topper Anderlecht houdt met negen man stand in Docos toont karakter 5 T Hoopgevende zege ijverig Lugdunum C J- LFC laat kansen liggen SJC vindt met winst op FC lisse aansluiting Blauw Zwart nestelt zich vaster in de kopgroep Kameroen naar Spelen WSB: t is weer mis Eilander: "Er is hard geknokt" PAGINA 15 land verslagen. Sunderland kreeg za terdag ook betere kansen dan Liver pool dat zijn tandem Schotse interna tionals Dalglish/Souness miste. Sam my Lee redde het gelijke spel voor Li verpool op de doellijn bij een inzet van Gary Rowell. Manchester United wekte op Old Traf- ford tegen Norwich, een degelijke middenmoter, nimmer de indruk nog in kampioenskansen te geloven. Met 0-0 werden de toeschouwers ernstig teleurgesteld. De 'Hammers' deden het voor eigen publiek beter, ook al miste de ploeg met de langste blessu- relijst zeven basisspelers onder wie Brooking, Devonshire en Martin. De reserves speelden tegen Stoke voor beeldig aanvallend voetbal en scoor den door Barnes. Cottee en Stewart. Nottingham Forest heeft tegen Totten- ham de overwinning uit handen gege ven. Twee minuten voor tijd maakte Chris Hughton gelijk voor de Spurs omdat de verdedigers van Forest even meer op elkaar letten dan op de tegen stander. MAANDAG 6 FEBRUARI 1984 Sport BRUSSEL (Belga) De topper van af gelopen weekeinde in de Belgische eerste divisie, Anderlecht-Beveren, le verde vier doelpunten, acht gele en twee rode kaarten op. Met negen man haalde de thuisclub het einde bij een score van 2-2. Door de overwinning van 2-1, die Seraing behaalde bij hek- kesluiter Gent, werd de kloof tussen leider Beveren en achtervolger Se raing iets kleiner, maar bleef nog altijd imposant: vijf punten. De Waaslanders konden in het felle duel met Anderlecht de veldmeerderheid niet uitbuiten. Al vrij vroeg in de wed strijd moest Degreef de kleedkamer opzoeken na twee zware overtredin gen. Vlak na de hervatting bezondigde doelman Munaron van Anderlecht zich aan natrappen en ook met hem had arbiter Crucke geen medelijden. Beveren kreeg in de tweede helft wat meer greep op de wedstrijd toen Kus- to in de ploeg was gekomen. Dat resul teerde onmiddellijk in een treffer van Albert. Nadat Munaron al op rood was getracteerd zorgde Van den Bergh voor evenwicht, maar Kusto bezorgde Beveren opnieuw een voorsprong. Het laatste woord was toch weer aan het negental van Anderlecht, want Ver- cauteren zag kans 2-2 op het scorebord te brengen. De overwinning van Seraing was niet helemaal verdiend te noemen. De moedige en zeer aanvallend ingestelde ploeg van Gent kon echter geen doel punten maken. Pas toen Kabongo en Claessen (topscorer met zestien tref fers) de bezoekers al een voorsprong van 2-0 hadden gegeven scoorde Busk. In de slotfase werd met Kerremans van Seraing ook hier een doelman uit het veld gestuurd. Standaard Luik is bezig met een opmer kelijke reeks resultaten. Nu weer werd Waterschei met 2-0 verslagen, waar door uit de laatste acht wedstrijden vijftien punten werden behaald. Taha- mata en Hrubesch scoorden. West-Duitsland VFB Stuttgart is weer terug aan de top van de Bundesliga. De Zwaben, die Hamburger SV uitschakelden in het bekertoernooi, hadden aan een gelijk spel bij Waldhof Mannheim voldoende om Bayern München, dat vrijdag avond al in Düsseldorp afgeschminkt was, op doelsaldo te passeren. Ham burger SV, de tweede favoriet voor de titel, bleef op het slechte pad. De ne derlaag in het eigen Volksparkstadion tegen Stuttgart, werd gevolgd door verlies bij Bayer Ürdingen (1-3). Door de resultaten van het weekeinde is de kopgroep in de Bundesliga weer meer in elkaar gelopen. Tussen Stutt gart en Bayern en de nummer vijf For- tuna Düsseldorf ligt slechts een gat van drie punten en Fortuna heeft nog een achterstallige wedstrijd tegen FC Köln in te halen. De Keulenaren maakten weinig reclame voor die in haalwedstrijd van dinsdag in het eigen stadion. In Offenbach werd met 0-2 van Kickers verloren, dat in de negen voorgaande wedstrijden geen over winning had behaald. Stuttgart heeft het moeilijk gehad voor 38.000 toeschouwers in Ludwigshafen. Door Walter en Schon nam Waldhof Mannheim voor rust een voorsprong van 2-0. Onmiddellijk na rust zorgde Corneliusson dat het verschil gehal veerd werd en van dat moment heeft Stuttgart zonder ophouden op de ge lijkmaker gejaagd. Doelman Zimmer- mann hield Stuttgart, soms met een beetje geluk, tegen tot zeven minuten voor het einde. Toen maakte Reichert de treffer waar de sterkere ploeg al eerder recht op had. Hamburger SV heeft slechts _een helft gevochten voor de winst in Ürdingen. De tweede helft, nadat trainer Happel een vermoedelijk zeer duidelijke tekst in de kleedkamer had uitgesproken. Na die eerste helft verliet HSV het veld met een achterstand van 0-1 (Loontiens). In de tweede periode was Hamburg veel beter, sterker ook dan Ürdingen en de gelijkmaker van Wutt- ke was een normaal gevolg van de krachtsverhoudingen. Midden in het Hamburgse offensief maakte Jakobs in het strafschopgebied een overtre ding, tegen Funkel tijdens een uitval van Ürdingen. Uit de strafschop scoor de Funkel zelf en in de slotminuut bracht Loontiens de eindstand op 3-1. Engeland Liverpool heeft zaterdag in de eerste di visie van de Engelse league een zetje in de rug gekregen. Ondanks het gelij ke spel zonder doelpunten bij Sunder land werd de positie aan de top van de ranglijst van de zesvoudige kampioen uit de laatste acht jaren nauwelijks verzwakt. Manchester United kwam op eigen veld ook niet verder dan 0-0 tegen Norwich City en Nottingham Forest liet thuis een punt aan de Spurs. West Ham United sprong daar door weer midden in de kopgroep. Met slechts vier spelers uit het basis elftal werd Stoke City in Londen met 3-0 verslagen. Sunderland heeft geen angst voor top clubs en zeker geen Liverpool-com plex. Eerder dit seizoen werd de lijst aanvoerder op Anfield door Sunder- LEIDEN - "Docos ligt ons niet", had LFC-trainer Cees Vermeulen vooraf gaande aan de derby in de derde klasse rond gebazuind en het waren woorden die hij een half uur na afloop, zij het knarsetandend, nog maar eens herhaalde. "We hadden moeten winnen, we kregen de beste kan sen, maar ze pakken toch op de valreep nog dat punt. En dat bedoelde ik dus", aldus de teleurgestelde voorman van de Kanaries. Docos-keeper Harteveld heeft geen enkel verweer op de strafschop Die er, by nadere analyse, toen niet onderuit kwam dat datzelfde Do cos die 2-2 eigenlijk best wel ver diende. "Natuurlijk, ze bleven doorgaan tot de laatste minuut. Vaak met de noppen vooruit, maar ik elk geval met honderd procent inzet. Wij hadden voor dien de partij allang moeten be slissen, maar als je zes, zeven kansen op rij mist vraag je om moeilijkheden. En die hebben we gekregen ook. Stom, maar het is niet anders". Waarmee Vermeulen, in een note- dopje, het partijtje tussen de stadgenoten redelijk samenvat te. Want inderdaad had zijn team, de tijdelijke koploper, ver reweg de betere mogelijkheden gehad op een overwinning. Maar profiteerde, aan de andere kant, de tegenstander en de voorlopige nummer laatst, dankbaar van LFC's schotloosheid door twee maal in de laatste minuut van een speelhelft langszij te komen. Dat op zich is een kwestie van karakter tonen. Op basis daarvan NOORDWIJK - SJC is hard op weg de gevarenzone van de twee de klasse te verlaten. Na de ver rassende overwinning op koplo per UVS enige weken geleden werd nu het door blessures ge teisterde FC Lisse met 2-0 terug gewezen en heeftde Noordwijkse ploeg aansluiting met de mid denmoot gekregen. De twee belangrijke punten wer den zeker niet binnen gehaald met oogstrelend voetbal. Met na me in de eerste helft was het ver toonde spel ronduit bedroevend te noemen. Zowel SJC als FC Lisse waren als de dood voor een tegentreffer en weigerden dan ook aanvallend te opereren. Voor de Lissenaren was dit nog wel te begrijpen omdat maar liefst vier spelers geblesseerd aan de kant moesten blijven. Ron Mesman, Fred Bon, Wim van Beek en Pe ter van Ruiten werden node ge had Docos best wel recht op dat punt. Mooi Mooi was het overigens allemaal niet waf zich op de gladde, zij het redelijke bespeelbare mat van de Boshuizerkade afspeelde. Dat gold dan vooral voor de eerste helft waarin LFC door Docos de rol van 'spelmaker' opgedrongen kreeg, maar waarvoor de thuis club ogenschijnlijk maar bitter weinig voelde. De vergelijking met het duel op De Morsch, dat werd beheerst door angst voor elkaar, drong zich dan ook on middellijk op. LFC, zonder Nico van As en Sjaak te Hennepe, speelde een soort van schaakvoetbal waarbij de spelers alleen in beweging kwa men wanneer de bal binnen 'handbereik' lag. Docos daaren tegen trok zich terug in eigen veste en poogde uitsluitend via uitvallen resultaat te boeken. Ge volg van een en ander was dat al les zo traag en doorzichtig ver mist en FC Lisse zou met één punt tevreden geweest zijn. Tot de rust leken de Lissenaren in die opzet aardig te slagen. SJC was dan wel de meest aanvallen de ploeg geweest, maar verder dan een kopballetje op de paal van Peter Ruigrok en wat mis lukte afstandschoten kwamen de liep dat voorspelbaarheid troef Desalniettemin slaagden beide partijen erin om voor rust tot score te komen en typerend ge noeg gebeurde dat volgens 'bé- schreven' stramien. LFC nam de leiding uit een 'dode' situatie waarbij Nagtegeller de bal uit een corner teruglegde op Peter van de Broek die vanaf 25 meter uithaalde. Docos-doelman Harte veld dook daarbij ruimschoots over de bal heen. Eén minuut voor rust kwam Docos op gelijke hoogte toen Ronald Hoogeboom na een snelle counter Cock van Bohemen op maat bediende. 4 Noordwijkers niet. Er zat geen enkele lijn in het spel van SJC en menige aanval eindigde in een lange bal op Jos Alders die het met een lange sprint dan maar op moest knappen. SJC speelde derhalve weinig inventief en tot overmaat van ramp moest trai ner Duindam halverwege de eer ste helft Ben van der Zalm één van zijn betere spelers al inwisse len voor Hans Caspers. Dit bleek achteraf geen slechte wending voor de thuisploeg, want deze Caspers zou in de tweede helft met twee doelpun ten nadrukkelijk van zich doen spreken. Na achttien minuten was het voor de eerste keer raak. Een mislukt schot van Jos Al ders sprong via enkele Lisse-be- nen voor de voeten van Caspers die zonder probleem de hoek uit kon zoeken: 1-0. Dez£ treffer zou het spelbeeld sterk verande ren. FC Lisse moest nu de verde digende stellingen verlaten en SJC kreeg zo de ruimte om het geliefde counterspelletje te han teren. Verrassend genoeg slaag den de gasten er in om SJC terug Na de pauze werd het toch nog aar dig, zonder dat er ooit sprake was van goed voetbal. Op insti gatie van Vermeulen nam LFC nu nadrukkelijk het initiatief waarbij vooral Ger Nagtegeller Docos de boeien omdeed. In te genstelling tot voor rust wisselde hij het tempo nu voortdurend af en bracht de éne na de andere aanvaller oog in oog met doel man Harteveld. Kansen Succes kon haast niet uitblijven al misten Sjaak Rietbergen, Paul Hartevelt en Bles Zuma eerst te dringen. Onder leiding van de sterk spelende Ruud van der Voort werd de jacht op de gelijk maker geopend maar Wim Bouc- kaert en Mart Meiland lieten de kleine kansjes onbenut. Aan de andere kant moest Mare van Berkel op de voeten van de doorgebroken Jos Alders duiken om de vroegtijdige beslissing te voorkomen. Pal daarop werd Al ders ingeruild voor Eric Groene- woud en bij FC Lisse kwam Hans Verschuren voor de nutte loze Lau van der Voort binnen de lijnen. Na het kortstondige offen sief van de Lissenaren was de beurt weer aan SJC. Van Berkel kon schoten van Piet Alders en Maarten Plug nog stoppen, maar moest zich drie minuten voor het einde definitief gewonnen geven toen Hans Caspers bij een voor zet van Maarten Plug weer op de juiste plek stond en Van Berkel kansloos liet: 2-0. SJC had de punten binnen en 'matchwinner' Caspers zal van trainer Duindam vast en zeker wat vaker zö mo gen invallen. WILL MOERER nog schitterende kansen aleer die 2-1 er toch kwam. En dat ge beurde nu net op een hoogst on bevredigende manier, namelijk vanaf de elf meter-stip. Bij een voorzet van Ed Bekkering be roerde Leo Nederpelt de bal on nodig met de hand en arbiter Baak toonde zich ondanks de protesten van Docos-zijde reso luut en deponeerde de bal op de stip. Ex-Docos-speler en LFC- topscorer Sjaak Rietbergen be nutte dit buitenkansje dankbaar. Vanaf dat moment, ruim een kwar tier na rust, sloeg de vlam in de pan. Docos-trainer Crama wissel de twee verse krachten in en de LEIDEN In het dertiende com petitieduel is Lugdunum er gis teren eindelijk in geslaagd haar eerste overwinning te behalen. Tegen het overigens weinig im ponerende Amstelveense RKA- VIC werd met een 1-0 zege het aantal behaalde punten op zes gebracht. Dat zijn er nog steeds niet veel, maar het is een begin. Na vier gelijke spelen en acht ne derlagen was men bij Lugdunum bijna vergeten dat het ook moge lijk moest zijn om in een wed strijd twéé punten binnen te ha len. In de Kikkerpolder gloort nu weer de hoop. Oefenmeester Wim Eilander: 'Na tuurlijk, één zwaluw maakt nog geen zomer, maar nu krijgen de jongens er weer 'vertrouwen in. Het belangrijkste is, dat er van daag heel hard is geknokt". Aan ijver ontbrak het inderdaad niet. Lugdunum kon zich in een thuiswedstrijd tegen een der la ger geklasseerde ploegen geen puntverlies meer veroorloven. Nadat de beginfase door beide ploegen op het middenveld was doorgebracht, greep Lugudu- num het initiatief. Daan Kooi- mans, voor het eerst sinds weken weer present (hij speelde een overtuigende wedstrijd), brak na een kwartier op links door. Vrij voor keeper Roel Turkenburg wachtte hij echter iets te lang met zijn schot. Enkele minuten later zat het hem opnieuw niet mee. Een voorzet van Wim de Roo zeilde over de Amstelveense doelman, maar Kooimans kopte langs het verlaten doel. wedstrijd ontaardde in een slijta geslag van jewelste, waarbij op nieuw LFC de beste kansen kreeg. Maar waaruit Docos, dat bleef werken tot de laatste mi nuut, uiteindelijk dat felbegeer de punt peurde. Invaller Sjaak van Leeuwen toonde, één mi nuut voor het einde, voor al die LFC'ers die daarvoor zo'n moeite hadden het net te vinden, aan hoe eenvoudig het maken van doelpunten kan zijn. Met een droge knal bracht hij de 2-2 op het bord. En wat Vermeulen op dat moment over zijn lippen liet komen laat zich raden... AD VAN KAAM Het steeds beter draaiende Lugdu num mocht in de eerste helft nog twee goede scoringskansen laten aantekenen. De snelle Rinus van Es (die een paar prachige acties langs de lijn liet zien) kopte een voorzet van Wim de Roo maar net over en stelde Hans van As in staat keihard uit te halen. Tur kenburg was echter net iets eer der bij de hoek dan de bal. Aan de andere kant had Lugdunum geluk toen een kopbaltreffer van Paul Mantel werd afgekeurd we gens duwen. Na rust zocht Lugdunum, met de sterk spelende Jan Verver voor' de geblesseerd in de kleedkamer gebleven Wim Oppelaar, op nieuw de aanval. Op de linker vleugel werd Van Es eerst bui tengewoon gemeen door Pieter Affourtit (later uit de wedstrijd gehaald) neergelegd, om vervol gens bijna meteen met een om haal te scoren. In de elfde mi nuut maakte aanvoerder Paul Schepen een ongelukkige bewe ging, waarbij hij de bal tegen zijn arm kreeg. Arbiter Van der Rol zag er een strafschop in. Natuur lijk waren de meningen ver deeld, maar Robert de Roo mikte beheerst op de linkerhoek: 1-0. RKAVIC, dat eigenlijk de hele wedstrijd een gelijkspel-sfeer had uitgestraald, moest nu iets gaan doen. De Noordhollandse ijver kwam onder meer tot uiting in een zware overtreding van de balvaardige Winfred Burker te gen Robert de Roo, waarvoor eerstgenoemde terecht werd ge noteerd. Vervolgens knikte Paul Mantel een corner naar de rech LEIDEN - Blauw Zwart blijft bo ven verwachting presteren. De ploeg van trainer Chiel Jansen, die overigens voor één jaar heeft bijgetekend, nestelde zich gister middag via een 2-0 overwinning op RKAW vaster in de kop groep van de tweede klasse. Een geflatteerde zege van de Was- senaarders. die gedurende een belangrijk deel van de strijd on der druk stonden. Daar maalde na afloop overigens niemand om. De punten waren binnenge haald, daar draait het nog steeds om. Wim Tolido scoorde op aan geven van Frank Karremans na een kwartier 1-0. Hoewel Blauw Zwart hierna onder druk kwam te staan, bleef de ploeg overeind. Sterker nog, via Marcel l'Amie (strafschop) werd het zelfs 2-0. Uitblinker bij de Wassenaarders was doelman Carlo l'Amie die Van Dorp en Van der Meer van 'zekere' doelpunten afhield. terhoek, om meteen daarna vast te stellen dat Eradus klaarwak ker was. Aan de overkant toonde Daan Kooimans andermaal zijn aanwezigheid met een prachtige omhaal, die op de lat stierf. Dat was het laatste wapenfeit van een wedstrijd, die voor de thuis club alleszins hoopgevend ver liep. TED DE HOOG ADDIS ABEBA (AFP) - Het voetbalteam van Kameroen heeft zich geplaatst voor de Olympische Spelen in Los Angeles als vertegenwoordi ger van de Afrikaanse zone. Kameroen speelde in Addis Abeba gelijk (1-1) tegen Ethiopië, na de eerste wed strijd in eigen land met 4-0 te hebben gewonnen. Het nationale elftal van Egyp te heeft een vriendschappelij ke voetbalinterland in Cairo tegen Oost-Duitsland met 1-0 gewonnen. Emad Soeleiman maakte zes minuten voor tijd de enige treffer. Marokko heeft in Casablanca gelyk gespeeld (1-1) tegen Bulgarije. Mladenov hielp Bulgarije aan een voor sprong. Khalifa nam van de strafschopstip de gelijkma ker voor zijn rekening. Het voetbalstadion van Casablan ca was met 50.000 toeschou wers redelijk gevuld. LEIDEN - Bij WSB is het momenteel hollen of stilstaan. In de laatste competitiewedstrijd nog legde de ploeg van Leo Holl het toch zeker niet zwakke ÜDO zijn wil op, maar gisteren tegen GDS was het weer mis met WSB. Waar de Noordwijkerhouters tegen UDO de top van de berg hadden bereikt, daar vielen zij gisteren met hun gezicht in het diepe dal. De ploeg riep nog slechts herinneringen op aan de slechte periode van vorig sei zoen en ging dan ook verdiend met 0-1 onderuit. Verdiend, omdat WSB de 'strijd' niet aanging. De opponent toon de zich feller en op de beslissende momenenten ook doortasten der. Leo Verbeek en Berend van der Linden waren de enige spelers van WSB die een kans kregen. Zij faalden evenwel in de afwerking. GDS kreeg ook niet veel mogelijkheden, maar zette er toch één (65ste minuut) om in een doelpunt

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 15