Nog geen datum voor Hongarije-Nederland C Ruding: gehuwde vrouw geen ww Van der Duim vlaggedrager Zaalteam Lugdunum werkt zich omhoog Raboen blijft nog twee jaar bij UVS Politie-schandaal Zundert Gewetensnood' na uitspraak synode Brandweer A dam 'doodziek' Militaire samenwerking VS-Brazilië Derde zege Sport WENEN (ANP) - De datum van Hongarije - Nederland staat nog open in het programma uit de Europese groep 5 van de voor ronden in het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal 1986, waarvan de eindfase zich in Mexico afspeelt. De vertegen woordigers van de voetbalbon den van Nederland, Hongarije, Oostenrijk en Cyprus hebben over de data van elf van de twaalf duels gisteren tijdens hun verga dering in Wenen overeenstem ming bereikt, maar niet over de ontmoeting die beslissend kan zijn voor plaatsing. Jan Huybregts, die één van de ver tegenwoordigers van de KNVB was, verwacht dat de FIFA de wedstrijddag zal moeten aanwij- Uit groep 5 plaatst de winnaar zich rechtstreeks voor het eindtoer- nooi in Mexico. De nummer twee speelt nog een hele competitie met de nummers twee uit groep 1 (België, Polen, Griekenland en Albanië) en groep 7 (Spanje, Schotland, Wales en IJsland). Van deze drie landen gaat weer de winnaar naar Mexico en de tweede speelt nog twee wedstrij den om een plaats met de eerste uit de groep Oceanië (Australië, Taiwan, Nieuw-Zeeland en Is raël). In groep 5 is opnieuw de situatie geschapen als bij de voorronde voor het Europese kampioen schap, namelijk dat één van de kandidaten voor plaatsing op de laatste speeldag ten koste van de zwakste in een thuiswedstrijd zijn doelsaldo kan opvijzelen, het Spanje-Malta-effect dus. Op 1 mei 1985 speelt Nederland thuis tegen Oostenrijk, twee weken la ter staat Oostenrijk - Cyprus op het programma. "Dit is echter een andere situatie", stelde Huybregts. In deze groep zijn twee plaatsen beschikbaar." Huybregts achtte na de bespre king, die vier uur had geduurd, de datum voor Hongarije Ne derland problematischer. "Oos tenrijk was bereid zijn wedstrijd van 17 april 1984 tegen Hongarije te verschuiven naar begin sep tember om daardoor ruimte te maken voor Hongarije - Neder land. De Hongaren wilden daar echter niet aan. Die hielden vast aan een datum in mei, juni, juli of augustus 1985. Dat was voor ons onaanvaardbaar. In de eindfase van de competitie kun je geen belangrijke landenwedstrijd spe len en in de zomervakantie hele maal niet. Mei is bovendien erg ongelukkig omdat dan alle Euro- pese-bekerfinales worden ge speeld. Het lijkt mij onvermijde lijk dat de FIFA een datum voor de wedstrijd zal moeten vaststel len." Volgens Huybregts was Rijvers niet ontevreden over het pro gramma. "Hij wilde onze serie wedstrijden het liefst besluiten met een thuiswedstrijd tegen Oostenrijk, die hebben wij. Ver der waren er niet zo erg veel mo gelijkheden. Wij hebben feitelijk slechts een korte periode tot on ze beschikking, want alle wed strijden moeten voor 15 septem ber 1985 gespeeld zijn. Wij heb ben de data bovendien zó kun nen vaststellen dat geen van de landenwedstrijden tussen twee Europese-bekerwedstrijden valt en de uitwedstrijd tegen Cyprus komt in onze winterstop. De vier landen in Wenen waren het er unaniem over eens dat de FI FA voor het land dat als tweede eindigt een onmogelijk program ma heeft voorzien. Tussen 16 september en 17 november zul len de zes wedstrijden van de Eu ropese 'herkansingsronde' moe ten worden gespeeld. Er zijn in die periode echter maar negen woensdagen en op vier daarvan staan wedstrijden uit de Europe se bekertoernooien op het pro gramma. Elk van de drie landen zal dus vier keer moeten spelen en dat bete kent voor internationals uit clubs met Europese interesse in een periode van negen weken acht duels op woensdagen tus sen het gewone competitiepro gramma in. Bovendien wordt de tweede uit de groep voor zijn laatste kans op Mexico nog eens 'gestraft'. Dat land moet namelijk in de daarop aansluitende veertien dagen nog eens twee spelen tegen de win naar van de zone-oceanië, met mogelijk een zeer verre uitwed strijd en de zekerheid dat op 27 november ook de derde ronde van het toernooi om de UEFA- beker is vastgelegd. "Dat is werkelijk een onmogelijke opgave", aldus Huybregts. "Wij hebben de FIFA daar gezamen lijk nog eens op gewezen, zoals Polen, België, Griekenland en Albanië al eerder deden. Wij heb ben gezamenlijk verzocht de da ta te herzien. Wij willen de perio de van de extra Europese ronde Ruding zei dat afgelopen zaterdag op een CDA-bijeenkomst in Til burg. Volgens' woordvoerders van de bewindsman is dit een standpunt van Ruding zelf, geen algemeen CDA-standpunt. Minister Ruding komt daarmee in conflict met een meerderheid in Deen Glistrup terug naar nor KOPENHAGEN (UPI) - Het Deense parlement heeft be lastingontduiker Mogens Gli strup gisteren uit het parle ment gezet. Voor Glistrup be tekent dit dat hij weer terug moet naar de gevangenis om een straf van drie jaar wegens belastingontduiking uit te zitten. Glistrup, die bekend werd als belastingweigeraar, werd verleden jaar juli na een juri dische strijd van negen jaar veroordeeld tot drie jaar we gens belastingontduiking. Hij was toen ook parlements lid en na zijn veroordeling nam het parlement hem zijn mandaat af. Bij de jongste verkiezingen werd hij echter herkozen. Omdat hij hierdoor weer par lementaire onschendbaar heid genoot, werd hij uit de gevangenis ontslagen. Nu het parlement in zijn nieuwe sa menstelling met 139 stem men voor en 18 tegen besloot Glistrup uit zijn midden te weren, moet hij weer terug naar de gevangenis. verlengd hebben van 15 novem ber 1985 tot eind februari 1986 en daarna de twee wedstrijden te gen de winnaar van de groep- Oceanië vastgesteld hebben in maart 1986." Het programma voor groep 5 ziet er als 1984;let U,t 2 mei: Cyprus - Oostenrijk. 12 septem ber: Hongarije - Oostenrijk (mogelijk wordt deze wedstrijd verschoven naar 26 september), 17 oktober: Ne derland - Hongarije, 14 november: Oostenrijk - Nederland, 17 novem ber: Cyprus - Hongarije, 23 decem ber: Cyprus - Nederland. 1985: 27 februari: Nederland - Cyprus, 3 april: Hongarije - Cyprus, 17 april: Oostenrijk - Hongarije, 1 mei: Neder land - Oostenrijk, 14 mei: Oostenrijk - Cyprus. De thuiswedstrijden van Cyprus tegen Hongarije en Nederland worden in het weekeinde afgewerkt, alle andere ontmoetingen vinden plaats op woensdagen. LEIDEN - In de interregionale zaalvoetbalcompetitie heeft Lug- dunum zich dankzij een 0-4 over winning op Rotterdamse studen ten uit de degradatiezone ge werkt. Van der Plas zit daar nog wel in. Een zege had de ploeg een eind op weg kunnen helpen, maar nu het team tegen FC Gro- vo niet verder kwam dan een 3-3 deling, blijft het oppassen gebla zen. VWL blijft redelijk preste ren. Gisteravond kende de ploeg weinig problemen met De Rozet (7-4). In Waddinxveen klopte ranglijstaanvoerder Datarex Huug van Es met 2-5. Rott. studenten-Lugdunum 0-4 De Leidenaars vertrokken met angst en beven richting Rotter dam nu Gijs Collé, Wim Oppe- laar en Wim de Roo wegens bles sures in Leiden moesten achter blijven. Hun invallers gister avond heetten Arno lancel en ju nior Kees Schouten. Mede dank zij deze voetballers haalde Lug dunum de belangrijke overwin ning binnen. Lugdunum nam zich in Rottedam voor de oppo nent, die zelf zo graag verdedigt, het spel te laten maken. Die tac tiek pakte goed uit. De Rotter dammers waren wel meer aan de bal, maar de counters van de Leidse ploeg waren levensge vaarlijk. In de 20ste minuut le verde dat, na een gesmeerd lo pende aanval, de eerste treffer op van Frans Sjardijn. Hierna kende Lugdunum een moeilijke perio de, maar Wim van As én het houtwerk redden de Leidenaars. De 0-1 stand bleef tot zeven minu ten voor het einde gehandhaafd, toen sloeg de ploeg van coach Hennie van Putten toe. Via op nieuw Sjardijn, Lancel (penalty) en Ronald van der Pot werd het 0-4. Van der Plas-Grovo 3-3 "Van zo'n ploeg moet je winnen", concludeerde coach Floor Schaap na afloop in de Cleijn Duinhal. "Ik ben zeker niet te vreden". Van der Plas maakte in de beginfase een nerveuze in druk. Nu Grovo de indruk maak te best met 0-0 gelijk te willen spelen, viel er aanvankleijk wei nig te beleven. Pas in de 20ste minuut viel het eerste doelpunt. Ron van der Kolk was daar ver antwoordelijk voor. Kees Bone faas had het Grovo-antwoord echter snel klaar. Na de pauze maakte Peter Hoge- woning er snel 2-1 van. "Dat was een prima opsteker", vond Schaap. Een afstandsschot van Wim Bron bracht Grovo echter weer naast Van der Plas: 2-2. Gijs Guyt redde zijn ploeg hierna door een penalty te stoppen. DINSDAG 7 FEBRUARI 1984 Toen Johan Jonker een straf schop even later wél verzilverde leek Van der Plas de buit binnen te hebben. Hierna kreeg het team echter te maken met de nodige straffen. Op het moment dat kee per Gijs Guyt op de bank zatte, schoot Kortenoven de bal achter invaller-doelman Van der Kolk: 3-3. VWL-De Rozet 7-4 De Leidenaars kenden geen enkel probleem met de subtopper uit Rozenburg. In de eerste helft liep het allemaal nog niet op rolletjes. Sterker nog, VWL ging de rust in met een 1-2 achterstand (Ben de Roo had voor VWL gescoord). Na de pauze evenwel lieten de Leidenaars niets meer heel van De Rozet. Ben Heemskerk (liefst 4x), Kees de Roode en Harm de Vos schoten VWL naar een 7-2 voorsprong. In de slotfase kwa men de Rozenburgers nog terug tot 7-4. Voor de Leidse beker won THB Boys gisteravond met 5-3 van derde klasser Gertenaar. Land- wer ging thuis onderuit tegen FC Lisse (2-5). Real Madrid wil Metgod ruilen KEULEN (SID) - Real Madrid heeft belangstelling voor de 23- jarige Westduitse international Pierre Littbarski van 1. FC Köln. De "koninklijke" heeft voor de transfer van de kleine vleugel aanvaller een bedrag van onge veer 5,5 miljoen gulden over. De zesvoudige winnaar van de Eu ropa Cup wil voorstellen Litt barski te ruilen, met fikse bijbe taling, tegen de voormalige Ne derlandse international Johny Metgod. DEN HAAG (GPD) - Minister Ruding (financien) wil ge huwde vrouwen volgend jaar geen eigen recht op een werkloosheidsuitkering geven. Deze maatregel zou 1 miljard gulden kosten en de bewindsman vindt dat te duur. LEIDEN - UVS heeft het contract met trainer Melbi Raboen nu al ver lengd. De oefenmeester bevalt de blauwwitten zo goed dat het bestuur hem een nieuwe verbintenis voor twee jaar voorlegde, die Raboen on dertekende. Ook Gerard Désar keert weer terug in de trainersstaf van de Leidse twee deklasser. De oud-oefenmeester, zelf nog als voetballer actief in het derde elftal, wordt met ingang van het nieuwe seizoen hoofd van de jeugdopleiding. In samenwerking met de jeugdtrainers Aat Koren, Bert Jansen en Cees Duprie gaat hij de werkzaamheden voor de jeugd coördineren bij de club die dit jaar* het 70 jarig bestaan viert en in het kader daarvan op 30 maart een reünie heeft gepland. Verèl Hans Verel, de huidige oefenmeester van FC Den Bosch, volgt eind dit seizoen Tiny van Vught op als trainer van de Roosendaalse eerste-divi- sieclub RBC. Verel bereikte maandagmiddag een akkoord met het RBC-bestuur over een contract van drie jaar. SARAJEVO - Hilbert van der Duim draagt morgenmiddag in het Kosevo-stadion te Sarajevo de Nederlandse vlag tijdens de openingsceremonie van de veertiende Olympische winter spelen. De Nederlandse schaatskampioen was met Ria Visser (boven samen trainend op de foto, ANP) kandidaat voor deze taak. Ria Visser ver klaarde echter niet zo nodig de driekleur te hoeven dragen, omdat zij een dag na de ope ning al op de 1500 meter start. Dat is het nummer waarop zij vier jaar geleden in Lake Pla cid de zilveren medaille won. Het Nederlandse bobsleeteam zal tijdens de wedstrijden waarschijnlijk met de oude bob in actie komen. Dat is het resultaat van de training van gisteren. Volgens coach Jan van Spaandonk is er toch te weinig tijd geweest om de splinternieuwe tweemansbob voldoende te testen. Die mo derne glij bolide kantelde zater dag tijdens de training, maar Van Spaandonk stelde dat het ongeval in de beslissing om de oude bob te nemen geen rol heeft gespeeld. „De bestuur baarheid is nog niet helemaal zoals het moet zijn", aldus Van Spaandonk. De twee afdalingen die Job van Oostrum (snel herstellend van de chrash van zaterdag, waar bij hij gekneusde nekwervels opliep) en remmer John Drost gisteren op de berg Trebevic maakten dienden uitsluitend om het startbewijs veilig te stellen. Daarvoor moest men driemaal „heelhuids" beneden komen. Zaterdag haalden de Nederlanders in de eerste run een tiende plaats, nu werden ze 24-ste en 25-ste. „Maar die plaatsen telden niet voor ons", aldus Van Spaandonk. De Olympische Winterspelen zullen voortaan overigens zes tien dagen in beslag nemen. Dat heeft het IOC gisteren be sloten. Vanaf 1988 zullen de winter- en de zomerspelen even lang duren. Voor de spe len in Sarajevo is twaalf dagen uitgetrokken. In het Candese Calgary (1988) zal het program ma worden aangevuld met de monstraties op het gebied van curling, short-track schaatsen en free-style skiën. het kabinet. Vorig jaar heeft het kabinet voorgesteld gehuwde werkende vrouwen een recht op een uitkering te geven als zij werkloos worden. Deze maatre gel vormt een onderdeel van een groot pakket veranderingen in het stelsel van sociale uitkerin gen. Met betrekking tot de plan nen is advies aangevraagd bij de SER en Emancipatieraad. Beide instanties moeten dat advies nog uitbrengen. Het hele pakket veranderingen in de uitkeringen levert 5,6 miljard gulden op. De toekenning van een uitkering aan werkloze ge huwde vrouwen is de enige maatregel in het pakket die geld kost. Zou dit ene punt worden weggelaten, zoals Ruding nu wil, dan leveren de bezuinigingen op de sociale uitkeringen 6,6 miljard op. Weglaten kan niet zomaar. Neder land is volgens richtlijnen van de Europese Gemeenschappen ver plicht per 1985 gehuwde vrou wen een zelfstandig recht te ge ven op een uitkering als zijn werkloos worden. DIXON - De Amerikaanse president Reagan werd gisteren 73 jaar. Hij kon niet nalaten te snoepen van de ijstaart die hem bij die gelegenheid werd aangeboden. (foto ap> ZUNDERT (GPD) - De comman dant van het district Breda van de rijkspolitie heeft gisteren de 42-jarige adjudant H. S., groeps commandant in Zundert, samen met de 33-jarige opperwacht meester M. G. uit die plaats, voor onbepaalde tijd „buiten functie gesteld". Tegen beide mannen wordt een disciplinair onderzoek AMSTERDAM (ANP) - Uit protest tegen de bezuinigingsplannen van de gemeente Amsterdam hebben 115 van de 142 brandweerlieden in de hoofdstad, die gisteren om acht uur in dienst hadden moeten komen, zich ziek gemeld. Volgens een mededeling van het "aktiekomitee brandweer" dient deze colléctieve ziekmelding om nogmaals duidelijk te maken dat het Am sterdamse brandweerpersoneel de bezuinigingen op het korps niet kan accepteren. Om aan te tonen dat men "doodziek" wordt van dit beleid is het brand weerpersoneel tot de actie overgegaan. Een woordvoerder van de brandweer zei dat hierdoor de veiligheid van de Amsterdamse burgerij echter niet in gevaar zal komen. ingesteld. Tijdens dat onderzoek zal moeten blijken of zij zich schuldig hebben gemaakt aan za ken die niet verenigbaar zijn met het ambt van politieman. Het buiten functie stellen hing al enkele weken in de lucht. Bij de staf in Breda zijn mededelingen binnengekomen dat S., samen met personeelsleden van de groep Zundert, betrokken zou zijn bij het aannemen van steek penningen en het vermenigvul digen van inbeslaggenomen vi deobanden met soft-porno. Er circuleerde in de groep te Zun dert een boekje, waarin volgens een politieman bijgehouden werd wie welke banden in zijn bezit had. S. kv/am eerder in het nieuws toen enkele politiemannen het ge rucht verspreidden dat zijn be noeming tot voorzitter van de wielerclub Fortuna in Zundert het vooropgezette doel had om een sexclub te kunnen openen. BRASILIA (DPA) - Brazilië zal voortaan met behulp van moderne Amerikaanse technolo gie wapens en ander militair materieel ver vaardigen. De Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, George Shultz, en zijn Braziliaanse ambtgenoot, Ramiro Saraiva Guerreiro, hebben daartoe gisteren in Brasi lia een overeenkomst ondertekend. Die voorziet ook in de mogelijke produktie van raketten in Brazilië. De overeenkomst betekent een nieuw begin van de militaire samenwerking tussen beide landen nadat het verdrag van 1977 voor bij stand eenzijdig door Brazilië was opgezegd. Dat gebeurde nadat de toenmalige Ameri kaanse president, Jimmy Carter, de militaire hulpverlening had gekoppeld aan "vorderin gen op het gebied van de mensenrechten". Brazilië achtte dit inmenging in zijn binnen landse aangelegenheden. Naar in Brasilia"verluidde, zouden de Brazilia nen de met behulp van Amerikaanse techno logie gebouwde wapens alleen met de uit drukkelijke toestemming van Washington aan derde landen mogen leveren. In de afgelopen jaren werd Brazilië een van de belangrijkste wapenleveranciers voor de Derde Wereld. Afgelopen jaar exporteerde het voor naar schatting twee miljard dollar (ca 6,5 miljard gulden) aan oorlogsmaterieel dat zich volgens militaire deskundigen on derscheidt door zijn eenvoudige maar solide constructie. De belangrijkste afnemers zijn Irak, Libië, Chili, Iran, Nigeria, Bolivia en Thailand. Behalve het memorandum voor militaire sa menwerking ondertekenden beide ministers een overeenkomst tot uitbreiding van de sa menwerking op wetenschappeLijk-technolo- gisch gebied. Shultz kwam zondag in Brazilië aan op zijn reis naar vijf Latijnsamerikaanse landen. Te voren had hij El Salvador en Venezuela be zocht. Vandaag reist hij door naar Grenada en Barbados. Het lijkt erop, dat de gerefor meerde kerken zich alleen met wóórden zorgen maken over de gewetensnood die het besluit van de synode van 1978 bij chris ten-militairen heeft opgeroepen. De gereformeerde commissie ('de- putaten') voor de geestelijke ver zorging bij zee-, land- en lucht macht schrijft dit in een rapport aan de synode. In 1978 sprak de gereformeerde sy node uit, dat massavernietigings wapens en -methoden en de be wapeningswedloop in strijd zijn met Gods heil voor deze wereld en dus uit den boze zijn. Steeds meer christen-militairen zijn door de praktische consequen ties van deze uitspraak in gewe tensmoeilijkheden geraakt, zeg gen de deputaten, die de indruk hebben, dat deze nood in de kerk wordt onderschat. "Een gerichte pastorale en diakonale aandacht voor hen die uit de uitspraak van 1978 consequenties trekken ont breekt tot nu toe". De deputaten vragen de synode om een 'genuanceerde toelich ting' op het besluit van 1978. Hun rapport komt volgende maand in de synode ter sprake. Met enige spanning en ook met enige zorg zien de deputaten uit naar het resultaat van hqt overleg in de commissie-Lubbers inzake de toekomstige positie en finan ciering van de geestelijke verzor ging in de krijgsmacht. Zij plei ten voor een duidelijk standpunt van de kerken. Weinig gelukkig zijn de deputaten met uitspraken van onder anderen profesor I. A. Diepenhorst, voorzitter van het interkerkelijk Contact in Over heidszaken (CIO), die vorig jaar verklaarde, niet afwijzend te staan tegenover medefinancie ring van de geestelijke verzor ging door de kerken. Opvallend verschil De commissie 'oecumene bui tenland' van de Gereformeerde Kerken in Nederland wil duide lijker uitspraken van de Wereld raad van Kerken met betrekking tot de Sowjet-Unie. "Hoewel de Wereldraad inzake de Sowjet- Unie voor een uiterst moeilijk di lemma staat, zou in bepaalde om standigheden een duidelijk ge luid wenselijk en ook mogelijk zijn geweest", schrijft de com missie in een rapport aan de sy node. Volgende maand zal de sy node dat rapport bespreken. De deputaten leggen de vinger bij een opvallend verschil in optre den van de Wereldraad tegen over de Sowjet-Unie en Zuid- Afrika. Overigens hebben de deputaten al le waardering voor secretaris-ge neraal Philip Potter van de We reldraad, die zij prijzen als een man "die zich in zijn mondiale denken geheel laat leiden door de band tussen Christus en Zijn gemeente". Wat de Gereformeerde Oecumen- nische Synode (GOS) betreft pleiten de deputaten voor wijzi ging van het karakter daarvan in een 'conferentie van gerefor meerde kerken'. Deze zou 'min der dwingend' moeten zijn. Nü hebben de besluiten van deze in ternationale synode het karakter van een zeer dringend advies, vanuit de overtuiging dat de bij bel tot een bepaald besluit noopt. Binnen de Gereformeerde Oecu menische Synode bestaat veel kritiek op de Gereformeerde Kerken in Nederland, omdat zij lid van de Wereldraad van Ker ken blijven en het met het gezag van de bijbel niet zo nauw zou den nemen. Het dagelijks bestuur van de GOS heeft in april vorig jaar een ge sprek gehad met het gerefor meerde synodebestuur (modera- men). Blijkens het rapport van de commissie 'oecumene buiten land' is het GOS-bestuur op ééen lid na - tot de conclusie ge BRIXEN (ANP) - De Nederlandse heren zaalhandbalploeg heeft gisteravond tegen Turkije, de derde overwinning behaald in het toernooi om het wereldkam pioenschap in de C-groep. De winst van 22-15, na een rust stand van 12—7, betekent dat Ne derland nu in ieder geval om de vijfde en zesde plaats speelt en kan promoveren naar de B- groep. Een gelijkspel in de wed strijd tegen Oostenrijk houdt zelfs ten minste de tweede plaats in de groep in en directe promo tie naar de 'tweede' klasse van het internationale handbal. komen, dat de Gereformeerde Kerken in Nederland lid van de GOS kunnen blijven. Wel plaatst het kanttekeningen bij bepaalde filosofische en theologische in zichten, "die de helderheid van de Schrift dreigen te verminde- De kritiek op de Nederlandse kerk komt aan de orde tijdens een ver gadering van de GOS eind juli- begin augustus van dit jaar in Chicago. De Gereformeerde Ker ken gaan daar met een grote de legatie naartoe. Beroepen Hervormde Kerk: beroepen te Purmerend mevrouw H. M. Pa- rigger Wormerveer, te Wijngaar den kandidaat C. M. Buijs Krim pen aan de IJssel. Gereformeer de Kerken: aangenomen naar Lutjegast kandidaat A. de Vries aldaar, de benoeming tot geeste lijk verzorger bij de stichting 'De Heel' te Zaandam J. S. R. Lanser. Schagen. Gereformeerde Ker ken Vrijgemaakt: bedankt voor Bunschoten en voor Stadskanaal H. van den Berg Hoek (Z.). Christelijke Gereformeerde Kerken: bedankt voor Nunspeet L.W. Bilkes Ermelo. Gerefor meerde Gemeenten: beroepen te Boskoop J. van Eckeveld Zeist, die bedankte voor Gouda; be dankt voor Poortugaal W. Hage Kruiningen. Baptistengemeen ten: bedankt voor Veendam J. Schouten Delfzijl. De classis Groningen van de Christelijke Gereformeerde Ker ken heeft eervol emeritaat ver leend aan prof. dr. M. Boertien (60) te Hauwert, die tot augustus 1981 hoogleraar was in de He breeuwse en Aramese taal- en letterkunde aan de Universiteit van Amsterdam. Voordat professor Boertien bij de Amsterdamse universiteit kwam, werkte hij in Israël, eerst als missionair predikant, later als secretaris van de Raad van Ker ken in Jeruzalem. Als missionair predikant was hij verbonden aan de christelijke gereformeerde kerk van Groningen. Gezondheidsredenen noopten dr. Boertien tot vervroegd pensioen. Vorig jaar zijn bijbeluitgaven verschenen in 24 talen waarin nooit eerder een boek was ge drukt. In 1785 talen kunnen nu bijbelboeken worden gelezen. Als de paus in juni vijf dagen in Zwitserland is - voor een 'pas toraal bezoek' zal hij twee en een half uur uittrekken voor een bezoek aan het centrum van de Wereldraad van Kerken in Genè- ve. Met secretaris-generaal dr. Philip Potter zal hij in de kapel een dienst leiden en verder praat hij met kerkelijke leiders. (De Rooms-Katholieke Kerk, 800 miljoen mensen, is geen lid van de Wereldraad, 302 kerken, 450 miljoen mensen. Op sommige gebieden is er wel king).

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 12