AZ'67 bij laatste acht Volendam knoeit tegen Den Bosch 5 0 T Bournemouth wipt 'United' Grootse rentree Maradona Vertrek Van der Hart lost weinig op Bond: "We zoeken interim-trainer' Dubbele beenbreuk Eykelkamp Engelse bekerhouder gaat af BOURNEMOUTH (Reuter) Bekerhouder Manchester United werd zaterdagmiddag in de derde ronde van het toernooi om de Engelse voetbalbeker uitgeschakeld door de derde-divisieclub Bournemouth. Het werd 2-0 voor de outsider. De wedstrijd werd in de tweede helft binnen twee minuten beslist toen Graham en Thompson achter elkaar scoorden. United leverde een beschamende pres tatie. De doelpunten vielen na fouten in de verdediging. Manchester United heeft dit sei zoen al meer moeite gehad met clubs uit de derde divisie. De club werd in twee wedstrijden ook al voor de League-Cup uitge schakeld door Oxford. In de derde ronde van het belang rijkste voetbaltoernooi op de Britse eilanden was de nederlaag (2—3) van Arsenal bij Middles brough uit de tweede divisie eveneens opvallend. Het pas in de nationale top teruggekeerde Queens Park Rangers werd met 2-1 uitgeschakeld door tweede- divisieclub Huddersfield. De wedstrijd Notts County- Bristol City eindigde gisteren in een gelijkspel: 2-2. De wedstrijd wordt morgen overgespeeld. België De rol van vierdeklasser Zwarte Leeuw is uitgespeeld in de Belgi sche bekercompetitie. De club. die in de zestiende finales met 4—0 won met Beerschot, ging gisteren de achtste finales eervol tenonder: 1-2 tegen Lierse SK. De amateurs toonden zich nage noeg gelijkwaardig aan de profs. Op een treffer van Cornelissen na ruim een half uur werd gerea geerd met een tegen-aanval, die Lierse-verdediger De Vos van Steenwijk alleen ten koste van een strafschop kon stoppen. Van Dooren maakte vanaf de stip 1-1. Na rust had Zwarte Leeuw de bete re kansen. Een uitval van Lierse, bekroond door Eddy Snelders, nekte twee minuten voor tijd echter Zwarte Leeuw. Een verrassing was de 1—2 neder laag op eigen terrein van Club Brugge tegen AA Gent. De Gen tenaren pakten de zege twee mi nuten voor het einde, toen Snel- bos de bal verspeelde aan Kou- dijzer en deze in één rush doel man Jensen omspeelde. In de kwartfinales treden zes eer steklassers aan: Lokeren, Beve- ren, Lierse, Standard, Antwerp en AA Gent plus de tweedeklas ser St. Niklaas. De laatste kwart finalist wordt woensdag 18 ja nuari bekend na het overspelen van de ontmoeting Waterschei- Waregem Italië De Europese voetballer van het jaar Michel Platini scoorde afge lopen weekeinde het openings doelpunt voor Juventus tegen Genua en had daarmee een aan deel in de overwinning van 4-2, die de club uit Turijn in de Ita liaanse competitie aan de leiding hield. Platini's Braziliaanse ri vaal Zico plaatste zich naast de Fransman bovenaan de lijst van topscorers door twee doelpunten te produceren in het treffen tus sen AC Milan en zijn club Udine- se: 3—3. Beide sterren scoorden elf doelpunten. Genua maakte tegen Juventus tot tweemaal toe een achterstand ongedaan. Het waren Massimo Vriaschi en Paolo Benedetti, die doeltreffend reageerden op tref fers van Platini en Antonio Car- brini. Een treffer van Dominoco Penzo bleef vervolgens zonder reactie waarna Paolo Rossi vanaf de strafschopstip er met zijn tiende seizoentreffer 4-2 van maakte. AC Torino nam dank zij een doel puntloos gelijk spel in Napels de tweede plaats over op een af stand van twee punten van Ju ventus. Pisa, dat Wirh Kieft in de gelederen heeft, behaalde de eer ste overwinning van het seizoen. 1-0 tegen Lazio. MAANDAG 9 JANUARI 1984 EREDIVISIE Volendam-Den Bosch 1-1 (0-0). 56. Groenendijk 0-1; 74. Holshuysen 1-1. Scheidsrechter Geurds. Toe schouwers: 3500. Gele kaart: Adriaanse (Den Bosch). EERSTE DIVISIE Heracles-Wageningen 2-1 (1-0). 37. Schepers 1-0; 71. Lalopua 2-0; 78. Van Zanten 2-1. Scheidsrechter: Van Laar. Toeschouwers: 2800. Geel: Tollenaar (Wageningen). Vitesse-Eindhoven 5-3 (2-2). 13. Henk Janssen 0-1; 26. Strijbosch 0-2; 27. Boere 2-1; 43. Van de Ak ker 2-2; 68. Boere 3-2; 76. Maas 3- 3; 77. Van de Akker 4-3; 89. Boere 5-3 (strafschop). Scheidsrechter: Verhoef. Toeschouwers: 1100. Geel: Laurs en Monitz (Eindho ven); rood: Henk Janssen (Eind hoven). KNVB-BEKER FC Den Haag-FC Twente 1-5 (0-3). 5. Vreijsen 0-1; 8. Pouls 0-2; 22. Vreijsen 0-3; 59. Pen 1-3; 71. San- ches Torres 1-4; 77. Bleuming 1-5. Scheidsrechter: De Schepper. Toeschouwers: 2000. NEC-DS'79 1-1 (1-1). 7. Braham 0-1; 37. De Groot 1-1. Scheidsrechter: Blankensteijn. Toeschouwers: 1500. Gele kaarten: Vievennans en Sije Visser (beiden NEC), Lems en Van de Steene (DS'79). Blerick-AZ'67 1-6 (1-3). 7. Mewiss 1- 0; 34. Arntz 1-1; 38. Tol 1-2; 40. Tol 1-3; 75. Loggie (strafschop) 1- 4; 89. Talan 1-5; 90. Talan 1-6. Toeschouwers 3.000. Scheids rechter: De Munnik. Rode kaart: Tol (AZ'67) wegens natrappen. Ray Wilkins van Manchester United (midden) heeft balbezit. Zijn clubgenoot Graham (tweede van links) en de Bournemouth-spelers Milton Graham (links) en Chris Savage (rechts) wachten het verloop van Wilkins actie af. (Foto ANPl BARCELONA (GPD) - Diego Ar mando Maradona had zich geen betere rentree kunnen wensen. Voor 120.000 dol-enthousiaste toeschouwers in het Nou Camp- stadion draaide Maradona giste ren tegen Sevilla weer als van ouds en vormde tevens de be langrijkste inspiratiebron voor een herboren Barca. De Argentijnse crack, die zich geen moment spaarde, legde de basis voor de 3-1-zege via twee puntga ve treffers. Na ruim een kwartier in de eerste helft rondde hij een aantal één-twee-combinaties vakkundig af (1-0). Na 23 minu ten in de tweede helft, op het mo ment dat Sevilla gevaarlijk aan drong om de gelijkmaker te for ceren, stelde Maradona met een weergaloze lob over internatio nal-doelman Buyo de Catalaanse zege veilig. Daarna verliet Mara dona om zich verder te sparen, onder een ovatie het veld. Door deze overwinning is Barcelona weer wat dichter bij de top van de ranglijst gekomen. Oostinga spelersbegeleider ARNHEM (ANP) - Drs. Rolf Oostinga is benoemd tot projectmedewer ker maatschappelijke begeleiding van de Stichting Arbeidszaken Be taald Voetbal. Deze part-time arbeidsplaats (20 uur per week) wordt tot het einde van 1985 door het ministerie van WVC gesubsidieerd. Het is de bedoeling dat de nieuwe functionaris de maatschappelijke begelei ding van voetballers landelijk gaat coördineren. Oostinga zal voorlopig ook optreden als waarnemend directeur van de Stichting Arbeidszaken. Door het vertrek van Joop van der Klink is deze positie vakant geworden. Als gevolg van het veranderde taken pakket van Oostinga is tevens een vakature ontstaan in de sector ar beidsbemiddeling. Die wordt op deeltijdbasis vervuld door Ger Lagen dijk. Deze heeft daarvoor zijn bestuurslidmaatschap van de spelersvak bond WCS neergelegd. Winterkampioen Real Madrid faal de tegen Betis (4-1), dezelfde sco re waarmee de Madrilenen eer der door stadgenoot Sevilla wa ren afgedroogd. Al bij rust keek Real tegen een 3-0-achterstand aan, tot stand gekomen via per soonlijke inbreng van de Argen tijnse uitblinker Calderon. Hal verwege de tweede helft wissel de Di Stefano Metgod die geen enkele greep had kunnen krijgen op de bewegelijke Argentijn. Lijstaanvoerder is momenteel re gerend landskampioen Athletic Bilbao dat dankbaar profiteerde van de misstap van Real Madrid. Uit tegen Cadiz bewerkstellig den de Basken een krappe maar voldoende zege: 0-1 via interna tional Sarabia. Pier Tol ziet rode kaart DEN HAAG (ANP) - NEC heeft de kans open gehouden dat twee clubs uit de eerste divisie de kwart-finales van het toernooi om de KNVB-beker bereiken. Gisteren sloot NEC in een vrijwel leeg Goffert-stadion de wedstrijd te gen DS '79 af op 1-1. Zeker van een plaats bij de laatste acht zijn AZ '67, dat de amateur eerste klassers van Ble- rick met het niveau-verschil confronteerde (1-6). FC Twente deed hetzelfde met Den Haag (1-5), hoewel daar feitelijk geen klasse onderscheid had mogen zijn. In Blerick verviel AZ '67 niet in de fouten van Eindhoven en PEC/ Zwolle. Ook niet na de verras sende en snelle openingstreffer van Mewiss. Arntz, Tol (twee), Loggie en Talan (twee) brachten het Alkmaarse tiental bij de laat ste acht. Pier Tol ging voortijdig en onvrijwillig naar de kleedka mer. Scheidsrechter De Munnik bestrafte het trappen van een te genstander met de rode kaart. Twente speelde voetbal van een VOLENDAM (ANP) Het vertrek van Cor van der Hart heeft binnen de Volendamse spelersgroep niet de schok teweeg gebracht, die tegen Den Bosch tot golven van en thousiast voetbal moest leiden. Volendam sukkelde een uur, als duidelijk mindere ploeg dan FC Den Bosch, over het veld en schrok pas wakker toen invaller-coach Joep Steur Koopman en Mooyer inruilde voor Runderkamp en Holshuysen. Dankzij John Holshuysen kon Volendam, de waarde van de openingstreffer van Hans Groenendijk tot vijftig procent terugbrengen en nog een punt binnen halen. Hans Verèl, de trainer van Den Bosch, meende in Volendam een punt te hebben verspeeld. In die uitspraak zei hij veel over de kracht van Volendam in het eer- 'AJl Stars' winnaars zaaltoernooi ROTTERDAM - De 'All Stars' hebben zaterdag in het Rot terdamse sportpaleis Ahoy' beslag gelegd op de hoofd prijs van het KNVB-zaal- voetbaltoernooi. In de finale won de spelersverzameling van coach Hans Kraay met 7-1 van Roda JC, dat Ajax de doortocht naar de eindstrijd had versperd. De Limbur gers namen de strafschop pen beter (3-2) dan de Am sterdammers, nadat de hal ve finale met een 5-5 score was afgesloten. De 'sterren van Kraay', die zich na een 5-5 deling met Haarlem eveneens straf- schopspccialisten hadden moeten tonen om de finale te bereiken, hadden in het ge vecht om de eerste plaats geen kind aan tegenstander Roda. De mannen van Hans Eykcnbroek blonken vooral uit in achteruitvoetbal. Vrij wel nooit wist 'All Star'- doclman Jan Jongbloed zich onder die omstandigheden bedreigd door de Kerkrade naren, bij wie topscorer Martin van Geel niet tot sco ren wist te scoren. In de voorgaande wedstrijden had Van Geel evenwel vol doende goals (dertien) verza meld om de schutterstrofee (een auto) in ontvangst te ne men. ste uur van de wedstrijd, want een elftal met enige macht zou Den Bosch alle hoeken van het veld, behalve het eigen straf schopgebied, hebben laten zien. Den Bosch namelijk werd, door eigen tekortkomingen, gedwon gen tot toevalsvoetbal, dat door een opmerkelijke inbreng van Wim van der Horst en Jos van Herpen soms nog redelijk oogde. Van Herpen vooral speelde een ij- zersterke wedstrijd en dat was dringend noodzakelijk, omdat veteraan Theo de Jong na een knie-operatie de kans had gekre gen zijn revalidatieproces in een competitiewedstrijd voort te zet ten. De Jong mocht dat boven dien doen op een sleutelpositie, als centrale middenvelder. Gaten De consequentie van de aanwezig heid van de passieve De Jong was dat de Bossche aanval ge woonlijk te weinig steun kreeg en de verdediging niet zelden van hot naar haar moest rennen om de gaten te stoppen die de middenvelder zonder overwicht, maar met veel overgewicht, liet vallen. Van Herpen compenseer de veel, maar was een kwartier voor tijd te laat. Daardoor kon Holshuysen een actie van Jonk voltooien. Volendam speelde toen al een klei ne twintig minuten, met volledi ge inzet, opportunistisch voet bal. Dat werd ook al bedreven, maar dan zonder wilskracht en overgave, tot het moment dat Groenendijk een gladde aanval van Aichorn, Nielen en Van der Horst had afgerond. Doordat Den Bosch zich, na zijn doel punt, vrijwel alle wapens uit han den had laten slaan, had er voor Volendam zelfs nog meer ingeze ten dan de gelijkmaker. Momentopname uit de slechte competitiewedstrijd Volendam—FC Den Bosch. Volendammer Jack Kemper zet. Bosschenaar Bijnen (links) kan dat niet verhinderen. (FotoANP) VOLENDAM (ANP) - Volen dam wil, voor de rest van het seizoen, nog een opvolger vin den voor Cor van der Hart, die met behoud van salaris over de nog lopende contractperiode van anderhalf jaar, afgelopen vrijdag aan de dijk werd gezet. Voorzitter Jaap Bond bena drukte dat gistermiddag na het eerste optreden van Joep Steur als tijdelijk roerganger. "Wij hebben nog geen contacten met andere trainers", legde voorzitter Bond uit. "Nadat wij tot de overtuiging gekomen waren dat er geen basis was om nog anderhalfjaar met Van der Hart door te gaan, is eerst die zaak op een zeer korte ter mijn door ons geregeld. Wij zullen nu gaan uitzoeken wel ke mogelijkheden er zijn voor een vervanger. Wij gaan zoe ken naar een interim-trainer voor een halfjaar, aan het eind van het seizoen komen er meer trainers vrij". Bond bevestigde dat niet in de eerste plaats aan hulptrainer Joep Steur wordt gedacht. "Hoewel Steur grote waarde voor de vereniging heeft, hij heeft bijvoorbeeld het hele jeugdplan op poten gezet". Steur zelf zit met het hele geval omhoog. "Als ik het niet tijde lijk zou hebben gedaan, kan men denken dat ik er de pest in heb omdat ik aan het eind van het seizoen moet vertrekken. Zou ik het wel doen, dan kan men denken dat ik aan de po ten van de stoel van Van der Hart heb gezaagd. Maar wij hadden juist een goede ver houding de laatste tijd en ik heb nog contact met hem ge had voor ik op de bank ben gaan zitten". andere klasse dan klassegenoot Den Haag. Daardoor was de wed strijd, na treffers van Vreysen, Pouls en weer Vreysen al na goed twintig minuten afgelopen. Na het tegendoelpunt van Pen brachten Sanchez Torres en Bleuming de score weer hele maal in overeenstemming met de krachtsverhoudingen. NEC en DS '79 durfden pas na rust risico's te nemen. In de tweede helft werd echter niet gescoord nadat Braham (0-1) en De Groot MASPALOMAS (DPA) - PSV heeft het internationale voet baltoernooi in Maspalomas (Ca- narische eilanden) met over macht gewonnen. In de eind strijd versloegen de Eindhove- naren met 5-2 de Bundesliga- club Fortuna Düsseldorf. Bij de rust waren de ploegen nog in evenwicht: 2-2. Halvar Tho- resen, de Noorse spitsspeler van PSV, was de grote uitblinker. Hij scoorde drie keer. De Duitse doelpunten kwamen op naam van Thiele en Weikl. (1-1) voor rust 'doelpunten had den gemaakt. NEC kreeg de bes te kansen om een herhaling op 18 januari in Dordrecht te voorko men, maar Mulderij- en Frans Janssen lieten de mogelijkheden ongebruikt. Surjat Singh verongelukt NEW DELHI (Rtr/AFP) - De voor malige Indiase hockeyvedette Suijat Singh (33 jaar) is zaterdag bij een auto-öhgeluk in de Noordindiase staat Punjab om het leven gekomen. Suijat Singh was aanvoerder van het Indiase hockeyelftal tijdens de Olympi sche Spelen in Montreal in 1976. Een jaar eerder werd hij met zijn ploeg wereldkampioen. Het ongeluk gebeurde vlakbij Am- ritsar Stad, waar Suijat Singh naar toe was gegaan om zaken te regelen voor een benefietwed strijd tussen India en Pakistan. Het duel zou 1 februari plaats hebben. DEVENTER (ANP) - Rcné Ey kelkamp, de jeugd-interna- tional van Go Ahead Eagles, heeft zaterdag tijdens een oefenwedstrijd tegen het tweede elftal een dubbele beenbreuk opgelopen. In het ziekenhuis werd een breuk van zowel het rechter- scheen- als het kuitbeen ge zet. Eykelkamp werd zaterdag de derde Go Ahead-speler met langdurig verblijf in de zie kenboeg. Michel Boerebach, enkelbreuk in december, en Wim Woudsma, knieblessu re, bevonden zich daar reeds.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 12