•c Saturnus blaakt van vertrouwen Inhaalrace L1JSV met succes voltooid Scylla moet nu oppassen D- Zijl/LGB komt er niet aan bij HZC Slechte beurt van MSV Goed herstel Leython-teams Veldrijder René Guyt pakt eerste overwinning Sport LEIDEN - De Zijl/LGB is er zater dag niet in geslaagd het Hilver- sumse HZC/de Robben voor de tweede maal dit seizoen te klop pen. In Hilversum werd een 10-6 nederlaag geleden. LZ'86 verloor ook. In Rotterdam kon den de Leidenaars het niet bol werken tegen Rotterdam. Een ruime 11-4 nederlaag was hun deel. Vivax won in Arnhem met 5-6 van EZPC. DKD versloeg de Forellen met 10-6. De dames van LZ'86 leden een 5-7 neder laag tegen Pluvius. De Zijl/LGB heeft het in het topduel tegen De Robben niet gered. In Hilversum nam HZC revanche voor de eer der dit seizoen geleden neder laag door De Zijl/LGB met 10—6 terug te wijzen. Het grote manco bij De Zijl/LGB was, zoals vaker in belangrijke duels, het afron den van de man meer situatie. Telkens vonden de Leidse voor- waartsen de Hilversumse goalie Wouly de Bie op hun weg. Achteraf was de analyse in het Leidse kamp dan ook snel ge maakt. Als je negen keer een nu merieke meerderheid hebt moet het toch minimaal 6 of 7 maal raak zijn. Als dit niet het geval is, moetje de fout bij je zelf zoeken. De Leidse formatie startte dit be langrijke treffen verrassend met Johan Uittenhout in het doel voor zijn broer Theo. Alhoewel Johan dit seizoen heeft aange toond tot prima keeperswerk in staat te zijn had hij zaterdag dui delijk niet zijn dag. Bij 5-1 in de tweede periode wisselde Rob Schouten dan ook van "Uitten hout". Opvallend was verder dat de anders zo trefzekere Stan van Belkum niet tot scoren kwam. De Hilversummers hielden hem met een goede pressie in be dwang. De genadeklap kregen de Leidenaars in de tweede en derde periode. In het eerste spel- deel hielden beide partijen el kaar nog redelijk in evenwicht. De 2-1 achterstand die op het scorebord stond was zeker ook gezien het vertoonde spel niet onoverkomelijk. In de volgende perioden echter lie ten de Leidse voorwaartsen het helemaal af weten. Slechts één maal wisten zij het net achter de zoals gezegd uitstekende Wouly de Bie te vinden. De Hilversum mers benutten de verkregen kan sen wel en liepen dan ook weg naar 7-2. In de laatse perioden trokken de Leidenaren nog één keer met man en macht naar vo ren. De Hilversumse counterden echter bekwaam en de 8-2 die Andy Hoepelman liet aanteke nen sloeg alle Leidse hoop defi nitief de bodem in. Dat De Zijl/ LGB in de slotfase nog wel aan toonde te kunnen scoren kon na tuurlijk niets meer aan de neder laag veranderen. Periode stan den: 2-1, 5-2, 7-2 en 10-6. De Leidse produktie werd verzorgd door: John van der Bosch 4x, Alex van Belkum lx en Arno van Winkel lx. In de hoofdklasse leed LZ'86 een dikke nederlaag bij Rotterdam. De Rotterdammers, die de rang lijst aanvoeren, hebben dit sei zoen nog maar één verliespunt geleden. LZ'86 hield de Rotter dammers in de thuisbeurt op 8-8. Ditmaal echter was er voor de mat spelende Leidse ploeg geen eer te behalen. Vooral in de tweede periode toonden de Rot terdammers zich schotvaardiger dan LZ'86. Van de 2-1 stand die na één periode op het scorebord stond, werd het in deze wed strijdfase 6-2. De Leidenaars misten duidelijk de kracht om te rug te vechten. LZ, dat Fried El- zenga nog steeds mist, kon in de derde periode wel weer gelijke tred houden, het werd'8-4, maar in de vierde en laatste periode was het alles Rotterdam wat de klok sloeg. Bij 11-4 kwam ten slotte het einde. Door deze nieuwe nederlaag zal LZ'86 nog op moeten passen dat het niet afzakt naar een plaats bij de onderste vier. Volgende week zal de thuiswedstrijd tegen AZPC dan ook in winst moeten worden omgezet. Leidse doel punten: Frans van der Brink. Wim Klumper, Wilco van der Zeeuw en Joop Siera. Vivax heeft zich goed hersteld van de nederlaag vorige week tegen HZC/Weusthag. Op het sportcen trum Papendal werd van EZPC met 5-6 gewonnen. De Oegst- geester formatie domineerde de gehele wedstrijd. Maar omdat zij hardnekkig weigerde de meest riante kansen te verzilveren, heeft tot en met de derde periode een achterstand op het score bord gestaan (3-2). In de laatste periode trokken de Oegstgeeste- naren de overwinning alsnog naar zich toe. EZPC dat uitslui tend tot score kwam uit numerie ke meerderheden (4x) en een strafworp moest toen buigen voor het betere spel van Vivax. Periodestanden: 0-0, 2-1, 3-2 en 5-6. Katwijk werd door Losser flink met de neus op de feiten ge drukt. In een wedstrijd die ritsel de van de persoonlijke fouten (twee Katwijkers hadden 3 p's) werd het niet minder dan 21 -6. De Katwijkers zien de degradatie met de week dichterbij komen. Doelpunten Katwijk: Dirk van Leeuwen lx, V.d. Drift 2x, Jon ker lx en Eddie Hoek 2x. DKD won wel van de Forellen (10-6) maar of de overwinning ook echt twee punten oplevert moet nog even worden afge wacht. De Forellen tekende na melijk na afloop protest aan te gen de uitsluiting van één van hun spelers. Doelpunten: Harry van Hoven 5, Bob Wouters 2, Frank Dreef, Enno Dreef en Sjouke Kuiper. De dames van LZ'86 leden een vol ledig onnodige nederlaag tegen Pluvius uit Nijmegen. Als de Leidse dames \yat beter met de numerieke meerderheden waren omgesprongen had er zeker meer ingezeten. Als er dan bo vendien nog een strafworp wordt gemist is de 5-7 nederlaag af doende verklaard. Periode stan den: 2-1, 4-3, 4-5 en 5-7. Goals: Monique v. Leeuwen 2, Anke Schoonwater 2 en Nicole Monas. DIRK KLOOS. LEIDEN LUSV en DAC kunnen terugzien op een geslaagd volleybal-weekeinde. De Alphenaren verschaften zich met een 3-0 overwinning op Radius uitzicht op de op promotie rechtgevende tweede plaats in de derde divisie. LUSV behaalde verrassend winst tegen WVV. Bij de dames waren Gemini en Leython smaakmakers met overwin ningen op respectievelijk Starlift (3-1) en Meteoor (3-2). De smashserves van Hans Broere hebben LUSV twee punten op geleverd tegen WW uit Wijk aan Zee. In de vijfde set tegen Broere bij een 6-6 stand met deze risico volle opslag om daar vervolgens zeven direkte punten mee te sco ren. De set werd daarop simpel binnengehaald. Daarvoor had het voor deze gelegenheid door Willem Spierdijk gecoachte LUSV dankzij goed spel van on der andere Herman Stam een 2-0 achterstand ongedaan gemaakt: 15-13, 15-7, 13-15, 6-15, 7-15. Gemini leed een kansloze neder laag tegen koploper Expalvo. Het werd in de eerste twee sets 15-6 en 15-7. Expalvo ging stug door tot 13-2 in de derde, voordat Gemini iets terug mocht doen en zowaar die set nog op zijn naam bracht (14-16). LEIDEN Junior-veldrijder René Guyt sleepte gisteren onver wacht zijn eerste overwinning binnen. De Katwijker ging aan het einde van de trainingsstage met de WK-ploeg als eerste over de meet in het Brabantse Moer gestel. Hij finishte met ruim een minuut voorsprong op de natio naal kampioen bij de junioren Johan Reumer. Vrijdagmiddag was Guyt met de nationale selectie voor de we reldkampioenschappen (over twee weken in Óss) naar het zuiden afgereisd. Daar trainde hij zaterdag en gistermorgen. Gistermiddag stond de complete ploeg in Moergestel aan de start, ergens achter in het deelnemers veld opgesteld. Uit de achterhoe de drong Guyt vlot naar voren en pikte aan bij Reumer, een zeer sterk loper. Guyt liet zich echter niet lossen en reed uiteindelijk in een blubberbad weg van de ju nioren-kampioen. "We hadden afgesproken geen risico's te ne men", deelde Guyt na afloop mee niet de intentie te hebben gehad deze koers te winnen. "Ik reed gewoon m'n eigen tempo en won met overmacht", was hij zei'' nog het meest verbaasd over zijn triomf. In de laatste set was Gemini weer kansloos: toch was het blok neit slecht, maar dat van Expalvo was gewoon niet te passeren (15- 6). Even als vorige week heeft DAC weer een overheersende wed strijd gespeeld. Tegen Radius 2 functioneerde het blok weer fan tastisch, was de veldverdediging prima georganiseerd en namen de spelverdelers ditmaal de juis te beslissingen. Door deze fakto- ren was het pleit bijzonder snel beslist: 6-15. 6-15, 7-15. In de promotieklas nam NOVO het in eerste instantie veel te gemak kelijk op tegen Gemini 2. Dat re sulteerde in terechte setwinst voor de Voorschotenaren met 12- 15. Toen NOVO de zaken echter serieus ging aanpakken was het binnen de eerste keren gebeurd: 15-6, 15-7 en 15-6 (3-1). Leython versus Skania was weer eens eens een ouderwetse pot Van de Leiderdorpers. In de eer ste set vocht Leython nog wat te gen zichzelf, maar greep wel de belangrijkste eerste winst, vooral door enorm hard te werken, toen het dit vervolgens verzuimde, ging het mis: 5-15. Hierna pas speelde Leython prima; met veel zelfvertrouwen werd Skania te rug gewezen naar 15-10. Weer volgde een trage periode met weer dik verlies: 2-15. In de be slissende vijfde set knokte Ley thon goed door en raakte geen moment in paniek met als resul taat 15-8 en een 3-2 totaal winst. Hans Pardon was bij Leython ditmaal de grote uitblinker. WVC kon tegen Radius 3 geen pot ten breken en ging in Gouda met 0-3 tenonder. Basis Bij de dames moest Gemini eerste een set verliezen (7-15), tegen Starlift voordat het echt ging lo pen. Vanaf dat moment werd het een leuke wedstrijd met veel lan ge ralleys en spectaculaire red dingen die overheersend door Gemini werd beslist met 15-10, 15-9, 15-9. Basis voor dit geheel waren een goed gezet blok en zuivere opslag. Na de met 9-15 gewonnen eerste set kwam NO VO tegen Gemini 2 zowel in de tweede als derde periode te ver achter om setwinst te kunnen realiseren: 15-10, 15-10. In de vierde set maakte NOVO echter goed gebruik van een terugval in het Gemini-spel en gaf het heft niet meer uit handen. Met goed volleybal kon een belangrijkste zege via 7-15 een 10-15 (2-3) mee naar Noord wijk worden geno men. Gemini's situatie wordt nu onderaan de ranglijst wel erg zorglijk. Leython begon erg enthousiast aan het treffen met de Meteoor uit Gorkum, daar de uitwedstrijd met 3-2 verloren ging. Men had dus nog wat goed te maken. De eerste twee sets werden wat on gelukkig door Leython (11-15, 11-15) verloren ondanks de grote inzet. Bij 10-4 voor Leython werd er bij Meteoor in de derde set een opstellingsfout geconstateerd, Leython kreeg de opslag en van af dat moment kwam Meteoor niet meer in haar spel. De Ley- thon-aanvalsters konden vaak goed doorkomen op de uitste kende set-up's van Femmy La gerwaard en Anette Tebarts en maakten driemaal met 15-7 de set uit (3-2). In de promotieklas dames moest Gemini-dames in de aanval. Het Voorburgse blok ziet uiteindelijk met 3-1 zegevieren LUSV dit keer met twee inval sters aantreden tegen het niet zo sterke ZOVOC. Dit bleek een te grote handicap, want de studen tes konden geen moment in hun spel komen. ZOVOC hoefde zich niet erg in te spannen om met 15- 9, 15-8 en 15-8 de winst te pak ken. De Alphense derby van DAC tegen Ridderveld gaf aanvankelijk een stijf van de nervositeit staand DAC te zien, dat zijn net behaald koppositie (samen met Radius),, moest zien te consolideren. Dat leek uitstekend te gelukken, want via 15-0 en 15-13 nam DAC een 2-0 voorsprong. Op dat mo ment schudde op haar beurt Rid derveld de zenuwen af en knokte zich twee sets lang leeg met als resultaat nipte zeges: 14-16,15-15 en 2-2. In de beslissende vijfde set bleek al het Ridderveld kruit verschoten en evenals in de eer ste set werd het ook nu weer 15- 10 voor DAC (3-2) dat hiermee wel haar eerste plaats voorlopig weer kwijtraakte. Gemini 3 kop het ook tegen het zwakke Delftse DVC totaal niet redden en verloor met 0-3 met de ondubbelzinnige cijfers 4-15, 5- 15 en 6-15. WW en Skania hielden elkaar aar dig in evenwicht. De WW aan val had echter toch iets meer in houd en drukte dat uit in een 3-1 zege via 15-4,15-12,11-15 en 15-9. GER RENES. MAANDAG 6 FEBRUARI Den Duik snel in zwemfinale UDEN - De jaarlijkse Aspiranten Winterkampioenschappen zijn voor Jeanette den Duik van de zwemvereniging Katwijk een succes geworden. Tijdens de driedaagse zwemontmoeting wist zij in de series op de 100 me ter rugslag een tijd van 1.09,34 neer te zetten, waarmee zij zich als snelste plaatste voor de fina les. Ook in de finale wist zij als eerste te finishen in de winnende tijd van 1.09,37. Bij de Zijl/LGB kwam Leon Luy- ten erg sterk voor de dag. Op de 100 meter vrije slag jongens wist hij middels een zesde tijd (59,78) in de series als vierde te eindigen in de finales met een persoonlijk record van 59,59. Op de 400 vrij liet hij een tijd van 4.46,23 note ren (8) en op de 200 vrij van 2.14,45 (10). Marco Mulder (LZ'86) zwom zich met een per soonlijke tijd van 2.49,62 op de 200 meter schoolslag jongens naar een achtste plaats. De 100 school legde hij af in een tijd van 1.19,7 en op de 100 meter vrije slag liet hij de klokken stil staan op 1.01,4. Op z'n vierde afstand, de 100 vlinder, kwam hij uit op 1.11,74. Op de 200 meter schoolslag jon gens 68 behaalde het Zijl-lid Re né Correljé een knappe vijfde plaats met een tijd van 2.37,55 via een serie tijd van 2.35,37 (5). An- toine van Weerden zwom de achtste tijd van 2.42,57. Op de 100 meter schoolslag liet het LZ-lid een tijd van 1.15,53 noteren, die René Correljé wegens ziekte ver stek moest laten gaan. Bij de jon gens» 69 zwom Hans van Hees (LZ'86) op de 100 meter school slag een tijd van 1.16,53 (7) en Remco Filippo (Zijl/LGB) een tijd van 1.17,55. Op de 200 school werd er voor Hans van Hees 2.48,61 geklokt en voor Remco Filippo 2.48,20. Bij de meisjes 70 was het Mireille Correljé van de Zijl/LGB die de klok sloeg. In de series 200 meter schoolslag zwom zij een vierde tijd van 2.51,60 wat haar een finale-plaats opleverde, daarin zwom zij een tijd van 2.53,20 (4). De 100 school legde zij af in een tijd van 1.22,00. Het LZ-lid Geralde Boekwijt kwam uit op 1.23,72. Het talent Jolanda Laterveer (Zijl/LGB) kende net zoals Marco Mulder (LZ'86) een druk weekeinde. Jo landa boekte haar beste prestatie op de 400 meter vrije slag meisjes 70. Zij tikte als zevende aan in een tijd van 4.48,88. De 200 vrij zwom ze in een tijd van 2.18,65 en de 100 meter vlinderslag in 1.22,37 (9). Haar vierde afstand, de 200 meter vlinderslag, kwam uit op een tijd van 4,41,60 (8). Cees Boonstoppel (LZ'86) zwom de 100 meter rugslag jongens 68 in de achtste tijd van 1.08,06. Saturnus-speler Peter Waalwijk vuurt op het Ancora-doel daarbij gadegeslagen door Ab Dieben (8) (fot LEIDEN - Saturnus blaakt weer van zelfvertrouwen. In een bij zonder beheerst gespeelde eerste helft namen zij al definitief af stand van Ancora en wonnen uit eindelijk met 18-10. De dames van OASE begonnen gehandi capt aan het duel met Takt '68. Door het ontbreken van Helma van der Geest en keepster Moni- LEIDEN - Een rustig weekeinde voor basketballend Leiden en omstreken. Bij de dames kwa men alleen MSV en LUSV voor de competitie in actie en bij de heren speelden Lisse en Blitz de eerste wedstijden voor de kwart finale van de beker. Zowel MSV als LUSV verloren met één "punt verscil. MSV met 71-72 van Sea Devils en de studentes gingen met 58-57 tegen JRC Boxtel on deruit. MSV-Sea Devils 71-72. Een ver rassende nederlaag van de Noordwijkse dames welke ech ter geen gevolgen voor de positie op de ranglijst heeft. MSV speel de slordig en onsamenhangend en had de pech dat de opponent met name in de eerste helft over een loepzuiver schot bleek te be schikken. De ruststand was dan ook 29-40. Na de pauze werd het nog erger en liep Sea Devils door naar 35-54. Toen ging MSV ein delijk beter spelen met nog tien minuten te spelen was het 49-60. Zeven minuten later leek de zaak gewonnen en leidde de thuis ploeg met 68-64. Toen liet MSV tot ergernis van coach Krauwel het tempo weer zakken en mocht Sea Devils weer uitlopen naar 70-72. Bij deze stand kreeg Mar jolein ter Laak vanaf de strafwor- plijn de kans gelijk te maken, LEIDEN Het wordt nu toch oppassen geblazen voor de Scylla-heren, die het afgelopen weekeinde andermaal met lege handen bleven. Bij Nikon viel niet meer eer te behalen dan een winstpartij van Patrick Swier op international Bob Potton. Juist nu Swier aan toonde genoeg klasse in huis te hebben, liet Anne Vlieg het af weten. De laatste weken toch in goede doen, kwam Vlieg in Valkenswaard niet verder dan één winstpunt tegen Bouten. Hans Lingen moest tweemaal buigen, tegen Potton en Goot- zen. Het 6-3 verlies geldt als een laatste waarschuwing voor het cruciale treffen volgende week met Middelburg Zuid, dat in winst moet worden om gezet om het eredivisie-schap niet al te zeer in gevaar te laten komen. Het merendeel van de 'Leidse' tafeltennisploegen gaat een bijna zorgeloos verloop van de vporjaarscompetitie tegemoet. Wel mag worden gezegd dat van Sjaardema (eerste divisie) iets meer werd verwacht tegen de reserves van Tempo Team dan de 5-5 die nu voor de dag kwam. Herman van de Broek, ingeschaald voor twee over winningen, bleef met name bij de verwachting achter. Friso Reitsma beantwoordde met twee zeges wel aan de aan hem gestelde norm. Tweede divisionist Scylla 2 legde Veluwe 2 met 8-2 in de luren. Winstpartijen waren voor Rob Regeer 3, Eric Noest en Rob van der Zeeuw beiden 2. Zon der Ed van der Berg kan Docos het wel schudden in de derde divisie. Dat is zo ongeveer de les van de 8-2 nederlaag tegen Sjaardema 2. Overige uitslagen bij de heren: Shot Wageningen 2-Avanti 2 4-6, De Treffers-De Treffers Bo venkarspel 3-7, Scylla 3-Middelburg Zuid 3 3- 7, De Treffers 2-VW 2-8, Sjaar dema 3-Felix 2 7-3. Wat Voor Ed van der Berg en Do- cos geldt, geldt feitelijk ook voor de Avanti-dames. Zonder José Bakker maakt de ploeg lang niet zo'n sterke indruk, wat afgelopen weekeinde re sulteerde in 4-6 verlies tegen Koningslust (Hazerswoudse punten van Ellen Bakker (3x) en Marijke Olsthoorn) en ver volgens een schamele 5-5 te gen Tempo Team. Dat laatste duel was een inhaalwedstrijd omdat een paar weken geleden het batje van Ellen Bakker werd afgekeurd. Met exact het zelfde batje was dit keer dus weer niets aan de hand. Patricia de Groot gedijt uitste kend bij Scylla. Tegen het Hooge Huys pikte zij opnieuw twee winstpunten in om met Sandra de Kruiff (driemaal winst) vervolgens ook het dub bel op te eisen. Corine de Jong, invalster voor Marjan Kante been moest tweemaal verlies toestaan (eindstand derhalve 2- 6). Overige uitslagen bij de dames, tweede divisie: Swift D-Avanti 2 3-7, Shot W-Avanti 3 10-0 en Houtak '68-Scylla 2 8-2. maar zij wist maar één van de drie vrije worpen de benutten: einstand 71-72. Topscorer werd Renate Sluis met 23 punten. JRC—LUSV 58-57. Een slechte beurt van LUSV dat eerder deze week nog ruim van DAS had. ge wonnen. Nu liep het echter min der bij de studentes; vreemd ge noeg tegen een ploeg die eerder deze competitie al twee mdal simpel was verslagen. Volgens coach Titus Flappper werd de wedstrijd dan ook te gemakke lijk opgevat. JRC bouwde na een 35-27 ruststand zelfs een 49-33 voorsprong op. Toen ging LUSV er voor ballen en moest ervaren dat de inhaalrace een fractie te laat ingezet werd: 58-57. Dunckers-Blitz 42-60. Zonder de wacht lopende Rolf van Oort en Koorneef behaalde Blitz in Hil versum een knappe zege op het met een Amerikaanse militair uitgeruste Dunckers. Blitz speel de verdedigend zeer sterk en pakte via een 22-30 ruststand een 36-46 voorsprong met nog vijf minuten te spelen. Toen liet coach Kallenberg zijn team nog even pressen en via de 42-60 overwinning staat Blitz met één been in de halve finale. Ton Kal lenberg kwam tot 14 punten. HSV-Lisse 57-64. Lisse moest in Groningen tegen de Harense SV. Lisse had aanvankelijk wat moeite met HSV, dat over een goed uitgebalanceerde ploeg bleek te beschikken. Fel verdedi gend en overwogen aanvallend pakte Lisse halverwege toch een voordelige 24—34 voorsprong. Na de pauze ging het minder en tot 57-58 was de wedstrijd open. Een press van HSV mislukte en had de 57-64 eindstand ten ge volge. Zeker van de halve finale is de ploeg van Han Wallaart, die in Eric van Zelm zijn beste speler had, nog lang niet. que van der Meer ging het be langrijke treffen ondanks een lange tijd gelijk opgaande strijd met 9-13 verloren. Ook MMO trok tegen het tweede team van Van der Voort/Quintus met 15-10 aan het kortste eind. HVS speel de tegen Athene vooral tactisch een erg sterke wedstrijd. Voor het Haagse publiek maakten de Stompwijksen korte metten met hun tegenstandsters: 11-19. OASE startte de wedstrijd tegen Takt '68 met Jeannet de Haas in het doel, als vervangster voor de geblesseerde Monique van der Meer en zonder de vorige week uitgeschakelde Helma van der. Geest. Tegen de nummer twee op de ranglijst leek dat proble men te garanderen maar vanuit een aanvankelijke 1-4 achter stand krabbelde de ploeg toch aardig terug en tot vlak voor tijd kon er van een gelijk opgaande strijd worden gesproken. Bij een 9-9 stand in de laatste vijf minu ten, de Oud-Adeselectie had toen al twee strafworpen gemist, ging het in de speciaal voor de gevaar lijk tweede lijn van Takt gepos teerde 4-2 verdediging mis. Oud Ade speelde te onrustig, het leed onnodige balverlies met als ge volg dat de tegenstandsters nog drie maal doeltreffend uit kon den halen. HVS is duidelijk sterker geworden. Eerder dit seizoen moest het Athene thuis nog een gelijk spel toestaan nu kwamen de Haagse dames ook in de tweede helft niet meer bij: 11-19. MMO liep tegen Quintus 2 tegen een verdiende nederlaag op. Het team uit Kwintsheul aast nog op de op promotie recht gevende tweede plaats en speelde dan ook met een felheid die in de for matie van de overigens zelf niet aanwezige Caron ontbrak. Toch werd er wel redelijk gespeeld. Vooral in het begin draaide de 4- 2 verdediging goed en tot 10-8 in de tweede helft bleef het spel in evenwicht. Ook de eigen op bouw draaide naar behoren, maar via drie snelle scores van de Westlandsen ontstond er op eens een gat van vijf doelpunten. De ploeg uit Hoogmade miste de veerkracht om dat ongedaan te maken. Dat verschil bleef met 15-10 gehandhaafd. Saturnus lijkt bijzonder geïnspi reerd door de komst van interim trainer Karei ter Lindert, na Het wegvallen van Frank Bonte. De Leidse formatie won vorige week al verrassend van koploper EMM, nu speelde het vooral in de eerste helft een zeer gecon centreerde partij tegen Ancora. In de eerste helft leidde dit tot de voor deze klasse ongekend lage tegenscore van één doelpunt. Daarnaast kon Saturnus in de aanval het geduld opbrengen de aanvallen lang uit te spelen tot er gaten vielen. Die kansen kwa men voornamelijk op de hoeken en werden door Menno Bom (to taal viermaal), Wim van Leeu wen en Hans Blansjaar goed be nut. Na een 8-1 .ruststand verslapte de aandacht wat. Daarnaast waren de Rotterdammers met een 4-2 aanval en het gokken op de break-out beduidend gevaarlij ker. Dichterbij dan zes doelpun ten zijn zij echter niet geweest, omdat Saturnus zelf bleef sco ren. Jan Wolter IJssel de Schep per zorgde tenslotte met twee In de afdeling kan de Leidse regio nog bogen op zes kampioenskan didaten. In de eerste klasse bleef Olympia aan de goede zijde van de score tegen Animo 2. Held van de wedstrijd was Hermien Goedkoop die drie strafworpen stopte. Het wat rommelige werd geïllustreerd door het feit dat Olympia zelfs met maar vier te genspeelsters niet tot scoren kwam. In de tweede klasse be hield HW onder leiding van Ni- na Harlaar de ongeslagen status door OASE 2 met 3-6 te verslaan. In de zelfde klasse kon Saturnus een voorsprong tegen Verburch 2 niet vasthouden en speelde met 9-9 gelijk. Het team van Fairplay, dat dit jaar voor het eerst in de zaalhandbalcompetitie uitkomt heeft in dit gebeuren nog nooit een wedstrijd verloren. Ook OA SE 4 vormde met 17-6 geen te genstander van betekenis. Bij de heren viel in derde klasse D offi cieus de beslissing in het voor deel van Rijnsoever. Het ver sloeg concurrent Schipluiden ruim met 11-19. Inde derde klas se C had MMO moeite met Velo maar won met 12-13, in de derde klasse B bleef Olympia in de race door HMSH afgetekend met 23-9 in te pakken. Overige uitslagen: heren HEC 2-HVS 8-16; Velo-MSV 17-16; Fairplay-EHC 4 13-16. AD VAN FESSEM

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 16