mededelingen gemeentebestuur 23 t/m 27 jan. '84 I li Corpel houdt opruiming Corpel y PART-TIME MEDEWERKER(STER) VOORZETRAMEN ISOLATIE- Sfou GRATISS NAAICURSUS Commissie vergaderingen Commissie voor Algemene en Bestuurlij ke Aangelegenheden Maandag 23 januari a.s. om 19.30 uur- 20.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Aanschaf brandweermateriaal Verordening inlichting bevolkingsregister Nieuwbouw politie Jaarverslag politie 1983 Discussienota "De Gemeenteraad en de Politie" Commissie voor Volkshuisvesting Woensdag 25 januari a.s. om 20.00 uur In de raadzaal van het stadhuis. Vanaf 20.30 uur vindt de Hoorzitting Bij zondere ontheffing van het sluitingsuur van cafés plaats. Agenda: Vaststelling bestemmingsplan Diamant plein Garantie voor tijdige betaling van rente en aflossing van een geldlening groot 1.550.000.- aan de w.b.v. "Ons Doel" Garantie voor tijdige betaling van rente en aflossing van een geldlening groot 6.800.000,- aan de w.b.v. "De Goede Woning" Renovatie van 121 woningen, na renova tie 116 woningen, complex 2 Parkstraat e.o. w.b.v. "De Eendracht" RV 369/83 Renovatie van 57 woningen in complex 5 Storm Buysingstraat e.o. w.b.v. "De Tuin- stadwijk" RV 377/83 Instelling fonds egalisatie inkomsten Di rectie Volkshuisvesting Verkoop grond nabij C Verkoop grond gelegen nabij de Dijkhof- laan Verkoop bedrijfsunit Stadspolderweg Uitgifte in erfpacht bedrijfspand Gerrit Doustraat 2 Uitgifte erfpacht perceel Koddesteeg 22 Grondruil nabij Oude Vest 71 Aankoop Middelstegracht 5-7 (schoolge bouw) Aankoop pand Clarensteeg 29 Verkoop Schagensteeg 21 Verkoop Caeciliacomplex RV 379/83 Nieuwbouw- en renovatieprogramma 1984 Rioleringssubsidieregeling en regeling particuliere woningverbetering Nieuwe normen renovatieregeling Renovatie 243 woningen complex 9 w.b.v "Ons Belang" Flatgebouw Ravenhorst Commissie voor Financiën Commissie voor Onderwijs, Samenle vingsopbouw en Emancipatie Donderdag 26 januari a.s. om 19.30 uur In de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Accommodatie club- en buurthuiswerk in de binnenstad: Renovatie pand Apothekersdijk 33 Aankoop en aanpassing pand Middelste gracht 5-7 Aanpassing deel pand Langegracht 65 Commissie voor Financiën Donderdag 26 januari a.s. na afloop van de gezamenlijke commissievergadering met de commissie O.S.E. In de raadzaal van het stadhuis. In deze vergadering zul len voorstellen worden besproken welke onlangs In diverse vergaderingen van an dere commissies aan de orde zijn ge weest en waarvan nu In hoofdzaak de fi nanciële aspecten zullen worden bezien. En verder: Nota Omroep Rijnland II van de Werk groep Omroep Leiden e.o. Aanvullende subsidie Stichting Onderwijs- winkel leiden-Noord. Afrekening bijdrage exploitatietekort be graafplaats Rhijnhof over 1982 Vergoeding kosten psychologische hulp verlening en kosten medicus en audioloog toelatingscommissie. Kosten bestrijding Oosterse kakkerlakken in 31 percelen aan de Haarlemmerweg. Nadere mededelingen omtrent de uitke ring uit het Gemeentefonds over 1983 en 1984 Bovenstaande commissievergade ringen zijn openbaar. Wie meer wil weten over de te behandelen agen dapunten kan daarvoor terecht aan de informatiebalie in de hal van het stadhuis. Of bel even: 254103. Overige vergaderingen Projectgroep Ontwerp-pestemmingsplan Stationsbuurt Dinsdag 24 januari a.s. om 20.00 uur In het schoolgebouw aan de Rijnsburger- singel 55. Agenda: Inventarisatie bestemmingen en voor schriften Horeca Voor informatie kunt u bellen 254490 Commissie voor de Beroep- en Bezwaar schriften Woensdag 25 januari a.s. In de koffieka mer van het stadhuis. Agenda: 14.30 uur: Bezwaarschrift van de heer Dikken tegen een verleende bouwvergunning voor een buurtwinkel en horecaruimte langs de Zwartemeerlaan; 15.00 uur: Bezwaarschrift van mevrouw van de Berg-Ziekman namens omwonenden tegen een ver leende bouwvergunning voor perceel Zoeterwoudseweg 29; 15.30 uur: Bezwaarschrift van de coöpe ratieve vereniging 'De Klos' te gen weigering werkproject voor subsidiëring uit het pro vinciale werkgelegenheids- fonds voor te dragen; 16.15 uur: Bezwaarschrift van Stichting Interkruis Leiden tegen een besluit te korten op het subsi diebedrag 1979 ten behoeve van de Stichting. Vrijdag 27 januari a.s. In de koffiekamer van het stadhuis Vanaf 14.30 uur wordt een zestal bezwaar schriften behandeld, waarvan er vier betrek king hebben op een afwijzing voor een pre miekoopwoning in vlek 7a in de Stevenhof- polder. Een bezwaarschrift is gericht tegen aanzegging tot ontruiming en een bezwaar schrift is gericht tegen een weigering voor een woonvergunning. Voor informatie kunt u bellen 254167. Voor Informatie "Overige vergaderingen" zie telefoonnummer(s) contactpersonen onderaan agenda's. Diversen Informatieavond reconstruc tie Utrechtse Jaagpad De gemeente organiseert op woensdag 25 januari a.s. een informatieavond over de re constructie van het gedeelte tussen de Wa tertoren en de Leiderdorpse brug. De avond wordt gehouden In het Klub- huls Matilo, Zaanstraat 126 en begint om 20.00 uur. De direktomwonenden hebben inmiddels een uitnodiging voor de avond in de bus ge had. Andere belangstellenden die geen uit nodiging hebben ontvangen zijn eveneens welkom op de avond. Herdruk Leids Bruggenboek op komst Op 19 december j.l. verscheen het Bruggen boek Leiden, uitgegeven op initiatief van de gemeente. Het is een fraai uitgevoerd en overzichtelijk boekwerk, waarin alle be staande bruggen (en een aantal tunnels en viadukten) staan afgebeeld en beschreven. Het boek is bij velen zeer in de smaak geval len. Herdruk De bescheiden eerste oplage was in rekord- tijd uitverkocht. De belangstelling voor het boek blijft onverminderd voortduren. Daar om onderzoeken wij de mogelijkheid van een herdruk met 'n flinke oplage. De stuks prijs zal naar verwachting 30,- bedra gen. De herdruk zal vermoedelijk omstreeks april '84 verschijnen. Wij willen u in de gele genheid stellen om, indien u daar prijs op stelt, één of meer exemplaren te bestellen. Intekenlijst en exemplaren ter inzage Belangstellenden kunnen het Bruggenboek inzien aan één van de informatiebalies van stadhuis (Breestraat) of Stadsbouwhuis (Langegracht 72). Sinds maandag 16 ja nuari liggen daar ook intekenlijsten om u als belangstellende op te geven. Nieuwbouw Doelenterrein Op het Doelenterrein, in het hartje van Lei den, worden momenteel 58 woningen ge bouwd. Twee jaar geleden is ook al een op roep voor kandidaten geplaatst, maar door de (te) lange voorbereiding zijn er vele kan didaten elders aan passende woonruimte geholpen. Momenteel zijn er nog enkele 4/5- kamer eengezinswoningen en 3-kamerflats beschikbaar. De voorlopige huur is vastge steld op: - voor eengezinswoningen 490,-// 525,- per maand; - voor 3-kamerflats 365,-// 425,- per maand. Daarbij komen nog de servicekosten, glas verzekering, etc. De stookkosten, waarbij iedere woning een eigen CV-ketel heeft, zijn voor eigen reke ning; dus niet in de huur opgenomen. De woningen zullen worden opgeleverd voor bewoning van juli 1984 tot december 1984, afhankelijk van de bouwstroom en weersom standigheden. Wie komen in aanmerking? Voor de eengezinswoningen: gezionnen met kinderen; voor de 3-kamerwoningen; 2 per soonhuishoudens, die voldoen aan de vol gende voorwaarden: 1. Stadsvernieuwing 2. Woningzoekenden, die een woning van een woningbouwvereniging achterlaten met een kale huur van max. 350,- per maand. 3. Zij, die geregistreerd staan bij Bureau Huisvesting of volgens de huidige woon ruimteregeling geregistreerd kunnen wor den en voldoen aan de bezettingsnorm. Waar aanmelden? Aanmeldingen schriftelijk bij Directie Woon ruimteverdeling voor 3 februari a.s., waarna u bericht ontvangt van de Directie Woon ruimteverdeling of u bij de kandidaten/geïn teresseerden behoort of op grond van bo vengenoemde voorwaarden afvalt. De kan didaten/geïnteresseerden ontvangen tevens een uitnodiging voor een voorlichtings avond. De woningen komen in beheer en exploitatie bij de Woningbouwvereniging "De Goede Woning". Openstelling nieuwbouw Gemeentelijke Sociale Dienst Gedurende deze maand wordt de nieuw bouw van de Gemeentelijke Sociale Dienst aan de Langebrug geleidelijk in gebruik ge nomen. Maandag 23 januari a.s. om 9.00 uur zal de openstelling van de nieuwbouw voor cliënten en bezoekers plaatsvinden. Dit betekent, dat de ingang voor cliënten uit het district centrum Langebrug 60 wordt. (Vlak naast de "oude" ingang). Voor cliënten in Zuid-West en Noord blijven de dependances van de Gemeentelijke Sociale Dienst aan de Apollolaan respectievelijk de Herensingel gehandhaafd. De spreekuren blijven onver anderd van 9.00 tot 10.30 uur. Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 25 en 27 Maandag 23 januari Wijk 24,28 en 32 Woensdag 25 januari Wijk 33 Donderdag 26 januari Wijk 30 en 37 Vrijdag 27 januari Bouwplannen Burgemeester en wethouders zijn van plan de volgende bouwvergunningen te verlenen met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50, lid 8, van de Woningwet: Alpenroos 7, plaatsen bergipg; Clarensteeg 34-34-a, inwendig verbouwen beneden- en bovenwoning; Hansenstraat 12a, plaatsen berging en trap in achtertuin; Oude Rijn 33, wijzigen achtergevel wo ning; Oude Singel 156, verbouwen woning; Nieuwe Rijn 43, vergroten dakkapel op achterdakschild; Hoge Morsweg 85, bouw berging ter plaat se van te slopen berging; Schutterstraat 16, verbouwen woning; Gerrit Doustraat 19, verbouwen en uitbrei den woning; Nieuwstraat 3-5, wijzigen gevels winkel; Pasteurstraat 2e, verbouwen bovenwo ning; Brigantijnwal 9, bouwen carport; Hommeiveld 26, verbouwen en uitbreiden woonkamer en kelder; Maredijk 147, plaatsen dakkapel in voor geveldakschild; Marislaan 27, verbouwen woning; Langegracht 3-5, verbeteren fundering trappehuizen: Rijn- en Schiekade 78, wijzigen kap en in delen zolderverdieping; terrein aan Plesmanlaan en Pesthuislaan, wijzigen bouwdeel D. bouwlaag VOa nieuwbouw AZL, waarvoor reeds eerder vergunning is verleend; Flevoweg 2, verbouwen gedeelte bedrijfs hal; Anna Bijnskade 21, plaatsen erfafschei- ding; Christina Arentsstraat 7, plaatsen poort deur als erfafscheiding; Helena Verburgstraat 3, plaatsen erfaf scheiding; Struikheide 11plaatsen erfafscheiding; Herengracht 12, verbouwen beganegrond en achterhuis; Haarlemmerstraat 259, verbouwen winkel. Normale procedure: Camilo Torresplein 15, plaatsen dakkapel in achtergeveldakschild; Haagweg 55, wijzigen zijgevel woning; Haarlemmerstraat 65, wijzigen voorgevel winkel; Evertsenstraat 32, plaatsen volière; Waard 7, wijzigen plan tot bouw opslag plaats en kantoor waarvoor reeds eerder vergunning is verleend; Vlietwe'g 74, verbouwen voormalige boer derij; Haarlemmerstraat 63, verbouwen winkel pand; Melchior Treublaan 12, inwendig verbou wen woning. Alle bovengenoemde bouwplannen liggen vanaf 23 januari 1984 gedurende veertien dagen ter inzage in kamer 021 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, Leiden. In die periode kan iedereen schriftelijk bezwaar tegen de bouwplannen indienen bij burge meester en wethouders van Leiden, Postbus 9100,2300 PC Leiden. Als burgemeester en wethouders ondanks de ingediende be zwaarschriften en de eventuele toelichting in de commissie ruimtelijke ordening, uiteinde lijk toch een bouwvergunning verlenen krij gen de indieners van bezwaarschriften hier van bericht. Daarbij krijgen ze ook informatie over nog openstaande beroepsmogelijkhe den. Milieu Hinderwet Ontwerp-vergunningen Burgemeester en wethouders zijn van plan 1Hoge Rijndijk 265, verfspuitinrichting (Fir ma Cabri); 2. Flevoweg 43, elektrotechnisch bureau (De Jong en ZN); 3. Caeciliastraat, rijksmuseum (Rijksgebou- wendienst). Notering Verleende vergunningen AANC 4. Zoeterwoudseweg 29, bouwmaterialen: handel (Firma Fontein); b|nn 5. Telderskade/Rooseveltstraat, machinale houtbewerking (Firma Bouter); 6. Smaragdlaan/hoek Gandhistraat, mobie- nsgon Ie snackbar (R. Favier). Inzage van stukken ï^vc De onder 1 t/m 6 genoemde ontwerp-ver- e gunningen en verleende vergunningen lig- ^0^ gen ter inzage: etsevndu a. gedurende de gehele behandelingster- mijn in kamer 012 van het Stadsbouw- heineken huis, Langegracht 72, elke werkdag van n* 8.30 tol 12.30 uur en van 14.00 uur lot p"™ 16.30 uur; kon ofte b. tot 4 februari 1984 voor de zaken 1t/m 3 "®Joyd en tot 20 februari 1984 voor de zaken 4 t/m 6 in het Informatiecentrum van de Di- ommeren rectie Voorlichting in de hal van het stad- huis elke werkdag van 8.30 uur tot 17.00 uur en op donderdagavond van 17.30 uur rodameo tot 21.00 uur. rofinco Bezwaren - beroep bij de Kroon ÏÏT"1 Gemotiveerde bezwaren tegen de onder 1 t/m 3 genoemde ontwerp-vergunningen kun nen tot 4 februari 1984 schriftelijk bij burge- 2 per meester en wethouders worden ingediend ad door: amfas c - de aanvra(a)g(st)er van de vergunning - iedereen die tijdig een bezwaarschrift heeft antbmu ingediend n.a.v. het verzoek om vergun- assrdar ning "J061 c - iedereen die kan aantonen dat hij/zij daar- l^.ned toe redelijkerwijs niet in staat is c Tegen het verlenen van de onder 4 t/m 6 genoemde vergunningen kan tot 20 februari 1984 beroep bij de Kroon worden ingesteld door: - de aanvra(a)g(st)er van de vergunning - de betrokken adviseurs - iedereen die schriftelijk en mondeling bezwaren heeft ingediend tegen het ver zoek en/of ontwerp-vergunning - iedereen die aantoont dat hij/zij redelijker wijs niet in staat is geweest schriftelijk of mondeling bezwaren in te dienen tegen het verzoek en/of ontwerp-vergunning. De vergunningen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepas sing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden ge zonden aan de Raad van State, Afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De ver gunning wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Voor nadere inlichtingen betreffende boven genoemde hinderwetzaken kunt u zich wen den tot de Directie Milieu, Stadsbouwhuis, kamer 012, tel. 254436. want 2/3 van de voorraad moet per 1 febr. weg 3 zits bankstel mohair7800,- 6500,- 3 zits bankstel mohair5995,- 3990,- 3 zits bankstel mohair6500,- 5000,- 2 zits bankje draion2495,- 950,- 2V2 zits bankje draion2795,- 1850.- Noten tafel met 4 stoelen3450,- 2750,- Noten salonkast 2.00 meter breed4250,- 2750,- tezamen eethoek salonkast5000,- Noten porselein, kast 2 deurs dicht 10310,- 6000,- Noten porselein kast 2 deurs met glas 9995,- 6500,- Noten porselein kast 1 deur7460,- 5500,- Elken dienstbodekast3450,- 1750,- Dlverse lade- en tv-kastjesvanaf 195,- Dlverse fauteuils afgeprijsd. Salontafels, massiefvanaf 500,- Lampen meer dan de helft afgeprijsd. Perzische kleden met 20% korting. Prachtige wand gobelins 25 tot 30% korting. Kom kijken en overtuig uzelf bij: alleen voor het betere meubel Oude Rijn 28. 2312 HE Leiden, 071-123431 Wij stofferen ook uw stoelen en fauteuils. Vraag vrijblij vend prijsopgaaf. Wij vragen met spoed voor ons kantoor Julianastraat 19 te Alphen aan den Rijn een Zijn/haar taak zal bestaan uit diverse kantoorwerkzaamhe den, dienstverlening aan de balie, beantwoorden van de telefoon, etc. Vereisten: middelbare opleiding representatief voorkomen type-diploma woonachtig in Alphen aan den Rijn Leeftijd: 18 jaar. Werktijden zijn van maandag t/m vrijdag van 13.00 tot 17.00 uur. Het dienstverband wordt aangegaan voor bepaalde tijd van 6 maanden. Sollicitaties alléén schriftelijk aan ons kantoor Alphens Dag blad, Julianastraat 19, 2405 CG Alphen aan den Rijn, t.a.v. de heer D. v.d Reijden. Uitgeversmaatschappij Leidsch Dagblad b.v. Witte Singel I Postbus 2300 AB Leiden ZATERDAG op de T0UWBAAN Leiderdorp DEMONSTRATIE Bij aankoop Wij verzorgen uw 33% SUBSIDIE Pluspunten: magneet bevestiging geen condens meer tnermische isolatie verkleurt met eenvoudige bediening optisch als glas wegneembare beglazing gratis op maat en geluidsisolatie thuisbezorgd veiligheid, inbraakwerend dezelfde dag subsidie mogelijkheid 33% maten meenemen! licht in gewicht klaar terwijl u wacht geschikt voor elk kozijn eventueel door ons hout. metaal, kunststof gemonteerd R.K. SCHOLENGEMEENSCHAP n. De NoonJerwtek) Woensdag 1 februari a.s. starten wij weer een voor beginners en gevorderden. De cursus wordt gegeven in ons gebouw aan het Galge water. LESTIJDEN: Woensdagavond van 19.00 tot 21.30 uur. De cursus duurt tot eind juni '84 Het cursusgeld bedraagt Voor 17-jarige f 195,- 65,- INSCHRIJVING: Voor verdere informatie kunt u bellen 071- 123717. Wij sturen u dan een inschrijfformu lier. U bent ingeschreven zodra wij het inschrijf formulier en het cursusgeld hebben ontvan gen. ADRES: Galgewater 1, 2311 VZ Leiden Telefoon: 071-123717.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 8