'Financiële positie Warmond verbeterd' Geen toeters en bellen in zwembad Poelmeer NS stort anderhalf miljoen gulden als afkoopsom Yerguiiriing verbouw De Dillenburg Uittreden Warmond regionaal maatschappelijk werk onzeker AGENDA Historische trap ontdekt PAGINA 2, OEGSTGEEST - Het Oegstgees- ter zwembad Poelmeer zal vrij wel zeker geen glijbaan, zonne weide, sauna of fitness-centrum krijgen. Geldgebrek en een ster ke twijfel aan het rendement van deze nieuwe zwembadvoorzie ningen zijn de belangrijkste re denen om ze niet aan te schaffen. Dat is de mening van althans van de raadscommissie voor openba re werken die zich gisteravond bezighield met de recent uitge brachte sportnota waarin het zwembadbeleid uitgebreid ter sprake kwam. Ook wethouder Van Hazel toonde zich geen voorstander van de vele 1 attrakties die een gemeentelijke bad aantrekkelijker moeten ma ken voor het grote publiek. Van Hazel:" De whirlpool (het bub- beltjesbad) hebben wij al. En juist deze voorziening bezitten andere baden in de regio niet. Daarbij komt dat we de investe ringen te duur vinden. Een jaar geleden toen de glijbaan in op komst kwam besloot het college al dat die glijbaan niet aange schaft zou worden. Hoewel het bezoekersaantal in het begin ze ker zal kunnen stijgen geloof ik namelijk dat dit niet blijvend zal zijn. En dan haal je zo'n investe ring er nooit meer uit", aldus Van hazel. Filosofie Een andere, maar geen afwijkende theorie over het exploitabel hou den van Poelmeer bracht Wuis- man (D'66) naar voren. "Mijn fi losofie is gebaseerd op twee keu zes. Of je maakt een zwembad goedkoop zonder enige franje óf je wenst een bijzonder attraktief bad met alle faciliteiten die je maar bedenken kunt. Een tus senoplossing is er volgens mij niet. Dan kies ik voor een goed koop zwembad. Ga je namelijk meedoen met wat andere baden ook hebben dan kom je terecht in een spiraal waarin elk zwem bad elkaar opjaagt tot meer con currentie. Daarmee schiet je niets op, want het exploitatiete kort is hiermee alleen maar toe genomen". Maatregelen Wel wilden de commissieleden meer maatregelen genomen zien aan de inkomstenkant." Aan de uitgavenkant is alles al gedaan gezien de personele en de ener giebesparende maatregelen", zo luidde hun mening. Een verho ging van de inkomsten daarente- gen zou volgens de commissie mogelijk zijn als het tarievenbe- leid nog eens nader bekeken zou worden. De invoering van één ta rief voor zowel het binnen- als buitenbad werd daarbij als sug gestie gedaan. Maar ook een verhoging van de temperatuur van het binnenbad zou vooral voor veel gehandicap ten een aanleiding kunnen zijn Poelmeer geregelder te bezoe ken, zo vond de commissie voor openbare werken. Vanavond zal de sportnota verder besproken worden door de raadscommissie voor financiën. Het viaduct aan het uiteinde van de Warmondse Nassaulaan. Voor het onderhoud aar Wasbeeklaan krijgt Warmond een afkoopsom van anderhalf miljoen gulden van de NS. i dit viaduct en dat bij de (foto Holvast) Voorschoten uit woonwagenschap VOORSCHOTEN - "Voorscho- ten moet zo snel mogelijk uit treden uit het regionale woonwagenschap. Deelname hieraan is ontzettend duur". Dit zei CDA-raadslid F. ten Have gisteravond tijdens de vergadering van de raads commissie voor financiën. Hij maakte de opmerking na dat hij een rekening onder ogen had gekregen van deze gemeenschappelijke rege ling. Hieruit bleek dat Voor schoten over 1982 meer moest betalen dan voorzien. Naast de reeds betaalde bij drage van ruim 43.000 gulden moet de gemeente nog eens een dikke 14.000 gulden op hoesten. CDA-raadslid W. Valkenburg zei geschrokken te zijn van de nota. Hij wees erop dat de bewoners "erg weinig beta len" voor gas, water en elek triciteit. Terwijl de gemeen schappelijke regeling in 1982 vijftig procent meer heeft moeten betalen voor deze post, viel de bijdrage van de bewoners voor verlichting en verwarming zo'n zestig pro cent tegen, zo had het raads lid uitgerekend. De andere fracties lieten zich niet uit over uittreding. En wethouder Van Dalen (WD) merkte op dat uittreden veel kosten met zich meebrengt. Niet alleen moet Voorscho ten een aanzienlijke uitkoop som betalen. Bovendien blijft de gemeente verplicht de drie eigen kampjes voor woonwagens te realiseren. WARMOND - Op de bank rekening van de gemeente Warmond zal dit jaar een bedrag van ruim ander half miljoen gulden wor den bijgeschreven, af komstig van de Neder landse Spoorwegen. Het betreft hier een afkoop som voor het onderhoud, het gebruik van elektrici teit, beheer en vervanging van de verkeerslicht- en de pompinstallatie alsme de van het wegdek van de viaducten bij de Oranje Nassaulaan en de Was beeklaan. De afkoopsom vloeit voort uit de in 1977 afgesloten overeenkomst met de Nederlandse spoorwegen over de Schipholspoorlijn. Over eengekomen werd toen onder meer dat zodra een onderdoor gang voor het weg- en voetver- keer in gebruik zou worden ge- LEIDERDORP - De verbouw van het voormalige bejaardentehuis 'De Dillenburg' aan de Leider- dorpse Mauritssingel kan begin nen. De bouwer Van der Heijden ARWON heeft een bouwvergun ning gekregen voor het realise ren van 37 driekamerflats. De woningen worden speciaal ge maakt voor oudere mensen zon der kinderen die met mensen in eenzelfde situatie in een gebouw willen wonen. B en W van Lei derdorp besloten onlangs de bouwvergunning te verlenen on der voorwaarde dat de bouwer bij het voormalige bejaardente huis 37 parkeerplaatsen maakt. Van der Heijden ARWON heeft ook het nieuwe bejaardentehuis 'De Dillenburg' gebouwd, even als het sociaal cultureel centrum 'Muzenhof in Buitenhof-Oost. Bovendien is het bouwbedrijf ook eigenaar van het stuk grond naast 'Muzenhof waar woningen steld alle voorzieningen zoals de toeleidende wegen, bestratingen, waterafvoer, verhardingen enz. in eigendom, beheer en onder houd naar de gemeente War mond zouden overgaan. De NS, zo luidt de overeenkomst voorts, moeten opdraaien voor alle aan deze wisseling van eigendom verbonden kosten. Per jaar komt dit neer op een be drag van een kleine 70.000 gul den. Zowel de gemeente War mond als de NS wilden echter de zaak in één keer afwikkelen en wel met een afkoopsom. In de af koopsom is rekening gehouden met alle mogelijke prijsstijgin gen. De afkoopsom van ander half miljoen gulden is volgens B en W van Warmond voldoende om de jaarlijkse lasten van 67.294 gulden te kunnen betalen. In fei te, zo stellen B en W, is de af koopsom te vergelijken met de manier waarop Warmond het on derhoud van het recreatie-eiland Koudenhoorn financiert. Ook hiervoor is een bedrag weggezet waaruit de in totaal gezien veel hogere onderhoudskosten toch Het voormalige bejaardentehuis 'De Dillenburg' aan de Letderdorpse Mauritssingel. Het mag worden ver bouwd tot 37 driekamerappartementen. Het huidige hek rond het gebouw moet spelende kinderen tegenhouden. (foto Holvast) moeten komen. van heipalen en het storten van gepresenteerd. Toen 'Muzenhof Door het instorten van de bouw- een fundering. De bedoeling is klaar was, ruim twee jaar gele- markt is het bedrijf echter niet dat in de loop van januari voor den, zijn de bouwactiviteiten verder gekomen dan het slaan dat terrein een bouwplan wordt hier gestopt. WARMOND - De plannen van B en W van Warmond om het alge meen maatschappelijk werk door de eigen afdeling sociale dienst te laten uitvoeren en dus uit de Stichting Maatschappelij- kunnen worden betaald door de jaarlijkse rentebijschrijvingen. De gemeente kan namelijk met de rente-inkomsten van die an derhalf miljoen het onderhoud betalen. 'Het gokelement' dat in beide ge vallen aanwezig is (er wordt uit gegaan van een rentepercentage van acht maar dat kan in de loop der jaren zowel stijgen als dalen) werd in het geval van Kouden hoorn ernstig bekritiseerd door de WD die voorrekende dat bij een dalend rentepercentage de gemeente wel eens een strop van negeneneenhalf mihoen gulden kan leiden. Financieel wethou der Van Schagen wees er toen op dat met een dalend rentepercen tage wel degelijk rekening was gehouden, onder meer doordat in de regeling evengoed was ge dacht aan kostenstijgingen. En daarmee is ook wat deze afkoop som betreft rekening gehouden, vertelt gemeentesecretaris Zoe temelk. Volgens Zoetemelk is de afkoop som dan ook een redelijk veilige ke Dienstverlening Bollenstreek te stappen heeft grote verdeeld heid gezaaid in de politieke gele dingen. Een meerderheid van de raadscommissie welzijn advi seerde het college gisteravond om de besluitvorming even te verdagen om de SMDB en de overige vier deelnemende ge meenten de kans te geven nieu we voorstellen te doen. Duijnhoven, raadslid van Progres sief Warmond, steunde het voor stel van wethouder Dalhuisen (eveneens PW) om het maat schappelijk werk door de ge meente te laten uitvoeren en hiervoor een part-time maat schappelijk werker aan te trek ken. Duijnhoven was dan ook niet echt voor het uitstellen van de beslissing al had de vorige spreker, Van Ruiten, de voorzit ter van de SMDB, daar nog zo fel voor gepleit. Duijnhqyen somde een lange reeks van voordelen op: de drempel wordt lager, de aan te stellen functionaris kan zich grondiger op de hoogte stel len van de plaatselijke situatie en daardoor betere hulp bieden en de bereikbaarheid wordt groter. De WD is vierkant tegen de plan nen van B en W. WD-burgerlid Van Cleef (voormalig raadslid) ging zelfs op de sarcastische toer: "Het maatschappelijk werk op een eigen bureautje bij sociale zaken? Dat heeft toch iets kneu terigs, dat is toch heel eng zo'n bureautje voor allemaal maat schappelijke werkjes". Ook WD-raadslid Vielvoye keer de zich fel tegen de plannen van Dalpuisen. Volgens de liberaal zal de aan te stellen functionaris in een "schizofrene situatie be landen". Hij doelde hiermee op de twee vuren waar de maat schappelijk' werker tussen zal komen te zitten, immers de be langen van een cliënt zouden wel eens geheel strijdig kunnen zijn met die van de gemeente, zeker als de cliënt voor zijn problemen op sociale zaken terecht moet. "Dat is bijna bij de duivel te biecht gaan", aldus Vielvoye, een opmerking die een grote doch in gehouden woede bij wethouder Dalhuisen veroorzaakte. Den Ouden (CDA) was wat minder scheutig met het uitslaan van fer me taal. De christen-democrate wees erop dat Warmond door het SMDB tekort is gedaan, de maat schappelijk werkers van het SMDB veel te vaak afwezig zijn en dat zoiets op het gemeente huis niet snel zal gebeuren. "Ik steun het voorstel van B en W maar ik denk dat het welslagen van de plannen staat of valt met de persoon die we aannemen want dat het een heel zware op gave zal zijn is wel duidelijk". SMDB-voorzitter Van Ruiten ver weet Dalhuisen dat zij -onvol doende heeft geprobeerd om met het SMDB en de deelnemende gemeenten (Hillegom, Oegst- geest, Sassenheim en Lisse) tot voor Warmond gunstigere voor waarden te komen. "Op deze ma nier helpt u het maatschappelijk werk om zeep. Er moet een dui delijke scheiding bestaan tussen het maatschappelijk werk en de gemeentelijkse sociale diensten. Nu worden beide één pot nat voor de burger", aldus de SMDB-voorzitter. manier van zaken doen. "De ge meente weet nu beter waar ze aan toe is. Met de afkoopsom ver plicht de gemeente zich overi gens wel eeuwigdurend het on derhoud van de onderdoorgan gen aan de Oranje Nassaulaan en aan de Wasbeeklaan op zich te nemen. Maar nogmaals: we heb ben nu beter zicht op het geheel, we zetten die anderhalf miljoen apart weg en van de rente beta len we het onderhoud". Poppen Het Voorschotense poppentheater Wellus Nietus komt morgen middag, 11 januari, met de voor stelling 'Blauwe mensen, blau we bomen, blauwe dieren'. Het poppenspel begint om half drie en is te zien in het theater aan de S.W. Churchillweg in Voor schoten. Vooraf wel even bellen 01717- 8361. De Fuik et Oegstgeester jongerencafé De Fuik wil graag bekend gemaakt zien dat elke woensdagavond van half acht tot elf uur een zo genoemde buitenlandsbier- avond wordt eehouden. Naast. DINSDAG Lelden Kapelzaal K&O-gebouw - Oude Vest 45, film 'Persona', 20 uur. Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, Nederlandse les voor bui tenlandse jongeren, 19-20.30 uur, aan sluitend soos, muziek of film. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, café avond, 21-1 uur. NVSH infocentrum - Rapenburg 48, tel. 149987, geopend op werkdagen van 14-16 uur, di ook 20-21 uur. Kakhuis - Vrouwenkerkkoorstraat 17, film 'Brutti Sporchi e Cattivi' van Et- tore Scola, 20 en 22.15 uur. Oegstgeest Gemeentehuis commissie financiën, 19.30 uur. Voorschoten Ambachts- en Baljuwhuis commissie algemene zaken, 20 uur. WOENSDAG Kükhuis - Vrouwenkerkkoorstraat 17, film 'Passione d'Amore' van Ettore. Scola, 20 en 22.15 uur. Schouwburg - 'Een maand op het land', klassiek toneel door Toneelgroep Theater, 20.15 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde - film 'Feest en schoonheid in Japan', 14.30 uur; film 'Matjemos' en 'Asmat-hout- snijder', 15 uur. KapelzaalK&O-gebouw - 'Een liederen- het nuttigen van buitenlandse bieren kunnen belangstellen den ook gewoon Hollands bier drinken of wat anders. Het jongerencafé is er speciaal voor de jeugd van zestien jaar en ouder en gevestigd in het ge bouw van SJJO aan de Juliana- laan. Ook donderdagavond is De Fuik open van half acht tot elf uur, maar dan wordt verder niets bijzonders georganiseerd. Vrijdagavond is er vanaf vijf uur een Happy Hour en om negen uur begint de disco. avond zonder zang', Vaughan Schlepp met een pianorecital, 20.15 Lak-Theater - 'De gyselaar', door de Nieuwe Komedie, 20.30 uur. Kykhuis LVC - Breestraat 66, film 'II mystero di Oberwald' van Antonioni, 20 en 22.15 uur. K&O-gebouw - kinderfilmmiddag, 14.30 Leidse Volkshuis - Apothekersdijk 33, filmochtend voor vrouwen 'De wet gelijke behandeling', 10 uur. Stats jongerencentrum - Haarlemmer straat 73, cursus stijldansen, soos en sport, 15-17 uur. Oegstgeest Gemeentehuis - commissie onderwijs en welzijn, 20 uur. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr. 6 tot 13 jan. door: Apotheek De Aloë, Levendaal 16, tel. 120502; Apotheek Beker, Lijtweg 4, Oegstgeest, tel. 155482. Omdat de zondag voor veel jonge ren blijkbaar een vervelende dag is, is het jongerencafé ook op die dag open en wel van vier tot zes uur en van half acht tot twaalf uur. Klussen Omdat het gemakkelijk en hoed- koop is om zelf te klussen orga niseert de stichting jeugdwerk Leiderdorp/sociaal cultureel centrum Sjelter een klussencur- sus voor vrouwen. Woensdagmorgen 11 januari staat timmerwerk op het program- De klussenochtend duurt van half tien topt half twaalf en de kos ten zijn 2,50 gulden. WIJKVERPLEGING Leiden Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noor den van de Ryn: 134604; tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. Kruisgebouw, Berkenkade 7, tel. 410131, spreekuur ma. t/m do. van 13- 14 uur. Gezondheidscentrum, Florijn 10, tel. 896193, spreekuur ma., woe., vr. van 13-13.30 uur. Oegstgeest Interkruis, Lijtweg 7, tel. 177444. Voorschoten gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. Wassenaar Horst en Vliet - Hofcampweg 65, te- 1.16275, ma. t/m vr. 9-10 uur en op af spraak. Burgerlijke stand LEIDEN - Ondertrouwd: S. Kampen en M. M. Kersbergen, C. de Roode en J. Buijn, H. van der Meer en M. J. J. M. Cornet, G. C. A. Duineveld en E. J. Dekker, A. M. van Houten en H. P. van der Lubbe, W. G. H. Dubbelaar en M. Brandt, R. J. Fennes en C. L. M. Wiebenga, F. W. B. de Romyn en J. M. J. Groenendijk, B. A. van der Pluijm en E. H. Quint, R. van Schie en W. M. Limburg, J. G. H. Bosman en M. J. A. Heemskerk. LEI DSC H DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Geen krant ontvangen: tel 071-123143 tussen 18.00-.19.30 uur (nabezorging na 19.30 uur); zaterdag van 16.30-18.00 uur. Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen. Restitutie is niet toegestaan. Bij automatische overschrijving geen administratie- en incassokosten. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen, volgt automatische verlenging. Betaling van abonnementsgelden op giro 3203571t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. Commentaren: W. F. J. Wirtz én A. A. van Brussel Rubriekchefs: J. Kroon (stad) B. W. T. Jungman (plv) H. I. J. Veldhuizen (regio) H. v.d Post (plv) W. F. J. Wirtz (bin./buit./ec.) J. Ruygrok-Hoogeveen (Plv) P. J de Tombe (sport) A. van Kaam (plv) W. C. H. Schrama (feature) tel. 071-144941. tst. 219 Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. in: Bonn, Brussel, Londen, Parijs. Washington, Cairo, WASSENAAR - "Een volkomen verrassing" noemt een Wasse- naarse amateurarcheoloog de vondst van een 400 jaar oude trap in de voormalige slagerij Hooge- veen in het pand Langstraat 29. In het gebouw was men op zoek naar oudheden omdat er binnen kort een verbouwing zal plaats vinden waarvoor de gemeente raad onlangs toestemming heeft gegeven. Langstraat 29 was van 1580 tot 1612 pastorie. Hierna werd de pastorie in het onlangs voor ruim een mil joen gulden gerestaureerde ge bouwtje aan de Schoolstraat ge vestigd. Volgens R. van Lit was in Lange- straat 29 ooit een grutterij geves tigd. In het gebouwtje zal men nog twee weken trachten meer vondsten van historische waarde te doen. De opgravingen staan onder super visie van de heer De Geus van de stichting Historisch Centrum Wassenaar.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 2