Renault 11GTX,verreweg de felste. f21.780,- Zevende WK in aantocht RENAULT Van der Wereld is inzinking te boven Sobere plechtigheid opening nieuw Hazerswouds kruispunt Leiden; Elam B.V., Haarlemmerweg 2-4, Tel. 071-121210/143163/213341, Filiaal: Leidseweg 422, Voorschoten, Tel. 071-763854. Katwijk; Auto Bierman Katwijk, Valkenburgseweg 2, Tel. 01718-71704. Burgemeester J.W. van der Sluijs schakelt met e int Gemeneweg/Dorpsstraat in Hazerswoude in. AZERSWOUDE-DORP - Burgemeester J.W. van der Sluijs van Hazerswoude heeft gistermiddag het opgeknapte kruispunt Gemeneweg/Dorpsstraat of ficieel in gebruik gesteld. Hij deed dit door de nieu we verkeerslichteninstallatie in te schakelen. Deze handeling betekent voor burgemeester Van der Sluijs de eerste officiële plechtigheid sinds zijn in stallatie als burgemeester in Hazerswoude. >e kosten van het project bedragen in totaal ongeveer anderhalf miljoen gulden. De kosten van de recon structie zijn betaald door de provincie. De kosten van de verkeerslichteninstallatie, ongeveer 250.000 gulden, zijn gelijk verdeeld over de provincie en Ha zerswoude. )e reconstructie heeft heel wat voeten in de aarde gehad. Aanvankelijk was het plan om het kruispunt fors op te knappen. Het hiervoor benodigde geld was echter niet voor handen, zodat Hazerswoude uiteindelijk de keuze kreeg tussen geen of een sobe re opknapbeurt van het kruispunt. Hazerswoude koos voor het laatste. Het bleef gistermiddag dan ook bij een sobere plech tigheid. Volgens een woordvoerder van de provincie was aanvankelijk niet de bedoeling aan het inge- bruik nemen van het kruispunt een officieel tintje te geven. Maar omdat er een nieuwe burgemeester is in Hazerswoude, leek het de provincie wel aardig om Van der Sluijs op de knop te laten drukken. De korte plechtigheid werd onder andere bijgewoond door enkele ambtenaren van de provincie, door wet houder S.J. Fransen en P.A.Th, van der Werf. ALPHEN AAN DEN RIJN - Cees van der Wereld gaat over ruim twee weken in Oss voor de ze vende keer in successie deelne men aan de wereldkampioen schappen veldrijden. De Alphe- naar dankt dat aan het feit dat hij een twee maanden durende inzinking juist op tijd te boven kwam en dat het afgelopen weekeinde kon aantonen met een derde plaats tijdens de na tionale titelstrijd, ook al in Oss. Over de 'warming-up' voor het mondiale gebeuren kan de 28-ja- rige prof daarom niet ontevre den zijn. "Zelfs als ik vierde zou zijn gewor den en niet op het podium zou zijn gekomen, zou ik tevreden zijn geweest. Die derde plaats is aan de ene kant natuurlijk maz zel omdat Groenendaal is uitge vallen. Dat hou je toch steeds in ogenschouw. Zelf had ik daarom liever iets korter gereden. Maar goed, als je in dit voor mij niet zo beste seizoen naar de WK mag en bij de Nederlandse kampioen schappen met een medaille op het podium staat, dan heb je niks te klagen". Van der Wereld legt uit dat zijn rij den pas sinds twee weken weer progressie vertoont, nadat hij twee maanden in de versukke ling heeft gezeten. Op een geven moment (Denekamp) was het zelfs zover dat hij het bijltje er bij neer dreigde te gooien. "Na het goede begin van het seizoen ben ik enorm terug gevallen. Elk jaar heb ik wel een terugval, maar nu kwam die eerder en hij duurde een maand langer. Dan ga je toch zoeken hoe dat komt. Ik denk dat ik te veel getraind heb. Ik trainde zeven dagen in de week. Nu blijkt dat ik een dag per week rust moet nemen. Ik heb dus te veel gedaan en te weinig rust ge nomen". Door er met andere rijders over te praten en te luisteren naar we reldkampioen Roland Liboton kwam Van der Wereld tot de ont dekking dat optimaal presteren niet afhankelijk is van louter trai ningsuren maken. "Kijk, het pro bleem is dat als je aan tien men sen vraagt hoe ze trainen, ze dat allemaal weer anders doen. Wiel rennen is een vrij conservatieve sport. Pas sinds drie jaar zijn ze trainers aan het opleiden. Ik heb dit jaar bij AAV '36 looptraining Cees van der Wereld: "Als je in dit voor me niet zo beste seizoen naar de WK mag en bij de Nederlandse kampioenschappen pak je brons, dan heb je niks te klagen". gedaan. Dat is niet te vergelijken. In de atletieksport zijn ze hon derd jaar verder. Zelf ben ik afge gaan op wat Liboton er over ge zegd heeft". Sinds enige weken laat Van der Wereld de fiets dus één keer in de zeven dagen met rust. Een verstandige zet, zoals is geble ken. In Oss kwam hij beter uit de voeten dan vooraf mocht worden aangenomen. "Ik ging er met een goede instelling heen. Bij de start werd ik een beetje opgeslo ten, zodat ik als vijftiende het veld in ging. Na één ronde lag ik op een vijfde plaats en tot half koers heb ik met Van Bakel en Van der Poel rond gereden. Toen kwam ik te vallen en toen ik weer op de fiets zat reed ik bij (foto Wim Dijkman) Boom en Hermans. In de laatste twee ronden kon ik niet meer aanzetten. Mijn schoenen waren in die modderpartij van mijn voeten gegleden en ik was door mijn enkel gegaan. Meer dan een zevende plaats - totaaluitslag amateurs én profs - zat er dus niet meer in. Ik baal daarom ook niet dat toch vrij onbekende jon gens als Hermans en Frijters vóór mij zijn geëindigd. Frijters is nu eenmaal een modderspecia- list, die veel in België rijdt, en Hermans is een geval apart. Die woont bij oud-bondscoach Stof berg in". Met het bereiken van de bronzen medaille bij de profs viel er van de schouders van Van der We reld een zware druk af. Al jaren vormen de NK en de WK de hoogtepunten in zijn seizoen. De angst dat het dit keer 'niets' zou worden, zat er bij de Alp henaar in. Daarom reageert hij opge lucht: "Je voelt je wat de WK-se- lectie betreft nooit gerust. Maar toen ik in Oss over de finish kwam, wist ik het wel zeker. En dat is een lekker gevoel". Toch zijn er weinig beroepsveldrij ders in Nederland. De top is daardoor klein en al jarenlang worden dan ook dezelfde rijders naar de WK afgevaardigd. Dat is toch een zekerhëidje? Van der Wereld: "In principe wel, ja. Je hebt te maken met een ver schil in leeftijd. Ik ben 28 en de jongste prof. De amateurs die naar de WK worden uitgezonden - de besten - zijn rond de 20. Die worden niet zo gauw beroepsren ner. Die denken dat ze beter bij de amateurs kunnen blijven om dat er al vier redelijke beroeps renners zijn. Prof worden houdt bovendien een risico in. Stel dat je niet slaagt en je valt terug, dan heb je helemaal niets meer. Je mag niet meer aan kampioen schappen voor amateurs mee doen. Dus wat blijft er over? Het feit dat je over je premies belas ting mag betalen. Al zul je er nooit rijk van worden - zelf heb ik er een baan naast - je moet als prof slagen. Anders is stoppen het enige alternatief'. Over stoppen gesproken. Is dit je laatste seizoen? Van der Wereld: "Nee, dit is niet m'n laatste jaar. In december dacht ik van wel. Toen was ik aan het piekeren geslagen. Ik heb er dit seizoen meer voor ge daan dan anders en had een bete re conditie. Als je dan de man nen, zoals in Denekamp, over je heen ziet vliegen, ga je je zorgen maken. Over de WK, die in Ne derland is en waar je al een paar jaar mee bezig bent. Ik zou het heel erg gevonden hebben als ik die zou moeten missen. Maar als ik stop, zal ik nooit meer op de fiets zitten. Dan is het definitief. Over twee jaar heb je de WK in België. Misschien dat ik daarna ga afbouwen. Misschien volgend jaar wel. Als ik voor een mindere plaats ga rijden dan ik gewend ben, is het zonde van de tyd die je er in stopt. Nu heb ik nog niet het gevoel dat ik uitgefietst ben". WIM VAN WANROOY Fel, stoer en chic. Het karakter van elke Renault 11. En in bijzondere mate voor de Renault 11 GTX, die nieuwe, indrukwekkende 11. Verreweg de felste die er is! Nu in onze showroom. Nieuw: de kracht van 1721 cm3 De Renault 11 GTX heeft een geduchte krachtbron van 1721 cm3 onder de motorkap. Met 59 kW (82 DIN pk) goed voor uiterst pittige prestaties. Maar toch is de Renault 11 GTX zuinig. Zo gebruikt hij (volgens ECE-norm) bij 90 km 1 op 19,2, bij 120 km 1 op 14,9 en 1 op 11,4 in de stad. En de Renault 11 GTX biedt meer, zoals o.a.: Tberenteller en 'n wisser op de achterruit En stoere beschermstrips op de flanken. Extra's die passen by een auto met zoveel spirit Leverbaar als 3- en 5 deurs uitvoering. Een nieuwe auto, een nieuwe manier van financieren!, Renault heeft een nieuwe supervoordelige manier van financieren géintrodu ceerd. In het kort komt het hier- op neer. U ruilt uw huidige auto in of doet de wettelijk verplich - te aanbetaling van 25%. Het bedrag dat dan overblijft kunt u op de volgende manieren financieren: lost u in 12 maanden af, dan betaalt u geen cent rente! •lost u in 24,36 of 48 maanden af, dan betaalt u over de hele periode maar 8% rente! En dat is zo'n 3,5% lager dan bij de laagste financiering die wij konden vinden. Alle reden dus omyandaag nog bij ons langs te komen en kennis te maften met de allerfelste Renault 11 en de unieke manier van financieren. Het laagste tarief dat «ij op de markt konden vinden. te financ. 12mnd. rente' 24 mnd. 36 mnd. 48mnd. rente' f 624,62 13.6% f332,19 f235,24 f 187.15 13.6% f 890,23 13.1% f472,47 f333,92 f265,17 13.1% f 1.238.70 11.8% f653,86 f459,72 f363,25 11.8% De goedkoopste aktie-tarieven van Renault. te financ. 12 mnd. rente 24 mnd. 36 mnd. 48 mnd. f 7.000- f 583,33 0% f 10.000- f 833,33 0% f 14.000- f 1.166,67 0% f315.70 f218,45 f 169,98 8.0% f451- f312,07 f242,82 8.0% f631.40 f436,91 f339,95 8.0% 'Effectief rentepercentage op jaarbas betaling bedraagt ca 25%. De wettelijk verplichte aan- Er is al een Renault 11 v.a. f 17.995,-. Afleveringskoston f 388,-. Prijzen incL BTW. Wijzigingen voorbehouden.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 21