c l'Alles moet in evenwicht zijn' Kunst te kijk "Heftig werk van een gedreven schilder Visuele hoorn des overvloeds 'Het Goede Doel' op herhalingsoefening Uit in de Randstad CONCERT AGENDA IIJDAG 27 JANUARI 1984 Radio - tv - kunst >taal uit het lood, de 'Momenten' van Fredy Wolf-Wubben ilDEN - "Strikt logisch wil bezig zijn; iets logisch la- bn ontstaan vanuit een be taald gegeven. Dan blijkt het flsthetisch ook te kloppen. Ik >oeg geen krullen toe om het tewust mooier te maken, kan versieringen doe ik tiet". Leidse beeldend kunstenares Yedy Wolf-Wubben (43) maakt ilastieken. Haar meest recente zerk, een serie 'Momenten', (foto Grorcjt momenteel tentoonge- teld in galerie De Sluis in Leid- chendam. Opvallende objecten, JQ^iie door de combinatie van staal »Ov-/net in brons uitgevoerde lappen tof of stukken touw een sterke panning hebben. Ze laat staal n brons steeds wederzijds af- iankelijk zijn van elkaar. De ironzen lappen plooien zich naar iet staal, golven zich er over- leen, worden erdoor gespannen if gevouwen. Maar ook het staal 6 niet zo zelfstandig als het lijkt. Cen schuine plaat, een V-vorm ip z'n kant, moet overeind wor- len gehouden door een gerafel- le lap. Steeds staat het staal uit let i0od en heeft de gedrapeerde nodig om een nieuw even- preseyicht te vinden, ofdrect bronzen touw is soms wat ei- rtse, hjenzinniger dan de stof. Het ,m priemt omhoog, klemt zich vast aa£ Man het kille staal als een bomen- PJ b^ij na een napalm-aanval. Bij een plastiek golven de tou- e Am^en ajg water over een boogvor- Y^ige metalen goot. Aan beide g uiteinden van die goot buigen ze wijder uit, en houden zo het ge heel in balans. "Alles moet bij mij in evenwicht zijn. Als er een sokkeltje aan te pas moet komen, hoeft het voor mij niet meer. Het is vaak passen en uitkienen om het zo ver te krijgen. Maar voor mij is het een voorwaarde dat een plastiek geen ondersteuning van buitenaf nodig heeft. Het zijn gefixeerde momenten, bevroren als een fo to". Die spanning van de vorm keert te rug in de verschillende structu ren van de gebruikte materialen. Voor de dragende constructies zijn gladde platen gebruikt, van roestvrij staal of cortenstaal. Dat laatste is een materiaal waarop zich snel een ondiepe roestlaag vormt, waarna het corrosiepro- ces tot staan komt. Dat gladde, stalen oppervlak contrasteert met het ruwe voorkomen van het brons, waarin de textiel weefsels nog te herkennen zijn. "De materiaalkeuze is voor mij erg belangrijk. Roestvrij staal heeft me een tijd lang bijzonder aange sproken, omdat het luchtig is en koel. Ik kan me er strak en direct mee uitdrukken. Stenen beelden hebben van zichzelf al zwaarte. Dat past niet bij mij". Met het gebruik van cortenstaal sluit Fredy Wolf-Wubben aan bij een trend onder beeldend kun stenaars, bij wie dit materiaal snel aan populariteit wint. Het publiek is, getuige de reacties op van dit materiaal gemaakte plas tieken die in woonwijken wer den geplaatst, nog niet gewend aan roestende kunst. Misschien omdat het te goedkoop aandoet. De kunstenares streelt liefkozend over de roestvorming op een plastiek die in het tuintje van De Sluis staat opgesteld. Het vochti ge klimaat maakt dat de corrosie ook het 'roestvrije' deel ervan be gint aan te tasten. "Mooi is dat, hoe langzamerhand die twee me talen tot één geheel groeien. Ik gebruik cortenstaal meestal in met de stalen plaat en de stof naar de bronsgieter. Vreemd ge noeg leveren dan juist de 'open plekken' in de beelden het mees te werk op. Zoals gezegd staan de staalplaten altijd uit balans. Ze worden slechts door de bron zen lap overeind gehouden. De lap is in die fase nog van stof, en kan dus geen steun bieden. Ster ker nog, het textiel heeft zelf steun nodig om in de gewenste vorm te worden gehouden. grotere plastieken. Het trekt Alle open plekken worden daarom minder de aandacht dan roestvrij staal. Een groot vlak daarvan gaat overheersen, terwijl ik juist het brons de boventoon wil laten voeren. Ik vind het een mooi ma teriaal. Je zet het een tijd buiten, laat de regen zijn werk doen zo dat de roest er een tweede huid op vormt. Dan komt het staal tot leven". Aanraken De plastieken van Fredy Wolf- Wubben noden uit tot aanraken. Even de vingertoppen laten glij den over het brons om je ervan te overtuigen dat het geen echte stof is, die daar ligt uitgespreid. De textielstructuur is 'net echt.' door Ariejan Korteweg "Het wordt bijna weer figuratief' zegt de kunstenares. Ze brengt die gewaarwording tot stand door een ingewikkeld en zorg vuldig produktie-proces. Als de plastiek is ontworpen, gaat ze opgevuld met een mengsel van gravel en gips. De lap wordt in gesmeerd met was. Daar gaat ze met een brander overheen, om de structuur van de stof weer naar voren te halen. Vervolgens gaat dit ingekapselde geheel in de gloeiend hete oven, waar de was smelt en de textiel ver brandt. In de opening, die ont staat op de plaats waar eerst de textiel zat, wordt vloeibaar brons gegoten. Fredy Wolf-Wubben werkt pas sinds enkele jaren met deze com binatie van staal en 'stoffig' brons. Daarvoor maakte ze raam werken met geknipte en gebo gen stalen platen. Daarin over heerste, nog nadrukkelijker dan bij de serie 'Momenten', de logi ca. De gebogen platen waren steeds even lang als de gestrekte. Er werd geen compromis ter wil le van de esthetica gesloten. Haar werk wordt nog bij galerie De Sluis in Leidschendam tentoon gesteld tot 16 februari. Het is er ook te koop. De prijzen variéren van zeshonderd gulden voor de Fredy Wolf-Wubben bij een van haar 'Momenten': uit bala-ns staan de stalen platen, overeind gehou den door een in brons gegoten lap Stof. (foto Holvast) kleintjes tot het tienvoudige er van voor de grote plastieken. In maart doet ze mee aan de exposi tie 'Beelden binnen' in het Stede lijk Museum in Amsterdam, waar vijftien leden van de Neder landse Kring van Beeldhouwers werk tonen, dat binnen kan wor den geplaatst. In Leiden staat een beeld van haar in het Hoogh- kamerpark. Of liever gezegd: stond. Want baldadige jeugd en harde storm hebben er volgens Fredy Wolf-Wubben gezamenlijk voor gezorgd, dat de plastiek voor herstelwerkzaamheden is verwijderd. 'b1a°d01av Vorsel in galerie Denise Stephan Wegei Voorbeeld van Olav Vorsels werk bij Denise Stephan. i Concert 'Het Goede Doel'. Gehoord Ifl de ^ei.dse Stadsgehoorzaal op 1 26 januari. LEIDEN - Sjaak Voortman schoot zijn doel voorbij. De Langeraarse pop-impresario trok tien maanden geleden met Het Goede Doel een barstens- ge volle Stadsgehoorzaal. De meer dan duizend plaatsbewij zen vlogen in de voorverkoop de deur uit. Voortman dacht gisteravond met dit Utrechtse E muziekgezelschap wederom een slag van jewelste te slaan. Hij werd een illusie armer. Nog -,.,lVT,„ geen vierhonderd, overigens laaiend enthousiaste fans, be- - reikten glijdend en glibberend de Leidse poptempel aan de Breestraat. Ondergetekende was vorig jaar maart getuige van de massale reH bijval voor het keihard om- hooggevallen Goede Doel. Ik ^1 °P die bewuste vrijdag- Co avond in de Stadsgehoorzaal van de ene in de andere verba zing. In muzikaal opzicht ondi kwam de groep verrassend uit „mi de hoeken van het podium. De hoeken waarin de toenmalige slagwerker Hans Boosman (in middels opgestapt en vervan gen door Ab Tamboer), toetse nist Henk Temming en bassist Steven Wienjus stonden opge steld. Dit drietal was verant woordelijk voor een uitsteken de ritmische basis waarop vooral gitarist Sander van aooj Herk en zanger Henk West- ennl broek naar hartelust konden stoeien. ej. Maar het meest frappante van dit 10Qj avondje Nederpop waren toch wel de Doe Maar-taferelen in de zaal. Meer dan duizend Goe de Doel-verdedigers zongen werkelijk elk liedje van het be gin tot het eind uit volle borst mee, terwijl in het massale ge- ;ks oub drang voor het podium menige bakvis in zwijm viel. Dat er gisteravond een Rode Kruis-ambulance voor de Stadsgehoorzaal werd gepar keerd, leek mij dan ook beslist geen overbodige voorzorgs maatregel. Maar eenmaal binnen bleek al snel dat de sterk vertegen woordigde Rode Kruis-afvaar- diging geen enkele keer in ac tie hoefde te komen. De op komst was simpelweg zo ge ring dat er voor iedere concert ganger minstens één vierkante meter swingruimte voorhan den was zodat zelfs de meest fanatieke Westbroek-aanhan ger ook met de grootste wil van de wereld gewoon niet flauw kón vallen. Ook de muzikale prestatie van de zes muzikanten gaf trouwens geen enkele aanleiding voor oververhitte reacties. Aanvan kelijk waande ik me in een af levering van de Play-Back- show. Het Goede Doel lijkt on derhand een karikatuur van zichzelf te worden. Hoewel de groep sinds het optreden van tien maanden geleden een el pee en twee hits rijker is, had het optreden van gisteravond veel weg van een mislukte her halingsoefening. 'Alles draait om de eenvoud', heet de laatste successingle van de Utrechtenaren. En die eenvoud dragen de componis ten Temming en Westbroek nadrukkelijk uit, zowel in mu zikaal als tekstueel opzicht. Het spreekwoord zegt dat een voud de kenmerk van het ware is. En het ware is dat Het Goe de Doel gewoon een leuk Ne derlandstalig groepje is dat volkomen terecht niet meer dan een halfvolle Stadsgehoor zaal trekt. JAAP VISSER Leiden - Expositie schilderijen van Olav Vorsel, Galerie Denise Ste phan, Bakkersteeg 18-20 Leiden. Geopend: vrijdag-, zaterdag- en zondagmiddag van 1.30-5.30 uur, andere tijden na telefonische af spraak. De tentoonstelling duurt V m 19 februari. LEIDEN - Veel non-figuratief werkende schilders hebben nogal wat moeite met het vin den van een titel voor hun pro- dukten. Inventief als de mees ten zijn, lossen zij dat pro bleem op door hun werkstuk ken titels als "Compositie 1" en "Compositie 2" mee te ge ven. De schilder, die op het ogenblik onder het pseudoniem Olav Vorsel exposeert in Galerie Denise Stephan, komt op een wat speelsere wijze aan de doopnaam voor zijn 'kinderen' Als hij de laatste hand heeft ge legd aan een schilderij gaat hij, gewapend met een fluoresce rende viltstift, op zoek in zijn 'zakbijbeltje', 'Ulysses' van Ja mes Joyce. Geen slechte me thode, lijkt mij, want wat heeft de beroemde Ier nu eigenlijk niet beschreven. Zo komt Vor sel aan uiterst suggestieve ti tels als 'But a long threatening comes at last' en 'Shaking into gay life'. Een aardige bijkom stigheid is nog dat de'op deze wijze gevonden titels perfect blijken te passen bij Vorsels schilderijen. Olav Vorsel is pas op latere leef tijd gaan schilderen omdat een 'innerlijke noodzaak hem daar toe dreef. Dat gedrevene is in zijn werk goed te zien. De felle kleuren en het dynamische lij nenspel doen vermoeden dat we hier te maken hebben met een kunstenaar die het weerge ven van zijn driftleven als één van zijn voornaamste bezighe den ziet. Dat de schilder voor zo'n Scandi navisch aandoend pseudoniem als Olav Vorsel heeft gekozen, lijkt mij niet toevallig. Het komt mij zo voor dat deze naam een indirecte verwijzing inhoudt naar Edvard Munch (let op de identieke v), aan wiens werk dat van Vorsel a prima vista doet denken. Be kijk je een schilderij als "The Note of Banishment Sounds Uninterruptedly", dan kan je de overeenkomst met 'De Schreeuw' van Munch bijna niet ontgaan. De figuren zijn bij Munch herkenbaarder, de kleuren zijn anders, maar de 'schreeuw om aandacht' is ook op Vorsels schilderij te vinden. Alleen - Vorsel schreeuwt in zijn eigen 'taal'. Veel van Vorsels werk is trou wens zo heftig, al kun je hem geen pure expressionist noe men. Je kunt zien dat de Co brabeweging, die het 'rauwe', bijna 'oerkrachtige' schilderen propageerde en lak had aan al les wat niet mocht, niet onge merkt aan hem is voorbijge gaan. Zijn kleuren lijken nog het meest op die van Appel. Je zou kunnen zeggen dat hij van twee richtingen, Cobra en het expressionisme, de goede ele menten heeft behouden en daaraan het authentieke, dat wat van hemzelf is, heeft toege voegd. Vorsels latere werk, dat uit 1982, neigt naar meer soberheid, ook 'in kleur. Daarvan is 'Shaking into gay life' een goed voor beeld. Hij heeft hier gewerkt met meer rustgevende kleuren zoals blauw, zwart, grijs en wit. Vloeien op zijn andere doeken de 'figuren' nog in elkaar over, op zijn laatste schilderijen lijkt de voorstelling een meer be grensde vorm aan te nemen. Met enige fantasie kun je in 'Shaking into gay life' een fi guur ontwaren die zichzelf een masker voorhoudt, waarvan de trekken misprijzen lijken uit te drukken. Het woordje 'gay' in de titel vormt in samenhang met deze mimiek een schril contrast. Of niet? Se non vero, ben trovato. (Als het niet waar is, is het goed gevon den). Olav Vorsel is auto-didact. Ik denk dat dit hem tot voordeel heeft gestrekt. Het is maar be ter dat leermeesters van zoveel natuurlijke aanleg afblijven. Vorsels 'obsessieve' schilderij en werken op het oog als een maalstroom waarin de blik on verbiddelijk wordt meegezo gen. Hoe de diepte er uitziet? Dat moet u zelf maar ervaren. CEES VAN HOORE Shusaku Dormu Dance Theatre 'Oblique' door Shusaku Dormu Dance Theatre (Shusaku Takeu- chi, Toshiko Karashima, Margot Nies, Terence Roe en Karin Schaafsma), met muziek van Tom my Bachmann en Gerard Stok kink. Gezien in de Leidse Schouw burg op 26 januari, aldaar ook vanavond. LEIDEN Een doorzichtig scherm over de volle lengte en hoogte van het toneel. Daar achter een schuine, glazen wand, van onderaf blauw be licht. Zacht murmelend stroomt er water over. Boven de wand, in het schemerdon ker, twee roeiers; witte matro zen, zo weggelopen uit een operette of de film 'Querelle' van Fassbinder. Ze roeien met reusachtige riemen. Op één van de bladen daarvan ligt een naakte vrouw. Haar losse haar golft in de branding. Dat is één van de taferelen uit 'Oblique' van Shusaku Dor mu Dance Theatre. De voor stelling bevat er vele van een zelfde surrealistische kracht. Daardoor ontstaat een sfeer waarin alles mogelijk wordt. De fantasieën verdringen el kaar haast van de planken in een overdaad die nooit schaadt. 'Oblique' (Frans voor 'scheef) is een herziene versie van 'Wa ves' en tegelijkertijd een revan che voor deze Holland Festi- val-produktie, die door gebrek aan tijd en middelen niet werd wat ervan was verwacht. De goede elementen ervan, zoals het doorzichtige scherm, de schuine wand en de hierboven beschreven scène werden be houden. De slordigheden zijn verdwenen. Het resultaat is een voorstelling waarvan bij wijle een hallucinerende wer king uitgaat. De vele taferelen lopen naadloos in elkaar over. De zee en de scheepvaart vormen de rode draad die ze verbindt. In de openingsscène zie je wezens overeind krabbelen van de zee bodem. Captain Cook komt op en sleept het karkas van een schip achter zich aan. Vrou wen kronkelen over de grond met vliezen tussen hun benen. Mannen zitten in vreemdsoor tige dekstoelen. Een minia- tuur-Titanic vaart over de schuine wand en wordt getor pedeerd met biljartkeuen; het water kleurt zich rood. Als en- tre'acte zijn achter het scherm steeds matrozen bezig. Ze klimmen in het want, roeien of schrobben het dek. Het is niet direct zeer vernieu wend of modern theater wat Shusaku Takeuchi met zijn groep brengt. Daarvoor is het te barok en pompeus, teveel op effecten berekend. Een deel van de beelden is niet in een kader te plaatsen en lijkt alleen ter versiering opgenomen. Het is wel theater dat getuigt van een grote verbeeldingskracht en van liefde en zorg voor het detail. Opvallend was dat nu niet alleen Shusaku, maar ook de andere spelers tot goede dans- en mi mische prestaties kwamen. In 'Oblique' wordt meer gedanst dan in eerdere produkties. Er is een aantal swingende dan sen met een zo fascinerende, ritmische choreografie dat ze wat mij betreft veel langer had den mogen duren. Een grote pluim komt toe aan de muziek. Het is moeilijk voor te stellen dat achter het scherm maar twee muzikanten bezig waren. Ze beheersen met hun instrumentarium een grote va riëteit aan stemmingen en we ten steeds de sjuite sfeer te scheppen. Ook de geluids weergave was vrijwel perfect. Hoogstens vijftig mensen zaten er gisteravond in de schouw burg bij deze misschien wel mooiste voorstelling van dit seizoen. Als één man stonden ze na afloop op om de groep te bedanken. U heeft vanavond alsnog de kans een blik te werpen in deze vi suele hoorn des overvloeds. ARIEJAN KORTEWEG ROTTERDAM De Doelen vr 27, kl. zaal, 20.15 uur, Shura Cher- kassky, piano - Bach/Busoni, Schu mann, Berg, Liszt. za 28, zo 29, kl. zaal, 20.15 uur, Fiesta Gitana in het teken van Frederico Garcia Lorca. zo 29, hal, gr. zaal, 14.30 uur, Kon. Or kest-Vereniging 'Symphonia' o.l.v. Henk Brier, m.m.v. Sander Sittig, piano - Mendelssohn, Liszt, Litolff, Borodin. ma 30, kl. zaal. 20.15 uur, jazz from U.S.A.: Woody Show Quintet, di 31. kl. zaal, 20.15 uur, jubileumcon cert door Het Nederlands Klarinet kwartet t.g.v. 5-jarig bestaan, m.m.v. Djoke Winkler Prins, so praan en Hans Krul, contrabas - Keuris, Bank, Stark e.a. woe 1, hal, grote zaal, 12.45 uur, Con certo Rotterdam o.l.v. Heinz Frie- sen, m.m.v. Ronald Brautigam, pia no. do 2, kl. zaal, 20.15 uur, Leo Brouwer, piano. Theater Zuidplein vr 27, za 28. gr. zaal, 20.15 uur, 'De Nacht', nieuwe voorstelling van Penta Theater, zo 29, gr. zaal, 20.15 uur, 'Der Bettel- student', operette van F. Zeil en R. Genee, Deutsches Tourneetheater Munchen, m.m.v. Musica Koor Boekarest, Roemeens Symphonie Orkest e.a. woe 1, do 2, gr. zaal, 20.15 uur, 'Ham let', drama van Shakespeare, Haag se Comedie, m.m.v. Jules Croiset, Irins Snijders e.a. Rotterdamse Schouwburg vr 27, 20.15 uur, 'De Vrek', toneelspel van Molière, toneelgroep De Appel, m.m.v. Eric Schneider, Sacha Bult huis, Trudy Labü e.a. za 28, 20.15 uur, 'Een maand op het land' van Iwan Toergenjev, Toneel groep Theater, m.m.v. Margreet Blanken, Do van Stek e.a. zo 29, 14 uur, 'De man met de rode hoed', nieuwe voorstelling voor kinderen, di 31,20 uur, 'La Vie Parisienne', ope ra van Jacques Offenbach, De Ne derlandse Operastichting, m.m.v. Marco Bakker, Anne Marie Dur, Het Promenade Orkest, Het Neder lands Operakoor e.a. Piccolo Theater vr 27, za 28, 20.30 uur, 'De jood van Malta', toneel van Christopher Mar lowe, door Pro Theater, woe 1, do 2, 20.30 uur, 'De Gijzelaar' gespeeld door de Nieuwe Komedie. AMSTERDAM Bellevue vr 27. za 28. kl. zaal, 20.30 uur, '1983' met 'Sommige adviezen' met Jur- riên Rood, Willem van de Sande Bakhuijzen, Jan Willem Jurg, Pie- ter Bas Huygen. di 31, kl. zaal, Hanke/Weiss Gezel schap, 'De bittere tranen van Petra von Kant' van Fassbinder. zo 29, gr. zaal, 20.30 uur. Toneelgroep Centrum 'Sterke drank in Oud- Zuid'. Carré t/m zo 18 mrt, beh. zo/ma, zo alleen 14 uur, 20.15 uur, Jos Brink, Frank Sanders, Georgette Hagedoorn, Lu cie de Lange e.a. in 'Evenaar' van Jos Brink en Frank Sanders. Concertgebouw vr 27, kl. zaal, 20.15 uur, Beaux Arts Trio, Beethoven, za 28, gr. zaal, 15 uur, Radio Filharmo nisch Orekst o.l.v. Walter Weller/ Boris Bjelkin, viool, za 28, di 31, gr. zaal, 20.15 uur, Amster dams Phüharmonisch Orkest o.l.v. Ken-Ichiro Kobayashi/Alicia de Larrocha, piano, zo 29, gr. zaal, Amsterdams Phühar monisch Orkest o.l.v. Kees Bakels/ Christiaan Bor, viool, zo 29, gr. zaal, 20.15 uur, Alicia de Lar rocha, piano, ma 30. gr. zaal, 20.15 uur, Vladimir Ashkenazy, piano, di 31. kl. zaal. 20.15 uur. Hüda Harris, mezzosopraan, Rudolf Jansen, pia- Hugo Metsers, Marijke Veugelers, Ton Kuyl in 'Schijn bedriegt' van Norman Beim. Nieuwe De La Mar Theater t/m zo 12, beh. ma, zo uitsluitend 14 uur, 20.15 uur, Het Publiekstheater met 'Zomer' van Edward Bond ma 30, 20.15 uur, Adèle Bloemendaal in 'Adèle's keus'. Stadsschouwburg vr 27, za 29, 20.15 uur. Het Publiek stheater met 'Adam in balling schap' van Joost van den Vondel, zo 29. 14 uur, ma 30, 20 uur. Neder landse Opera Stichting 'La vie Par* sienne' van Offenbach, di 31, 20.15 uur. Het Nationale Ballet. DEN HAAG Circustheater vr 27, za 28, 20.15 uur, Nederlands Dans Theater 'Svadebka' 'Elegia' en 'Sinfonietta'. ma 30, 20.15 uur, Nationale Ballet: 'Pianovariaties IV* 'Piannovariaties V 'Niemandsland' en 'Four tempe raments'. Koninklijke Schouwburg vr 27, za 28, ma 30, di 31, 20.15 uur, zo 29,14 uur, 'Hamlet' van Shakespea re, gespeeld door de Haagse Come die. zo 29, 20.15 uur, 'De biechtvaders', door de Haagse Comedie. woe 1, do 2, 20.15 uur, 'Huwelijksca- roussel', comedie m.m.v. Kitty Jan sen, André v.d. Heuvel, Manfred de Graaf. Diligentia vr 27, za 28, 20.15 uur. Cabaret Nar met 'Man vermist', zo 29. 11.30 uur, gezinsconcert met Gemini Ensemble: fluit, hobo, viool, altviool, cello - Debussy en Dvorak. woe 1, 20.15 uur, 'Conjunto yaravi', volksmuziek uit het Andes-geberg- te. Nederlands Congresgebouw za 28, 20.15 uur, zo 29, 14.15 uur, Rot terdams Phiharmonisch Orkest, gast RO-serie o.l.v. Lucas Vis, m.m.v. Arnaldo Cohen, piano - Ros sini, Chopin, Sibelius, Bizet. HOT za 28, woe 1, do 2, 20.30 uur, 'Volle maan', door de Haagse Comedie. ma 30, di 31, 20.30 uur, 'Ovomaltme' van Gerardjan Rijnders en Bert Edelenbos, gespeeld door Zuidelijk Toneel Globe. Appeltheater woe 1, do 2, 20.15 uur, 'De Huisbe waarder', van Harold Pinter, ge speeld door de De Appel. Kleine Schouwburg za 28, 20.15 uur, 'Het orakel', nieuwe show van Seth Gaaikema. Nieuwe Kerk woe 1, 20.15 uur, 'petite messe solen- nelle', concert door leden v.h. Ne derlands Kamerkoor, J. van Im merzeel en W. Jordans, piano, L. van Doeselaar, harmonium. LEIDEN Schouwburg vr 27, 20.15 uur, Shusaku Dormu Dance Theatre met 'Oblique', mys terieuze Japanse beweging en dans. di 31, woe 1, 20.15 uur, 'De zoon van Louis Davids', musical m.m.v. o.a. Jenny Arean, Lex Goudsmit LAK-Theater vr 27, 20.30 uur, Ton Pompert Triomf der architectuur', za 28, 20.30 uur. Ravage: 'Wie volgt, verdwijnt', zo 29, 15 uur, Klef: 'jullie kunnen me wat'. woe 1, 20.30 uur, Leids Theater: twee eenacters van Holierhoek do 2, 20.30 uur, Jim v.d. Woude: 'Kop zeer aan die waanzee'. K&O-gebouw woe 1, kapelzaal, 20.15 uur, kapelcon cert, Bernard van den Boogaard, piano - Mozart, Brahms, Chopin, Rachmaninoff. Oegstgeest Groene Kerkje zo 29, 14 uur, concert door de harpis ten Edward Witsenburg en Chris Koning - werken van o.a. Salzedo, Bach, Tournier, Fauré, Natra en Thomas. LEIDEN- Een selectie van tekeningen uit het kunstbezit van 'Ars Aemu- la Naturea' is van zaterdag 28 januari tot en met 26 februari te bezichti gen in de Ars-studio aan de Pieterskerkgracht. Zeefdrukken en aquarellen van Jan van Zonneveld hangen tot en met 16 februari in het verpleeghuis 'Leythenrode' aan de muur. Het betreft voornamelijk landschappen en vakantie-indrukken. LEIDEN/OEGSTGEEST- De har pisten Edward Witsenburg en Chris Koning geven zondagmid dag een concert in het Groene Kerkje in Oegstgeest. Op het pro gramma staan werken van o.a. Salzedo, Bach, Tournier, Fauré, Natra en Thomas. De pianist Bernard van den Boog aard treedt woensdagavond in de Kapelzaal van K&O op. Hij zal Mozarts Sonate KV 310, de Kla- vierstücke opus 118 van Brahms, de Ballade in g van Chopin en Rachmanioffs Variaties op een thema van Chopin, opus 22 uit voeren. Het Leidsch Politie Muziekgezel schap concerteert vrijdagavond in de Stadsgehoorzaal. Het con cert wordt verzorgd door de brassband onder leiding van Cees Brugman, de tamboers on der leiding van Roel Paling en het Zuidamerikaans ensemble Corvjunto Yaravi. Er is bal na. BALLET- Het Nederlands Dans Theater brengt op zaterdag 4 fe bruari in het Scheveningse Cir custheater drie balletten van Ji- ri Kylian. Voor deze voorstel ling verzorgt de Leidse Volksu niversiteit K&O weer een losse kaartverkoop. Er zullen gratis bussen rijden.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 25