De nimchaka-zaak in S LEZERS SCHRIJVEN Jacht Gijselaarsbank Afscheid van hoofdleidster Verkeer Warmtemeters Mannen kraken gokautomaat Hardnekkige inbreker (23) PAGINA 4 AD 'ST Leiden DINSDAG 7 FEBRUARI 1984 LEIDEN In een proces-ver baal zal nooit staan: hij zette de wekker uit. De ambtenaar schrijft iets geheel anders. Bij voorbeeld: de verdachte scha kelde het tijdapparaat uit dat op een van tevoren bepaald moment desgewenst een luid gerinkel of gezoem produceert. In dit proces-verbaal stond dat de jongens toestellen hadden aanstaan die de menselijke stem kunnen laten horen. Iet^ dergelijks. Bedoeld werden: radio, pick-up en cassette recorder. Teveel muziek, teveel drank, daardoor kwam het dat ze op 29 december '82 teveel kabaal hadden gemaakt. Op de eerste verdieping, de tweede en de derde van het gebouw waarin het feest zich afspeelde, liepen mensen in nachtkledij rond. Het waren geen feestvierders, maar buurtbewoners, radeloze. De bedoelingen van de jongens waren overigens goed geweest. "We wilden een alternatief ou dejaarsfeest geven voor een vriend van ons die op de avond door Wim Brands van 31 december moest werken". Veertig gulden boete kregen ze. Volgens de officier leek het op het eerste gezicht allemaal o zo humoristisch, "maar in wezen gaat het natuurlijk om een ont zettend vervelende zaak. Kijk, en als één van die buren nou een wapen aan de muur had gehad...ja, dan waren er mis schien wel vervelende dingen gebeurd, want als de emoties hoop oplopen..." Waarom toverde de officier een mogelijk bloedbad tevoor schijn? Dat deed hij niet omdat de buren er zo bloeddorstig uitzagen, welnee, hij zat met z'n gedach ten nog bij een zaak die even daarvoor was behandeld: de N unchaku-zaak. Op een goede dag stonden een paar rechercheurs bij deze man uit De Zilk aan de deur. Niet om koffie te komen drin ken zoals de rechter ironisch suggereerde, maar in verband met een overtreding. Ze stelden een paar vragen en keken eens goed om zich heen. Mooie schemerlamp heeft u, hebben ze misschien wel ge zegd. Zeker weten doen we het niet, wel zeker is in elk geval dat ze op een bepaald moment de oosterse wapens aan de muur zagen hangen. De Nun- chaku-wapens. Bekeuring De verdachte, gisterochtend: "Je bent dan verbaasd, want luis ter eens goed: als ik had gewe ten dat je die dingen, die ik overigens zelf heb gemaakt, niet in je bezit mag hebben, dan had ik de politie natuurlijk mooi niet binnen gelaten". Kortom: hij wist zich van de prins geen kwaad. Honderdveertig gulden boete eiste de officier van justitie, want: "als iemand nou boos wordt en dat soort wapens aan de muur heeft hangen...ja, dan kunnen er ongelukken gebeu ren". De verdachte, verbaasd: "Nee hoor, ik weet niet eens hoe ik met die wapens moet omgaan. Zo eenvoudig is het nog niet om ze te gebruiken. Ik be schouw ze dan ook meer als schilderijtjes". Waarom had u dan geen echte schilderijtjes aan de muur, zag je de officier van justitie den ken. Helemaal vergetend dat je iemand met een huilend herde rinnetje ook heel fraai de her sens kunt inslaan. Zeventig gulden boete. Bandieten De rechter gaf hem het voordeel van de twijfel, omdat hij van meet af aan hetzelfde verhaal had verteld. Dit verhaal: "Ik zou dus in november '82 op de Rijksweg 44 hebben gere den zonder dimlicht. Dat kan ik dus helemaal niet geweest zijn, want ik was op dat mo ment in Den Haag op de Indo nesische ambassade". Maar hoe kon het dan dat de poli tie zijn nummer had geno teerd, precies goed? "Ja, meneer de rechter...moet u luisteren...hoe vaak lees je nou niet in de krant dat er weer eens een bende autodieven aan de gang is geweest. Dat zijn dus gespecialiseerde bandie ten die auto's uit de betere klasse stelen en dan de num mers vervalsen. Dus dan rijden er in Nederland twee auto's met dezelfde nummerborden. Ik denk dat ik de dupe ben ge worden van die bandieten". "Ja, er is iemand die kan getui gen dat ik op die dag, op dat bepaalde tijdstip op de Indone sische ambassade was". En waar was die persoon nu? "In Indonesië". Vrijspraak. Brancard Bijna automatisch schrijf je: voor de balie stond... Soms staan verdachten echter hele maal niet. Een tijdje geleden bijvoorbeeld kreeg een man een stoel aangereikt, omdat hij slecht ter been was. En er schijnt ook eens iemand te zijn voorgekomen die niet wil de staan, niet wilde zitten, maar gewoon: wilde liggen. We citeren de bode: De ver dachte kon nog behoorlijk lo pen, sjokkend weliswaar, maar hij liep. Wilt u misschien een stoel, zei de rechter, die ook wel zag dat de man niet echt makkelijk liep. Een stoel, riep deze vervolgens verontwaar digd. Een stoel! Ik heb open wonden. Geef me liever een brancard man!" Wijzend naar het portret van de Koningin schijnt de verdachte overigens ook nog te hebben gezegd: "Die mantel, die heb ik gemaakt". LEIDEN - De Leidse Sportfedera tie vindt de bouw van een nieu we sporthal belangrijker dan de aanleg van een kunstgrasveld ten behoeve van hockeyclub Roomburg. De nieuwe sporthal zou bij voorkeur in de Stevens- hofpolder gebouwd moeten wor den. De hal zou volgens de Sportfederatie in een bescheiden omvang - zoals de sportzaal aan het Broekplein - te realiseren zijn. De Sportfederatie gaf gisteren van haar mening blijk tijdens de ver gadering van de raadscommissie voor sport. Voorzitter Pries van de Sportfederatie zei dat een kunstgrasveld een gerechtvaar digde wens is van hockeyclub Roomburg en dat de ontwikke ling van het hockey een dergelijk veld op den duur zeker vereist. Maar bij het afwegen van belan gen zou de Sportfederatie, ook met het oog op het aantal sport beoefenaars, nu toch kiezen voor een nieuwe binnensport-accom modatie. "Het is de wethouder bekend dat de zaalsportvereni gingen meer zalen willen huren dan er beschikbaar zijn. Door het verdwijnen van de zalen aan de Gerestraat en de Bachstraat is er eerder een inkrimping te ver wachten", aldus de federatie. Zy maakte gisteren ook haar mis noegen kenbaar over de korte tijd, die beschikbaar was om een advies uit te brengen. De Sport federatie was ook al niet geraad pleegd bij de gemeentebegroting 1984 voor de dienst sport en re creatie en ook niet bij de uitgave van driehonderdduizend gulden voor het tafeltenniscentrum van Docos. De federatie wil nu wel eens duidelijke afspraken maken over haar adviestaak. Een ter mijn van zes weken zou volgens de federatie in acht genomen moeten worden. Meerderheid De raadscommissie voor sport was ook nogal overvallen door het voorstel van wethouder Tesse- laar voor de aanleg van een kunstgrasveld voor hockeyers aan de Van Vollenhovekade. De raadsleden van de verschillende partijen hadden de kwestie daar door nog niet in hun fractie kun nen bespreken en gaven slechts voorlopige standpunten. Naar Naar aanleiding van het artikel 'Schadelijke jacht in de duinen verbieden' door Jan van der Plas in uw blad van 17 januari j.l. zou ik het volgende willen opmer ken. 1. De vogel werkgroep Berkheide gaat het komende jachtseizoen een systematisch onderzoek in stellen om aan te tonen, dat aan flora en fauna door de jacht scha de wordt toegebracht. De werk groep beweert echter nu reeds, dat er onherstelbare schade wordt aangericht. Graag zou ik weten aan welke fauna en welke flora. Ik loop ongeveer twintig jaar in dit gebied en m.i. hebben zich geen ingrijpende verande ringen voorgedaan, behalve dan dat er myxomatose onder de ko nijnen is gekomen en dat er vos sen in het terrein kwamen. Men kan echter moeilijk de jagers hiervan de schuld geven. 2. Er wordt in het artikel beweerd, dat Berkheide het enige belang rijke natuurgebied in de Rand stad is, waar broed- en trekvo gels voldoende voedsel en rust kunnen vinden. Gelukkig zou ik denken. Men gaat echter voorbij aan de identieke terreinen Kijf hoek, Bierlap, de waterleiding duinen bij Monster en de overige terreinen van de Haagse duinwa terleiding, welke niet voor het publiek toegankelijk zijn. 3. Graag zou ik gedurende het sys tematisch onderzoek, dat het vol gend jachtseizoen gaat plaatsvin den bewijzen willen zien van vo gels, die "geregeld tijdens een jacht geraakt worden" en door leden van de werkgroep gevon den worden. Het is n 1. ontzet- het zich laat aanzien, zal het voorstel van Tesselaar op een meerderheid in de gemeenteraad kunnen rekenen. Raadslid Bieg- straten (CDA) noemde het kunst- veld dringend gewenst en be streed de opvatting dat het een zekere luxe is. Hockeyclub Roomburg zou volgens Biegstra- ten geen toekomst hebben zon der het kunstgrasveld. Van der Pluijm (PvdA) noemde het een sympathiek voorstel. Jansen (WD) was terughoudender. Zij toonde "stijgende verbazing over de prioriteiten-afweging en de haast met het voorstel". Wethouder Tesselaar verdedigde het voorstel om als gemeente 500.000 gulden in de grasmat te investeren. (Roomburg legt er zelf maximaal 150.000 gulden bij). Volgens de wethouder "speelt het fenomeen al ten min ste drie jaar". De haast met het tend moeilijk, zo niet onmoge lijk, om met één schot meerdere vogels te raken. Het komt hoog stens een enkele keer voor bij jacht op eenden. Bovendien heeft een goede jager altijd een jachthond bij zich, die in derge lijke gevallen het wild kan op sporen en ter hand stellen. 4. Dat er een "aanzienlijke hoe veelheid" lood in het water te recht komt is kolder. Er wordt in Berkheide tussen 15 oktober en 31 december zeer spaarzaam ge jaagd. Bij jacht op konijnen door mensen die hiervoor vergunning gekregen hebben om de konij nenstand binnen aanvaardbare perken te houden, komt totaal geen hagel in het water terecht. Alleen bij eendenjacht zou dit kunnen voorkomen. Indien er gevaar voor de volksgezondheid zou zijn, zouden de waterleiding bedrijven reeds lang geleden in gegrepen hebben. 5. Ik kan mij ook niet voorstellen, dat in de 2 Vè maand dat er ge jaagd wordt, hooguit een keer per week en vaak minder, er een grote verstoring van de rust plaatsvindt. Uit ervaring weet ik dat er in de wintermaanden wei nig recreanten zijn in Berkheide. Bovendien mijden de jagers de paden. Uiterste voorzichtigheid wordt in acht genomen. Onge lukken zijn bij mijn weten nog nooit voorgekomen in Berkhei de. Het komt mij voor, dat han delaars met loslopende honden meer onrust veroorzaken. Ook de medewerkers van de vogel werkgroep houden zich niet aan de paden! (Waarneming 100 broedsoorten). 6. Indien de weersomstandighe den dit vereisten, werd er in Berkheide altijd door de jagers voorstel verklaarde hij uit het feit, dat de toestemming van de provincie binnen moet zijn, voor dat daadwerkelijk met de uitvoe ring van de werkzaamheden be gonnen kan worden. Om in het nieuwe seizoen over de grasmat te kunnen beschikken is het nodig, aldus Tesselaar, dat de gemeenteraad snel een besluit neemt. De wethouder bestreed dat de bouw van een sporthal mogelijk is. De investering op zich zou nog wel kunnen, maar de exploitatie van de hal zou de 'bottleneck' vormen, aldus wet houder Tesselaar. En hij verwees naar de berekeningen omtrent de Menkenhal. Dat standpunt leidde weer tot dis cussie met secretaris Kallenberg van de Sportfederatie. Hij pleitte er voor dat in elk geval een on derzoek wordt gedaan naar de mogelijkheden om een dergelij ke hal te exploiteren. gevoerd; niet alleen omdat het bejaagbare wild hen ter harte ging, maar ook de overige vogel soorten. Bij de strenge vorst van enkele jaren geleden werden da gelijks talrijke reigers door ja gers in leven gehouden door hen te voeren met visafval. Ik heb.le- den van de vogelwerkgroep op dit gebied nog nooit enige actie zien ondernemen. Kennelijk on derschrijft de vogelwerkgroep de mening van sommige biolo gen, dat men de natuur haar gang moet laten gaan en men niet moet ingrijpen als er vogels door honger sterven. 7. Het is vrij eenvoudig om jagers in een kwaad daglicht te stellen met onbewijsbare argumenten en wilde kreten. Het wordt ech ter laster als men enkele jagers aanvalt, die hun best doen de fauna in stand te houden en te verbeteren, die voldoen aan de Jachtwet en die trachten het pu bliek zo weinig mogelijk overlast aan te doen gedurende de paar maanden dat er gejaagd wordt. D. Groot Horstlaan 2 Voorschoten De gemeenteraad moet nu een be slissing nemen over de plaats van de Gijselaarsbank, herbouw elders, of op zijn vertrouwde plaats, waar hij echt hoort, want op dat Rapenburg heeft toen die ene goeie Leidenaar gewoond, gewerkt en geleefd. LEIDEN - Mevrouw Van der Luit-Brinks heeft gistermiddag afscheid genomen als hoofdleid ster van de openbare kleuter school De Pompelmoes aan de Agaatlaan. Daarmee heeft me vrouw Van der Luit een punt ge zet achter een loopbaan van maar liefst 29 jaar als kleuter leidster. De meeste jaren daar- Het gezegde van de heer Bakhui zen v.d. Brink in uw blad van 9 januari, dat je door die bank het Rapenburg al zestig jaar niet ziet, slaat nergens op. Driekwart van het jaar kun je door de bomen het Rapenburg niet zien. Het Ra penburg moet je niet per fiets of auto zien, nee daar moet je wan delen, dan zie je pas de schoon heid van dat Rapenburg. Dus zet die bank weer op de plaats waar hij hoort. Een monument zet je toch niet willekeurig neer, nee, dat hoort op de plaats van de his torie. Kijk, Boerhaave is meever- nuisd met het Academisch Zie kenhuis, van Steenstraat naar Boerhaavelaan en daar hoort hij. Maar zet die Gijselaarsbank weer op zijn historische plaats. Dat is goedkoper, want in het Van der Werfpark moet je een dure fun dering maken. Leg over het Rapenburg wat zware ijzeren binten en zet die bank er weer neer. Die bank had niet af gebroken hoeven worden. Je had hem kunnen inpakken en des noods op kunnen hangen. Met de tegenwoordige hulpmiddelen is dat een fluitje van een cent. Nog een idee: zet de bank andersom, met de zitplaats naar het Rapen burg. Een terrasje ervoor en je hebt een prachtig gezicht op het Rapenburg. Dus raadsleden, geef uw stem voor herplaatsing. Ik denk dat tachtig procent van de Leidenaars, voor al de ouderen, die bank daar te rug willen hebben. W. Bodrij Langegracht 176 van was zij hoofdleidster van een kleuterschool. Mevrouw Van der Luit begon-bijna dertig jaar geleden op een kleu- Heeft u zaterdag ook geprobeerd in Leiden te komen? Het regent, u had de auto voor de deur staan en dacht: "Laten we eens gezel lig naar Leiden gaan". Mooie stad, leuke winkels, we gaan eens fijn winkelen in Leiden. Maar wat jammer nou. Leiden was voor vele mensen niet te berei ken. Teleurgesteld gaan zij een andere richting op en denken: "We proberen het de volgende keer nog eens". Maar u bent een echte doorzetter die besloten heeft om naar Leiden te gaan, u hield vol, moest daarvoor wel uren in de file staan en lichte au toschade oplopen: bumpertje er af, koplampje kapot, etc. Maar u bereikte uw doel, tenminste dat dacht u. U was wel in Leiden, maar aan winkelen was u nog niet toe, want u moest nog de binnenstad in en dat ging hele maal niet, tenzij u het lef had om tegen het verkeer in te rijden, verbodsborden te negeren, fiets paden te gebruiken kortom alle overtredingen die u maar kunt maken hebt u niet nagelaten. Maar u was in de binnenstad van Leiden. Proficiat! Leuk gewinkeld, leuk bediend door de Leidse middenstand, u bent leuk geslaagd kortom u bent een tevreden mens. U gaat met vrouw en kinderen nog een kopje koffie drinken, want wat u gekocht heeft was toch iets voor deliger dan dat u gedacht had, de Leidse middenstand probeert terschool aan de Havenstraat, waar zij veertien jaar bleef Voor zij De Pompelmoes in de Mors ging leiden, werkte ze ook nog enige jaren bij de school aan de Zuidsingel. Op de foto wordt mevrouw Van der Luit de hand gedrukt door één van de kleuters van nu. (Foto Holvast) het u echt wel naar uw zin te ma ken. U treurt nog wel even over die kapotte koplamp en uw bum per, maar kop op er zijn ergere dingen. U stapt met uw gezin netje weer vrolijk* in de auto en probeert Leiden weer te verla ten, dat valt even tegen: al die mooie wegen (kosten vijf mil joen) staan vol met auto's. U denkt: "Hoe moet ik nu thuis ko men u had nog een afspraakje om vijf uur en denkt: 'Dat red ik nooit'." Tenzij, u begrijpt het al, u weer al die overtredingeh maakt en de kans loopt om de nog redelijk uitziende delen van uw auto schadevrij te houden. Maar het is u gelukt, u was dan wel niet op de afgesproken tijd thuis, maar hèhè u bent thuis. U gaat in uw stoel zitten en denkt: "Dat zijn zeker geen verkeers- deskundigen geweest die in Lei den deze wegen hebben laten aanleggen." A.H. Hendriks Nieuwe Beestenmarkt 26 Leiden Warmtemeters op radiatoren is een geld verslindend systeem voor de verbruiker, al zegt men dan het een eerlijke manier is voor de verbruiker, omdat ieder betaalt wat hij verbruikt. Dit gezegde is een dekmantel voor de Leidse Woning Stichting. Vele gebrui kers moeten jaarlijks soms 200 bijbetalen op hun voorschotten die ook al 150 gulden per maand betalen. Om te bewijzen hoe duur dit sys teem is (ik heb zelf in de Reiger- horst gewoond) het volgende. Op de warmtemeter staat 'een schaalverdeling. Eén streepje is LEIDEN - Twee tot op heden on bekende mannen hebben gister avond een gokautomaat in een lunchroom aan de Haarlemmer straat 'gekraakt'. Dit gebeurde omstreeks half zeven. Toen de eigenaar zag wat het twee tal uitvoerde probeerde hij in te grijpen. Hij werd vervolgens be dreigd. De daders maakten zich uit de voeten. LEIDEN De politie heeft gister avond omstreeks kwart over acht een 23-jarige Amsterdam mer aangehouden die op het sta tion met een stuk ijzer snoep uit een automaat haalde. Vele uren later werd de Amster dammer voor de tweede keer aangehouden. Omstreeks drie uur 's nachts bleek hij zich ver dacht op te houden in de nabij heid van het ziekenhuis. Inspectie leerde dat hij had inge broken in de apotheek van het ziekenhuis. De vloer was bezaaid met potten en pillen. Het bleek dat de Amsterdammer een doktersjasje had aangetrokken alvorens hij inbrak. een eenheid. Als je alleen de ra diator in de huiskamer één maand aanzet per jaar, verbruikt hij acht eenheden. Eén eenheid kost 42,60. Dat is dus 8 x 42,60 340,80. Heb je nog vijf andere radiatoren die je niet aanzet, dan geven die per jaar anderhalve eenheid natuurlijke verdamping, is totaal zeveneneenhalve een heid, VA x ƒ.42,60 1260,30. Het nieuwe stookseizoen begint per 1 juni. Ikzelf betaalde 152 per maand. Op 15 oktober 1982 ben ik verhuisd naar de Ringka- de. Ik had aan de Leidse Woning Stichting vijf voorschotten be taald: juni tot en met oktober 760. De verwarmingsinstallatie is van 1 juni tot 1 oktober uitge schakeld geweest. Al mijn ver warmingsmeters stonden bij op name in oktober op nul. Ander half jaar hebben zij mijn voor schotten vastgehouden. Toen kreeg ik de afrekening. Driehon derd gulden werd in rekening ge bracht voor verwarmingskosten. Schandalig, om voor een installa tie die de hele zomer uitgescha keld is geweest 300 te moeten betalen. Een brief die ik heb ge kregen uit Schiedam, bevestigde dat de administrateur van de LWS geen mededeling had ge daan dat de installatie 's zomers buiten gebruik werd gesteld. Het warmtemetersysteem in de Horsten is weinig warmte voor veel geld. In mijn nieuwe woning aan de Ringkade heb ik nu een eigen c.v.-ketel. Daarmee heb ik berekend dat het stoken in de Horsten minstens vier keer duur der is dan het stoken met een ei gen c.v.-ketel. A. Roozendaal Ringkade 49 Leiden Racisme/fascisme In 't Breehuys, Breestraat 19, wordt woensdagavond een vi deofilm over racisme en fascis me vertoond. Aanvang acht uur. Pop In The Jam aan de 2e Binnen- vestgracht treedt woensdag avond de Haagse groep The Falcons op, met rockabilly-mu- ziek. Aanvang tien uur. Hengelsport (1) Visvereniging VOP '74 hield een wedstrijd in de stadswateren. Uitslag: 1 F. Reijken 1940 gram-21 stuks, 2 P. Aben 1260- 18, 3 G.J. Kokkedee 1430-17, 4 D. van Rossen 1020-13, 5 A. Se- gijn 990-13, 6 S. Kokkedee 870- 11,7 H. van Tongeren 900-10, 8 R. v.d. Zeeuw 1150-4, 9 K. v.d. Vliet 860-11, 10 C. Meier 870-9. Hengelsport (2) Hengelsportvereniging Zuid- West viste de achtste wedstrijd in de Ringvaart. Uitslag: 1 J. de Os sr. 476 cm-14 stuks, 2 H. Moenen 446-16, 3 J. Mazurel 354-13, 4 W. Moenen 232-9, 5 C. Cornet 197-6, 6 R. de Bezemer 193-6, 7 J. de Os jr. 175-6, 8 H. v.d. Laan 158-5,9 B. Ruis 147-5, 10 A. Rustige 143-4. LVL/LWH De Lesbiese Vrouwen Leiden (LVL) vergaderen woensdag avond o.m. over de begroting en de samenwerking met de LWH. Deze vergadering is een voorbereiding op het komende LWH/LVL-congres. Plaats van handeling is de bovenzaal van Caeciliastraat 18, aanvang acht uur. Archeologie In de serie archeologische lezin gen in het museum van oudhe den staat woensdagavond een spreekbeurt van prof. dr. G. Camporeale, Florence op het programma. Onderwerp: 'The position of women in the Etrus can society of the Archaic Pe riod'. Camporeale stelt dat de status van de Etruskische vrouw in de periode van de ze vende tot en met de vijfde eeuw v. Chr. verrassend hoog was, maar niet superieur aan die van de mannen: er bestond ju ridische gelijkheid tussen bei den sexen. De lezing wordt georganiseerd in samenwer king met de vakgroep Klassie ke Archeologie van de Leidse universiteit, het Klassiek Ver bond, afdeling Leiden en de Dante Alighieri, afdeling Lei den. De lezing wordt gehouden in de Taffeh-zaal, Papengracht 27 en begint om acht uur. Kinderfilm. Het programma van de kinder- filmmiddag bij K&O, woens dag, bevat een komische film met Spanky en een serie teken films met o.a. Woody Woodpec ker en Popeye. Aanvang half drie. Homoseksualiteit De Leidse Werkgroep Homosek sualiteit organiseert woensdag weer een introductieavond (aanvang acht uur). Iedereen die nog nooit bij de LWH is ge weest, of er pas sinds kort komt, is welkom. Adres: Caecilia straat 18, tel. 071*146198 of 071- 761013. Èr is o.m. een film- en diavertoning. Ook kan men zich opgeven voor een gespreks groep. Deze maand begint de LWH met een nieuwe gespreksgroep. De deelnemers praten over de pro blemen en de ervaringen van homo's op het werk, bij het op bouwen van relaties, met ou ders e.d. Opgeven is mogelijk bij Henk Goeman, tel. 071- 155620 ('s avondsof bij Peter Paul, tel. 071-132353. Filmochtend In het Leidse Volkshuis (Apothe- kersdijk 72) wordt woensdag de maandelijkse filmochtend voor vrouwen gehouden, met deze keer een videofilm over het thema vrouwen en werk uit de serie 'vrouwen in de jaren tachtig'. De film begint om tien uur. Voetspecialist Op uitnodiging van de Neder landse Vereniging van Huis vrouwen, afdeling Leiden! Oegstgeest, houdt voetspecia list Jan de Vries donderdag ochtend om tien uur een lezing in het verenigingsgebouw In 't Want, Noordeinde 2a. Woonideeën In clubhuis Ons Eiland aan de Kortenaerstraat wordt don derdagochtend de diaserie 'Woonideeën voor Ouderen' vertoond. Verzorgingshuizen, (beschutte) bejaardenwonin- gen, serviceflats, hofjes en een leefgroep voor ouderen komen als woonvorm aan de orde. Bart Dekkers van het Diensten centrum Binnenstad/Zeehel- denwijk houdt een inleiding. De bijeenkomst is bestemd voor mensen van 55 jaar en ouder. Aanvang tien uur. Rozekruisers Het Rozekruisers Genootschap houdt donderdagavond een le zing met als onderwerp: 'De Gnosis kent twee natuurorden'. Aanvang acht uur in het loge- gebouw Steenschuur 4-6. Folk In de serie folkconcerten diefolk- club Horus in samenwerking met de gemeente Leiden in de Waag (Aalmarkt) organiseert is donderdagavond de beurt aan de groep Drie Heren. Dit trio bestaat uit Joost Belinfan- te (bekend van o.a. CCC Inc. en Doe Maar), Friedrich Hla- watsch en Fred Piek. Drie he ren die typischje muziek ma ken, aldus de organisatoren. Het optreden begint om negen uur. Kijkkastjes De tentoonstelling 'Leven in mi niatuur - kijkkastjes van de fa milie Bavelaar' in het museum de Lakenhal wordt wegens de overweldigende belangstelling met twee weken verlengd. De laatste dag wordt nu zondag 26 februari 1984. Het museum aan de Oude Singel is geopend van dinsdag tot en met zater dag van tien tot vijf uur, op zondag van een tot vijf uur.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 4