Scylla staat niet in de kou Gemini schrijft Tweede succes Welling zwartboek bij Zijl scoort pas in laatste part nederlaag in Foreholte verspeelt weer punt Dubbele overwinning Ook verlies DAC en LUSV Winnaar LSG-toernooi: Vroeger won ik nooit99 PAGINA 16 DO/ST Sport )- LEIDEN - Het bezoeken van het tafeltennisduel in de ereklasse tussen Scylla en De Veluwe was zaterdag bepaald niet de hoogst denkbare vorm van vermaak. Voor de verstokte chauvinist viel er weliswaar een vlekkeloze 6-0 triomf te noteren, maar omdat de verwarming dienst weigerde kon het geheel moeilijk hartverwar mend worden genoemd. Beter is het om te constateren dat de rode lantaarn gistermiddag definitief in handen werd gedrukt van het bezoekende Middelburg Zuid. Na de 6-0-eliminatie van de op het hoogste plan debuterende Zeeuwen kan Scylla zich richten op een zo hoog mogelijke klasse ring en goed competitieslot. Een goede afsluiting van het lopen de seizoen lijkt ook weggelegd voor de vrouwen van Scylla. Met een voorsprong van minimaal twee punten wordt na een halve competitie de hoofdklasse-rang lijst aangevoerd. Dat geldt uiter aard niet voor de mannen van Sjaardema in de eerste divisie, maar zo pal na de promotie viel toch ook niet te verwachten dat er halfweg koers serieuze degra- LUSV had de nederlaag tegen SVC overigens aan zichzelf te wijten. De ploeg wekte de indruk aan een oefenpartijtje bezig te zijn, zo ongeïnspireerd bowogen de spe lers zich over het veld. Nu de Haagse opponent wél inzet toon de ging het duel verloren. Daar zag het in het begin niet naar uit, want LUSV won de eerste twee sets met 10-15 en 13-15. Hierna liet de aanval het evenwel afwe ten. De uitblinkende spelverde ler Rob Mudde probeerde zijn ploeg nog op het goede pad te brengen, maar zijn ploeggenoten voelden er weinig voor om 'tot het gaatje' te gaan. SVC profi teerde (15-11, 15-10 en 15-13). Kwaal Gemini leed tegen degradatiekan didaat Van Santen aan dezelfde kwaal als LUSV. De Haagse te genstander van de Voorschote naren was daarentegen juist zeer gemotiveerd. Dat had niet in het minst te maken met het gegeven dat Van Santen-trainer André Hovingh in het verleden Gemini onder zijn hoede heeft gehad. Al leen in de tweede set rendeerden de aanvalspatronen van Gemini (10-15). Voor het overige kwam de ploeg tekort (15-11, 15-10, 15- 13). DAC maakte een misstap door een punt achter te laten bij Vollido Achteraf bekeken betekende dat geen ramp, nu de concurrenten Broleco en Gemini helemaal niets aan hun wedstrijden over hielden. In de eerste set leek het erop alsof DAC een vrij middagje zou krijgen (gemakkelijke 10-15). Hierna werd evenwel duidelijk dat die constatering op een mis verstand berustte. Slechte pas sing, een onverzorgd blok en een beter gemotiveerde tegenstander deden de balans in het voordeel van Vollido doorslaan (15-11, 15- 11). Pas bij 5-0 in de vierde set hervond DAC zich, vooral dank zij de impulsen van Rudolf Haitsma (10-15, 10-15; 2-3). DAC neemt nu een tweede plaats op de ranglijst in. Volgende week kan de ploeg aantonen wat zij werkelijk waard is. Het program ma vermeldt immers de wed strijd tegen ranglijstaanvoerder Ekspalvo. In de promotieklasse leverde het stroef draaiende NOVO in de eer ste set van het duel tegen Skania een 14-12 voorsprong in. De Noordwijkse ploeg ging als nog met 14-16 onderuit. Hierna her vonden de Noord wijkers zich echter. Plotseling blakend van zalfvertrouwen werden de Delf tenaren naar een regelrechte ne derlaag gespeeld (15-11, 15-9, 15- 7). Geen hoogvlieger Lcython startte in Gouda in een niet alledaagse opstelling tegen Radius. Hoewel Radius aanval lend bepaald geen hoogvlieger datieperikelen voor de Oegst- geestenaren zouden bestaan. Za terdag werd namelijk opnieuw verloren, nu uit bij Shot met 6-3, waardoor met drie punten de voorlaatste plaats gedeeld wordt met de reserves van Tempo Team. Scylla heeft zelf jaren aan den lijve ondervonden hoe het is om als debutant in de ereklasse te moe ten acteren. Het gevoel hebben dat je er dicht bij zit, dat je met een beetje mazzel kunt winnen, en dat dan toch week na week door gebrek aan routine ziet mis lukken. Zaterdag was het de beurt aan Middelburg-Zuid om dat te ervaren. Misschien dat Jan-Henk Bomhof in de eerste partij van de avond international Anne Vlieg had kunnen vloeren, maar bij een 21-20 voorsprong in de tweede game stak het overi gens zeer begaafde Zeeuwse ta lent de handen winnend in de lucht. En dat was stom, want Vlieg retourneerde het balletje en daar stond Bomhof met zijn handen ten hemel geheven... en schreeuwde een heel vies woord. is, kon de ploeg makkelijk de ga ten in de Leiderdorpse verdedi ging vinden (12-15,11-15 en 8-15). Gemini 2 leek aanvankelijk niet kapot te kunnen, nu Bernard v.d. Pols na lange tijd van afwezig heid zijn rentree maakte voor de Voorschotense ploeg. Twee sets lang werkte zijn aanwezigheid positief (16-14, 11-15). Daarna evenwel werd er onnauwkeurig opgeslagen en liep ook de pass achteruit. Jupiter verzuimde niet daar munt uit te slaan (15-8,15-9; 3-1). Donar draaide tegen Zovoc slechts op halve toeren. De eerste set le verde nog een overwinning op (15-10), maar daarna ging het mis (13-15, 13-15, 11-15). De dames van Gemini, uitkomend in de nationale volleybalcompe titie, misten thuis tegen Madjoe een gezond portie agressie. Zon der ook maar één kans op winst werd Gemini naar een 0-3 neder laag gespeeld (11-15, 11-15, 7-15). Twee sets lang was NOVO in Den Haag oppermachtig (10-15, 6-15). Daarna raakte de ploeg de greep op het duel even kwijt (15- 11), maar uiteindelijk kwam NO VO weer op het juiste pad te recht (9-15; 1-3). De dames van Leython stonden vrijdagavond voor een zware op gave. Het team moest aantreden tegen kampioenskandidaat num mer één, het professionele Bro ther. Dankzij een enorme werk lust werd de eerste set in winst omgezet (0-15!), echter de volgen de set ging verloren 15-8). Waar na de derde set opnieuw in winst werd omgezet (5-15). Nadat Bro ther de volgende set had gewon nen (15-10) won, bleek het ijs ge broken voor de opponent, die de partij uitmaakte in 15-4. Gemini 2 leverde een prestatie van formaat door Meteoor met 3-2 te verslaan. De dames van Gemini kunnen hierdoor weer vrijer ademhalen. In de promotieklas se leek LUSV op een zege af te stevenen. In de eerste set kon het team immers op een 12-14 voor sprong bogen. Toch werd de ze ge nog uit handen gegeven. Waarna LUSV er tegen Jodan Boys niet meer aan te pas kwam (15-11, 15-10). Tekort Gemini 3 kon het ook tegen Skania niet bolwerken. DAC boekte een regelmatige overwinning op DVC om de eenvoudige reden dat deze tegenstander op alle on derdelen tekort kwam. Ridder- veld-Velo was een tamelijk ener verend duel. Beide ploegen speelden afwisselend erg goed en zéér slecht. Het duel werd pas na vijf spannende sets in het voordeel van Ridderveld (11-15, 15-11, 9-15, 16-14, 15-12) beslist. WW speelde een matige wed strijd tegen Radius. De 3-0 neder laag speelt wat dat betreft voor zich (15-9, 15-2 en 15-8). GER RENES Fred van der Zeeuw pleegde daar vroeger ook een handje van te hebben, maar het verlies in de tweede partij tegen Hans Lingen accepteerde de oud-Scyllaan bij zonder correct. Scylla-trainer Theo Bakker had voor deze op stelling gekozen omdat Patrick Swier dan in de derde partij di rect de angel uit het MZ-verweer kon halen. En zo geschiedde. Kopman Koen de Vries werd duidelijk gemaakt dat verdedi gen tegen Swier een heel onge zonde zaak kan zijn. Al dient gez- ged dat het verlies in de tweede reeks tot de 21 De Vries toch per spectieven bood. Die waren er ook voor Bomhof in diens confrontatie met Hans Lin gen. Bij 15-15 in de 'belle' deed echter de routine van Lingen toch weer de balans naar Scylla- zijde doorslaan. Ook De Vries had tegen een erg nonchalante Anne Vlieg de gelegenheid de tweede game binnen te halen, maar door de beruchte grote de butanten-gretigheid mislukte dat. Dat er bij een ping-pong duel na LEIDEN - Weekend-schaaktoer nooien, zoals het Daniël Note- boom-toernooi van het LSG, blij ven regelmatig voor verrassin gen zorgen. Vaak vormen zij een broedplaats voor nieuwe talen ten. Zo ook de zesde editie van het Noteboom-gebeuren nieuwe stijl. De 24-jarige Gerard Welling troefde daarin een groot aantal op papier danig sterkere oppo nenten af. De Eindhovenaar schreef het LSG-toernooi met een score van 5V2 uit 6 en een groter aantal weerstandspunten dan het op een gelijk totaal geëindigde drietal Dresen- Bürchner-Van der Lijn, op zijn Niet Wellings eerste succes voor dit seizoen, want eerder al won de geschiedenisstudent het weekeind-toernooi van Amstel veen: "Daarvoor presteerde ik nauwelijks iets tijdens dit soort toernooien, ik kwam nooit ver der dan de kleine prijzen. Nu lukt het opeens wel", aldus de nuchtere winnaar. Zuiver toeval was de zege van Welling dus ze ker niet. Desalniettemin blijft het winnen van evenementen als deze in zekere mate een lot uit een loterij. Eén misstap is im mers vaak al fataal. Dat onder vonden verschillende favorieten reeds tijdens de eerste ronde op vrijdagavond aan den lijve. Met name voor de Joegoslavische meester Vujovic werd die eerste ronde een pijnlijke aangelegen heid. Vujovic, met zijn 2440 ELO-punten de duidelijke papie ren nummer één, verslikte zich volledig in de jeugdige LSG-er Remmelt Otten: remise. De Joe goslaaf vocht daarna nog mis moedig door, maar toen hij zich in de vierde ronde op de Duitser Serrer stukliep hield hij het voor gezien. De geslagen favoriet con centreerde zich op het vluggeren om geld tussen de partijen door, om er op die manier tenminste nog de reiskosten uit te kunnen halen. Vujovic's Nederlandse collega- meesters Leon Pliester en Bert Enklaar zongen het tot de derde LEIDEN - Foreholte heeft tegen Wings weer een punt laten lig gen: 14-14. De kansen van de Voorhoutse handbaldames op promotie naar de eredivisie zijn daardoor weer een stuk kleiner geworden. Ook in de tweede di visie zullen er geen Leidse pro moties uit de bus komen rollen. Oase won weliswaar in de twee de divisie dames D van VZV (8- 6), maar heeft geen kansen meer om de promotie via een tweede plaats te bewerkstelligen. HVS was in de tweede divisie C kans loos tegen koploopster Hermes: Tweede divisionist Satumus (he ren) dolde in Drunen met degra datiekandidaat Avanti (22-14), dat door hun recente opzienba rende prestatie tegen promotie favoriet Wings (19-19), toch wel enig ontzag bij de Leidenaars had ingeboezemd. Het degrada tie-gevaar voor Satumus is nu vrijwel geweken. In de derde divisie verloren de da mes van MMO met 13-13 van Schipluiden. "Helemaal niet no dig", aldus coach Carel Caron, die daaruit zijn conclusies heeft getrokken. "Er is nauwelijks nog enige motivatie. Coaching is ook eigenlijk niet nodig, want geluis terd wordt er nauwelijks. Ik heb dan ook besloten om te stoppen Ik ga liever met de kinderen langs het strand wandelen, dan onder deze omstandigheden op de bank te gaan zitten". Een vijf potjes altijd pauze is kwam zaterag mooi uit, want anders was er bij een aantal Scylla-be- zoekers bevriezing van ledema ten mogelijk geweest. Met een hete kop koffie achter de kiezen was het aanschouwen van de partij Swier-Van der Zeeuw ac ceptabel. Vooral in de tweede ga me speelde de blonde Leidenaar goed, maar een te haastig slot leidde toch tot een twee-games verlies. De Scylla-mannen mochten dan snel klaar zijn, eerder nog ver dwenen de vrouwen richting warme kantine. De tegenstand van het Limburgse Megacles was dan ook ronduit slecht. Maar toch nog altijd te goed voor Ma rian Kantebeen, die tweemaal verloor. Nu konden Sandra de Kruiff en Patricia de Groot de winst toch nog simpel veilig stel len, maar er komt natuurlijk een dag dat de pas 14-jarige De Groot ook eens verliest. In verband met de titelaspiraties mag Scylla dan hopen dat Kantebeen tegen die tijd weer op haar oude nivo is aangeland. Sjaardema had zaterdag in Wage- ronde uit. Wel struikelden zij een stuk eervoller. Pliester delfde het onderspit tegen de coming-man uit Engeland Andrew Martin, terwijl Enklaar door de Duitser Brueckner op remise werd ge houden. Duits kampioen Glien- ke sneuvelde in de tweede ronde in een marathonpartij tegen Wel ling. Bokaalhouder Ad van der Berg kon het na de derde ronde schudden: verlies tegen Krueger. Tijdens de vierde ronde op zon- abrupt einde aan een 13-jarig dienstverband. "Altijd gelijk" "Tegen Wings spelen we altijd ge lijk", verklaarde Foreholte's Hannie Boskamp. De 14-14 uit slag van gisteren was overigens de juiste. Beide ploegen hielden elkaar voortdurend in de score bij. Bij 12-8 leek Foreholte welis waar door te zullen drukken, maar de optimistische gedachten van de Voorhoutse supporters werden door Wings snel teniet gedaan. Binnen luttele minuten was het weer gelijk (12-12) en de eindscore kon bij geen der partij en ook maar enige gramschap opwekken, 14-14. Bij Oase (8-6 winst op VZV) was het ditmaal niet alleen Helma van der Geest die de dienst uit maakte. Weliswaar scoorde zij viermaal, maar Lydia van der Poel (2x), Roos van der Poel en Anita van der Poel bleven niet achter. Bij de rust was de stand 2-2, waarmee werd bewezen hoe dicht de defensies in dat eerste speldeel zaten. Jeanette de Haas vervangt nog steeds de gebles seerde Monique van der Meer en zij doet dat prima. HVS had in de eerste helft geen antwoord op de snelle en geva rieerde aanval van koploopster Hermes: 7-2 bij de doelwisseling. Na de hervatting kwam de Stompwijkse ploeg goed terug. Vooral de defensie had toen be ter kijk op acties van de Haagse oppositie Maar ook Hermes ningen bij de rust nog goede mo gelijkheden op minimaal een re mise. Toen namelijk had Friso Reitsma met zeges op Wiggers en Boele de schade beperkt gehou den tot 3-2. Na de pauze gingen echter wat partjes schlemielig de mist in, waardoor de thuisploeg uiteindelijk nog vrij eenvoudig door kon drukken naar 6-3. Met name Reitsma was tegen Ange- nent dicht bij een heel knappe hattrick, en ook in het dubbel zat er meer in voor de pupillen van coach Joly Sojinu. Sjaardema kan zich zeker nog wel handha ven, maar dan moet er wel ge sleuteld worden aan de vorm van Herman van der Broek. Niet elke dag valt er in de Docos- zaal een 10-0 triomf te bejuichen. Zaterdag was het weer eens zover, want het Utrechtse Iduna bracht als sterkste man Micky Herk achter het groene vlak, en dat is nog altijd een betere poke raar dan pingpongen Docos zal zich wel handhaven, en kan zich misschien wel veroorloven om volgende week tegen Nieuw Vennep kopman Ed van der Berg aan de kant te laten. Een smet op het verder toch rede lijk goede Leidse tafeltennis- weekend vormde het 8-2 verlies van Scylla 2 bij Quick'32, waar door de promotiekansen weer ras gedaald zijn. Als er plotseling titelkansen zijn en de zaak se rieus moet worden benaderd, gaat het bij met name Regeer en Noest direct fout. Zo ook zater dag. Buiten het dubbel won al leen Kantebeen van Van der Aa. dagmorgen kwam er zicht in de strijd aan de top. De Duitse Joe goslaaf Doncevic, diens landge noten Dresen en Schlick, Nieu- wenhuis en Welling mochten zich verheugen in een 100 pro cent-score. Martin had een half punt in moeten leveren bij Van der Lijn. Dat vijftal mocht elkaar in de vijf de ronde onderling het leven zuur gaan maken. Uiteindelijk hield de poort goed gesloten en de marge van vijf treffers bleek voor HVS niet meer te overbrug gen: 9-5. "Onbegrijpelijk" De heren van Saturnus ondervon den eigenlijk geen tegenstand van Avanti. "Onbegrijpelijk dat die ploeg uit gelijk speelt tegen Wings", vond coach Benno Nieu- wenhuyzen. Aan alle kanten vlo gen de treffers gisteren bij de Avanti-keeper om de oren. Via een 12-6 stand halverwege werd het een alleszeggende 22-14 over winning. En het had nog veel meer kunnen zijn. En dan de MMO-dames, na het ver lies gisteren tegen Schipluiden nu dus zonder coach. Caron: "Zij kunnen niet meer degraderen en hebben ook geen kampioenskan sen. We hadden zonder meer van Schipluiden moeten winnen. Wij hebben gewoon meer bagage in de tas. Maar ja, Schipluiden knokte en dat deed MMO niet. Althans niet collectief. Dan ben je snel uitgepraat op de bank. Daarom stop ik. Trainen wil ik nog wel, maar coachen is voorbij. Ik heb best plezier met de meis jes gehad, maar het is zo mooi ge weest". Afdeling De dames van Olympia'72 knokten tegen DSO uit Zoetermeer voor wat zij waard waren en wonnen: 16-14. Dat betekent dat de wed strijd komende week tegen het één punt rijkere AHC'28 beslis send is voor het kampioenschap LEIDEN - In de laatste ronde van de normale competitie is de Zijl/LGB tegen VZC in Veenendaal niet verder geko men dan een 6-6 gelijkspel. LZ'86 verloor teleurstellend van Nereus. In Zaandam kwam men niet verder dan 9- 8. Vivax verspeelde in Maas tricht ook een punt. Tegen MZPC werd het 6-6. Katwijk verloor opnieuw. Ditmaal was WIK met 5-7 te sterk. DKD kreeg een verschrikke lijke nederlaag te slikken. Te gen Koudekerk werd het 27- 2. De beide Leidse dames teams moesten ook de pun ten inleveren. LZ'86 verloor met 11-2 van LAGA en de Zijl/LGB verloor met 14-4 van de Skelp. De Zijl/LGB speelde in de laatste ontmoeting van de normale com petitie in Veenendaal een merk waardige wedstrijd. VZC, dat zich als vierde ploeg voor de play-offs heeft geplaatst, is altijd kwamen Dresen en Welling als winnaars uit de kruiddampen te voorschijn. Schlick werd door Van der Lijn geklopt. Martin en Enklaar elimineerden elkaar de finitief voor de hoofdprijs, door onderling te remiseren. Na het met een score van vijf uit vijf lei dende duo zetten vijf man zich met een half punt minder in de achtervolging. Van der Lijn en Brueckner, tesamen met een drietal Leidse spelers: Leon Ko- nings, Wim Heemskerk en Roel Piket, die in de vierde ronde zijn oom Joop een illusie armer had gemaakt. Tijdens die zesde en laatste ronde bleek de weelde van een hoge klassering voor de meesten te veel. Dresen en Welling zorgden voor een anti-climax door ra zendsnel onderling te remiseren, zij dorsten de aan verlies gebon den (financiële) risico's niet te nemen en speelden op safe. Uit eindelijk bleek daarbij Welling na het nodige rekenwerk van de ditmaal perfect werkende com puter de winnaar op weerstands- punten. De Leidenaars gingen al len ten onder. Heemskerk en Pi ket kwamen er tegen hun op- pnenten niet aan te pas, terwijl Konings een kwaliteit verblun- derde tegen Van der Lijn. Laatst genoemde greep daardoor sa men met de West-Duitser Brueckner de gelegenheid te baat om met een score van 51/2 uit 6 tesamen met Dresen en Welling de hoofdprijs te verdelen. Gelp- ke, Wind, Schultz, Doncevic en Kovacevic deelden met 5 punten de vijfde prijs. Ondanks de wat slappe finale kon het organiserende LSG zich in de handen wrijven. De aula van het Rembrandt College bleek als speelzaal uitstekend te voldoen, waarbij alle mogelijkheden aan wezig lijken om het deelnemer stotaal van 200 de komende jaren nog verder uit te bouwen. Voor het Daniël Notebóom-herden- kingstoernooi lijken de gouden tijden dan ook nog te moeten aanbreken. RUUD DOBBELAAR en de promotie naar de derde di visie. De heren van HW'70 speelden een voortreffelijke wedstrijd tegen kampioen jn spé EDH. HW had bij 12-11 zelfs even de leiding, maar moest uit eindelijk met 16-19 voorrang ver lenen aan de Delftenaren. Zö ac terend moeten de Voorschotena ren een kans hebben om zich als nog in de afdelings eerste klasse te handhaven. Met de Voorscho tense dames gaat het uitstekend. Met vijf punten voor op de con currentie, Foreholte en Ver- burch, kan het eigenlijk niet meer misgaan. Gisteren werd Westlandia 2 met 9-5 geklopt. Kandidatuur Saturnus (dames) had met de re serves van AHC'28 totaal geen moeite: 12-3. De heren van Satur nus 2 houden hun kampioens kans. Zij klopten concurrent Oa se in eigen huis royaal: 17-10. Maar Olympia'72 blijft de groot ste kanshebber. De Wassenaar- der onderstreepten hun kandida tuur met een 23-6 overwinning bij AHC. In de derde klasse kan MMO (19-11 winst op Foreholte 2) het kam pioenschap praktisch niet meer ontglippen. De voorsprong op de concurrentie bedraagt zes pun ten. Er is nog een kampioensge gadigde in de Leidse regio: de dames van Fairplay. De nieuw komer bezit met zes punten voorsprong eveneens riant uit zicht op het kampioenschap in de vierde klasse. FRANK BONTE MAANDAG 20 FEBRUARI 1984M. een lastige tegenstander voor de N Leidenaars. In de eerste drie pe rioden werd dit ook volledig be waarheid. Alleen VZC wist te doelpunten. De Zijl/LGB pro beerde wel van alles maar het liep gewoon niet. Bovendien hadden de Leidenaars de pech dat VZC-goalie Alex van Boeg- schoten in topvorm verkeerde. De Veenendaalse keeper was vooral bij numerieke minderhe den van zijn ploeg niet te passe- De Veenendaalse voorwaartsen kenden veel minder problemen dan hun Leidse collega's. In de eerste periode trof Ronald van Noort de roos (1-0) en tot groot enthousiasme van het talrijke publiek gingen de Veenendalers in de volgende periode rustig door met scoren. Toen Ton Schoeman na 25 seconden spe len in de laatste periode een man meer situatie bekwaam afrondde en zo de stand op 6-1 bracht, gaf niemand meer iets voor de kan sen van de Zijl/LGB. Vanaf dat moment lukte opeens veel meer. Onder aanvoering van wie an ders dan Stan van Belkum kwa men de Leidenaars stap voor stap dichterbij. Bij 6-4 leek er toch weer een kink in de kabel te komen. Bij een numerieke min derheid bemachtigde Stan van Belkum echter de bal en coun terde sterk naar 5-6. In een laat ste wanhoopsaanval werd tien seconden voor tijd de Leidse top schutter nog éénmaal in stelling gebracht. Hij faalde niet en zorg de zo alsnog voor het niet meer verwachtte gelijke spel (6-6). Pe riodestanden: 1-0, 3-0, 5-1 en 6-6. Leidse doelpunten: Stan van Belkum (5x) en Arno van Winkel. De bril van LZ-speler Jan Bakker was na afloop van de wedstrijd Nereus-LZ het meest besproken onderwerp. Bij de stand 8-7 in het voordeel van de Leidenaars bedienden de Zaankanters zich van andere middelen dan ge woonlijk in het waterpolo om de overwinning naar zich toe te trekken. Het brilletje van Jan Bakker werd op dat moment van zijn gezicht gegrist. Jan Bakker zwom met toestemming van het arbitrale duo naar de kant om een reserve bril op te zetten. Op dat moment gebaarde scheids rechter Nuys echter 'doorspe len'. Nereus maakte van de nu merieke meerderheid dankbaar gebruik en trok de stand gelijk (8-8). LZ raakte hierdoor zo van de kook dat het geloof in eigen kunnen volledig werd verloren en men aan een onverwachte nederlaag niet kon ontsnappen. De LZ voorwaartsen trachtten het tij nog te doen keren door een alles of niets offensief maar het arbi trale duo Nuys/Veenendaal, op gejut door het Zaanse publiek, had geen oog meer voor het on- behouwen optreden van de jon gens van Fred Bos. De winnende treffer voor Nereus was dan ook een logisch uitvloeisel van een hectisch laatste part. Eindstand 9-8 voor Nereus. LZ plaatste zich inmiddels wel voor de play-offs maar zal hierin geen enkele rol van betekenis kunnen spelen. De twee grootste kanshebbers voor promotie zijn Rotterdam en Po lar Bears. Doelpuntenmakers LZ: Frans v.d. Brink (3), Wim Klumper, Wilco en Michel v.d. Zeeuw, FYied Elzenga en Remco Roman. Katwijk Katwijk is gedegradeerd. Na de 5-7 nederlaag tegen het Wassenaarse WIK mag er wel een wonder ge beuren wil men nog gevrijwaard blijven van een anoniem optre den in de derde klasse. Tegen de andere zwakke broeder WIK werd andermaal een nederlaag geleden, ondanks het optreden van Paul v.d. Putten (3 scores). Vivax "presteerde" precies het om gekeerde van de Zijl/LGB. In Maastricht waren het de Oegst- geestenaren die een 6-1 voor sprong verloren zagen gaan. De Oegstgeestenaren werden op het conditionele vlak afgetroefd door het met 13 spelers opereren de MZPC. De 6-6 betekende voor Vivax een kostbaar verliespunt met het topteffen tegen Losser in het vooruitzicht. Vivax, dat door de wethouder van sportzaken uit Beek werd ont vangen op het vliegveld omdat zij de eerste sportvereniging wa ren die met het vliegtuig naar Beek kwamen, zal deze wed strijd moeten winnen als zij in de strijd om het kampioenschap willen blijven meedoen. Topsco rer: Dick v.d. Bosch (2x). DKD beleefde afgelopen weekein de het zoveelste dieptepunt van dit seizoen. Tegen koploper Kou dekerk werd met 27-2 verloren. In deze wedstrijd was het met de zelfbeheersing van de Leiderdor pers slecht gesteld. Zowel Frank Dreef als Ad v.d. Plas werden in het verloop van de wedstrijd van deelname uitgesloten zodat de nederlaag voor een groot deel is verklaard. Scores: Jan v.d. Brink en S. Kuiper. Het gaat slecht met het Leidse da mespolo. Zowel LZ'86 als de Zijl LGB leden een grote nederlaag. LZ'86 delfde het onderspit tegen Laga met 11-2 en de Zijl/LGB deed het met 14-4 nog slechter te gen de Skelp. DIRK KLOOS LEIDEN - De Leidse vertegenwoordigers in de nationale volleybalcompetitie hielden aan het afgelopen weekein de geen beste herinneringen over. DAC en LUSV kon den het verlies tegen respectievelijk Vollido (2-3) en SVC (eveneens 2-3) nog enigszins beperken, maar de verlies- partij van Gemini tegen Van Santen (3—1) verdwijnt on getwijfeld in het zwartboek van de Voorschotense ver eniging. In datzelfde boek komt ook het duel van de da mes van Gemini-Kangeroes te staan, want zij gingen met dezelfde cijfers onderuit tegen Madjoe. Alleen NOVO zal met plezier terugkijken op het duel tegen Van Santen, want de Noordwijkse dames wonnen met 1-3.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 16