RB "ijskoud" de beste C Nederlaag Quick Boys "bijzonder ongelukkig" 3- ARC ontdoet zich van Katwijk: 3—0 Volendam op ijspiste royaal verslagen: 3-0 FC Lisse krijgt loon naar werken Pech achtervolgt dames van LSW Sleutels haakt af tegen Kagia Jeugd van Roodenburg haalt uit MAANDAG 23 JANUARI 1984 Sport HARDERWIJK - Het kan snel ver keren. Nog maar enkele weken terug blies Quick Boys ferm zijn partijtje mee in de strijd om de koppositie. Maar door drie ne derlagen op rij, de laatste afgelo pen weekeinde in Harderwijk te gen WOG (1-0), zijn de Katwij- kers teruggeworpen naar de mid denmoot. Van de veelbelovende competitiestart is weinig meer over, de ploeg zit duidelijk 'stuk' en Quick Boys zal zich als de ge smeerde bliksem moeten her pakken of er kan al van een ver loren seizoen worden gesproken nog voor de helft van het aantal wedstrijden erop zit. Trainer Van Vianen van Quick Boys omschreef de nederlaag van zijn ploeg als "bijzonder on gelukkig". En dat was hij ook, als men louter kijkt naar de manier waarop de winnende WOG-tref- fer tot stand kwam. Een kwartier voor tijd duelleerden Teun van der Plas en de opgeko men WOG-achterspeler Renger de Groot met elkaar op de rand van het strafschopgebied. De Harderwijker kwam daarbij ten val. Er leek weinig aan de hand, zeker als men de staat van het veld in aanmerking nam: hard en glibberig, waardoor de spelers nogal eens uit hun evenwicht ge raakten. Bovendien was de vraag of de botsing zich wel binnen het strafschopgebied had voorge daan. De lijnen waren niet erg duidelijk en scheidsrechter Bot stond op enige afstand. Hij vond het toch allemaal erg genoeg om er een penalty voor uit te delen. Daaruit vuurde middenvelder Henk Drost feiKoos langs Theo Guyt. Een weinig bevrediging schenken de treffer, om het zacht te zeg gen. Hij belandde echter wel in de schoot van de ploeg die er het meeste recht op had. WOG was in die tweede helft veel aanval lender, doortastender geweest, kortom had in die tweede 45 mi nuten voor de aantrekkelijke kanten van het duel gezorgd. (n de eerste helft lag het anders. Toen gaven WOG en Quick Boys elkaar geen millimeter toe. Gering was het aantal kansen dat zich voordeed, omdat Rienks en Jonker aan Katwijkse en Cuntz en Umans aan Harderwijkse zij de de zaak krachtig op slot hiel den. De aanvallen van Quick Boys liepen herhaaldelijk vast door een gebrek aan beweeglijk heid en aan afspeelmogelijkhe- den. Boers was weinig opval lend, Van Rooijen deed wat hij kon, creëerde ook wel enkele kansjes, maar vond te weinig steun om zich heen. Schoonewil- le werkte hard zonder effectief te zijn, Pan en de Van Duynen kon den het spel niet naar hun hand zetten. ^oor rust kregen beide ploegen één zeer goede scoringskans. In de 21ste minuut, na een hoek schop van WOG, redde Guyt knap bij een kopbal van de ge vaarlijke Evert-Jan Jansen; de terugstuitende bal werd door halfspeler De Zwaan naar het Katwijkse doel gedirigeerd, waar Johan Jonker de Harderwijkers echter nog net de voet kon dwarszetten. Diezelfde Jonker had in de 42ste minuut aan de an dere kant bijna succes. Uit een hoekschop van Teun v.d. Plas frommelde hij de bal wel langs doelman Eype, maar niet langs de op de doellijn staande achter speler Dekker. Jet aandeel dat Quick Boys in de tweede helft had, was aanzienlijk minder. Leo van Delft viel al snel geblesseerd uit, Floor van Duyn ging op zijn plaats staan en Mar tin v.d. Plas voegde zich bij Van Rooijen in de frontlijn. Het liep daarna nauwelijks nog bij de Katwijkers. Tegenstoten van be tekenis kwamen er niet meer. Het stokte allemaal in het cen trum, waar geen duidelijke "lijn" aanwezig was. WOG daarente gen kwam steeds beter op stoom en toonde zich ook agressiever in de persoonlijke duels. Al in de derde minuut had de snelle Hen ry van Dijk van afstand laag te gen de paal geschoten, maar er kwamen meer mogelijkheden. 3rofiterend van Rienks enige foutje kon Evert-Jan Jansen vrij naar Guyt marcheren om zich op het beslissende moment te ver slikken in de afwerking. Een flit sende kopbal van De Zwaan na een verrassend voorzet van Van Dijk ging net over. Quick Boys stelde daar niets tegenover, maar de Katwijkse defensie weerde zich goed en zo steeg de hoop dat de 0-0 kon worden vastgehou den. Totdat, een kwartier voor tijd, scheidsrechter Bot de omstreden strafschop uitdeelde. Jirect daarop had een in gewone doen zijnde Martin v.d. Plas ze ker de gelijkamer aangetekend, toen de WOG-achterhoede hem even uit het zicht verloor. Maar Van der Plas zit wat vorm betreft in een diep dal en liet de kans voorbijgaan. In de slotfase kwam Hogewoning nog Van Rooyen vervangen. Het haalde niets meer uit. Hoewel doelman Eype in de laatste minuten af en toe vreemd in- en misgreep, bracht WOG de kostbare 1-0 voor sprong zonder problemen over de eindstreep. RUUD PAAUW RIJNSBURG - Onder het motto 'Pik in het is winter' heeft Rijnsburgse Boys zich zaterdagmiddag dankzij een ge makkelijke 3-0 overwinning op Volendam aan de kop van de eerste klasse B genesteld. In een periode van de competitie waarin 'normaal' voetbal nauwelijks mogelijk is, blijken de Rijnsburgers beter tegen de weersomstandighe den bestand dan welke tegenstander ook. Een week eerder nog tegen Quick Boys bleek de ploeg het best opgewassen tegen de harde wind en kwam daardoor in het bezit van de jackpot. Daaruit heeft RB zoveel zelfvertrouwen geput, dat ook een duel op een ijspiste geen onoverko melijke zaak bleek. Zo soepel als de hardrijders die zich het afgelopen weekeinde tijdens het Europees kampioenschap in Larvik over de baan bewogen, ging het allemaal niet in Rijnsburg, maar de thuisploeg hield wel twee belangrij ke punten over aan het duel tegen Volendam. Dat was meteen ook het enige waar de supporters zich aan konden v Waarmee gezegd wil zijn, dat de voetballers van Rijnsburgse Boys en die uit het dorp aan het IJsselmeer niet al te vaak aan voetbal op eerste klasse-niveau toekwamen. Maar dat behoorde ook tot de onmogelijkhe den, gezien de conditie waarin de 'mat' op Middelmors verkeerde. Dat moet zeker als verzachtende omstandigheid voor de 22 voetballers wor den aangevoerd. Beide ploegen waren zeker van zins er iets van te maken, maar het harde veld maakte de goede bedoelingen om een aantrekkelijke pot te spelen tot een 'mission impossible.' Het element spanning had wellicht nog veel kunnen vergoeden, maar Rijnsburgse Boys toonde zich te sterk voor de rode lan taarndrager om de toeschouwers de stuipen op het lijf te kunnen jagen. Ze zijn van goede wil, die Volendammers, maar ze lijken in de tweede klasse meer plezier aan het spelletje te kunnen bele ven. Zeker wanneer wordt be dacht dat het juist de voetebal- lers uit het pop- en palingdorp om de lol gaat, lijkt degradatie een goede oplossing. Al moet daar direct aan worden toegevoegd, dat het duel Rijns burgse Boys-Volendam geen juist indicatie gaf van de werkelijke krachtsverhoudin gen. Zolang er op korte afstand in de voeten werd gespeeld, ging het nog wel, maar zodra de ver eiste accutaresse ontbrak, ont stonden de vreemdste situaties. Corrigeren op het bevroren veld was namelijk onmogelijk. Kwam de bal op maat, ja dan viel er wel iets met te doen, maar belandde het leer op een iets andere plaats dan een speler verwachtte, dan bleek dat niet te herstellen. Dat zich veelvuldig balverlies voordeed mag dan ook duidelijk zijn. Natuurlijk bezondigde ook Huug Aandewiel zich daaraan, maar hij legt gewoonweg nu een maal meer risico's in zijn passes dan de gemiddelde voetballer. Ook tegen Volendam bracht hij geregeld medespelers in sco- ringspositie, maar onder andere Ton Arroyo, Jan Hogewoning en Rob Gillissen schatten de kan sen niet naar juiste waarde. Daar moet evenwel bij worden aange tekend, dat het gladde veld daar zijn aandeel in had. De gesteldheid van de mat werkte in de achtste minuut wél in het voordeel van Rijnsburgse Boys. Op aangeven van Martin Toet miste Arroyo in eerste instantie, maar Gillissen benutte het bui- ARC-doelman Cor Prook stompt de bal weg voor het hoofd KATWIJK - In de derde klasse van het zaterdagvoetbal heeft koplo per ARC zich voorlopig ontdaan van concurrent Katwijk. Door een 3-0 overwinning zorgden de Alphenaren voor een kloof van drie punten tussen beide ploe gen. Een verschil dat niet on overkomelijk is, vindt Katwijk- trainer John Huguenin: "We hebben een slag verloren, maar nog niet de oorlog". Zijn ploeg trad zaterdag nogal ge havend aan. Op Arie-Piet van der Ster, Peter van de Boon, Martin van der Plas (allen geblesseerd), Jan van Dijk (ziek) en Gidi van der Bent (vakantie) kon de Haag se oefenmeester geen beroep doen. Ook zonder deze spelers werden de kustbewoners echter in staat geacht het de Alphense tenkansje wèl. Pas nadat de bal in het doel was geploft, bleken de Volendam-verdedigers in cluis doelman Jan Tol vaste grond onder zich te voelen...Na een redelijk openings-kwartier kregen de Volendammers zo waar de gelegenheid het veld in de omgeving van de overigens zekere Cees Star te testen. De op ponent bouwde weliswaar een licht overwicht op, maar werd nauwelijks gevaarlijk nu Volen dam alle ballen hoog voor de pot gooide en daar derhalve een prooi werden van de lange Wim Driebergen. Met John van der Stek voor Johan Bond kwam Volendam tot aan de 'lucky' 2-0 van opnieuw Gillis sen in de 57ste minuut niet uit de defensieve stellingen. Hoewel geregeld onvoldoende gesteund door het viermans-middenveld, bleven Arroyo en Gillissen ook daarna een onverminderde druk uitoefenen op de Volendam-de- fensie, geleid door de bijna 43-ja- rige Klaas Plat. Nadat Van Dijk een zeer goede mo gelijkheid onbenut had gelaten, maakte Huug Aandewiel er in de 75ste minuut toch 3-0 van. Hoe wel RB het hierna voor gezien hield, diende zich de mogelijk heid op 4-0 in de vorm van een strafschop nog aan. Nadat Ar royo door keeper Tol was neerge legd, zocht Gillissen het doel echter op de verkeerde plaats. FRED SEGAAR Huug Aandewiel heeft aangelegd voor het derde Rijnsburgse Boys-doel punt. Even later zal de bal achter doelman Tol in het doel belanden. LEIDEN - De wedstrijden SJC - GSV (tweede klasse) en Quick - WSB (derde klasse) zijn gister middag na respectievelijk tien en vijftien minuten gestaakt. De beide scheidsrechters vonden het niet verantwoord om de elf tallen op de harde velden langer door te laten spelen. Bij beide wedstrijden was de stand nog 0- gasten moeilijk te maken. De Katwijkers slaagden wat dat be treft in hun opzet. Het gelukte de thuisploeg niet om meer te doen. De oorzaak lag zowel op het techni sche als het tactische vlak. Som mige spelers hadden, mede door het keiharde en daardoor veel te gevaarlijke veld, moeite met de balbehandeling. Voorstopper Huyg van der Plas werd dat al snel fataal. Klungelig liet hij de bal van zijn voeten springen, waardoor ARC-er Joop Lank- haar ineens kon inschieten. Zijn prachtige lob betekende 0-1. Na deze vroege tegentreffer ging Katwijk op jacht naar de gelijk maker. ARC kreeg daaixloor meer ruimte om te counteren. De équipe van Jan Kroeze maakte daar in de eerste vijfenveertig minuten nog geen gebruik van, al was Wilco van Leeuwen met een kopbal dicht bij 0-2. De gastheren uit het vissersdorp konden het net evenmin vinden. Amerik van Duivenvoorde, Jack Hoogkamer en Wim Guyt 2 wa ren dicht bij een doelpunt, maar de goed keepende Cor Prook kon zijn doel met fraaie acties schoonhouden. Hij had daarbij (schot van Van Duivenvoorde) wel éénmaal de hulp van de paal nodig. In het tweede gedeelte was Kat wijk genoodzaakt om gretig het vijandelijke doel op te zoeken. Dat gebeurde ook, maar zonder enig overleg werd de kortste weg genomen, terwijl Huguenin zijn pupillen had voorgehouden het spelletje via de vleugels te spe len. Er kwamen dan ook weinig echte mogelijkheden (Floor Schaap en Wim Guyt 1) voor de thuisploeg en ARC bleef het meeste gevaar stichten. Nadat Sjaak Key in het veld was gekomen voor Ardy Oosterlee, voltrok Nico Oosterlee het von nis. Eerst kon hij, na goed voor bereidend werk van Lankhaar, het tweede doelpunt binnentik- ken. Eén minuut later schoof hij de bal na een dieptepass van Jan Willem Bogers langs goalie Var- kevisser, waarmee de kloof tus sen Katwijk en ARC op drie pun ten werd bepaald.(0-3). HENRI POUW DEN HAAG - Het Haagse sport complex Escamp had gisteren de aanblik van een Groenlands landschap, waarop overigens geen ijsberen maar zowaar voet ballers vielen te bezichtigen. An derhalf uur trotseerden de zon dagtweedeklassers LENS en FC Lisse de kou; als beloning kon den beide partijen zich na afloop laven aan een 1-1 gelijkspel. Het met sneeuw bepoederde veld aan de Hengelolaan liet eigenlijk geen voetbal toe. De kans op blessures was groter dan nor maal, zodat het dan ook geen be vreemding wekte dat niet ieder een het laatste fluitsignaal haal de. De Lissenaar Ron Mesman verdraaide al vrij vroeg in de wedstrijd zijn knie, terwijl zijn clubgenoot Bon een heupblessu re opliep. In de eerste helft wist de thuisclub zich gesteund door de almaar aanblazende sneeuwstorm. Na drie minuten trof Edwin Eyken- hof het Lisser houtwerk, terwijl Theo Dikstra een unieke kans op 1-0 verprutste. Naarmate de eerste helft vorderde paste FC Lisse zich steeds beter aan de abominabele omstandig heden aan. Gerard Koomen en Wim van Beek kregen doelrijpe mogelijkheden, die evenwel niet werden benut. Dan deed LENS-speler Chiel Toet het na een half uur beter. Hij boog koppend een vrije schop van Leo van Rijn om in 1-0. FC Lisse perste na rust met de ijs koude wind in de rug de thuis ploeg op eigen helft samen. De afwerking van de Lisser aanval len liet echter te wensen over. Na een foutieve terugspeelbal kwam Wim van Beek oog in oog met de gelijkmaker te staan, maar zijn, inzet hobbelde juist naast het Haagse doel. Twintig minuten voordat de 22 voetballers de tot een diepvrieskist omgebouwde voetbalveld mochten verlaten, kreeg FC Lisse loon naar werken. Na een corner van Do- rus van der Voort kopte Gerard Koomen de 1-1 in. LEIDEN - In de regionale jeugdcompetitie is Rooden- burg het nieuwe jaar goed be gonnen. De ploeg van trainer Jan Lovink behaalde op een moeilijk bespeelbaar veld een 4-0 overwinning op Quick Den Haag. Quick Boys kwam in de thuiswedstrijd tegen Rijswijk niet verder dan een 1-1 gelijk spel. FC Lisse en Katwijk leden op nieuw nederlagen tegen res pectievelijk ADO (3-1) en VUC (6-0). De wedstrijd UVS-Xerxes werd afgelast. Roodenburg-Quick H Voor de pauze kwam al tot ui ting dat Roodenburg (dat op aangepast schoeisel speelde) beter uit de voeten kwam dan de Haagse opponent. Gé Te gelaar scoorde in het eerste part twee goals. Na de rust raakte Marcel Valk van af stand de lat. De terugsprin gende bal werd daarna door Gé Tegelaar opnieuw tegen de lat gekopt. Even later maakte Renzo v.d. Maat er toch 3-0 van. Roger James be paalde de eindstand hierna op 4-0. Quick Boys - Rijswijk 1-1 Het technisch beter onderlegde Rijswijk haalde verdiend een punt weg op Nieuw Zuid. Quick Boys was wel meer in de aanval, maar wist dat niet in de stand tot uiting te bren gen, hoewel onder meer Mar co van der Plas in het eerste half uur een goede kans kreeg. Na de rust kwamen de Rijkswijkers op 0-1. Het Kat wijkse offensief dat hierna volgde ieverde de gelijkma ker op van uitblinker Kees Haasnoot. FC Lisse en Katwijk moesten hun duels eveneens op een zeer moeilijk bespeelbaar veld afwerken. De Lissena- ren bereikten dankzij een treffer van Eric Verheyen de rust met 1-1. Een foutje van doelman Piet Warmerdam betekende hierna de omme keer. Nu Katwijk al zo goed als zeker gedegradeerd is, werkt trai ner Jaap Vermeulen al naar volgend jaar toe. Met één punt uit veertien wedstrijden heeft Katwijk nauwelijks nog uitzichten op prolongate van het van het eersteklasser schap. De jeugd van Katwijk schoot ook tegen VUC te kort: 6-0. LEIDEN - De weersomstandighe den hebben de afdelingsvoetbal lers in het afgelopen weekeinde danig parten gespeeld. Alleen za terdag kon worden gevoetbald. In de eerste klasse ging Sleutels- Kagia (1-2) als enige wedstrijd door; in de tweede klasse werden drie duels afgewerkt. SVOW nam de leiding door een 1-0 zege bij Unitas. Kagia nam in het treffen bij Sleu tels na een half uur een voor sprong door Harry van Dijk. Vlak na de pauze maakte Martin Mooijenkindt er 0-2 van. Pas daarna wist Sleutels wat meer door te dringen tot het straf schopgebied van Kagia: het leid de tot een tegentreffer van Frans Sjardijn, maar verder kwam Sleutels niet. De Leidse ploeg moest daardoér afhaken uit de kopgroep. Door 1-0 winst op Unitas nam SVOW de leiding in de tweede klasse, maar daar moet wel bij worden vermeld dat SVLV twee wedstrijden en Abbenes één duel minder heeft gespeeld. GWS won met 3-0 bij Kickers en Abbenes stuurde LSW '70 met een 3-1 nederlaag naar huis. LEIDEN - Voor Helen Stout, speelster van het eerste dames voetbalteam van LSW '70 was het zaterdag een ongelukkige dag. In de wedstrijd tegen Groo- te Lindt passeerde zij haar eigen keepster twee keer en vervol gens moest ze met een bescha digd bovenbeen naar het zieken huis. In Zwijndrecht stond LSW bij rust reeds met 2-0 achter. De openingsgoal kwam op naam van Helen Stout, die Gea van der Nagel ongelukkig passeerde. In de tweede helft herhaalde zij dit nog eens (3-0), waarna ze door een sliding op het harde veld een ernstige blessure opliep. Omdat niemand van de Leidse begelei ders over een rijbewijs beschik te, moest Madeleine Nivaart uit te vallen om haar ongelukkige ploeggenote naar het ziekenhuis te brengen. Daar werd het ge blesseerde been in gips verpakt. LSW, dat geen wisselspeelsters meer ter beschikking had, moest de resterende speeltijd volma ken met negen dames. Mede daardoor kon Groote Lindt uitlo pen naar 7-0. In de eerste klasse van de afdeling Leiden leden de dames van KRV een ongelukkige nederlaag bij Monster. De ploeg uit Katwijk had de hele wedstrijd een vel- doverwicht, maar slaagde er niet in de kansen te benutten. Mon ster doelpuntte ver in de tweede helft wel, waardoor KRV een 1-0 nederlaag leed. In de tweede klasse van de zater dagsectie schoot Trudy Buntsma Woubrugge naar een 2-3 zege op SVLV 2. Eerder had Tina Bunts ma twee keer voor het Woubrug- se elftal gescoord. Het tweede team van LSW verloor in deze klasse met 1-2 van Sportief. De butante Christine Vissinga be zorgde LSW de leiding, maar door geknoei aan Leidse zfjde ging die voorsprong in de tweede helft verloren. Gisteren werden alleen in de inter regionale klasse twee wedstrij den gespeeld. KFC '71, samen met Alkmania uit Oude Wetering kandidaat voor de titel, won met 6-0 van Bloemhof. Daardoor groeide de achterstand van Alk mania op KFC tot vier punten.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 13