België genegeerd De kaste van de ambtenaar M1<1<PACKM0IH<L Van Raamsdonk in uitstekende vorm Bij loting EK-voetbal Kunstrijden Ju overtuigt niet, maar wint wél: 2-0 Belangstelling voor Serajevo valt tegen DINSDAG 10 JANUARI PARIJS (DPA/SID) - Gastheer Frankrijk en titelverdedi ger West-Duitsland zullen tijdens de eindronde van het Europees voetbalkampioenschap (12-27 juni) als groeps- hoofd fungeren. Frankrijk voert groep 1 aan, West-Duits- land groep 2. Dat maakte het organisatiecomité gisteren, een dag voor de EK-loting in het Hilton-hotel in Parijs, bekend na een drie en een half uur durende vergadering. Naast deze twee landen genieten ook Joegoslavië en Spanje een voorkeursbehandeling. In die zin, dat zij niet bij elkaar in één groep worden ingedeeld. De ove rige vier deelnemers België, Roe menië, Portugal en Denemarken vormen de sluitpost. Opvallend is dat België, tijdens het laatste EK verliezend finalist, geen be voorrechte positie is verleend. "De plaatsing voor de loting van de eindronde van het toernooi om het Europese voetbalkampioen schap is belachelijk en onbegrij pelijk", concludeerde Hermann Neuberger, de voorzitter van de BOEDAPEST (DPA) - Jelena Vo- dorezova uit de Sowjet-Unie heeft na de verplichte onderde len de leiding tijdens de Europe se titelstrijd kunstrijden in Boe dapest. Vodorezova wordt ge volgd door de Oostduitse Katari- na Witt, die haar titel verdedigt. Sandra Cariboni uit Zwitserland is derde. Westduitse voetbalbond, die ook de eerste man was in het organi satiecomité voor het wereldkam- pioenschapstoernooi van Span je. "Na Duitsland, als kampioen, had België geplaatst moeten worden, de Belgen waren tenslotte de verliezende finalist van 1980. Het is onjuist de resultaten uit de kwalificatietoernooien voor het Europese- en het wereldkam pioenschap mee te tellen bij de plaatsing voor het Europese Kampioenschap. Het wordt tijd dat het reglement wordt aange past, dan wel de richtlijnen voor de indeling duidelijker worden vastgesteld", vond Neuberger na aankomst in Parijs. Voorstellen De keuzeheren van de nationale voetbalploegen, die zich hebben geplaatst voor de eindronde om het Europees Kampioenschap 1984 in Frankrijk en de voorzit ters van de betreffende bonden hebben gisteren in Parijs een aantal voorstellen tot wijziging van het reglement op tafel ge legd. De meeste vertegenwoordigers van de acht deelnemende landen willen, dat de selecties voor de titelstrijd worden teruggebracht van 22 naar 20 spelers, waarbij er op de reservebank plaats moet zijn voor negen invallers. Dat is ook het systeem dat een maand geleden door de internationale voetbalbond (FIFA) werd aange nomen voor de strijd om het we reldtitel in 1986. De bondscoaches achten het, op voorspraak van de Franse oefen- meester Michel Hidalgo, wense lijk dat wedstrijden in de halve- finales, die gelijk eindigen, wor den verlengd. Volgens een regel uit 1981 wordt na afloop direct overgegaan tot het nemen van strafschoppen, als na 90 minuten geen beslissing is gevallen. Voorts werd voorgesteld straffen als gevolg van gele of rode kaar ten, die door spelers in de kwali ficatiewedstrijden zijn opgelo pen, te annuleren. Dit om er voor te zorgen dat alle bondscoaches met dezelfde schone lei kunnen beginnen als Frankrijk, dat als organisator van het Europees Kampioenschap in de voorron den was vrijgesteld. Het dagelijks bestuur van de UE FA heeft beloofd de wensen zo spoedig mogelijk onder de loep te nemen. Het is zelfs mogelijk dat vandaag na de loting al enige wijzigingen in het reglement van de Europese titelstrijd worden aangekondigd. STOCKHOLM - Pedro van Raamsdonk is in Stockholm uitgeroepen tot de beste bokser van het internationale toernooi aldaar. De Nederlander toonde zich in de finale ongenaakbaar. Tegen de Fin Laasanen behaalde hij een overtuigende puntenzege. Van Raamsdonk passeerde daarmee het magische aantal van honderd overwinningen in zijn carrière. Ook op de recordlijst van de Fin prijkte exact dat afgeronde getal, maar het gevecht gisteren in Stockholm maakte duidelijk dat in dit geval cijfers niet alles zeggen. Laasanen had namelijk geen schijn van kans, ging zelfs nog een keer neer. Arnold Vanderlijde en Rex Cortram maakten het Nederlandse succes in Stockholm compleet door eveneens goud te winnen. Vanderlijde ver sloeg in de finale zijn Noorse tegenstrever Magne Havnaa op punten, na in de halve finale afgerekend te hebben met de hoog aangeschreven staande Canadees DeWitt. Rex Cortram dwong in de eindstrijd zijn Zweedse opponent Hakan Sindemark tot opgave. LEIDEN - In de hoofdklasse van de zaalvoetbalcompetitie behaal de SRV Boys gisteravond een belangrijke overwinning op THB (5-3). In de Vijf Meihal beleefde het publiek weinig plezier aan het treffen Ju/De Singel-Cleijn Duin. De Leidenaars wonnen met 2-0. THB Boys - SRV Boys 3-5 Een verdiende overwinning van SRV, dat zich vooral in de twee de helft sterker toonde dan de dorpsgenoot. Via Ed Griffioen kwam THB in de eerste helft wel op voorsprong, maar daarna moest de ploeg zijn meerdere er kennen in SRV Boys. Laurens van der Voort maakte gelijk waarna Ron Mesman (2x) en de zelfde Van der Voort er 1-4 van maakten. Gerard van Beek schoot zijn ploeg weer in de race terug (2-4), maar weer Ron Mes man vergrootte het gat. John Wassenaar gaf de eindstand nog een wat draaglijker aanzien voor THB Boys: 3-5. Ju/De Singel - Cleijn Duin 2-0 In een matige partij deed Ju wat het aan zijn stand verplicht was. De overwinning was overigens nauwelijks overtuigend te noe men. Jan van der Reyden maak te er in het eerste part 1-0 van. Piet Sloos scoorde tien minuten voor tijd op fraaie wijze 2-0. Woensdag worden de volgende duels gespeeld: Inter-regionaal Groenoordhallen Leiden: Lugdunum Ceverbo (20.20 uur) Hoofdklasse Groenoordhallen Leiden: Van Duuren - Bahlmann (19.25 uur) UVS - Glasbergen (21.15 uur) Northgo Hal Noordwijk: Noordwijk Landwer (21.30 uur) De Gaasbak Voorhout: Bax - Menken/ Landbouw (20.00 uur) SERAJEVO (ANP) - De be langstelling voor de Olympi sche Winterspelen, die op 8 februari in Serajevo begin nen, blijft beneden de ver wachtingen. Van de 760.000 toegangskaarten zijn er pas tegen de 200.000 verkocht. Dat maakte George Mrkela, directeur tourisme in Seraje vo, bekend. Ook de schattingen van 60.000 overnachtingen per Olympi sche dag zijn drastisch terug geschroefd. Mrkela houdt er rekening mee, dat dat aantal niet hoger zal oplopen dan 15.000. Voornaamste oorzaak voor de tegenvaller zijn de hoge prijzen. In de komende weken zal het ka binet overleggen met vakcen trales en werkgevers over o.a. het nieuwe stelsel van sociale zekerheid. Als het aan staatsse cretaris De Graaf van sociale zaken en werkgelegenheid ligt zal het nieuwe stelsel moeten gelden voor alle werknemers. Dus voor zowel werknemers in het particuliere bedrijfsleven als ambtenaren en trendvol gers. Nu roepen ambtenaren steeds om een „gelijkschake ling", maar willen ze dat nu echt? Staatssecretaris L. de Graaf heeft vorig jaar een lijvige nota op ta fel gelegd waarin voorstellen worden gedaan om ons hele stelsel van sociale zekerheid te herzien. Eén van de eerste stappen die genomen moeten worden is het in elkaar schui ven en herzien van de loonder vingsregelingen, ofwel de werkloosheidsregelingen. Nu is er in de praktijk een groot verschil tussen de werkloos heidsregelingen voor werkne mers in het particuliere be drijfsleven en de wachtgeldre gelingen binnen het ambtena rendom. Een werknemer in het door Cees Keizer bedrijfsleven krijgt 6 maanden ww, 2 jaar wwv en dan bij stand. Ambtenaren - daaron der vallen ook de chauffeurs van de reinigingsdienst, onder wijzers en politieagenten - ont vangen bij werkloosheid een wachtgeldregeling die langer duurt naarmate zij een langere diensttijd hebben, ook wordt daarbij nog gekeken naar de leeftijd. De Graaf wil ambtenaren onder de werkloosheidsregelingen voor werknemers in het parti culiere bedrijfsleven brengen. Gelijke behandeling dus. Ambtenaren zijn ook werkne mers. Dat hebben de ambtena renbonden de afgelopen jaren tenminste beweerd. Maar wat blijkt nu? De ambtenarencen- trales laten niet toe, dat hun vakcentrales FNV, CNV en MHP met het kabinet en de werkgevers praten over deze regelingen. Dat willen ze zelf. Over al die regelingen willen ze alleen met de minister van bin nenlandse zaken onderhande len. „Natuurlijk, er moet wat gebeuren, maar we eisen wel, dat het systeem van onze rege lingen overeind blijft staan". Dat is nu globaal de stelling van de ambtenarenbonden. En de vakcentrales? Die blijken tegenover de ambtenarenbon den zeer behoedzaam te opere ren, alsof ze bang zijn hun vin gers te branden. Want toevallig zijn die ambtenarenbonden wel de grootste binnen hun centrales. Aanvankelijk waren het met name de industrie- en bouwbonden binnen de cen trales die vonden dat de amb tenaren maar eens een toontje lager moesten zingen. Niks geen voordeelposities meer. Dat heeft tot fikse ruzies binnen de centrales geleid. De bij de FNV aangesloten Abva-Kabo liet weten wel eens uit de FNV te kunnen stappen. En binnen het CNV ontstond een knallen de ruzie toen voorzitter Dilo van Commenee van de Hout en Bouwbond lucht gaf aan zijn mening dat er nu maar eens gehakt moest worden in alle ambtelijke regelingen. Het resultaat van' deze ruzies was dat de centrales in elk geval de solidariteit wilden handhaven. Daarna zagen we dan ook dat FNV-voorzitter Wim Kok voor zijn Abva-Kabo op de barrica den ging en dat CNV-voorzit- ter Harm van der Meulen die zelfde dienst verleende aan zijn ambtenarenbond. De vakcentrales proberen nu, om intern de lieve vrede te be waren, in gesprekken met werkgevers en kabinet de ambtenaren buiten schot te la ten, ja, zelfs niet eens te noe men. „Wij onderhandelen zelf wel met Rietkerk. Als onze vakcentrales dat gaan doen, moet Rietkerk maar lid wor den van het VNO", zegt een voorzitter van een ambtena renbond. Maar is het dan niet gek, dat diezelfde Rietkerk steeds wordt opgenomen in de kabinetsdelegatie, die spreekt met werkgeversorganiaties en vakcentrales? Rietkerk en het kabinet mogen er vanuit gaan, dat die vakcentrales met het kabinet ook spreken namens hun ambtenarenbonden. De ambtenarenbonden wilden toch echte vakbonden zijn en op gelijke voet als bijvoorbeeld de industriebonden onderhan delen met de werkgevers? Nou, laat ze dan, zeggen de vakcentrales. En de werkge vers dan? Die hebben toch de afgelopen jaren van de daken geschreeuwd dat de ambtena ren, trendvolgers en uitke ringstrekkers aangepakt moes ten worden? Dat heeft het ka binet het afgelopen jaar ge daan. En wat gebeurde er? De werkgevers werden woest toen de ambtenarenbonden als ech te vakbonden gingen staken. „Toen de werkgevers aan ons vroegen of er niet iets gedaan moest worden tegen die sta kende en schade veroorzaken de ambtenaren, hebben we ze gezegd dat ze dat eigenlijk zelf gewild hadden", is daarop het commentaar van de vakcentra les. Vakcentrales en werkgevers kij ken nu wel uit om met het ka binet over de arbeidsvoorwaar den voor ambtenaren te pra ten. Dat doen ze zelf maar, met Rietkerk. Hoe dat uitpakt heb ben we kunnen zien met de „uniforme ziektekostenrege ling voor alle ambtenaren". Geen ziekenfondsregeling voor ambtenaren, maar een re geling gebaseerd op het sys teem van de particuliere ziek tekostenverzekeraars. „Mis schien kunnen we op dit ter rein als voortrekkers fungeren voor het bedrijfsleven omdat het hele ziektekostenverzeke ringssysteem daar in discussie is", stelt binnenlandse zaken. Terug naar de werkloosheidsre gelingen. Er zijn bonden en werkgevers die zeggen: laten we maar kiezen voor het amb- tenarensysteem, maar dan met een lager percentage. Andere bonden en werkgevers vinden dat maar onzin. Die voelen meer voor een systeem waarbij de politiek kiest voor een mini mum uitkering als bodemvoor ziening en iedere bond in ie dere bedrijfstak vrij onderhan delt over de uitkering die daar bovenop gegeven moet wor den. Dan zal de uitkomst zijn dat in bedrijfstakken waar het nog redelijk goed gaat goede regelingen worden afgesloten en in bedrijfstakken waar het slecht gaat de bonden niet veel verder zullen komen dan de minimum-regeling. En als het de ambtenarenbonden in het overleg met Rietkerk lukt om het systeem van de wachtgeld regeling overeind te houden, lopen die met de vetste kluif naar huis. Tlenerkamerkombinatie van massief hout met zogenaamde hoogslaper, past een matras in van 80x190 cm., onder het bed een werktafel met groot werkblad in witte kunststof. Los trapje 49,- biezen zitting. Öok leverbaar met houten zitting. Klaptafel 'Aktus' in massief grenen Tafelblad 70x70 2 kleppen van elk 40 cm. Grenen salontafel, massief, inde royale s maatvoering J 120x75 cm. J 55 Inkets bankgroep, £5} JL qui f een origineel Skandinavisch ontwerp. Robuuste verwerking Massief grenen boekenkast, J Prijs om van te 1 blozen zo laag. Maten: 170 hoog en 170 breed, 28 cm. Toch maar 3 2-zitsbank

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 13