Rugbyers gedupeerd door 'Belgenmop'.. Nederlagen LDWS enVTL LFC maakt op de plaats rust Zaalteam Roomburg kampioen J Ook SVLV kan geen vuist maken Dio Deegenaars komt terug op besluit Quick Boys komt tekort Valken nu in gevaar Winst voor dames uit Hazerswoude Katwijk uitgeschakeld UINA 14 DO/ST Sport ZOETERWOUDE - Het zaal hockeyteam van Roomburg is kampioen geworden in de tweede klasse A. Dat gebeur de gisteravond in de Zoeter- woudse Klaverhal door kop loper Groen Geel (een punt voor op Roomburg) in een enerverende wedstrijd met 4-2 te verslaan. Het team van Ron van Eijk maakte geen fouten en bond ook Zoeter- meer aan zijn zegekar door met 3-2 te winnen. Noord- wijk werd derde door Rijs wijk en Cartouche te ver slaan. De voor het kampioenschap strijdende ploegen van Roomburg en Groen Geel waren voorzichtig begonnen en hadden na vijf minuten al een strafcorner mogen ne men die evenwel niets ople verde. Nadat de Haagse ploeg halverwege de eerste helft weer een corner onbenut liet, greep Roomburg een minuut later door aanvoerder Paul Lamping de voorsprong door via de paal wel raak te schie ten uit de corner. De Leidse ploeg behield de 1-0 leiding tot de rust, wat te dan ken was aan het bekwame in grijpen van goalie Ronald Cijs die in laatste man Nol van der Drift een uitstekende assistent had. Van der Drift hield met tweede reddingen op de lijn Groen Geel van de gelijkmaker af. Met een ge lijkspel zou Groen Geel ove rigens, met nog een duel te gen Cartouche, de beste pa pieren hebben voor de titel. Spoedig na de doelwisseling kwam Groen Geel toch langs Roomburg door een pass door het midden, waarna de bal simpel langs Cijs werd ge schoven. In het duel dat op het scherp van de snede werd gestreden, liet Paul Lamping met zijn tweede goal in de zesde minuut het fanatiek zingende jongedames-sup porterskoor van Groen Geel even verstommen: 2—1. De met technische hockeyers opererende Haagse ploeg liet er een minuut over heen gaan om voor de tweede maal de begeerde gelijkmaker te sco ren. Enkele gevarieerde straf- corners voor Roomburg le verde niets op. Pech voor de Hagenaars die een inzet net langs de verkeerde kant van de paal zagen gaan. Met nog vijf minuten te spelen, stormde de met grote inzet spelende Van der Drift naar voren om een voorzet te ge ven op Jurjen van Aken, die met een subtiele stickvoering de Haagse doelman kansloos liet en Roomburg 3-2 ople verde. Twee corners voor Groen Geel waren niet ge noeg om de snel uitlopende Cijs te passeren. In een alles of niets poging werd in de laatste fase de kee per van Groen Geel nog ver ruild voor een veldspeler, wat niet baatte. Met nog vijftien seconden te spelen, bracht een Haagse fout de Leide- naars een strafcorner, die door Nol van der Drift tot 4-2 werd verheven. Tegen het zwak geachte Zoe- termeer kwam Roomburg tot een 3-2 overwinning. Deze stand werd al met rust be reikt. Na enkele minuten kwam het openingsdoelpunt voor Zoetermeer op het sco rebord. Een snoeiharde tref fer van Lamping uit een straf corner bracht Roomburg naast Zoetermeer. Juijen van Aken scoorde 2-1 voor de formatie-Van Eijk die moest winnen om de titel niet te verspelen. Van der Drift maakte met zijn treffer uit een corner de marge weer iets groter: 3-1. Het zeer verdedigend ingestel de Zoetermeer hield er de spanning in door 3-2 te laten aantekenen. In de tweede helft stopte Cijs een Zoeter- meerse strafbal en hielp daar mee zijn niet meer scorende ploeg aan de titel. Noordwijk boog met energiek spel de 3-2 achterstand in de wedstrijd tegen Rijswijk om in 5-3 zege. Kees Vermaas had met zijn uitstekende spel een groot aandeel in de score en de overwinning. Coach Rob van Nes zag zijn ploeg Noordwijk tegen Car touche met goed zaalhockey uitlopen naar 6-1. Noud Hekkens was de grote anima tor in dit treffen. Noordwijk kende een zwakke periode en dat werd afgestraft door de Voorburgers die nog tot 6-5 konden komen, voordat de scheidsrechter afblies voor het einde. Een beeld uit de ontmoeting Ashmoleans—Klein Oranje. Het Engelse schoolteam viel in voor Klein België, dat zonder opgaaf van reden wegbleef. (foto Holvast) LEIDEN - De officiële rugby-in- terland van Klein Oranje tegen Klein België, die op het terrein van DIOK gespeeld zou worden, is op een deceptie voor de Neder landse jeugdspelers uitgelopen. Toen de jeugdige rugbyërs al lang en breed met de warmin- g-up bezig .waren, was er nog steeds geen Belg te bekennen. Groot was de verontwaardiging toen na enige telefoontjes met de zuiderburen bleek dat er hele maal geen Belgische afvaardi ging zou komen. Geldnood had de Belgische Rugby Bond er toe gebracht van de interland af te zien. Ook op de telefoonkosten werd bespaard, want er werd 'vergeten' de Nederlandse Bond van deze afzegging op de hoogte te brengen. LEIDEN De, vanwege de vorst, moeilijke terreincondities ver hinderd een aantal clubs uit de zondag-vierdeklasse niet om de geplande wedstrijden alsnog te spelen. In 4A deden de "hoog vliegers" Altior en Alphen het goed ten koste van hun respec tievelijke lager klasseerde oppo nenten LDWS en VTL: 2-0 winst. LEIDEN - In de regionale jeugdcompetitie zorgde Roo- denburg zaterdag voor een verrassing door Quick Boys met 5-1 te kloppen. Een over winning overigens waar niets op af te dingen voel. Quick Boys wilde wel, maar kwam eenvoudig te kort tegen de Noordbewoners, die meer goals hadden moeten maken. Dankzij deze zege is Roode- nurg opgeklommen naar de vierde plaats. Op het tamelijk harde veld kwam het zaterdag op de techniek aan. Die bleek, dat mag duidelijk zijn, bij de thuisclub beter verzorgd. Na een kwartier scoorde Roger James 1-0. Nog voor de pauze maakte Duncan Alberga er 2- 0 van. Via Kees Varkevisser (benutte strafschop na over treding van Ties Sebrechts) kwamen de Katwijkers nog even in de race terug, maar Wim Tegelaar maakte aan al le Quick Boys illusies een einde. Marcel van der Burg en Duncan Alberga, de laat ste op aangeven van Remco van der Maat, bepaalden de eindstand op 1-5. Han Tisseur volgt volgend sei zoen overigens Jan Lovink op als trainer van de A-regio nalen. Lovink gaat zich be zighouden met de C-junio- ren, terwijl het bestuur Bob van Bohemen heeft aange steld als trainer van de B- jeugd. De wedstrijden UVS- Feyenoord, Katwijk-Rijs wijk en Xerxes-FC Lisse werden afgelast. Een vreemde zaak natuurlijk, want het getuigt van weinig bestuur lijk vernuft om pas twaalf uur voor de wedstrijd te besluiten helemaal maar niet te komen en nog dommer is het dan om deze beslissing voor de tegenstander te verzwijgen. Ook de penning meester van de Belgische Rugby Bond heeft een groot aandeel in deze misplaatste 'Belgenmop' De bewaarder de schatkist kwam blijkbaar pas op vrijdag avond tot de ontdekking dat er te weinig franken aanwezig waren om zo'n twintig personen met de bus naar Nederland te sturen. Een grote teleurstelling dus voor het Nederlands team, maar ook de in grote getalen opgekomen toeschouwers werden door de Belgen gefopt. De vertegenwoor- Van Nispen veroverde een be langrijk punt ten koste van Alk- mania: 1-1. In 4B moest SVLV zijn meerdere erkennen in het hooggeklasseerde DSO: 2-1 ver lies. Bij Cromvliet en SJZ was de tevredenheid wederzijds met het via een 0-0 gelijkspel behaalde punt. Altior-LDWS 2-0 Gedurende het eerste twintigtal minuten leek er voor LDWS nog geen vuiltje aan de lucht. De gas ten bewerkstelligden een over wicht, hetgeen tot drie goede kansen leidde. Cees de Roode zag zijn inzet op de lijn gekeerd, Thijs de Kleer plaatste de bal net naast de paal, terwijl een kansrij ke kopbal van Ton van Berkel in de handen van de Altior-goalie belandde. Een onfortuinlijk mo ment van André Bronsgeest deed het tij in de 25ste minuut ten gunste van Altior keren. De LDWS-goalie duwde tijdens een ongevaarlijke situatie een oppo nent tegen de grond, hetgeen voor de arbiter aanleiding was de bal op de stip te plaatsen. Cees Baader benutte de penalty vlek keloos: 1-0. Twee minuten later was het opnieuw prijs, toen René van der Hoorn alle ruimte kreeg om de bal met het hoofd achter Bronsgeest te plaatsen: 2-0. Ge durende het resterende deel van de wedstrijd kon LDWS geen vuist meer maken. De warrige ar bitrage en het onhandelbare speelveld werkten dit in de hand. Van Nispen-Alkmania 1-1 Alkmania had voor de rust met di- John Huguenin. (archieffoto Holvast) digers van de Nederlandse Rug by Bond kwamen toch nog een oplossing voor deze vreemde si tuatie. Een dezer dagen door Ne derland toerend Brits school team, de Ashmoleans, als toe schouwers aanwezig, werd be reid gevonden als tegenstander van Klein Oranje te fungeren. Deze Engelse opponent was evenwel te sterk voor de Neder landse jeugd, waarin ook de bei de DIOK-spelers Bernd Klein Schiphorst en Marcel Chaudron acteerden. Een 2—8 nederlaag was het gevolg en dat is gezien de kracht van het Engelse team een uitstekende prestatie. Of DIOK, dat zijn onkosten wel door de Nederlandse Bond ver goed ziet, in de toekomst nog een andere interland toegewezen zal krijgen is nog een vraagteken. rekter spel het heft in handen, zonder daarbij tot veel kansen te komen. In de 12de minuut stak Rob van Saasse de bezoekers echter de helpende hand toe, door binnen het strafschopge bied hands te maken. Roos had geen moeite om de bal uit de toe gekende penalty langs doelman Ed Smits te plaatsen: 0-1. Na de hervatting drong Van Nispen korte tijd sterk aan. Rob van Saasse nam in de 60ste minuut de gelijkmaker voor zijn reke ning door een cornerbal van Henk van Maris in de kruising van het doel te plaatsen: 1-1. Ver dere wapenfeiten bleven daarna uit. VTL-Alphen 0-2 Alphen was in dit duel de minst slechte. Wel ging de eerste kans nog naar VTL. Cor Jongejan glipte op het cruciale moment echter onderuit, om de bal in de herkansing naast het doel te plaatsen. Alphen ontplooide ver volgens een veldoverwicht, waarbij de kansen vooralsnog op zich lieten wachten. Na de rust leverde VTL de bedien echter voortdurend by de tegenpartij in, hetgeen niet zonder gevolgen bleef. In de 60ste minuut zette de Alphen-linksbuiten drie VTL-ers op het verkeerde been, waarna Martin van Elk de bal van dicht bij in het doel schoof: 0-1. Tien minuten voor het eind viel ten slotte de beslissing. Nadat gele genheids libero Steef Pattiapon had verzuimd in te grijpen, scoorde Kluivers in tweede in stantie 0-2. DSO-SVLV 2-1 De openingsminuten waren voor SVLV, maar toen Sonneville in de 15de minuut de paal van het SVLV-doel had getroffen, hiel den beide partijen elkaar in evenwicht. De tweede helft gaf een levendig spelbeeld te zien, met eerst enkele gemiste kansen voor SVLV. In de 60ste minuut plaatste Sonneville de bal door de handen van invaller doelman Marco Gerrits: 1-0. Tien minuten later hadden de Voorschotena ren succes in de jacht op de ge lijkmaker. Peter Tegelaar kopte de bal op aangeven van Loek Helder in de uiterste hoek van het DSO-doel: 1-1. De vreugde was echter van korte duur. Mar co Gerrits poneerde het leder in de 80ste minuut met de punt van zijn schoen voor de voeten van Sonneville, die beheerst 2-1 aan tekende. Na gemiste mogelijkhe den van Perry Berk en Wilco Westgeest, diende SVLV in de nederlaag te berusten. Cromvliet-SJZ 0-0 Een gelijkopgaand duel, met een juiste uitslag. Jos de Boer en Ro nald Vermond lieten voor de rust scoringskansen onbenut. Na de hervatting poogde Cromvliet door te drukken. SJZ herstelde zich en mocht in de slotfase zelfs aan de winst gaan denken, toen Cromvliet vanwege wissels en een blessure met tien man verder diende te gaan. Erik Hoenson zag daarbij een inzet op de lijn gekeerd. Aan de andere zijde diende Ron van Deth in de laat ste minuut echter nog een fraaie safe te verrichten. SCHEVENINGEN - Powerlifter/ gewichtheffer Dio Deegenaars deed gisteren tijdens de slotron- de van de landelijke powerlift- competitie voor clubteams in tweëerlei opzicht van zich spre ken. Enerzijds verbeterde de Leidse brandweerman in het clublokaal van het Scheveningse KCS zijn eigen nationale rekord kniebuigen: van een op zich al zeer goede 340 kg naar 342Vi kg. Anderzijds gaf Deegenaars te kennen zich in te willen zetten om alsnog aan de Olympische en W.K. limiet gewichtheffen te vol doen. Na een conflict met de nationale bond besloot de Leidenaar vorig jaar om zich uitsluitend op het powerliften te gaan richten en de jacht op een ticket naar de Olym pische Spelen te laten voor wat zij was. Een gesprek met de bondbestuursleden heeft inmid dels echter dermate verhelde rend gewerkt, dat Deegenaars besloten heeft op zijn beslissing terug te komen. Volgens trainer Dirk van 't Riet zal de competi- LEIDEN - Valken'68 maakt mo menteel moeilijke tijden door. Na de verrassende deling tegen koploper Zevenhoven, is het bergafwaarts gegaan met de. Val kenburgers. Vorige week kwam het team nog tot een moeizame 0-0 deling tegen Oegstgeest, maar zaterdag kreeg de ploejg van Will Henskens een grote ne derlaag te verwerken tegen Ber kel (0-3). "We hebben terecht verloren", draaide Will Henskens niet om de hete brei heen. "Valken moet het hebben van inzet en karak ter, maar daar was niets van te zien. Waar het aan ligt is me een raadsel. We hebben heel goed naar de wedstrijd toegeleefd, maar het ging gewoon niet. Mis schien was er wel sprake van overconcentratie". De Valkenburgers kregen te ma ken met een zéér gemotiveerd Berkel, dat de thuisploeg nauwe lijks ruimte gaf. Door onnodig balverlies in de verdediging kwam Valken al na drie minuten met 0-1 achter. Nog voor de pau ze maakten de gasten er 0-2 van. "En dan is zo'n wedstrijd gelo pen", zag Henskens de bui in de rust al hangen. We hebben nog wel wat geprobeerd, maar het lukte niet". De ploeg kreeg één kans, maar die werd door Theo van Rijn om zeep geholpen. Door deze neder laag is Valken in de gevarenzone terecht gekomen. "Als we zo blij ven spelen, krijgen we het nog heel moeilijk", aldus Henskens, die morgenavond beslist of hij bij Valken blijft. tieloze periode geen verregaande consequenties voor zijn Spar taan-pupil hebben: "Naast het powerliften heeft Dio de gewich theftraining nooit verwaarloosd. Hij kan daarom snel op zijn oude niveau terugkeren". Tijdens de slotronde van de lande lijke hoofdklasse slaagden de heffers van De Spartaan er voor de eerste maal in om de vierde en laatste plaats aan een andere ploeg over te doen. De Leide- naars hielden het ontvangende KCS met een verschil van 69 punten duidelijk achter zich. De gradatie naar de landelijke eerste klasse kon De Spartaan met deze derde plaats evenwel niet meer ontlopen. Daartoe waren de re sultaten tijdens de voorgaande ontmoetingen niet voldoende ge weest. Het verblijf in de eerste klasse lijkt echter, gezien de stij gende lijn, slechts een tijdelijke kwestie. De totaalscores van de Leidenaars waren: Hein van de Putten (75 kg) 595 kg; Sjaak van de Wijngaard (89 kg) 675 kg; Pe ter Smit (108 kg) 765 kg; Dio Dee- LEIDEN - LFC heeft gistermiddag op de plaats rust gemaakt. In de belangrijke wedstrijd tegen Quick gingen de Leidenaars met 0-3 onderuit. UDO haalde op het moeilijk bespeelbare veld van HW een punt weg (1-1). LFC-HW 0-3 De spelers van LFC hebben de waarschuwingen van trainer Cees Vermeulen in de wind ge slagen, getuige de dikverdiende 0-3 nederlaag tegen Quick. Na de gemakkelijke overwinning op BTC, deelde Vermeulen mee dat zijn ploeg er nog lang niet was. Dat bleek gisteren op de Boshui- zerkade. Zonder Nico van As (ge schorst), Sjaak te Hennepe (ge blesseerd) en aanvankelijk ook zonder de disciplinair geschorste Bles Zuma, leed LFC weer eens aan een oude kwaal. Inplaats van collectief te werken, presenteer den de voetballers zich als een lingen die slechts aan aanvallen dachten. "We hebben terecht verloren", oor deelde Vermeulen na afloop. "Ie dereen speelde voor zichzelf, ter wijl de vleugels te weinig werden gebruikt". LFC begon redelijk, maar zakte steeds verder weg. Na een halfuur scoorde Alex Holtmans 0-1. Na de pauze kreeg Jan Kromwijk een goede moge lijkheid, maar de bal verdween voor LFC langs de verkeerde kant van de paal. Marco Hoogwa ter besliste hierna met twee doel punten de strijd in het voordeel van de Hagenaars. HW-UDO 1-1 UDO blijft goed meedraaien in de derde klasse. Op het moeilijk be speelbare veld van HW haalden de Oegstgeestaren een belang rijk punt weg. "Van een echte wedstrijd was geen sprake", wist UDO-oefenmeester Kees Pou- wiel. "Het was een soort loterij. De spelers van UDO en HW ver dienen een compliment. Het VOETBAL - Gisteren is voor de vijfde ronde van het toernooi om de FA cup één wedstrijd ge speeld. Southampton won met 1-0 van Blackburn en plaatste zich daarmee voor de kwartfina les. ATLETIEK Zhmu Jianhua, de Chinese wereldrecordhouder bij het hoogspringen kan niet deel nemen aan de Amerikaanse in doorkampioenschappen op 24 februari. Hij heeft griep. In zijn plaats komt Cai Shu, die 2.29 me ter heeft gesprongen. MAANDAG 20 FEBRUARI 1984 Dio Deegenaars. (archieffoto Holvast) genaars (85 kg) 764V2 kg; Herman Filippo (83) 605 kg. Kees de Vreugd, uitkomend voor KCS, vestigde bij het deadliften met 350 kg een nieuw nationaal rekord. Hetzelfde deed de Kat- wijker met 3861/2 kg bij het knie- buigen, een rekord dat echter met 390 kg onmiddellijk werd verbeterd door aartsrivaal Ge rard du Prie. Wim Meijer, Krijn van der Meij, Dries van de Hoe ven en sterkste man van Leiden, Peter van Gent slaagden er zater dag allen in om zich tijdens wed strijden te Amsterdam te kwalifi ceren voor de nationale titelstrijd in de tweede klasse. duel zal voor het publiek niet aantrekkelijk zijn geweest, maar de ploegen wisten zich op dit ge vaarlijke veld in elk geval te be heersen". In de eerste helft toonden beide elftallen zich gelijkwaardig. Toen UDO via Nico van der Salm, vervanger voor zijn gebles seerde broer Jan, vlak na rust 0-1 scoorde leek UDO de pot zelfs nog te gaan winnen, maar HW kwam snél op gelijke hoogte. Hierna kwam UDO nog onder grote druk te staan, maar de Oegstgeester ploeg gaf de deling niet meer uit handen. LEIDEN Van de damesvoetbal teams uit de regio Leiden kwam het afgelopen weekeinde alleen Hazerswoudse Boys binnen de lijnen. In de interregionale klas sen werd wel gespeeld, maar niet door Ter Leede, LSVV en Alk- Maasdijk en Hazerswoudse Boys maakten er zaterdag een goede wedstrijd van. Op een redelijk te bespelen veld kregen de beide ploegen in de eerste helft kan sen, die niet benut werden. Na de pauze werd de Hazerswoudse ploeg sterker. Een voorzet van Jannie Schouten stelde Clemen- tien Laurier in staat voor 1-0 te zorgen. Nadat Petra van der Lip de stand op 2-0 had gebracht, was de strijd gestreden. De thuis club gaf de moed op en moest zelfs nog toestaan dat Jannie Schouten de Hazerswoudse voorsprong vergrootte tot 3-0. Omdat Rijnmond een punt rijker werd, zakte LSW in de interre gionale klasse (zaterdag) af naar een gedeelde laatste plaats. Zo wel Rijnmond als LSW heeft na twaalf wedstrijden vijf punten. Alkmania raakte zondag in de in terregionale klasse verder achterop. De wedstrijd van de ploeg uit Oude Wetering tegen Celeritas ging niet door. Koplo per KFC speelde wel en versloeg Groeneweg met 6-2. Alkmania kijkt nu tegen een achterstand van zes punten aan, maar heeft wel drie wedstrijden minder ge speeld. KATWIJK - Katwijk is vrijwel uitgeschakeld voor de titel in de zaterdag- derdeklasse. Het elftal van John Huguenin ging met 3-1 onderuit bij Maasdijk. Door de overwinning van ARC bij MW is de kloof met de Alphense koploper welhaast onoverbrugbaar geworden. Al na een twintig minuten keek Katwijk tegen een 2-0 achterstand aan. "Daar gingen persoonlijke fouten van verdedigers aan vooraf', ver klaarde oefenmeester John Huguenin. "Tijdens de rust heb ik dan ook twee jongens voor aanvallers gewisseld". Die mutaties leverden succes op, want Floor Schaap verkleinde de ach terstand toto 2-1. Een foute terugspeelbal vanm libero Gidi van der Bendt was de oorzaak van de derde treffer van de thuisploeg. Door die achterstand was Katwijk uit het veld geslagen.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 14