Rijnsburgse Boys houdt vaart erin UVS zet 'stap' in goede richting Machine Quick Boys pruttelt weer John Huguenin naar Roodenburg Blauw Zwart valt terug Kostbaar punt SJC RCL in zorgwekkende toestand na 1-3 nederlaag wÊMSËËÊk H Zaalvoetbal ter discussie Wr bf Lisse trekt lijn door MAANDAG 20 FEBRUARI 1984 LEIDEN - De keuze van het schoeisel bleek gistermiddag mede bepalend voor de uitslag van het duel UVS-GSV. Door direct voor de juiste schoenen te kiezen op het gladde veld in de Kikkerpolder konden de blauwwitten opnieuw een stap in de goede richting zetten. De eigen winst van 1-0 en het kansloze verlies van de volgende tegenstander Blauw Zwart, hielden in dat de formatie het uitzicht op het kampioenschap van de tweede klasse A danig verbeterde. "Als we de titel nu niet pakken, krijgen we die nooit meer", weet trainer Melbi Raboen op zeker. "Dit zijn de beslissende weken. Komen we hier goed doorheen, dan kunnen we de competitie tactisch uitspelen". Hoe goed het tegenwoordig ook gaat, het is nog maar zeer de vraag of zijn formatie dat kan. Raboen mag de UVS' ers heel wat van de oude fouten hebben afgeleerd; ze spelen het voetbal nog altijd in eerste instantie om LEIDEN - Eén week voor wat het cruciale treffen met UVS had moeten worden, heeft Blauw Zwart afgedaan als voornaamste belager van de Leidse koploper in de tweede klasse. De Wassenaarders verloren bij hekkesluite- Olympia met 1-0, in de 28ste minuut gescoord door Harry van der Laan. Blauw Zwart ondernam met name na rust van alles om iets aan die ach terstand te doen. Door het fa len van Pim van der Berg kwam daar echter niets van. het spel. Waar de trainer louter op de winst gokt, daar willen zijn pupillen nogal eens moeilijk doen als het ook gemakkelijk kan. Het bleek in de slotfase van het duel met GSV. Inplaats van koel op balbezit te spelen, lieten de blauwwitten zich verleiden tot paniekvoetbal. Zonder ge volg, maar Raboen was bepaald niet gelukkig met de wijze waar op zijn elftal de 1-0 over de finish had gebracht. Op zijn teken van tien minuten voor het einde had UVS het duel moeten bevriezen. De weersom standigheden waren ernaar, maar zijn ploeg begreep het zijn gebaar niet, of wilde het niet be grijpen. Er was in elk geval nie mand die het goed vertaalde. "Op zulke momenten ontbreekt de coaching in het veld", aldus Raboen. "Als je merkt dat er niet meer inzit, moetje tevreden kun nen zijn met 1-0. Dan moet je zo'n partij professioneel uitspe len". Het is één van de weinige zaken die nog verbeterd moeten worden bij UVS. Voor het overige blijkt de invloed van de nieuwe trainer telkens weer. Er wordt veel har der gewerkt, de vriendelijkheid heeft plaatsgemaakt voor een portie gezonde agressie en ook als het niet lukt, blijft de stem ming positief. Het treffen met GSV leverde er de voorbeelden van. Met twee, drie-nul had de Leidse ploeg voor kunnen staan na de eerste rondgang, maar ook nu dat niet het geval was bleef UVS geloven in een goed resul taat. Verkeerd Terecht, want wat GSV eerder had laten zien, sloeg nergens op. Door de verkeerde keuze om het duel met zaalschoenen te begin nen had de toch als technisch be kend staande ploeg de grootste moeite overeind te blijven, laat staan dat GSV gevaarlijk werd. Dat gebeurde slechts sporadisch en eigenlijk pas echt in de slotfa se toen allang van schoenen was gewisseld. Voordien werd het risico ge schuwd en gokte de ploeg met één spits op de counter. "Ze wa ren bang", wist Raboen "en bo vendien hadden ze zich verke ken bij de schoenkeuze". Aan de greep die UVS daardoor op het duel kreeg, kon de tegenstander zich niet meer ontworstelen. Tachtig van de negentig minuten konden de Leidenaars dan ook heersen. Bij vlagen met zeer re delijk spel, maar in de afwerking ging het telkens mis. Alleen Bert Jansen, sterk bij de gratie van de uitblinkende Aad Neuteboom die zijn positie steeds overnam, richtte eenmaal goed. Op aange ven van Van Weerlee riep hij LEIDEN - De voetbalclubs Roodenburg, RCL en Katwijk hebben een driehoeksverhouding. De cirkel werd afgelopen weekeinde 'rond' ge maakt door Roodenburg, dat 'Katwijker' John Huguenin als trainer voor het komende seizoen contracteerde. i> 1 \/j i#.'* "V -_J Hans van Leeuwen in duel met e Van de Most r) en De Fretes zorgt ervoor d Zoals bekend neemt Peter Ciere, voetballer bij de eersteklasser uit Noord, straks de plaats in van Huguenin. Die 53-jarige Hage naar was voor zijn tijd bij Kat wijk werkzaam bij zaterdageer steklasser RCL. Daar nu wordt Laurens Mouter, de huidige trai ner van Roodenburg, de nieuwe man aan het roer. Vrijdagavond werden Roodenburg en Huguenin het eens over een eenjarig contract. "We zijn rond gekomen in twee gesprekken", zei Huguenin gisteravond desge vraagd. "De club is mij volslagen onbekend. Voor zover ik het kan bekijken is er basis om mee te werken. Het is een vrij jonge ploeg, daar valt wat van te ma ken". Bij Katwijk was John Huguenin gecharmeerd van de jonge voet baller. "Inderdaad", aldus de Ha genaar, "maar routine in een elf tal is onontbeerlijk. Daar ben ik by Katwijk wel achter gekomen. Elke keer moest ik een beroep doen op oudere spelers omdat de jongeren het heten afweten. In principe kyk ik niet naar leeftijd. Wel naar prestaties". Indien Peter Ciere daar op staat, is John Huguenin niet te beroerd informatie over Katwijk te ver strekken. "Ik zal dat niet uit me zelf doen. Zo werkt dat nu een maal in de voetballerij. Elke trai ner gaat uit van zijn eigen visie. Maar als Peter dat wil, ben ik gaarne bereid hem te informe ren. Ik denk dat Katwijk met Ciere een goede trainer heeft aangetrokken. Een jonge vent met ambitie. Maar de gok kan na tuurlijk verkeerd uitvallen". Met Mario Faber voor de zwaar te leurgestelde Ron Bekooy kreeg UVS ook daarna nog mogelijk heden (Hans de Kruys), maar omdat die niet werden benut kon GSV de schroom van zich af gooien. In het Goudse alles-of- niets offensief werd de kwets baarheid van de blauwwitten blootgelegd: ze kunnen een duel in gewonnen positie nog niet koel uitspelen. "Dat professione le handelen mis ik nog", aldus Raboen, "maar dat tactisch uit spelen van een wedstrijd komt pas echt aan de orde als we zon dag ook van Blauw Zwart win nen. Dan zijn we in elk geval al een heel eind op weg". PAUL DE TOMBE LEIDEN - SJC kaapte gister middag een kostbaar punt weg bij VELO. In Wateringen kwamen de beide twee deklassers niet tot scoren. De Noord wijkers, die ook vol gend seizoen weer onder lei ding staan van Arie Duyn- dam, kwamen met de 0-0 goed weg. Voor rust had SJC dan wel een licht veldover- wicht en tevens een aantal kansjes op een openingstref fer, maar VELO was na rust veel gevaarlijker. De West landers roken duidelijk meer dan de halve winst. Zij durf den ook risico's te nemen, wat SJC op zich goede moge lijkheden tot counteren bood. Maar dit geliefkoosde spelletje kwam op de moei lijk bespeelbare mat niet tot zijn recht. Een kwartier voor tijd scoorde weliswaar Nol Halverhout voor VELO 1-0, maar zijn treffer werd wegens buiten spel van Ton Landsbergen te recht afgekeurd. Keeper Ted van der Meer redde in de slot fase het punt voor SJC met enkele goede reflexen. LEIDERDORP - Het kan niet anders, of Rijnsburgse Boys moet zich het absolute favoriet zijn steeds meer bewust worden. Het ene, theoretische punt achterstand op Spa kenburg kan onmogelijk een rem worden genoemd in de ontwikkeling van de Lagendijk-ploeg, die vooral op het mentale vlak met puck-snelheid naar het Grote Doel suist. De vaart werd er zaterdagmiddag ingehouden met een 1-3 overwinning bij RCL, waar in schril contrast met de Rijnsburgers niemand nog de indruk maakt te weten waar men nu precies mee bezig is. kon terugkijken op zijn rentree tussen de Leiderdorpse palen, waarbij hem het gebrek aan bal vastheid mag worden vergeven. Na zijn heupoperatie kwam hij wat de fysieke gesteldheid aan gaat goed de middag door. "En dat is voorlopig toch het belang rijkste". Rijnsburgse Boys hield voor rust behoedzaam voldoende spelers 'achter de bal', wakend voor de Leiderdorpse counter. Veel had die niet om het lijf, met als voor naamste oorzaak het gemis van Dick van der Bijl. De vakantie vierende spelverdeler had wel licht wat meer raffinement in de uitbraken kunnen leggen. Nu werd uiteindelijk, in de 27ste mi nuut, Peter Siera éénmaal op maat bediend maar de sprintdui- vel werd vlak voor de 16-meter- lijn door Johan de Kroon naar de grond gesjord, wat de Rijnsburg se back terecht op een boeking van scheidsrechter Arnouts kwam te staan. Behoudens een enkel Leiderdorps afstandschot en de misser van Ton Arroyo op een voorzet van Jan Hoge woning vielen geen scoringskansen. Aan weerszij den bokste een gering aantal voorwaartsen onderdanig op te gen een uitgebreide verzameling verdedigers. De RCL-ers Van Doeselaar en Van Gemerden maakten alleen wegens gebrek aan ruggesteun al geen enkele kans. En Rijnsburgse Boys kon ondanks het veldoverwicht Ton Arroyo en Marcel van der Blom niet meer dan die ene keer in stelling brengen. "Het tempo lag veel te laag", wees Arie Lagen dijk de hoofdoorzaak daarvan "Er werd voor rust goed geconcen treerd verdedigd door ons", ver klaarde Van der Heyden het feit dat hij door geen der Rijnsbur gers serieus werd beproefd. Huug Aandewiel werd door Da vid Brandt nu niet weer in de ge legenheid gesteld om, zoals in de eerste ontmoeting in Rijnsburg, de wedstrijd in zijn eentje naar de hand te zetten. RB kwam daardoor al snel in de verleiding zoveel mogelijk ballen hoog voor de pot te stampen. "En dat is niks voor ons", oordeelde Paul van der Blom, die na precies een jaar met blessures dichtbij zijn definitieve rentree lijkt (zaterdag viel hij na ruim een kwartier in de tweede helft in). "Wij moeten 'gewoon' voetballen". "Roeien met de riemen die je hebt", noemt Jan Dahrs het. De Zaandammer koos, "in overleg met de spelers", zoals hij bena drukte, de voorbije weken voor een verdedigend concept. Colle ga's bij de Veluwe-clubs en uit vissersdorpen deden immers precies zó en Dahrs vertikt nog langer om met open ogen in hun val te lopen. Immers, in weerwil van de slappe degradatie-rege ling, luidt zijn redenatie nog al tijd dat RCL de punten hard no dig heeft. Echter: niet vanwege het geringe puntenaantal, maar vanwege het vertoonde spel is de situatie op De Bloemerd zorgwekkend. Eén helft lang ging het zaterdagmid dag tegen Rijnsburgse Boys nog wel, al hield RCL ër een meer ne gatieve dan verdedigende spe lopvatting op na. De met misse lijkmakende plagerijen door spekte langzaam-aan-acties re sulteerden weliswaar in een 0-0 pauze-stand, maar aan de spel vreugde zal die als positief om schreven tussenscore niets heb ben bijgedragen. Wat dat betreft sprak de gelaatsuitdrukking van een ruim aantal RCLspelers na afloop duidelijke taal. Peter van der Heijden was de enige die nog met zekere voldoening *W RIJNSBURG In een be stuursvergadering bij Rijns burgse Boys staat vanavond het thema zaalvoetbal ter dis cussie. Dat agenda-punt houdt verband met een on derzoek tegen het team van Glasbergen, dat uit het me rendeel van RB-selectieleden bestaat. Glasbergen is aan sprakelijk gesteld voor de wanordelijkheden (het zoge noemde onheus bejegenen van de Alphense scheids rechter Crama) na afloop van de hoofdklasse-wedstrijd te gen Bahlmann Sport. Straf fen tegen leden van het zaal team, zouden mogelijk ook uitsluiting in de veldcompeti- tie tot gevolg kunnen heb ben. RB-secretaris en elftal- leider Gerard van Zuylen wil de gisteravond niet zeggen waarover vanavond precies wordt gesproken. Volgens zaalteamleider Nico Glasbergen wordt de hele kwestie overtrokken. Hij heeft binnenkort een af spraak met de tuchtcommis- sie en verwacht niet dat de strafzaak verstrekkende ge volgen zal hebben. Peter van der Heyden duikt vergeefs kunnen koppen. ("De concentratie was weg", merkte Van der Heyden. "Spe lers stonden niet waar zij hoor den te staan), die treffer diende als startsein voor een sobere maar degelijke voetballes. De 'Winterkoning' kon na dat mo ment doen wat hij wilde; het team kende ineens veel meer mogelijkheden. Ton Arroyo (ver vanger van Gillissen) gaf daar van twee staaltjes weg en Toon Houtekamer maakte er zelfs een hele demonstratie van. Nu Huug Aandewiel zich op de achter grond hield, trad deze van de knechten nadrukkelijk op de der Blom heeft ondanks de aanwezigheid van Thijs Bruna ongehinderd de 0-1 (foto Hol' voorgrond. Houtekamer werkte als vanouds, maar zocht ook vlot de combinatie en had zijn optre den met twee treffers kunnen po lijsten. Een eerste doelpoging zoefde echter naast, nadat Ar royo en Van der Blom de com plete RCL-verdediging hadden uitgespeeld en een volgend schot (na een één-tweetje met Arroyo) stuitte op de lat. Die 0-1 had overigens niets aan de spelopvatting van RCL veran derd. Sterker nog. Dahrs wissel de zelfs een aanvaller in tegen middenvelder Hanno van Breug hel. "Van Doeselaar speelde niet zo goed", maar om die reden had Dahrs nog een stuk of acht spe lers naar de kant kunnen halen. René Kammenga -die de capaci teiten heeft om voorop te gaan in de jacht op de gelijkmaker- stond daarna zieltogend alleen aan de middenlijn, vergeefs wachtend op die ene mogelijk heid. De alles corrigerende Jack Manuputty zorgde er wel voor dat die kans niet kwam. Rijnsburgse Boys bleef deson danks op zijn hoede in die fase en durfde pas na 26 minuten op gelucht adem te halen. Draaitol Ton Arroyo rommelde en knokte zich dwars door het hart van de RCL-defensie, verschafte zich ook tot eigen verbazing vrij uit zicht op Van der Heyden en scoorde 0-2. Zes minuten daarna draaide hij zich opnieuw volledig vrij en gaf Marcel van der Blom de 0-3 op een presenteerblaadje. De lol was er op dat moment voor RCL reeds lang en breed af. Peter Siera kreeg in de vorm van de 1-3 een fooitje voor zijn goede diensten. Meer verdiende RCL niet. GERARD HAVERKAMP LISSE - FC Lisse is langzaam maar zeker bezig zich uit de onderste regionen te verwijderen. Vorige week werd daartoe de eerste stap gezet, toen het in verval geraakte Be Fair met 3-1 werd verslagen. Afgelopen zaterdag moest 's- Gravenzande SV het hoofd bui gen voor de tweedeklasser. De gasten uit het Westland konden hun goede positie op de ranglijst in het geheel niet waarmaken en werden terecht naar een 4-2 ne derlaag gespeeld. Dat FC Lisse er zin in had, werd al gauw duidelijk. Ook al moest de wedstrijd op het tweede veld (het hoofdveld was afgekeurd) ge speeld worden en heette de te genstander 's-Gravenzande SV. FC Lisse had maling aan alles en iedereen en had slechts één doel voor ogen: niet verliezen van de koploper. Dat wil niet zeggen dat FC Lisse alleen maar aan verdedigen dacht, ook al speelde de Talsma- équipe in een voor hun ongebrui kelijke 4-4-2 samenstelling. Het tegendeel, zoals de al na 120 se conden gescoorde goal van libe ro Rob Suttorp bewees, was waar. De ex-Noordw\jker werd na een paar minuten in de diepte gelanceerd door Peter van Slob be. Zijn lob over de aarzelend uit zijn doel komende sluitpost Im merzeel betekende 1-0. Na deze vlugge openingstreffer kregen de toeschouwers een ge- lijkopgaande strijd te zien. Welis waar werden geen vloeiende combinaties op de half bevroren mat uitgevoerd, maar stonden twee vechtlustige (soms letter lijk) teams borg voor een interes sante krachtmeting. Na de thee mocht bij Lisse Lex de Ree voor de gekwetste Rob Sut torp opdraven. Hans van Aan holt nam daardoor de libero-po sitie over en De Ree ging op het middenveld spelen. Nu 's-Gra venzande op zoek moest naar de gelijkmaker, ontstond er voor de bollenstreekbewoners meer ruimte om te counteren. Gert van Tol kreeg, na een pass van Erik Wijnhout, een riante moge lijkheid om de score te verhogen, maar hij faalde. Het vizier van de handige Mari Veltman stond wel op scherp. Zijn boogbal zorgde voor de ge lijkmaker (1-1). In het verleden was zo'n tegengoal fataal en stortte het elftal ineen. Die perio de lijkt evenwel voorbij. Door doelpunten van Arie Schalk en Lex de Ree hep de thuisploeg uit naar 3-1. Veltman bracht de spanning nog even terug, waarna Peter Slobbe op aangeven van Arie Schalk het karwei afmaak te: 4-2. HENRY POUW Voorsprong Dat gaat Rijnsburgse Boys met een voorsprong op zak heel goed af. De 0-1 die Marcel van der Blom reeds drie minuten na de hervat ting vrijelijk in kon koppen uit een voorzet van Arie van Dijk KATWIJK - Quick Boys heeft na lange tijd weer de weg naar het doel gevonden. Nadat viermaal op rij een 0-1 nederlaag was geïn casseerd, werd er op Nieuw-Zuid ernstig getwijfeld of de Katwijk- se scoringsmachine nog wel aan de praat kon worden gebracht en de beschamende stand op de ranglijst was niet eens meer hèt onderwerp van gesprek. Afgelopen zaterdag moest het darpan ge beuren. Hekkesluiter Volendam^was op bezoek bij de ploeg van Martin van Via- nen en bracht de meest gepasseerde de fensie mee naar Katwijk. Quick Boys was tot op de laatste spiervezel gespannen en liet de verontruste supportersschare niet langer in twijfel. Van het ruime aanbod aan kansen werd een tweetal op haar juis te waarde geschat en aangegrepen om het geschonden zelfvertrouwen weer wat op te vijzelen: 2-0. Met name dat zelfvertrouwen leek de Kat- wijxse ploeg parten te spelen. Nadat de eigen produktie van doelpunten eind vo rig jaar was gestopt, sloop de angst bin nen het team. Faalangst, met name waar zich doelrijpe kansen aankondigden. Geen wonder dat de Zeekanters zaterdag uiterst geladen het moeilijk bespeelbare veld betraden. Met Freek Rienks nu als motor op het middenveld werd getracht het Volendamse doel onder druk te zet ten en de inzet was vanaf het begin voor beeldig. De hardheid van de mat droeg echter bepaald niet bij aan de kwaliteit van het duel, behalve dan in negatieve zin. Quick Boys leek zelfs meer moeite met het veld te hebben dan de Volendam- mers, die echter ook niet in staat waren het publiek te vermaken met technische hoogstandjes. Eens te meer toonden de Katwijkers in het rommelige begin aan dat de ploeg voor namelijk bestaat uit elf individuen, die zich maar moeilijk weten te presenteren als één geheel. Voorts leerde de wedstrijd van zaterdag dat de Katwijkers een koele afmaker missen. Ze hebben er wel een, Mart van der Plas, maar die is momenteel hopeloos uit vorm. Na twintig minuten viel het eerste opwin dende moment te noteren. Mart van der Plas ging er vandoor en liet subtiel doel man Koks kansloos. De fraaie goal vond echter geen genade bij arbiter Hell, die onhoorbaar voor Van der Plas wegens buitenspel had afgefloten. De geannu leerde treffer had echter wel tot gevolg dat Quick Boys zelfverzekerder het Vo lendamse doel opzocht en een hard schot van Kees van Rooyen verdween rake lings over de lat. Diezelfde Van Rooyen was de gevierde man toen hij een goede pass van Arnold Boers prima meenam en onder luid gejuich tot 1-0 promoveerde. Quick Boys had de smaak te pakken en wil de meer. De toch al niet zo solide Kat- wijkse verdediging werd prompt door en kele Volendamse counters op de proef gesteld en duidelijk te licht bevonden. Eerst kwam Jan Bond centimeters te kort om de bal in het lege doel te tikken en vervolgens liepen Sis tu-Pan en Teun van der Plas elkaar in de weg, zodat Dick Bond vrij mocht uithalen. Leo van Delft voorkwam op de doellijn een snelle ge lijkmaker. Het opdringen van Volendam bracht Quick Boys vlak na rust de volle winst. Freek Rienks. zaterdag de beste Katwyker, pro fiteerde van een Volendamse verdedi- gingsfout en speelde Mart van der Plas onmiddelijk aan. De spits haalde hard uit en via de handen van doelman Koks sloeg de bal tegen de touwen: 2-0. Nog in dezelfde minuut had Van der Plas er 3-0 van kunnen maken maar een pass op maat van Floor van Duyn werd volledig door de blonde spits verprutst. Ook Van Duyn liet even later een riante mogelijk heid onbenut en de twijfel greep weer om zich heen. Vele kansen zouden de Katwij kers nog krijgen waarvan er echter geen één meer zou worden benut. Kees van Rooyen was nog het dichtst by een derde treffer. Freek Rienks had Johan Jonker in de diepte gestuurd die op zijn beurt Van Rooyen aanspeelde. Van Rooyen haalde ineens uit maar moest toezien hoe de bal via de paal weer in het veld sprong. Tussen de bedrijven door was Volendam ook regelmatig in de buurt van Theo Guyt te vinden, maar de staartploeg er ogenschijnlijk geen zin meer in. Dit tot vreugde van de Katwijkers, die tevreden hadden geconstateerd dat de scoringsma chine weer aan de praat was gekregen. PETER VAN LEEUWEN

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 13