h -c Mauritssingel nog dit jaar verlengd Molenaar vreest schending landschap, windverlies en verjaging van weidevogels 3 'Bestemmingsplan te star keurslijf Ambulance opgeheven: zusters weg Gevolg van aanleggen brug over de Vliet en fietspad Stad en rand WOENSDAG 22 FEBRUARI 'trOEN VOORSCHOTEN - De Voor- schotense molenaar van de Knipmolen, T. Waltman, is ontstemd over de plannen Duur van de provincie om een fietspad en een lage, beweeg bare brug voor fietsers en voetgangers aan te leggen vlak naast zijn molen aan de Vliet. wind uit het zuiden en oosten", voegt hij ongerust toe. "Ze zouden gewoon het landschap hier totaal bederven", zegt hij, staande naast zijn molen, die een plaatsje heeft in het verlengde van Vliet en Wegen. "In de zomer zijn hier ontzettend veel weide vogels. Die worden mooi wegge jaagd door dat fietspad. En waar om moet dat nou toch? Nu is het hier nog een prachtig, onge schonden polderlandschap. Het aangezicht van het landschap wordt totaal veranderd door die dingen. Zoiets doe je toch niet?". Het is niet zijn enige bezwaar tegen de brug en het fietspad, die sa men 2,5 miljoen gulden moeten gaan kosten. "Als de bosjes en bomen langs het fietspad hoger worden dan anderhalve meter, merk ik dat meteen met malen", zegt hij. "De wieken gaan dan heel onregelmatig draaien, de provincie moet echt uitkijken. Straks heb ik alleen nog maar Waltman begrijpt weinig van de provinciale plannenmakerij: "Hier, naast de molen, een brug aanleggen is veruit de duurste oplossing", weet hij. "De Vliet is hier op zijn breedst en ze moeten een heel nieuw fietspad aanleg gen door bollenvelden en weilan den. Ze kunnen volgens mij veel goedkoper de brug aanleggen bij de Knip. Ze moeten dan gewoon de weg honderd meter voor het einde laten afbuigen. Je hoeft dan niet een heel apart fietspad aan te leggen, én je kunt de brug goedkoper aanleggen omdat de Vliet daar acht meter smaller is dan hier". "Als je dat zo ziet, zegje: ze hebben zeker geld genoeg", vervolgt hij smalend. "Soms denk ik ook weieens: die plannenmakers zijn nog nooit ter plaatse geweest, an ders zouden ze wel anders pie pen". Een woordvoerder van de provin cie is het niet helemaal eens met de molenaar. Hij beaamt dat de Vliet bij de molen "erg breed is". Maar volgens hem kan niet zo maar worden geschoven met de brug: "Je moet ervoor zorgen dat het uitzicht voor het scheep vaartverkeer niet in het geding komt", legt hij uit. Dit is van be lang omdat de brug slechts 2,5 meter hoog wordt. "Bovendien moet je uitkijken dat de brug goed aansluit en niet zomaar plompverloren uitkomt op een kruising", vervolgt hij. Wanneer de brug naast de molen wordt aangelegd is de verbin ding ideaal, voert hij aan: "Aan de overkant van de Vliet sluit de brug precies aan op een fietspad door het Leidschendammerhout, een recreatiegebied dat daar in de toekomst moet verrijzen". Ook aan de kant van de Veurseweg "klopt het tracé tot in de pun tjes": het fietspad begint recht tegenover landgoed Duivenvoor de. De zegsman benadrukt dat de plannen van de provincie met de brug nog niet definitief zijn. Nu de provinciale commissie voor verkeer zich lovend heeft uitgelaten over het idee, moet het worden uitgewerkt. De woordvoorder verwacht dat aan het eind van het jaar de uitwer king kan zijn afgerond. Dan zal ook meer bekend zijn over de kosten van de brug. Pont "Wellicht wordt dan meteen onder zocht of er als tussenoplossing een pont kan komen bij de Knip", zegt hij. De eigenaar van |£p|ëjj Voor Leiderdorp: 'Soepkoning wellicht toch P vergunning' De Vliet ter hoogte van de Knipmolen waarlangs c leggen brug moet aansluiten. dit restaurant aan de Vliet heeft tot nu toe altijd geprotesteerd te gen plannen met een pont bij zijn etablissement. Hij vreest parkee roverlast van automobilisten die via het veer willen oversteken. "Maar misschien vindt hij het goed wanneer de pont er maar een paar maanden ligt", merkt de woordvoerder op. Hij verwacht dat de pont weer snel uit de vaart kan worden genomen omdat de provincie de aanleg van de brug heeft geplaatst op het verlang lijstje voor 1985. Dit lijstje wordt echter ieder jaar bijgesteld. Het biedt geen harde zekerheden. Duidelijk is wel dat de provincie de brug belangrijk vindt. Die moet één van de belangrijkste schakels worden in het provin ciaal fietspadenplan. Fietsers en voetgangers die nabij de Knip naar de overkant willen, waar een recreatiegebied van allure lijkt te gaan ontstaan, zijn mo menteel gedwongen via Leiden of Leidschendam te rijden of te lopen. Dat betekent in beide richtingen een aanzienlijke om weg. De gemeente Leidschendam is voorstander van een brug. Voor schoten heeft geen voorkeur. Ook een pont zou de goedkeu ring kunnen wegdragen van de gemeente. Een pont lijkt op het eerste gezicht goedkoper omdat de aanschafwaarde honderddui zend gulden bedraagt, tegen 1,7 miljoen voor een brug. Schijn be driegt in dit geval. De pont moet namelijk worden bediend door vier of vijf mensen. Dezen kosten de provincie per jaar ongeveer 250.000 gulden. Hoe de brug móet worden bediend is nog niet bekend. "Wellicht kan een werk loze het doen", besluit de provin ciale voorlichter. LEIDERDORP - De Leidse 'soè| koning', C. Bodrij, moet ventvergunning krijgen gemeente Leiderdorp. Dat adjl seert de commissie beroep- bezwaarschriften aan BenWv; die gemeente. B en W weigerj_,EII Bodrij vorig jaar een ventvergu ning te verlenen. Volgens het Leiderdorpse collej (A.J zijn er al twee ventvergunning* j verstrekt voor de verkoop vj u soep en snacks. Omdat de g meente 10.000 inwoners als norj dei heeft gesteld voor het verlen< 0pi van een vergunning zijn er i verkooppunten. Daarom we: Bodrij de vergunning geweigerWr- J De 'soepkoning' ging tegen d hui besluit in beroep. val sin; Al tijdens de behandeling van d dei zaak liet de commissie beroej en bezwaarschriften blijken hu niet eens te zijn met de opstellirr van B en W. Dat blijkt nu ook u het advies. Eventuele concurrei tieoverwegingen mogen voor en W geen aanleiding te zijn ee ventvergunning te weigeren, 3 Als dus de commissie. Bovendien 1 mc de norm, een ventvergunnin zo] per 10.000 inwoners, vastgestel nadat de vergunning aan Bodr he al was geweigerd. Die handelw^ J?1 ze is volgens de commissie oi| he juist. ee Daarom adviseert de commissi beroep- en bezwaarschriften B( ha drij alsnog een ventvergunnirj te verlenen. B en W van Leidei dorp zullen daarover nu opnieut J36 een besluit moeten nemen. 1 ui P< Burgerlijke stand LEIDEN - Overleden: W. Gu(jt (1912) man; B. Verdoes (1904) man; E. Perlot (1920) man; J.C. Hofstra (1886) vrl. geh.gew. met J. Jonker; C. van de Kraats (1913) man, N. Broere (1967) vrl.; F. de Boer (1915) man; J. Riezen- kamp (1909) man; C. van der Voort (1907) man; T. Zeüstra (1901) vrl. geh .gew. met A. Dreef; P. Kempeneers (1933) man; L.K. van der Wel (1906) vrl., geh.gew. met J.D. van Roijen; T.P.M. van den Burg (1944) man; D Reurich (1900) vrl., geh.gew. met W.C. Puister; A. Turenhout (1911) man; C.R.A. Musegaas (1900) vrl., geh.gew. met J.W. Smit; J. ter Avest (1915) vrl., geh.gew. met M. Dekkers; J. van der Waard (1904) man; W.J. Veis (1927) vrl., echtg. van L.P. van der Tas; G.J. van Klaveren (1913) man; A. Fiele- mon (1911) man; I.M.W. Stikkelman (1902) vrl., echtg. van J.B. van der Klaauw; C.M. Beijersbergen (1917) man; A.J. Dirkzwager (1898) vrl., geh .gew. met J. Herweijer; A. Kleinhout (1900) man; D. van Rosse (1900) man; M.J. Gantevoort (1914) vrl., geh.gew met J. Oudshoorn; J. van der Kwast (1899) vrl., geh.gew. met F. Wervel man; L. de KI eer (1919) man; N. de Graaf (1908) vrl., echtg. van M. Smink; A.W. van Bohemen (1904) man; P.C. van der Klaauw (1923) man. LEIDEN Gehuwd: E.F. Schoeman en A.J. Cuvelier; M. van der Waal en J.C. Rusman; H. Binnendijk en M.J.L. Poelman; A.J. Wolthuis en H. van Herk; J.M. de Ru en C.V. van der Lin de. LEIDEN - Ondertrouwd: G.G. Ooster veen en G. Velthuijzen, J. Damman en M. van de Wetering, C.B. Deege naars en J. Noordervliet, D. Slinger land en J.H.M. van de Vathorst, C. Brandt en M.C. van Leeuwen, J. van der Zeeuw en M.R. de Haan, J. Disse- velt en M. van de Buld, J.P. van der Zee en M.C. Huffels, C.J. Rodenburg n D. Gerritsma, A. Bekooij en B.C.M. LEIDEN - Overleden: - H.W. Klaver veld (1910) man, C.C.G. van Etten (1918) man, J.H.H. van der Beek (1912) echtg. van A. Bernard, P.C. den Hoed (1903) geh.gew. met I. van der Veer, M.E. Gerke (1947) echtg. van H.J.F.G. de Nijs, J A M. Quint (1983) man, M.E. Freeke (1903) geh. gew. met J. van Zijp, M. de Best (1923) geh. gew. met P. Wassenaar, D. van den Doel (1933) man, A. van der Zeeuw (1898) geh. gew. met V. van der Lin den, A.J. Warnaar (1911) geh. gew. met J. van der Vos, A.G.M. Walen kamp (1907) echtg. van HA.J.M. van Woerden, A. Stam (1924) geh. gew. met H.J. Hogenhout, M. Kooreman (1896) echtg. van P. van Egmond, A.M. Baalbergen (1897) geh gew. met G. Wessel, C.J. van Klink (1907) man, N. Plug (1908) vrouw, J.A.J. Eijzen- bach (1905) man, A. Broer (1902) man. F.A. Verkuil (1920) man. GW. van. Veen (1967) man, A. Pols (1932) man. Th. Koffijberg (1936) man, S.M.J. La- terveer (1897) geh. gew. met J. Segijn, G.H. Zwaan (1918) man, E.S.K. Brü- ning (1898) geh. gew. met J. Segijn, C. van der Niet (1887) man, G.H. Bos (1916) vrouw, C.A. Bouwman (1941) echtg. van S. Cok, H.A. Wolffenbuttel (1932) man, J. Trouwee (1898) geh. gew. met I. Habraken, C. Schlagwein (1916) echtg. van D. Groenendijk. F. Zirkzee (1887) man, J. Paauw (1899) vrouw. M.J. Klinkhamer (1898) vrl. geh. gew. met A. Gans, C. van den Bos (1907) vrl. echtg. van H. Boek hout, S.C. de Wolf (1896) vrl., S.J. de Ridder (1912) man, N.J. Tomasowa (1935) vrl. echtg. van A. Patty, J.C. Hillebrand (1918) vrl., J.A.W. Noord- am (1927) man, E.A.M. Duijvestijn (1945) vrl. geh. gew. met H. van Tho- len, J. Kromwijk (1905) man, H.A. Frie (1939) man. ZOETERWOUDE - Geboren: Ammer- laan, Eveline Johanna Gemma; Mooijman, Johannes Jacobus Maria; Buijs. Marrigje; Jansen. Claire Ruth; Vreeburg, Paulus Antonius Maria; Barten, Stephanie, Van der Krogt, Chantal Clasina Maria; Van Swieten, Joost Petrus Cornelis Maria; Duin dam, Markus Anton Engelbert; Van der Hulst, Thomas Gerardus Leonar- dus Maria; Visser, Glenn. ZOETERWOUDE - Overleden: Van Ommering, Neeltje (1900); Kok, Jan (1927). WARMOND - Geboren: Ivo zv. R.M. v. Noord en H.M. Rodewij; Jelle zv. H. Bons en A.W.M. van Egmond; Maria A C dv. J.J.M TuythofT en A C M. Dorresteyn; Edzard M. av. J.H. Huls- B.J.R. Rijpstra; Jasper zv. Leiderdorp bovenaan lijst voor geld uit restpotje De vier vertrekkende ambulance-zusters met bloemen en cadeaus getooid. Links burgemeester Staab. (fc WASSENAAR - Diverse Wassenaarse ingezetenen en organisaties hebben gistermiddag tijdens een recep tie in raadhuis "De Pauw" afscheid genomen van de vier laatste ambulance-zusters. Bij nacht en ontij hebben de vrijwilligsters de Bode, Bakker-Verhage, Smid en van der Vegt-van der Veen in de Wasse naarse regio mensen in nood geholpen. Reorganisa tie van de brandweer, met als gevolg de verdwijning van de plaatselijke ambulance, en de hoge leeftijd van de dames hebben hun vertrek bespoedigd. In zijn dankwoord stelde burgemeester Staab het on rustige gevoel "Dat als je weggaat het een puinhoop wordt" te herkennen. Een verzachting van deze om standigheid achtte hij wel mogelijk: "gaat het niet goed dan denk je: ik had het zelf beter gedaan. Gaat het wel goed dan moet je maar denken: het was nooit goed gegaan als ik er niet geweest was". In haar speech antwoordde mevrouw de Bode, die met haar 52 dienstjaren de langste staat van dienst heeft, niet pessimistisch te zijn over het toekomstige ambulancevervoer, "'t zal best goed gaan". Weemoe dig keek ze terug op oude gebeurtenissen, zoals toen ze achter op de motor van een agent "die ik als een aapje vasthield" op weg naar een ongeluk ging. Hoeveel voldoening het werk haar heeft gegeven illu streerde mevr. de Bode door te verzuchten: "een weekkenddienst zonder één oproep was om ture luurs van te worden". Wassenaar zal nu afhankelijk worden van beroepslie- den die op ambulances uit Leiden en Den Haag zit ten. LEIDERDORP - Met het verlengen vande Leider- dorpse Mauritssingel wordt nog dit jaar begon nen. De werkzaamheden zullen volgend jaar mei waarschijnlijk zijn afge rond. Dat deelde wethou der Meerburg desge vraagd mee. "Ik ben er absoluut zeker van dat we nog dit jaar kunnen begin nen", vertelt Meerburg. Zijn ver wachting is op twee pijlers geba seerd: het ziet er naar uit dat de provincie alsnog met geld over de brug komt en de bestekken zijn klaar. In tegenstelling tot eerdere berichten dat de provin ciale bijdrage in de kosten van de verlenging (75 procent van beno digde 4,2 miljoen gulden) pas na 1992 beschikbaar zou komen, is het nu vrijwel zeker dat er nog dit jaar geld komt van provincie zijde. Vorig jaar hield de provincie voor verbetering van wegen geld over. Daarom werd een lijstje gemaakt van de meest noodzakelijke plannen voor aanleg of verbete ring van het provinciale wegen net. Het verlengen van de Mau ritssingel stond op de vierde plaats en viel daardoor net bui ten de boot. Want alleen voor de eerste drie plannen was er vol doende geld. Nu staat het plan Mauritssingel eerste en als er dit jaar wederom geld overblijft wordt dat hieraan besteed. "Wij staan nu bovenaan", constateert wethouder Meerburg met enige voldoening. De provincie, wil overigens niet we derom wachten tot het eind van het jaar voordat wordt bekeken of er geld over is gebleven. Al in mei, bij het uitkomen van de vooijaarsnota, zal dat gebeuren. "En als dan blijkt dat er nog geen geld is, financieren wij het voor. Want aan het eind van het jaar is er meestal wel wat over", aldus wethouder Meerburg. Het verlengen van de Mauritssin gel staat al ruim tien jaar ter dis cussie. De. werkzaamheden zijn noodzakelijk om de -gevaarlijk drukke Hoofdstraat autoluw te maken. Najaren praten werd uit eindelijk besloten een plan te ontwerpen, maar toen gooide de provincie roet in het eten. Dej,,, provincie zou namelijk 75 pro cent van de kosten voor haar re-j kening nemen, maar op het mo ment dat de gemeente Leider dorp om dat geld ging vragen was de provinciale beurs leeg.1 Vóór 1992 hoefde Leiderdorp niet op geld te rekenen, aldus het provinciebestuur. Overigens werd het plan wel positief beoor-1 deeld door de provincie. De gemeente Leiderdorp besloot toen zelf het bedrag voor te schieten, omdat zij de aanleg van( het nieuwe stuk Mauritssingel erg belangrijk vond. De krappe Doesbrug en de Hoofdstraat worden op dit moment veel ge bruikt door zwaar (sluip)verkeer en dat levert voor de bewoners veel overlast óp. Door het verlen gen van de Mauritssingel zal het verkeer een stuk verder op de Achthovenerweg (nabij de Ruige Kade) uitkomen. Het plan behelst behalve de aanleg van een nieuw stuk weg ook de realisering van een nieuwe brug over de Does. J.B.J. Righolt e 1 Riin. WARMOND - "Er wordt mij een worst voorgehouden die in de praktijk een leeg vel zal blijken te zijn". De worst in deze zin is de zogeheten ontheffing op de ge- bruiksbepalingen van woningen, het vel is het verbod om de pui van een woning te veranderen zodat het alsnog onmogelijk is om van je huis een winkeltje te maken. Het gezegde is afkomstig van K. van Kuyen, (Progressief Warmond), die hiermee zijn on vrede - en dat van alle overige le den van de raadscommissie ruimtelijke ordening - over be stemmingsplan bebouwde kom treffend uitte. Aanleiding van de discussie, gis teravond, was de behandeling van het geval Van Bentem, een Warmonder die een ingang van zijn huis aan één der Dammen heeft maar deze niet mag gebrui ken als ingang van zijn winkel die aan de Dorpsstraat is gele gen. Immers: een huisdeur is geen winkeldeur. En maak je dat ervan dan verander je de pui en ben je dus in overtreding. Een schrijnend geval van starre en overmatig detaillistische regel geving, zo vond de raadscommis sie waarin Van Kuyen zich als belangrijkste woordvoerder ont popte. De progressief erkende weliswaar dat één der doelstel lingen van het plan voor de dorpskern luidt dat winkels zo veel mogelijk in de Dorpsstraat dienen te worden geconcen treerd maar "winkels concentre ren in de Dorpsstraat is toch iets heel anders dan helemaal geen winkels in de Dammen (alle dwarsstraten van de Dorpsstraat, red.). Van Kuyen, maar ook De Vos (WD) en Den Ouden (CDA) wa ren het niet eens met de stelling van wethouder Dalhuisen (PW), die de zieke burgemeester ver ving, dat B en W wel degelijk eni ge soepelheid hébben betracht bij de opstelling van regeltjes voor het bestemmingsplan. "Ie mand die een ambachtswinkeltje wil beginnen mag dat, mits hij zijn pui intakt laat", zei ze. Waar op Van Kuyen zijn gezegde lan ceerde. "Als je je pui niet mag veranderen begin je niets met die ontheffing op de gebruiksbepa- lingen", zei hij. De progressief ging nog verder. Hy hekelde de situatie in de woon wijken Endepoel I en II en Lom- merlust "waar geen winkel te be kennen is". "Ik vind dat in prin cipe vestiging van detailhandel in elke woning in de Bebouwde Kom mogelijk moet zijn. Ik heb heimwee naar oude tijden waar in de afwisseling woning-winkel opgeld deed", aldus Van Kuyen. Dalhuisen beloofde het unanieme standpunt van de raadscommis sie "mee te zullen nemen". WOENSDAG Stadhuis - raadscommissie volkshuis vesting, 19.30-20.30 uur. Stadhuis - gemeenteraad, 20.30 uur. Gulden Vlies - Breestraat 125, commis sie Polderpark Cronesteyn, 20 uur. 't Breehuys - Breestraat 19, film 'One flew over the cuckoo's nest, 20 uur. Clubhuis Matilo - Zaanstraat 126, infor matie-avond over bestemmingsplan Roomburg, 20 uur. Rozekruisers Genootschap - lezing met als titel 'Bevrijding is: terug naar de oorsprong', 20 uur. Schouwburg - cabaret Fons Jansen, 20.15 uur. Kapelzaal K& - concert, 20.15 uur. Filmhuis LVC - 'L'Empire des sens' van Oshima, 20 en 22.15 uur. Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat 17, 'The Elephant Man', 20 en 22.15 uur. Augustinus - Rapenburg 24, kroeg avond met verenigingspresentatie, 20.30 uur. Ambachtszaal - raadscommissie mid denstand, 20 uur. Warmond Gemeentehuis - raadscommissie finan ciën en economische aangelegenhe den, 20 uur. Oegstgeest Taberna, Julianalaan 1 - informatie avond Vrije School Leiden, 20.15 uur. DONDERDAG Leiden Gulden Vlies - Breestraat 125, raads commissie maatschappelijke aange legenheden, volksgezondheid en cul tuur, 20 uur. De Pancrat - Ir. Driessenplein, werk groep Pancras-Oost, 15.30 uqr. De Lakenhal - Oude Singel 28, gemeen telijke deelcommissie De Lakenhal, 16 uur. Schouwburg - Fons Jansen, cabaret, 20.15 uur. Lak-Theater - 'Blue eye of meters macht'. 20.30 uur. Filmhuis LVC - fil.m 'Merry Christman Mr. Lawrence' van Oshima, 20 en 22.15 uur. Haanstra Kweekschool - Vliet 8, voor lichtingsdag 'De Leidse Pabo', 15-17 en 19.30-21.30 uur. Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat 17, film 'Eraserhead' van David Lynch, 20 en 22.15 uur. Augustinus - Rapenburg 24, Theater Electric Alex, 20.30 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, soos, 21-1 uur. Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, soos met films en informa tieprogramma's, 15-17 uur. Oegstgeest Gemeentehuis - gemeenteraad, 19.30 WIJKVERPLEGING Leiden Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noor den van de Rijn: 134604; tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. Kruisgebouw, Berkenkade 7, tel. 410131, spreekuur ma t/m do van 13- 14 uur. Gezondheidscentrum, Florijn 10, tel. 896193, spreekuur ma, woe, vr van 13- 13.30 uur Oegstgeest Interkruis, Lijtweg 7, tel. 177444. Voorschoten gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Wassenaar Horst en Vliet - Hofcampweg 65, tel. 16275, ma t/m vr 9-10 uur en op af spraak. de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van: vr 17 tot 24 febr door: Apotheek Reijst, Steenstraat 35, tel. 120136; Hofland Apotheek, Thorbeckeweg 3, Voorschoten, tel. 762877. 'Handhaaf parkeerverbod marktkooplui' VOORSCHOTEN - Het honoreren van de bezwaarschriften van zes marktkooplieden tegen het ver bod om achter hun kramen op de Voorstraat hun (vracht)auto's te parkeren zal negatieve gevolgen hebben voor die marktkooplie den die het wel is toegestaan ach ter de kramen te parkeren. Ook zullen op de markt hierdoor weer andere problemen ontstaan, pro- blemen die juist waren opgelost door enkele parkeerverboden in te stellen. Aldus houdt het Voorschotense j college van B en W de gemeente raad voor de aanbeveling niet op te volgen van de raadscommissie voor beroep- en bezwaarschrif ten om de parkeerverboden op te heffen. De gemeenteraad heeft donderdagavond het laatste woord over de kwestie. LEI DSC H 0&: DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Een Sleuteltje opgeven: 071-143545. Bij automatische overschrijving geen administratie- en incassokosten. Post uitsluitend aan Postbus 54, 2300 AB LEIDEN Geen krant ontvangen: tel 071-123143 tussen 18.00-19 30 uur (nabezorging na 19.30 uur); zaterdag van 16.30-18 00 uur Abonnementsgelden bij Restitutie is niet toegestaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen, volgt automatische verlenging Betaling van abonnementsgelden op giro 32035711 n V Damiate Holding BV te Haarlem. Maandabonnement 20.59 (Autom. betaling) V Directie: G. Koopman Adj.dir.: N. Qüakernaat Hoofdredacteur Drs J W E. Metselaar Adj. Hoofdredacteur R D Paauw Alg. redactiechef A. van Leeuwen Plv. Alg. redactiechef: J. M.J. Post Commentaren: W F J Wirtz en A A. van Brussel Rubriekchefs: J. Kroon (stad) B. W. T. Jungman (plv) .H. I. J Veldhuizen (regio) Hvd Post (plv) W F J. Wirtz (bin./buil./ec.) J. Ruygrok-Hoogeveen (plv) P. J. de Tombe (sport) A. van Kaam (plv) W. C H. Schrama (feature) Redactie stad en randgemeenten tel. 071-144941, tst. 219 Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen Bonn. Brussel. Londen, Parijs, Washington, Cairo. Rome, Madrid. Mexico en Wenen.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 2