Weer een leek overtuigd Bezwaar tegen bestuurshuis 'Eensgezindheid' afgewezen -Politie pakt 5 tasjesdief Vrouw doet aangifte van verkrachting landbouw rai 84 23 t|m 28 januari Drukbezochte jazzweek afgesloten Politie houdt bontjassen- dief aan Stadsgehoorzaal veel te klein voor Key Town Festival LEIDEN - De Leidse politie heeft zaterdagmiddag een 25-jarige jongeman aangehouden die even fas tevoren vijf tasjes van winkelend an, publiek, in de omgeving van de bj_Hoogstraat, had gestolen. ve]De jongeman kon worden opge- spoord dank zij een nauwkeurig signalement dat een aantal van zijn slachtoffers aan de politie za had opgegeven. Politie in burger lukte het de jongeman aan te jer houden. Hij bleek een kleine dui- ;rs zend gulden en enkele voorwer- [er pen afkomstig uit de gestolen 0Q tasjes op zak te hebben. De jongeman heeft de Algerijnse nationaliteit en blijkt al vijf maal het land te zijn uitgezet. Hij zal vermoedelijk voor de zesde keer Iover de grens worden gezet. V. LEIDEN - Een Leidse vrouw heeft bij de politie aangifte gedaan van I? verkrachting door haar ex-echt- genoot. De vrouw had haar ex-man, (woonachtig in Heerenveen, de woning binnengelaten omdat hij zei de kinderen te willen zien. De vriend van de vrouw, die de wo ning was uitgestuurd, belde daarop de politie. Toen die ter 3 plaatste kwam zei de vrouw door haar ex-man te zijn verkracht. De jfi man is aangehouden maar ont- g kent zijn ex-vrouw tot gemeen- I schap te hebben gedwongen. ADVERTENTIE geopend van 9 tot 17 uur toegang f 12,50 AMSTERDAM Trein-Toegang-biljetten bij NS-stations LAK-cursussen Het LAK geeft een groot aantal cursussen, die in de meeste ge vallen in de eerste week van fe bruari beginnen en zo n twaalf a. vijftien lessen in beslag zul len nemen. Dinsdag en woens dag kunnen deelnemers zich la ten inschrijven, 's avonds van zes uur tot half acht, bij het bu reau van het LAK, Cleveringa- plaats 1 (Doelenterrein). Voor telefonische informatie is het LAK dagelijks van twee tot vijf uur geopend, tel. 124890. Het gaat om de volgende cursus sen. Op het gebied van beelden de kunst: boetseren in klei naar model en fantasie, werken met klei en kleur, zeefdrukken, et sen, papier maken, tekenen, aquarel, olieverfschilderen. Op het gebied van drama: rock roll (ook een vervolgcursus vervolgcursus grimeren, ver volgcursus cabaret, circus en variété voor gevorderden, re gie, basistoneel beginners, clowns, elementair spel, basis toneel gevorderden. Verder zijn er week-ends: 'smartlap pen' op 24 en 25 maart'inlei ding in het poppenspel' op 14 en 15 april. Ook worden er twee drama-produkties georgani seerd. Op audiovisueel terrein is er de cursus modelfotografie. Verder kent het LAK een doka lidmaatschap. Op gebied van muziek is er de cursus 'spelen met klank en notatie'. Helianth De lezing die dinsdagaond in De Helianth zou worden gehouden (Mouringh Boelce over 'Sociale Driegeleding') gaat niet door. De spreker is verhinderd. Kinderfilms De kinderfilmmiddag bij K&O, woensdag, bevat een serie te kenfilms (met o.a. Woody Woodpecker, Ferda de mier en Supermuis) en als hoofdschotel een slapstickfilm met Charley Chaplin. Aanvang half drie. LEIDEN - En toen was er sneeuw. De ietwat verlate komst van de winter toverde gistermid dag ook Leiden om in een wit de cor, waarbij de slee plotseling een uitstekend middel van open baar vervoer bleek en kinderen de kou trotseerden voor een ou- derwerts vermaak: sneeuwballen gooien (zie foto). Dat niet ieder een daarvan gediend was bleek uit het aantal klachten dat bij de politie binnenkwam: twintig. Sneeuwpret, sneeuwleed Echt in de knel zat een man die vanuit de telefooncel in de Van der Waalstraat de politie om hulp verzocht. Hij was 'omsin geld' door zo'n twintig jongeren die, zodra hij de deur van de tele fooncel opende, hem belaagden met een spervuur van sneeuwbal len. Of de politie hem maar wilde komen ontzetten.... Dat gebeurde. De gladheid veroorzaakte in Lei den geen ernstige ongelukken. Er was wel een aantal botsingen met blikschade tot gevolg en één jongen van vier werd aangere den, zonder daarbij ernstig letsel op te lopen. (Foto Holvast) Verbouwing woningen niettemin onzeker LEIDEN - De gemeentelijke com missie voor beroep— en bezwaar schriften heeft de bezwaren te gen het afgeven van een bouw vergunning voor de verbouw van de woningen Munnikenstraat la en lb tot kantoor van woning bouwvereniging Eensgezindheid afgewezen. Volgens de commis sie hebben degenen die bezwaar maken geen rechtstreeks belang bij de kwestie en zijn daarom in hun bezwaren niet ontvankelijk. Klagers wonen geen van allen in de directe omgeving van de wo ningen en alleen het lidmaat schap van de vereniging op zich betekent volgens de commissie nog niet dat de klagers recht streeks in hun persoonlijke be langen worden geschaad. Dat de klagers menen dat het be stuur van de Eensgezindheid on juist heeft gehandeld, is aldus de commissie, geen zaak voor de commissie. Dat is een interne aangelegenheid van de woning bouwvereniging. Een van de be zwaren die door een zestal leden van de woningbouwvereniging naar voren was gebracht, luidde dat het verbouwen van woon ruimte tot kantoor niet in het be lang van de Leidse woningzoe kenden is. Wat dit betreft wijst de commissie erop, dat een bouwvergunning niet voldoende is. B en W moeten ook apart toe stemming verlenen om, zoals dat heet 'de woningen aan hun be stemming te onttrekken'. Die toestemming is nog niet ver leend. Onlangs besloten B en W een dergelijk verzoek voorlopig niet te behandelen. Eerst moet het saneringsplan van de in fi nanciële moeilijkheden verke rende vereniging worden beoor deeld en ook meer duidelijkheid zijn over het samengaan met één of meer andere woningbouwcor poraties, aldus B en W. Tot die tijd kunnen de verbouwplannen niet worden uitgevoerd. ven - ekeP met vereEIDEN - Als uitgesproken leek op de v. het gebied van praktisch alle mu ziek dacht ik dat jazz die muziek ruir was, die de sfeer oproept van een m r, bedompte, rokerige zeg maar ar de v moedige kroeg. Zo'n kroeg waar Dat je tot 's ochtends vroeg achter een beui glas whisky zit te mijmeren, met 2n h op de achtergrond een meestal lij. prachtige negerin met een hese stem, begeleid door een pianist, die hopeloos droef stemmende lie deren zingt. Muziek die op de achtergrond blijft, maar tegelijk het onmisbare decor vormt voor de hele scene. jat idee over jazz of noem het een vooroordeel had ik tot zaterdag avond. Toen ik omstreeks een uur of negen de grote zaal van de Stadsgehoorzaal binnenkwam en daar net de Engelse Kenny Ball and his Jazzmen losbarst ten, werd ik meteen uit de droom geholpen: jazz is veel meer dan een begeleide achtergrond-zange res. De act van Kenny Ball en de zij Tien was fascinerend. De mu ziek overweldigend. De zaal was htei ai barstensvol, terwijl er nog een ner^ lange avond voor de boeg lag. De ons opstelling van het podium, mid- Lei don in de zaal benadrukte nog N 31 eens de overheersende plaats die dezi fe muziek innam. Geen geroeze- Tin Misschien was deze vrouw uit New Orleans te groot voor de foyer, want met haar stem had ze de Groenoordhallen ook wel aan gekund. Het was jammer dat Ri ta Reys/trio Pim Jacobs verhin derd was, maar echt gemist heb ik haar niet, zo vol was het pro gramma, dat van acht uur 's avonds tot vier uur 's nachts no n—stop muziek bood. Persoonlijk, maar dat is zoals ge zegd een uitgesproken lekenoor- deel, had ik de meeste bewonde ring voor de muziek van de Jazz Band Ball Orchestra. Een verkla ring daarvoor heb ik eigenlijk niet. Op een gegeven moment dacht ik gewoon: Dit is het mooi ste wat ik vanavond heb gehoord. Maar dat is evengoed onzin, want zoals ik zaterdagavond leerde: jazz is een heleboel soor ten muziek. Dat maakt het extra moeilijk om de een te vergelijken met de ander. De Jazz Band Ball Orchestra, deze in 1962 opgerich te groep uit het Poolse Krakau, maakt een heel eigen soort dixie land. Zes man sterk, nog lang geen big band, maar wel great!, schoot er door mijn hoofd. Geen wonder dat de organisatoren de ze band opnieuw arrangeerden na het succes, zo lees ik in het pro gramma boekje, van vorig jo.ar. Het was, moet ik met spijt beken nen, mijn eerste Key Town Jazz Festival. Kan ik vast kaarten be stellen voor 19 januari 1985? LEIDEN - De Leidse Jazzweek is weer ten einde. Vannacht ver stomden de laatste klanken in Jazzcafé The Duke. Het huisor kest van The Duke. The Duke Old Stars, had zaterdagmiddag in het Waaggebouw het con- cours-oude-stijl gewonnen. Pia nist/trombonist (en zelfs meer dan dat) Philip Paar uit Wad- dinxveen werd bovendien met de Lucas van Leydenprijs onder scheiden als de beste solist. Za terdagavond en -nacht was er het Key Town Jazz Festival in de uit verkochte Stadsgehoorzaal. Zon dagmorgen was er een Gospel concert in de Pieterskerk, waar Lillian Boutté (zaterdagavond ook al actief) en het Rijnlands Mannenkoor voor een publiek van naar schatting 1400 personen optraden. En gistermiddag ein digde de Jazzweek officieel waar ze officieel ook begonnen was: in het Waaggebouw. De organisato ren van het gebeuren kijken te rug op een geslaagde Jazzweek. Op alle onderdelen was de pu blieke belangstelling bijzonder groot. Van de wetenschappelijke lezing in het museum van vol kenkunde tot de kroegentocht. LEIDEN - De Leidse politie heeft een 17-jarige Leidenaar aange houden die vrijdagmiddag drie bontjassen had gestolen uit een bontmodezaak aan de Nieuwe Rijn. De bontjassen hebben een gezamenlijke waarde van onge veer 10.000 gulden. De jongeman was de zaak binnen gekomen en liep een ogenblik la ter brutaalweg met de drie bont jassen de winkel uit. Buitenge komen deponeerden hij de jas sen in de kofferbak van een auto. De bestuurder en de eigenaresse van de auto, een 46-jarige Leide naar en 29-jarige Leidse, werden ook door de politie aangehou den. LEIDEN - De Leidse politie heeft vrijdagavond in samenwerking met de radio-controledienst de il legale radiozender 'Starlight' uit de lucht gehaald. Bij de Leidse politie waren klach ten binnengekomen over storin gen die het gevolg waren van de illegale radio-uitzendingen. De apparatuur ter waarde van 2000 gulden werd in beslag genomen. Demonstraties op IJsvrijdag LEIDEN - Naar schatting achthonderd tot duizend personen bezochten zaterdag de 'IJsvrijdag' in de Leidse ijshal. Het programma van de dag voorzag in wedstrijden en demonstraties van van alles wal met ijssporl en ijsvermaak te maken had. Het geheel was muzikaal omlijst. De organisatie van de 'Ijsvrijdag' was in handen van de ANWB, die hiermee het speciale jongerenlidmaatschap bekendheid wil geven. Op de foto: shorttrackra ces. (Foto Holvast) JARI .ANDAG 23 JANUARI 1984 Leiden (foto Holvast) Lillian Boutté trad zondagochtend voor 1400 toeschouwers op in de Pieters moes, geen diepzinnige gesprek ken, geen gestommel met glazen. Nee, alle aandacht was op de ze ven man sterke band gericht. Moest er ook wel op gericht zijn. De felle klanken van de trombone en de trompet dwongen daartoe. Het uitgelezen publiek van pure jazzliefhebbers kreeg waar het veel, dat moet gezegd worden voor betaald had. De toegangs prijs van dertig gulden per per soon kon niet beletten dat het vijfde Key Town Jazz Festival al jveken van tevoren was uitver kocht. Eigenlijk is de Stadsge hoorzaal veel te klein om alle jazzliefhebbers te herbergen. Te meer ook omdat aan weerszijden van het podium veel van het ge luid verloren ging. De frontale confrontatie met de muziek was in alle opzichten het fraaist. De zitplaatsen waren zaterdag avond schaars en wie erin ge slaagd was er een te bemachtigen dorst haast niet meer op te staan. En dat was toch wel geboden, Geconcentreerde aandacht van het publiek. aerwThe Millers in actie, zaterdagavond in de Stadsgehoorzaal. want het gebeuren speelde zich zeker niet alleen in de grote zaal af. Intiemer Boven, in de foyer, in de tweede koffiekamer en in de kleine zaal waren ook doorlopend optredens. Daar, in de wat intiemere zij het jammer genoeg wat kale sfeer van de koffiekamer vond ik bij het Adrienne West Kwartet in derdaad wat ik verwacht had: de zwoele, dromerige muziek voor de hele late avond. Paradoxale muziek. Het is slaapverwekkend en het houd je wakker. Maar een zaal verderop was ook de Old Swing Society, waar de snelle muziek noopte tot bewegen. Wat het publiek voor zover de ruimte het toeliet dan ook in grote geta- len deed. En in de foyer een optre den van Lill\an Boutté and Friends. In de foyer vond ik haar minder indrukwekkend dan la ter op de avond, toen zij op het podium in de grote zaal stond.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 3