c 'Terrein was toch een ramp 'Ajax is weer op goede weg' Watford bezorgt Elton John huwelijksgeschenk PSV laat teveel kansen ongebruikt J- Voorzitter FC Antwerp vrijgelaten Fortuna S. geen partij Excelsior en Sparta wellicht op één veld Kieft treft eindelijk doel Feyenoord glijdt onderuit Rijvers wil provincie in 1 m 01 EINDHOVEN (ANP) - Het klasse- verschil tussen PSV en PEC werd door de 4-2 eindstand eer der verhuld dan geopenbaard. De Zwollenaren, die hun voetbal toch al uit een ander huishoud boekje bedrijven dan PSV, had den in Eindhoven de tegenslag dat een half elftal door blessures en schorsingen buiten het veld moest blijven. De afwezigheid van Klaas Drost, Rini van Roon, Gerard van Moorst, Alex Kam- stra en Peter van der Hengst was echter een handicap, die redelijk werd gecompenseerd door de aanwezigheid van Jurrie Kool hof bii PSV. Zou Koolhof een fractie van zijn normale kwaliteiten hebben ge toond op het harde veld in Eind hoven, dan was de wedstrijd in de eerste tien minuten al beslist. Die beslissing in de ongelijke strijd werd nu uitgesteld tot de tweede helft. PEC, een combinatie van voetbal lers van morgen en van gisteren, hield drie kwartier de score blank door goed werk van Piet Schrijvers en het opmerkelijke verweer van Grads Fühler. PSV speelde voortdurend op de Zwolse helft, maar liep vast op de onkunde van Koolhof en Lok- hoff. Ook frivoliteiten van Valke, Thoresen en Heintze, die op dit veld iets meer wilden dan zelfs binnen hun mogelijkheden lag, waren er de oorzaak van dat de Eindhovenaren zaterdag te wei nig scoorden. Koel Het verzet van PEC werd onmid dellijk na rust gebroken door koele treffers van Erik-Jan van de Boogaard. Rep deed, bij de eerste echte kans, die PEC kreeg, de schijn herleven, dat er sprake was van een echte wedstrijd. PSV was echter zo oppermach tig, dat Van de Boogaard en Koolhof, na een sierlijke blunder van Schrijvers, tamelijk gemak kelijk de stand op 4-1 brachten. Rep dankte zijn derde competi tie-treffer van dit seizoen aan de goedgeefsheid van scheidsrech ter Severein, die het moedige, maar kansloze verzet van PEC vlak voor tijd honoreerde met een strafschop, die op zijn minst een geschenk leek. Sport MAANDAG 20 FEBRUARI 1984 EREDIVISIE PSV-PEC Zwolle 4-2 (0-0). 46. Van de Boogaard 1-0, 54. Van de Boogaard 2-0, 56. Rep 2-1, 59. Van de Boogaard 3-1, 72. Koolhof 4-1, 87. Rep (strafschop) 4-2. Scheids rechter: Severein. Toeschouwers: 14.500. Go Ahead Eagles-Helmond Sport 2-1 (1-1). 37. Vincent 0-1, 39. Witbaard 1-1, 50. SMall 2-1. Scheidsrechter: Oetelmans. Toe schouwers: 4500. Gele kaart: Roo- zen (Helmond Sport). Ajax-Fortuna S. 5-1 (3-0). 12. Gasselich 1-0, 24. Van Basten 2-0, 43. Rijkaard 3-0, 65. Mölby 4-0, 68. Van Basten 5-0, 89. Hoyer 5-1. Scheidsrechter: Draaisma. Toe schouwers: 7000. Excelslor-FC Utrecht 7-4 (3-2). 3. Adelaar 0-1, 20. Van der Ham 0-2, 22. Van Goozen 1-2, 34. Van Tour 2-2, 38. Rutjes 3-2, 54. Waslander 4-2, 63. Jalink 5-2, 78. Beukers 6-2 (strafschop), 80. Wouters 6-3, 82. Van den Akker 6-4 (strafschop), 86. Van Goozen 7-4. Scheidsrech ter: Blankenstein. Toeschouwers: 3000. Gele kaarten: De Wit, Ade laar en Du Chatinier (allen FC Utrecht), Jalink (Excelsior). AZ'67-Volendam 3-1 (3-0). 7. Pier Tol, 1-0, 12. Loggie (strafschop) 2- 0. 36. Haar 3-0, 49. Wim Tol 3-1. Scheidsrechter: Van der Laar. Toeschouwers: 3000. Gele kaart: Mooyer. FC Gronlngen-Feyenoord 1-0 (0- 0). 68. McDonald 1-0. Scheids rechter: Bakker. Toeschouwers: 16.500. Gele kaarten: Wijnstekers (Feyenoord), Waalderbos (Gro ningen). Roda JC-Willem II 1-0 (0-0). 68. Eriksen 1-0. Scheidsrechter: Van Swieten. Toeschouwers: 4800. Sparta-DS'79 8-1 (7-0). 6. Blind 1- 0, 8. Holverda 2-0, 16. Van den Berg 3-0,23. Holverda 4-0,32. Van den Berg 5-0, 41. E(jer 6-0, 45. 01- de Riekerink 7-0, 52. Holverda 8-0 (strafschop), 69. Matena 8-1. Scheidsrechter: De Schepper. Toeschouwers: 3500. Haarlem-FC Den Bosch 1-1 (1-1). 36. Böcklin 1-0, 44. De Jong 1-1. EERSTE DIVISIE MW-Veendam 1-0 (1-0). 24. Nan- ninga 1-0. Scheidsrechter: Hobé. Toeschouwers: 2500. Cambuur-Heerenveen 2-0 (0-0). 52. Anema 1-0, 85. Anema 2-0. Scheidsrechter: Thomas. Toe schouwers: 8500. NAC-SW 5-2 (3-1). Van der Borgt 1-0, 18. Smits 2-0 (strafschop), 28. Smits 3-0, Kóneman 3-1, 78. Dus- baba 4-1, 88. Dercks 4-2, 90. De Schepper 5-2. Scheidsrechter: Dolstra. Toeschouwers: 2500, gele kaart: Kiebert (SW). FC Den Haag-Telstar 2-1 (0-1). 44. Meijer 0-1, 61. De Roode 1-1, 79. Linford 2-1. Scheidsrechter: Verhoef. Toeschouwers: 3000. Heracles-RBC 6-1 (24)). 6. Gritter 1-0, 12. Kruzen 2-0, 56. Kerr 3-0, 57. Kerr 4-0, 65. Bouwman 4-1, 71 Ter Mors 5-1, 78. Poell (straf schop) 6-1. Scheidsrechter: Roe- lofs. Toeschouwers: 1500. FC VW-Vitesse 2-0 (0-0). 47. Brandts 1-0, 82. Artz 2-0. Scheids rechter: Cardol. Toeschouwers: 1500. Gele kaart: Van Rosmalen (VVV). Wageningen-Eindhoven 0-0. Scheidsrechter: Heuts. Toe schouwers 1800. Gele kaarten: Van de Poel (Wageningen), Lem- mens (Eindhoven). NEC-FC Twente 5-2 (5-1). 11. Scheve 0-1, 16. De Groot 1-1, 22. Hoekman 2-1, 30. Grim 3-1, 37. Frans Janssen 4-1, 41. Grimm 5-1, 56. Ashcroft 5-2. Scheidsrechter: Manuel. Toeschouwers: 4600. Ge le kaart: Ashcroft (FC Twente). BRUSSEL (AFP) - De voorzit ter van FC Antwerp, Eddy Wauters, is door de Belgische justitie vrijgelaten. Wauters werd op 4 februari met oud- international Jef Jurion op gepakt op verdenking van fiscale fraude en valsheid in geschrifte. Jurion die na zijn carrière bij Anderlecht een restaurant begon en zich te vens vestigde als voetbalma kelaar, blijft in hechtenis. AMSTERDAM - Op zich is het verrassend te noemen dat Ajax na het duel met Fortuna Sittard (uitslag 5-1) dank zij betere doelcijfers de leiding heeft overgenomen van Feyenoord. Bestuur en technische staf waren er immers van uitgegaan dat de landskampioen in de voetbaljaar gang zijn titel niet per se behoefde te prolongeren. Een derde plaats was voldoende, als het elftal zich maar ver zekerde van deelneming aan Europees voetbal. Dat aan die opdracht in feite enke le weken geleden al is voldaan en Ajax zichzelf op de ranglijst heeft overtroffen, doet ten onrechte ver moeden dat het de Amsterdam mers niet heeft uitgemaakt dat Cruijff is vertrokken. In werkelijkheid profiteert Ajax vooral van de zwakte van de mees te 'concurrenten' en kan het zich in zijn ontwikkelingsproces nogal wat tekortkomingen en grillighe den veroorloven. Die gebreken ko men regelmatig aan het licht. Maar het merendeel van de oppositie in Nederland is te zwak om er ge bruik van te maken. Fortuna dat gisteren de tegenstan der was, was zelfs zo pover dat het niet eens in staat was duidelijk te maken dat Ajax nog altijd een one venwichtige formatie is. De Am sterdammers namen voor rust ui terst simpel een 3-0 voorsprong, waarbij eindelijk weer eens per soonlijk succes was weggelegd voor Gasselich, invaller voor Jes- per Olsen (enkelblessure). Na zijn 1-0 (twaalfde minuut) was Gasse lich ook betrokken bij de 2-0, door Van Basten gescoord, nadat Fortu- na-doelman Van Gerven een schot van Vanenburg had losgelaten. Nog voor de pauze werd het 3-0 via Rijkaard. In de tweede helft maakte Ajax er aanvankelijk een goochelconcours van. Van tempo was geen sprake meer, van doelgericht voetbal zo mogelijk nog minder. Ajax raakte pas weer geïnteresseerd in het ma ken van doelpunten toen de tus senstand van FC Groningen-Feye- noord op het elektronisch score bord werd geprojecteerd. Mölby stelde Van Gerven in staat diens tweede fout te maken en Van Bas ten mocht nog eenmaal aantonen dat hij steeds beter in vorm komt. In buitenspelpositie bepaalde Hoyer tenslotte de eindstand op 5- 1, die door De Mos werd aangegre pen om zijn gelijk te bewijzen: „Het zelfvertrouwen is weer terug. Ajax is weer op de goede weg". Felix Gasselich gaat Ajax aan een 1-0 voorsprong helpen. Fortuna- goalie André van Gerven heeft het nakijken. (foto ANP) PISA (GPD) - Pisa heeft er maanden op moeten wachten, maar gistermiddag was het dan eindelijk zover: Wim Kieft scoorde voor het eerst voor zijn nieuwe werkgever. In de wedstrijd tegen degradatiekandidaat Catania nam Kieft een van de twee treffers voor zijn rekening die Pisa uiteindelijk aan de beide winstpun ten hielpen. Door deze overwinning klom Pisa op naar de twaalfde plaats op de ranglijst. Wim Kieft: „Het werd inderdaad hoog tijd dat ik een keer scoorde. Nadat de eerste helft van het seizoen nogal teleurstellend was verlopen voor zowel Pisa als voor mij, speelden we de afgelopen weken zonder spitsen om maar zoveel mogelijk doelpunten te gen te houden. Dat kostte mij dus mijn plaats in de basis. Maar goed, tegen Catania kreeg ik toch weer een kans en ik ben blij dat ik juist in die wedstrijd heb gescoord. Het knaagt toch aan je zelfvertrouwen wanneer je weken, maanden achter elkaar niet datgene kunt doen waarvoor ik toch ben gecontracteerd". ROTTERDAM (GPD) - De Rotter damse sportwethouder Ries Jan sen zou graag zien dat Excelsior en Sparta in de toekomst samen een gemoderniseerd Woudestein gaan bespelen. Hij liet zich afge lopen week in die trant uit in een gesprek met drs. Cor van Rijn en Jaap Bontenbal, de voorzitters van respectievelijk Sparta en Ex celsior. In navolging van zijn voorganger Roel den Dunnen bracht Jansen tevens de moge lijkheid van een fusie (Spartex) ter sprake. Naar de idee van Jansen zou Wou destein, dat nu plaats biedt aan 11.000 toeschouwers, moeten worden uitgebreid tot een capa citeit van 20.000 plaatsen. Vol gens het zogenaamde 'terugploe- gexperiment' zouden werklozen kunnen worden ingeschakeld bij de modernisering van het voet balstadion in Rotterdam-Oost, dat overigens een kwartslag ge draaid zal moeten worden. Mocht een en ander ooit plaats vinden, dan is het ministerie van WVC bereid 40 procent van de opknapkosten voor haar reke ning te nemen. Niet afwijzend In beginsel staan Sparta en Excel sior, beiden schuldenaars van de gemeente Rotterdam, niet afwij zend tegenover de voorstellen van wethouder Jansen. Al neemt met name Excelsior-voorzitter Jaap Bontenbal het nodige voor behoud in acht. „We zullen het voorstel aan de leden moeten voorleggen, want het is natuur lijk niet niks om twee verenigin gen te splitsen en de amateur- staarten elders te laten spelen". Sparta-voorzitter Cor van Rijn: „Jansen heeft twee dingen ge vraagd. Of wij bereid waren te onderzoeken naar de mogelijk heid met twee clubs in één sta dion te gaan spelen, dan wel met twee clubs in één. Een fusie dus. Het standpunt van mij is in elk geval dat ik bereid ben met de wethouder een gesprek aan te gaan met alle consequenties van dien. Ik wil wel eens weten wat de gemeente Rotterdam ons zoal te bieden heeft. Het ministerie van WVC staat garant voor 40 procent van de opknapkosten op voorwaarde dat Excelsior en Sparta met 60 procent 'cash' op de proppen komen. Nou, dat geld hebben wij dus niet. De ge meente zal bij moeten springen". Proefballon Het door Jansen opgelaten proef ballonnetje vormt voor Sparta, naarstig op zoek naar een ander speelterrein, omdat de gemeente Rotterdam niet van plan is het eind 1992 aflopende huurcon tract te verlengen (het bestem mingsplan van Spangen voorziet in de bouw van woningen en in de aanleg van een wijkpark), ove rigens geen reden de lopende be sprekingen met Ben W van Ca- pelle aan de IJssel over een toe komstige huisvesting in die ge meente te beëindigen. GRONINGEN (GPD) - Als voetballers naar de maillots grijpen en vlak voor een wed strijd nog eens van schoeisel verwisselen, dan voorspelt dat weinig goeds. Dat betekent winter-voetbal en daar valt doorgaans bitter weinig van te genieten. FC Groningen en Feyenoord toonden dat gisteren nog eens ten overvloede aan. Een fatsoenlijke partij voetbal bleek onmogelijk op de bevroren grasmat. De spelers konden niet naar behoren uit de voeten en dat had tot gevolg dat de bal veelvuldig flipperkast-capriolen maakte. De pure liefhebbers kwamen dan ook niet aan hun trekken. Maar die waren er niet zo bar veel in het stampvolle Groninger Oos- ALKMAAR (ANP) - Bonds coach Kees Rijvers wil de selectie voor het Nederlands elftal een week voor de vriendschappelijke inter landwedstrijd tegen Dene marken, op 14 maart in Am sterdam, een oefenduel laten spelen tegen een provinciaal voetbalelftal. De KNVB heeft de regio, waar deze wedstrijd moet plaatsvin den nog niet uitgekozen. Het plan om op woensdag 7 maart tegen een Brabantse selectie te spelen, werd ge schrapt wegens carnavals- drukte in die regio. Goede ervaring Bondscoach Rijvers heeft goe de ervaringen met zo'n duel. Half september oefende Ne derland in de voorbereiding op de vriendschappelijke in terland tegen België (1-1) in Middelburg tegen een Zeeuws elftal. Als de KNVB er niet in slaagt de oefenwedstrijd vast te stellen, roept Rijvers zijn spelers op 17 maart in Zeist bijeen. De gewenste oefen wedstrijd wordt dan op het KNVB-sportcentrum ge speeld. terpark-stadion. Het gros van de bijna 17.000 toeschouwers keer de dik tevreden huiswaarts, om dat het de thuisclub met 1-0 van de nu onttroonde eredivisie-kop loper had zien winnen. In het verliezende kamp had men wel grote bezwaren tegen voet bal onder Siberische omstandig heden. Feyenoord-trainer Thijs Libregts stelde onomwonden dat voetballen op betonharde velden voor hem niet hoeft. Libregts: „Dit was toch een ramp zo. Wat had het nou voor zin? Eerst dat gewurm met schoenen, dan lo pen ze nog als in een comedy-ca- per-film over het veld". Zijn collega Han Berger was na af loop eerlijk genoeg om te erken nen dat de gelukkigste ploeg had gewonnen. „Op dit soort velden speelt de factor geluk een grote rol. En die viel in ons voordeel uit.. Maar dat mag ook wel een keertje, want voor de winterstop heeft het ons nogal eens tegen gezeten". FC Groningen had aan één kans genoeg om zegevierend uit dit ondermaatse treffen tevoor schijn te komen. De matchwin naar heette Rob McDonald, de kwetsbare Britse midvoor. Tijdens de rust mocht McDonald zich warm lopen en kon links buiten Jans alvast onder de dou che gaan staan. Het werd dus een gouden wissel, want ruim een kwartier voor tijd anticipeerde McDonald prima op een klutsbal in de Feyenoord-muur. Die was opgetrokken toen Broeken even buiten het Rotterdamse straf schopgebied een vrije schop mocht nemen. Niets dreigends Tot dat moment had FC Groningen niets dreigends voor het doel van Feyenoord kunnen uitrichten. De noordelijken stonden voort durend onder controle van de gasten die, hoewel ook niet im ponerend, toch het gezicht van de wedstrijd bepaalden. „Het is een bekend verhaal", verzuchtte Libregts toen de gemiste Rotter- J) Iji!! f; LONDEN (Reuter) - Watford Heeft zijn eerder in de week in het huwelijk getreden voorzitter Elton John een pas send geschenk gegeven door zaterdag dê kwartfinales van het prestigetoernooi om de Football Associationbe- ker te halen. De ploeg won thuis met 3-1 van Brighton, dat vorig jaar verliezend finalist was in hetzelfde toer- FC Groninger Erwin Koeman (voorgrond) wint een duel van Andrej Jeliazkov, gisteren als vervanger van Johan Cruijff één van de beste Feye- damse kansen nog eens werden opgerakeld. De mooiste was voor de erkende kansenmisser André Hoekstra, die al in de 14e minuut vrije doortocht naar Schellekens had. De Groninger doelman won dit tweegevecht overtuigend. De wrange smaak die het zonder Cruijff spelende Feyenoord aan de reis naar Groningen over hield, werd nog eens extra ver gald door scheidsrechter Cees Bakker. Hij gaf aanvoerder Wijn stekers een gele kaart, toen die zich als advocaat opwierp voor Waalderbos. Wat was er ge beurd? Toen de tijd voor Feye noord begon te dringen, zat Waalderbos de haast makende Wijnstekers op irritante wijze dwars. De Groninger voorstop per, die zijn handjes nogal eens los heeft zitten, bediende de Feyenoord-linksback vervolgens ook nog eens met een elleboog stoot. Goed voor rood, dacht me nigeen op de tribune. Wijnste kers nam het echter voor de ont spoorde Groninger op. Dat lever de hem wel applaus van het pu bliek op, maar Bakker was niet met een dergelijke barmhartig heid gediend en strafte het colle giale gebaar van Wijnstekers met geel af. Popzanger Elton John, op huwe lijksreis in Nieuw-Zeeland, volg de het verloop van de wedstrijd van zijn favoriete club via .zijn hoteltelefoon. Hij beleefde er echter veel plezier aan. Al vrij snel nam Watford de leiding door treffers van de Schotten George Reilly en Maurice Johnston. Brighton dreigde het feest nog even te verstoren toen Danny Wilson in de 70ste minuut een strafschop benutte, maar Kenny Jackett herstelde de marge van twee treffers vier minuten later. Met Watford plaatsten Derby County, Everton, Notts County, Sheffield Wednesday, Plymouth Argyle, Southampton en Bir mingham City zich bij de laatste acht. Dat zijn zes clubs uit de eer ste divisie, één uit de tweede di visie (Derby) en één uit de derde divisie: Plymouth Argyle. Laatstgenoemde club haalde voor het eerst in zijn 98-jarig be staan de kwartfinales van het toernooi om de F.A. Cup. De ploeg won met 1-0 bij West Bromwich Albion dank zij een kostbare treffer van Tommy Ty nan. Derby, dat derde van onderen staat in de tweede divisie, won thuis volkomen onverwacht met 2-1 van Norwich City. Veteraan Ar chie Gemmill en Bobby David son tilden Derby naar 2-0 alvo rens John Deehan vier minuten voor tijd een tegentreffer kon produceren. De bezoekers vielen nog heftig aan in de slotfase, maar de gelijkmaker bleef uit. Verrassend was ook de duidelij ke overwinning (3-0) van Bir mingham op West Ham United. Binnen dertien minuten stond het al 2-0 door Robert Hopkins en Tony Rees. Tommy Wright was de maker van 3-0. In de top van de ranglijst voor de eerste divisie veranderde er wei nig. De drie belangrijkste wed strijden eindigden gelijk: Luto- n—Liverpool (0-0), Sunderland- Nottingham Forest (1-1) en Wol verhampton-Manchester Uni ted (1-1). België Beveren heeft gisteren op de 23ste speeldag zijn voorsprong van ze ven punten behouden. De koplo per deelde met de naaste concur rent Seraing de punten (1-1). An derlecht kwam met Seraing op gelijke hoogte door een riante overwinning (5-1) op KV Meche- len. Landskampioen Standard is duidelijk van slag. Het verloor opnieuw, nu met 1-2 bij Lierse. In topwedstrijd had Seraing giste ren alles te winnen en Beveren niets te verliezen. De Luikse ploeg, zonder Jules Bocande, startte zenuwachtig en voorzich tig, de Waaslanders ontspannen. Even voor de rust kwam de kop loper op voorsprong door een doelpunt van Pol Theunis. Kort na de hervatting maakte Nico Claesen gelijk. Beide ploegen drongen daarna nauwelijks nog aan en stelden zich tevreden met de puntendeling.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 12