Leegloop dreigt voor Warmond juzzffK Uitzicht verpest: vergoeding geëist 'School in Haaswijk nodig' Onderzoek voorspelt daling inwonertal met twintig procent Medische dienst Stad en rand J J. Timmermann, chef van de afdeling volkshuisvesting, en gemeenteseceretaris C. Zoetemelk. Ik ben bang voor de consequenties. Een goed bestuurder zal dit rapport niet zomaar voor lief kunnen nemen", aldus Zoetemelk. (foto Holvast) PAGINA 2 WARMOND - "Ik ben er rots vast van overtuigd dat die te rugloop van de Warmondse bevolking gevolgen in de ne gatieve zin van het woord zal hebben". Het heeft een uur geduurd maar dan komt War- monds gemeentesecretaris C. Zoetemelk toch over de brug. J. Timmermann, chef van de afdeling volkshuisvesting, sociale zaken en welzijn knikt instemmend. Hij wil zich evenmin aan politieke uitspraken wagen maar dat in 1993 het inwonertal van Warmond met 20 procent zal zijn afgenomen tot 4.000 zie len is ook voor hem een gege ven dat hij moeilijk naast zich kan neerleggen. Het zijn cijfers die in het dorp aan De Leede weer eens een 'nieuwe' discussie op gang zullen bren gen. Hamvraag daarbij is: moet Warmond doorgaan met bouwen of niet? En zo ja, waar? door Wim Koevoet De spectaculaire cijfers zijn afkom stig uit de onlangs verschenen 'Bevolkings- en woningbehoefte- prognoses'. "Dit zeer belangrijke werkstuk", aldus Zoetemelk, is vervaardigd door de Vakgroep Stads- en Plattelandsgeografie van de Amsterdamse VU in op dracht van volkshuisvestings wethouder L. Dalhuisen (Pro gressief Warmond). Voor het on derzoek waren cijfers uit het be volkingsregister nodig die vol gens een bepaalde methode dienden te worden verzameld. Daarvoor zijn Timmermann en directeur gemeentewerken Wi- cherson verantwoordelijk ge weest. Met het onderzoek voldoet War mond aan de wens van Gedepu teerde Staten (GS) om een wo- ningbouwnota op te stellen. "Het beleid van de provincie is erop gericht om suburbanisatie, het aan elkaar vastgroeien van dor pen en steden, tegen te gaan. Ge meenten mogen alleen nog maar bouwen om aan hun eigen wo ningbehoeften te voldoen. Voor ons rolde destijds het getal van 29 woningen per jaar uit de bus. De provincie wees er later op dat dit getal wel eens aan de hoge kant kon zijn, mede met het oog op de deelneming van Warmond aan de regionale bouwlocatie 'Oosthout' te Voorhout", vertelt Zoetemelk. De provincie is weliswaar zelf al in het bezit van cijfers "maar die zijn veel grover", aldus Timmer mann. Grover omdat de provin cie geen rekening houdt met spe cifiek lokale gegevens zoals in het Warmondse geval de aanwe zigheid van vele bejaardenoor den. Timmermann: "We hebben nu scherpe cijfers op tafel, maar ze kunnen nog scherper". Leegstand De VU-vakgroep heeft vier varian ten opgesteld waarvan de tweede de meest reële is. Deze variant geeft namelijk aan wat er met de bevolking en de woningbehoefte gebeurt na tien jaar bouwen in Voorhout. Welnu, het huidige aantal woningen in Warmond be draagt 1579. In 1993 zal er nog maar behoefte zijn aan 1451 wo ningen en zal Warmond nog maar 4006 inwoners tellen. Mo menteel zijn dat er 5075. Oorza ken van deze aanzienlijke ver schuivingen zijn de voorspelde trek van Warmonders naar Oos thout in Voorhout en de enorme vergrijzing en dus de hoge sterf te- en lage geboortecijfers. Betekent dit nu dat in 1993 vele woningen in Warmond leeg zul len staan? "Nee, we hoeven niet bevreesd te zijn voor een giganti sche leegstand", menen Timmer mann en Zoetemelk. Wel zal er sprake zijn van een daling van de gemiddelde woningbezetting, "maar dat is een landelijk gege ven", zegt Zoetemelk. Timmer mann probeert nog wat van de angst weg te nemen: "De lijst van woningzoekenden wordt al weer gestaag langer en dat ter wijl we onlangs heel wat wonin gen uit de nieuwbouwwijk LomT merlust hebben toegewezen. Zoetemelk weer: "En natuurlijk verhuizen er ook mensen van el ders naar hier". Haaks Toch dringt zich de vraag op of het niet beter is om van Warmondse woningbouw in Voorhout af te zien en over te schakelen op de bouw van huizen binnen de ei gen gemeentegrenzen. Immers het heeft er alle schijn van dat het dorp aan een leegloop onder hevig zal raken. Zoetemelk ech ter: "Dat zou haaks staan op èn het gemeentelijke en het provin ciale beleid. Zoals ik al zei wil de provincie suburbanisatie tegen gaan. Dat doet ze door tussen Haarlem en Den Haag alleen nog maar geconcentreerde woning bouw met daartussen veel open ruimtes toe te staan. En in War mond zelf zijn we er eveneens op uit de ruimtelijke structuur van ons dorp met zijn vele open plek ken te bewaken". Bëiden erkennen dat hun optimis me over de groeiende lijst van woningzoekenden twee gevaren verhult. Timmermann: "Wij kun nen maar op eenderde deel van het woningenbestand (woning wetwoningen, WK) qua prijs en toewijzing invloed uitoefenen, die andere 66 procent zijn in han den van derden. Warmond is wat dat betreft het spiegelbeeld van het landelijke beeld waarin die verhouding precies andersom is". Zoetemelk: "En die groeien de lijst van woningzoekenden is vooral te verklaren uit het grote aantal jongeren vanaf 18 jaar dat zich laat inschrijven. En juist die groep is financieel gezien uiterst kwetsbaar zoals we allemaal we ten. Nu al zie je dat veel zelfstan dig wonende jongeren weer on der hun ouderlijk dak terechtko men". VRIJDAG 10 FEBRUARI 1984 Lief De cijfers van de VU-vakgroep zijn ook verontrustend te noemen als ze in verband worden gebracht met het zogeheten draagvlak. Zoetemelk: "De capaciteit van al onze voorzieningen zoals de scholen, de winkels, het wegen net, sport- en sociaal-culturele accommodaties zijn berekend op 5.000 inwoners. En het is natuur lijk nogal wat als er daar 1.000 vanaf gaan. Als ik even redeneer in termen van een particulier on dernemer dan kan ik niet anders concluderen dan dat ik over tien jaar te kampen zal hebben met een onderbezetting van twintig procent. Ik ben dan ook bang voor de consequenties. Een goed bestuurder zal dit rapport niet zomaar voor lief kunnen nemen. Maar er is in Warmond gelukkig niet één bestuurder te vinden die redeneert in de trant van 'na ons de zondvloed'. Timmermann voorspelt de terug keer van een oude discussie waaraan hij destijds als raadslid van Progressief Warmond zelf heeft deelgenomen en wel over de vraag of er gebouwd moet worden nabij de Beatrixlaan. "Die discussie veroorzaakte toen een scheidslijn die dwars door de raad liep. Het CDA was een fer vent voorstander van bouwen en PW was hierover ernstig ver deeld. PW bestond toen uit een groene vleugel en een bouwvleu- gel". Destijds werd een compromis ge vonden: bouwen in Voorhout. De cijfers van de VU-vakgroep geven aan dat hiermee het pro bleem niet is opgelost maar er juist een ander is bij gekomen. Zoetemelk en Timmermann er- kermen dat andermaal gepraat zal moeten worden en wel over tal van beleidsterreinen. Zoete melk: "Zeg maar gerust dat ge praat moet worden over het toe komstig functioneren van de Warmondse samenleving. Als de raad wil dat Warmond blijft be staan dan zal zij zich moeten be zinnen op de eisen waaraan die samenleving moet voldoen". VOORSCHOTEN - Twee bewo ners van de Voorschotense Cu rieflat eisen een schadeloosstel ling van de gemeente omdat hun uitzicht "totaal verpest is" door dat op het dak van het aangren zende gezondheidscentrum en kele "vreselijke koepels" zijn ge plaatst. "Je waant je op het dak van een moskee wanneer je uit je raam kijkt", zo klaagde mevrouw G. Wiegerink, lid van de bewoners commissie van de gemeenteflat tijdens de vergadering van de raadscommissie voor financiën. "Bovendien is de afwatering zeer slecht, dus je ziet een vies, grijs, nat plat voor je als je uit je raam kijkt. Je zult maar de hele dag werkloos thuis zitten, je word volslagen depressief van zo'n uit zicht". Ze vond dan ook dat de gemeente moet zorgen voor enkele drai- neertegels, liefst rood van kleur Van de Vereniging Gezondheids zorg Voorschoten is geen heil te verwachten, voerde ze aan. "In mei vorig jaar hebben we daar een gesprek gehad. We werden er gewoonweg geïntimideerd. "De voorzitter zei: als je niet ak koord gaat, gaan we hier weg en krijg je hier een muziektent". Wethouder J. van Dalen zegde toe dat de bezwaren zullen worden meegenomen in de behandeling van het bestemmingsplan Vliet- wijk. Dan kan worden gepraat over de grootte van de schade loosstelling. De bewoners noem den geen bedragen. Expositie In de expositieruimte aan de Voorschotense Wijngaarden laan 4 zijn vanaf vandaag 'mar- queteries' (heel fijn uitgesneden en ingelegd houtwerk) te zien van de Fransman René Tinelli. De tentoonstelling is te bezoe ken tijdens de openingsuren van de bibliotheek. Kindertheater In sociaal cultureel centrum Mu- zenhof in Leiderdorp zal zater dagmiddag 11 februari de kin dervoorstelling "Clowntje in het ziekenhuis" zijn te zien. Doel van de voorstelling is om voor de kinderen het zieken- huisgebeuren op een speelse en natuurlijke manier dichterbij te halen en hierdoor de angst weg te nemen. Het wordt echter geen vervelende of belerende voorstelling, zo kondigt de or ganisatie aan. De voorstelling is geschikt voor kinderen van vijf tot tien jaar en begint om half drie. OEGSTGEEST - Het ontbreken van één of meer scholen in de Oegstgeester nieuwbouwwijk Haaswijk blijft een heet hangij zer. Dat werd tijdens de raads commissie voor onderwijs en welzijn weer eens duidelijk. Zowel Wuisman (D'66) als Van Ei sen (PPR) kwamen er tijdens de behandeling van de recent ver schenen onderwijsnota uitvoerig op terug. Met name democraat Wuisman vond het ontbreken van een nieuwe schoolvoorzie- ning in de groeiende wijk een ha chelijke zaak. "Het wordt in de toekomst zelfs onvermijdelijk als Haaswijk in omvang toeneemt. De wijk ligt namelijk geografisch afgescheiden van bestaand Oegstgeest. Daarnaast heeft zo'n school net als een multifuntio- neelcentrum en winkelvoorzie ningen ook nog een integratie functie", aldus Wuisman. Ook PPR-raadslid Van Eisen vond dat Haaswijk niet zonder school kon, maar Haasnoot (PvdA) was toch wat voorzichtiger. "Het is een moeilijke zaak. Vooral, om dat in 1977 door de gemeente de keuze al is gemaakt dat er geen school in Haaswijk zou komen. Om toch tegemoet te komen aan de verlangens van de Haaswijk bewoners pleitte hij voor een uit breiding van het gebouw van de openbare lagere school "De Sprinkplank" met een kleuter schoolgedeelte. Hij onderschreef daarmee het standpunt van B en W om deze school het eerst bouwtechnisch aan te pakken als de huisvesting van de Oegstgees ter basisscholen per 1 augustus 1985 geregeld moet zijn. Ook de Vroomen-den Boer (CDA), die overigens liet weten geen noodzaak te zien in een nieuwe school in Haaswijk, was het op dit punt met Haasnoot eens. "Maar zo drong ze erop aan, "er moet dan wel snel een voetgan gersfietsbrug over het Oegst- geesterkanaal komen". Minder borden in Haaswijk OEGSTGEEST - Het voorstel van de Oegstgeester rijkspolitie om alle parkeerverbodsborden in de deelgebieden 1 en 2 van de nieuwbouwwijk Haaswijk te ver wijderen heeft gisteravond de in stemming gekregen van de Oegstgeester verkeerscommis- sie. De talrijke verkeersborden worden dan vervangen door zogenoemde zoneborden. Deze zoneborden zullen zowel aan het begin als aan het einde van de toegangs wegen voor deze deelgebieden geplaatst worden. Door deze voorgenomen verkeersmaatregel kan er een eind komen aan de stroom van kritiek van met name de bewonersvereniging Haas wijk en van CDA-raadslid Van de Bend-den Ouden, die vorig jaar het eerst gereedgekomen deelgebied van Haaswijk 'bor- denwijk' noemde. D'66 raadslid Wuisman bracht de verkeerscommissie nog aan het twijfelen. Na een bezoek aan Haaswijk te hebben gebracht kwam hij tot de conclusie dat het met de bezwaren tegen de vele borden wel mee zou vallen. AFGESLOTEN - De afsluiting van de Oegstgeester Rhijnhofweg (tussen Haagsche Schouw en Rijnzichtweg) voor autoverkeer heeft gisteravond tijdens de commissievergadering verkeer en vervoer nog voor heel wat hoofdbrekens gezorgd. Hoewel de commissie akkoord kon gaan met deze door B en W voorgestel de afsluiting zagen de opgeko men bewoners van de Rhijnhof weg er nog genoeg bezwaren in. Met name bewoonster Verhaar had haar bedenkingen. "Mijn man en mijn buurman hebben een vrachtwagen. Ik zelf breng mijn kinderen ook dagelijks met de auto naar een Rijnsburgse school. Er zou alleen een bord moeten komen met een verbod voor doorgaand verkeer", aldus Verhaar. V/ASSENAAR - Met het oog op de aanleg van een in werelddelen ge scheiden wandelsafari heeft het Dierenpark Wassenaar een koedoe vrouwtje overgenomen van het Hamburgse 'Hagenbecks Tierpark'. Het dierenpark heeft al een paartje van de aparte antilopen, maar omdat het dieren zijn die bij voorkeur in een kleine kudde leven is het vrouwtje erbij gekomen. De koedoe's zijn zeer fraai getekend en leven normaliter in Afrika op de steppen. Overigens zal de wandelsafari in het Dierenpark Wassenaar over enkele maanden worden geopend. (foto pri Koffieconcert (1) In het sociaal cultureel centrum Muzenhof in Leiderdorp wordt zondag 12 februari een koffie concert gegeven door leerlingen (en docenten) van het Swee- linck-conservatorium. Uitge voerd worden werken van Döhl, Poulenc en Copland. De koffie is klaar om twaalf uur. Koffieconcert (2) Het harmonie-orkest 'Liefde voor Harmonie' uit Roelofarends- veen speelt zondag 12 februari in Zoeterwoude-Dorp in de reeks koffieconcerten. Om kwart over twaalf staan ze op het podium van het Muziekcen trum aan de Schenkelweg. Diri gent van het regionaal zeer be kende harmonieorkest is J. Cor- nelissen. De 'Veenders' wonnen onlangs in Zomeren tijdens het nationaal kampioenschap een eerste prijs. Volksdansen Mensen boven vijftig jaar kunnen dinsdag 14 februari weer te recht in Muzenhof in Leider dorp om er te volksdansen on der leiding van Pieteke de Boer. Zoals steeds zijn de passen niet té ingewikkeld en het tempo niet té hoog, de sfeer, zo wordt er gezegd, is echter prima. Aanvang twee uur. ONGEVAL - Een 23-jarige man en een 22-jarige vrouw uit Leider dorp zijn gistermiddag op de Leidseweg in Voorschoten licht gewond geraakt toen de motor waarop zij reden tegen een auto botste. De automobilist stak schuin de rijweg over om zijn au to aan de andere kant te parke ren. De motorrijder kon de auto niet meer ontwijken. De Leider dorper en de vrouw, die bij hem achterop zat, werden overge bracht naar het academisch zie- .kenhuis in Leiden met respectie velijk beenletsel en rugklachten. De auto en de motor zijn door de rijkspolitie in Voorschoten mee genomen voor technisch onder zoek. VRIJDAG Leiden Repelsteel - Breestraat 19, Surinaams- vegetarische gerechten, 17.30-19.30 LVC - Breestraat 66. optreden de Am sterdamse Salsagroep Caltente. 21 Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat 17, 'All About Eve' van Joseph Mankie- wicz, 20 en 22.15 uur. Schouwburg - duetten uit romantische balletten door Alexandra Radius en Han Ebbelaar, 19.30 uur. Lak-Theater - Toneelgroep Fact met 'Anja en Esther', 20.30 uur. Filmhuis LVC - Breestraat 66. 'Die Freundin' van Margaretha vonTrotta, 21.15 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, vrouwenavond, 21-1 Vredeskerk - lezing dr. G.A. Kohnstam '2000 jaar strijd om Jeruzalem'. 19.45 Aniba's Muziekkamer - Herenstraat 1, optreden het Wim Kegel kwartet, 21.30 uur. AGENDA ZATERDAG Leiden Stadsgehoorzaal - uitvoering muziek vereniging Concordia, 20 uur LVC - Breestraat 66. open café. 14-17 uur; om 21 uur, optreden new-wave- groep Nasmak. Leger des Heils - Hooigracht 30. open baar concert jeugdmuziekorkest van het leger des Heils, 19 uur. Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat 17, 'All About Eve' van Joseph Mankie- wicz, 20 en 22.15 uur Microtheater Imperium - Oude Vest 33e. kindervoorstelling Min 8 speelt voor plus 8. 14.30 uur Gezondheidswinkel - Speeltuingebouw Lage Morseweg 14a, spreekuur van 10-12 uur, tel. 761494 Nieuwe Mare/hoek Oude Singel - antiek en curiosamarkt, 9.30-17 uur Vrouwenhuis - Hooigracht 79, café avond, 21-1 uur. Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, disco, 22-2 uur. NVSH trefcentrum - Rapenburg 48, open soos, vanaf 22 uur, tel. 149987 Gezondheidswinkel - Herenstraat 64. 10-12 uur. tel. 144112. Schouwburg - 'Vrijen', komedie, 20.15 Lak-Theater - Toneelgroep Fact met 'Arya en Esther', 20.30 uur. Filmhuis LVC - 'Die Freundin' van Mar garetha von Trotta, 21.15 uur. v.a. VW Leiden - molenwandeltocht, 10-13 uur. ZONDAG Stadsgehoorzaal - koffieconcert door George Renesse, 11.30 uur. Leids Poppentheater - poppenkastvoor stelling. 14.30 uur. Lak-Theater - kindervoorstelling door Pieter Baalbergen, 15 uur Leidse Werkgroep Homoseksualiteit - Caeciliastraat 18, 'De Roze Salon', 14- 18 uur. Burgerlijke stand LEIDEN - A. de Graaff en J.M.H Niks. P.Th.H.J. van Hoek en H. Teske, F.D Schijven en E.A A. Tisseur, W.G.H. Dubbelaar en M. Brandt, F.H.M. Obreski en H.J. Nieuwzwaag, A.D. Boon en Y.M. van Steenbergen, H 'Struijk en J. Scheffer, J.G.H. Willard en A.M.C. van Hooven. ZOETERWOUDE - Geboren Wendy Pijnakker; Maartje van Gent; Edwin Habraken. Gehuwd: P.W.M Ketel met J H.M. van der Linden; J Kransse met J.M. den Dubbelden, L.B.A.J.M. Kortmann met M.CA. van Maren; M.F. Witte met Y.A.M. Bos. ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12 tot 12.30 uur, (alleen voor spoedeisen medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Mastenbroek, Tan, v. Tol, Zwijnenburg, Meijer, R. v. Leeuwen, Verhage, Groeneveld, Kloprogge: za 8 uur tot zo 8 uur: R. Zwijnenburg, Gallaslaan 24, Leiderdorp, tel. 412166; spreekuur Rosmolen 2. zo 8 uur tot 24 uur: J.A. Verhage, Pluim- zeggekreek 3, Leiderdorp, tel. 218661, spreekuur Rosmolen 2. Groep 2 - Pieterse, v. Gent, Taytelbaum, v. Luyk, Klaassen, Rus, Kruis en Lahr: za 8 uur tot zo 8 uur: H.J. Klaassen. Zwa- nenzijde 27, tel. 213546; zo 8 uur tot 24 uur: J. v. Gent, Zoeter- woudsesmgel 28, tel. 122538. Groep 3 - Pleiter, J. van Leeuwen, Smit, W. de Bruyne, J de Bruyne, Stolk, Engel, Fogelberg: za 8 uur tot zo 8 uur: S. Smit, Cobet- straat 43, tel. 130177; zo 8 uur tot 24 uur: H. Engel, de Meij v. Streefkerkstraat 53, tel. 121334, spreekuur Burggravenlaan 102. Groep 4 - v. Wingerden, v. Rijn, Bénit. Nieuwenhuis, Roos, Boer, v.d. Waard. za 8 uur tot zo 8 uur: A. Boer, v.d. Helm laan 5, tel. 310420; spreekuur Haag- weg 60; zo 8 uur tot 24 uur: G. Bénit, Brahms- laan 315, tel. 720404; spreekuur Ken- nedylaan 24. Groep 5 - Schaefer, Jasperse, Crul, Kooyman, de Jong, Prince, Reinders, Hammerstein, Kortmann: za 8 uur tot zo 8 uur: J. Reinders, Gerard Brandtstraat 29, tel. 760947; zo 8 uur tot 24 uur: H. de Jong, Noord- eindsplein 4a, tel. 123752. Leiderdorp S.P. Ouwerkerk, Loevestein 40, tel. 891037; za en zo spreekuur van 12.30- 13 uur op Florijn 10, tel. 891000. Oegstgeest za 10 uur tot ma 7.30 uur: J.W. de Haan. Oranjelaan 26, tel. 170605. Voorschoten za. W. van Dam, Palestinalaan 29, tel. 3960; zo, E. Schotanus, Leidseweg 305, tel. 766462. APOTHEKEN de avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van: vr 10 tot vr 17 febr door: Apotheek Centraal, Breestraat 74, tel 120552; Apotheek Linnaeus, Kempenaerstraat 31, Oegstgeest, tel. 173330. DIERENARTSEN Leiden Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest: A.W. Helder, Hermelijnvlinder 36, tel 220513. H. Vestjens, Rijn en Schiekade 23, tel. 144323. Oegstgeest R.J.W. Duyn, Pres. Kennedylaan 260, tel. 153266. Voorschoten C. Westgeest, Leidseweg 560, Voorscho ten, tel. 768616; C.E. Birnie-Heringa, Kon. Wilhelminalaan 27, Leidschen- dam, tel. 070-275450. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp en Oegstgeest wordt waargeno- M.J. van Dam, Plantage 10, Leiden, tel. 141874. WIJKVERPLEGING Leiden Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noor den van de Rijn: 134604; tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. Kruisgebouw. Berkenkade 7, tel. 410131, spreekuur ma t/m do van 13- 14 uur. Gezondheidscentrum, Florijn 10, tel. 896193, spreekuur ma, woe, vr van 13- 13.30 uur. Oegstgeest Interkruis, Lijtweg 7, tel. 177444. Voorschoten gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Wassenaar Horst en Vliet - Hofcampweg 65, tel. 16275, ma t/m vr 9-10 uur en op af spraak. Kruispunt Oegstgeest veiliger OEGSTGEEST - De Oegstgeester raadscommissie voor verkeer en ver voer heeft gisteravond het advies van B en W opgevolgd om een stop verbod op de Hofbrouckerlaan in te stellen. De verkeersmaatregel is nodig omdat het kruispunt Lange Voort/Hof- brouckerlaan gevaarlijk is. Omwonenden hadden het college hier enige maanden geleden op gewezen. Vooral nadat een van hen tengevolge van een uitwijkmanoeuvre een auto in zijn tuin had aangetroffen De commissie vond overigens het plaatsen van stopgebodsborden nog niet voldoende. Verkeersdeskundige Westerduin die gisteravond zijn laatste vergadering als burgerlid meemaakte (vanwege drukke werk zaamheden) vertelde waarom. "Deze wegen hebben allebei een voor rangskarakter, omdat ze zo breed zijn. Dat nodigt uit tot hard rijden Nou, dat is vooral op de Lange Voort nog steeds het geval. We moeten dus ook iets doen aan het intomen van de autosnelheid op de lange Voort", aldus Westerduin, wiens visie door de overige leden werd ge deeld. LEI DSC H DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Post uitsluitend aan Postbus 54, 2300 AB LEIDEN Geen Krant ontvangen tel. 071-123143 tussen 18 00-19 30 uur (nab'ezorging na 19.30 uur) Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen Restitutie is met toegestaan incassokosten Abonnementen Kunnen dagelijks ingaan verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen, volgt automatische verlenging Betaling van abonnementsgelden op giro 3203571 l n v Damiate Holding BV te Haarlem Maandabonnement 20,59 (Autom. betaling) Directie: G. Koopman Adj.dir n. Quakernaat Hoofdredacteur Drs J W E Metselaar Ad) Hoofdredacteur R D Paauw Alg. redactiechef A van Leeuwen Plv Alg redactiechef Commentaren W F J Wirtz en A A van Brussel J. Kroon (stad) B W T. Jungman (plv) H. I. J. Veldhuizen (regio) J Ruygrok-Hoogeveen (plv) P J de Tombe (sport) (geestelijk leven) tel. 071-144941.1st. 219 Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o a. in Bonn, Brussel. Londen. Parijs, Washington, Cairo. Rome, Madrid, Mexico en Wenen

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 2