Oudshoorn imponeert Danaïden en Fiks nog volop in race Basketballers 1 Blitz stunten Fides opnieuw door Pams verrast: 12-11 Yvonne van Dorp demonstreert vorm Werkendam kansloos Dauphiné gaat gewoon door Derde plaats Groenendijk Pernix probleemloos langs O WO 'Monte Carlo' weer van start Opmars Leidenaars gestuit LEIDEN - Vorig seizoen nog uitkomen voor rayon-twee deklasser Grasshoppers en zaterdagavond na rust in de basis van eredivisietopper Elmex Leiden. Dat is een we reld van verschil, zowel qua niveau als qua entourage, maar aan Rudolf Oudshoorn is niet af te zien dat het hem iets doet. Tegen Werkendam stuurde coach Ruud Harre wijn de jonge Katwijker direct na de pauze het veld in voor sterspeler Jerry Beck. En alsof het de gewoonste zaak van de wereld was pafte Oudshoorn meteen maar driemaal over zijn Amerikaanse tegenstrever Cleo Wright heen. Zonder blikken of blozen rende hij na die nuchtere afstandsflappers meteen terug naar eigen helft om daar in de verdediging de gerou tineerde Theo Kropman brutaal weg 'voor het blok' te zetten en om het krachtmens Jake Betha ny tot tweemaal toe flink uit ba lans te brengen. In zijn acties leg de Oudshoorn zoveel flair en brutaliteit dat het leek als of hij al jaren op dit niveau acteerde. Slechts het feit dat hij na een mi nuut of zes rennen en vliegen compleet kapot zat was een te ken dat dat typisch niet het geval "Daarom heb ik hem ook gewis seld", verduidelijkte Harrewijn na afloop van de simpele 84-56 GRENOBLE (AFP) - De etappe wedstrijd Daupiné Libéré wordt dit jaar van 28 mei tot en met 4 juni gehouden. Dit heeft de di rectie van de gelijknamige krant bekendgemaakt. De beslissing werd genomen na gesprekken tussen Guy Merlin, een superma kelaar, en de directie van "Dau phiné Libéré". Twee maanden geleden had de nieuwe leiding van de krant laten weten voorne mens te zijn om financiële rede nen de etappekoers drastisch in te korten. Scores LEIDEN - Wiel 18 (67%), Kragtwijk 17 (8), Beek 15 (9), Cox 12 (8), Oudshoorn 6 (75%), Van Helfteren 6, Hagens en Van Dam 4, Wessels 2. Schotpercen tage 54, rebounds 39, balverlies 16. WERKENDAM - Wright 16, Govers 7, Van de Lagemaat 6, Bethany 6, Krop man, Verkerk, Vos en Camero 4. Schotpercentage 43, rebounds 25, balverlies 24. overwinning die de derde grote zege op Werkendam betekende. "En hem er later, toen hij wat bij gekomen was, weer ingestuurd. In zulke wedstrijden kan hij wat ervaring opdoen. Hij gaat aardig vooruit, is in elk geval voor nie mand bang. Op de training doet hij nog weieens gekke dingen, dat moeten we er nog uit zien te krijgen. Verder ontwikkelt hij zich goed. Het publiek reageerde er ook leuk op." Spanning Dat kon inderdaad, toen vrij vlot duidelijk was geworden dat Werkendam opnieuw niets in te brengen had tegen Leiden en er dus van spanning geen sprake was, het ongecompliceerde en soms wat opportunistische spel van Oudshoorn wel waarderen. Ook regiogenoot Eric Paul van Weeren mocht, toen hij vier mi nuten voor tijd bij de stand 78-48 zijn opwachting maakte, op bij val rekenen al kwam hij ditmaal niet zo goed uit de verf als vorige week tegen Den Helder. "Hij moet meer lef tonen", was het commentaar van Harrewijn. MAANDAG 23 JANUARI 1984 LEIDEN - De basketballers van Blitz leverden in het afgelopen weekeinde een prestatie van de eerste orde door koploper Argus de eerste nederlaag van het sei zoen toe te brengen. Dat gebeur de nog wel in het hol van de leeuw: 95-96. Leiderdorp consoli deerde zijn goede positie in de eerste klasse. Locomotief werd met 85-88 verslagen. Lisse speel de bij Flamingo's bij voorbaat al een gewonnen partij, nu de Haar lemse tegenstander te zwak voor deze afdeling blijkt te zijn. Nog geen enkele maal kon Flamin go's een overwinning noteren. De heren van MSV kenden weinig problemen met de 'oudjes' van Hagenaars (71-83), terwijl De Trotters een overwinning bin nenhaalde tegen Jumpers. De dames van Elmex dolven het on derspit tegen Hurricains. De MSV-meisjes kwamen opnieuw tot een goede prestatie door nummer drie US met negen pun ten verschil te verslaan (63-54). Argus-Blitz 95-96 (50-52) Nog geen enkele maal had de Haagse tegenstander dit seizoen verloren. Blitz maakte aan dit re cord een einde dankzij een beke ken spelletje in de tweede helft. Nog voor de rust was Argus de betere ploeg geweest. Halverwe ge de eerste rondgang had de thuisploeg een 'gat' van zes pun ten geslagen. Pal voor het theein termezzo sloeg de Voorschoten- se ploeg, die de inbreng van de wintersport vierende Rolf van Noord moest ontberen, terug. De opgaande lijn werd in de twee de helft voortgezet. Bij 68-80 leek de strijd beslist. Een wanhopige poging om alsnog een gunstig re- sultaat te boeken, leverde Argus net niet het gewenste resultaat op. "Al met al een verdiende overwinning", was coach Kallen berg ingenomen met het resul taat. Locomotiev-Leiderdorp 85-88 (45- 45) De overwinning van Blitz speelde met name Leiderdorp in de kaart. De ploeg van Ben van Cleef maakte geen fout, hoewel zijn pupillen nu niet bepaald tot oogstrelende daden kwamen. Ondanks dat de tegenstander niet écht werd afgeschud, kwam de zege geen moment in gevaar. Marcel Rijsbergen (18) en Ton Paulides (17) waren de Leider- dorpse topscorers. Flamingo's-Lisse 57-99 (27-48) Vorig jaar was de tegenstander van Lisse eigenlijk gedegradeerd. Omdat in de eerste klasse door een reorganisatie een plaats vrij kwam, werd Flamingo's weder om in de eerste klasse ingedeeld. Lisse bewees dat het team uit de Spaarnestad daar niet in thuis hoort. Zonder noemenswaardige inspanning reikte de formatie van Han Wallaart net niet tot de 'magische' 100. Met 19 punten was John de Bruin topscorer. Jumpers-De Trotters 90-99 Een belangrijke overwinning van de Leidenaars die een geconcen- Voor het overige gebeurden er za terdagavond weinig schokkende dingen. Roel Tuinstra, de ex-in ternational en trainer van Jong Oranje, heeft bij Werkendam het roer overgenomen van sponsor/ bestuurslid/coach/manusje van alles Ton van Velzen. Voorlopig viel er nog weinig vooruitgang te bespeuren in het spel van de Werkendammers die blijkbaar een broertje dood hebben aan verdedigen. Tuinstra zal, als het hem al lukt de rijen te sluiten, zijn handen vol hebben aan dit samenraapsel. Het schrijnende gebrek aan conditie is het meest opvallende aspect. De tijd lijkt tekort om nog efficiënte maatre gelen te kunnen nemen. Degra datie is dan onvermij delijk voor de nieuwkomer in de eredivisie. Die zaterdag, ondanks het feit dat internationaal Herbert Camero voor het eerst aantrad, al na twaalf minuten tegen een hope loze 32-15 achterstand aankeek. Leiden behoefde daarvoor echt niet tot het uiterste te gaan. Wiel, de jarige Kragtwijk en Cox kre gen zoveel gemakkelijke schoten dat het aanvallend allemaal zeer soepel verliep. Even aantrekken in de verdediging was dan meestal afdoende om snel weer balbezit te verkrijgen. De rust stand van 44-21 geeft aan hoe ge makkelijk het ging. Verschil In de tweede helft, met Beek, Cox en Hagens aanvankelijk op de bank. liep het verschil rap op tot dertig punten, 61-31. Groter zou het gat niet worden, omdat Lei den, toch al zeker van zijn zaak, zelf ook alle principes van het verdedigen overboord gooide. Rennen en schieten was het pa rool waarbij er flink wat gemist werd en er liefst zestienmaal bal verlies werd geleden. Het pu bliek maalde er niet om. Dat had Oudshoorn en Van Weeren en vond het verder wel best. AD VAN KAAM DORTMUND - AV Holland-atlete DrechtlOOP Yvonne van Dorp heeft gisteren tijdens indooratletiekwedstrij- den in het Westduitse Dortmund een goede conditie gedemon streerd. De Leidse juniore liep de 400 meter in 57.2 en sprintte op de 60 meter naar 7.6. Clubgenote Cathy van Loon deed het bij de dames ook niet slecht: 60 meter in 7.9 en 400 meteer in 59.3. Bij de heren sprintten Holland-at leten Alfred Verhoef en Eric Taal de 60 meter beiden in 7.1. Jaap Dirkx, twee weken na de ver rassende 50.7 op de 400 meter, kwam nu tot 23.3 op de 200 me ter. Bij het springen liet Rob Ultzen twee prima prestaties noteren hinkstapsprong met 13.28 meter en ver met 6.37 meter. LEIDEN - André Kolders is giste ren winnaar geworden van de in Leimuiden gelopen Drechtloop. De halve marathon legde de in woner van Sliedrecht af in een tijd van 1.11.20 seconden. Bij de veteranen kwam B. Smit uit Sas- senheim als eerste binnen. Bij de dames kwam Sisca van Velzen uit Zoetermeer als eerste over de streep. Michel Haspels uit Uithoorn was de snelste over acht kilometer. Bij de dames won Carolien Dui venvoorde uit Zoetermeer. Eer ste veteraan was op die afstand T. van Wetten uit Noordwfjker- hout was de beste veteraan.Op de vier kilometer was Michel Vermeulen uit Boskoop de snel ste. Jennifer Ammeijaar was het snelste meisje. Aan door de voet balvereniging Kickers'69 georga niseerde Drechtloop namen 1250 deelnemers deel. treerde partij speelden. De ploeg kwam niet echt tot hoogstaand basketbal, maar profiteerde wel van slordigheidjes bij de tegen- - stander. De wedstrijd ging lange tijd gelijk op. In de slotfase even wel sloeg de Leidse ploeg toe. Wim van Niekerk werd met 42 punten topscorer. Hagenaars-MSV 71-83 (30-43) Wanneer de ruststand met de eind stand wordt vergeleken, moet worden geconstateerd dat de Noord wijkers het in de tweede helft enigszins hebben laten af weten. Tegen de oude ploeg van Hagenaars had MSV een grotere zege kunnen behalen, dan de uit slag die nu op het bord kwam. De Noord wijkers verdedigden in j de tweede helft matig. Uitblinker was Peter Goosen (16 punten). Topscorer werd Evert Jan van der Plas met 21 punten. Dames Hurricains-Elmex 58-46 (33-22) Vreemd genoeg werd dit duel met scheefstaande baskets gespeeld. Omdat de thuisploeg ondanks het 'mankement' geen moeite had de ballen in het netje te wer pen, keken de Leidse dames al snel tegen een achterstand aan. In feite was het duel toen al be slist. Leiden deed wat het kon, maar kon de kloof niet meer overbruggen. Topscoorster met 13 punten was Ilona Luurssen, die de komende weken overi gens niet aanwezig zal zijn. Zij moet in het ziekenhuis worden opgenomen. MSV-US 63-54 (34-24) Dankzij deze zege hebben de Noordwijkse dames goede voor uitzichten op promotie. US had vier punten minder dan MSV, maar één wedstrijd meer ge speeld. Nu de ploeg verloor van MSV, moet US kansloos worden geacht voor één van de promotie- plaatsen. Maijolein Ter Laak was met 14 punten en 10 rebounds de beste speelster. Renate Sluys werd topscoorster met 16 pun ten. MAASSLUIS - Brigitte Groenen dijk van sportschool Van dér Luit heeft bij de districtskam pioenschappen judo in Maas sluis een knappe derde plaats be haald in de categorie tot 44 kilo. De Leidse debuteerde op dit ni veau en drong met goed judo door tot de laatste vier. LEIDEN/MAARSENBROEK - Pernix handhaafde zich bij OWO moeiteloos in de sub top van de overgangsklasse A. Een reëele bedreiging voor koploper Dalto vormt de ploeg van coach Jasper Engel evenwel niet meer, gezien de achterstand van zes punten. Hetzelfde geldt voor eersteklasser TOP, dat lijstaanvoerder Albatros in eigen huis het eerste punt afhandig maakte (5-5), maar op de ranglijst wel vijf punten achter bleef. Kanshebbers voor de titel zijn nog wel de tweedeklassers Fiks en De Danaïden. Zuiderkwartier is daarentegen na de forse neder laag tegen Het Zuiden onderaan de ranglijst terecht gekomen. In de beginfase wist OWO zeker te overtuigen. Het hoge tempo van de ploeg uit Maarsenbroek, gehandicapt door het ontbreken van Frits- en Henny Bruijntjes, bracht Pernix in moeilijkheden en snel stond er een 2-0 stand op het bord. De Leidenaren kwa men wat moeilijk op gang in de grote, sfeerloze en met slechts een honderdtal toeschouwers ge- RAAMSDONKVEER (ANP) - Aan de 25ste autorally van Monte Carlo nemen twee Nederlandse combinaties deel. De twee vader landse koppels bevonden zich onder de zeven equipes, die gis teren in Raamsdonkveer voor de eerste etappe naar verzamel plaats Aix-les-Bains vertrokken. Van de twee heeft het duo Jan Bak/Bob Dickhout uit Den Bosch ervaring. Het met een Por sche 911 gestarte stel nam deel aan de editie van 1982. Bak haal de toen door een kromme voor trein het einddoel, Monte Carlo, niet. Het echtpaar Willem en Els Sinte- nie debuteert in de voor de we reldtitelstrijd meetellende rally. Dit amateur-duo rijdt met een Opel Kadett GTE. De bescheiden rally-karavaan is gisteren na een korte door de Ne derlandse deelnemers beheerste klassementsproef in Raams donkveer, begonnen aan de 1182 kilometer lange aanlooproute naar Aix-les-Bains, die via Venlo, Solingen, Trier, Metz en Dijon loopt. vulde sporthal Bisonspoor. Een maal op temperatuur was de strijd echter snel gestreden, want OVVO bleek het eigen tempo geen helft te kunnen volhouden. Daarnaast raakte de ploeg geiri- teerd, doordat scheidsrechter Van Buren in een minuut twee maal naar de stip wees. Kees Brokaar verzilverde deze beide door Geerten Breedveld gefor ceerde strafworpen en Pernix stond weer gelijk. Alleen fysiek kon OWO Pernix nog lang de baas. Maar door veel loopwerk te verrichten wisten de Leidse aanvallers forse aansla gen te ontlopen en tevens kansen te creëeren. Peter- en Carla Kui pers zorgden voor 2-4, een voor sprong, die in de slotfase van de eerste helft verder opliep. OWO kon het tempo niet meer volgen, haakte definitief af en Peter Kui pers, Kees Hortensius en Kees Brokaar - een vierde strafworp - joegen de stand naar 5-10. Ook Frits Bruijntjes kon het tij niet meer keren. De oud-internatio- nal scoorde eenmaal vanaf de stip, maar had veel problemen met Geerten Breedveld, die hij eenmaal onreglementair in de ar men sloot bij een doorbraak. Per nix kon vrijuit blijven spelen, waardoor het gebrek aan tegen stand met veel treffers kon wor den gecompenseerd. Zodoende werd er een 12-16 eindstand be reikt, met treffers van Kees Bro kaar (6), Peter Kuipers (4), Kees Hortensius (2), Carla Kuipers, Jenny van der Laken, Janneke Mulder en Geerten Breedveld. Als eerste slaagde TOP erin koplo per Albatros een punt afhandig te maken. Op zich een prima pre- satatie van de ploeg van coach René Versloot, maar het 5-5 ge lijkspel was wel een verliespunt. Halverwege de topper gingen de Sassenheimers nog met 3-5 aan de leiding, nadat er al eerder een 0-3 op het scorebord had gestaan door goals van Sjoerd van der Klaauw (2) en Jacqueline Winter. Na de treffers van Anne van der Zaag en Gerco Langelaan bleef TOP de verdere tweede helft doelpuntloos- De tot het kookpunt stijgende spanning bleek teveel voor de jonge ploeg, die zich wel kansen schiep, maar deze niet wist af te ronden. Ook Albatros was erdoor bevangen, miste zelfs twee straf worpen, maar kwam tien minu ten voor tijd dan toch langszij. De belangrijkste strafworp werd na het eindsignaal genomen, om dat de scheidsrechter een over treding in de doorbraak door- floot, geen strafworp gaf, maar vervolgens de misser tot doel punt promoveerde. De strafworp werd na afloop alsnog benut en het protest dat TOP dacht in te dienen, kon in de prullenbak. Tien minuten voor rust raakte Zuiderkwartier beslissend achterop. Het Zuiden liep uit van 2-3 naar 2-7 en deze tegenvaller zette een flinke domper op het toch al niet grootse spel van de ploeg van coach Nico van Leeu wen. Na rust (4-8) brak de laatste weerstand van de Leidenaren, toen bij 7-10 Hans van de Mee berg Jr. eeen strafworp miste. Dick Derksen, volledig van slag, had daarvoor al het veld moeten ruimen voor Theo van Leeuwen. Zonder enige geloof in eigen kunnen ploeterde Zuiderkwa- tier, nog een kwartier lang ver der, voordat Het Zuiden de gena deklap uitdeelde. Na zestig mi nuten incasseerde Het Zuiden de zo belangrijke punten: 7-13. Fiks nam voortvarend een 7-1 voorsprong op concurrent GKV(G), maar daarna stokte de produktie bedenkelijk. Zes mi nuten na rust (7-3) waren de Gor- kummers tot op een punt gena derd, maar een strafworp van Diederick van Veen bracht uit komst. Ook bij 9-7 bleek dezelfde speler betrouwbaar vanaf de stip, waarna Fiks zichzelf her vond. Invallers Robert van der Kraan en Gwenny de Best zagen Tjaard Sijpkes vangt af voor Fluks in het duel tegen Crescendo. Tegen stander Alphons Cornelissen kijkt lijdzaam toe. (Foto Holvast). hun eerste schot in de mand ver dwijnen, waarna GKV nog op haalde tot 15-13. De Danaïden raakte tot tweemaal toe achterop in het prestigeduel tegen Olympiaan, de oude ploeg van Hans van Huis en thans op- traind door Ron Ek. Zowel 2-4 als 4-6 werden goedgemaakt, waarna in de tweede helft De Da naïden, met een viermaal scoren de Cees Christiaanse, het initia tief overnam. Olympiaan knokte stevig terug, maar de marge van twee punten bijeengeschoten door Hennie Devilee en Monique Slingerland (9-7) bleef mede door knap spelbevriezen in stand: 11- 9. De Algemene raakte in de eerste helft ver achter op Quick. De 6-2 achterstand werd na rust (8-5) wel volledig goedgemaakt, maar na 12-11 wist de ploeg van coach Jan Sjardijn de laatste negen mi nuten niet tot scoren te komen. Ook invaller Ruud van Vliet moest lijdzaam toezien, hoe de Dordtenaren vanaf de stip op 13- 11 kwamen en vervolgens tijdens spelbevriezen nogmaals scoor den: 14-11. Velocitas hield dankzij een doel treffende actie in de slotfase van invaller Rien van Poelgeest nog een punt over aan het duel tegen Weidevogels: 6-6. De ploeg uit Bleiswijk imponeerde geenszins, maar Velocitas had meer proble men rnet de arbitrage en het ei gen schot. Leon Brouwers scoor de driemaal. KNS was totaal niet opgewassen tegen het schuttersgeweld van Tempo. De lijstaanvoerder liep weg naar een 10-4 ruststand, voordat dat de Oegstgeester ploeg daar in de beginfase van de tweede helft iets tegenover kon stellen. Via 10-6 werd het even wel nog 17-7, ondanks een hat trick van Peter Zitman. Fluks klopte Crescendo opnieuw in de allerlaatste minuten. Een teleurstellende nederlaag vond Crescendo-coach Piet l'Ami, die toe moest zien hoe Fluks-collega Kees van Vliet in de slotfase de beslissende treffer door de mand werkte. Kort daarvoor hadden de Leidenaren, die een licht vel- doverwicht hadden opgebouwd, nog zicht op winst, maar de toe gekende strafworp werd jam merlijk gemist. Henk Alberts en Wilfred Cornelisse scoorden elk tweemaal voor Crescendo, ter wijl Aad van Drongelen ditzelfde deed voor Fluks. BvG DEN HAAG - Zowel in de kop als in de staart van de ranglijst ligt de strijd in de hoofdklasse B weer volledig open. Werd koploper Rohda na een nederlaag tegen For- tuna achterhaald door PKC en dezelfde Delftenaren, Fi des Pacta moet nu op de voorlaatste plaats Pams naast zich dulden. De debutanten van coach Gerard Bos ble ken ten tweede male niet opgewassen tegen het snelle combinatiespel van de Hagenaars. Na gelijke spelen tegen PKC, Roh da en Blauw Wit leek de over winning op hekkesluiter Ons Ei bernest een opmars in te luiden. De topploegen wisten nog geen raad met Fides Pacta. Het typi sche verdedigen, het veelvuldig aanbieden van ruimte, inspelend op de zwakheid van de schutters van de tegenpartij, haalde menig topper uit het spel. Zoniet Pams, dat opnieuw met verrassend aan- valsspel de Leidse verdediging uiteen speelde. Snelle combina ties voor de korf maakten het te rugvallen naar de korf levensge vaarlijk, ook al doordat de Haag se schutters bijzonder zuiver mikten. In de beginfase was van die drei ging nog geen sprake. Pams kwam nauwelijks tot enige aan- valsactie, onder druk gezet door de Leidse schutters. De zuiver heid leek weer volledig terug en Henny Piket schoot er als van ouds lustig op los. Ongrijpbaar voor Onno Nijenhuis deed de Leidenaar de bal driemaal in de korf verdwijnen. Na twaalf mi nuten stond er een 1-5 stand op het scorebord, waar ook Robin Sommeling en Ronald van der Velden een treffer aan bijdroe gen. In de euforie van de voorsprong verslapte de concentratie. Onno dig balverlies verminderde het aantal doelkansen, terwijl er te vens gaten in de verdediging vie len. Henny Piket kwam bij Geor ge Dinsbach aan de ketting, scoorde daarna ook niet meer en in het andere vak wist Bob Springer Nico Pikaar herhaalde lijk uit te spelen. Tot 4-7 bleef de marge overeind, dankzij acties van Nico Pikaar en Bea Schra- ma. Twee minuten voor rust was Pams weer terug tot op een punt (6-7) en drie minuten na de her vatting viel de gelijkmaker. Zuiverheid Het leek Fides Pacta allemaal maar weinig te deren. Het spel bleef sterk korfgericht, hoewel er toch steeds meer aan de zuiverheid van het schot ging schorten. Een actie van Jeanet Smit werd fout afgestopt en vanaf de stip kon Ronald van der Velden zorgen voor een laatste voorsprong: 7-8. Tien minuten later waren de rol len al omgekeerd en was een der de treffer van Ronald van der Velden slechts goed voor een verkleining van de achterstand tot 10-9. Invalster Jacqueline Velthuyzen was al aan de warming-up bezig toen Onno Nijenhuis van de stip Fides Pacta weer op twee punten achterstand zette. Na de vakwis- seling werd zij alsnog ingezet ter ondersteuning van het duo Som- meling/Piket. Een goal aan de andere kant neutraliseerde de zet van Gerard Bos, ook al forceerde Velthuyzen nog de strafworp, waaruit Henny Piket 12-10 kon scoren. In een uiterste poging wat terug te doen wrong Ronald van der Vel den in de slotfase langs zijn te genstander. Vanaf de stip mocht hij van arbiter Rosink zijn actie afronden: 12-11, maar dat was zijn laatste. Op balbezit spelend maakte Pams de laatste vier mi nuten vol. BRAM VAN GENT

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 16