen. De rekening van het door de Natio nale Woningraad in zijn rapport gesignaleerde wanbeleid krijgen de vijf Schiedamse woning bouwcorporaties die bij de stich- ting zijn aangesloten en hun huurders gepresenteerd. De CPN-raadsleden in Schiedam kregen in december van het vo rig jaar al lucht van wat zij frau duleuze handelingen van de SSSW noemen. Zij stelden daar op vragen aan volkshuisvesting wethouder Zijdeveld. „Hij heeft toen toegezegd de zaak te zullen onderzoeken, maar of dat werkelijk gebeurd is en met welk resultaat hebben we nooit ge hoord", aldus CPN'er Bruseker. „Het rapport van de Nationale Woningraad brengt nu tot klaar heid wat we al vermoedden". De zaak kwam aan het rollen toen een voormalig werknemer zich voor de rechter moest verant woorden voor gepleegde ver schrijvingen. Zo zou tegelijker tijd onder meer honderdduizend gulden in de kas van de stichting zijn teruggevloeid. Stichtings werknemers bleken ook niet on gevoelig voor kadootjes van aan nemer Kuijpers BV die zo op drachten binnensleepte. Ze lie ten zich op verrassingsreisjes tracteren, lieten hun huizen ver bouwen en dat alles „op reke ning van het renovatiecomplex Sint Jozef', waardoor 213 wonin gen miljoenen guldens duurder uitvielen dan aanvaardbaar. Directeur Prins van de stichting was tijdens het onderzoek van de Nationale Woningraad met vakantie. Het rapport kreeg hij op 10 februari in handen en hij reageerde voor 24 februari hier op door een 36 kantjes tellende brief te schrijven. Daarin gaf hij te kennen het onderzoek van de Nationale Woningraad onzorg vuldig te vinden. „Het onderzoek is namelijk ingesteld op basis van een incident bij de stichting, namelijk het feit dat een werkne mer een bedrag van 35.000 gul den heeft ontvangen van Kuij pers BV", aldus de directeur. Hij vervolgde met te stellen dat ten onrechte de indruk is gewekt dat de affaire met de betrokken werknemer geen op zichzelf staand feit is, maar onderdeel van een systeem van malversa ties. Prins vindt de controle in tern misschien onvoldoende, maar hij zegt dat dat gebrek door controles van een externe ac countant, de afdeling volkshuis vesting van Schiedam en het mi nisterie van volkshuisvesting wordt opgeheven. Ook stelt hij dat de meerkosten van de 213 ge renoveerde woningen in het complex Sint Jozef voor reke ning van de bewonerscommissie is gekomen, die zich door aanne mer Kuijpers liet fêteren. Prins levert daarvoor een paar „bewijs stukken". Wethouder Zijdeveld denkt dat als de stichting zelf de kans had ge had het rapport in de openbaar heid te brengen, er een aantal za ken minder mysterieus zouden blijken te zijn dan nu wordt voor gesteld. „Ik ken het rapport niet, maar ik vind het erg jammer dat het zo in de openbaarheid ge bracht", zegt de wethouder. „De stichting heeft nu geen kans ge had om plausibele verklaringen te geven voor de conclusies van het rapport". Zijdeveld zegt dat de gemeente geen rechtsbevoegdheid heeft corrigerend tegen de stichting op te treden. Dat moet aan het mi nisterie overgelaten worden. „Bovendien hebben we in het verleden te vaak het verwijt ge kregen dat we woningbouwcor poraties te veel betuttelen. Dus dat doen we ook de stichting nu niet". DORDRECHT - In Dordrecht is gisteren begonnen met de sloop van 106 woningen in de Merwe- depolder. In deze Dordtse wijk werd in september 1981 ernstige bodemverontreiniging geconsta teerd. De 106 woningen staan op grond waarin de hoogste concen traties van een groot aantal che mische stoffen zijn aangetroffen. De sloopwerlczaamheden zullen on geveer vijftien tot twintig weken in beslag nemen. Als het sloopwerk klaar is zullen de slopers het terrein egaliseren. De gemeente Dordrecht laat dan ook alle bestrating verwijderen, waarna het hele gebied wordt af gedekt met een laag klei. (foto anp» Faber: koude oorlog herleeft DEN HAAG (ANP) - Volgens IKV-secretaris Mient Jan Faber duidt zijn vroegtijdige en ge dwongen vertrek vanuit Praag afgelopen zondag op het herle ven van de koude oorlog. De dia loog tussen de westerse vredes beweging en haar officiële tegen hangers achter het ijzeren gor dijn staat hierdoor onder steeds grotere druk. Pogingen om niet door de regimes gesteunde vre desgroepen bij deze dialoog te betrekken zijn op het ogenblik tot mislukken gedoemd. Faber zei dit gisteren in een gesprek met het ANP. Uit verschillende contacten is het IKV gebleken dat de Vredesbe wegingen het vooral in Tsjecho- slowakije en de DDR steeds moeilijker krijgen. DEN HAAG (GPD) - Vrijwel de ge hele Tweede Kamer heeft geen goed woord over voor het remi gratiebeleid voor buitenlanders dat de regering in de Minderhe- dennota voorstelt. Zowel de re geringsfracties als de oppositie kwalificeerden de plannen giste ren als „ontoereikend en onaan vaardbaar" (PvdA), „zwak" (CDA) en „te mager" (WD). Staatssecretaris Kappeyne van de Coppello zegde na de stortvloed van kritiek voor het zomerreces een nieuwe nota toe, waarin zij de vele suggesties van de Kamer zal verwerken. Het parlement wil nog dit jaar een definitief besluit nemen over de remigratiemoge lijkheden. De WD vroeg om voor die tijd al met experimen ten te beginnen. De regering wilde buitenlanders die vrijwillig naar hun land van herkomst terugkeren alleen zeer beperkt financieel te steunen. De voorgestelde faciliteiten zijn de zelfde als die van Nederlandse emigranten. De Sociale Verzekeringsraad (SVR) kwam vorige week met een advies over de mogelijkheid om sociale uitkeringen in het buitenland uit te betalen en de door de buitenlanders betaalde sociale premies terug te geven, zoals de meerderheid van de Ka- GLADHEID - Rijkswaterstaat is langs rijksweg 13 (Den Haag- Delft) een proef begonnen om gladheid langs elektronische weg te controleren. Bij de Brie- nenoordbrug is een centraal meldpunt van waaruit wordt be slist of strooiwagens moeten ver trekken. De proef omvat 10 zogeheten on derstations. Elk station kan door een aantal combinaties (wegbe- lasting, wind, vochtigheidsgraad e.d.) berekenen of er gladheid zal ontstaan. Zo ja, dan gaat „de ro de lamp branden" en rukt de strooiploeg uit. ZEVENBERGEN (ANP) - Een 45- jarige Brit is gisteren dood in zijn woning in Zevenbergen aange troffen, toen collega's hem kwa men halen om te gaan werken. Volgens de rijkspolitie in Zeven bergen is de man overleden aan overmatig drankgebruik tijdens het carnaval. mer wil. Staatssecretaris Kap peyne zei niet gelukkig te zijn met de conclusie van de SVR, dat de sociale wetten dat niet toe staan. De bewindsvrouw had verwacht dat de SVR in het advies sugges ties zou geven over de betaling van uitkeringen buiten het socia le verzekeringsstelsel om, en de vragen zou beantwoorden wie onder de regeling kunnen vallen, of alleen werkloze of arbeidson geschikte buitenlanders van de faciliteiten gebruik kunnen ma ken en of het bedrag ineens of periodiek moet worden uitge keerd. Dit alles komt nu in haar nieuwe nota. Daarin zal ook een uit spraak worden gedaan over de hoogte van de bedragen. „Het probleem is dat dat bedrag een brug moet slaan, maar geen prik kel mag zijn om te remigreren. Het kabinet wil niet de schijn wekken met 'oprotpremies' te werken". Kappeyne zei wel dat terugkeer een definitieve keuze moet zijn. De PvdA'er Buurmeijer vond dat het kabinet juist die verdenking op zich had geladen door de re migratie in de Minderhedennota weinig aandacht te geven en te gelijkertijd het Terugkeerprojec ten-programma stop te zetten. Hij zei dat het remigratiebeleid drie elementen moest bevatten: terugkeer op projectmatige ba sis, terugkeer met behulp of be houd van een uitkering en een individuele terugkeerregeling. CDA en WD waren ook teleurge steld dat het kabinet aspirant-re migranten geen perspectieven bood. De regeringspartijen eis ten een actiever beleid met bete re voorzieningen. De CDA'er Kr^jenbrink waarschuwde dat de toezegging van de nieuwe no ta er niet toe mag leiden dat de remigratiefaciliteiten op de lange baan worden geschoven. DEN HAAG (GPD) - De overheid kan met minder geld haar be staande taken beter vervullen. Daarvoor moet de huidige amb telijke organisatie volledig wor den doorgelicht. Overbodige werkzaamheden moeten daarna worden afgestoten. De noodzakelijke besluiten kun nen vrijwel direct genomen wor den. Nader onderzoek en studie om de kans van slagen te bewij zen zijn niet nodig. „Een eenvou dig 'ja' of 'nee' is voldoende". Dit zegt de regeringscommissaris voor de reorganisatie van de rijksdienst, mr Tjeenk Willink, in zijn vandaag verschenen Jaarbe- richt 1984. Zowel de politiek (re gering en parlement) als de amb tenaren zelf hebben belang bij een vermindering van het huidi ge takenpakket van de rijks dienst. Tjeenk Willink bepleit een syste matische doorlichting van de ge hele overheidsdienst. Deze mag echter niet worden beschouwd als een nieuwe of extra bezuini ging. Het gaat erom dat een deel van de bureaucratie binnen de overheidsorganisatie verdwijnt. Door het vrijmaken en het stellen van prioriteiten binnen de amb telijke dienst, kan ruimte wor den vrijgemaakt om nieuwe, noodzakelijke taken aan te pak ken. Hierbij is een goed overleg met vakbonden en dienstcom missies onontbeerlijk. De regeringscommissaris schrijft dat een groot deel van de tijd van ambtenaren verloren gaat omdat zij moeten onderhandelen om problemen op te lossen. Dat on derhandelen gebeurt via nota's en notities met hun minister, met het parlement, met andere amb tenaren en met maatschappelij ke organisaties. Voor de reorganisatie van de rijks dienst is het echter gewenst dit proces te doorbreken, zonder dat daarmee de parlementaire demo cratie geweld behoeft te worden aangedaan. AMSTERDAM (ANP) - De Am sterdamse politie heeft gister avond in een woning in Amster dam de stoffelijke overschotten aangetroffen van een 33-jarige vrouw en twee kinderen van 6 en 9 jaar. Allen zijn op gewelddadi ge wijze om het leven gebracht. Een eerste onderzoek heeft uit gewezen dat de moorden zeer waarschijnlijk een dag eerder zijn gepleegd. De zaak kwam aan het licht nadat een bovenbuurman de politie had gebeld omdat hij voortdu rend een kind hoorde huilen. Na dat de politie de woning was bin nengegaan trof zy daar een hui lende baby aan en, naar alle waarschijnlijkheid, de levenloze moeder met de twee kinderen. De Amsterdamse recherche stelt een onderzoek in naar de toe dracht. ARNHEM (GPD) - Met het gif dat ze bij de Billiton-maatschappij in Arnhem zonder al te veel proble men heeft weg kunnen nemen, heeft een 24-jarige Arnhemse haar veertien jaar oudere echtge noot om het leven gebracht. De vrouw heeft bekend dat ze haar man door het toedienen en ver mengen van een aantal prepara ten ziek wilde maken. Dat de Arnhemse wist dat ze haar echt genoot het zware vergif thallium, in de volksmond rattegif, ge noemd heeft toegediend, blijft ze echter nog ontkennen. Dit heef* de Arnhemse politie gisteren meegedeeld. Het rattegif is volgens de politie bij de Billiton een gebruiksmiddel dat niet op alle plaatsen binnen het bedrijf achter slot en grendel wordt bewaard. Na een aantal onduidelijke klach ten is het slachtoffer op 20 fe bruari in het gemeentezieken huis in Arnhem opgenomen. Omdat hy diverse medicyncn ge bruikte, werd in eerste instantie aangenomen dat zijn klachten werden veroorzaakt door bijwer kingen van preparaten. Met deze diagnose waren de artsen echter niet tevreden, waarna een zeer uitvoerig laboratoriumonder zoek volgde. Enkele uren voor dat de man op 24 februari stierf, bleek het zware vergif thallium zich in zijn urine te bevinden. Het ziekenhuis nam daarop con tact op met de plaatselijke politie en ook de officier van justitie werd ingelicht. Vervolgonder zoeken wezen uit dat er geen an dere verschijnselen aanwezig waren die de dood tot gevolg zouden kunnen hebben gehad. Verder onderzoek wees uit dat de echtgenote van de overledene in dienst was van een schoonmaak bedrijf dat voor de Billiton werk te. Omdat binnen dit bedrijf op diverse plaatsen thallium aanwe zig is, werd een eerste verband gelegd tussen de vrouw en het vergif dat volgens de politie een ideaal middel is omdat het kleur- reuk- en nagenoeg smaakloos is. Ook werd uit gesprekken met de vrouw eveneens duidelijk dat het huwelijk slecht was. De vrouw bleef echter tot gister ochtend ontkennen iets met de dood van haar man te maken hebben gehad. Pas tijdens de voorgeleiding bij de officier van justitie mr. Denie gaf ze toe dat ze haar man door het toedienen en vermengen van een aantal preparaten ziek wilde maken. Als een van de argumenten voor haar daad noemde ze de behoor- lyke ruzies met haar echtgenoot

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 5