c Bert Kragtwijk bijna de oude UVS grote verliezer in hoofdklasse zaalvoetbal Met de KruisPolis kunt u honderden guldens op uw ziektekostenpremie besparen. MSV blijft in de race SCOREBORD D- Scholma en Jansen leiden damtoernooi VWL behoudt aansluiting met top in interregionale klasse Leiden walst over Orca s T afeltennisteam Valkenswaard uitgeschakeld THB-girls ongeslagen Voetbaltopper uitverkocht n Zilveren Kruis en VGCN DONDERDAG 23 FEBRUARI 1984 Sport SAVONA (ANP) - Na vier ron den in het Westeuropese zone damtoernooi staan twee van de vier Nederlandse deelne mers met zeven punten aan de kop van de ranglijst. Zo wel Hans Jansen als Auke Scholma kwamen in de vier de ronde tot winst, terwijl het Gelderse duel tussen Jos Stokkel en Ruud Palmer on beslist eindigde. Palmer deelt met de opvallend produktieve Israëliër Alex Schwarzman en de oud Fran se kampioen Dubois de der de plaats met een achter stand van één punt op de koplopers. Hans Jansen kreeg van de Belg Grégoire tot de vijftiende set symmetrisch tegenspel in een onregelmatige partij. Daarna raakte de Belg de draad enigszins kwijt en in een elf-om-elf-stand vloog hij, in een vermoedelijk al verloren positie, in een lichte combinatie, die onmiddellijk naar verlies leidde. Auke Scholma kwam in een Partie—Bonnard terecht te gen Gennadi Schwarzman. De Nederlander speelde het spel feilloos en kwam na drie uur in een al veel betere stand combinatief tot winst. Het Nederlandse duel Stokkel Palmer vergde zo'n ander half uur, omdat Stokkel zag dat zijn initiatieven uit de opening geen effect hadden. Palmer hield de stand ge makkelijk in evenwicht en na vijftien zetten in een vijftie n-om-vijftien-stand werd de vrede getekend. De Israëliër Alex Schwarzman hield de goed aanvallend spe lende Berté fraai op remise in een halve-hekstellingpartij, terwijl de Belg Verpoest zich goed herstelde van zijn ne- derlagenreeks tegen de Ne derlanders door tegen de Fransman Nimbi zijn eerste zege te behalen. Uitslagen De uitslagen var vierde ronde z de partijen uit de Dubois (Fra) - Zorn (Ita) 2-0, Alex Schwarzman (Isr) - Berte (Ita) 1- 1, Affatati (Ita) - Guinard (Fra) 0- 2, Verpoest (Bel) - Nimbi (Fra) 2- 0, Stokkel (Ned) - Palmer (Ned) 1-1, Gennadi Schwarzman (Isr) - Scholma (Ned) 0-2, Jansen (Ned) - Gregoire (Bel) 2-0. De stand na vier ronden is: 1. Jansen en Scholma 7 punten, 3. Dubois, Palmer en Alex Schwarz man 6 punten, 6. Berte, Guinard en Stokkel 4 punten, 9. Gregoire, Nimbi, Verpoest en Zorn 3 pnt, 13. Affatati en Gennadi Schwarz man 0 punten. LEIDEN - VWL behield gister avond aansluiting met de koplo per in de interregionale zaalvoet balklasse, FC Datarex, door een 9-4 overwinning op degradatie kandidaat Huug van Es. Lugdu- num werd weer op zijn plaats ge zet door een 1-4 nederlaag tegen FC Grovo, maar mag zich door de goede resultaten in de afgelo pen weken toch veilig wanen. FC Lisse kroop verder weg van de gevarenzone door een ruime 6-1 overwinning op Van der Plas, dat het nog moeilijk zal krijgen. Ook in de hoofdklasse staat de blik gericht op het onderste gedeelte van de ranglijst. UVS was gister avond de grote verliezer. Cleyn Duin, Bahlmann en Landwer pakten een punt, de Leidenaars bleven tegen THB Boys met lege handen (4-5) achter. VWL-Huug van Es 9-4 De thuisclub keek binnen vijf mi nuten tegen een 0-3 achterstand aan (Wim Berckenkamp lx, Hans de Haag 2x), maar zette met succes de achtervolging in. Bij rust was het 2-3 dankzij Ger Nag- LEIDEN - Na gisteravond heeft Jerry Beck er weer een concurrent bij. De dit seizoen in de eredivisie basketbal onder de borden heersende Amerikaan - een gemiddelde van 13 rebounds per wedstrijd - moest in het midweekse duel met Orca's plotseling iemand naast zich dulden. En die man kwam niet uit Urk. Nee, de reden waarom Beek tegen de eilandbewoners (moeiteloos geklopt met 93-68) een voor zijn doen matige avond had (7 terugkaatsers slechts) moest gezocht worden in eigen gelederen. Bert Kragtwijk is na melijk terug van weggeweest. Eén helft werd hij door Elmex- coach Ruud Harrewijn nog op de bank gehouden, daarna mocht hij, na een absentie van drie we ken, losbarsten. Afgelopen zater dag al, in het duel met Den Bosch, leek hij voldoende her steld van een fikse griepaanval voor een rentree. Maar Harrewijn wenste geen risico te nemen met zijn lange man die voor zijn ziek te nadrukkelijk kampte met vormverlies en dus 'rustig' terug gebracht diende te worden. Mis schien kostte hem dat in de Maaspoort wel de partij, maar daar zal hij niet mee zitten. Straks in de play-offs kan en moet Kragtwijk van cruciale be- VALKENSWAARD (ANP) - Val kenswaard is gisteravond in de kwartfinales van het tafeltennis- toemooi om de Europacup voor bekerwinnaars uitgeschakeld. In eigen hal verloren de Brabanders met 2-5 van Saarbrucken uit West-Duitsland. De winstpartij en van Valkenswaard kwamen op naam van Han Gootzen tegen de voor de geblesseerde Zweed se topspeler ingevallen Josef Bohm (21-18,19-21,21-18) en Bob Potton tegen dezelfde speler (21- 12, 24-22). Frank Bouten verloor beide partijen. In Valkenswaard werd voorts nog bekend dat Han Gootzen zich om studieredenen niet beschikbaar heeft gesteld voor deelneming aan de Europese titelstrijd in Moskou in april. LEIDEN - In de eerste klasse van de zaalvoetbalcompetitie voor damesteams handhaafden Zwar te Wolf en THB-girls hun koppo sitie. Zwarte Wolf versloeg FC Lisse met 4-0. Waren eerder in het seizoen, tijdens het bekertoernooi, de krachtsverschillen nog gering, dit keer toonde Zwarte. Wolf zich duidelijk de betere ploeg. Erna de Goede passeerde keepster Sandra Zwetsloot drie keer en Debbie de Jong deed dat twee keer. Ook THB-Girls bleef onge slagen. De Lisser equipe maakte korte metten met Bax, dat slechts een keer tot scoren kwam. Daartegenover steelde THB-Girls doelpunten van Mari na van der Zwet (3), Yvonne Zwaan (3), José Kortekaas (3) en Nel van der Laan. In de tweede klasse klopte War- munda 2 FC Lisse 2 met 5-6. De Warmondse ploeg dankte veel aan Sylvia Dreves, die vijf tref fers achter haar naam schreef. De stand in de eerste klasse ziet er thans als volgt uit: THB Girls 2-4, Zwarte Wolf 2-4, FC Lisse 2-0, Bax 2-0. Tweede klasse: Kraan Saloon 2-4, Warmunda 2-2, Warmunda 2 2-2, FC Lisse 2 2-0. Scores LEIDEN - Wiel 24, Cox 17 (10), Kragt- wijk 14 (6), Beek 8 (7), Van Helfteren 8, Van Dam 8, Hagens 6, Wessels 6, Richel 2. Schotpercentage 58, re bounds 39, balverlies 14 URK - De Vries 21, Chapman 16, Van Essen 13, Ardon 8, Omanette 4, Van Urk 4, Hakvoort 2. Schotpercentage 47, rebounds 27, balverlies 17. tekenis zijn. Of dat ook zo zal uit werken hangt natuurlijk van de Amstelvener zelf af. Bedoelingen Gisteravond tegen middenmoter Urk toonde Kragtwijk in elk ge val zijn goede bedoelingen daar omtrent aan. Nadat hij zijn totaal ongeïnspireerde teamgenoten in de eerste helft een 3-10 achter stand via een 20-20 tussenstand zag ombuigen in een 37-26 posi tieve score bij rust toog de im- port-Leidenaar maar eens aan het werk. Met name zijn teamge noot Jerry Beck keek daar nogal van op. Bij gebrek aan een tweede Ameri kaan - Bernard Toone werd door Urk vorige week vroegtijdig naar huis gestuurd vanwege een ge brek aan inzet en nog andere za ken die niet door de beugel kon den - en gegeven het feit dat Rus sell Chapman niet echt potten kan breken bij het rebounden, dacht Beek een lekker avondje te hebben. Een misrekening zich op twee fronten. Ten eerste denkt ook medestrijder Don Cox de laatste tijd nadrukkelijk aan zijn toekomst (17 punten, 10 re bounds) en ten tweede wilde Kragtwijk zich ook weer eens la ten zien. Boven Becks' hoofd werd daarom het een en ander weggeplukt. Daarom malen zal de sympathieke Amerikaan niet echt, want ook hij beseft dat hulp onder de bor den straks wanneer niet langer het spel maar de knikkers tellen noodzakelijk is. Omdat het tegen het snel moegestreden Urk (ex- Trotters speler Chapman: "Na vijf minuten al raakten we het spoor volledig bijster") na rust van een leien dakje ging mocht Beek eerst in het veld en daarna vanaf de bank constateren dat hij zijn maatje opnieuw gevonden heeft. In het kwartiertje dat Kragtwijk op bezielende wijze zijn ploeg voor ging leverde hij behalve 14 pun ten en 6 rebounds een snoeihar de dunk af die niet iedereen zal Bert Kragtwijk: concurrent voor Jerry Beck. (foto Kees V4L Borg) tegeller en Hennie Koet. Na de doelwisseling zette VWL de op mars voort. Hennie Koet ging met vier treffers op rij voorop (6- 3). Ben Heemskerk, Ben de Roo en Harm de Vos bouwden die voorsprong uit. Tussentijds kon Hans de Haag nog éénmaal iets terugdoen. Lugdunum-FC Grovo 1-4 Ook Lugdunum had even tijd no dig om op gang te komen. Een vroeg opgelopen 2-0 achterstand werd door Frans Sjardijn voor rust op fraaie wijze gehalveerd. Na de pauze kon de Leidse for matie geen vervolg breien aan die inhaalrace. De uitblinkende Cock van Weerlee leidde de Wad- dinxveense brigade naar een moeiteloze 4-1 zege. De doelpun ten van de bezoekers kwamen op naam van Wim Bron (2x), Cees Franssen en Jan van Rijn. FC Lisse-Van der Plas 6-1 Het draaide allemaal om de pun ten, dus geen reden om hoge schoolvoetbal te verwachten. Fraai was het in hal Ter Speckke dan ook allerminst, maar dat kon René Griffioen niets schelen. De Lissenaar scoorde vijfmaal. Frans van der Laan voegde daar één goaltje bij, terwijl voor de Katwijkers alleen Arie van Duin (strafschop) het net kon vinden. Silva Boys-De Rozet eindigde in 6- 3. Hoofdklasse UVS-THB Boys 4-5 De Leidenaars moesten voortdu rend tegen een achterstand op boksen. Tussenstanden waren ondermeer 0-3 en 2-5. In een felle ROTTERDAM - De eredivisie wedstrijd Feyenoord-Ajax, die zondag in Rotterdam wordt ge speeld, is uitverkocht. Gisteren gingen de laatste kaarten van de hand. eindsprint knabbelde UVS dat verschil bijna weg, maar die bleek toch te laat ingezet. Zelfs de keeper-wissel bracht geen soulaas. Voor UVS scoorden Hans van Leeuwen, Leen de Goey en Wil Henskens (2x). Voor de THB-productie tekenden Fred Muller, John Wassenaar, Wim Diels, Ed Griffioen en Ge rard van Beek. Landwer-Van Duuren 4-4 Landwer wil zich nog niet in het degradatie-lot schikken. "We hebben nog vijf wedstrijden kans", klonk het gisteravond na de puntendeling met Van Duu ren hoopvol. Tien seconden voor het einde bezorgde Ton Arroyo de Sassenheimse club, die het merendeel van de wedstrijd had gedomineerd, het verdiende 4-4 gelijke spel. Ted van Berkel was met drie goals goed op dreef bij de Leidenaars, Theo van Segge- len scoorde éénmaal. Piet Ruyg- rok, Max Bleiswijk, Ferry Baak en zoals gememoreerd Ton Ar royo namen de Landwer-goals voor hun rekening. Menken-Bahlmann 4-4 Het merendeel van de hoofdklasse clubs ontloopt elkaar niet veel in krachtsverhouding. Menken- Bahlmann leverde daarvan weer eens het bewijs. Bij rust was het 2-2 (doelpunten Jos en Piet Al ders, Jan Verwoerd en Frank Bakker). De Alphenaren namen door een goal van Frank Bakker nadien de leiding, maar Frans van Veen en Rob van Kersber gen verhingen de bordjes. Twee minuten voor het einde meldde Ton van der Laan zich voor de 4-4, hetgeen een terechte uitslag mocht worden genoemd. SRV Boys-Cleyn Duin 3-3 De doelpunten waren duur. Cleyn Duin verdedigde zeer sterk en kon dientengevolge met een 1-0 voorsprong (doelpuntenmaker Floor Schaap) rusten. Wim Guyt 1 loodste de Katwijkers na de hervatting naar een veilig ogen de 0-3 stand. In het laatste kwar tier bleken de SRV-ers het sco ren echter niet helemaal te zijn verleerd. Mart Meiland, Laurens van der Voort en Ron Hoogeveen zorgden voor een 3-3 eindscore. hebben gezien, zó snel joeg Kragtwijk het leder langs de ver bouwereerde Rob van Essen door de ring. Bescheiden glimla chend mocht hij zich, na die paar staaltjes van machtsvertoon, naast de grijnzende Beek op de bank voegen. Missers Toen was het dus allang geen wed strijd meer. Slechts heel even, in het begin, mocht Urk zich de ge lijke van het nauwelijks gecon centreerde Leiden wanen. Na een reeks van missers stelde de thuisploeg rap orde op zaken. De man-to-man verdediging van Urk kostte de ploeg teveel per soonlijke fouten en met de ijlings ingezette zone wisten Wiel en Cox wel raad. En toen Bert Kragtwijk zich in de tweede rondgang aandiende was het wel heel snel afgelopen. Het vervolg daarentegen kan nog interessant worden. AD VAN KAAM NOORDWIJK - MSV blijft in theorie aardig meedraaien im de race op de titel in de eerste klasse rayon. Na de kleine overwinning op Achilles af- geloen zaterdag werd nu mid denmoter Locomotiv net aan op een nederlaag getracteerd: 87-85. De achterstand op koploper Argus blijft daar door nog altijd zes verlies- punten. MSV had de uitwedstrijd tegen Locomotiv ruim verloren en deze nederlaag zat de Noord- wijkers nog steeds dwars. Er werd de eerste minuten dan ook fanatiek verdedigd en de ploeg van coach Krauwel pakte een verdiende 21-14 voorsprong. Toen zat Loco motiv aan acht persoonlijke fouten en gingen de Rijswij- kers in een zone—verdedi ging staan. MSV had daar geen antwoord op en vooral door veel te veel balverlies van de Noordwijkers leidde de opponent halverwege met 40-41. De tweede helft ging voor een groot gedeelte gelijk op. Lo comotiv kwam op 42-47, maar enkele minuten later was het weer 53-51 voor MSV. Bij de Rijswijkers wa ren MacLean (24 puten) en Privée (21 punten) aardig op dreef en bii MSV gaven Chris Jonker en Peter Goossen de scorer het meeste werk. MSV leek toch de wedstrijd naar zich toe te trekken, want en kele minuten voor het einde was het 83-77. Locomotiv vocht zich door middel van een effectieve press terug en met nog dertig seconden te spelen was de strijd weer vol komen open: 85-85. MSV had echter balbezit en de sterk spelende Rick Driessen zette met een prima drive MSV op winst: 87-85. Scores MSV: Jonker 26, Goos sen 21, Driessen 13, Steen- voorden 11, Moerer 10, Van der Plas 4 en De Haas 2 pun ten. ADVERTENTIE Gebruik de coupon of bel met Zilveren Kruis: 01719 - 70885 of VGCN: 030 - 715634. En vraag vrijblijvend, naar de KruisPolis, de volledige èn voordelige ziektekostenverzekering. De maandpremies voor 1984: Eigen risico per polis per jaar* Leeftijdsklassen f300,-* f500,-* f 1.000,-* f 1.500,-* f2.000,-* Kinderen 0 t/m 26 jr.** f 58,- f 55,- f 46,- f 38.- f 33,- Volwassenen t/m 26 jr. f 80,60 f 75,90 f 60,- f 47,- f 36,20 Volw. van 27 t/m 29 jr. f 86,90 f 82,20 f 66,- f 53,30 f 42,50 \folw. van 30 t/m 34 jr. f 93,30 f 88,60 f 72,- f 59,70 f 48,90 Volw. van 35 t/m 39 jr. f 99,60 f 94,90 f 77,- f 66,- f 55,20 Voor alleenstaanden geldt de helft van de eigen risicobedragen. Voor kinderen t/m 17 jaar bent u maximaal voor 2 kinderen premie verschuldigd. Voor volwassenen vanaf 40 jr. gelden afwijkende premies. Voor bepaalde gebieden gelden afwijkende premies. I Coupon. Stuurt u mij documentatie over de KruisPolis en een offerte op basis van ziekenhuisverpleging 3e klasse. Naam: Adres: _DMDV Leeftijd man: Leeftijd kinderen: Waar bent u nu verzekerd? Leeftijd vrouw: Deze coupon sturen naar: Zilveren Kruis en VGCN, Antwoordnummer 1,2200 VB NOORDWIJK 194-23/2 De ziektekosten verzekeraars zonder winstoogmerk. LOTTO De uitslagen van de sportprijsvragen van het afgelopen weekeinde (num mer 7) zijn: LOTTO Eerste prijs: geen winnaaifs); tweede prijs: 1 winnaar, die bruto 300.000 gul den ontvangt; derde prijs: 74 win naars, ieder 3502,40; vierde prijs: 5012 winnaars, ieder 51,70; vijfde prijs: 82.915 winnaars, ieder 5,-. TOTO Eerste prijs: 157 winnaars, ieder 266,80; tweede prijs: 2687 win naars, ieder 10,30; derde prijs: 26.851 winnaars, ieder 2,60. TOTO GELIJK Eerste prijs: 1 winnaar, die bruto 4021,- ontvangt. Tweede prijs: 2 winnaars, ieder 335,-; derde prijs: 44 winnaars, ieder 76,10; vierde prijs 1059 winnaars, ieder 5,-. CIJFERSPEL Zes cijfers goed: geen winnaar(s); vijf cijfers goed: geen winnaaris); vier cijfers goed: 14 winnaars; drie cijfers goed: 192 winnaars; twee cijfers goed: 1930 winnaars. Hoofdklasse Ju/de Sin. 17-29 Van Duuren 17-16 THB/Boys 17-25 SRV Boys 17-16 Menk. Land. 17-23 Cleyn Duin 17-11 Glasbergen 17-22 Bahlmann 17-11 Bax 17-19 UVS 17- 9 Noordwyk 17-17 Landwer 17- 6 Topscorers Hans van Leeuwen (UVS) 28 René v. Hensbergen (Noordwyk) 27 Fred Muller (THB)24 Jos Smits (Noordwyk)23 Jan van der Reyden (Ju) 22 Tafeltennis De gedetailleerde uitslagen van Val kenswaard - Saarbrucken, voor de Europa Cup voor bekerwinnaars ta feltennis. zyn Hans Gootzen - Josef Bohm 21-18, 19- 21, 21-18, Frank Bouten Georg Bohm 15-12, 22-24, Bob Potton - Pe ter Engel 13-21, 11-21, Gootzen - G. Bohm 21-19, 17-21, 19-21, Potton - J. Bohm 21-12, 24-22, Bouten - Engel 15-21, 4-21, Potton - G. Bohm 25-27, 21-19, 23-25. Zaalvoetbal Standen Interregionale klasse FC Dat. 16-24 Lugdunum 16- VWL 16-23 15 FV Snoekie 16- FC Lisse 16-14 21 FC Grovo 16-11 Ceverbo 15-20 V.d.Plas 15-10 De Rozet 16-17 Huug v. Es 15- 9 Silva B. 15-16 Rott.St 16- 8 Buitenlands voetbal Ben Heemskerk (VWL)15 René Griffioen (Lisse)13 Frans Sjardijn (Lugdunum)12 De uitslagen van de eerste wedstrijden voor de kwartfinales van het beker- voetbal in Spanje zyn: Castilla Las Palmas 2-0, Deportivo Coruna - Real Madrid 2-1, FC Barce lona - Osasuna 4-0, Sporting Gyon - Athletic de Bilbao 2 1. Uitslagen bekervoetbal in Italië (eerst genoemde clubs naar kwartfinale): Ban (derdeklas) Juventus 2-2, Bari Gant verder door 2-1 zege in de uit wedstrijd, Fiorentina - Cesena 1-0, Torino - Varese 3-0, Ascoli - Samp- doria 2-2, Hellas Verona - Avellino 3-

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 13