c Onderhandelingen over uitkeringen' 1 Handbalverbond op zoek naar sponsors *9BSSM l f n 1 1 SCOREBORD Voorstel van CPN: J Kappeyne wil in 1990 recht op werk voor man én vrouw Vier jaar geëist in Slavenburgs-affaire Akkerbouwers kunnen inkomen verbeteren Respijt voor Okki en Taptoe Drie broers Kruize in hockeyselectie Heerenveen pakt beker Dietel niet bij Spelen Steun voor 'zilveren' NSF WOENSDAG 25 JANUARI 1984 Sport, DEN HAAG (GPD) - De hoogte van de sociale uitkeringen moet onderwerp van onder handelingen zijn tussen de overheid en de organisaties van uitkeringsgerechtigden. Zolang dit overleg niet bestaat, moet de regering afzien van verdere ingrepen in de uitkeringen. Dit zei mevrouw Brouwer, CPN-fractievoorzitter in de Tweede Kamer, bij de presentatie van een partij brochure over de sociale zekerheid. Volgens de communiste betekent dit dat de voorgenomen verdere verlaging van een aantal sociale uitkeringen per 1 juli niet kan doorgaan. Daarmee zouden de DEN HAAG (GPD) - In 1990 moe ten mannen en vrouwen gelijk recht krijgen op betaalde arbeid of een zelfstandige uitkering. Het kostwinnersbeginsel moet dan worden afgeschaft. Een 32-urige werkweek moet daartoe worden ingevoerd. Deze plannen van staatssecretaris Kappeyne van de Coppello (emancipatie) staan afgedrukt in het deze week ver schenen feministische maand blad Opzij. De beleidsnotitie van de staatssecretaris moet nog in de ministerraad worden bespro ken. Volgens Kappeyne kan alleen be taalde arbeid buitenshuis de on gelijke positie tussen mannen en vrouwen opheffen. Ze voelt niets voor een basisloon of een huis- houdloon. Is het betaalde werk er niet, dan moeten zowel man nen als vrouwen zelfstandig recht hebben op een sociale uit kering. In de visie van de bewindsvrouw moet er snel een eind komen aan de ongelijke positie van vrou wen. Het machtsverschil moet volgens haar worden terugge bracht tot een machtsevenwicht waarbij een eind komt aan het verdelen van het werk (betaald of onbetaald) op basis van sekse of van het traditionele gezinspa troon. uitkeringsgerechtigden voor on aanvaardbare voldongen feiten worden geplaatst meent zij. De meevaller van drie miljard gul den over 1983 moet volgens haar worden gebruikt om het 1 juli- pakket overbodig te maken. In de brochure pleit de CPN ervoor het beheer en de uitvoering van de sociale zekerheid aan de werknemers over te laten. De werkgevers moeten worden uit gesloten, omdat hun belangen te genstrijdig zijn met die van uit keringsgerechtigden. Ook de centrale rol van de over heid in het beheer van de sociale fondsen moet worden terugge drongen. De overheid verwisselt ten onrechte de sociale zeker heid met het financieringstekort, aldus mevrouw Brouwer. Zo trekt de overheid steeds meer geld terug uit de sociale fondsen om het financieringstekort terug te brengen. Als gevolg daarvan gaan de lasten voor de werkne mers verder omhoog. Geld dat door arbeiders is opgebracht, mag volgens de communisten niet voor andere doeleinden wor den gebruikt. „Het slelsel van sociale zekerheid moet voor iedere man of vrouw een individueel menswaardig be staan verschaffen", aldus de bro chure. De uitkering mag niet af hankelijk worden van de leef vorm die mensen kiezen. Kost winnersprincipe en gezinstoesla gen wijst de CPN categorisch af. „Essentieel voor de individuali sering is het uitbannen van alle regels en voorschriften die ge snuffel in persoonlijke relaties mogelijk of noodzakelijk ma ken", meent de CPN. De sollicitatieplicht voor werklo zen wordt veelal gezien als een „knellende, overbodige hande ling", menen de samenstellers. In principe moet de plicht om werk te zoeken wel worden ge handhaafd, maar er moeten voor bepaalde categorieën uitzonde ringen worden gemaakt, zoals voor langdurig werklozen (lan ger dan een jaar zonder werk) en mensen die een zeer geringe kans op een baan hebben. Frankrijk wil Europees tgv-net BRUSSEL (AP) Frankrijk heeft zijn partners in de Eu ropese Gemeenschap giste ren voorgesteld, de komende 20 jaar te werken aan verbete ring van de spoorverbindin gen en uitbreiding van het tgv-sneltreinnet. "Wij moeten ons klaar maken voor de 21ste eeuw", aldus de Franse minister van vervoer Charles Fiterman in een toe spraak tot de vervoerscom- missie van het Europese Par lement. Hij zei dat de mogelijkheden worden onderzocht van een sneltrein-verbinding tussen Parijs, Brussel en Keulen, terwijl ook gedacht wordt aan verbindingen tussen West-Duitsland en Oost- Frankrijk via Straatsburg en tussen Parijs en de grote ste den in Italië. Fiterman kon digde voorts aan dat de ko mende weken nieuwe be sprekingen zullen worden ge voerd over de eventuele aan leg van een tunnel door het kanaal. Behalve snel vervoer verwacht Fiterman dat zulke projecten innovatie en werkgelegen heid zullen opleveren. In Frankrijk bestaat momenteel een supersnelle treinverbin ding tussen Parijs en Lyon, waar tgv-treinen rijden met een snelheid tot 270 km per uur. i De voorzitter van de Carnegie Stichting, D. W. baron van Lynden (links), heeft gisteren in het Haagse Vredespaleis de Wateier-vredesprijs (een be drag van 40.000 gulden) uitgereikt aan oud-minister van buitenlandse zaken en oud-ambassadeur dr. J.H. van Royen (rechts). Buiten demon streerden zo'n 20 leden van de vereniging 'Kobe Oser', die de belangen van ingezetenen van het voormalige Nieuw-Guinea behartigt. Zij vinden dat aan de handen van Van Royen het bloed van papoea's kleeft, (foto anp) ROTTERDAM (ANP) - De officier van justitie mr. H. de Doelder heeft gisteren voor de Rotterdamse rechtbank 4 jaar gevangenisstraf geëist tegen de voormalige chef van de afdeling buitenlands betalingsverkeer van de voormalige Slavenburgs bank (nu Credit Lyonnais) in Rotter dam. De man wordt ervan verdachte gelden van deze bank te hebben gebruikt om met een eigen vennootschap te speculeren op de Londen- se termij nmarkt. Daarbij is gebruik gemaakt van een tussenregeling bij de bank. De mal versaties zijn door de bank opgemerkt toen begin 1983 170 miljoen gulden van de bank zoek bleek te zijn. Eerder waren dergelijke 'lenin gen' door de verdachte voortdurend aangezuiverd. Een groot deel van dat bedrag is teruggevonden. Daarbij is ook gebruik gemaakt van ter mijnrekeningen die door de bank bij de verdacht in beslag zijn geno men. Er loopt in dat verband nog een aantal rechtszaken die wel enkele jaren kunnen duren. De verdachte zelf, de 34-jarige R. J. van der H. uit Rotterdam, weigerde op de zitting verklaringen af te leggen. Zijn raadsman, mr. Van Bellen, acht de ten laste gelegde feiten niet bewezen. Hij meent dat interne opdrachten niet als wettig bewijs kunnen worden gebruikt en dat er valsheid in geschrifte noch verduistering is gepleegd. Het psychiatrisch rapport over Van der H. komt overigens tot de conclu sie dat deze over een verminderd normbesef beschikt. De voormalige chef werd binnen de bank door zijn superieuren lange tijd om zijn vindingrijkheid geroemd. Niettemin was hij al eerder intern berispt omdat hij de bank onnodig risico had laten lopen en stond hij begin 1983 op de nominatie'overgeplaatst te worden. Uitspraak 7 februari. Studie Rabo: DEN HAAG - De akkerbouwers kunnen volgens de Rabobank hun inkomen verbeteren door de aanschaf van micro-elektronica en door opbrengstverhoging. Een verdubbeling van de gemid delde hectare-opbrengsten van bijvoorbeeld aardappelen en tar- we is volgens de Rabo haalbaar in een bedrijfstakstudie. Op het terrein van de consumptie aardappelen, pootaardappelen en uien is Nederland de grootste exporteur ter wereld. Er zijn in ons land meer dan 60.000 bedrij ven waar akkerbouwgewassen worden geteeld. Daarvan kun nen er ongeveer 10.000 tot de ge specialiseerde bedrijven worden gerekend. De akkerbouw is nog een van de sectoren in de land- en tuinbouw die veel werkt met familiekapi taal. Dat is de laatste jaren blij ven schommelen tussen de 30 en 40 procent van het totaal aan vreemd vermogen. Het eigen vermogen in de akkerbouw be draagt gemiddeld ruim 80 pro cent. De vooruitzichten voor de verschil lende akkerbouwgewassen lo pen nogal uiteen. Als gevolg van het EG-beleid zal het graanareaal in ons land iets teruglopen. Voor de pootaardappelen zijn er gun stige afzetperspectieven. De fa brieksaardappelen daarentegen lijken ondanks recente maatre- Stelende politie mensen ontslagen AMSTERDAM (ANP) - Burge meester Van Thijn van Amster dam heeft vijf rechercheurs van bureau IJ-tunnel in de hoofdstad met ingang van 1 februari ontsla gen na een diciplinair onderzoek in de zogenoemde broeken-affai re. De rechtbank in Amsterdam veroordeelde de vijf (27-52 jaar) vorig jaar al tot boetes in ver band met het stelen van enkele tientallen broeken uit een gesto len partij pantalons, die de poli tie in beslag had genomen. Dit heeft een woordvoerder van de Amsterdamse politie vanoch tend meegedeeld. In Apeldoorn is gisteren een 25-ja- rige hoofdagent van de gemeen tepolitie aangehouden, die ervan wordt verdacht in oktober vorig jaar ontucht te hebben gepleegd met een vrouwelijke arrestant, die hij moest bewaken. gelen by de Avebe nog niet uit de problemen. Voor de con sumptieaardappelen en de sui kerbieten verwacht de Rabo bank een ongeveer gelijk blij vend areaal. Uit de studie van de Rabobank is gebleken dat akkerbouwbedrij ven nogal eens overgemechani- seerd zijn. Er zou door de akker bouwers meer geprofiteerd kun nen worden van samenwerkings mogelijkheden op dit terrein. DEN BOSCH (ANP) - Twee jeugdbladen van uitgeverij Malmberg in Den Bosch, Okki en Taptoe, kunnen voorlopig blijven bestaan. De uitgeverij, onderdeel van de VNU, heeft daarover overeenstemming be reikt met de raad van bestuur van het concern. Malmberg krijgt twee jaar de tijd om Okki en Taptoe winstgevend te ma ken. Deze bladen zullen niet lan ger wekelijks, maar eens in de twee weken verschijnen. Dat heeft een woordvoerder van Malmberg gisteren meegedeeld. Begin oktober kondigde Malm berg aan dat vier jeugdbladen zouden ophouden te bestaan. Het aantal abonnementen was de laatste jaren sterk gedaald. Daar door waren forse verliezen ont staan. Deze ontwikkeling werd volgens Malmberg veroorzaakt door een dalend aantal kinderen in de leeftijdsgroep van zes tot twaalf jaar. Bovendien zou er als gevolg van het afnemend gezins budget minder geld beschikbaar zijn voor kinderbladen. De raad van bestuur van VNU wil Malmberg nu twee jaar de tijd geven om Okki en Taptoe winst gevend te maken. De concemlei- ding heeft wel een aantal voor waarden gesteld. Zo moet het personeelsbestand in de kinder bladensector worden terugge bracht van 46 naar 15. Een deel van de mensen die moeten af vloeien zal worden herplaatst binnen de VNU. De anderen zul len worden ontslagen. Aanvan kelijk zouden alle 46 arbeids plaatsen vervallen. Hoeveel ont slagen er nodig zijn is op dit mo ment nog niet bekend. AMSTELVEEN (ANP) Coach Wim van Heumen heeft een voorlopige hockeyselectie van achttien spelers samengesteld, die woensdag 22 februari met een gezamenlijke conditietrai ning de voorbereiding op het Olympische toernooi in Los An geles begint. Het zijn de zestien spelers, die be gin november in Karachi het toernooi om de Champions Trop hy meemaakten, aangevuld met de broers Jan Hidde en Ties Kruize, die toen verhinderd wa ren. De familie Kruize is met een trio vertegenwoordigd, want ook Hans maakt deel uit van de groep. Tot half april komt de selectie we kelijks eenmaal bijeen. Net als de dameshockeyploeg proeven de heren van 16 tot en met 24 april in Los Angeles alvast wat Olympische sfeer met oefenwed strijden tegen de Verenigde Sta ten en Australië. Vrijwel direct na terugkomst volgt een vierlandentoernooi in West- Berlijn (28 april tot en met 1 mei) met naast Nederland en West- Duitsland verder India en Au stralië als deelnemende landen. Na wekelijks trainingen in mei, met vermoedelijk een oefenwed strijd tegen het toerende team van Pakistan, wordt de definitie ve selectie samengesteld en de intensiteit van de trainingen op gevoerd. In de aanloop naar de Spelen zijn er oefenwedstrijden tegen Klein Zwitersland (2x), Australië (3x) en India (2x). De voorlopige selectie ziet er als volgt uit: doel: Lex Box (Oranje Zwart) en Pierre Hermans (Amsterdam); veld: Ewout van Asbeck, Peter van As- beck, Roderik Bouwman, Arno den Hartog, Job van der Have (allen Am sterdam), Cees Jan Diepeveen, Theo- dor Doyer (beiden Eloemendaal), Maarten van Grimbergen, Jan Hidde, Hans en Ties Kruize, Tim Steens (al len Klein Zwitserland), Tom van 't Hek (Kampong), Jan Carel Jennis- kens (Tilburg), Erik Pierik (Hattem) en Mare Schaeffers (Oranje Zwart). ZEIST (GPD) - Het Nederlands Handbalverbond is de pendel dienst die het nationale dames- en herenteam nu al jarenlang on derhoudt tussen de internationa le B- en C-groep, meer dan beu. Via een nieuw topsportbeleid, dat gesteund moet worden door de commercie, wil het NHV de vicieuze cirkel waarin de natio nale teams zich al lang bewegen, doorbreken. Kort voor de WK, die de heren in de C-groep (de laagste internatio nale categorie) in de eerste helft van februari in Italië wacht, ont vouwde NHV-voorzitter Nico Witte dat nieuwe beleid. „Meer dan ooit zullen we gericht op zoek moeten naar sponsors. In- HEERENVEEN (ANP) - Heeren veen heeft gisteravond in eigen hal geen moeite gehad zich de nationale ijshockeybeker toe te eigenen. De Friezen wonnen de tweede wedstrijd tegen Nijme gen met 10-0 nadat zij het eerste duel al met 3—1 hadden gewon nen. De periodestanden waren 3-0, 1-0, 6-0. Jansen, De Heer en Van Wieren .scoorden ieder tweemaal. Scheidsrechter was Toemen en er waren 2000 toe schouwers. Beide teams kregen veertien strafminuten. middels is het bondsbestuur ak koord gegaan met het dragen van shirtreclame door de spelers en speelsters van de vertegen woordigende teams. Als we erin slagen een sponsor te vinden, dan kunnen we gaan werken aan de ondersteuning van de clubs, want in de ere- en eerste divisie moet het allemaal beginnen". „Een belangrijk deel van de spon sorgelden willen we besteden om de clubs op dat niveau in staat te stellen niet drie maar vier keer in de week te trainen. Van wege de financiële problemen komen die clubs aan dat abso luut noodzakelijke aantal niet toe", aldus Nico Witte, die ver moedt dat alleen daarmee al een bedrag van zo'n twee ton ge moeid is. „We kunnen er niet meer omheen dat geld het prestatieniveau be paalt. Neem eens een land als Noorwegen. Een club daar is be reid om 100.000 gulden op tafel te leggen voor een van onze top- speelsters Diane Niemantsver- driet. Waar blijven wij dan met die paar tientjes zakgeld die onze internationals tijdens toernooien kpjgen?" „Bij belangrijke toernooien, blijkt telkens weer dat onze selecties de kracht ontbreekt om twee wedstrijden achter elkaar op ni veau te spelen. Een fraaie presta tie wordt onmiddellijk gevolgd door een terugval en dat is een gevolg van het feit dat de clubs niet gewend zijn twee avonden achtereen te trainen". „Met een vierde training ontstaat OOST-BERLIJN (AFP) - And reas Dietel is niet opgenomen in de Oostduitse schaats ploeg voor de Olympische Winterspelen, die op 8 fe bruari in Sarajevo beginnen. Dietel, die zaterdag tijdens het EK in Larvik nog tweede werd op de 500 meter achter Hilbert van der Duim, komt niet voor op de Oostduitse deelnemerslijst, die 44 man nen en 17 vrouwen omvat. De ploeg wordt aangevoerd door drie Olympische kam pioenen van Lake Placid: Frank Ullrich (biathlon), Bernhard Germeshausen (bobslee) en Karin Enke (500 meter). In Lake Placid be haalde de Oostduitsers vier jaar geleden negen gouden, zeven zilveren en zeven bron zen medailles. Bij de heren bestaat de schaat- ploeg uit vier rijders: And reas Ehrig, André Hoffmann, Jens-Uwe Mey en René Schöfisch. Bij de dames ne men zes rijdsters deel: Karin Enke, Gaby Schönbrunn, Andrea Schone, Sabine Brehm, Christa Rothenbur- ger en Skadi Walter. zo'n situatie. Ik ben ervan over tuigd dat zowel het dames- als herenteam over een paar jaar goed mee zal kunnen op B-ni- veau. Van tal van buitenlandse trainers krijgen we te horen dat we gezien de trainingsachter stand verrassend sterk preste ren. Met plezier horen ze dat we niet meer" kunnen trainen, maar aan die situatie moet een einde komen". Meer inzet bij de clubs dus, maar ook een gericht jeugdplan, mo gelijk een topsportliga, periode- titels in de ere- en eerste divisie, meer faciliteiten voor de nationa le teams en meer stages voor trai ners en scheidsrechters. Zie daar in grote lijnen de doelstellingen die het NHV voor de komende jaren heeft. „Wat betreft de teamsporten moe ten we in ons land naar een ander klimaat toe. Zo kan ik me voor stellen dat bijvoorbeeld interna tionals als gevolg van een grotere trainingsintensiteit wekelijks een aantal uren minder werken. Dat kost geld, maar als we willen presteren moeten we die weg in slaan", is de mening van Nico Witte. Bondscoach Jan Keckskemethy staat helemaal achter de ideeën binnen het NHV. „Spelers haken ook gemakkelijker af omdat er niets tegenover staat. Wat zak geld. Dat kan niet meer", vindt de Tsjech wiens aanblijven ko mende maandag het onderwerp van gesprek is tussen een NHV- delegatie en Tsjechische bonds- bestuurderen. STUTTGART (DPA) - Gregor Braun en Gert Frank (foto boven) hebben gisteravond de zesdaagse van Stuttgart gewpnnen. Na een spannende finale bleef de Westduits/Deense combinatie de Westduitser Schütz en Kristen juist een paar punten voor. Beste Nederlander werd Martin Ve- nix met de tiende plaats. (Foto anp) t de daar heersende ziekte mond en klauwzeer, was het aantal noodge dwongen afmeldingen bij de paar- denkoersen van Hilversum gister avond bijzonder groot. In totaal 31 in geschreven paarden verschenen niet, dat is ongeveer vijfentwintig procent van het hele veld. Normaal telt een meeting een stuk of vijf teruggetrok ken paarden. Alleen de vijfde koers, met elf paarden, kreeg het complete veld aan de start. De uitslagen zijn: EERSTE KOERS, 2000 METER: 1. Vlai- se (M. Bouwhuis) 2 52,6 1 26,3, 2. Vo- ko S.; 3. Wodjek. Toto: Winnend 14.60, plaats 2,60 1,30 3,30, kop pel 11,90, trio 165,10. Niet gestart: Wintie K. Weightlifter, Will K en Yip TWEEDE KOERS, 2000 METER: 1. Wolsie (N. Knoll) 2.47,4 1.23,7 2. Wi- nalot; 3. Yvonne Spencer. Toto: Win nend 5,30, plaats 1,90 2,60 1,70, koppel 50,30, trio 969,70. Niet ge start: Walbert Dakota, Your Grace, Wouldbe K en Winner W DERDE KOERS. 2020 METER: 1. Vic tor L (M. van Leeuwen) 2.54,5 1.26,4; 2. Wevillon Nora; 3. Volume. Toto: Winnend ƒ10,90, plaats ƒ1,80 ƒ7,80 2,20, koppel 53,80, trio 2 022,80. Niet gestart: Wendy Flight, Victory Fortuna en Vinga. VIERDE KOERS. 2000 METER: 1. Wandustay R (A.J. Mollema) 2.49,6 1.24,8; 2. Vida Nora; 3. Vera Schuit- graaf. Toto: Winnend 1,10, plaats 1,10 ƒ3.40 ƒ2,00, koppel ƒ7,20, tno 80,70. Niet gestart: Ulan d'Aster, Wanita, Wilma Notice, Walda W en Wing Westfrisia. VIJFDE KOERS. 2440 METER: 1. Veystone Sycamore (T.M.M. de Mol) 3.25,2 1.24,1; 2. Vita Nova; 3. Vandy Volann. Toto: Winnend 4,40, plaats ƒ1,90 ƒ13,70 ƒ3,90, koppel 67,90, ZESDE KOERS, 2920 METER: 1. Ullia- no Lelystad (S.A. Hartman) 4.07,6 1.24,8; 2. Usmien van Epse; 3. Ulino Buitenzorg. Toto: Winnend J 2,40, plaats 1,20 3,90 2,10, koppel 17,60, trio 176,00. Niet gestart: Re- sos Emstheem, Upsala Thelma en Volando Jonker. ZEVENDE KOERS. 1609 METER: 1. Talent H (F. Gorter) 2.08.6 1.19,9; 2. Ulkas Way; 3. Wyjan Prinses. Toto: Winnend 13,30, plaats 2,40 7,40, koppel 63,90, trio 1.145,60. Niet ge start: Tantieme, Space Ace, Sir Sprookjeshof en Roenek. ACHTSTE KOERS. 2000 METER 1 Sammy Norton (G. de Jong) 2.42,8 1.21,4; 2. Victor Fortuna; 3. Sara du Bois. Toto: Winnend ƒ4,20, plaats 2,50 1,30 1,60, koppel 6,90, trio 42,00. Niet gestart: Upperpride B en Spencer. K. NEGENDE KOERS. 2000 METER: 1. Toi Toi (J. van der Hoek) 2 42,0 1.21.0; 2. Taurida Worthy; 3. Solid Speed. To to: Winnend 2,10, plaats 1,00 1,20 1,10, koppel 2,80, trio 12,50. Niet gestart: Sheila Fortuna. TIENDE KOERS. 2440 METER 1 Stel la Fan Skarn (M.W. Eeken) 3.18,4 1.21,3; 2. Uranis ter Lune; 3. Sebas- tiaan. Toto: Winnend ƒ6,10, plaats ƒ1,90 ƒ1,40, koppel ƒ7,30. trio 190,90. Niet gestart: Robby Perfor- ELFDE KOERS. 2000 METER: 1. Way Jewel Laren (C.J. de Leeuw) 2.43,6 1.21,8; 2. Wilma Awvon; 3. Vorden's Dillon. Toto: Winnend 2,90. plaats 1,20, 1,40 2,20, koppel 3,10, trio 23,80. Niet gestart Vente Karinsky, Vite Bloemenlust, Trixy Lobell en Smokey Dien. Totalisatoromzet: 228.355,-. AMSTERDAM (ANP) De Ne derlandse Sport Federatie heeft gisteren in Amsterdam zijn 25-ja- rig bestaan gevierd. Tijdens een feestelijke herdenking in Kras- napolsky, verpakt in een buiten gewone algemene ledenbijeen komst, wees drs. J.P. van der Reijden nog eens op de vele ta ken van de federatie. De staatssecretaris van WVC haal de enige punten aan uit zijn noti tie „accenten sportbeleid 1984 en volgend". Daarin geeft hij de sport - en in het verlengde daar van de NSF - een taak om achter blijvende, of in achterstand ra kende, mensen en groepen bij de activiteiten te betrekken. Van der Reijden, die de belangen van de sport tot zijn daadwerkelijke zorg heeft gemaakt, sprak de hoop uit dat in deze tijd van be- perldngen voor de sport de ver mindering niet te zwaar zou zijn. „Daarbij", zei Van der Reyden, „zal aanvulling van de financiële middelen kunnen plaatsvinden via het bedrijfsleven. Ik ben daar geen tegenstander van, maar uw organisatie heeft een functie bij het opstellen van gedragsregels op dat punt". In zijn slotwoord maakte de staats secretaris bekend dat Peter van Dorst, voorzitter van de NSF, was benoemd tot officier in orde van Oranje Nassau. Het ministe rie zegde bovendien toe financië le steun te zullen verlenen aan het NSF-initiatief om een twee delig boekwerk over jeugd en sport uit te brengen. Het ministe rie wil daarnaast 2500 exempla ren van het boek voor het oplei- dingswerk van de jeugd afne- ZATERDAG Res. 2e klasse A: Quick Boys 3-RCL 2 4-1, Spirit 2-Zwalu- Boys 4-Oranje Wit 2 1-0, SHO 2-Heer- jansdam 3 2-1. Res. 3e klasse B: Vitesse D. 4-HVO 2 1-8, DSVP 3-FC Lis- se 2 1-2, Katwijk 3-Ter Leede 2 1-3, Quick Boys 5-Sportlust "46/2 3-2, Zwa luwen VI 4-Oegstgeest 2 0-0, Zeven hoven 2-Koudekerk 2 3-0. Res. 4e klasse B: Zwaluwen VI. 5-Be Fair 3 0-0, DVO '32/ 2-FC Lisse 3 2-1, Katwijk 4-Voorscho- ten 2 2-1, JAC 3-Jodan Boys 2 6-2. ZONDAG Res. tweede klasse A. Wilhelmus 2-VUC 2 1-1, Blauw Zwart 2- VELO 2 6-3, LENS 2 DHL 2 11. RVC 2-Roodenburg 2 3-2, ADO 2-SJC 2 2-1. Sliedrecht 2-HOV 2 4-1. Sparta 2-Slik- kerveer 2 2-0. Res. derde klasse A: VCS 2-ADO 3 6-0, Archipel 2-HW 2 1-1, DWO 2-CKC 2 0-1, Alphense Boys 2- HW 2 1-1. DW0 2-CKC 2 0-1, Alphen- se Boys 2-VEP 2 0-1. DCV 2 Leonidas 2 3-0, COAL 2-Exceisior 3 0-1. Res. vierde klasse A: Vredenburch 2-ROAC "79/2 1-3 Res. vierde klasse B: VUC 3-HBS 2 3-3, Quick 3-ODB 2 0-2, De Postduiven 2-DOCOS 3 0-7, Crom- vhet 2-Westerkwartier 2 6-3, RA VA 2- Ryswyk 2 2-5. Res. vierde klasse D: DONK 2-Woerden 2 2-2, Nieuwkoop 2- Moordrecht 2 2-1.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 15