KORTING Hl INLEVERING VRN DEZE 4 BONNEN Weekendkoopjes HflFl DePrijsverbazende Gezinsdrogist F 2,50 KORTING F 2,50 KORTING F 2,50 KORTING j F 2,50 KORTING 1 bij aankoop van f 10.- aan Reformartikelen. 31) 1 Geldig t/m 3 maart 1984. A ETOS WAARDEBON Lirj ETOS WAARDEBON ETOS WAARDEBON j ETOS WAARDEBON Warme kerk erg duur MARIJNEN DROGER D 60 T Schakelaar instelbaar tot 120 min. ROESTVRIJSTALEN TROMMEL. Twee temperaturen Normale prijs 879,— W.P. Hartwijk Geldig t/m zaterdag en tijdens de koopavond. Zolang de voorraad strekt. B 9 999^ LEIDEN (3 zaken) - ALPHEN a/d RIJN NOORDWIJK - OEGSTGEEST - SASSENHEIM Stijlvol badkamergarnituur van zuiver katoen, in ecrü-uitvoering. w Toiletmat, formaat 60x45 cm van 14.50 voor Tegen inlevering van deze bon ontvangt u bij aankoop van Fenial Bodvlotion flacon 2S0 ml. (normaal f 6,45, nu met bon voor f 4,95) of Fenial Douche-creme pak 3 tubes a 150 ml (normaal f 10,95, nu met bon voor DePrijsverbazende f 8,45). Geldig t/m 3 maart 1984. Tegen inlevering van deze bon ontvangt u bij aankoop van Silkience Antiroos Shampoo. 2 flacons a 250 ml. (normaal 3 2 x f 4,95 f 9,90, nu met bon voor f 7,40). Geldig t/m 3 maart 1984. GezSgia Tegen inlevering van deze bon ontvangt u op een Cacharel Anaïs Anai's produkt r1 (parfum, eau de toilette, deodorant, 3 bodylotion, badschmm). Geldig t/m 3 maart 1984. Gezinsdrogist Tegen inlevering van deze bon ontvangt u Gezmsdrogist Leiden, Donkersteeg 11, Oegstgeest, Lange Voortplein 18-20, Zoetermeer, Dorpsstraat 88, Wassenaar, Langstraat 115-117. Aanbiedingen zijn geldig t/m zaterdag 3 maart a.s. Maar op is op! Prijswijzigingen voorbehouden Kosten 'angstaanjagend' De kostenstijging van het ener gieverbruik in kerkgebouwen is angstaanjagend. Terwijl kerk voogdijen al het mogelijke doen om bij een slinkend aantal con tribuerende gemeenteleden de inkomsten op peil te houden, stijgen intussen de kosten van het kerke werk voortdurend. Dr. W. J. Diepeveen, voorzitter van de Vereniging van Kerkvoogdij en in de Nederlandse Hervormde Kerk, schrijft dit in een hoofdar tikel in het vandaag verschenen maandblad van de vereniging. Tegelijk deelt hij mee, dat de ver eniging twee vaste adviseurs voor kerkverwarming heeft inge schakeld, die de plaatselijke kerkvoogdijen van dienst kun nen zijn. Het bureau van de ver eniging in Dordrecht zal daartoe graag bemiddelen. Diepeveen kan begrijpen, dat vele monumentale kerken in de win termaanden gesloten zijn. "De beheerders kunnen deze gebou wen alleen met torenhoge offers op een comfortabele tempera tuur houden. De kerkganger van tegenwoordig is nu eenmaal niet meer gewend aan het stil zitten in koude ruimten, zoals vroegere generaties". Toch is de situatie niet zo hopeloos als men soms denkt. "Met deskundige hulp blijkt het vaak mogelijk om met betrekke lijk bescheiden investeringen forse besparingen op het ener gieverbruik te bereiken. Het ver warmen van kerkgebouwen is in de loop der jaren een apart spe cialisme geworden. De praktijk heeft bewezen, dat het tijdig in schakelen van adviseurs bij res tauratie van een kerk of vernieu wing van de installatie nieuwe mogelijkheden opent en veel te leurstelling kan voorkomen". Gebedstelefoon Sinds kort werkt in ons land een telefonische SOS-gebedslijn. Voorlopig is ze te gebruiken van 8 uur 's avonds tot 1 uur 's nachts, ook in de weekends. Het is de be doeling, uit te groeien tot een 24- urendienst, maar dan moeten er eerst meer vrijwilligers komen. De lijn gaat uit van de stichting 'Getuigenis van Gods liefde'. De ze is gevestigd aan de Jan van Hooffstraat 8 in Eindhoven (040- 433989). Jan Scholte, een van de medewer kers: "De lijn is geen adviesbu reau. Het gaat om de kracht van het gebed en het geloof in de gene zende liefde van de Heer Jezus. De medewerkers aan de lijn heb ben die zelf in hun leven ervaren. Nu willen zij op hun beurt een kanaal van die liefde zijn naar anderen toe. Een volstrekte ano nimiteit, zowel van degene die belt als van de mensen die de tele foon bedienen, kan drempelvrees De gebedstelefoon heeft het num mer 040-455555 (vier vijfmaal vijf). Ze bestaat nog maar pas, en nu al zijn de initiatiefnemers er zeker van, dat ze in een behoefte voorziet. Scholte: "Wij krijgen el ke avond een groot aantal tele foontjes". De stichting staat in de missie van de kerk. In goed overleg met ker kelijke instanties tracht zij haar acties tot uitvoering te brengen. Scholte: "Het werk wordt gedra gen door een thuisfront van bid dende mensen". Beroepen Hervormde Kerk: beroepen te Benschop L. Schaap Schoonho ven, te Rotterdam-Zuid G. H. van de Graaf Vlaardingen, te Beusichem-Zoelmond kandidaat E. van Rooijen Leiden; bedankt voor Hoogeveen P. van den Heu vel Harmeien, voor Maassluis J. den Dikken Oldebroek. Gereformeerde Kerken: aangeno men naar Zaandam (geestelijke verzorging stichting 'De Heel') L. S. R. Lanser Schagen; bedankt voor Wolvega D. J. de Lange Borger. Christelijke Gereformeerde Ker ken: bedankt voor Hamilton (Ca nada) J. P. Boiten Schiedam, voor Zeist R. Kok Damwoude. Rome-Genève. De Raad van Ker ken in Nederland heeft de voor zitter van het Centraal Comité van de Wereldraad van Kerken, dr. H. J. Held, gevraagd, voor de opvolging van dr. Philip Potter een secretaris-generaal te zoe ken, die veel aandacht gaat ge ven aan de verhouding met de Rooms-Katholieke Kerk. De Ne derlandse raad, waarin de rooms- katholieke kerkprovincie al vele jaren deelneemt, pleit voor een secretaris-generaal, "die feeling heeft voor wat er leeft en be weegt in de Rooms-Katholieke Kerk". "Wij zijn ons ervan bewust, dat de verhouding met de Rooms-Ka- thoilieke Kerk niet eenvoudig is, maar wij menen tegelijk, dat het zeer de moeite waard is, daar veel aandacht aan te geven". Wat de nieuwe functionaris ook in tens moet bezighouden is de ge loofscrisis op het grondvlak van de kerken. De Raad van Kerken legt in zijn brief aan de Wereld raad uit, dat vooral jongeren en vrouwen moeite hebben met de traditionele kerkelijke structu ren en formuleringen. "Wy ho pen op een secretaris-generaal, die open staat voor de vragen en uitdagingen van die groepen die zich steeds meer vervreemd voe len van de kerk zoals ze reilt en zeilt". Vancouver-dag. De Raad van Kerken in Nederland houdt dit vooijaar verscheidene bijeen komsten om de resultaten van de algemene vergadering van de Wereldraad in Vancouver (vorig jaar zomer) door te geven aan oe cumenisch geïnteresseerden. Za terdag 31 maart is er een landelij ke ontmoetingsdag over 'Van couver' in de Stefanuskerk in U trecht-Overvecht. Geen kibbelpartijen Godsdienstige programma's op de lokale radio moeten een oecume nisch karakter hebben, willen ze de mensen aanspreken. Noch de luisteraars, noch de staf van de lokale omroepen mogen worden lastiggevallen met de interne kibbelpartijen van een stelletje religieuze fanaten. Dat staat in een rapport van een werkgroep, die op initiatief van de interkerkelijke adviescom missie voor plaatselijke omroep in Groot-Brittannië werd inge steld. Deze commissie had aan 63 lokale radiostations enquêtefor mulieren gestuurd. Daarvan zijn er 50 ingevuld teruggekomen. Volgens de stations luisteren de mensen graag naar korte over denkingen. Op zondag krijgen muziekprogramma's meer be langstelling dan kerkdiensten. Naar kerkdiensten luisteren vooral mensen die door hun ge zondheid of door ouderdom niet meer naar de kerk kunnen. Uit de hoge luistercijfers van pro gramma's met godsdienstige lie deren op verzoek blijkt, dat het niet maar een kleine minderheid is die naar godsdienstige uitzen dingen luistert. Aan de radiostations werd ook nog gevraagd, hoe hun verhouding met de plaatselijke kerken is. Van de 50 stations antwoordden er 26, dat de kerken zich nauwe lijks bewust zijn van de moge lijkheden die de radio biedt Broeder Franciscus-stichtlng. De Braziliaanse aartsbisschop en 'vader van de ontrechten' Dom Helder Camara heeft de oprich ting aangekondigd van een 'Broeder Franciscus-stichting', die zich wereldwijd gaat inzetten voor de armen en tegen het ge weld. Zetel van de stichting wordt de bis schopsstad van Camara, Recife. In eerste instantie komen er ver takkingen in Italië, Frankrijk en West-Duitsland. Uit die landen verwacht men ook de eerste fi nanciële steun.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 17