c 'Weg tot besluit te lang' Leiderdorpse directeur gemeentewerken vertrekt na 35 jaar Rotterdams Philharmonisch Orkest soms te zwaarwichtig AGENDA Twee premières van Werkcentrum Dans The night moves': op maat gesneden Stad en rand ZATERDAG 18 FEBRUARI 1984 VERBETERING? ZOETERWOUDE De voorge nomen herindeling van ge meenten in onze regio blijft de gemoederen bezig houden. Waren midden vorige week Warmond en Leiderdorp aan de beurt om bij de provinciale commissie hun nood te klagen, aan het einde ervan mocht Zoeterwoudens burgervader Houdijk zijn kritiek spuien. Want niet alleen krijgt zijn ge meente er als de plannen door gaan Stompwijk bij, Zoeter- woude moet ook een niet ge ringe veer laten. Namelijk de buurtschap Gelderswoude, in 1769 drooggegelegd 277 hecta re voornamelijk weiland, zo'n twaalf procent van het ge meentelijke weidegebied, moet bij Benthuizen. Zo vindt de provincie. Maar dat zij daarbij Zoeterwoude niet volgzaam achter zich vindt, mag geen verrassing he ten. Houdijk noemde de over heveling van 'zijn' buurtschap naar Benthuizen dan ook geen grenscorrectie meer, maar een amputatie. Geen mis te versta ne taal. Het voor het overgrote deel agra rische Gelderswoude ligt aan de gelijknamige weg naar Benthuizen. Inderdaad dichter bij die gemeente dan bij Zoe terwoude, waar zij bestuurlijk onder ressorteert. Maar dat be hoeft op zich geen reden te zijn om de bestaande situatie te veranderen. Dat vindt ook Maarten Leune (61), met zijn vijfenveertig hec tare weide- en bouwland de grootste agrariër aan de Gel- derswoudseweg en daar ook geboren. "Al zijn we dan een achteraf gedeelte van Zoeter woude, we krijgen van die ge meente een fantastische ver zorging", is zijn oordeel. "Bij voorbeeld de vuilophaal, het wegenonderhoud. en bij de gladheidsbestrijding zijn onze wegen vaak de eerste die ze aanpakken", weet hij te mel den. Vrijwel meteen daarna gaat hij in op de verschillen in geloofsver- houdingen tussen Zoeterwou de en Benthuizen. Want is m de buurtschap de verhouding katholiek/protestants onge veer gelijk, Zoeterwoude is overwegend (80 procent) ka tholiek, Benthuizen daarente gen voor 95 procent protestant. Daardoor èn omdat Benthui zen dichter bij ligt, gingen en gaan de Gelderwoudenaars in dié gemeente naar school en ter kerke. Bij de protestanten is er dus inniger contact met Benthuizen dan met Zoeter woude. Omdat Benthuizen geen katholieke kerk in zijn midden weet, waren de buurt schappers van die geloofsrich ting op het godshuis in Zoeter woude aangewezen, zo ook voor de schoolgang. "Maar dat laatste wordt al minder", weet Leune, "want katholieke kin deren gaan nu ook al in Bent huizen naar school". Geen wonder dus dat Maarten Leune, in tegenstelling tot zijn in Benthuizen geboren vrouw, die Zoeterwoude gezelliger vindt en déór dus bij wil blij ven horen, geen uitgesproken voorkeur heeft voor indeling bij een van beide gemeenten. Zijn tegenstand komt pas bo ven wanneer de plannen op ta fel komen die behelzen dat uit eindelijk Benthuizen, Hazers- woude en Koudekerk één ge meente zouden moeten wor den. Hij vreest dan in de be stuurlijke organisatie tot slechts een nummer te verwor den. Dat gevaar dreigt in veel minde re mate wanneer het samen voegingsplan, Stompwijk bij Zoeterwoude, doorgaat. Hij be grijpt de weerstand van de Stompwijkers hiertegen dan ook niet zo goed. "Die agrari sche gemeente is toch veel be ter af bij een eveneens agra risch Zoeterwoude dan bij een bijna tot stad verworden Leid- schendam", stelt hij meer dan ,hy vraagt. Veel meer dan bestuurlijk-ratio nele motieven, Gelderswoude ligt nu eenmaal dichter bij Benthuizen dan bij Zoeter woude, lijkt de provincie bij de herindeling van de buurtschap niet te hebben. En ook die blij ken in dit geval niet sterk, te oordelen naar de tevredenheid die de Gelderswoudense boer over de Zoeterwoudse zorg voor de buurtschap heeft geuit. Dan blijft slechts de verandering óm de verandering. En die heeft nog nimmer tot enige verbetering geleid. DUBBELE PET VOORSCHOTEN - Een oud en voor velen heilig journalistiek principe dreigt weer eens de das te worden omgedaan. Nu in het Voorschotense. Daar is namelijk sinds vorige week het plaatselijke periodiek Mooi Voorschoten te verkrijgen, dat wordt uitgegeven en geredi geerd door raadslid Aikens. Wat te verwachten viel, is intus sen ook al gebeurd, zijn colle ga-raadsleden heeft hij al moe ten geruststellen dat hij de pet die hij bovenop die van het raadslidmaatschap nu als jour nalist opzqt, niet voor politieke doeleinden zal misbruiken. Twijfelachtig in dit licht is de in het blad opgenomen column ondertekend door ene Fiesjer waarin met de tegenstanders van Aikens voorstel om de ver hoging van de reinigingsrech ten te schrappen, de vloer wordt aangeveegd. Aikens heeft al moeten verantwoor den dat niet hij, doch ene mys terieuze andere, de auteur van voornoemde column is, maar het lijkt ons sterk dat hij daar mee klaar is. Als uitgever/eindredacteur is het raadslid namelijk verantwoor delijk voor elke in het blad af gedrukte regel, dus ook voor de column van geheimzinnige Fiesjer. Nu geeft het natuurlijk niets en is het bovendien heel begrijpelijk dat Aikens recla me voor zichzelf niet schuwt. Anders is het wanneer hij dat Een flinke taartpunt Zoeterwoude heeft de provincie voor Benthuizen in gedachten. (eigen illustratie) doet in een blad waarvan hij zelf zegt dat het geen politieke voorkeur heeft. De eventuele abonnee's wordt dat ook voor gehouden, moet je vrezen. De bedoelde steun-D'66-column van Fiesjer echter staat hierop haaks. Het is natuurlijk spijtig, maar zo dra je als gekozen lid de raads zaal betreedt, geef je enkele vrijheden op. Zo is het een ar chitect in een regiogemeente onlangs niet in dank afgeno men dat hij als raadslid betrok ken was bij een bouwopdracht aan zichzelf. Uitgever/eindredacteur Aikens laadt op zijn minst de verden king op zich dat hij op de stoel van journalist zijn rol van poli ticus niet uit het oog zal verlie zen. Als goed politicus, èn als onbevooroordeeld journalist, moet je alles doen en nalaten om twijfel aan je integriteit te voorkomen. Want zodra die er is, is het eigenlijk al te laat. Eenmaal in troebel vaarwater terechtgekomen, is het wen den van de steven geen klei nigheid meer. SLOOP OEGSTGEEST - Hoewel hij zegt de verhouding met de Leidse bestuurders niet te wil len vertroebelen, is de Oegst- geester wethouder van Finan ciën Kohlbeck, flink uit de bol gegaan over de houding van zijn Leidse collega's met be trekking tot het behoud van de oude Jelgersmakliniek in Oegstgeest. Terwijl hij nog met de afdeling monumenten van het ministerie van WVC in druk overleg was om het ka rakteristieke pand te behou den, was Leiden het al met de hoofdinspecteur van de geeste lijke volksgezondheid eens dat sloop onvermijdelijk is. Kohlbeck overweegt nu als laat ste redmiddel zijn plaatsge noot WVC-staatssecretaris J. van der Reijden in te schake len om alsnog een poging te doen het gebouw voor de slo persbal te behoeden. Er lijkt echter een heus wonder voor nodig wil zelfs deze veelbe sproken berwindsman erin sla gen met succes een reddings boei voor het pand te kunnen uitwerpen. De ingenomen posities van zo wel de hoofdinspecteur voor de geestelijke volksgezond heid alsmede van de eigenaar van het gebouw, de gemeente Leiden, lijken daarvoor te hard. Terwijl de eerste zegt dat het pand toch alleen maar voor de geestelijke volksgezond heid gebruikt mag worden, en daarvoor is het in de huidige staat niet meer geschikt, vindt de laatste instandhouding of en dan noodzakelijke verbou wing ervan gewoon te duur. Pikant is dat de Leidse wethou der Schoute de strijdlust van zijn Oegstgeester collega Kohl beck als een publieksnummer afdoet. "Hij wist al maanden hoe de standpunten lagen", sneert hij. Volgens Schoute is Kohlbecks opwinding te ver klaren uit de toentertijd veel stof doen opwaaiende sloop van het oude gebouw Curium aan de Rhijngeesterstraatweg in Oegstgeest. Toen het toen malige college van B en W hier voor een sloopvergunning had afgegeven, overlaadde het zich met kritiek van zowel burgers als gemeenteraadsleden. De motivering van het dagelijks bestuur van de gemeente was toen dat een sloopvergunning eenvoudig niet geweigerd kón worden. Hierin lijkt veel waars te zitten en het zet het dreigement van de Oegstgeester wethouder dat hij niet staat te springen om voor de monumentale voorma lige kliniek een sloopvergun ning af te geven op tamelijk losse schroeven. Navraag leert namelijk dat er helemaal niet zoiets als een gemeentelijke vergunning voor de sloop van het pand nodig is. Indien de gemeente Leiden over een paar jaar eindelijk eens van de zes ton jaarlijkse in- standhoudingskosten van het oude gebouw af wil en tot sloop ervan wil overgaan, heeft die gemeente niet anders te doen dan dit voornemen bij de Oegstgeester secretarie aan te melden. Deze op haar beurt toetst het epistel aan de hier voor geldende regels en stuurt bericht dat de kennisgeving van de sloop is ontvangen. En niets lijkt volgens de deskun dige een dergelijk antwoord in de weg te kunnen staan. Hier mee in de hand kunnen slopers hun onbarmhartige werk doen en het pand met de grond ge lijk maken. Eén uitweg lijkt de cultuurbe hoeders in het Oegstgeestse slechts open te staan en dat is alsnog voor elkaar krijgen dat het gebouw op een monumen tenlijst wordt geplaatst. Een plaatselijke actiegroep heeft zich intussen - weer! - tot de gemeenteraad gericht om zo'n lijst van de grond te tillen. Maar zoals velen zich zullen her inneren is een dergelijk voor nemen enkele jaren geleden gestrand omdat de benodigde financiën ontbraken om ook de consequentie hiervan te kunnen dragen. De tijden zijn er wat dat betreft inmiddels niet op vooruitgegaan. De vrees lijkt daarom niet onte recht dat ook nu de realisering van zo'n beschermlijst zal stranden op gebrek aan pecu nia. Of wethouder Kohlbeck moet de Oegstgeester burgers zo ver krijgen dat zij voor het behoud van de Jelgersmakliniek eens diep in de beurs willen tasten. We zeiden het toch: alleen een heus wonder kan het gebouw Jelgersmakliniek nog van een vernederende ondergang red den. LEIDERDORP - J.J. van Vliet, tot afgelopen donder dag directeur van gemeente werken, heeft gisteren offi cieel afscheid genomen van de gemeente Leiderdorp. Tijdens de bijeenkomst op het gemeentehuis werd Van Vliet uitgebreid toegespro ken en bedankt door burge meester Van der Have en an dere vertegenwoordigers van gemeentebestuur, gemeente raad en verschillende afde lingen en diensten waar hij gedurende de vele jaren bij gemeentewerken mee heeft samengewerkt. door Inez Keijzers Afgelopen woensdag had de direc teur reeds afscheid genomen van het personeel in een meer ont spannen sfeer. Van Vliet werd door zijn medewerkers met een heuse optocht verblijd. "Het was echt een ludiek gebeuren", zo zei hij later. "Voorop een drumband en daarachter al het rollend ma teriaal van de gemeente. Alles keurig gewassen en gepoetst. Ik kreeg het gevoel van prins-ge maal met zoveel 'tam-tam'. Het is niet toevallig dat Van Vliet juist deze week afscheid nam. In plaats van per 1 januari met de VUT te gaan, heeft hij doorge werkt tot 16 februari omdat hij 35 jaar geleden precies op die da tum in dienst van de gemeente kwam. Aanvankelijk als jong op zichter-tekenaar bij de techni sche dienst, waar toen nog alleen de gemeente-architect werkte. De laatste 8V2 jaar als directeur gemeentewerken. "Ik heb geluk gehad, ik ben meegegroeid met Leiderdorp en de dienst", zo zegt hij zelf. Snelstgroeiend In een gesprek met hem eerder de ze week vertelt hij over die eerste jaren. "In de oorlog was Leider dorp nog heel klein. Er woonden slechts 4300 mensen Het Zijl kwartier bestond al en verder was er alleen lintbebouwing langs de Van der Valk Bouman- weg en Ockenrode en verderop had je de Achthovenerweg en de Doeslaan. De rest was weiland en tuinbouwgebied. In 1948 werd met de bouw van de eerste na-oorlogse woningen begon nen, de Hubrechtstraat en het Hubrechtplein. In 1950 was Lei derdorp de snelstgroeiende ge meente van Nederland." Hij zegt dit laatste niet zonder trots, maar hij heeft daarvoor zijn reden. "Bij alles was na de oorlog gebouwd is, ben ik betrokken ge weest. Ik heb een hele evolutie meegemaakt. En ik heb een leu ke gemeente getroffen. Ik heb weieens elders gesolliciteerd, maar zodra ik werd opgeroepen voor een gesprek begon ik er al aan te twijfelen. Gelukkig is dat toen niet doorgegaan." Te lang Dat de tijden veranderd zijn is dui delijk en volgens Van Vliet niet Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Walter Weller. Solist Hiro Ku- rosaki, viool. Werken van R. Strauss, Max Bruch en Johannes Brahms. Stadsgehoorzaal, 17 februari. LEIDEN - net programma dat het Rotterdams Philharmonisch Or kest zijn Leidse luisteraars gis teravond voorzette was stevig ge worteld in de Duitse Romantiek: Bruch, Brahms en Strauss. De Symfonische fantasie over the ma 's uit de opera Di Frau ohne Schatten van £trauss, geschre ven tijdens de Eerste wereldoor log en voltooid in 1919, vormde in dit programma het meest inte ressante, maar bij nadere kennis making ook meest teleurstellen de onderdeel. Interessant, omdat het zelden uitgevoerd wordt, te leurstellend omdat de hevige dramatiek steeds ontaardt in bombast. Strauss was een mees ter in het schrijven voor een groot symfonie-orkest, maar het bleef vaak bij een flonkerende buitenkant, die imponeert maar waar je koud noch warm van wordt. Bovendien ligt aan een fantasie als deze niet in de eerste plaats een muzikale logica ten grondslag, maar een buiten-muzikale, een verhaal dat dan in dit geval ook nog vermoeiend ingewikkeld is. Een dergelijk stuk moet wel uit eenvallen in een aantal vrij onsa menhangende onderdelen. Wal ter Weller bleek zich in deze overdadige wereld zeer thuis te voelen en stimuleerde het orkest tot een ware geluidorgie, waarin vele ongelijkheden overspeeld werden. De jonge violist Hiro Kurosaki, die de oorspronkelijk aangekondig de maar ziek geworden solist van deze avond, Augustin Dumay, verving, toonde een grote affini teit met het wezen van Bruch 's vioolconcert te hebben. Met een grote trefzekerheid en een inten se warm toon bracht hij deze pu re onproblematische muziek tot klinken, nauwgezet bijgestaan door het orkest, dat echter in de zelfstandige instrumentale tus senspelen verviel in te pompeus spel. In de 4e Symfonie van Brahms werd de wisselende indruk be vestigd: momenten van werkelijk fraai orkestspel wer den afgewisseld door te zwaar wichtige uitbarstingen en te zwaar aangezette passages. Van het 'giocoso' luchtig, vrolijk) in het derde deel was weinig te bespeuren. Alle lof overigens voor de houtblazers, met name de fluitist voor hun uitstekend geblazen soli in het vierde deel. Het Rotterdams Philharmonisch Orkest leek het trouwens goed te kunnen vinden met deze dirigent ondanks diens merkwaardige slag, waarbij de rechterhand een ondergeschikte en soms zelfs he lemaal geen rol speelt. MIES ALBARDA - Burgemeester Van der Have rechts) overhandigt de scheidende direc teur gemeentewerken Van Vliet een cadeautje en een envelop met inhoud. (Foto Holvast) ZONDAG Pieterskerk: speciale dienst, gewijd aan Guatemala, 11 uur. Kinderboerderij Merenwijk: open dag, 12-16 uur. Leids poppentheater - poppenkastvoor stelling voor kinderen. 14.30 uur. Lak-Theater - kindervoorstelling door het Speeltheater, 15 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, 'De Roze Salon', 14- 18 uur. Breestraat 56 - Bhagwancentrum, Bhag- wan op video, 20 uur, vanaf 21 uur, Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat 17, 'Colpire Al Cuore' van Gianni Amelio, 20 en 22.15 uur. Pijpenkabinet - Oude Vest 159a, laatste demonstratie pijpmaken, 13-17 uur. Voorschoten Het Wedde - demonstratie Leiderdorpse reddingsbrigade en het duik- en ber gingsteam 'De Amfor' uit Warmond, •16 uur. Oegstgeest Taberna - voorstelling poppentheater Schinkeitje. 5-10 jaar, 13 uur. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van. vr 17 tot 24 febr door: Apotheek Reijst, Steenstraat 35, tel. 120136; Hofland Apotheek, Thorbeckeweg 3, Voorschoten, tel. 762877. WIJKVERPLEGING Interkruis, Middelweg 38. tel. ten noor den van de Rijn: 134604; tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. Kruisgebouw, Berkenkade 7, tel. 410131, spreekuur ma t/rn do van 13- Gezondheidscentrum, Florijn 10, tel. 896193, spreekuur ma, woe, vr yan 13- 13.30 uur. Oegstgeest Interkruis, Lijtweg 7, tel. 177444. Voorschoten gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Wassenaar Horst en Vliet - Hofcampweg 65. tel. 16275, ma Vm vr 9-10 uur en op af spraak. altijd in gunstige zin. "Vroeger was het veel simpeler om plan nen te realiseren. Nu wordt er eindeloos gepraat. Iedereen kan bezwaren indienen. Vroeger kocht je grond aan, maakte een bestemmingsplan en wanneer dat door de raad en G.S. was aan vaard kon je beginnen. Overwe gingen zijn goed en je moet je neerleggen bij een democrati sche beslissing, maar de weg om tot een besluit te komen is nu veel te lang. Vroeger praatte je drie maanden met als resultaat werk voor één jaar. Nu praat je twee jaar om werk te hebben voor drie maanden. Daar komt bij datje ook steeds minder men sen voor het werk nodig hebt. Steeds meer wordt er gemecha niseerd en fabrieksmatig voorbe reid. Meer mensen gaat gepaard met meer geld en meer risico. Dat wordt nooit meer terugge draaid". Ook vertelt hij in welke fasen Lei derdorp werd volgebouwd. "Toen we aan de Oranjewijk be gonnen, dachten we 20 jaar voor uit te kunnen. Het waren slechts acht jaar. Leiden wilde in die tijd grond van Leiderdorp annexe ren, en uitbreiden tot aan de Ber kenkade. Leiderdorp had zelf echter ook al grond aangekocht. Burgemees ter van Diepeningen was zeer voortvarend. Ook de steenfa briek met acht hectare grond werd aangekocht. Leiderdorp zei: "we doen het zelf wel" en Leiden kreeg zijn zin niet. We hadden toen bijna alle grond tot aan de Zijldijk en kregen de kans om door te bouwen. De lintbebouwing met enkele woonclusters werd toen een he lemaal aaneengesloten woonge bied. De hoogbouw aan de Enge- lendaal kwam er en de Vogel wijk. Daarna werd alvast de plaats bepaald voor Winkelhof en het gemeentehuis, want dat zou het nieuwe centrum moeten worden. Daarna kwamen Bin nenhof en Voorhof. Nu bouwen we steeds westelijker Buitenhof oost, midden en west volgens een logische opbouw, zonder weilanden ertussen. Leiderdorp is nu in een afbouw-periode. Het eind is in zicht, de grond is op". De problematiek rond het door trekken van de Mauritssingel kan natuurlijk ook niet onbe sproken blijven. "De politiek is er zelf schuld aan dat er nu weer gerommel is met de Financiën. Tien jaar geleden had de provincie nog wel geld. Het is jammer dat de plannen voor een reconstructie van de Achthovenerweg toen mislukt zijn. Die weg is gewoon te smal. We zijn al 15 jaar bezig met de voor bereidingen voor het doortrek ken van de Mauritssingel. Er is al 1,8 miljoen gulden in gestoken. Leg er nu nog 2,5 miljoen bij dan is het rond en weetje waar je het voor gedaan hebt. Het ziet ernaar uit dat er binnen afzienbare tijd toch wel geld van de provincie komt. De bestekken zijn al klaar, die gaan binnenkort naar B en W. Als de eerste paal voor de nieuwe brug over de Does geslagen wordt, sta ik vooraan". werkcentrum Dans met premières van 'The night moves' (Marta Renzl/collage) en 'Red Figures' (Diana Coolen en José Winkelmaii/David Bowie). Voorts reprises van 'Ver- tchou' (Tuerlings/Alkeraa) en 'Cellorganics' (Wubbe/Re- ber en Demenga). Gezien op 17 februari in het LAK-thea- ter, Leiden. Aldaar ook vanavond. LEIDEN - De dansers van Werkcentrum Dans komen vaak het best tot hun recht als er behalve dans- ook acteerkwaliteiten bij een rol komen kijken. Bij pure dansstukken schieten ze vaak tekort in zorgvuldig heid, maar het karakteriseren van figuren wordt meestal met veel verve gedaan. Dank zij het niet beschikbaar zijn van de Rotterdamse theaters viel het LAK de eer te beurt de eerste voor stelling van 'The night moves' te herbergen, een bal let gemaakt door de Amerikaanse Marta Renzi. Het is precies het soort dans waarvoor de groep op maat is gesneden: snel, afwisselend en met mogelijkhe den om inhoud te geven aan de gedanste figuren. De plaats van handeling lijkt die van een feest op z'n achterste benen. Terloopse ontmoetingen, flarden van gesprekken en een voortdurend wisselen van partner. Na het beëindigen van zo'n vluchtig contact doet vaak de ene danser de ander een blinddoek om. Een tegenstrijdig symbool: de blinddoek maakt af hankelijk en dwingt tot vertrouwen stellen in de an der, maar doet ook denken aan het wachten op de dodelijke salvo's van een vuurpeloton. Als de blinddoek wordt afgedaan, gloeit jaloezie op als men eindelijk ziet wie de partner is, waarmee al die tijd werd gedanst. De paardansen zijn dan ook wis selend van stemming, houden het midden tussen liefkozingen en een lijf-aan-lijf-gevecht. Later brengt gospelmuziek eenheid tussen de dansers en wordt het ballet afgesloten als vrolijk swingfestijn. 'Red Figures', de tweede première, werd gemaakt door Diana Coolen en José Winkelman, beiden al jaren danseres bij Werkcentrum Dans, en beiden met nog weinig choreografische ervaring. Hun aanpak is veel simpeler. Ze hebben gekozen voor niet moeilijk doen, plakten vier nummers van David Bowie achter elkaar en maakten daar een pretentie loze dans op in rood decor. Voor de eerste drie nummers kozen ze trage ballades: 'Wild is the wind', 'Taking it right' en 'Heroes'. Dat laatste nummer wordt groot onrecht aangedaan door het veel te langzaam op de band te zetten, waardoor de zang tergend vals klinkt. De dans bij dit deel is wel het best geslaagd. Monumentale be wegingen die consequent worden doorgezet. In de andere delen is die vanzelfsprekendheid in de bewe gingen niet aanwezig. De dans is ritmisch en vloeiend, maar heeft weinig lyn en oorspronkelijk heid. Die wat rommelige indruk werd versterkt door de uit voering ervan, die behoorlijk aan de slordige kant was. 'The night moves' werd daarentegen heel accu raat en doorleefd gebracht. Het programma als ge heel bevestigde nog eens de Januskop van het gezel schap. ARIEJAN KORTEWEG LEI DSC H DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Post uitsluitend aan Postbus 54, 2300 AB LEIDEN Hoofdkantoor Witte Singel 1 2311 BG LEIDEN Telefoon: 071-144941 Geen krant ontvangen tel 071-123143 tussen 18.00-19 30 uur (nabezorging na 19.30 uur), zaterdag van 16 30-18 00 uur Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen Restitutie is niet toegestaan Bi) automatische overschrijving geen administratie- en incassokosten. Abonnementen kunnen dagelijks ingaan Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen, volgt automatische verlenging. Betaling van abonnementsgelden op giro 32035711 n v Damiate Holding BV te Haarlem Maandabonnement 20,59 (Autom betaling) Losse nummers 1 Directie: G Koopman Adj dir.N. Quakernaat Hoofdredacteur Drs J W E Metselaar Ad| Hoofdredacteur R D Paauw Alg redactiechef: A. van Leeuwen Plv Alg redactiechef J. M. J. Post Commentaren: W F. J Wirtz en A. A. van Brussel Rubriekchefs: J. Kroon (stad) B. W. T. Jungman (plv) .H I J Veldhuizen (regio) H. v.d Post (plv) W F. J Wirtz (bm./buit/ec J Ruygrok-Hoogeveen (plv) P J de Tombe (sport) A van Kaam (plv) W C. H. Schrama (feature) Redactie stad en randgemeenten tel. 071-144941. tst 219 Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten 0 a. in: Bonn. Brussel. Londen. Parijs. Washington. Cairo. Rome. Madrid. Mexico en Wenen.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 2