en verhoging an collegegeld c Pelverbod opgeschort, wel scherpere controle 'Racisme tast waardigheid aan' onflict over middenschool Ongeluk Uiver gevolg van te veel risico Lubbers wil Kamer niet informeren Voorschotten Van der Reijden: 1 jaar overgangstermijn **1 Kamer verdeeld over positie gehandicapten Uitgezette Molukkers mogen terug Patriot snel besteld Hartoperaties alleen tegen lagere kosten VRIJDAG 27 JANUARI 1984 3EN HAAG (GPD) - De verhoging van het collegegeld voor universiteiten en hoger beroepsonderwijs is van de baan. Binnenland SCHIPHOL (ANP) - Het veron gelukken van de 'oude' Uiver op 20 december 1934 in Syrië is voor een belangrijk deel te wij ten aan onvoorzichtigheid van de toenmalige KLM-leiding. Dit staat in een nooit gepubli ceerd rapport van het vooron derzoek naar de ramp. De commissie van onderzoek kwam destijds tot de conclu sie, dat de KLM te grote risi co's had genomen. Ondermeer was het meenemen van passa giers niet verantwoord ge weest. Deze gegevens zijn gis teren door de KLM bevestigd. Het rapport is gisteren door het dagblad het Vrije Volk ge publiceerd. Bij de ramp kwamen alle inzit tenden - vier bemanningsleden en drie passagiers - om het le ven. Gezagvoerder Wim Beek- trof volgens het rapport geen blaam. Hij had de KLM gewezen op de moeilijke be stuurbaarheid van de Uiver en aanvankelijk zelfs geweigerd om op te stijgen. Maar op straf fe van ontslag had hij de kerst- vlucht naar Nederlands-Indiê toch moeten maken. Een woordvoerder van het mi nisterie van verkeer en water staat zei, dat onderzoeksrap porten gewoonlijk niet worden gepubliceerd. Maar omdat de ramp zich al vijftig jaar gele den had afgespeeld kreeg een verslaggever van het Vrije Deetman (onderwijs) zei zich niet te zullen verzetten te- mS gen het voorstel van de kamer leden Lansink (CDA) en Den Ou den (WD), die in plaats van de verhoging van het collegegeld een striktere controle op de uit- gaven van scholen wensen. Dit bleek gisteren tijdens de voort gezette behandeling van de on- derwijsbegroting. De minister wilde 20 miljoen gill is den bezuinigen door het college geld voor universiteiten met 138 gulden en voor het hoger be roepsonderwijs met 120 gulden te verhogen. Volgens Lansink en da Den Ouden levert de controle op scholen 24 miljoen gulden op. 0$let kabinet zal de komende jaren afzien van verdere bezuinigingen op onderwijs, als die maatrege- 'He ^en t,anen Saan kosten. Alleen bij njje „financiële calamiteiten" zal van nsu dit principebesluit afgeweken tu worden, zo zei de bewindsman. Het kabinet is er zich bewust van geweest dat de ingrepen van de n- afgelopen jaren „diepe sporen" hebben achtergelaten en tenkos- te zijn gegaan van vele arbeids- >t ie plaatsen. In de resterende kabi- i di< netsperiode zal daarom van der- ge gelijke bezuinigingen worden af- 'atu gezien, aldus Deetman. VarOm de grote werkloosheid önder niei het onderwijzend personeel te als bestrijden, wil de minister nog dit jaar beginnen met het invoe ren van arbeidstijdverkorting en herbezetting. DEN HAAG (GPD) - Premier Lubbers weigert de Tweede Ka mer een verslag te sturen van zijn reis van vorige week naar de Verenigde Staten. Het CPN-Ka- merlid Ina Brouwer daarom ge vraagd. Wat aanvankelijk was aangekon digd als een privé-bezoek voor het houden van enkele lezingen, draaide uit op een bezoek met Tj een zwaar politiek karakter. Zo I sprak Lubbers onder meer met president Reagan, minister van I' buitenlandse zaken Shultz, vei- ligheidsadviseur McFarlane en minister van financiën Regan. Volgens Ina Brouwer heeft het be- a zoek door al deze visites een zo grote betekenis gekregen dat de re°l Kamer daarover geinformeerd iU dient te worden. Lubbers haalde zich gisteren ech ter de woede van het CPN-ka- merlid maar ook van PvdA-lei- der Den Uyl op de hals door te Het akkoord tussen de minister en de onderwijsorganisaties over de reorganisatie van de salarissen in het onderwijs heeft volgens Deetman ook effecten op de werkgelegenheid. De minister kondigde aan, dat nog dit najaar de experimentenwet voor de middenschool wordt in gediend. Op basis van deze wet moeten de experimenten voor deze nieuwe school worden be taald. Deetman kwam met deze toezegging ondanks de protesten van de VVD'er Franssen. Deze meende dat er sluipenderwijs een aanvang met de midden school wordt gemaakt, terwijl in het regeerakkoord staat dat de middenschool niet in deze kabi netsperiode zal worden inge voerd. Maar de minister weer sprak dat en voerde aan dat hij juist het regeerakkoord „nauw gezet" uitvoerde, waarin een aparte experimentenwet voor de middenschool wordt aangekon digd. „Ik betreur in hoge mate de twijfels van de heer Franssen. Afspraak is afspraak. Daar moe ten wij ons allebei aan houden", voegde Deetman de liberaal toe. De bewindsman komt dit jaar ook nog met een wet op de studiefi nanciering. Hij zei dit na aan dringen van de PvdA'er Wallage en Lansink. Over enkele weken al zal de bewindsman in een noti tie aan de Tweede Kamer zijn ideeën over de nieuwe wet uit een zetten. Er is geen sprake van een „vertrou wensbreuk" met de onderwijsor ganisaties, aldus de minister Vooral de PvdA had dit de minis ter voorgehouden. Wallage meent dat door de ingrepen in de salarissen en in de werkomstan digheden grote schade is berok kend. De bewindsman erkende dat er veel circulaires vanuit 'Den Haag' naar de scholen gaan. Door vereenvoudigde regels moet dit circulairebeleid tegen gegaan worden, meent Deetman. Op het departement wordt mo menteel verder onderzocht hoe van de vele circulaires af te ko- Het overleg gisteren in de Kamer over de garnalen-affaire. Vooraan in het midden staatssecretaris Van der Reijden (volksgezondheid). Schuin achter hem met bril en sigaret staatssecretaris Ploeg (landbouw en visserij). Ook staatssecretaris Van Zeil economische zaken) luistert aandachtig mee (derde van links) (foto gpd>. DEN HAAG (ANP) - Veel afgestu deerden blijven in gebreke bij het terugbetalen van de rentelo ze voorschotten die zij tijdens hun studie van de overheid heb ben gekregen. Acht procent van degenen die een studieschuld moeten aflossen kunnen in het geheel niet aan hun verplichting voldoen, terwijl negen procent maar voor een deel aan zijn ver plichting kan voldoen. veikSën"dat"hy"zijTbcvüi"dm- Het komt de afgelopen jaren in toe- gen zal verwerken in een artikel in het Amerikaanse tijdschrift Foreign Affairs. Hij zegt toe dat artikel aan de Tweede Kamer te zullen toesturen. nemende mate voor dat afgestu deerden om een aangepaste beta lingsregeling vragen. Dit heeft minister Deetman (onderwijs en wetenschappen) de Kamer laten weten. DEN HAAG (GPD) - Het kabinet wil het bedrijfsleven in de garna- lensector tijd geven orde op za ken te stellen. De bedoeling is per 1 maart een overgangster mijn van een jaar te laten ingaan. In die tijd zal geen verbod voor de thuispellerij gelden, zoals eerst de bedoeling was. Maar op 1 maart 1985 moet het bedrijfsle ven wel alles hebben gedaan om „menselijkerwijs gesproken een herhaling van het gebeurde te voorkomen". Dat deelde staatssecretaris Van der Reijden (volksgezondheid) giste ren mee in overleg met de Twee de Kamer over de garnalen-affai re. Hij verwacht dat het kabinet vandaag, definitieve besluiten zal nemen. Er komt een algeme ne maatregel van bestuur en di verse beschikkingen, waarin veel voorschriften worden gege ven voor de verwerking van de garnaal: van vangst tot en met verkoop. Van der Reijden zijn collega's Ploeg (visserij) en Van Zeil (economische zaken) kon den overigens de Kamer niet ge heel tevreden stellen over de gang van zaken in deze affaire. De pellerijen kunnen niet blijven bestaan zoals ze nu zijn, aldus Van der Reijden. Maar ook aan andere schakels van de keten moet nadere aandacht worden besteed. De gehele bewaking moet worden verbeterd, vulde zijn collega Ploeg daarop aan. Het is niet de bedoeling de men sen brodeloos te maken. In dit verband noemde hij de gedach ten om in een enkele streken zo genaamde pelcentra in te rich ten. Van der Reijden hield vol dat deze maatregelen noodzakelijk zijn. Er kan niet volstaan worden met alleen een verordening, zij het dan een „zwaardere" dan de voorzitter van het produktschap al eerder had genomen. Bijna al le fracties hadden gepleit voor soepelheid tegenover de pellerij u. r selijke waardigheid. Èlk mens heeft recht °P zÜn waardigheid t en racisme moet daarom worden in bestreden. Die boodschap gaf j burgemeester Van Thijn gisteren mee aan het begin van de twee- ianl' daagse Prinsenhofconferentie in het Amsterdamse stadhuis. er toe conferentie, geheel gewijd aan roeI de bestrijding van racisme en discriminatie van buitenlanders, is georganiseerd door een comité van gemeente en dertig organisa- ties. De dodelijke aanslag op de Antil liaanse jongen Kerwin Duinmeij- er vorig jaar in Amsterdam heeft mede geleid tot de conferentie, dood en de berechting van tke de blanke jongen die hem neer- fje stak, kwamen gisteren vaak ter n fa sprake in de vele discussiegroe- >gin pen tijdens de conferentie. Deel- UUT nemers uitten nogmaals hun af schuw over deze gewelddadige uiting van vreemdelingenhaat. vlsVolgens organisaties van buiten- var landers zijn er de laatste maan- '0ge den meer van zulke gewelddadi- n'2( Êe uitingen. Er zijn in Nederland j.p brandstichtingen geweest in wo- ningen van buitenlanders. Op O- straat worden relletjes en ge- Éra. vechten uitgelokt. Veel deelne- ■140 niers legden een rechtstreeks re- e a ^a^e met de Centrumpartij die de var, vreemdelingenhaat volgens hen sterk aanwakkert. Van verschil- am- lende kanten werd een pleidooi mgi gehouden voor een verbod van otsti de Centrumpartij. cmDe laatste jaren zijn overal in Ne- Wk. derland antifascisme- en antira cisme comités opgericht. Deze comités zijn ontstaan ais tegen reactie op de opkomst van de Ne- Burgemeester Van Thijn van Amsterdam heeft gisteren in het stadhuis van de hoofdstad de zogenoemde Prinsenhof conferentie geopend. Deze tweedaagse bijeenkomst gaat over discriminatie en racisme en zal in verschillende zalen van het stadhuis worden gehouden (foto anp>. derlandse Volksunie en vooral de Centrumpartij. Vertegen woordigers van deze soort actie groepen probeerden gisteren een gezamenlijk nieuw beleid te ont wikkelen. Dat nieuwe gezamenlijke beleid wordt nodig geacht omdat, on danks de tegenacties van de laat ste jaren, de Centrumpartij al leen maar lijkt te groeien. Dat be wijst de gemeenteraadsverkie zing in Almere onlangs maar ook allerlei opiniepeilingen. Het suc ces van de partij dreigt nu de be strijders te verdelen in enerzijds mensen die zelf eventueel tegen geweld willen gebruiken en an- derszijds mensen die een brede, vreedzame volksbeweging erte gen willen organiseren. Woordvoerder Pierre Amsterdams antiracisme comi té: „Veel acties hebben hun nut gehad. Het voorkomen dat de Centrumpartij kon vergaderen, heeft er bijvoorbeeld voor ge zorgd dat er niet veel partij kader kon worden ontwikkeld. We heb ben de Centrumpartij en haar aanhangers geisoleerd. Dat laat ste moet veranderen nu. We moe ten nu meer in discussie gaan met de aanhang van de partij". Die aanhang bestaat volgens hem niet uit pure racisten. „We moe ten ze van onze standpunten overtuigen. We komen er niet als we alleen maar moralistisch zeg gen dat racisme slecht is. Een be tere strategie is volgens hem om met die groep mensen te overleg gen over hun vooroordelen op een manier die ze niet meteen de kast opjaagt. Een belangrijk deel van de discus sie spitste zich toe op het ge meentelijk beleid in Amsterdam. Volgens veel buitenlanders of Nederlanders van Surinaamse of Antilliaanse herkomst is de dis criminatie van niet-blanken door gemeentelijke diensten erg groot. Met name het openbaar vervoer, de dienst herhuisves ting, de sociale dienst en vooral de politie zouden zich regelmatig aan discriminatie schuldig ma ken. Een samenwerkingsverband van buitenlanders uit mediterrane landen, Suriname en de Antillen heeft in een brochure voor deze Prinsenhofconferentie beschre ven hoe ook de landelijke over heid en politieke partijen juist de laatste jaren allerlei discrimine rende maatregelen nemen, met als excuus de economische toe stand. Veel Amsterdamse ambtenaren zeiden gisteren te erkennen dat er nogal wat schort aan de men taliteit van veel van hun collega's verspreid over alle mogelijk diensten. Een deel van de verwijten van aan wezige buitenlanders werd te ruggekaatst. Een ambtenaar van het Amsterdamse bevolkingsre gister bijvoorbeeld: „Er wordt gezegd dat wij meer begrip moe ten hebben voor buitenlanders en hun problemen. Dat is zo. Maar het moet wel van twee kan ten komen. Er komen bijvoor beeld buitenlanders aan het lo ket die niet door een vrouw wil len worden geholpen omdat ze een vrouw is. Dat kan natuurlijk ook niet". Volk toestemming om het ver slag in te zien. Volgens de KLM moet worden bedacht, dat het ongeluk ge beurde in de pioniersperiode van de luchtvaart. Vliegtuigen werden ontworpen en ge bouwd met toen nog beperkte kennis van zaken en ook be perkte wetenschappelijke hulpmiddelen. Bij de bouw werden de nodige berekenin gen zo goed mogelijk uitge voerd, maar in de praktijk moest blijken of alles werkelijk klopte. Daarna wer den de noodzakelijke verbete ringen aangebracht. De KLM- woordvoerder zei dat de DC2 uit die tijd een geheel nieuwe constructie was. Overigens noemde de woord voerder de huidige vlucht met de nieuwe Uiver, ook een DC2, naar Melbourne verantwoord. Bijdrage rechts hulp verplicht AMSTERDAM (ANP) - Medewer kers van de stichting Rechtshulp in Amsterdam moeten bij toewij zing van een advocaat aan de laagstbetaalden (mensen met een inkomen minder dan 1750 gulden per maand) de eigen bij drage van minimaal vijftig gul den per procedure opleggen. Dit heeft de vice-president van de rechtbank in Amsterdam, mr. Gisolf, gisteren bepaald in een kort geding dat de stichting had aangespannen tegen eigen mede werkers, die dit onder meer uit gewetensnood hadden gewei gerd. en de handel als geheel. De drie bewindslieden vonden, dat door de voorgestelde maatregelen de soepelheid genoeg werd be tracht. Vooral PvdA en WD waren krr* tisch gestemd over de werkwijzè van de autoriteiten in deze zaak. „Bot ingrijpen, dat onnodige schade veroorzaakt", zei de libe raal Metz. „De stoppen zijn door geslagen", meende de socialist Toussaint. Van der Reijden, die evenals de kamerleden deelne ming betuigde met de nabe staanden van de 14 doden, wees deze verwijten verontwaardigd van de hand. Volgeps Van der Reijden heeft ie dere betrokkene op de juiste tijd gedaan wat hij had moeten doen. Hijzelf had pas later vernomen dat het Utrechts Nieuwsblad op vrijdag 13 januari het bericht over vier overleden bejaarden in het centrum „Tolsteeg" had ge bracht. Tussen dit bericht en de alarmering de dag daarop door het ministerie van WVC ligt geen verband. Het grote probleem van het aanto nen der shigella-bacteriën is tot dusver niet opgelost. Van het be gin af kampte men met de moei lijkheid de besmettingsbron aan te tonen. Epidemiologisch lijdt het geen twijfel dat garnalen de bron zijn, maar bacteriologisch is dit niet aangetoond. Daarom ook komen er geen strenge maatrege len tegen importeurs e.d., aldus Van der Reijden. In antwoord op veel vragen erken de Van der Reijden volmondig „dat een zeer duur leergeld is be taald". We zullen daaruit ook le ring trekken, zei hij. Dat gebeurt onder meer door bepalingen in het af te kondigen besluit en de ontheffingsbeschikking voor de garnalensector. Er zal ook veel overleg met betrokkenen moe ten worden gevoerd, bijvoor beeld ook over het vervoer van en naar de pellerijen. Volgens Van der Reijden berusten de verhalen over onhygiënische toestanden in (onder meer) Azia tische landen bij gamalenvangst en verwerking op waarheid. Staatssecretaris Van Zeil zei dat de gamalenhandel geen schadever goedingsclaim bij de overheid kan indienen. Er is geen sprake van onrechtmatige wetgeving, want het verkoopverbod per 15 januari berust op een besluit van het produktschap. DEN HAAG (GPD/ANP) - CDA en WD zijn gisteren in de Twee de Kamer hevig gebotst in het debat over de positie van zwaar- gehandicapten in de sociale werkvoorziening. Het menings verschil leidde er zelfs toe dat de WD aan de regering vroeg om over een motie van coalitiepart ner CDA een „onaanvaardbaar" uit te spreken. Het CDA wil, daarin gesteund door alle linkse partijen en het GPV, dat (geestelijk) zwaar-gehandi- capten in elk geval in 1984 hun huidige positie als werknemer met een normaal loon in de so ciale werkplaatsen behouden. Staatssecretaris De Graaf (socia le zaken) wil hen daar slechts met behoud van een (lage) uitke ring laten werken, omdat de zwaar-gehandicapten een onvol doende arbeidsprestatie zouden leveren. Volgende week zal blijken of dit meningsverschil uitdraait op een keiharde confrontatie tussen re gering en Tweede Kamer. Dins dag wordt over het voorstel van het CDA-kamerlid Oomen ge stemd. Pas daarna zal het kabi net zich over de uitvoering van die motie uitspreken. Woensdag wordt dan het debat voortgezet. Staatssecretaris De Graaf ontraad de de CDA-motie gisteren nog maals met kracht. Hoewel hij zich jdaarover niet wilde uitspre ken, wordt in politiek-Den Haag aangenomen dat het kabinet de uitspraak van de kamermeerder heid naast zich neer zal leggen. Dan zal het van het CDA afhan gen welke consequenties de Ka mer daaraan verbindt. Het lijkt echter uitgesloten dat het CDA het tot een crisis op dit punt zal laten komen. Juist omdat het kabinet een motie naast zich neer kan leggen (wat met een amendement of wijzi gingsvoorstel niet kan), is het uit spreken van een „onaanvaard baar", waar de VVD'er Nyhuis om vroeg, zeer ongebruikelijk. Het benadrukte echter de scherpte van het conflict tussen CDA en WD. Wwv Tijdens het begrotingsdebat van sociale zaken kwam ook de ver lenging van de wwv-rechten voor oudere werknemers ter CAPELLE AAN DEN IJSSEL (GPD) Minister Rietkerk van binnenlandse zaken heeft giste ren een gesprek gehad met de Zuidmolukse wijkraad uit Capel- le aan den IJssel, waarin hij zich heeft laten voorlichten over de problemen in de wijk en de op lossing daarvan zoals de wijk raad die ziet. De bewindsman heeft de wijkraad toegezegd er naar te streven dat de zes gezin nen die begin deze maand we gens huurschuld uit hun huizen werden gezet, weer kunnen te rugkeren. Onder toezicht van de rijksover heid zal een onderzoek naar de woonlasten van Zuidmolukkers in de wijk Oostgaarde worden in gesteld, zo deelde woordvoerder Tuanacotta van de wijkraad na afloop mee. Volgende week zal minister Rietkerk van binnen landse zaken zijn definitieve be leidsvoornemens ten aanzien van de huurproblemen in de Mo lukse wijk van Capelle bekend maken. Gisteren hebben zich bij de politie van Capelle opnieuw vier Moluk se jongeren gemeld. Zij zijn aan gehouden op verdenking van openlijke geweldpleging bij de ontruimingen. DEN HAAG (GPD) - Uiterlijk half februari wil staatssecretaris Van Hou- welingen (defensie) bij de Amerikaanse fabrikant Raytheon 160 lucht doelraketten van het type Patriot bestellen. Met de order is een bedrag van 843 miljoen gulden gemoeid. Vanaf 1987 moeten de nieuwe wapens in gebruik worden genomen. De staatssecretaris schrijft dit in een rapport aan de Tweede Kamer. Eer der deze maand bereikte hij in Washington overeenstemming over compensatie-orders van de Amerikanen in ruil voor de Nederlandse bestelling. De fabrikant heeft voor 155 miljoen gulden co-productie door Nederlandse bedrijven toegezegd gekregen, voor 120 miljoen aan logistieke opdrachten en voor 286 aan indirecte compensatie. sprake. De staatssecretaris voelt er niets voor het recht van oude re werknemers op een wwv-uit- kering te verlengen, zoals het CDA had gevraagd. Het CDA wil werknemers van vijftig jaar en ouder, die meer dan dertig jaar hebben gewerkt, langer recht ge ven op wwv dan de huidige twee jaar. De Graaf voerde daar een groot aantal bezwaren tegen aan. Het zou volgens hem nadelig voor het arbeidsmarktbeleid zijn Als mensen van vijftig jaar en ouder feitelijk zouden worden afge schreven. Bovendien kan door een dergelijke maatregel op gro te schaal ervaring in de bednjven verloren gaan en kunnen vak mensen in de verleiding worden gebracht zwart te gaan werken. Aow De staatssecretaris vindt ook dat de nodige terughoudendheid moet worden betracht met een andere financiering van de aow. De regeringsfracties en D'66 had den aangedrongen op een snelle wijziging van de financierings- opzet, gezien de toenemende ver grijzing en werkloosheid. Zij stelden voor over te stappen van een systeem van premieheffing op fondsvorming, waaraan niet alleen premieplichtigen maar ie dereen zou moeten bijdragen. De Graaf zei gisteren dat een ande re financiering de kosten voor de aow niet vermindert. Bovendien worden daardoor toekomstige lasten naar het heden verscho ven. Dat zou neerkomen op een verdere koopkrachtdaling of be zuinigingen op de overheidsuit gaven. DEN HAAG (GPD) - Staatsse cretaris Van der Reijden (volksgezondheid) wil uit breiding van het aantal hart operaties in diverse centra toestaan. Maar dat zal dan te gen lagere kosten moeten ge beuren. Zo was het hem dui delijk geworden dat het Aca demisch Ziekenhuis Leiden over de kostprijs wil praten. Dat deelde de bewindsman de Tweede Kamer gisteren mee in een discussie over de hartchirurgie. In een notitie over dit medisch spe cialisme had Van der Reijden een streefgetal genoemd van 9500 hartoperaties binnen enkele jaren. In 1982 werden ruim 7100 hartoperaties gedaan, vorig jaar waarschijnlijk ongeveer 7800. Vanuit de Kamer werd geconclu deerd dat het totaal van de staatssecretaris niet klopte met de streefgetallen die de Gezond heidsraad noemt in een advies, dat overigens nog niet uit is. Volgens de bewindsman is er geen tegenstelling: de Gezondheids raad spreekt over 11.000 in 1990 (eerdere raming was 13.000), met een marge van 10-15 procent. Niet tevreden was men met de stel ling van Van der Reijden dat de uitbreiding te realiseren is door dat De Klokkenberg, Breda, het Academisch Ziekenhuis Gro mingen en het Onze Lieve Vrou wen Gasthuis, Amsterdam meer operaties mogen doen; dat ook de capaciteit van het Catharina- ziekenhuis, Eindhoven, groter mag worden en dat in Zwolle een hartchirugisch centAim mag worden gesticht. Dat mag niet het laatste woord zijn, aldus de Kamer. Men wees op de verlangens die in Leiden, Maas tricht en Rotterdam leven voor uitbreiding. Wat Leiden betreft, Van der Reijden merkte op dat daar niet hoeft te worden gein- vesteerd, zodat de zaak wat een voudiger ligt. Van der Reijden zal met minister Deetman (onderwijs) gaan over leggen. Er moet een uitspraak komen over de keuze van de cen tra en de spreiding over het land. Ook vond Van der Reijden dat de „aanbiedingen" van academi sche en niet-academische centra moeten worden afgewogen. Daarbij speelt de kwestie van de honoraria een rol. Hij zou de zaak, zo bleek na de afgebroken bijeenkomst, willen koppelen aan het streven om met de medi sche specialisten tot een „inko mensovereenkomst" te geraken.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 5