Banden onherstelbaar beschadigd 'Kneet is dé man die ik nodig heb' Feyenoord ongewijzigd tegen Ajax S ,:r-'1 A*' X Es Belgen blij met komst Nederlander FIFA wil andere data van toernooi Brazilië Dokter inzet zoveelste conflict Vriesekoop-NTTB WOENSDAG 1 FEBRUARI 1984 AMSTERDAM-ROTTER DAM (GPD) - Trainer Thijs Libregts van Feye noord kan vanavond in het bekerduel met Ajax in Amsterdam weer een be roep doen op Pierre Ver meulen. De linkervleugelspeler van de Rot terdammers is volledig hersteld van een dijbeenblessure waar mee hij ruim een maand heeft ge sukkeld. Afgelopen zaterdag heeft Vermeulen een helft mee gespeeld in een vriendschappe lijke ontmoeting tegen Baren- drecht en die test heeft de aan valler goed doorstaan. Mocht dat nodig zijn dan zal Vermeulen te gen Ajax in de loop van de wed strijd worden ingezet. Feyenoord gaat van start met dezelfde ploeg die anderhalve week geleden met 5-0 bij Helmond Sport won: Hiele; Troost, Nielsen, Van der Korput, Wijnstekers: Hoekstra, Stafleu, Cruijff- Gullit, Houtman en Brard. Ajax Trainer Aad de Mos van Ajax zal de opstelling van zijn team pas kort voor de wedstrijd bekendmaken. De Mos acht de kans klein dat Van Basten in actie zal komen. Molenaar, die nog last heeft van zyn hes blijft in ieder geval nog aan de kant. De Mos: „Het elftal zal niet veel afwijken van de ploeg die de laatste competitie wedstrijd tegen Willem II heeft gespeeld. Ik zal een aantal spe lers alleen in andere posities zet ten". Tegen Willem II begon Ajax met de volgende formatie: Galje; Silooy, Ophof, Mulby, Boeve; Koeman, Schoenaker, Gasselich; Vanenburg, Bosman en Olsen. «m «MP, A :- ANTWERPEN (GPD) - Het is even wennen, Gerrie Knetemann tussen de Belgen. Na acht jaar trouwe dienst in de ploeg van Peter Post kwam de overgang naar de Belgische profformatie Europ Decor, waar oud-renner Ronald De Witte begint aan zijn tweede jaar als ploegleider, toch als een verrassing. SARAJEVO De voorbereidingen in het Joegoslavische Sarajevo zijn in volle gang. In het Kosevo-station werd gisteren druk geoefend voor de openingsceremonie. Een leger mensen beelden de letters Chamonix, waar in 1944 de eerste winterspelen werden gehouden, en de plaats van handèling in 1984. Op dinsdag gaan de Spelen van start - (foto ap>. ZURICH (Reuter) - De kans is groot, dat de wereld voetbal bond (FIFA) Brazilië geen toe stemming zal geven tussen 9 en 10 juni een zeslandentoer- nooi te houden. Tegelijkertijd vindt namelijk de eindronde van het Europees Kampioen schap in Frankrijk plaats. Vol gens secretaris-generaal Jo seph Blatter zal de FIFA de eindronde van het toernooi om het Europees kampioenschap zwaarder laten wegen dan het jubileumtoernooi van Brazilië, waaraan Argentinië, Mexico, Uruguay, Engeland en Neder land zullen meedoen. Blatter: "Het is niet waarschijn lijk dat wij toestemming zullen geven gezien het belang van de eindronde van het toernooi om het Europees Kampioenschap. De Brazilianen doen er goed aan andere data te zoeken." Schuld De populairste voetbalclub van Artentinië, Boca Juniors, ba lanceert op de rand van een faillissement. De club heeft momenteel een schuld van rond de twaalf miljoen gulden. Door het deficit loopt de club gevaar zijn stadion Bonbonnie- re en het bijbehorende sport complex te verhezen. Boven dien leeft onder de supporters de vrees dat het voortbestaan van de profclub op de tocht staat. Doesburg blijft toch bij PSV EINDHOVEN (ANP) - Pim Does burg heeft gisteren zijn contract bij PSV met een jaar verlengd. De 40-jarige Rotterdammer wordt volgend seizoen de tweede doelman achter Hans van Brem. kelen, die Nottingham Forest in ruilt voor de Eindhovens multi national. Reserve Hans Segers wordt een jaar uitgeleend. Piet Wildschut tekende ook bij. Maar Knetemann beschouwt zich bij de Zuiderburen, waar vooral in 1983 de sportieve prestaties op een erg laag pitje stonden, be paald niet als een vreemde eend in de bijt. Hoewel hij voorlopig nog meer dan genoeg heeft aan zijn eigen rentree, werd hij door Ronald De Witte aangetrokken om de Belgische wielersport uit de crisis te halen. Een renner met leidinggevende ca paciteiten kon De Witte, die dit jaar met zijn ploeg in de Tour de France debuteert, in eigen land niet vinden. Daarom aarzelde hij geen moment toen hij enkele maanden geleden hoorde dat Knetemann wilde breken met de ploeg-Post. „Dat is precies de man die ik nodig heb", dacht De Witte meteen, hetgeen hij giste ren in Antwerpen tijdens de pre sentatie van zijn ploeg nog eens bevestigde. „In België missen we op dit moment zo'n figuur. Kne temann heeft een bepaalde uit straling. Ik heb in het verleden vaak genoeg tegen hem gefietst om te weten hoe hij in bepaalde situaties handelt". Knetemann is overigens niet de enige versterking in de ploeg van De Witte. Ook Fons de Wolf kwam over. Juist een van de ren ners die volgens De Witte op zijn tijd wakker geschud moet wor den door Gerrie Knetemann. „De Wolf is een renner met grote mogelijkheden, maar het is er nog nooit helemaal uitgekomen. Hij is niet altijd bij de les. Vorig seizoen is het herhaaldelijk ge beurd dat de wedstrijd beslist werd op een moment dat hij ach ter in het peloton nog lekker zat te kletsen. In zulke situaties is Knetemann de figuur die op zo'n moment een harde confrontatie niet uit de weg gaat. Daar ken ik hem te goed voor", aldus De Wit te. Ronald De Witte, die zelf 15 jaar be roepsrenner was (waarvan zes jaar in Italië) en in dienst treedt van onder meer Francesco Mo- ser, Roger de Vlaeminck, Freddy Maertens en Walter Godefroot, zegt dat hij zich in zijn actieve Gerrie Knetemann HAZERSWOUDE - Hoewel bijna genezen blijft de ziekte van Pfeiffer het sportleven van Bettine Vriesekoop nadrukkelijk bepalen. Omdat die virusaandoening haar van tien weken actief tafeltennis beroofde, acht zij zich niet in conditie en daardoor kansloos voor een hoge klassering bij het Top-12 toernooi komend weekeinde in Bratislava. Voorts is de lichamelijke gesteldheid van de Hazerswoudse weer eens inzet van een gevoelige confrontatie met de Nederlandse tafeltennisbond. De 22-jarige speelster van Avanti, die dinsdagmorgen samen met 'toeschouwer' Gerard Bakker richting Oostblok afreisde, is verbolgen over het feit dat zij in Tsjechoslowakije niet wordt bij gestaan door een arts: "Daar is blijkbaar geen geld voor, maar voorzitter Jaap Roeten gaat wèl mee. Ik zeg dan: laat hem thuis blijven en zorg voor medische begeleiding. Ik heb er nadrukke lijk om gevraagd. Weer eens ty pisch de bond. Laten we eerlijk zijn, we zijn toch bezig met top sport. Ze begrijpen er helemaal niets van", laat Vriesekoop zich zonder schroom ontvallen. Bij de NTTB-burelen is echter nimmer een verzoek om medi sche begeleiding gedeponeerd. "En als dat was gebeurd", zegt bestuurslid Egbert Welsink, "dan had ze die gekregen. Het is natuurlijk gemakkelijk om op het laatste moment te roepen dat er geen dokter is. Met Avanti hadden we afgesproken dat za ken zoals dit met de sportcom- missie zouden worden bespro ken. Dat hebben ze niet gedaan. Hun fout toch? Overigens is het niet gebruikelijk, dat er bij een Top-12 toernooi medische bege leiding is. Maar ik weet zeker, een dokter was geen probleem geweest". Nulpunt Was de relatie tussen Vriesekoop/ Bakker enerzijds en de NTTB anderzijds toch al tot het vries punt gedaald, het lijkt er nu op dat de banden onherstelbaar zijn beschadigd. Niet alleen het uit blijven van doktershulp is de in zet van de zoveelste ruzie, ook de afwijzing van het bondsbestuur om Gerard Bakker op verzoek van Avanti als tijdelijk coach aan de regerend Europees kampioe ne te koppelen, deed weer wat Tien jaar cel voor messteek MOSKOU (ANP) - Een Sowje- trussische voetballer, Abra- mov uit de Siberische stad Tobolsk, is tot tien jaar ge vangenisstraf veroordeeld omdat hij een supporter van zijn club met messteken zware verwondingen toe bracht. Volgens het dagblad Sovjetski Sport kwam Abra- raov tot zijn daad tijdens een feestelijke clubbijeen komst. Een supporter waag de het Abraraov te bekritise ren, waarop deze een mes greep en toestak. zout in de 'pingpongwond' be landen. Alles blijkt de Hazerswoudse tafel tennisclub in het werk gesteld te hebben om Bettine Vriesekoop met haar geschorste coach naar Tsjechoslowakije af te vaardi gen. Een heuse briefwisseling met de internationale bond kwam er zelfs aan te pas. De ac ties mislukten, hoewel de pen ningmeester van de ETTU, de Nederlander Henk van Dilst, zich aanvankelijk positief ten op zichte van Avanti had uitgelaten. "De bonden", weet het Hazers woudse bestuurslid Leon van der Werf, "waren niet gevoelig voor onze argumenten. Terwijl de reglementen van de Top-12 vermelden dat er persoonlijk wordt uitgenodigd. Op basis daarvan wilden wij de zaken rond Bettine zelf regelen". Bij het Top-12 tafeltennistoernooi, dat vrijdagavond in Bratislava van start gaat, doen de volgende dames 1. Marie Hrachova (Tsjech), 2. Valenti- na Popova (Sow), 3. Flioera Bulato- va (Sow), 4. Bettine Vriesekoop (Ned), 5. Gabriëlle Szabo (Hong), 6. Susah Olah (Hong), 7. Branka Bati- nic (Joe), 8. Christen Kruger (Wdl), 9. Irma Kovalenko (Sow), 10. Marie Lindblad (Zwe), 11. Edith Urban (Hong), 12. Karen Witt (Eng). Lisa Bellinger (Eng) en Suzan Wenzel (Wdl) zijn invalsters bij eventuele blessures. Bruut De deur, die Avanti voor Gerard Bakker wilde openhouden, werd door de NTTB evenwel bruut dichtgeslagen. Daarop had de Hazerswoudse club graag een rechtszaak willen laten volgen. "Want we staan sterk", vindt Van der Werf. "Maar in de statuten van de NTTB staat dat tegen door de bond gedane uitspraken niet in beroep mag worden ge gaan. Dan houdt alles natuurlijk op". NTTB-bestuurder Welsink kwalifi ceert de afwijzing als "logisch". "Het toernooi in Bratislava wordt immers onder auspiciën van de NTTB georganiseerd. Als er wat gebeurt, zijn wij verant woordelijk. Daarom hebben wij negatief moeten reageren op het verzoek van Avanti. Jan Vlieg is door ons aangewezen als coach". Hoewel de Groninger toch al enige maanden het bewind voert over de nationale damesselectie, heeft Jan Vlieg nog nauwelijks contact met Bettine Vriesekoop gehad. Het feit dat het duo de reis naar Tsjechoslowakijke gescheiden onderneemt, is tekenend voor de huidige situatie. "Maar dat is niet mijn schuld", ontvouwt Vlieg. door Rob Onderwater "Ik had de relatie graag wat in tensiever gezien. Ik heb daarvoor alles in het werk gesteld. Zondag had er een gesprek over de Top- 12 moeten plaatsvinden. Dat is niet doorgegaan. Naar de reden moet ik gissen. Er werd gezegd: 'we zien wel in Bratislava'. Dat is mijn manier van werken niet" Gesprek "Ik geloof', vervolgt de 33-jarige trainer van De Veluwe, "dat ze persoonlijk niets tegen mij heb ben. Ze leven in oorlog met de NTTB en voeren een bepaalde stategie. Heb ik begrip voor, al leen vind ik dat ze de verkeerde weg bewandelen. Bakker en Vriesekoop handelen te eenzij dig. Ze willen alles zelf doen. Nu zijn ze kwaad omdat er niet voor medische begeleiding is gezorgd. Daarvoor hebben ze de bond op eens wel nodig. Niet terecht. In al die jaren zijn ze geen stap ver der gekomen. Dan moet je op een gegeven moment wat anders gaan verzinnen. Ze moeten zich meer plooibaar opstellen ten op zichte van die blazerboys. Kijk, ik heb verder geen probleem met Gerard Bakker. Na het Europees kampioenschap zal ik zelf een gesprek arrangeren met hem en de dames. Dan zullen we open hartig over de situatie gaan pra ten. Als alle problemen uit de wereld zijn, mag-ie zo op m'n stoel gaan zitten". Openhartig zullen ook de gesprek ken in Tsjechoslowakije zijn, want Vlieg is niet van plan de raadgevingen van Bakker en Vriesekoop in de wind te slaan. "Dan weet ik tenminste hoe ik moet inspelen op moeilijke sita- Bettine Vriesekoop: "Ze begrijpen er helemaal niets ties. Luister ik niet naar ze, dan zit ik voor Piet Snot langs.de lijn Dat heeft geen zin. Situaties die zich vorig jaar in Thornaby voor deden, zullen hoe dan ook voor komen moeten worden." Dat is ook Gerard Bakker zich be wust. "Een ding weet ik zeker, ik moet zo ver mogelijk van het centre-court vandaan blijven", heeft de Leidenaar zich voorge nomen. De verrichtingen die zijn pupil daar in het komend week einde zal gaan opvoeren, zijn hoofdzakelijk bedoeld om de conditie bij te schaven en aan de topvorm te werken. Dit alles in het kader van de voorbereiding voor het EK, dat half april in Moskou wordt afgewerkt. "Daar moet ik vlammen", kijkt Vriese koop alvast vooruit, "het Top-12 toernooi komt voor mij te vroeg. Maar ik zal er natuurlijk alles aan doen om te winnen. Dat is m'n Ze beschouwt het eigenlijk als een wonder dat het herstel zó voor spoedig is verlopen. Eenmaal ge confronteerd met de ziekte van Pfeiffer, wist NSF-arts Peter van Beek dat het seizoen 'vrijwel ze ker verloren zou zijn'. "Ik was er zwaar aan toe", draait ze de film terug, "ik heb zeven weken achtereen op bed moeten liggen. Dat was een verschrikking. Er zijn momenten geweest dat ik dacht: 'jij komt er nooit meer bo venop. De Europese top kan je wel vergeten'. Ik vond het daar om zo vreemd dat die Marco van Basten van Ajax zich al na een paar dagen buiten vertoonde. Hij heeft de zaak gewoon gefor ceerd. Samen met de dokter heb ik een strak schema opgesteld. Ik wilde per sé een rustige op Knetemann nu werd aangetrok ken. „Als renner heb ik nooit zo goed beseft dat een ploegleider in zijn auto vaak machteloos is in een wedstrijd. Dat heb ik pas in mijn eerste jaar als ploegleider onder vonden. Je ziet dingen fout gaan, maar er is bijna geen gelegen heid om in te grijpen. Daarom is het een heel geruststellende ge dachte dat we daarvoor nu een man als Knetemann in huis heb ben. Hij wordt in de wedstrijd een verlengstuk van mij. Met zijn ervaring en inzicht moet hij in het peloton de zaak kunnen rege len". Spijt Gerrie Knetemann popelt in elk geval om weer te beginnen. Hij heeft nog geen moment spijt ge had van zijn beslissing om na acht jaar van werkgever te veran deren. „Ik denk dat ik beter ge motiveerd ben dan ander jaren. Maar dat heeft natuurlijk ook nog een andere oorzaak. In de eerste plaats wil ik in deze ploeg doen wat van me wordt ver langd, maar daarnaast is het voor mij nog een groot vraagteken hoe ik straks terugkom. In de zesdaagsen van Maastricht en Rotterdam ging het niet slecht, maar het biedt geen enkele gara- natie voor de weg. Over een maand weet ik hoever ik werkelijk sta". Bond stelt HMSH aansprakelijk ZEIST (ANP) - Het bondsbestuur van de KNVB, dat gisteravond in Zeist in vergadering bijeen was, heeft met ontsteltenis kennisge nomen van de tragische gebeur tenissen rondom de vriend schappelijke wedstrijd HMSH—Ajax van afgelopen zon dag. Het bondsbestuur is van oordeel dat volgens de geldende orde maatregelen bij wedstrijden in het amateur- en betaald voetbal het bestuur van de organiseren de vereniging verantwoordelijk is voor het handhaven van orde en veiligheid, in het bijzonder van spelers en officials. Behou dens deelnemers aan de wed strijd, mogen zich geen andere personen dan in de reglementen genoemde officials, binnen de af rastering bevinden. Ook de dug out op een veld wordt hiertoe ge rekend. Clubbestuurs en betrokken scheidsrechtercommissies zul len nogmaals op de bestaande voorschriften worden gewezen. Bij overtreding hiervan zullen de scheidsrechters de wedstrijd tij delijk dan wel definitief dienen te staken, aldus het bondbestuur van de KNVB, De dug-outs van HMSH zijn overi gens gisteren gesloopt LOTTO bouw. Je ziet het, dat is de juiste weg gebleken. Alles verloopt momenteel prima". Evenwel niet voorspoedig genoeg om in Bratislava, waar zij overi gens in een reglementair 'schoon' shirtje zal acteren, een vooraanstaande rol te spelen. "Vorige week heb ik voluit kun nen trainen", oordeelt zij, "daar voor kon ik niet verder gaan dan tachtig, negentig procent. Afge lopen weekeinde in de competi tiewedstrijd tegen Shot heb ik mezelf redelijk kunnen testen. Het ging aardig". Ze verwacht "één, hooguit twee potjes te winnen". "Daar houdt het wel mee op. Als je in januari nauwelijks rond een voetbalveld kan rennen, mag je niet verwach ten dat je een maand later de Top-12 gaat winnen. Daarom heb ik geen illusies. Het is voor mij een test". DEN HAAG (ANP) - De uitslagen van de (sport)pnjsvragen van afgelopen weekeinde zijn: Lotto 4 le prijs, geen winnaar, 2e prijs: geen winnaar, 3e prijs: 56 winnaars die elk bruto 8546,40 ontvangen, 4e prijs: 4134 winnaars die elk 115,70 ontvan gen, 5e prijs: 74.379 winnaars die elk 5,00 ontvangen. Toto 4 le prijs: 955 winnaars die elk 41,50 ont vangen, 2e prijs: 6653 winnaars die elk 3,90 pontvangen, 3e prijs: 22.677 winnaars die elk 2,50 ontvangen. Toto-gelijk le prijs: 15 winnaars die elk 319,60 ont vangen, 2e prijs: 63 winnaars die elk 15,80 ontvangen. 3e prijs: 476 win naars die elk 4,30 ontvangen, 4e prijs: 3502 winnaars die elk 2,50 ont vangen. Cijferspel 6 cyfers goed: geen winnaar, 5 cijfers goed: 2 winnaars, 4 cijfers goed: 21 3 cyfers goed 234 win- 2 cyfers goed: 1987 winnaars. T0DEN6 EEN SPOED VERGADERING VAU DE AM#£X?fü£',?SOPCl£SCHAQTS 60fS0 IS HET TOT" ÊBNSTiee ongeregeldheden GEKÖMEN f B'J EEN STEMMING OVER DE RECLAME OP f NADAT OOK VANUIT (J4ET SCHAATSPAK VAN HUBERT W DE DUIF ENKELE ZIEKEN-

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 13