KIJK «Wat Bozjev deed, Siad ik niet gekund pi Klaas Lok moet 'alles' geven voor crosstitel ioo jaar uornecke Bpanniiig nekt Van der Duim, maar: sKarin Enke is nog rSteeds in topvorm Boksrecord van Spinks Karate-titel Van Mourik 071-144941 Belasting-aangiften Waterschap De Ommedilck dag- en avond opleidingen BESSELS MOOIJ lingem ink Di 1 J 5t (az: [Domr rd schOTHENBURG (GPD) - Zijn het geen olympische speciahsten die de Nederlandse ijs- 'n stePret bederven, dan is er wel weer een onbekende Rus die ineens veel in zijn mars blijkt te hebben. Sport J C 3.2 6,82. Eds?* Oostduitser Andreas Ehrig 59een hinderlijke concurrent zou 5. H^Ün was voorzien, maar op Oleg Bozjev had toch eigenlijk nie mand gerekend. Een debutant lnota bene op een groot titeltoer- 3- Bnooi, die met olympisch brons in Gothenburg neerstreek en zijn l, 2. Dis^aS sloeg op het onderdeel waar ie Ro\Hilbert van der Duim zijn laatste greep naar de wereldtitel zag mislukken: de 1500 meter. 2- Pets leider van het tussenklasse- DybïOment lagen voor de tweevoudige ex-wereldkampioen de papieren 2. Jjhet gunstigst. De spanning nekte rt Boo hem echter toen het er nog een maal op aan kwam. Van der Duim: „Er ging na de eerste dag van alles door me heen. Ik wilde natuurlijk graag als wereldkam- .0124 P*oen afscheid nemen, maar het 'moest allemaal wel even gebeu- 12.35,0ren- 's Nachts heb ik alleen mijn uimei ogen dicht gedaan, slapen kon ik niet. Ik snap niks van de mensen die nu beweren dat een schaatser met zoveel ervaring daar geen problemen mee mag hebben. Blijkbaar doe ik het alleen goed als ik wereldkampioen word. Men is een beetje verwend ge raakt. Goed, ik verprutste mijn 1500 meter, maar voor Bozjev heb ik veel respect. Wat hij pres teerde had ik ook niet gekund als ik een ontspannen race had gere den". De toch weer meetellende titelver dediger Falk-Larssen joeg Van der Duim de stuipen op het lijf met een bliksemstart. „Ik dacht, ik moet die rit winnen om een hoge klassering te bereiken. Daarom ging ik meteen achter hem aan en dat is verkeerd ge weest. Ik heb me te veel van Falk-Larssen aangetrokken", be- 1.11,0 1.12>4CARL-MARX-STADT/INZELL/MOSKOU (SID/DPA/AFP) - Karin En- umen ^e, tweevoudige Olympische kampioene, heeft het afgelopen week einde in Karl-Marx-stadt bewezen nog steeds haar topvorm van Saraje- 2,73 vo te bezitten. Volgens verwachting veroverde Enke het Oostduitse Hon sprintkampioenschap. Met de serie 41,38 - 1.21,60 - 41,87 -1.24,79 was de (Pols Oostduitse op elke afstand te sterk voor de concurrentie. Haar 1.21,60 op de 1000 meter van zaterdag betekende zelfs een baanrecord. Het kampioenschap bij de heren ging naar Andreas Dietel, de levensgezel 3'"^ van Enke. Monika Holzner veroverde haar vijftiende Westduitse schaatskampioen- schap. Op haar thuisbaan, Inzeil, won de 29-jarige Holzner de sprinttitel 2 van West-Duitsland, voor Manuela Hassmann en Brigitte Flierl. Op de 'Solai tweede dag bleef Holzner op de 500 meter met de tijd van 41,55 slechts •01,75 elfhonderdste van een seconde verwijderd van de 61ste recordverbete- Bears nng uit haar loopbaan. Holzner was in Inzeil dubbel blij. Bij de heren >.45,6 gjng het sprintkampioenschap naar haar vriend Fritz Gawenus. Bij de sprintkampioenschappen van de Sowjet-Unie won Sergej Klebni- .12,94 k°v drie afstanden en de titel voor Pavel Pegov. Op het kunstijs van Des Moskou kwam de 28-jarige Klebnikov, goed voor twee keer zilver bij de Winterspelen, tot de winnende tijden van 38,48,1.18,48 en 1.17,65. Bij de dames won Natalja Sjive eveneens drie afstanden met als winnende 19,72 tijden 1.24,80, 41,46 en 1.25,23. Petroesjeva werd tweede. kende Van der Duim naderhand. Hij reed zich kapot, terwijl ook de Noor tegen het einde haast niet meer vooruit kwam. De twee rivalen verspeelden daarmee hun kansen, want op de tien kilo meter viel de kloof met Bo?jev niet meer te overbruggen. De 22-jarige Moskoviet is pas dit seizoen doorgedrongen tot de Sowjet-schaatstop. Hij kwalifi ceerde zich in zijn woonplaats zeer verrassend voor de Winter spelen en maakte zijn verkiezing volledig waar met brons op de 1500 meter. Met een vijfde plaats op de vijf kilometer bewees Boz jev in Sarajevo meer dan een af stand goed te beheersen. Het was in Gothenburg alleen af wachten waartoe zijn sprintsnel heid reikte. Hij moest nog geen halve seconde toegeven op win naar Van der Duim en telde daar om vanaf het begin volledig mee. Bozjev weerde zich ook uitste kend van de ondankbare taak als eerste aan de 10.000 meter te moeten beginnen. Zijn directe ri valen bleken stuk voor stuk niet bij machte het gat te dichten dat Bozjev met een superieure 1500 meter had geslagen. Die winnende tijd van de Rus en de spectaculaire 10.000-meter- winst van de Oostenrijker Had- schieff, die profiteerde van de verbeterde omstandigheden te gen het einde van het toernooi, vijzelden het niveau nog een beetje op. Het WK heeft onmis kenbaar duidelijk gemaakt dat de terreinwist van het tweede garnituur vooral tot stand is ge komen door de stilstand die bij de toppers is opgetreden. Van der Duim en Falk-Larssen, maar ook Schalij en Kramer, hebben het plafond van hun kunnen al een tijdje bereikt en hierdoor zijn de middelmatigen dichterbij ge kropen. Het WK stond tevens onder in vloed van de gebeurtenissen in Sarajevo, waar de mentale belas ting zich dit seizoen op richtte en waar veel energie is verbruikt. De scherpte was er bij sommigen - Oleg Bozjev: - gouden debutant - Alie Boorsma zal vanwege slechte prestaties niet deelnemen aan het WK-sprint, dat in maart in Trondheim wordt afgewerkt. De ploeg bestaat nu uit Yvonne van Gennip, Maija Adema en Boukje Keulen. al af, wat het meest pijnlijk bij Gustafson aan het licht kwam. De Nederlanders stonden voor de opdracht de bittere olympische nasmaak weg te spoelen en moesten verder de theorieen van Henk Boer ontzenuwen. De ijs- klacht van de Nederlandse coach moet achteraf met een flinke kor rel zout worden genomen, wat ook geldt voor zijn bewering dat het met de vorm wel goed zat. Ook in Gothenburg stelde Vunde- rink hevig teleur. „Net als in Sa rajevo had ik na vier rondjes geen macht meer", klaagde hij. Volgens Boer is alles terug te voeren op problemen met de luchtwegen, waar Vunderink sinds het EK in Larvik mee kampt. Maar zowel Vunderink. als Schalij en Van der Duim be weerde dat de vorm na het EK is afgenomen en dat geeft meer te denken. En Kramer, die een ge degen toernooi reed, stelde: „Ik heb de hele winter niet gereden zoals ik wou, al zal die blessure in het voorseizoen daar ook mee te maken hebben gehad". De Nederlanders bereikten hun top tijdens het EK, te vroeg dus om voor de belangrijkste prijzen in aanmerking te komen. „We hadden waarschijnlijk meer moeten rusten na Larvik en geen wedstrijd moeten rijden in Da- vos", filosofeerde Schalij. Toch zou hij met een normale 500 me ter hoger zijn geëindigd. Een moeizame wissel met de Rus Be- rezin bracht Schalij uit kadans, waarna een erg povere tijd volg de. Op de lange afstanden pakte Scha lij nogal gewaagd aan door hard van stapel te lopen en de 'myl' (tweede) was weer zijn beste af stand. „Ik kwam nu tenminste goed door de laatste ronde", klonk het tevreden. Daar heeft Van der Duim dit sei zoen veel meer problemen mee gehad. In vrijwel elke race kwam hij in de slotfase in moeilijkhe den, terwijl de Fries in het verle den altijd een sterke fisisher was. „Dat klopt", gaf hij toe. „Ik heb dit jaar veel kracht moeten ge bruiken om het tempo vast te kunnen houden. Daar zijn nog een rugklachten bijgekomen. De laatste vier weken heb ik voort durend last van stijve rugspie- Alleen in Inzeil wordt in een onge dwongen sfeer het komende weekeinde nog even op hem ge rekend, daarna kan Van der Duim gaan uitrusten. Zijn rug zal hem bij het zoeken naar een baan geen parten spelen. Van der Duim: „Ik richt me nu op het vinden van een geschikte werk kring. Zes jaar heb ik aan de top gestaan en wat heb ik er voor te rug gekregen? Niets toch eigen lijk" BERGEN OP ZOOM (ANP) - Nog nooit in zijn carrière heeft Klaas Lok zo hard moeten vechten voor een nationale titel als giste ren in Bergen op Zoom in de strijd om het Nederlands kam pioenschap veldloop. De 29-jari- ge Utrechter sloeg, nadat hij het gevecht met Stijn Japsers zege vierend had afgesloten en zijn vijfde veldloopkampioenschap had behaald, uitgeput tegen de grond. Vijf lopers hebben de strijd om het Nederlands kam pioenschap bepaald. Al vrij kort na de start ontstond een kop groep met Lok, de grote favoriet Tonnie Dirks, de verrassende Al- phenaar Adrie Hartveld (AAV '36) en de speciaal voor dit kam pioenschap uit de Verenigde Sta ten overgekomen Stijn Jaspers en Hans Koeleman. Het vijftal had zich al vrij snel los gemaakt van de rest van het veld. Vooral Jaspers en Koeleman, die zich beiden hopen te kwalifice ren voor de Olympische Spelen van Los Angeles op respectieve lijk de 5000 meter en 3000 meter steeple chase, hielden in de be ginfase op het niet al te lastige parkoers het tempo hoog. Na 6000 meter probeerde eerst Jas pers, die evenals Koeleman aan de Clemson University studeert, weg te komen en vervolgens de in Nederland dit seizoen nog niet verslagen Dirks. Het lukte niet. Meer succes had Lok, die aan vankelijk Jaspers meekreeg, maar na acht kilometer toch een gat sloeg. De Utrechter hield de voorsprong vast en finishte uit eindelijk met tien seconden voorsprong op Jaspers. Dirks raakte als derde een halve mi nuut achter op Lok. Cor Lam- bregts, de titelhouder, werd ze vende op meer dan een minuut. Theo van der Veer van Av Hol land kwam als negende over de streep. Hij liet een tijd van 38.11 (1.41 minuut na Lok) voor zich afdrukken. Bij de dames nam Carla Beurskens halverwege de wedstrijd een voorsprong, die uiteindelijk groeide tot zo'n zestig meter, op Elly van Hulst. De Limburgse bleek met haar kleine pas in het voordeel op het parkoers, dat voor een gedeelte langs de Oos- terschelde voerde. Carla Beurs kens liep de 4500 meter in 13 mi nuten en 43 seconden. Elly van Hulst, die haar eerste kam pioensmedaille veldloop ver overde, kwam in de slotfase nog wel iets dichterbij maar een be dreiging vormde zij nimmer voor Carla Beurskens, die op 9 april in Rotterdam probeert te voldoen aan de Olympische limiet op de marathon, die op 2 uur en 35 mi nuten is gesteld. Het brons bij de dames was voor Annie van Sti phout. Morgen neemt de KNAU een be slissing over de afvaardiging van ploegen naar de wereldkam pioenschappen veldloop, die 25 maart in New York worden ge houden. De verwachting is dat de atletiek unie zal besluiten geen ploegen af te vaardigen. ATLANTIC CITY (Reuter) - Mi chael Spinks (Vst), die zowel door de World Boxing Associa tion (WBA) als World Boxing Council (WBC) wordt erkend als wereldkampioen in het half- zwaargewicht, heeft zaterdag zijn wereldtitel met succes ver dedigd. Spinks won in Atlantic City (Vst) in een gevecht over twaalf ronden op punten van zijn landgenoot en uitdager Eddie Davis. De beslissing van de jury leden was unaniem. De 26-jarige Spinks heeft nu een „record" als professional van 25 overwinningen tegen geen enke le nederlaag. Zeventien keer ze gevierde de vroegere Olympi sche kampioen met knock out. ROME (ANP) - Guusje van Mourik heeft zaterdag in Rome haar Eu ropese karatetitel geprolon geerd. De Utrechtse is in de klas se boven de zestig kilo ook we reldkampioene. In deze catego rie werd Henny van de Ploeg uit Amsterdam derde. ADVERTEREN IN HET SPORTKATERN OP MAANDAG? BEL VOOR INFORMATIE HET LEIDSCH DAGBLAD "Bij vonnis van de Arrondisse mentsrechtbank te 's-Graven- hage d.d. 22 februari 1984 zijn J.A. Verhoeven en H. Gaas beek h.o.d.n. Firma Verhoe ven en Gaasbeek aan de Ho ge Rijndijk no. 30 te Leiden, wonende te Leiden aan de Bussonstraat no. 10 en de An na van Saksenstraat no. 9 in staat van faillissement ver klaard met benoeming van de E.A. Heer mr. J.J. Brinkhof tot rechter-commissaris en van ondergetekende tot curator. Mr. A.J.E. Meiss, Rapenburg 36, 2311 EX Leiden". Dikke vleeskrabjes kilo 3.-5 kilo 12,- Extra magere speklappen kilo5,98 Hamlappen kilo 11,98nu 9,98 Paardebiellappen kilo10,- Paarderiblappen kilo9,50 Paardeworst kilo7,50 BOLLE Hogewoerd 37 Leiden Tel. 071-122412 Deskundig verzorgd Door oud-hoofdambtenaar Financiën Billijke tarieven BEL TEL. 071-210655. TIROL ÖTZTAL-UMHAUSEN Door ANNULERING enige kamers vrij in pension. Bel snel 071-172256. DE NIEUWE MODE STAAT TE KIJK! Op 28 februari showen wij voor u de nieuwe voorjaars- en zomermode. In de Stadsgehoorzaal 's-avonds om 8 uur. De toegangskaarten a f 10,- zijn verkrijgbaar bij ons en de deel nemende zaken: Van Dalen/Bally, Messcher's Modehuis, Look Optiek, D. Nieuwenburg ■bloemsierkunst, kapsalon Tom Westen. Breestraat 151-153 en 126. leiden WINKELEN IN EEN PERSOONLIJKE SFEER Bekendmaking Met ingang van 1 maart 1984 tot en met 30 maart 1984 ligt voor iedereen in het waterschapshuis, Aidaschouw 1 te Zoetermeer, ter inzage de ontwerp-peilbesluiten met toelichting en tekening voor: a. de Rietpolder in de gemeente Leidschendam met een voorgesteld peil van 2.00 meter - N.A.P. b. het Industrieterrein Grote Polder in de gemeente Zoeterwoude met een voorgesteld peil van 1.90 me ter - N.A.P. Het onder a genoemde peilbesluit ligt tevens ter inzage ter secretarie van de gemeente Leidschendam, Raad huisplein 1. Het onder b genoemde peilbesluit ligt tevens ter inzage ter secretarie van de gemeente Zoeterwoude, Noord- buurtseweg 27. Gedurende de hiervoor genoemde termijn van dertig da gen kunnen belanghebbenden tegen vorengenoemde ontwerp-peilbesluiten schriftelijke bezwaren indienen bij de verenigde vergadering van het waterschap De Om- medijk, Postbus 90, 2700 AB Zoetermeer (telefoon 079- 415231). Zoetermeer. 27 februari 1984 L.G.M. Barten, secretaris 'A. Bos, dijkgraaf KANTOORASSISTENTE ASS.-SEKTRETARESSE SEKRETARESSE MEDISCH SEKRETARESSE RECEPTIONISTE Ook mannelijke kursisten zijn wel kom. Wij lelden op voor het landelijk exa men. Op aanvraag zenden wij u graag onze proapektua toe. Alle verdere Inlichtingen kunt u, telefonisch dan wel persoonlijk, verkrijgen aan ons Instituut. HAARLEM, SANTPOORTERSTRAAT 42 Tel. (023) 264979

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 19