c De Variant licht Philidor uit het zadel LUSV boekt vijfde zege in successie Blitz levert prima prestatie NOVO uit ritme Dammers dicht bij elkaar Leiderdorp in slotfase langs Trotters Vlietwijk geeft zich gewonnen Libre-titel Van der Lans Lz Sport MAANDAG 9 JANUARI 1984 LEIDEN- De mare dat Van Dijken de schimmel van captain Joop Piket in de strijd met de 'mees ters' van De Variant in Breda op b5 'onder hem had weggescho ten', sloeg zaterdag in de hoofd klasse van de landelijke schaak competitie bij het eerste tiental van het Leidse Philidor in als een bom. Plotseling slaagde geen en kele Philidoriaan er meer in on danks veel belovende stellingen in het zadel te blijven zitten. Al leen Nico Kuijf redde in een 'ik worstel en kom boven' gevecht de overbekende eer, terwijl Piet Bakker en RAG de Graaff nog een half succesje (remise) boek ten. Omdat Lex Jongsma en He- leen de Greef in betere tijden al remise hadden behaald, leed Philidor een onnodige en veel te groot uitgevallen nederlaag bij de profs van De Variant: 7-3. Veel beter dan vader Joop bracht Jeroen Piket in dienst van V/Rot terdam het eraf. Twee uur en 26 zetten had hij nodig om Lith van D/Watergraafsmeer te vegen. Ook Rinie Kuijf rekende snel af met Goldstern, maar John van der Wiel zag zijn winststelling te gen Kick Langeweg in remise verzanden. Ondanks deze 'Leid se' successen konden de lands kampioenen niet winnen, want aan het eerste bord verloor Jan Timman zowaar van Gert Jan de Boer. V/Rotterdam, dat deze match met 4 '/2-5 V2 verloor, kan nu prolongatie van de landstitel wel vergeten, te meer omdat koploper L&T/Eindhoven bij het hoofdstedelijke VAS/ASC geen fout maakte (3 V2-6 V2). Omdat Marcel Piket een interna tionaal jeugdtoernooi in Ply mouth speelde en de wedstrijd tegen De Variant toch in Breda werd gehouden, was het niet meer dan logisch de aldaar wo nende Joegoslaaf Budisic eens in het eerste van Philidor te laten optreden. Een gouden greep is dat niet geworden, want op de 12e zet bleek hij even de theorie van het damegambiet te zijn ver geten: Gert Ligterink won een pion en de partij. De Graaff: "Hij kan er wel wat van, maar in ons tweede is hij beter op zijn plaats." Ondanks deze tegenvaller rekende Joop Piket nog steeds op winst. Immers de taktische opstelling van Philidor scheen zijn vruch ten te gaan afwerpen: De Graaff, Bakker, Joop Piket en De Kok stonden duidelijk beter, Gelpke en Van Maaren minder en Nico Met zijn zesde plaats in het inter nationale jeugdschaaktoernooi van Plymouth in Engeland was Marcel Piket bepaald niet te vreden: "Ik heb slecht gespeeld, maar het ergste was dat speel- tempo van 48 zetten in twee uur en vervolgens uitvluggeren. In Nederland is dat gelukkig 40 in twee uur, want ik ben nu een maal geen snelschaker." Het 12-jarige Engelse talentje Adams, dat tenslotte derde werd, bezorgde Piket in de eer ste ronde een verdiende neder laag. Zijn tweede verliespartij was tegen de uiteindelijke win naar, de Engelsman Rossiter. Verder boekte hij 4 drie winstpartijen. Kuijf onduidelijk. Vandaar ook dat Piket voor zekerheid koos: hij liet Lex Jongsma en invalster Heieen de Greef remise overeen komen met Cor van Wijgerden en Leynen: 2-1. Joop Piket zelf wilde het weer eens te snel doen. In plaats van eerst kort te rokeren koos Piket voor onmiddellijke aanval. Het werd een ramp, want hij dacht een da me te winnen, als zijn opponent het paard op b5 zou nemen. Hij. zou die ook veroverd hebben, maar dan niet tegen paard en lo per, maar tegen de te hoge prijs van paard, loper en twee torens. En dit alles, terwijl hijzelf een uur en Van Dijken slechts tien minuten bedenktijd had voor 20 zetten: 3-1. Deze klap deed de droom van Phi lidor uit elkaar spatten. Het ont waken was een verschrikking. Van Maaren leek met drie stuk ken voor zijn dame toch nog kan sen te hebben, maar hij zweefde steeds op het randje van mat, hetgeen ook zijn ondergang werd: 4-1. En dan zul je het altijd beleven. De enige, die het slechtst uit de opening is geko men, is dan ook prompt de enige, die wint. Na dameruil was het to ren-loper-eindspel een kolfje naar de hand van Nico Kuijf: 4-2. De Graaff verzuimde van Hof land te winnen, maar de ongelij ke lopers stonden nog net garant voor remise. Eenzelfde resultaat was er voor Piet Bakker wegge legd. Met toren, loper en vijf pionnen hield hij de dame en vier pionnen van Borm in be dwang: 5-3. Aljechin heeft eens zo'n eindspel tegen Yates gewon nen, maar Bakker is nu eenmaal geen Aljechin. Daarmee was de koek voor Phili- Schaakclub Rotterdam heeft de kwartfinales bereikt van het toernooi om de Europese beker. In Belgrado speelde Rotterdam een dubbele ontmoeting tegen Partizan gelijk met 6-6, waarna de resultaten aan de hoogste borden de beslissing brachten. Die viel door twee winstpartij en van Viktor Kortsjnoi aan het tweede bord tegen Matulovic ten gunste van Rotterdam uit. De uitslagen zijn: Gligoric-Timman 1-0 en V2-V2; Ma- tulovic-Kortsjnoi 0-1 en 0-1; Sa- hovic-Van der Wiel 0-1 en 1-0; Raicevic-Keene 1-0 en V2-V2; Ka- raklaic-BöhmV2-V2 en V2-V2; Ris- tic-Kuijf 1-0 en 0-1. dor op, want hoe ongelooflijk het ook mogen klinken: De Kok slaagde er in met twee torens meer in tijdnood te verliezen. Weliswaar zag Vogel mat in één zet over het hoofd, maar 'houtjes sprokkelen' kon hij wel: 6-3. Ón danks zijn mindere stand kreeg Peter Gelpke in tijdnood nog een winstkans. Een kleinigheid ont brak daaraan: hij zag het niet, zo dat Paul van der Sterren de zege van De Variant tot 7-3 mocht op voeren. Bijna was het met het eerste van LSG in klasse I A voor de vierde maal verdriet geworden, want halverwege de match had ME MO I uit Amsterdam een riant uitzicht op een overwinning van niet minder dan 7-3. Aan beide zijden van de borden werd slecht gespeeld. Alleen LSG deed dat in de slotfase wat minder, zodat de punten toch nog in Leiden bleven: 6-4. Hoewel LSG naar de zevende plaats steeg, is het nog niet vrij van degradatiezorgen. Een grote afruil zorgde er voor, dat de partij van Kees van Zijp maar kort duurde: remise. LSG I on der de rode streep mag natuur lijk niet. Vandaar dat een gealar meerde Joan Baart opdraafde. Hij bleek het nog niet te zijn ver leerd, want hij gaf Kroon een les je in het opzetten en benutten van een mataanval: 1 V2- V2. Van Putten nam omdat hij toch slecht stond maar een pion. Hij mocht zich niet lang verheugen in deze winst, want een dameof fer gevolgd door mat werd zijn lot: 1 V2-I V2. Het had nu bergafwaarts kunnen gaan met LSG, want Sikkel zag materiaalverlies over het hoofd, maar gelukkig voor hem liet zijn opponent 'mat' toe: 2 V2-I V2. Nog een keer kwam de balans in evenwicht: Hagendijk ging dankzij een fout in de opening kansloos ten onder: 2 V2-2 V2. Ossewaarde deed zijn plicht door in het Frans op de damevleugel genadeloos toe te slaan: 3 V2-2 V2. Hoewel Konings een remiseaan bod had afgeslagen, kon hij het eindspel van ongelijke lopers toch niet winnen: 4-3. Na op de rand van de afgrond gezweefd te hebben vond Joop Baskker plots een afwikkeling naar een gewon nen eindspel: 5-3. De tweede ze ge van LSG werd een feit, toen bleek dat Heemskerk het tore neindspel toch nog remise kon houden. Henseler bepaalde de eindstand tenslotte op 6-4 door na een enerverende partij koning tegen koning over te houden. Voor de reserves van Philidor was in klasse II B geen tweede zege weggelegd. Wel wonnen Van Steenwijk en Vriend aan de eer ste borden hun bijna identieke toren-loper-eindspelen en was Barkema ouderwets op dreef, maar met de verdiende remise van Ten Kate (hij bedwong met paard en loper drie vrijpionnen gesteund door een paard) hield het op, zodat Philidor II bij het Amsterdamse US een nederlaag van 6 V2-Z V2 opliep. Het blok van de Gemini-dames mist zijn uitwerking, maar meer nog waren slordigheden in aanvalleiid opzicht er oorzaak van dat Be Fair nog één punt mee naar huis kon nemen. (Foto Holvast) LEIDEN MSV is het nieuwe jaar goed van start gegaan. De dames wonnen simpel van het Amsterdamse AMVJ (76-55), terwijl de mannen het lastige AMVJ in Rotterdam met 77-95 versloegen. Leiderdorp won volgens verwachting van Trotters met 92-76, maar Blitz zorgde voor een verrassing door van Locomotiv te winnen: 84—89. Lisse had in Alkmaar geen problemen met de Guardians getuige de 72—106 eindstand. Grasshop pers behaalde tegen Dunckers met 74—56 een belangrijke zege. De dames yam LUSV verloren nipt en onnodig met 47—46 van DAS. Ook de dames van ELmex Leiden waren tegen AMVJ Rotterdam dicht bij de zege: 55-53 verlies. LEIDEN LUSV heeft het nieuwe jaar ingezet met een verrassende 3-0 zege op Starlift. NOVO daarentegen is in de winterstop van slag afgeraakt. De lijstaanvoerder van de promotieklasse moest zich sinds lange tijd gewonnen geven aan Radius (2-3) al had dat door verlies van Skania met dezelfde cijfers tegen Zovoc geen consequenties. Een 'nieuw' Leython-damesteam klopte met opvallend gemak Van Santen (3-0). Gemini- dames moest een punt aan Be Fair laten (3-2). maar het werd eerste 12-14 voor dat de eerste set met 16-14 kon worden binnengehaald. Door het slechte passen aan Alphense zij de was de tweede set een forma liteit: 3-15. Bij 3-8 in de derde set schoot DAC weer wakker. Er werd dikwijls rechtstreeks uit de serve gescoord en ook het bui- tenblok liet zich nadrukkelijker gelden. De 15-12 zege was nog niet genoeg om Rangers defini tief op de knieën te krijgen. De vierde set eindigde in 13-15. In het vijfde spel greep DAC de twee winstpunten, niet uit eigen verdienste maar door een aan zienlijke foutenlast van de Ran gers. NOVO verloor de topper in de pro motieklasse tegen Radius. De Noord wijkers kwamen niet in hun ritme. Na 2-1 (15-9, 11-15, 15- 9) verloor NOVO de grip op het geroutineerde Radius, dat met 5- 15 en 10-15 verdiend de zege naar zich toetrok. Ook bij WVC-Uonar gar ae routine de doorslag. Een gelijkopgaande eerste set werd door Donar met 16-18 gewonnen, waarmee de meeste weerstand direct gebro ken was. Met een aanvallende hoofdrol voor Fred Wessel liep Donar makkelijk naar de 3-0 to taalscore (7-15, 4-15). Hoe een voudig het wel ging bewijst de score van 10 punten op rij in de vierde set door George Hage- Gemini 2 wist zich tegen Punch ge steund door de aanwezigheid, na veel vijven en zessen, van Simon Beurze. Na lange tijd op non-ac tief te hebben gestaan, beteken de zijn inbreng zoveel voor de Voorschotnse reserves, dat tegen de verwachting in één punt kon worden veroverd. Alleen in de eerste en laatste set liep het fali- kant verkeerd, maar in de overi ge sets werd de hoop op betere tijden levend gehouden (15-3, 13- 15, 8-15, 15-11, 15-4). Leython had een baaidag tegen Ju piter en werd binnen een uur met 3-0 afgeserveerd. Alleen Bart Boudewijnse scoorde een vol doende. DAC was technisch superieur aan WW. De 'topper' werd in veertig minuten beslist. Een scherpe ser vice in het achterveld, een goed neergezt blok en een sterke veld- verdediging zorgden voor 4-15, 11-15 en 7-15. Eline van der Lin den was hoofdrolspeelster. DAC staat nu naast WW op de tweede plaats in de promotieklasse. Ge- mini 3 raakte hierin verder achterop door een 0-3 nederlaag tegen Radius. Ook Ridderveld kon niet tot winst komen, on danks de rentree van Rita Kop. Tornado, één van de beste ploe gen, won via 15-7, 15-8 en 15-12 met 3-0. GER RENES LEIDEN De derde ronde in de strijd om het kampioenschap van de LDDB heeft de deelne mers alleen maar dichter naar el kaar toegebracht. Zo speelden de koplopers allen remise, evenals de directe achtervolgers en wer den zij door een groepje win naars bij- respectievelijk inge haald. Peter Bronstring mocht over geluk niet klagen. In een glad verlopen eindspel tegen Joop Burgerhout, die grootse plannen heeft, met maar liefst twee schy ven minder, slaagde hij erin met nonchalante vingerbewegingen Burgerhout in verwarring te brengen en op slinkse wijze de puntendeling te bewerkstelligen. Ook de andere leider, Theo Zwetsloot, had Vrouwe Fortuna aan zijn zijde. De nadelige stand noopte hem tot een dubbeloffer, maar een taaie verdediging en zijn bekend heid met de eindspelmaterie be tekenden toch nog een gelijk spel. Een grote teleurstelling voor Cees Binnenkade, die vrij wel de gehele partij op meer had gehoopt. Een geluk bij ongeluk voor hem was dat ook Gijs van Eist en Ton Noort niet tot winst kwamen. Zij speelden namelijk tegen elkaar en stemden na een klassieke strijd met de remise in. Deze "schermutselingen der gro ten" gaven de achtervolgers moed en een aantal zag kans te winnen. Jan Fase incasseerde zijn twee met gemak nadat Jan Parlevliet een eenvoudig éen om tweetje over het hoofd zag. Ook Cees van de Bosch had geen moeite met zijn tegenstander Rob Blonk, omdat deze na een slagzet maar liefst twee schijven achterkwam. De nog ongeslagen Frans de Jonge boekte zijn eer ste zege door Leen Hoogeveen vanuit de opening in moeilijkhe den te manoeuvreren. Zijn ver kregen voordeel buitte de KDC'er in het eindspewl voor beeldig uit. Wedstrijdleider Jaap van Duyvenbode kon clubge noot Arend van Beelen geen te gengas geven en moest na een ongelukkige voortzetting al spoedig het zeil strijken. De oude rot Niek Anker bleek zowel posi tioneel als combinatief veel te sterk voor Cees Jan van Duijn, terwijl Jan Passchier een blun der van Cor de Jong in gelijke stelling vakkundig benutte. De Samen Sterker Hans Stolwijk kon zijn verkregen voordeel niet verzilveren tegen de taaie Teun Kooistradie die nog steeds onge slagen is, in tegenstelling tot André van der Zwan, die zijn derde opeenvolgende nederlaag leed. Mede-rode lantaarndrager Arend Robbe maakte een sprong vooruit door een blunder van de KDC'er in een voor Robbe on gunstige 'stand, venijnig af te straffen. Tenslotte behaalde Louis de Frankrijker in een onre gelmatige partij tegen Arie Scho- neveld wel een schijfwinst in het eindspel, maar meer dan een ge lijkwaardige remise zat er toch niet in. LEIDEN - Hillegommer Piet van der Lans Lz is kampioen geworden van het district De Bollenstreek in de tweede klas libre klein. Hij is een bijzonder winnaar. De rekenmachine moest namelijk uitkomst ge ven of hU, of zijn neef met de zelfde naam de titel in ont vangst mocht nemen. Met 3.70 moyenne tegen 3.69 kwam Van der Lans Lz als winnaar uit de bus. Lissenaar Ton van Beelen werd derde. MSV-AMVJ Amsterdam 76-55. Met de geblesseerde Ria Bröring als coach had MSV weinig moei te met AMVJ. Zoals gebruikelijk startte de thuisploeg met een fa natieke press waar AMVJ on danks eerdere ervaringen totaal geen antwoord op had. MSV pakte een 23-10 voorsprong en walste ondanks de smalle selec tie (zes speelsters) door naar een beslissende 47-21 ruststand. Na de pauze vatte MSV de taak wat te gemakkelijk op en zodoende bleef AMVJ een afstraffing be- Uitslag (naam, aantal punten, moyenne, hoogste serie): 1. Van der Lans Lz (H'gom) 12- 3.70-22; 2. Van der Lans Jz (H'gom) 12-3.69-30; 3. Van Bee len (Lisse) 11-3.63-23; 4. Wim Waelpoel (N'wijk) 8-3.78-35; 5. Wim Versteeg (Lisse) 6-2.79-17; 6. Ed van der Berg (N'wijkerh.) 5-3.03-17; 7. Rinus Hilgeman (Oegstgeest) 1-2.80-17 en 8. Henk de Jong (N'wijk) 1-2.75- 25. spaard. De meeste punten voor MSV kwamen van Renate Sluis met 23 en Tineke Vos met 26 punten. In de rebound was Mar jolein ter Laak met 15 stuks het best op dreef. Locomotiv-Blitz 84-89. Een knappe overwinning die Blitz naast Locomotiv op de ranglijst brengt. Het was een zeer span nende ontmoeting waarin de thuisploeg in de eerste helft een kleine voorsprong nam: 16-9. Coach Kallenberg veranderde de verdediging en Blitz liep prompt naar een voordelige 41-42 rust stand. Na de basketwisseling bleef Blitz met succes in de zó- ne-verdediging staan, maar de Voorschotenaren konden toch niet van Locomotiv loskomen. Zes minuten voor tijd viel pas de beslissing. Schutter Privé van Locomotiv werd wat feller aan gepakt en via een aantal breaks sprong Blitz naar 65-78. Uitblin ker Ton Kallenberg (33 punten) moest toen met vijf persoonlijke fouten het veld verlaten, maar Blitz hield stand: 84—89. Leiderdorp-Spaarbank Trotters 92-76. Leiderdorp moest aantre den zonder de geblesseerde To ny Lamping en Marcel Somme- ling. In de eerste helft bleven de Trotters knap bij door het zwak ke verdedigen van de thuisploeg: 42-38. Ook in de tweede rond gang bleven de Leidenaars goed tegenspel bieden en bij 70-66 was er nog niets beslist. Toen vond met name de uitblinkende good—old Peter Paulides het wel genoeg en werd het alsnog een 92-76 zege. Robert Jan Rosber gen was met 22 punten topsco- AMVJ-MSV 77-95. MSV had een koude start en stond binnen de korste keren met 18-4 achter. MSV ging toen in een zóne staan en trok vooral door scores van Will Moerer de zaak voor rust nog recht: 44-47. MSV bleef rommelen in de rebound, maar aanvallend werd het steeds be ter. Naast Moerer (21 punten) gingen nu ook Rick Driessen en Chris Jonker, met 24 punten top scorer, met scherp schieten en werd AMVJ soepel opgerold. Alkmaar Guardians-Lisse 72-106. Lisse speelde tegen deze makkelijke tegenstander een voortreffelijke wedstrijd. Er werd door de mannen van coach Han Wallaart goed verdedigd en in de aanval schoot Lisse met het winningen achter beider naam, was de ontmoeting in de nationa le herendivisie tussen LUSV en Starlift op voorhand interessant. Maar van spanning was echter geen sprake. LUSV walste over de Hagenaars heen: 15-10, 15-7, 15-11. Op aangeven van de prima spelende spelverdeler Frans Klumper scoorden de broers Hans en Martin Broere aan de lo pende band. Starlift, dat de grootste moeite had de opslag re delijk te verwerken, kwam nau welijks aan goed aanvalsspel toe. Gemini had nog een appeltje te schillen met Sliedrecht en kwam bijzonder geladen aan de start. Sliedrecht, dat thuis al drie jaar niet meer verloren had, won wel iswaar de eerste set met 15-3 doordat de ruimte op het 'center- court' volledig werd benut. Ge- mini nam daarna echter het ini tiatief over. Door over te schake len op een 3-2-1-opstelling, ver dween de angel uit het spel van Sliedrecht. De gevaarlijk diep geslagen ballen konden nu goed worden verwerkt en Gemini stel de simpel via 9-15, 13-15 en 9-15 de zege veilig. DAC mag blij zijn met de twee punten die Rangers de Alphena- ren liet. DAC begon goed (9-3) hoge percentage van 61. Voor de Alkmaarders was bij de pauze de lol er al af: 37-59. In de tweede helft probeerde Lisse met succes een nieuwe aanval uit en via de score-inbreng van John de Bruin (31 punten) werd het een grote zege. Grasshoppers-Dunckers 74-56. Een knappe zege van de Katwij- kers op de Hilversumse koplo per. Al in de eerste helft bracht Grasshoppers een voordelige 40-28 op het scorebord. Ook na de pauze bleven de mannen van coach Ed Zaal gecontroleerd spelen en Dunckers kwam niet meer in de wedstrijd. DAS-LUSV 47-46.'Een domme en onnodige nederlaag van de Leidse studentes die veel te veel balverlies leden. Halverwege was de schade nog beperkt: 22—23. Ook in de tweede helft was balverlies troef en pakte DAS een voorsprong van zeven punten. Een press bracht LUSV tot op één punt, maar de zege bleef in Delft. Iréne Wouters kwam tot 17 punten. AMVJ-Elmex Leiden 55-53. De Leidse dames speelde een prima partij, maar kwamen net iets te kort. Na twintig minuten spelen stond Leiden voor: 28-31. Na de rust liep het even fout (45-38) en kreeg tot overmaat van ramp coach Karim volkomen onte recht een diskwalificerende fout. Een toevallig aanwezige journa list nam de coaching over en via een felle press kwam Leiden sterk terug: 50-50. In de slotfase bleek dat de inhaalrace iets te veel van de krachten gevergd had: 55-53. Annamarie Meyer had 13 punten. Bij de aan het nationale front actie ve dames speelde Gemini en Be Fair erg wisselvallig, bij vlagen overigens wel zeer aantrekkelijk. Be Fair verdiende met het gede monstreerde enthousiasme één punt. Dat Gemini, met Marike van der Poel als invallend spel- verdeelster, niet de volle winst behaalde, kwam door de op be slissende momenten falende aanval (15-11,7-15,15-4,13-15,15- 6; 3-2). NOVO kon in de uitbeurt bij RVC geen vuist maken. Door een ge brek aan teamverband rammel de het aan alle kanten, wat 15-13, 15-3 en 15-12 verlies tot gevolg had. Gemini 2 verloor terecht met 1-3 van Brother/M: 7-15,7-15, 15-13 en 9-15. Leython draaide ondanks de ab sentie van twee basisspeelsters als vanouds tegen Van Santen. Met Gerdi Verwoert en Marjan Hendrikse als volwaardige ver vangsters wonnen de Leidse da mes met alleen Annette Tebarts als spelverdeelster in kort tijds bestek: 15-4, 15-4, 15-6. Marijke de Beer hielp LUSV uit de zorgen tegen DVC. Bij een 8-14 achterstand in de vierde set keer de zij het tij ten gunste van de Leidse studentes. De 18-16 over winning betekende de nekslag voor DVC, de laatste set was 'een makkie': 15-6 na 12-15,15-9,10-15. en de al genoemde 18-16. LEIDEN Het verblijf van Vlietwijk in de over gangsklasse heeft-niet langer dan één seizoen mogen du ren. Dat was ook eigenlijk niet de verwachting, maar Vlietwijk wilde toch niet voortijdig opgeven. Gisteren werd met 11-0 verlies in As sen het degradatielot van de Voorschotense badminton club beslecht. Daar kwam de 6-2 nederlaag van het tweede team bij DKC nog bij. Hier stond het kampioenschap op het spel," dat door dit resul taat bij de Haagse club ach terbleef. Veglo staat er ook al allerminst rooskleurig op. De Leidse formatie is door verlies (5-3) tegen hekkesluiter Velo in ademnood gekomen, de kans om het derde-klasserschap met nog een jaar te verlengen is nu wel heel erg klein ge worden. Fn dat heeft Veglo, dat '83 na regeljnatige pun- tenwinst goed geluimd af sloot, geheel aan zichzelf te wijten. Het feit dat zaterdag met twee invalsters tegen Ve lo moest worden aangetre den, telt niet als excuus om dat beide dames voor een winstpunt zorgden. Elvira Vermeulen won de mixdub- bel met Peter Zwaan en dat zelfde deed Sonja Steenber gen met Hans van Harteveld. Voor het overige wist alleen Peter Zwaan zijn single te winnen. Volgende week is Veglo vol gens de geldende normen kansloos tegen Leiden, dat afgelopen weekeinde een da verende nederlaag leed tegen kampioen Capelle: 7-1. Daar bij dient opgemerkt dat zes partijen in drieën werden be slist. Dorie Koelemij kwam als enige tot winst. Lisse werd reeds vorige maand kampioen van hun derde klasse. Met opvallend gemak werd gisteren ook Velo aan de zege-praal gebonden: 6-2. Veglo 2 bungelt verloren aan de staart van de vierde klasse. Ook tegen Badhoevedorp viel niet meer eer te behalen dan twee winstpartijen van Rob Booy en Ben Steenber gen.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 14