onroerendgoed RPF J ONROERE ONRC b.v. /tel. 1*9147/ makelaardij makelaardij HOBBY HOBHHO HOBflHO Handige clips en klemmen Zelfs de dakgoot kan fleurig zijn ONROERENDGOED onroerendgoed a onroerendgoed B f\ HOrnrn onroerendgoed ONROERENDGOED onroerendgoed U ill UL L 1 PROPER 2e - - 4laxSedeIaar Makelaars Reparaties aan de schoorsteen &VRIJETTJD Magnetron oven kan nu ook bakken en braden Mmi-draaibank met veel mogelijkheden 1 VERHUIZEN? Vraag vrijblijvend prijsopgaaf voor: verhuizingen binnen- en buitenland of overzee. Ook voor inboedelopslag, pianotransport, enz. BLOM VERHUIZINGEN HERKENDE Alphen a/d Rijn VKHUIZERS Tel. 01720-31837 Noordwijk Residence Rembrandt 45 In representatief appartementsgebouw gelegen keurig 2 kamerappartement met ruim balkon op het zuiden en prachtig uitzicht over zee en dui nen. Indeling: entree, hal, mod. keuken met div. apparatuur, badkamer met ligbad, wastafel en toilet, slaapkamer en royale woonkamer (35m2). Beneden aparte berging, ruim parkeerterrein, re creatieruimte en zwembad. Vraagprijs 132.000,- ir.: H.J.C. v.d. Kroft, makelaar o.g. Haven 8- 2161 HK Lisse Tel. 02521 - 19130* KATWIJK, AMBACHTSWEG 3 Zeer groot bedrijfscomplex, gelegen op centraal punt in industrieterrein 't Heen. Het in steen opgetrokken ge bouw staat op 5.084 m2 eigen grond. Bedrijfsgedeelte: 3180 m2 onderverdeeld in grote hal met laadplatforms, c.v.-ruimte, werkplaats en receptie. Vrije hoogte in hal 5.10 m. Kantoorgedeelte 520m2 onderverdeeld in gar derobe, archief, 5 kantoorruimten, toiletgroepen, kanti ne. Op de 1 e etage bevindt zich over het gehele opper vlak een showroom. Eigen parkeerterrein 1.300 m2. 2.100.000,- k.k. B.V. makelaardij o.g. OEGSTGEEST PASSAGE 12 [PW] TEL 071-170741' (SSS! (Blllllll Leiden renhuis met tuin en schuur Ind.: tree, ruime hal. toilet, kamer- en suite 10,7x3,8 m., serre 2,1x3,8 m, keuken 3,6x2m. 1e et.: badkamer. 2 grote en één kleinere slaapkamer, 2e et.: 2 ruime kamers, keuken, berging. Eventueel geschikt als praktijkpand, dubbele bewoning etc. Vr.pr.: 172.000,- k.k. mer 40 m2), balkon, ruime moder ne keuken m. berqkast. Bovenetage: overloop met vliering, zeer grote bad kamer. kleine slaapkamer en zeer grote slaapkamer 30 m2). Stenen schuur. 3 jaar oud, goed geïsoleerd (thermopane e.d snelle oplevering mogelijk. Van Vollenhovenpleln 62, groot 3 (voorheen 4) kamerappartement met balkon (Z.W.), c.v. en berging. Ind.: OEGSTGEEST - CHARLOTTE DE BOURBONLAAN 14 "woonhuis met voor- en diepe achtertuin (ZW), schuur en achterom. Ind.: entree, woonkamer met open haard, gemod. keuken, toilet, kelderkast. 1e Et.: badkamer met ligbad, 3 slp.kamers. 2e Et.: zolderkamer met dakkapel, berging, c.v.- gas, ged. thermopane beglazing. Vr.pr.: 144.000,- k.k. Utrechtse Veer 23, inwendig geheel verbouwd grachtenpand v.v. c.v.-gas en vloerverw. Ind.: hal. grote woon kamer 38 m2) met open haard en plavuizen vloer, mod. eiken woon keuken v.v. div. app. 25 m2), gro te plaats, schuur met mogelijkheid voor dakterras 25 m2). 1e et.: 1 grote slp.kamer (30 m2) met pantry. 2 kleinere slp.kamers, luxe badka mer met ligbad en aparle douche, 2e toilet. 2e et :grote zolder (13x5,8 m). Bijz.: nw. elektra, gas, riool etc. In wendig nieuw!!! Vr.pr.: 149.000,- k.k. Heemskerkstraat 52, hoekwoning met zij- en achtertuin, schuur, achter om, c.v.-gas. Ind.: hal, ruime woon kamer, nw. semi open keuken, v.v. div. app., toilet. 1e et.: 3 slp.kamers, bergkasten, badkamer met douche, dakterras (±24 m2), bevloerde vlie ring. Woning verkeert in perfekte hal, toilet, grote woonkamer (35 m2) met parketvloer, balkon, keuken, 2 slaapkamers resp. 16 en 11 m2. Ged. dubbel beglaasd. Vr.pr.: 103.000,- k.k. Herensteeg 23, stadswoning afz. garage, c.v. 1980 gemoderniseerd. Vr.pr.: 94.000,- k.k. Wagnerpleln 106, riant 4 kamerap partement met c.v., balkon, gelegen nabij winkelcentra. Ind.: entree, hal, woonkamer (7x4m), toilet, badkamer met ligbad, 3 slaapkamers, royale keuken, bijz. ged. thermop. begla- Vr.pr.: ƒ92.000,- k.k. staat van onderhoud. pr.n.o.t.k. Van Bemmelenstraat 8, hoekpand in prof.wijk, met voor-, zij- en achter tuin (10 mtr.) Z.O., schuur en achter om. Ind.: entree, woonkamer- en sui te, toilet, gemod. uitgebouwde keu ken, openslaande deuren naar tuin. 1e et.: 3 slaapkamers, badkamer. 2e et.: grote zolderruimte (dakkapel toe gestaan). Vr.pr. 136.000,- k.k. Boekhorst, Luchtmanspleln 1, riante etagewoning in laagbouwwijk, gelegen aan groot plein. Eigen op gang naar hal, L-vormige woonka- 3 keuken, bad kamer, goede staat van onderhoud. Reêele vraagprijs: 79.000,- k.k. Bachstraat, div. ruime 1- en 2 ka merflats met balkon, fraai uitzicht, berging, lift, huismeester aanwezig. Vr.pr.: vanaf 41.000,- k.k. Vr.pr. vanaf: 20.000,- k.k. Leiderdorp Kamperfoellezoom 13, boven sin gel gelegen woonhuis met c.v., gr. balkon (ZW) en aparte berging. Ind.: entree, hal, toilet, woonkamer 5,7- IiRiRJ x6,5 m. semi-open keuken, 1e et.: badkamer met douche, 2e toilet. 2 gr. slaapkamers. 2e et., gr. zolderruimte Obool 29, luxe ruim 2-kamerappar- tement boven winkelcentrum "Win kelhof". Premie overdraagbaar. Vr.pr.: 99.000,- k.k. Warmond Herenweg 91, inwendig geheel ver bouwd woonhuis met tuin (Z.O.), schuur en achterom. Ind.: entree, rui me hal, slp./studeerkamer, ruime woonkamer, nw. semi open keuken v.v. div. app., toilet, berging. Et.: 3 slp.kamers. luxe badkamer met lig bad, aparte douche, 2e toilet, be vloerde vliering. Bijz.: nieuwe c.v. gas, elektra, gas. riolering. Deze woning moet u van binnen zien om een juiste indruk te krij gen. Vrije vestiging. Vr.pr.: 139.000,- k.k. Koudekerk Burg. Verheullaan 10, perfekt on- en achtertuin, stenen schuur en kamer met open haard, parketvl., ge mod. keuken met inbouw app.; 1e et.: overloop. 3 slaapkamers, beteg. badkamer; 2e et.: overloop, slaapka- gemod. semi open keuken, 1e et.: 3 slaapkamers, badkamer, 2e toilet, 2e et.: ruime zolderkamer met dakkapel. Vr.pr.: 134.000,- k.k. Hazerswoude-Ri|ndi|k J.P. Heyestraat 16, rustig gelegen woonhuis met voor- en achtertuin, stenen schuur en achterom (nieuwe c.v. 1984). Indeling: entree, hal, toi let, gr. woonkamer, uitgebouwde keuken, v.z.v. div. app. 1e et.: 3 slaapkamers, badkamer met ligbad, div. kastruimte, 2e et.: gr. zolderka mer en berging. Woning is keurig on derhouden. Vr.pr. 134.000,- k.k. 143, tussenwoning met voor- en achtertuin (Z), stenen schuur en achterom. Ind.: entree, toi let, geslo»en keuken, ruime woonka mer 7,7x4 mtr. 1 e et.3 slaapkamers. kapel. Zoeterwoude Rijnstraat 1, hoekwoning met zonni ge besloten tuin, c.v. achterom en schuur. Ind.: entree, toilet, gr. woon kamer, semi open keuken, 1e et.: 3 slaapkamers, douchegelegenheid. VALKENBURG Te koop. aan het water gelegen grond. Bestemming: be drijfsruimte met bovenwoningen. Vr.pr.: 127.500,- k.k. mer met dakkapel en bergruimte. Ligging in dir. omgeving van scholen, winkelcentra, zwembad etc. Vr.pr.: 146.000,- k.k. Hazerswoude-Dorp Breitnerlaan 13, geschakelde eémi- bungalow, 235 m2 grond voor- en achtertuin. Ind.: entree, toilet, ber ging, woonkamer 52 m2, met open haard, schuifpui naar zonneterras (ZW), eetkeuken, v.z.v. div. app. 1e et.: 5 slaapkamers, badkamer met ligbad, gr. geheel vrij zonnebalkon. Prijs: 295.000,- k.k. Pleter Breughelstraat 18, tussen woning met c.v.-gas, voor- en achter tuin, schuur en achterom. Ind.: en tree, toilet, woonkamer 8,5x3,8 m, r kap woning met voor- en achtertuin. Ind.: entree, woonkamer met erker 9,5x4,5 m. uitgebouwde mod. keuken, toilet. 1e et: 3 slaapka mers, badkamer met ligbad en ap. douche, bergzolder. 1e etage dient ESDOORNLAAN 61 RIJNSBURG Rustig gelegen modern hoexnuis met voor- en gezellige fraai aangelegde achtertuin waarin een vaste barbeque, ruime schuur. Indeling: entree met garderobe, hal, ruime woon/eetkamer, luxe keuken met diverse inbouwappa- ratuur, eetbar en plavuizen vloer, toilet. 1e etage: 2 grote slaapkamers, complete luxe badkamer met ligbad en 2e toilet. 2e etage: ruime slaapkamer met zolderberging. In het pand zijn vele extra's zoals gekleurd sanitair, luxe tegelwerk, dubbel glas e.d. en is zeer goed onderhou- VRAAGPRIJS 153.000,- k.k. Aanvaarding: in overleg. VESTIGINGSVERGUNNING WORDT VERSTREKT Inlichtingen: Postbus 135, Noordwijk Parallelboulevard 214, tel. 01719-19316. Postbus 100, Noordwijkerhout. Dorpsstraat 21a, telefoon 02523-2642. Hillegom - Jacob Marislaan 21 Schitterend verbouwde doorzonwoning met fraai aangelegde voor- en achtertuin. Indeling: entree, modem toilet, ruime woonkamer met originele open haard, schuifpui naar zonnige tuin en hy permoderne open keuken met vaatwasmachine, keramische kookplaats, koelkast, vriezer, afzuig kap en extra boiler. Open trap naar 1 e verdieping alwaar 3 ruime zeer verzorgde slaapkamers, royale modem betegelde badkamer met ligbad, wastafel en 2e toilet. Via vaste trap naar 2e ver dieping met veel bergruimte en grote slaapka mer met kastenwand en dakkapel. Berging in achtertuin, C.V.-gas en badgeyser. Het geheel is perfect verzorgd. Vraagprijs f 179.000,- ir.: H.J.C. v.d. Kroft, makelaar o.g. Haven 8- 2161 HK Lisse Tel. 02521 - 19130* De trapsgewijs aangebrachte loodslabben aan de onderkant van de schoorsteen heten 'loket ten'. Ze moeten inwatering voor komen, maar als er iets aan die loketten mankeert (uit de voegen geraakt, door opwaaien ge scheurd enz.) werken ze niet goed meer. Vernieuwen is dan de beste oplossing. Verwijder eerst de oude loketten; hak ze voor zichtig uit de voegen los. De nieuwe slabben, vooraf op de afmetingen van de vorige ge maakt, brengt u in de voegen aan; verwijder daaruit eerst losse specieresten en borstel ze goed schoon. Werk dan de nieuwe slabben in de voegen. Duw ze zo ver mogelijk in en tik ze met een koudbeitel of een plat stukje hardhout vast. Let erop dat ze precies volgens het 'patroon' van de oude slabben worden aange bracht. Op de derde tekening ziet u hoe de slabben elkaar overlappen in de richting van de waterafloop, net als de dakpannen dus. Klop ze voorzichtig in de juiste vorm, eerst tegen de schoorsteen, daar na over het dak. Zorg ervoor dat ze daarbij niet uit de voegen ra ken. Wanneer ze geheel naar mo del aangeklopt zijn (met kleine rubber hamer of een speciale houten 'loodklopper')vult u de voegen met specie. De afdekking van de bovenkant van de schoorsteen gaat na ver loop van tijd vaak scheuren ver tonen. Wanneer niet tijdig inge grepen wordt, raken er op den duur stukken los, en dan is repa ratie een stuk lastiger. Maak scheuren inwendig schoon met een staalborstel en vul ze met specie of bijvoorbeeld Porion. Een plamuurmes is daarvoor het handigste gereedschap. Wanneer de schade groter is, hak dan alle niet goed vast zittende delen weg. Controleer of de rest van de afdekking stevig vast zit op het metselwerk van de schoorsteen. Verwijder al het losse gruis. Het hangt van de om vang van de schade af, welke re paratiemethode u kiest. Als het meevalt kunt u volstaan met het aansmeren van de uitgehakte de len met specie 1 deel cement, 3 delen zand, 'aardvochtig' ge mengd). Het kan ook nodig zijn om een hulpbekistinkje te maken, vooral wanneer er langs de zijkant veel is weggehakt. Klem of spijker plankjes langs de rand, zodat de specie niet kan weglopen. Strijk de specie met een kleine troffel in de juiste vorm glad af. De be kistingsplankjes kunnen na een dag verwijderd worden. Binnenkort zal een uitvoerig assor timent van klemmen en clips in Nederland verkrijgbaar zijn. Het zijn dingetjes in talrijke forma ten, bestemd voor het ophangen van gereedschap, huishoudelijke dingen, spullen in de badkamer enz., alsmede slangklemmen. Al les gemaakt van een superieure kunststofsoort. Er bestaan uiteraard al vele op- hangdingetjes, maar die zijn tot dusver allemaal „open", zodat bij een stootje het opgehangen voor werp eruit kan vallen. De nieuwe „Superklips" hebben een klem- vaste sluiting, die geopend wordt als je de spa, de bezem, de ha mer, de tandeborstel, de hark, de beker enz. eraf wilt halen. Het „scharnier" van de clips is een heel dun brugje; als je 't ziet denk je: dat is na drie of tien keer „clippen" kapot! Het is echter 200.000 maal getest, waarna het nog perfect werkte. De clips kunnen zelfklevend wor den aangebracht (uiteraard wel op een volstrekt schone-en droge ondergrond als tegels, glas, kunststof enz.). Ze kunnen (heel slim!) ook als kastdeursluiting gebruikt worden, door middel van een extra pennetje. De superslangklem is een uitste kende opvolger van de metalen uitvoering, die na verloop van tijd gaat roesten. Deze nieuwe klemmen zijn van uiterst taaie kunststof en voorzien van een moer (eveneens van kunststof) zodat het aan- en natrekken heel Foto GPD eenvoudig is. Ook het „lossen" kan nooit problemen geven. Beslist „wondertjes van kunststof vernuft". In de Benelux worden deze produkten geïmporteerd door Ropapin in Heinenoord, tel. 01862-2666. Als het weer goed droog is, wordt het tijd het dak op te gaan om de schoorsteen na te kijken of om alvast plannen te maken voor de tuin. Bij het schrijven van haar boek 'Groen voor elke plek' is Elisa beth de Lestrieux nu eens niet uitgegaan van gunstig in de zon gelegen plekjes. Ze benut elk hoekje van tuin en stoep dat maar enigzins met groen kan worden beplant. In dit boekje (ƒ19,90, uitgegeven bij Zomer en Keuning) komen straat, balkon, dak en zelfs de goot in aanmer king voor beplanting. Het is een leuk werkje geworden waarin ook de stedeling, die alleen maar een 'leefstraat' heeft of een klein balkonnetje ook nog iets aan trekkelijks kan vinden. Ook voor bezitters van woonboten heeft ze suggesties zoals een kruiden vlotje voor het keukenraam of Binnenkort komt een nieuw ty pe magnetron-oven in de handel die niet alleen kan ko ken, verwarmen, ontdooien enz., maar ook bakken en braden. De huidige generatie magnetrons mist die moge lijkheid, hetgeen door de (in tussen vele) bezitters van zo'n supersnelle oven vaak als een gemis wordt be schouwd. Op de grote vakbeurs Domo- technica die binnenkort in» Keulen wordt gehouden, lan ceert Philips de zogeheten combi-magnetron. Daarin wordt het magnetronprinci pe gecombineerd met dat van heteluchtoven en grill. Dus kan straks in dit apparaat een taart of cake (in tien mi nuten) goudgeel worden ge bakken en binnen drie kwar tier is zelfs een drie kilo zwa re kalkoen met een prachtig bruin korstje lekker gaar. een kleine groentenkwekerij op het dek. Degenen die wat royaler met tuin zijn bedeeld kunnen ideëen op doen voor een nieuwe afschei ding, manieren om de muur wat te verfraaien of alternatieven voor een vijver. Ze breekt ook een lans voor het kleine voor tuintje. In plaats van de eeuwige roze prunussen en atlasceders stelt zij voor er een' snoep-tuin van te maken met bijvoorbeeld eet-prunussen, abrikozen, aman delen en morellen. Naast deze wetenswaardigheden ook zes complete tuinideëen, driemaal een vóór en driemaal een achtertuin in nieuwbouwfor- maat. Zelfs de beplanting is tot in details op papier gezet. En daarmee krijgt u voor nog geen twintig gulden beslist waar voor uw geld. HENRIETTE V. D. HOEVEN De nieuwste verschijning op het gebied van mini-metaaldraaibanken op de Nederlandse markt is een machine van Japanse makelij, de ML-210. Ondanks zijn bescheiden afmetingen (nog geen 50 cm lang, ongeveer 25 cm breed en 15 cm hoog) kan deze mini letterlijk alles wat een grote professionele industrie-draaibank doet! De maximum-draailengte tussen de centers is 21 cm, de maximum-dia meter ruim 5 cm. Er is keuze uit zes draaisnelheden, van 280 tot 2500 omwentelingen per minuut. Afzonderlijk kan een voorziening voor au tomatische voeding worden aangeschaft. Vlakdraaien, normaal cen trisch langsdraaien, maar ook excentrisch, binnenwerks draaien, co nisch (taps) draaien, boren enz. zfjn mogelijk. Als extra uitrusting kan een verticale freeskolom met eigen motor worden toegevoegd. De ba sismachine zal iets meer dan 1000 gulden gaan kosten. Informatie krijgen bij Ferm Bakker Junior in Genemuiden, tel. 05208-55077.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 18