SJC rekent op H betere tijden Vriesekoop mist conditie Bestuur kwaad op Van Bracht Oranje oefent tegen Denen Bayern krijgt pak slaag van Fortuna Record voor Van Hulst Nieuw contract Hiele LUGDUNUM RK AVIC L.F.C. - 00C0S ZATERDAG 4 FEBRUARI 1984 Waalwij ker alleen op kop EERSEL (GPD) - Het bestuur van Koninklijke Nederland se Biljart Bond voelt zich diep gegriefd door de uitlatin gen van ex-wereldkampioen Rini van Bracht in een re gionaal dagblad. In een interview aan de vooravond van het NK-driebanden, dat nu in Eersel wordt gehouden, trok de eigenzinnige Waalwijkse biljarter weer eens van leer tegen het bondsbeleid. Met name hoofdbestuurslid Lensen moest het ontgelden in zijn rol als begeleider tij dens het WK in Aix-les-Bains. In een bestuursvergadering is de zaak-Van Bracht donderdag aan de orde gekomen. Besloten is om te bekijken of Van Bracht voor het eigen strafrechtelijk orgaan van de biljartbond, de nationale strafkamer, kan worden ge- Eén ding is duidelijk, het hoofdbe stuur van de biljartbond wenst niet zomaar voorbij te gaan aan de felle aantijgingen van Van Bracht. Lensen voelt zich per- soonlijk diep beledigd, en zijn bestuursleden met hem. Voorzit ter Lageweg: „De zaak ligt vrij simpel. Zelf kunnen we Van Bracht niet schorsen. Daar heb ben we de macht niet toe. Dat kan de strafkamer wel a la mi nuut. Wat Van Bracht gedaan heeft, dat kan natuurlijk niet. Het complete hoofdbestuur is er verschrikkelijk door getroffen". „Wij zouden Van Bracht getergd hebben, zei hij, nou dat is zo'n verschrikkelijke waanzin. Het is ontzettend lelijk wat die jongen gedaan heeft. Zoiets hoort niet thuis in een sportbond. Van Bracht is gewoon gefrustreerd en snapt niet dat hij zich, net als alle andere 28.000 leden, gewoon aan bepaalde regels heeft te hou den". LEIDEN - De regen is de laatste tijd nadrukkelijk spelbreker geweest voor de voetbal ploegen in de Leidse regio, maar wanneer de velden morgen eindelijk weer eens goed bespeelbaar zijn, mag er direct het nodige verwacht worden. Het wedstrijdschema geeft immers vier derbies te zien. In de tweedeklasse komen SJC en FC Lisse tegen elkaar uit, terwijl in Leiden twee 'stadsbotsingen' plaatsvinden. In de derdeklasse speelt LFC tegen Docos, terwijl een klasse lager op sportpark de Vliet LDWS en VTL elkaar ont moeten. Daarnaast wordt in Voorschoten de dorpsderby Randstad Sport-SVLV ge speeld. gisteren wel afstand van Christ van der Smissen. SJC - FC Lisse De vooruitzichten voor SJC waren somber, maar de overwinning op koploper UVS heeft de toekomst voor de Noord wij kse club plotse ling een stuk zonniger gemaakt. Dat één zwaluw geen zomer maakt, beseft trainer Arie Duijn- dam zich terdege, "maar ik reken wel op een positieve uitwerking van die zege", aldus Duijndam. "Het geloof in eigen kunnen is terug. Dat bleek ook in de wed strijd tegen GSV. Het was daar om jammer dat dat duel na tien minuten al werd gestaakt. We hadden de goede lijn misschien door kunnen trekken". Bracht (aan stoot) nam In tegenstelling tot bijna alle ande- (archleffoto) STUTTGART (ANP) - EUy van Hulst heeft gisteravond bij atle tiekwedstrijden in Stuttgart haar éigen nationale indoorrecord op de 800 meter verbeterd. Van Hulst finishte achter de Tsjechi sche Milena Matejkovicova en de Roemeense Doin§_JMelinte als derde in 2.02,887 Het oude in doorrecord stond sinds 19 de cember 1981 (Zuidlaren) op haar naam met 2.04,47. Het buitenre cord van Elly van Hulst staat aanzienlijk scherper: 1.59,62. Onverstoorbaar •Van Bracht zelf gaat inmiddels on verstoorbaar door met winnen. In de derde en vierde ronde ver sloeg hij met het grootste gemak Verlouw en De Wilde en lijkt zich van de perikelen achter de 'andere' groene tafel dus weinig aan te trekken. Hij kwam gister avond laat zelfs alleen aan de lei ding bij het NK-driebanden om dat zijn grote concurrent Christ van der Smissen onverwacht struikelde over de jeugdige Van Kuijk. Die maakte zijn partij tegen Van der Smissen in 43 beurten opval lend soepel uit en hoewel hij pas twee winstpartijen achter zijn naam heeft mag het moyenne van Van Kuijk er wezen. Met een gemiddelde van 1.010 neemt hij achter Van Bracht een tweede plaats in, nog voor Van der Smis sen dus. Die daarvoor ook al moeite had met Doggen, zij het dat hij die partij wél won. Favoriet Rini van Bracht maakte geen fout. Ad Verlouw, dié vorig jaar één carambole tekort kwam voor de titel, had tegen de Waal- wijker helemaal niets in te bren gen. Hij kwam slechts tot 27 ca ramboles in 52 beurten. Daarna gunde Van Bracht in de vierde ronde De Wilde drie caramboles meer, met die aantekening dat hy ditmaal in 43 beurten uit ging. Van Bracht, twee jaar geleden nog wereldkampioen in deze spelsoort, schroefde daarmee zijn gemiddelde op tot 1.036. Het toernooi in de sfeervolle sporthal in Eersel wordt vandaag voortge zet. ROTTERDAM (ANP) - Joop Hiele blijft tot 1 juli 1987 het doel van Feyenoord verdedigen. De 25-jarige Hiele en de stadionclub kwamen een contract voor drie jaar overeen. Hiele, drie jaar geleden even international, was een van de eerste spelers met wie het bestuur van Feyenoord besprkingen over een nieuwe overeenkomst opende. Aan het einde van het seizoen lopen de contracten van vijftien spelers af. Zwakke start in Top Twaalf BRATISLAVA (GPD) - Ze mocht niet balen, maar deed het toch. Vanwege een onvrijwil lige absentie van drie maanden achtte Bettine Vriesekoop zich kansloos voor een hoge klassering bij het top-12-tafeltennistoernooi in Bratislava. Ondanks het gebrek aan fit heid en conditie hoopte de 22-jarige Hazerswoudse tijdens de openingsavond in Tsje- choslowakije toch op een klinkend resultaat, te meer daar de loting gunstig was uitge vallen. Niettemin vielen twee nederlagen haar ten deel. Christin Kruger en Batinic bleken onneembare ob stakels voor Vriesekoop, die een deel van de tranen met een zege op de lastige Russin Bulatova kon weg vegen. „Ik heb geen ze kerheid over mezelf', verklaarde Avanti-speelster na afloop, „bo vendien is nu gebleken dat mijn conditie nog lang niet in orde is. Dat bleek vooral tegen Batinic, Na een lange rally moest ik ge woon even naar adem happen" Het uithoudingsvermogen moet ook Gerard Bakker, die zich tus sen de 3000 Slowaken schuil hield, en de door de NTTB ge- door Rob Onderwater stuurde Jan Vlieg zijn tegenge vallen. In tegenstelling tot Vrie sekoop zelf, waren de verwach tingen van het Nederlandse duo aanmerkelijk hoger gespannen. Die gedachten waren gestoeld op de opgeklaarde sfeer in de Tsje chische grensstad. In een ander half uur durende conferentie had het drietal Bakker, Vlieg en Vrie sekoop de toernooizaken nog eens grondig doorgelicht. Met de gebeurtenissen van vorig jaar in Thornaby als slechte raadgever. In Ajax-stadion ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal zal in het vooijaar ten minste één interland wedstrijd spelen. De KNVB en de Deen se voetbalbond hebben over eenstemming bereikt over een duel Nederland-Denemarken, dat op 14 maart (20.00 uur) in het Ajax-stadion te Amster dam zal plaats vinden. De Denen, die het initiatief tot deze wedstrijd hebben geno men, zegden toe dat bonds coach Sepp Piontek met zijn sterkste ploeg naar Nederland zal komen. Voor de Denen is de ontmoeting in Amsterdam de eerste oefenwedstrijd voor de eindronde van het toernooi om het Europese kampioen schap in Frankrijk. Kees Rijvers, die de Denen hoog op zijn verlanglijstje van de te genstanders had staan, heeft van de 'hofleveranciers' van het Nederlands elftal mede werking gekregen voor deze wedstrijd. Die valt tussen de kwart-finales van de Europese bekertoernooien. "Voor ons jong elftal is Dene marken een zeer attractieve te genstander. Belangrijk is ook dat wij 'aan het werk' blijven. Ik hoop voor het toernooi in Brazilië begint, nog een oefen wedstrijd te kunnen spelen". werden duidelijke afspraken ge maakt. Jan Vlieg, pas 34 geworden, zou coachen, daarbij gebruikmakend van door Bakker verstrekte in formatie. „Ik heb zelf ook een aandeel gehad hoor", cijferde de Groninger zichzelf niet weg. „Al les is in een mixer gedaan en ver volgens chronologisch op schrift gesteld". Omdat voorts het dok- ter-ja-dokter-nee-indicent ogen schijnlijk geen invloed had op de sfeer in de Donaustad, leek wei nig meer een redelijk geslaagd toernooi in de weg te staan. De 28-jarige Westduitse Christin Kruger heette de eerste oppo- nente. Nog geen enkele maal was Vriesekoop tegen haar ten onder gegaan, maar dat gebeurde dit keer wel. „Ik heb dan wel goede uitslagen tegen haar gemaakt", meende de Hazerswoudse, „maar het is voor mij een moeilij ke tegenstandster. Ze laatje nau welijks in het spel komen". Dat bleek in de eerste set. Om het noppen-spel van Kruger niet te laten ontplooien, moest Vriese koop het tempo erg hoog hou den. Dat deed ze niet, waardoor Kruger punt na punt kon scoren. In de tweede set keerde het tij. Met 21-9 leek ze de goede weg in geslagen, maar de schijn be droog. „Ze serveerde uitermate slecht", wist Jan Vlieg. „Ze va rieerde te weinig. Ze legde Kru ger nauwelijks haar wil op". De eerste nederlaag kwam haar dientengevolge ten deel te val len. Tegen de 20-jarige Bulatova zette de negatieve lijn zich door. De eerste set werd pardoes met 21- 13 ingeleverd. Bij 20-13 in het voordeel van de Russin leek de tweede nederlaag zich te voltrek ken. Op dat moment bleek de ziekte van Pfeiffer wel de condi tie maar niet de mentaliteit van Vriesekoop te hebben aangetast. Via 21-23 én 11-21 sleepte de Ha zerswoudse de partij alsnog bin- Waarmee de misstap in de ouvertu re ruimschoots was goedge maakt. Met een positieve uitslag tegen Batinic zou ze de kansen weer in eigen hand krijgen. Na 21-18-setwinst leek de lucht op geklaard. Een 17-21-nederlaag betekende evenwel een donkere wolk, terwijl 16-21 in de beslis sende fase een regenbui deed losbarsten. „Ik vocht voor wat ik waard was", hijgde Vriesekoop nog na, „maar het mocht niet ba ten. Ik miste de mentale kracht om bij te blijven. De resultaten van gisteravond brachten Bettine Vriesekoop op een zevende plaats. De ranglijst wordt aangevoerd door de Rus sin Valentina Popova en de Tsje chische Hrachova, beiden met drie overwinningen. Bij de heren deelt de 18-jarige Zweed Jan-Ove Waldner overtuigend de lakens uit. Hij'staat met drie overwin ningen alleen aan kop. re wedstrijden, kwam SJC tegen UVS op voorsprong. Vanuit die positie slaagde het elftal erin de kostbare overwinning binnen te halen. "We zijn in de de eerste helft van de competitie te vaak op achterstand gezet", weet Duijndam. "We moesten dan te veel risico's gaan nemen. Vroe ger konden we slecht spelen, maar we maakten dan altijd wel dit Wellicht mede door de afwezigheid van Ruud Alkemade, die al lange tijd geblesseerd is. Daartegen over staat de come-back van Ruud Passchier, die in de wed strijd tegen UVS aantoonde van grote waarde voor zijn ploeg te kunnen zijn. In de Kikkerpolder maakte hij destijds Hans de Kruys onzichtbaar. "Wat er nog kan worden verwacht van SJC? Ik ga er vanuit dat we in de middenmoot eindigen. We presteren na de winterstop altijd beter", weet Arie Duijndam, die door het bestuur overigens ge vraagd is nog een jaar te blijven. "Maar ik moet er nog even over nadenken of ik wel doorga". FC Lisse-trainer André Wahlen klinkt minstens zo positief als Duijndam, wanneer de eindnote- ring ter sprake komt. "Wanneer we wat fortuinlijker zijn, kunnen we nog hoog gaan eindigen. Ze ker wanneer de lakonieke trekjes uit het team verdwijnen. Ze kunnnen hier eigenlijk veel beter dat wat ze tot nu toe hebben la ten zien. De wedstrijd tegen SJC schijnt voor Lisse toch altijd een bijzondere te zijn. Ik denk dat wij technisch vaardiger zijn dan SJC", aldus Wahlen. "Maar zij zijn fysiek sterk. We zullen daar om onze voorzorgsmaatregelen LFC-Docos In tegenstelling tot de tegenstan der van morgenmiddag, verlo pen de zaken bij LFC tot nu toe boven verwachting. Waar de ploeg in het verleden niet meer was dan een middenmoter, daar heeft LFC zich nu als een titel kandidaat opgeworpen. Trainer Kees Vermeulen, die de nodige aanbiedingen voor het volgend jaar op zak zegt te hebben, noemt het succes van zijn ploeg "opval lend". "Er is ook wel geluk bij komen kij ken, want we hebben weinig blessures en schorsingen gehad. Al is daar nu verandering in ge komen, want Sjaak te Heneppe is geblesseerd, terwijl Nico van As zes wedstrijden geschorst is. Ik ben bang dat het evenwicht nu zoek is. Komt nog bij dat een ploeg als Docos ons niet ligt. Te gen dergelijke clubs hebben we het altijd moeilijk. Ik moetje eer lijk zeggen dat ik bang ben voor Docos", probeert Vermeulen zijn team in de underdog-positie te manoeuvreren. De underdog heet evenwel Docos, want die ploeg heeft de rode lan taarn in de derde klasse in han den. Als het aan trainer Koos Crama ligt, komt daar echter snel verandering in. "Want we horen niet op die onderste plaats thuis", vindt de trainer. "We heb ben steeds in een andere samen stelling moeten spelen. Harry Vreeken is nog steeds gebles- serd. terwijl morgen ook .Ruud van der Meel niet kan spelen (ziek)". Volgens Crama is dat niet de enige reden dat Docos matig presteert: "Technisch is Docos geen hoogvlieger. We moeten het van de werklust hebben. Zo zijn we vorig jaar kampioen gewor den. Maar de laatste wedstrijden hebben de jongens het laten af weten. We zullen morgen ge woon hard moeten werken om de punten binnnen te kunnen halen". LDWS-VTL VTL heeft uit de laatste vier wed strijden zeven punten gepakt. Het behoeft dan ook geen betoog dat de ploeg aan een opmars be zig is. "We moeten morgen win nen om bovenin mee te kunnen blijven draaien", weet elftallei der Wim Rietkerk. "Op karakter hebben we de nodige punten ge pakt". VTL kan niet beschikken over Jan Heshusius (opnieuw ge blesseerd) en Cor Jongejan (vakantie). Lange tijd leek het er op alsof LDWS uit de tweede klasse in één ruk naar de afdeling zou af zakken. Vorig jaar echter hand haafde de ploeg zich, zy het met de nodige moeite, in de vier- deklasse en dit jaar lijkt het her stel zich pas goed te hebben in gezet. De inbreng van de gebroe ders Kees en Ger de Roode heeft daar zeker mee te maken. LDWS moet morgen een goed resultaat neerzetten om in het verdere ver loop van de competitie niet in de problemen te komen. Randstad Sport - SVLV SVLV had dit jaar grootste plan nen. De ploeg kende ook een goede start, maar toen de winter stop in zicht kwam, was het afge lopen met de ambities. Althans, SVLV raakte nogal wat punten kwijt aan 'mindere goden'. "En dat heb ik ze kwalijk genomen", zegt de scheidende trainer Johan van den Berg. "Mijn spelers zijn vaak te hautain. SVLV vloeit zich soms ten onrechte sterker dan de tegenstander. Dat was ook zo in de eerste wedstrijd te gen Randstad Sport Die derbies leven enorm by ons. We willen heel graag van Randstad win nen". Theo George en Willem Oranje zijn nog steeds geschorst, maar Peter Tegelaar maakt morgen na lange tyd van afwezigheid wel deel uit van de basis-elf. Nu Tjeerd de Wit, Frans Filippo, Jaap van Duyn en Kees Dreef om uiteenlopende redenen niet van de partij zyn bij Randstad Sport, bestaat de mogelijkheid dat Henk van der Zwan zijn ren tree maakt. Het lijkt voor de ploeg van Frans van der Zeeuw overigens weinig uit te maken in formatie de ploeg morgen an- treedt. Tegen SVLV immers, dat heeft het verleden uitgewezen, is het eftal immer voor honderd procent gemotiveerd. FRED SEGAAR DÜSSELDORF (SID) - Bayern München, lijstaanvoerder in de Bundesliga, is gisteravond door Fortuna Düssel- dorf over de kling gejaagd. De Beiers, die zes wedstrijden zonder nederlaag gebleven waren, verloren met 1-4 na een ruststand van 0-3. Fortuna had totaal geen moeite met het veld dat de afgelopen 24 uur een zondvloed had moeten doorstaan. Bayern werd onmid dellijk onder druk gezet, vijf hoekschoppen in de eerste vyf minuten en slechts door tempo- vertragingen kon iéts van de Düsseldorfse druk worden afge nomen. Een halfuur bleef de be- ginstand gehandhaafd, niet in het minst door het uitstekende werk van Jean-Marie Pfaff in het Münchener doel. Pfaff was ech- wedstrijd, maar de tegenstoten van Fortuna waren zeker zo ge vaarlijk. Dumberger scoorde voor Bayern en Edvaldsson be vestigde in de laatste minuut de kracht van Fortuna dat net als veertien dagen geleden tegen Borussia Mönchen-Gladbach (4- 2) ruim 60.000 toeschouwers trok en opnieuw meer dan een mil joen gulden aan recette incas seerde. ter na de zesde hoekschop mach- Giorgio Chinaglla, voorzitter teloos tegen een inzet van Du- send en acht minuten later stond het al 3-0 door Thiele en een ei gen treffer van Nachweih. Na rust kwam Beyern meer in de ADVERTENTIE 14.00 UUR DeTegelhandel van -Lazio Roma, is door de strafcommissie van de Italiaan se voetbalbond voor acht maan den geschorst. Oud-internatio nal Chinaglia (37) kreeg die, voor Italiaanse begrippen, zwa re straf wegens kritiek op de scheidsrechter na de wedstrijd van Lazio Roma van 18 decem ber. De schorsing gaat in op 23 februari en houdt in dat Chi naglia geen officiële functie mag uitoefenen en ook niet ge rechtigd is de dug-out te betre den tijdens wedstrijden. ADVERTENTIE A.s. zondag Aanvang 14.00 uur

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 9