c Begin aanleg verlengde Mauiitssingel half mei Warmondse wethouder beschermt directeur KKpperschipper op 1 april weg Warmond weigert nog steeds te kiezen Zelf werken sportclubs bespaart 25.000 gulden Klaagzang bij opening Dillenburg 'Welstandscommissie oorzaak vertraging' WARMOND De Warmondse CDA-wethouder Van Scha- gen is gisteravond, tijdens de bijeenkomst van de raads commissie bestuurlijke aan gelegenheden, in de bres ge sprongen voor de directeur gemeentewerken van die ge meente, R. Wicherson. Afgelopen week is enige deining ontstaan in het Warmondse, ver oorzaakt door een rapport van Wicherson dat hij geheel en al op eigen initiatief heeft geschreven en dat tijdens een vergadering van de raadscommissie ruimte lijke ordening werd gepresen teerd als een collegestuk. Iets waarover raadslid Van Kuyen (Progressief Warmond) zich erg boos maakte. De progressief wees erop dat nu al voor de twee- Stad en rand Raadsleden vallen over status beleidsadvies WOENSDAG 29 FEBRUARI pEN de keer in korte tijd stukken van ambtenaren een status hadden gekregen die ze helemaal niet mogen hebben. In het rapport pleit de directeur voor uitbreiding van het Sassen- heimse HNG-complex (Mitsubis hi) op Warmonds grondgebied. Sassenheim rept in het bestem mingsplan Jagtlust over uitbrei ding in 'Sassem' zelf. Wicherson ziet echter veel voordelen in het - gedeeltelijk - binnen de War mondse gemeentegrenzen halen van HNG. Volgens de directeur is dat landschappelijk gezien fraaier en kan Warmond mee profiteren van de extra werkge legenheid die met het een en an der gepaard gaat. Uitvoering van Wichersons voorstellen zou lei den tot isolering van Oosteinde- bewoners, een groep Warmon- "Jeugdige overmoed", noemde raadslid Vreeken (partijloos) het initiatief van Wicherson. Een op merking die bij CDA-wethouder Van Schagen tot rechtopstaande haren leidde. Hij gaf enerzijds toe dat Wiphersons rapport geen collegestandpunt weergaf maar noemde het de gewoonste zaak i de wereld dat "beleidsadvi- serende ambtenaren" hun bevin dingen rapporteren. "Het is niet goed om ambtenaren monddood te maken. Verder acht ik het een grote misvatting te veronderstel len dat het rapport van Wicher son politiek getint zou zijn, het gaat hier om een stuk met louter zakelijke afwegingen", aldus de verbolgen Van Schagen. De raadsleden Duynhoven (Pro gressief Warmond) en Vreeken bestreden het laatste. "B en W hebben, ook al staan ze zelf niet achter het rapport, een politieke keus gedaan door het stuk als vergaderstuk in te brengen", al dus Duynhoven. Vreeken op zijn beurt las de gewraakte passage over uitbreiding van het HNG- complex in Warmond voor. "Dit is duidelijk meer dan een zakelij ke rapportage, er wordt een poli tieke keuze gedaan", stelde! na zijn voorleesbeurt vast". I Van Schagen antwoordde dat Hj college over de HNG-probleÊ tiek nog geen standpunt had genomen en dat het eerst raadscommissie ruimtelijke dening wilde laten advisei "Het leek ons een goede zaak dat rapport daarbij in discus te brengen, een rapport ov gens dat B en W wel degelijk] gepasseerd". Van Schagen slaagde er Vreeken, Duynhoven (PW Vos (WD) voor zich te De Vos bijvoorbeeld 5 college veel nadrukkelijker verantwoordelijkheid telijke stukken op zich dien 'opdat voorkomen worden dat er op de 1 gespeeld, zoals nu is gebeurd LEIDERDORP - De aan leg van het nieuwe stuk Mauritssingel in Leider dorp zal zeer waarschijn lijk half mei aanvangen. Dat blijkt uit een advies dat gisteren is vastgesteld door B en W van Leider dorp. Het doortrekken van de Maurits singel wordt de komende weken in de raadscommissies ruimtelij ke ordening, verkeer en milieu en financiën besproken. Op 9 april zal de gemeenteraad dan naar verwachting een krediet be schikbaar stellen. Zes weken la ter is het plan dan goedgekeurd door het provinciebestuur, waar na de werkzaamheden kunnen beginnen. De werkzaamheden omvatten de aanleg van een stuk weg/fietspad van de Mauritssingel nabij het voormalig bejaardentehuis 'De Dillenburg' via de Ruige Kade naar de Achthovenerweg en de aanleg van een brug over en een stuw in 'De Does'. Uit het advies blijkt dat de aanleg van de stuw in 'De Does' proble- WARMOND - De schipper van de sinds oktober vorig jaar in de Warmondse Hofleede afgemeer de klipper (ter hoogte van de Bootjeshaven) zal zijn boot voor 1 april verwijderen. Bovendien zal hij de klipper nooit meer af meren in de Hofleede. Hij heeft dat schriftelijk verklaard. De gemeente Warmond en de Rot terdamse stichting 'Het Zuidhol lands Landschap', eigenaar van het water in de Hofleede, kregen deze schriftelijke verklaring na dat was gedreigd met een kort geding. Voor 15 maart moest de schipper de klipper (dertig meter lang en zes meter breed) verwij deren. Maar als hij binnen een week zou reageren op de eis van gemeente en stichting zou hij tot 1 april mogen blijven liggen. In een verklaring sachrijft de eige naar van de klipper dat hij op 1 april vertrekt. Bovendien belooft hij dat de klipper niet meer zal terugkeren in de Hofleede. De gemeente Warmond en de stichting 'Het Zuidhollands Landschap' wilden die verkla ring omdat er anders "een enor me precedentwerking van het langdurige verblij van die kolos" zou uitgaan. Warmond en de stichting waren bevreesd voor nog veel meer illegale afmerin gen. Overigens is de zaak voor de eige naar van de klipper uitstekend opgelost. Enkele dagen nadat hij illegaal was afgemeerd liet hij al weten tot 1 april te willen blijven liggen. In die periode wilde hij z'n boot opknappen. ZOETERWOUDE - Bijna 25.000 gulden is er in 1983 bespaard door de zelfwerkzaamheid van de Zoeterwoudse voetbalvereni gingen SJZ en Meerburg. Dat blijkt uit brieven die het Zoeter woudse gemeentebestuur aan de besturen van de voetbalvereni gingen heeft gestuurd. De zelfwerkzaamheid betrof onder andere het steken van graskan ten, het verwijderen van afgeval len blad, het bij elkaar halen van snoeihout en het afvoeren van boomstammen en het bestrijden van onkruid. Deze werkzaamheden werden vroeger uitbesteed aan een aan nemer. Die heeft de door de ver enigingen uitgevoerde werk zaamheden in mindering ge bracht op de rekening. AGENDA WOENSDAG Leiden Gulden Vlies - gezamenlijke vergade ring raadscommissies economische aangelegenheden, ruimtelijke orde ning en verkeer, 20 uur. Gulden Vlies - gezamenlijke vergade ring van alle commissies over migran tennota, 20.30 uur. Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat 17, film 'Novecento deel 1 en 2', 19 uur. Filmhuis LVC - film 'Jojimbo' van Aki- ra Kurosawa, 20 en 22.15 uur. Breehuys - Breestraat 19, grime- en sil houettekenen, 20 uur. Stadsgehoorzaal - stoffenmodeshow, 20 Odessa - Hogewoerd, per video de film 'Koyaanigatsi', 20.15 uur. Kapelzaal K&O-gebouw - 'Klassiek Griekenland: de onontkoombare be schaving'. 20.15 uur. Wassenaar Raadhuis De Paauw - raadscommissie Ruimtelijke Ordening en Openbare Werken, 20 uur DONDERDAG Leiden Gulden Vlies - gezamenlijke vergade ring raadscommissies financiën en ruimtelijke ordening, 20 uur. Clubhuis Matilo - Zaanstraat 126, thi Vrouwenhuis - Hooigracht 79, presenta tie workshops, 20 uur. Jongerenbeweging - Koppenhinksteeg 2, swingavond, 20.30 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, soos, 21-1 uur. Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, soos met films en informa tieprogramma's, 15-17 uur Filmhuis LVC - film The Wild Bunch' van Sam Peckinpahs, 20 en 22.15 uur Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat 17, 'Novencento deel 1 en 2', 19 uur. Odesse - Hogewoerd, per video de film h'Koyaanigatsi', 20.15 uur. houwburg - folkconcert door Dom- melvolk en Johnnv Silvo. 20.15 uur. WIJKVERPLEGING Lelden Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noor den van de Rijn: 134604; tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. Kruisgebouw, Berkenkade 7. tel. 410131, spreekuur ma t/m do van 13- 14 uur. Gezondheidscentrum, Florijn 10, tel. 896193, spreekuur ma, woe, vr van 13- 13.30 uur. Oegstgeest Interkruis, Lijtweg 7, tel. 177444. Voorschoten gezondheidscentrum, ;.d. Waalslaan, tel. 4641. Wassenaar Horst en Vliet - Hofcampweg 65. tel 16275, ma t/m vr 9-10 uur en op ai spraak APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van: vr 24 febr tot vr 2 mrt door: Zuider Apotheek, Lammenschansweg 7. Leiden, tel. 123553; Apotheek Linnaeus, Kempenaerstraat 31, Oegstgeest. tel. 173330. Onder dreiging met kort geding men kan opleveren voor de ge bouwen in de omgeving. 'De Does' zal geruime tijd worden af gedamd. De bouwput wordt dan leeggemalen. "Hierdoor zal in de omgeving grondzetting gaan op treden, hetgeen consequenties kan hebben voor de aanwezige bebouwing. Het is noodzakelijk dat in een straal van tweehon derd meter alle bebouwing wordt gefotografeerd en dat de beschrijving door de betrokken eigenaar wordt ondertekend", al dus het advies. Eventuele schade kan dan later bij de uitvoerende aannemer worden geclaimd. De aannemer is voor dergelijke schade verzekerd. Er komt ook een tunneltje onder de veertien meter brede brug voor fietsers en voetgangers. Via de tunnel kunnen zij naar het achterliggende recreatiegebied, waar ook de jachthaven ligt. De bouw van stuw en brug kan overigens niet eerder aanvangen dan op 16 oktober. Na die datum mag 'De Does' voor de scheep vaart worden afgesloten. Die af sluiting moet voor 16 april (1985) weer worden opgeheven. De af sluiting zal naar verwachting slechts twee en een halve maand gaan duren. Onduidelijkheid is er nog over de vraag hoe de weg moet aanslui ten op de Achthovenerweg. Wel is zeker dat in de Hoofdstraat geen T-kruising kan komen. De weg is daarvoor niet breed ge noeg. Om het verkeer komende van de oude Doesbrug in de rich ting van de nieuwe kruising wat af te remmen zal de Hoofdstraat iets verlegd worden. Bovendien zal een stuk van de Hoofdstraat worden geasfalteerd om ver keerslawaai te beperken en te voorkomen dat klinkers in de bocht worden 'uitgewrongen'. Het is ook nog maar de vraag of een T-kruising bij de aansluiting nabij het voormalig bejaardente huis mogelijk is. Ook hier moet nog worden bekeken of de weg breed genoeg is. vooral omdat daar ook busverkeer is. Het Haagse adviesbureau Bongaerts, Kuyper en Huiswaard zal deze aansluitingen nader bekijken. De kosten van het doortrekken van de Mauritssingel zijn overigens nog niet officieel openbaar ge maakt. B en W willen het werk namelijk onderhands aanbeste den. Daarvoor worden zeven aannemers uitgekozen, waaruit B en W er een of twee kiezen om mee te onderhandelen over de prijs. Het bekend maken van de geraamde kosten zou die aanne mer bij de onderhandelingen al leen maar in de kaart spelen, vin den B en W. Overigens is wel bekend dat het to tale project ruim vier miljoen gulden zal gaan kosten. Een deel (zo'n 1,8 miljoen gulden) is reeds uitgegeven aan voorbereidende werkzaamheden, zoals de aan koop van de benodigde gronden. Het restant (zo'n 2,5 miljoen gul den) is voor de aanleg van de weg, het fietspad, de stuw en de brug. Dillenburg-bestuurder De Windt: "Doordat ongunstige exploitatie". LEIDERDORP - Precies drie maanden na de inge bruikname is bejaardentehuis "De Dillenburg" aan de Cor Gordijnsingel gisteren officieel geopend. In zijn openingstoespraak zei J. van der Windt, voor zitter van het stichtingsbestuur, het jammer te vin den dat bij de bouw geen vergunning was verleend voor een gebouw met 90 bedden, maar slechts voor 60. "We zitten nu met een wat ongunstige exploita tie-uitkomst. Ook de opnamewachtlijst wordt steeds langer. Momenteel staan er 115 alleenstaan den en 34 echtparen op". Ook twijfelt hij aan het praktisch nut van een aantal voorzieningen dat door de overheid voor een derge lijk gebouw wordt voorgeschreven. Hij vraagt zich met name af wat de bezettingsgraad van de zieken afdeling zal zijn. "Een lust voor het oog, maar.er zijn goede ziekenhuizen in de directe omgeving en als verzorging niet meer kan volgt opname in het ver pleegtehuis". hi Hij is voorstander van doorstroming en zegt ook: u or regulering wordt bepleit. Ik bepleit meer overle P1 tussen de ambtelijke overheid en de praktijkmei Ja sen om tot doelmatigheid te komen. Dan kan er vei bezuinigd worden en dat hoeft niet ten koste te gaa Cl van de verzorging van de ouderen'. ze De opening ging gepaard met een open dag. Vele maakten van de gelegenheid gebruik om het nieuv gebouw te bekijken. Bezoekers waren overal te vii den. In de recretiezaal, de keuken, het winkeltje, d ziekenafdeling en bij de bewoners. Deze laatsten b< s> ginnen al aardig te wennen aan hun nieuwe omgi P' ving. w Een van hen: "Ik ben hier zeer tevreden. Je kunt n 61 tenminste weer bezoek ontvangen. De kamers zij heel ruim. De gasten hoeven nu niet meer op h< bed te zitten. En we hebben een heel mooi keukei tje en allemaal een eigen douche en wc. Wanneer i E aanspraak wil, ga ik naar mijn buurvrouw, die ooflet in de "Oude Dillenburg" al naast me woonde". s Zelfbouwer na half jaar uitstel: Na het slaan van de eerste paal poseren de zelfbouwers bij de heimachin OEGSTGEEST De eerste paal voor de bouw van vijf houten zelfbouwwoningen is gistermid dag geslagen in deelgebied 8 van de nieuwbouwwijk Haaswijk in Oegstgeest. De woningen vormen daarmee de eerste bebouwing in dit direct ten oosten van de Van Eysinga-"' brug gelegen deelgebied, dat ver der nog plaats moet bieden aan 40 terrasappartementen, 16 houtskeletbouwwoningen, een multifunctioneel centrum, dag winkels en een aantal bejaarden- woningen. De vijf houtgestapelde zelfbouw woningen zullen naar verwach ting al in juli gereed zijn, omdat de bouw inclusief heiwerk en funderingswerkzaamheden slechts 4 maanden in beslag zal Dat is overigens ruim halfjaar later dan de zelfbou- rs hadden verwacht. Initiatiefnemer D. Heskes hoopt namelijk vorig jaar september a met de bouw te kunnen begin LI nen. Heskes verwijtend: "Die pe 'riode van uitstel was voor ons al j len een tijd van bloed, zweet ei Tc tranen. Dat kwam vooral door di Oegstgeester welstandscommis sie die de bouw niet alleen maan denlang heeft opgehouden, maa er ook voor zorgde dat een aanta Ie zelfbouwers om financiële rede nen moest afhaken. De wel standscommissie stelde name lijk na de door ons vorig jaaj maart ingediende bouwverguh ning een tweetal eisen. Zo moes ten alle vijf woningen in plaat! van een plat dak plotseling eer puntdak krijgen. Dat kostte ont alleen al twaalfduizend gulder extra per woning. Bovendier moesten we de huizen wat later verspringen om een meer speels aanzicht te krijgen", aldus Hes kes. Samenwerken met regio Leiden of bollenstreek WARMOND - Als het aan Warmond ligt blijft alles bij het oude en blijven de huidi ge samenwerkingsgebieden zoals de agglomeratie Leiden en het Samenwerkingsor gaan Bollenstreek (SOB) van een herindeling bespaard. Een unanieme meerderheid van de raadscomissie bestuurlijke aan gelegenheden schaarde zich gis teravond achter het standpunt van B en W dat Warmond zowel 'Bollengemeente' als 'agglomera tiegemeente moet blijven. CDA-wethouder Van Schagen, die de nog altijd zieke burgemeester Hendrickx-Vlaar als voorzitter verving, vertelde dat Warmond in hetzelfde schuitje zit als Val kenburg en Rijnsburg. "Ook dat zijn SOB-gemeenten die tegelij kertijd op Leiden zijn gericht", zei hij. Valkenburg, Rijnsburg en War mond maken de discussie over de herindeling van samenwer kingsgebieden er zo niet gemak kelijker op. Van Schagen vertel de dat aanvankelijk werd ge dacht aan één groot samenwer kingsgebied met de zogenoemde IGOR-gemeenten (overlegor gaan van Alphen en omliggende gemeenten) erbij. Warmond noch Gedeputeerde Staten zien veel heil in deze oplossing daar bij de vorming van zulk een 'sa- menwerkingsblok' toch weer drie subgebieden zouden ont staan. Zes zeven SOB-gemeenten, legde Van Schagen voorts uit, zouden voor een duidelijke scheiding SOB-agglomeratie Leiden zijn, terwijl weer andere van de agglo meratie Leiden één gebied wil len maken. Warmond, zo staat in het voorstel van B en W te lezen heeft 104 ge meenschappelijke regelingen met het SOB en 95 met Leiden. Raadslid Vreeken (partijloos) wees erop dat deze cijfers enigs zins vertekenen daar qua "zwaar te" van die samenwerkingsver banden (bijv. de vuilverwerking) Warmond meer naar Leiden overhelt. De Vos (WD) waar schuwde voor een vermindering van het draagvlak van de SOB, een mogelijkheid die werkelijk heid wordt zodra SOB-gemeen ten volop de agglomeratie Lei den binnenstappen. Burgerlijke stand LEIDEN - Overleden: I.A.M. van der Heiden (1966) vrl., J. de Boer (1910) man, R. Schurink (1898) vrl., A.A.M. Peeters (1901) vrl. geh. gew. met B. Dijkman, R. Bergamini (1912) vrl. echtg. van G.W. Versloot, C.J.M. Hoffmann (1901) vrl. geh. gew. met A.W.H.M. Allard, P. Bergwerf (1953) man, K.J. Esseling (1984) man, M A. Groenewegen (1903) vrl. geh. gew. met C Overduin, L. Zitman (1938) man, T. Bazel (1902) man, M.J. Zuijdwegt (1927) man, K.C. van Dalen (1901) vrl. geh. gew. met M.P. Idema, D. Demir (1983) vrl., L.J. Duivenvoorden (1902) man, P.M. van der Lubbe (1905) man, J. Plai- zier (1905) man, K. Wassenaar (1903) man, M.C. Steenman (1903) vrl. gehw. gew. met B. Bölger, H. Redel (1906) LEI DSC H D AG B LAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN erschrijving Kwartaalabonnement 63,10 Commentaren Per post 85,50 Maandabonnement 21,21 (Autom betaling) Post uitsluitend aan Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Geen krant ontvangen tel 071-123143 tussen 18 00-19 30 uur (nabezorging na 19 30 uur), lentsgelden bij taling te voldoen is niet toegestaan verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen, volgt automatische verlenging Betaling van abonnementsgelden op giro 3203571 t n V Damiate Holding BV te Haarlem Rubriekchets J Kroon (stad) B W. T Jungman (p HIJ Veldhuizen (regio) H v d Post (plv) W. F J Wirtz (bin./buit./ec J Ruygrok-Hoogev< Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen rrespondenten o a ir

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 2